Varen naar Vlieland 46CND4 VAN HET RAADHUIS i Texelaartjes MZ\N naar de banenmarkt Booidiensiregeling cocksdorp Ulieiand DIEnSTREGELIIIG AUTOBDSSEH fg 1 Mededelingen van B. en W. „Pinkstergeest, een suggestie?" VRIJDAG 23 MEI 1980 TEXELSE COURANT PAGINA 3 Zoals eerder In deze krant werd gemeld heeft de Verenigde Schelp- vis Exporteurs een verzoek ingediend bij de gemeente om een bootverbinding met Vlieland te mogen exploiteren. Het zou een zuiver toeristische verbinding moeten worden die hooguit twee keer per dag zou varen. Als redactie probeer je bij zo'n bericht wat achtergrond informatie te krijgen. Wat informatie ook, over hoe de verbinding tussen Texel en Vlieland vroeger was geregeld. Vreemd genoeg blijken maar heel weinig mensen op Texel zich iets te kunnen herinneren van dit recente stukje verle den. Direct betrokkenen blijken zelfs na diep graven in archieven en geheugen niet verder te komen dan de bevestiging dat er vroeger inderdaad een verbinding is geweest tussen De Cocksdorp en de Vliehors. De dienst zou eerst door de gebroeders Boon geëxploiteerd zijn en werd later door de TESO overgenomen. Het schip waarmee gevaren werd was de Zeemeeuw". Volgens onbevestigde berichten heeft de TESO de dienst tussen 1949 en 1963 onderhouden. Daarna zouden vanuit De Cocksdorp nog wel eens zogenaamde robbentoch- ten op het wad zijn gehouden' Omdat de dienst moeilijk te onder houden was in verband met bewegin gen van het tij en zandbanken heeft de TESO de dienst opgeheven toen de „Zeemeeuw" versleten was. De tocht was in 1963 minder aantrekkelijk ge- v,'orden omdat toen ook al steeds minder zeehonden op het wad te zien waren. Daarnaast waren er altijd vervoerspro blemen over de Vliehors. Eén van de weinig concrete stukken over de verbinding met Vlieland vond WV directeur Jaap Dekker in een oud nummer van „Vrienden van Texel". In dit nummer uit 1950 staat een verslag van Mary M. die de tocht meemaakte. Ter aanmoediging van de Verenigde Schelpvis Expoteurs die de aan vraag indiende en als achtergrondinfor matie voor de vele organisaties die over de aanvraag moeten beslissen laten we er hier graag gedeelten uit volgen. Overigens blijven tips van mensen die zich nog andeFe facetten kunnen her inneren uit de tijd dat Vlieland en Texel per boot waren verbonden, altijd wel kom. VERSLAGJE Zo, het is nu woensdagavond half acht en ik wil je even een verslagje doen van mijn expeditie naar Vlieland. Vanmorgen, om tien voor acht, ginJ ^gen we met de bus van de N. V. TESO naar De Cocksdorp. Het was negen uur toen wij daar aankwamen. De Cocks dorp ligt in het noordelijkste puntje van Texel en als je eenmaal in dat dorp bent, is het nog maar een klein eindje naar de plaats, waar de boot naar Vlieland vertrekt. Met een autobusje word je van bet dorp naar het aanlegsteigertje ge bracht en zie je in de wazige verte Vlieland liggen. De boot waarmee wij over zouden steken, was niet groot. Ik denk dat er ongeveer zestig personen op konden. Maar wij hadden die ochtend geluk want we waren de enige passagiers. Zo konden we eens rustig met de beman ning praten, die ons natuurlijk van allerlei vertellen kon. N.V. „T.E.S.O." ingaande 19 Juni 1950 dagelijks: van Cocksdorp 9,15 14,30 van Vlieland (de Hors) 10,30 15 45 aansluiting gevend op de dienst De Cocksdorp—Vlieland v v. Tevens geelt deze dienst gelegenheid voor het maken van een aardige rondtour met verblijf van plm. 2 uur aan het mooie strand en de duinen nabij de Vuurtoren. Vertrek Den Burg 8,30 Vertrek De Kuog 8.45 Aankomst De Cocksdorp 9,10 Vertrek boot naar Vlieland 9,15 Vertrek Cocksdorp 12,00 aank. boot Vertrek De Koog 12,20 Aankomst Den Burg 12,30 Vertrek Den Burg 13,45 Vertrek De Koog 14,00 Aankomst De Cocksdorp 14,20 Vertrek boot naar Vlieland 14,30 Vertrek Cocksdorp 17,00 aank. boot Vertrek De Koog 17,20 Aank Den Burg 17,30 Om half tien stootte de bemanning de boot af en vertrokken we. Nu is het eigenaardige van deze tocht, dat Vlie land dichtbij ligt, maar je zigzaggend naar dat eiland varen moet. Er liggen veel banken en de schippers moeten wel heel goed dit vaarwater kennen anders zou het veel te gevaarlijk zijn. ROLLERS We kwamen hoe langer hoe meer in de buurt van de Noordzee en in de verte zagen we de witte rollers aan komen vliegen. Een fantastisch mooi gezicht! Dicht bij die rollers kwamen we natuurlijk niet, want we moesten naar Vlieland. Wel zagen we nog op de Noordzee, iets ten noordwesten van Texel, een oude Italiaanse tankboot liggen, die door de Engelsen in oorlogs tijd gebombardeerd was. Toen we voorbij een zandbank kwa men zagen we opeens zeehonden lig gen. Robben worden die ook wel genoemdI Een mooi gezicht jó! Toen we wat dichterbij kwamen, schommelden ze het water in en doken onder, om af en toe de kop eens boven water te steken om te zien, waar die vreemde wezens nu toch wel waren. Zo'n zeehond die boven komt, ziet er raar uit. Het lijkt net een oud mannetje, dat met natte haren aan het poedelen is. Die zeehonden eten geweldige hoe veelheden vis en worden daarom ook vervolgd, d.w.z. er mag op gejaagd worden. Momenteel heeft de burge meester van dit eiland de jacht stilgezet. Het is voor het vreemdelingenverkeer van belang, dat de robben de zandpla ten tussen Vlieland en Texel blijven bevolken. Een van de attracties van de tocht naar Vlieland is dan ook, het varen langs de robben. Evenals vorig jaar zal het Texelse Mensen Zonder Werk-project een ex- cursiebezoek organiseren aan de banenmarkt die woensdag 28 mei wordt lehouden in De Vest te Alkmaar. De bedoeling van de banenmarkt is om werkzoekenden en bedrijven die werk aanbieden op informele wijze met elkaar tl contact te brengen. Dat gebeurt zoals op een gewone markt: de waar (werk) wordt in een joort kraam 'getoond'. Meestal wordt ^miet zo snel gehandeld als op een gewone markt. Gewoonlijk volgt op dit soort contacten een gewone sollicitatie procedure. In oktober vorig jaar bezocht het MZW-project de eerste banenmarkt in Alkmaar. Dat was interessant en ge noeglijk maar helaas was er voor de Texelse werkzoekenden weinig te vin den. Veruit de meeste aangeboden banen kwamen uit gebieden ten zuiden van Alkmaar. Ook waren het overwe gend technische beroepen waar men mensen voor zocht. Hopelijk ligt dat nu anders. In ieder geval zal deze keer extra aandacht worden besteed aan studie mogelijkheden en is er veel informatie voor schoolverlaters. Ook als het niet lukt op de banenmarkt een baan te vinden, kan het een zinvolle dag wor den. Wie mee wil wordt verzocht, zich tevoren op te geven. Verwacht wordt dat alle deelnemers gebruik maken van de boot van 9.05 uur, zodat daar kan worden verzameld en er volop tijd is om een behoorlijke tijd in Alkmaar door te brengen. Opgave bij het MZW-project in het dorpshuis te Den Burg, telefoon (02220) 4792. Maar enfin, de tijd ging door en het was half elf toen wij bij het steigertje kwamen, waar we aan moesten leggen. Het steigertje stond op een stuk strand en als je in de verte keek, zag je niets dan zand, zand en nog eens zand, met in de verte een duinenrij. Wij namen afscheid van de vriendelij ke bemanning, stapten van boord en gingen op mars. Een hele kluif hoor al die kilometers door het zand. Maar het was fantastisch mooi. Het zand was goed begaanbaar door het laagje slib, dat de zee er op had gebracht. Hoog boven onze hoofden zweefden statig de meeuwen en in de verte blonk de eerste duinenrij tegen de blauwe lucht. Toen wij die duinen hadden bereikt vonden we daar een busje, dat ons naar het alleraardigste dorpje van Vlieland, Vliedorp, bracht. Deze tocht met de bus is heel mooi. Langs nieuwe dennebos- sen en tussenliggende weilanden ging de goede weg en na een half uurtje rijden waren wij in het dorp. De dag op Vlieland besteedden we met lekker eten, naar zee te gaan, hoge duinen te beklimmen en een nog veel hogere vuurtoren te bestijgen. Vanaf deze toren hadden wij een prachtig uitzicht over het eiland en de zee. Op die vuurtoren, trouwens op alle vuurtorens langs onze kusten, zit een vuurtorenwachter, die niets doet dan maar uitkijken. WOESTIJN Na alles bekeken te hebben was het half vier geworden en moesten we uit de hoogte weer naar de diepte dalen. We wandelden naar de bus die ons naar de duinenrij bracht, die het begin vormt van de eindeloze vlakte van de Vliehors. Weer moesten wij die wijdse vlakte over lopen. Werkelijk, je kon je hier in een woestijn wanen. Om onze oren blies de harde wind, hoog boven onze hoofden scheerden grote meeuwen. Wij Hepen steeds maar door en waren bij vijven weer aan het steigertje. Juist kwam het scheepje aan en had nu 18 passagiers aan boord. Uitstappen en instappen waren het werk van een ogenblik. Om kwart voor vijf stak het scheepje de kop in de woelige golven en zette koers zuidwaarts, de wilde Noordzee tege moet. De wind was opgestoken en het scheepje stampte en steigerde als een wild paard. Hoe meer we de Noordzee naderden, des te heviger werd het en de miezerige regen flitste ons om de oren. Ik was gaan zitten op de voorplecht van de boot en genoot van deze heerlijke tocht. Links en rechts zwommen de robben, keken met hun gladde koppen naar die vreemde kerels die voorbij kwamen, knipoogden eens tegen elkan der en doken onder water om het zoveelste visje te verschalken. Het was zes uur toen de vuurtoren van De Cocksdorp weer in zicht kwam. Een kwartiertje laten lagen wij vastge- meerd aan het steigertje. Paarden Tot zover het sterk ingekorte verslag van Mary M. Zoveel zeehonden als ze beschrijft zal de toekomstige Vlieland-ganger niet te zien krijgen. Gelukkig is ook de mogelijkheid om op zeehonden te jagen niet meer aanwezig. Aan het eind van de wederwaardighe den van Mary M. schrijft de redactie van „Vrienden van Texel" dat ze in plaats van over de Vliehors te lopen ook gebruik had kunnen maken van de paardentractie. Donderdag 22 mei Het Waterschap Texel heeft een open bare vergadering van hoofdingelanden in het polderhuis te Den Burg; 20.00 uur. De commissie ruimtelijke ordening houdt een hoorzitting over de bezwaren die zijn ingebracht tegen het bestem mingsplan voor het beschermd dorps gezicht Oosterend, gevolgd door een vergadering. De bijeenkomst wordt ge houden in „De Bijenkorf" te Oosterend en begint om 19.00 uur. Zaterdag 24 mei Om 03.00 uur begint in 't Asiel (dorps huis de Oude ULO) een luilakconcert door The Mess. Van 04.00 - 06.30 uur gratis luilakzwem- men in bad Molenkoog. Zondag 25 mei (Eerste Pinksterdag) In de Hervormde kerk van Den Hoorn geven docenten van de Muziekschool Texel een concert. Gratis toegang; aanvang 11.30 uur. Voor programma zie elders in deze krant. Om 19.00 uur begint in de Gereformeer de kerk te Den Burg een dienst voor belangstellenden, met muzikale mede werking van The Messengers. Thema: „Pinkstergeest, een suggestie?!" Maandag 26 mei Kinderen van 6-12 jaar kunnen deelnemen aan een pinkstertocht naar de Hogeberg. Start om 8.15 uur op de Groeneplaats; terug om 12.00 uur. In de Hervormde kerk van Oosterend wordt een concert gegeven door het trio „Sonata da Chiesa". Aanvang 20.00 uur. De Wielervereniging Texel houdt een toertocht waar aan ieder kan deelne men. Inschrijving tussen 12.00 en 14.00 uur bij sporthal Ons Genoegen. Keus uit 30 en 75 km. Ophalen van huisvuil In verband met sluiting enz. van alle gemeentelijke diensten op de tweede pinksterdag wordt de route van de huisvuilauto in de week van 26 tot en met 30 mei aanstaande gewijzigd. Dat wil zeggen: de route van maandag wordt op dinsdag gereden, die van dinsdag op woensdag, enz. Nu er toch over huisvuil gesproken wordt: mogen wij nog eens een drin gend beroep op iedereen doen om de zakken zo laat mogelijk aan de weg te plaatsen? Hoe langer de zakken staan des te groter is de kans dat dieren deze kapot maken en het vuil verspreiden. Huisvuil in papieren dozen of zakken is uit den boze omdat het papier door vocht snel verteert waardoor het een smeerboel wordt. Help mee om Texel schoon te houdenl Markt Ook in verband met de tweede pinksterdag wordt de markt gehouden op dinsdag 27 mei. Zondagavond om 19.00 uur wordt in de Gereformeerde kerk te Den Burg een dienst voor belangstellenden gehouden, met medewerking van de gospelgroep The Messengers. Het thema van de dienst is „Pinkstergeest - een sugges tie?". Getracht zal worden op deze vraag een antwoord te geven en de bezoekers tot meedenken te stemmen. Mej.M.Mok en A. C. P. J. Waverijn hebben het genoegen U kennis te geven van hun voorgenomen huwelijk op vrijdag 30 mei 1980 om 11.30 uur in het Prinsenhof te Delft. Receptie van 19.00 tot 20.30 uur in het Restaurant „de Prinsenkelder", ingang Schoolstraat 7 te Delft. De praktijk wordt hervat woensdag 4 juni. Op 31 mei 1980 vieren Wim Gieles en Hetty de Ruiter hun 25-jarig huwelijk. Receptie van 20.00-21.00 uur in 't Skiltje te Oude- schild. Peter, Ineke, Hans Op 9 mei zijn wij getrouwd, 't is maar net waar je van houdt. Kaarten, geschenken en bloemen, teveel om op te noemen. Een knallende thuiskomst mocht er zijn, iedereen bedankt, het was erg fijn. Nu is het voor allen een weet, dit gaat over Jan en Ageeth. Dankbaar en blij zijn wij met de geboorte van onzé dochter en ons zusje Karin Arie, Joke, Esther en Marije Blom Texel, 21 mei 1980, Zeebries 3, 1791 HL Den Burg. Op 19 mei 1980 is ge boren Aiex broertje van Sylvia. Joost en Netty Schrama Smaragd 5, 1703 GA Heerhugowaard wij zijn erg blij met de geboorte van onze doch ter en zus, francion dick, marijke, annet Er rutger panneman de koog, watermunt 16, 20 mei 1980. Hartelijk dank aan een ieder, die aan ons 60-jarig huwelijksfeest hebben ge dacht. Fam. Bakker Thijsselaan 54, Den Burg, Texel. Voor de enorme belang stelling van familie, vrien den, kennissen en relaties, die wij bij ons 25-jarig huwelijk mochten ontvangen, willen wij ieder, ook namens de kinderen, hartelijk bedan ken voor de kado's, bloe men, kaarten, geld en in welke vorm dan ook. Daardoor is het voor ons een onvergetelijke dag geworden. Fam. Zoetelief „Vredelust". Langs deze weg willen wij familie, vrienden, bu ren en kennissen hartelijk danken voor de vele bloe men, cadeaus en kaarten etc. en voor de belang stelling tijdens de receptie op ons 50-jarig huwelijks feest. Het was geweldig. Dirk en Dirkje Kooij Beatrixlaan 74. 24 juni de eerste bra derie in De Koog. 2e pinksterdag Ad Ro land in Question (v/h Casino). Gratis toegang. Het Vrouwenhuis in de Witte Burcht met het toneelstuk „Spiegeling" van Proloog. Voor vrouwen op vrijdag 30 mei, aanvang 20.30 uur. Zaal open 20.00 uur, entree 76,— p.p. Voor verkoop 28 en 29 mei 's middags in het Asiel. Sweatshirts in vele kleuren met of zonder op druk NU in de Twee Paardjes. Gevraagd mede- werk(st)er (evt. part-time) voor kampwinkel Prins Hendrik 't Noorden. Inl. tel. (02222) 547. Zondagavond 7 uur Geref. Kerk: „Pinkster geest - een illusie?" Te koop crossauto Che vrolet. Tel. (02228) 669. Meisje van 15 zoekt werk omgeving Den Burg. Tel. (02220) 2563. A.s. zaterdag staan de kramen van Harm weer buiten in de Parnassia- straat. De Koog. Gewassen grindtegels in 8 kleuren, vanaf 73,15 incl. btw. Fa. Barhorst, Maricoweg. 24 juni de eerste brade rie in De Koog. 2e pinksterdag Ad Roland in Question (v/h Casino). Gratis toegang. Te koop Opel Record motor 1900, eventueel met versn.bak, t.e.v. radio-cassetterecorder „Roadstar". N. Bakker, (02223) 254. Te koop enige Lundia magazijnstellingen en jon gensfietsje (5 tot 8 jaar). H. Segers, Kogerstraat 3, tel. 2871. Te koop diepvrieskist, klein model en Kaptein brommer. Bernhardlaan 123, na 18.00 uur. Nu bij Jaansboetiek De Passage rib-stretch- broeken in diverse kleuren 2 leerkrachten zoeken een woning met 3 slaapk. Huur max. 7600, maand. Brieven onder no. 431 aan bur. v.d. blad. O God, Gij zijt mijn God, U zoek ik, mijn ziel dorst naar UI Wij vragen nog steeds al uw oude leesboeken, strips en alles wat u kwijt wilt. Harm Spigt, tel. (02228) 311. Te koop 4-pits gasstel, gasfornuis, koelkast, tuin- stel, bergmeubels, eet hoek, bankstellen, dres soir. Barhorst, in- en ver koop meubilair. Marico weg. Nog enkele nieuwe fiet sen voor 7225, Smede rij Dros, Spinbaan 18, Den Burg, tel. 2108. Te koop Honda cross, 250 cc, winner KNMV- wedstr. 1980. Pr. 71750,-, blok 100%. Hans Bos, tel. (02244) 1974. Pracht en praal. Een tafel vol voordeel in Het Open Boek. Het Vrouwenhuis in de Witte Burcht met het toneelstuk „Spiegeling van Proloog. Voor vrouwen op vrijdag 30 mei, aanvang 20.30 uur. Zaal open 20.00 uur, en tree 76,— p.p. Voorver koop 28 en 29 mei 's mid dags in het Asiel. 24 juni de eerste brade rie in De Koog. Te koop caravan met voortent. Kip 1501, 71500,-. Tel. 3888. 2e pinksterdag Ad Roland in Question (v/h Casino). Gratis toegang. Mensen, jullie komen toch op dinsdag naar de tweede lammerenmarkt bij de kraam van Harm. Supermarkt De Instuif veel parkeerruimte. Voor een hapje, drank je of dineren? Gaat u de RaadskekJer eens probe ren. Tel. 02220-2235. Een strandhuisje voor Uw gasten aan De Koog? Reserveer bij Cor Kuip (02228) 225. Vanaf de Badweg tot Paal 21 Lompen- en metalen- handel Cobus Spigt, Eier- land, telefoon (02225) 297 Afvalcontainers voor het afvoeren van puin, hout, bouwafval, vuilnis e.d. Fa. Tatenhove, Den Burg, tel. (02220) 3809. Bruiloft, conferentie, koud buffet, receptie, reünie, vergadering, enz. Alles mogelijk in Hotel De Pelikaan", Pelikaan- weg, De Koog, tel. (02228) 202. Een cadeau? Fruitmand Maas 4 6 Flowerstyling Schuiling Ons tel.nr. (02220) 4571. Voor al uw reform-, dieet- en zoutarme arti kelen naar Gé Koot, Kerk straat 3, Oosterend. De Raadskelder, goe de spijzen, eenvoudige prijzen. Tel. 02220-2235. Stretch jeans, perfecte pasvorm. Ook voor de gro tere maten, 38 - 48 Jeans 779,50. Beekman, Gravenstraat 13. Te koop volop puil/beste aardappelen, Irene en Eigenheimers Zaterdags franco thuisbe zorgd. Sjef Beers, Lieuw- straat 51, Den Burg, tel. 102220) 3861. De Raadskelder. Maandagmorgen om 9 uur is de koffie klaar. An dere dagen om 10.00 uur. Keuken 7 dagen van 10 tot 22 uur geopend. Texels Hyp. Info-cen trum. Niet bankgebon- den. Eigen computer informatie uit totale hyp.- markt. Met opgave lasten over alle jaren. Laat u vol ledig informeren. Geen bemiddelingskosten. Ber- hardlaan 109, (02220) 2833. Alle taxivervoer. (02220) 2323. Met verf, behang, tapijt, gordijnen enz. van Am. Looyer wordt uw huis veel mooier. Kom eens langs Spinbaan 1, Den Burg, tel. 02220-3179 Café De Passage, De Koog, mét biljart. Het hele jaar geopend. Voor racekleding. Garage Dros. Tegelboetiok Fokko Mulder Kotterstraat 9, Oosterend Boetiek open: van maan dag t/m donderdag van 13.30 tot 18.00 uur; vrij dags van 13.30 tot 21.00 uur en 's zaterdags van 9.30 tot 12.30 uur. Dins dags gesloten. Telefoon (02223) 666. Nasi machines. Recht streeks van groothandel alle merken van naaima chines met zeer hoge kor tingen van 7150,— tot 7300, We leveren reeds een zig zag naai machine vanaf 7249, Inruil oude machines mo gelijk. Rep. van ieder merk machine, ook al is deze elders gekocht, zon der voorrijkostenFa. v.d. Berg, Oosterend, tel. (02223) 243. Voor autogas: Kievit, Jonkerstraat. Fa. Supermarkt De Instuif veel parkeerruimte. Pasfoto direct klaar. Fotobedrijf De Waal, te genover de Kadoshop. De Wieringer fotogra fen maken bruidsrepor tages in kleur goedkoper dan in zwartwit. Fa. Foto Boersen en zonen Hippolytushoef, telefoon (02279) 1482. Rommeltjesmarkt 1980. U kunt het verleven steunen met boeken, kle ding, glas- en aardewerk enz., enz. Wij komen U kunt bellen 02223-850 Oosterend. Voor verhuur, beheer en onderhoud van vakan tie-objecten KOBEKO, Ruyslaan 21, De Koog tel. 02228-221 of 746. Te vens beschikbaar gezelli ge besloten ruimte met bar voor vergaderingen en kleine partijen. Doorlopende verkoop gebruikte rijwielen. Ver huurbedrijf Bmining, Ni- kadel 20, De Koog, tel. 02228-333. Diverse maten kinderrijwielen. Vegetarisch restaurant „De Kleine Club", Kik- kertstraat 1, De Cocks dorp, tel. (02222) 207, de gehele week geopend. Voor al uw tegel- en mozaïekwerk naar C. van ter Maden, Lieuwstraat 4, Den Burg, tel. (02220) 3320 De Twee Paardjes. Ge opend op vrijdagavond van 7 - 9 uur voor die mensen die overdag niet kunnen. Spaarrente tot 10%% gewoon op een spaar boekje bij Jan Dekker ver zekeringen. Bernhardlaan 109. Agentschap Centrale Volksbank. Zie Consu mentengids maart 1980. Te k. a.: 1 gebr. elektr. 4-plaats kookplaat, 1 nw. kookplaat aardgas 4-pits en 1 nw. kookplaat bu taan 4-pits; 1 grill Mouli nex; 1 wasautomaat z.g.a.n.; 1 mixer, 1 elektr. koffiemolen; 1 douche lamp met verlichting, zeer speciale prijs. Tel. (02225) 229. Te koop Ford Taunus, 2000 GXL '72. (02225) 427. U kunt wassen bij Strandpaviljoen De Zeeaster. Links aan Paal 17 (einde Californiëweg). Skandinavische meubel stijl is een specialisme waar wij bekend voor staan I Kom rustig eens kijken, óók op onze „Noorse" afdeling 1e etage. Artima specialist in Norske mdblerstyle. Tel. 3592, Gravenstr. 7. Te koop zwarte grond voor de tuin. Willem J. Bakker, Diek 30, (02226) 464. H.H. Strandexploitanten Heden kunnen wij Uw pa viljoen verzekeren tegen brand en storm. Incl. schade door zeewater. Neemt U even kontakt met ons op? Fa. Jan Dekker, verzekeringen, Tel. (02220) 2833. Pinksteraanbieding. Berenburger 14,35 jenever 14,55 whisky 14,30 C.B. van 12,10 nu 11,60 Robero sherry, 2 Itr van 14,15 nu 12,95 Kooyman's Slijterij (Jaap Dekker). Gebruikte kwaiiteits rijwielen, doorlopende verkoop. Laag in prijs. Tweewielercentrum Kik kert, tel. (02228) 215 i.g.g. 760. De Raadskelder. Voor al uw bruiloften partijen en recepties houden wij ons speciaal aanbevolen. Op verzoek is een dans vloer aanwezig. Tel. 02220-2235. Verzekeren? Hypothe ken? Voor een eerlijk ad vies naar: Peter van Heerwaarden, tel. 02220- 2573 (ook, pers. leningen). Voor hout en plaatma terialen, gipsplaten, as best golfplaten, div. be- tontegels enz., enz. Fa. Barhorst, Maricoweg 2A, Den Burg, tel. 02220-2381 Taxi 102220) 2000 Martien van de Wetering Ziekenvervoer per taxi. Ideaal voor buitenschil derwerk Tencotop dek kende buitenbijts, Tenco- rex transparante buiten bijts in vele kleuren. Bre mer heeft het, tel. 02223- 229, Oosterend. Zeilen, windsurfen, ca tamaranzeilen. Zeilcen trum Texel. Informatie: Rob Souverein 02220- 3831 b.g.g. 02225-426. Café De Passage, De Koog, mét biljart. Het hele jaar geopend. Gardisette. Kamer breed gordijn. Alleenver koop bij Meubelhuis Texel, H. Oosterhof, Hol- lewal t.o. St. Jozefschool Ruime parkeerplaats aanwezig.

Texelsche Courant | 1980 | | pagina 3