Huwelijkstrouw zit in de familie ,,Cosi Come Sei" ion Voor het weekend Echtpaar Bakker 60 jaar getrouwd i Harmonie „Eensgezindheid' Zuigelingenbureau Thrombosedienst Jubileumreis plattelandsvrouwen Hond heeft andere baas Schietoefeningen van 10 en 11 mei 1980 Artsen Groene Kruis Tandartsen Apotheek Dierenartsen Rijkspolitie Noodslachtingen Kerkdiensten t/RIJDAG 9 MEI 1980 TEXELSE COURANT PAGINA 5 Donderdag is het feest voor de heer en nevrouw Bakker uit de Thijsselaan in )en Burg. Het paar, dat nog in goede lezondheid verkeert, is dan zestig jaar letrouwd. 'Helemaal niet zo erg bijzon- Ier en ook echt geen reden voor een oto in de krant', zegt mevrouw Bakker. Maar dat komt dan misschien omdat >ok de ouders van mevrouw Bakker ooit lun zestig jarig huwelijk vierden. 'We ladden maar een kleine familie, maar ze verden wel allemaal erg oud', zegt ze >ver dit toch wel opmerkelijk feit. - Huwelijkstrouw zit dus kennelijk in de 'amilie. De heer en mevrouw Bakker zijn jeiden 83 jaar en hebben twee kinderen n vier kleinkinderen. Voor het zestig arig feest komen ze allemaal op bezoek jn dat is iets waar het bruidspaar zich op verheugt. De jubilerende echtelieden eerde elkaar kennen in De Waal. Dat is ial zo'n 66 jaar geleden. Het was winter an de jeugd uit Den Burg ging schaatsen bij De Waal. Bij het schaatsen stonden twee grote tenten waar je kon dansen. 'Daar in die tenten heb ik mijn vrouw ontmoet. Ik weet nog wel, er was een artiest met een mondorgel en een trommel op zijn rug. Daar speelde hij gelijktijdig op', zegt meneer Bakker. Bakker is zijn hele leven zadelmaker geweest. Een vak dat nu niet meer bestaat op Texel en waar volgens de jubilaris ook geen plaats meer voor is. Het argument dat juist in deze tijd de paardensport weer in opbloei is en dat daardoor het zadelmaken misschien weer lonend kan worden, wijst hij van de hand. Door de sport slijten de spullen nauwelijks', zegt hij. 'Vroeger toen paarden nog werden gebruikt als ver voermiddel en op de boerderij, toen was er werk aan de winkel. Het is eigenlijk vooral de opkomst van de tractor geweest die de klad in de zadelmakerij bracht.'. Riet en leer Bakker ging op elfjarige leeftijd bij zijn vader in de zaak. Niet alleen zadel maken, maar ook stofferen. 'Arme mensen zaten op riet, rijke mensen konden zich leer veroorloven', zegt hij. Zijn vader had het vak weer geleerd van een oom die uit Schagen afkomstig was. De werkplaats was in die tijd gevestigd op de plaats waar nu de VIVO winkel op de Groeneplaats staat. Later oefende Bakker zelf zijn bedrijf uit in de Waalderstraat. Praten met de heer en mevrouw Bakker betekent vergelijken tussen vroeger en nu. Want geïnteresseerd zijn ze nog wel steeds in het leven van vandaag de dag. 'Vroeger werkte je voor een uurloon van negen cent, tegenwoordig krijgen ze tegen de veer tig gulden per uur. Je kon in die tijd voor zestig cent een paar klompen kopen', zegt Bakker. Verder weet hij nog te melden dat je vroeger alleen maar varkensslager en geen koeienslagers op Texel had. 'Koeien waren te groot, ze konden al dat vlees niet goedhouden. Daarom verkochten ze alleen maar de kleinere varkens'. Sommige ontwikkelingen vinden de twee echtelieden verontrustend. Zoals de toestanden rond de inhuldiging van koningin Beatrix. Hoewel ze vaak na een uur televisie kijken al vermoeid zijn, hebben ze het hele gebeuren op de televisie gevolgd. De zuigelingen die aan de beurt zijn worden op het bureau verwacht op de tijden, waarop hun eigen huisarts zitting heeft. De tijden zijn als volgt: Dokter Coutinho, woensdag 7 mei, om 13.30 uur. Dokter Barnard, woensdag 7 mei, om 15.00 uur. Iedere woensdag van 9 00 - 10.30 uur. Adres: Groene Kruis-gebouw (ingang tandartsencentrum) Witte Kruislaan, Den Burg. Mee te nemen: alle throm- bosedienstgegevens van elders ge frankeerde retourenveloppe met vakan tie-adres, verzekeringsgegevens (zie- kenfondskaart). Bakker heeft tot tachtigjarige leeftijd gewerkt en brak toen zijn heup op weg van huis naar de zadelmakerij. Hij heeft er nu wel spijt van dat hij zolang is doorgegaan met werken. 'Maar als je met zoiets bezig bent laat dat je niet los', zegt hij. De heup is gelukkig weer rede lijk hersteld, hoewel hij nu wel met behulp van een kruk moet lopen. Omdat veel abonnees onze krant op donderdag ontvangen, hieronder een beschrijving van de film die deze donderdag in de serie Filmganger draait. Marcello Mastroianni behoort tot het soort acteurs dat zijn carrière begint als 'jeune premier' en dat imago onwaar schijnlijk lang kan behouden. Zijn werk in ,,Una giornata particolare" en .Mogliamante" leverde enkele frappante voorbeelden op. In de film Cosi Come Sei" (Blijf zoals je bent) die donderdagavond te zien is speelt Mastroianni een man die verliefd wordt op een jong meisje (Nastassja Kinski). Mastroianni komt in deze film als tuin en landschapsarchitect naar een klus waar Nastassja loom en uitdagend zijn weg kruist. Nastassja probeert'hem op" diverse manieren in haar slaapkamér te krijgen. Maar de middelbare cavelier aarzelt omdat hij zichtbaar wordt geremd door een angst. Een vriend heeft hem op de mogelijkheid gewezen dat het bewuste meisje wel eens zijn dochter zou kunnen zijn. Met haar moeder had de bouwmeester immers 19 jaar eerder een verhouding. Parallel aan dit probleem zit de architect boven dien met een rits huiselijke zorgen. Zijn 17-jarige dochter kondigt aan dat ze zwanger is en zijn echtgenote beklaagt zich over zijn gebrek aan aandacht. Omdat de in zijn werk principieel woeste John Frankenheimer de regie voert over dit uitstapje dienen we wel op het één en ander voorbereid te zijn. „Prophecy" begint als een heel idealis tische film waarin bewogen jonge meis jes zich het lot aantrekken van bedreig de indianen wier leven door een verpest milieu in gevaar is. Jong leven komt er als monsterlijk ter wereld en tijdens een ontdekkingsreis wordt dat allemaal getoond. Het idealisme ver- dwingt en maakt plaats voor puur griezel- en gruwelwerk en wie daarvan houdt komt bij „Prophecy" wel dege lijk aan zijn trekken. Onheilspellende menselijke monsters razen als waanzin nigen door de bossen en vernietigen alles wat op hun weg komt, krakend een hoofd afbijtend waar zoiets zichtbaar wordt, kortom: hoedt u of u zit de helft van de tijd met afgewend gelaat in de bios. Van vrijdag tot en met maandag in het City theater. Een Zweeds meisje erft van een rijke aanbidder een pension aan de Franse zuidkust. Met een Franse vriendin gaat ze liftend naar haar nieuwe eigendom. Helaas is de financiële balans van het pension uiterst wankel en weldra wordt de nieuwe eigenares met uitzetting be dreigd. Plotseling spuit in de tuin olie omhoog. Voorbij zijn de zorgen. De olie-experts zullen enkele weken hun intrek nemen, hetgeen bijdraagt tot de algemene vreugde. Als de olie geen olie blijkt te zijn heeft men in ieder geval toch volop genoten en als de Zweedse ouders bereid zijn de schulden te betalen is dat het sein voor een nieuw erotisch festijn. Dit alles is vrijdag te zien in de nachtvoorstelling van „De zwoele Zweedse" voor personen vanaf 18 jaar. Billy Turf en zijn vriendje Dolfie zijn gedwongen hun vakantie door te brengen met lessen, omdat hun rappor ten beneden peil waren. Ondanks hun zware plicht amuseren beide jongens zich kostelijk met het maken van klap- Dinsdag 14 oktober is er een jubile umreis van de Plattelandsvrouwen naar de Flevohof. Ter gelegenheid van het 50-jarig jubileum van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen, gaan de afdelingen Den Burg en De Cocksdorp-Eierland gezamenlijk naar de Flevohof. In de twee bussen zijn nog enkele plaatsen open. Mensen die nog mee willen moeten zich snel opgeven, uiterlijke datum 18 mei a.s. De kosten voor de Flevohof zijn f 20,00, lunch inbegrepen, exclusief de bus. Opgave bij mevr. T.Lap-Stolk, tel 02220-2941 of F. Schouten-Boogaard, tel 02225-220. sigaren en het bedenken van de gekste trucs om aan lekker eten te komen. Naast allerlei grappen en grollen is er echter ook avontuur in de film te beleven. De boeven Janus en Blinkie, zijn er namelijk op uit meester Kwel zijn uitvinding afhandig te maken, waardoor hij van water benzine kan maken. Om dit te bereiken ontvoeren ze Jossie, het nichtje van de directeur. In een spannende achtervolging weert Jossie zich danig tegen haar overvallers met allerhande judogrepen. Als ze uiteindelijk toch wordt overmeesterd en opgesloten, komt Billie in actie. Hij weet haar na een komisch gevecht met Janus en Blinkie te bevrijden en krijgt daardoor op het internaat de mooiste beloning die hij zich kan wensen: een tafel vol taart en limonade. Dit alles is zondagmiddag te zien in „Billie Turf het dikste studentje ter wereld". Alle leeftijden. In het berichtje over de Texelse hon den die prijzen hadden gewonnen op tentoonstellingen in Leeuwaarden, Eindhoven en 's Hertogenbosch werd gemeld dat de schnauzerhond Ysbrand Voinaika als uitmuntend en zeer goed werd gekwalificeerd. De hond is eigen dom van de heer Von Hagen en niet van de heer van Diermen, zoals in het bericht werd gemeld. Op vrijdag 8 mei wordt te Breezand- dijk geschoten van 10.00*-17.00 uur. Uitsluitend voor spoedgevallen Dokter Siebinga, dinsdag 13 mei, om 14.00 uur. Dokter Waverijn, woensdag 14 mei om 13.30 uur. Ambulance (in geval van onge lukken met betekenend lichame lijk letsel) (02220) 2011. Van vrijdagavond 18.00 uur tot maandagmiddag 13.00 uur Zuster Boon, Stuifweg 68. Ooster end, tel. (02223)354, Voor zeer spoedeisende tandheel kundige hulp kan man zaterdag en zondag om 18.00 uur precies te recht in het tandheelkundig cen trum in het Groene Kruisgebouw, Witte Kruislaan 19. Weverstraat 95, telefoon (02220) 2112. Open op werkdagen: 8.30- 18.00 uur. Zaterdag 11.30-13.00 uur en 16.00-18.00 uur. Zondag 11.30-13.00 uur en 17.00-18.00 uur. Buiten die tijden alleen voor spoed eisende gevallen. Alleen voor spoedgevallen tele foon (02220) 2527. Dagelijks is het politiebureau van de groep Texel van de Rijkspolitie telefonisch te bereiken via tel. (02220) 2644. Buiten kantooruren (tussen 18.00 en 08.00 uur) kan men rechtstreeks contact opnemen met de meldkamer van het district Alkmaar, tel. (072) 116444. Voor noodslachtingen bellen de heer A. van Heerwaarden, telefoon (02220) 2182 (slachtplaats) of 2663 (Wilhelminalaan 94), b.g.g. 3541. Zondag 11 mei 1980 HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg, 10.00 uur, ds. Wisman De Cocksdorp, 10.00 uur, ds. Van Doorn uit Schagen Den Hoorn, 9.30 uur, ds. Hoekstra In deze dienst worden de kinde ren van de zondagsschool ver wacht. De Koog, 11.00 uur, ds. Hoekstra. In deze dienst worden de kinde ren van de zondagsschool ver wacht. De Waal, 19.30 uur, ds. Hoekstra. M.m.v. Texels Chr. Mannenkoor Oosterend, 9.30 uur, ds. Van Zijll Langhout. Oudeschild, 11.00 uur, ds. Van Zijll Langhout. GEREFORMEERDE KERKEN Den Burg, 10.00 uur, ds. J. D. Kruithof uit Hooghalen. 19.30 uur, ds. J. D. Kruithof. Oosterend, 10.00 uur, ds. De Boer. 19.00 uur, gezamenlijke jeugd dienst in de Ned. Herv. kerk. Ds. De Boer en ds. Van Zijll Langhout. GEREFORMEERDE GEMEENTE Oosterend, 10.00 en 16.00 uur dienst. GEREF. KERK (Vrijgamaakt) in de Doopsgezinde kerk, Kogerstr. Den Burg, 19.15 uur, ds. E. Wout uit Den Helder. BAPTISTENGEMEENTE in de Doopsgezinde kerk, Kogerstr. Den Burg, 16.30 uur ROOMS-KATHOLIEKE KERK Den Hoorn: zondag 10.45 uur Oudeschild: Zondag 9.30 uur De Cocksdorp: zondag 19.00 uur Den Burg: Zaterdag 19.30 uur zondag 10.45 uur De Koog: zondag 9.30 uur Oosterend: zaterdag 19.30 uur DOOPSGEZINDE GEMEENTE Den Burg, 10.00 uur, ds Hylkema. Uitzending De Lichtboei. JEHOVAH'S GETUIGEN Dorpshuis De Waldhoorn, Heren straat 30, Den Hoorn Zondags: 18.30 uur openbare lezing 19.30 uur Wachttorenstudie. Woensdags: 19.30 uur Theocr. school; 20.30 uur Dienstvergadering. FEUILLETON door Tom Lodewijk. 9. „Hébben wij een particuliere rela- Jtie, Sita?" Hij vroeg het glimlachend, [maar ze wist dat hij heel ernstig was. „Och ja" rekte ze, opzettelijk {neutraal „we kennen elkaar, niet? We .'noemen elkaar zelfs al bij de vóór- ttnaam". („Ijsberg!" „Ben ik dat?" I; „Nee, je bent het juist niet. Je spéélt (het maar". L „Je wilt zeggen dat ik een spelletje j speel?" I; „Laten we het even afmaken een ispelletje speel met mij? Nee, als ik dat dacht, dan zat ik hier nu niet", li „Jaap, wat ben je serieus". I,,Ja, ik speel beslist géén spelletje". „Ik dan?" „Nou ja, je schermt, je houdt me op armslengte". „Waarom zou ik niet?" „Waarom zou je wél?" L „Ja, geef daar eens antwoord op 1 waarom zou ik wèl?" Allerlei mensen praatten om hen heen, maar het leek of zij tweeën helemaal alléén zaten in de volle restau ratie. „Als je niet van mijn gezelschap gediend was. Als je dacht, ik wou dat die vent maar oprukte. Denk je dat, Sita?" „Nee, waarom zou ik?" Hij haalde geërgerd de schouders op. ..Hopeloos ben je. Iedere vraag be antwoord je met een wedervraag. Zo kom ik nooit verder". „Hoe ver wou je dan komen?" Ze lachte, want ze merkte dat ze wéér vroeg. „Zo dicht bij jou, dat er niemand meer tussen kan komen", zei hij opeens. Ze staarde voor zich uit. Dat was het. Duidelijker behoefde hij het niet te zeggen. Het was geen formeel aanzoek maar Jaap Baars was geen man wie het vóór alles om de vorm ging. De inhoud was duidelijk genoeg. „Waarom, Jaap?" ze fluisterde het bijna. „Sita die eerste keer, weet ie nog, in het Park? Toen wist ik het eigenlijk al. Daarna heb ik je vaker gezien en gesproken. En ik werd steeds zekerder van mijn zaak. Maar het gaat niet om mij alleen, het gaat om jou. Ik kan jou nou wel een schat van een meid vinden nee, laat me uitspreken ik kan nu wel zeggen: zij is het en niemand anders, maar als jij mij niet móet, Sita Hij zweeg. De bel ging voor de hervatting. Maar geen van beiden maak te aanstalten om op te staan. De zaal stroomde leeg. „We kunnen hier niet blijven zitten", zei Sita. „Wou je weer naar binnen? Ben je erg benieuwd hoe het afloopt? Ze krijgen mekaar, dat weet ik al vooruit. Dat is altijd zo in die stukken. Maar dit stuk, dat wij vanavond spelen nee, spe len is het woord niet, het is geen spel krijgen ze mekaar daar ook?" Ze zag hem zwijgend aan. Hij had haar, ondanks alles, overrompeld. Ze had het zien aankomen. Maar ze had niet durven dóórdenken. „Kom" zei hij „laat ze maar in die zaal zitten. Wij gaan een eind lopen". Hij vroeg niet of ze het goed vond en zij maakte geen tegenwerpingen. Ze volg de hem, de gelagkamer uit. Ze liepen door de avondlijk-verlaten straat, zwijgend naast elkaar, en toen duwde hij haar zachtjes in de richting van de stille Polderweg, waar de hoge bomen ruisten en heel in de verte de lichten van de grote verkeersweg zicht baar waren. „Ziezo" zei hij „hier kunnen wta praten. Ik praat altijd makkelijker als i loop". „O, ik ook". „Mooi. Nou Sita, ik wil ronduit met je praten. Ik mocht je op het eerste gezicht, nu is het nog anders, ik hou van je. Ziezo, nu weet je het voorste en het achterste. Als je nu zegt: Jaap, even goeie vrinden, maar ik niet van jou nou, dan zijn we even goeie vrinden". „Moet je van mij nu ook meteen het voorste en het achterste weten, zoals je zegt?" „Ik wil alleen maar weten of je genoeg om me geeft, dat ik kan blijven proberen". „Luister es Jaap jij bent ronduit, ik zal het ook zijn. Ja, ik geef wel om je. Ik mag je graag. Ik ik vertrouw je". „Kind dat vind ik verschrikkelijk lief van je". „Ik ben niet zo lief. Ik ben een kat. Ik heb mijn eigen mening. Ik ben gewend mijn eigen weg te gaan. Je zult je handen vol aan me hebben, en mis schien val ik je vreselijk tegen". „Dat risico moet ik lopen, maar ik ben er niet bang voor. Juist dat je je eigen mening hebt, dat je bent die je bent, déar gaat het mij om. Ik hoop dat je mij nodig hebt, maar ik heb jou ook nodig". „Ja Jaap, ik heb iemand nodig, iemand die ik vertrouwen kan, iemand waar ik mee praten kan, iemand waar ik mee samen kan zijn. Natuurlijk heb ik dat. Ik ben maar een doodgewoon meisje. Ik zou niet graag zo zelfstan dig alléén blijven. Maar o, ik ben nog zo weinig zeker van mezelf. En ik wil jou geen verdriet doen, niet teleur stellen. Daarvoor daarvoor geef ik weer tevéél om jou zie je?" „Ik ben er niet bang voor, maar jij maakt de dienst uit, meisje. Luister es. Ik ga je een voorstel doen, net als in de Raad. Ik vraag niet officieel je jawoord, om maar es plechtig te zijn ik wou alleen weten: vind je het de moeite waard, dat wij elkaar vaker zien, vaker spreken? Kan ik zomaar op een middag opbellen en zeggen: Sita, ga je mee een eind fietsen? Kan ik zo maar bij jullie komen oplopen als ik daar eens zin in heb?" „Nou ja, dan zeggen de mensen tóch „Kan het jou schelen wat de mensen zeggen?" „Nee, zolang ze niets lelijks van me zeggen". „Wat zouden ze nou van jóu voor lelijks kunnen zeggen?" „Jaap, je slaat me te hoog aan". „Niks hoor. Je weet hoe ik over je denk". „Ja, dat is het juist. Ik val zo tegen". „Geef jezelf de kans, me tegen te vallen. Zie of het je lukt". Ze lachte en hij zag haar gezicht in het donker bleek, twee grote zwarte ogen daarin. „Als je zo lacht, hè, dan moet ik „Wel?" „Dan moet ik allebei m'n handen diep in m'n zakken steken, anders neem ik je zó in mijn armen". „Zeg Jaap „Zeg jij het es". „Ik geloof niet, eerlijk gezegd, dat het er alléén maar op aankomt of je een man vertrouwt, of je met hem kunt opschie ten. Dat is allemaal van belang, natuur lijk. Ik heb zo het idee dat je toch óók moet weten hoe het is, als zo'n man z'n armen om je heen slaat. Dan weet je toch pas of je hem een griezel vindt of Maar ze kon de zin niet afmaken, ze kwam adem te kort. „Jij duvel", fluisterde hij, „jij schat. Zeg op, vind je me een griezel?" Zodra ze weer antwoorden kon, zei ze „Nee niet zo'n erge". „Sita wil je dan tóch. „Och Jaap, als jij me toch alsmaar achterna loopt, krijgt een ander geen kans. En dan zou ik nooit een man krijgen". „Jij hoeft ook geen andere man te krijgen. Ik zal zorgen dat je aan mij genoeg hebt". „Dat houdt nogal wat in". „Hoe meer hoe beter". Een luid rinkelende fietsbel deed hen opschrikken. „As je vraie wil", riep een boere- knecht grinnikend, „dan mot je niet midde op de weg blijve staanl Je belem mert 't verkeer!" (wordt vervolgd)

Texelsche Courant | 1980 | | pagina 5