Groen '^wartsjexels in het harG JAZZ-WEEKEND WAS ZEER GESLAAGD H h ■f. 'Tadeits Financiële kater l(U. Dubbeldekker wordt li aan TESO overgedragen 1 i Horeca werknemers! Loon in orde? 9! Geslaagd Geslaagd 3865 0 Flowerstyling jr l\ Schuiling 'i -."vL DINSDAG 10 JUNI 1980 93a JAARGANG NR. 9483 Redactie: Harry de Graaf, Pelikaanweg 75, tel. (02228) 266 in Frits Beutick, Warmoesstraat 43, Den Burg, tel. (02220) 2208. i/oor advertenties, abonnementen, etc.: .angeveld De Rooy B.V., 'ostbus 11, 1790 AA Den Burg, telefoon (02220) 2741 Verschijnt dinsdags en vrijdags. Postgiro 652. Abonnementsprijs 712,50 per kwartaal 70 cent incasso; los 50 cent. Bankrelaties: Amro Bank nr. 46.99.17.636 Rabobank nr. 3625.01.742; NMB nr. 67.34.60.398. Es-ri Silver Leaf Brassband kwam al spelend Texel op. Het begin van een swingend Jazz-weekeinde. De man die de kaartjes voor de boot knipte, de mevrouw van de patatwagen, de wachtende toeristen en toevallige voorbijgangers, L edereen swingde. Het was dan ook moeilijk om vrijdagmiddag in de veerhaven van Den Helder koel en onbewogen te luisteren naar de danken van de Silver Leaf Brassband. Met veel flair en bijzonder luid bracht deze band diverse dixieklanken voort en maakte op deze wijze goede reclame voor het Texels jazzfestival. De Silver Leaf Brassband speelde van twee tot drie uur in Den Helder en daarna gingen ze al spelend de boot op. Ook op de boot zat de sfeer er goed in. „Ik begin echt zin in het jazzweekend te krijgen", merkte een passagier, die even tevoren een kaartje had gekocht, op. Anderen probeerden een fotootje te schieten van de swingende musici, maar de opzwepende muziek maakte het moeilijk de pocketcamera stil te houden. Spelend ging de Silver Leaf Brass- sand de boot op en spelend kwamen ze Br weer af. Met een antieke Bentley werden de jazzmuzikanten naar Den Burg gebracht en daar vond de eigenlij ke opening van het weekend plaats. Wethouder Jook Nauta, evenals de organisatoren van het festival in stem mig jacquet gehuld zei dat het hem veel genoegen deed een stichtelijk woord te mogen uitspreken. ,,Niet alleen als gemeentebestuur wil ik mijn waardering uiten voor dit initiatief", zei Nauta tijdens zijn toespraak vanaf het bordes van het gemeentehuis, ,,ook voel ik mij persoonlijk erg aangetrokken door dit swing-gebeuren. We hebben eerder op Texel een tijd gehad waarin er erg veel belangstelling was voor dixiemuziek, maar helaas werd dat toen verdrongen door de pop. Ik ben met de hernieuwde belangstelling voor de dixiemuziek erg blij", zei Nauta die verder nog inging op de achtergronden van de jazzmuziek als uitingsvorm. ,,Het is een goed teken dat de vrolijke blijmoedigheid van deze muziek weer aanspreekt", zei hij. Toch was het niet deze toespraak waarmee Nauta het weekend opende. De wet houder speelde namelijk op zijn trom bone een daverende partij mee met de Silver Leaf Brassband. Een handeling waar degenen die Nauta niet zo erg goed kennen verbaasd van stonden te ;ijken, want vaak ontaarden dit soort culturele daden door hoogwaardig heidsbekleders in niets minder dan een afgang. Nauta speelde echter voortref- felijk. De organisatoren van het jazz festival boden hierop de gemeente Texel een lindeboom aan die zal worden geplaatst voor het naar deze boom genoemde hotel en hierop ging de Silver Leaf Brassband alle kroegen en café's in Den Burg langs waar 's avonds gespeeld zou worden. Aparte sfeer En gespeeld wérd er die avond. Overal waar je kwam in Den Burg waren de opzwepende klanken van jazzmuziek te horen. Vooral waar de deuren van de café's open stonden konden voorbij gangers van harte meegenieten. Een heel bijzondere sfeer, zo'n dorp in het teken van één soort muziek. De meeste houders van passé partout kaarten trokken van café naar café en staken zodoende heel wat op van de verschil lende soorten jazzmuziek. In „Ques tion" werd het een dolle boel met de TESO windkracht 11 jazzband, en de Silver Leaf Brassband, in ,,De Zwaan" was er het Hollands Rietgezelschap voor aandachtige luisteraars naar moderne jazz, bij ,,De Karseboom" swingde het de pan uit met Jive at Five en het Hans Schaeffer trio, in ,,'t Tesselaartje" was het vol met mensen die naar de Red Band en later naar Jaap Lüdecke sextet luisterden, het optreden van het Hollands Rietgezelschap werd voortgezet in ,,De Raadskelder", in ,,De Beerebar" speel de het Jaap Lüdecke sextet en de TESO windkracht 11 jazzband en in ,,De Twaalf Balcken" kwamen het trio Wim Overgaauw en het WASO kwintet erg goed tot hun recht. Waren dus de eerste dag van het jazzfestival de optredens succesvol, de tweede dag waren er wat moeilijkheden met de beschikbare accommodatie. Waar kritiek op het jazzfestival wordt gegeven, is dit het meest toepasselijk op dit punt. Een Hollands Rietaezelschao in discotheek Question is een misser. Een dergelijke groep vraagt een kleine intie me ruimte met aandachtige luisteraars en geen drote danszaal. In „Question" was de sfeer er helemaal toen de Silver Leaf Brassband er speelde hetgeen dan ook typisch een groep is voor grote ruimten. Wanneer het jazzfestival vol gend jaar wordt herhaald is het wellicht nuttig de accommodatie af te stemmen op de soort muziek dat gespeeld wordt. Een trio Wim Overgaauw kwam in „De Twaalf Balcken" ook veel beter tot zijn recht dan in „Question", terwijl in „De Twaalf Balcken" de Silver Leaf Brass band veel te massaal overkwam. Het is even zoeken naar de juiste verhouding, maar het resultaat zal beslist beter zijn. Kater Overigens, hoe succesvol het jazzfes tival ook geweest moge zijn op muzikaal en sociaal terein financieel hebben de organisatoren een behoorlijke kater overgehouden. De Stichting die het jazzfestival heeft georganiseerd heeft alle artiesten kunnen betalen, maar Wat er nog resteert is een vordering van de belasting. De stichting dreigt er achtdui zend gulden bij in te schieten en als daarvoor op de een of andere manier geen oplossing voor wordt gevonden dan staat vast dat dit het eerste en tevens laatste jazzfestival op Texel is geweest. In welk kader de oplossing gevonden moet worden is nog niet bekend. Overigens heeft het jazzweekend wel een flink aantal extra mensen naar Texel gelokt. De meeste café's in Den Burg bereikten zelfs een grotere omzet dan tijdens Ouwe Sunderklaas. Een teken dat de café's inderdaad mudvol zaten. De mensen van het jazzfestival zijn de Texelaars die onderdak hebben ver schaft aan de jazzmusici bijzonder dank baar. Ook zonder deze hulp was het festival niet mogelijk geweest. Wezentuin Aparte vermelding verdient nog de manifestatie die in de Wezentuin werd gehouden op zaterdagmiddag. In de Wezentuin speelde de Jan Molenaars Big Band voor een uitgelaten publiek. Bij het optreden was tevens de Oude schilder Rommeltjesmarkt zodat de We zentuin een gezellig drukke indruk maakte. Men kon het optreden in het park in Den Burg gratis bijwonen en daar werd door veel mensen gebruik van gemaakt. 'JÜ Zelfs el hadje geen kaartjes gekocht, dan nog was het in Den Burg moeilijk niets te merken van het Jazzfestival. De nieuwe TESO-dubbeldekker „Molengat" wordt donderdag 19 juni officieel aan de TESO overgedragen. Deze eigendomsoverdracht volgt op de technische overdracht waarvan vorige week al melding gemaakt kon worden. De „Molengat" wordt woensdag 18 juni door de werf naar Texel gevaren. Na de laatste normale veerdienst wordt de nieuwe boot in de fuik van de haven in Den Helder gepast. Daarna gebeurt hetzelfde op Texel. Dit passen is nodig omdat het schip nog een veiligheigheidspal moet worden aangebracht. Die veiligheidspal, die overigens ook op de bestaande boten aanwezig is, moet voorko men dat de boot weg kan varen als de brug nog naar beneden is. Zou dat wel kunnen dan zou aanmerkelijke schade kunnen ontstaan door het in het water storten van de brug. Na het passen op woensdagavond vindt donderdagochtend om 11.00 uur de overdacht plaats waarbij een aantal genodigden aanwe zig zullen zijn. Om vijf uur 's middags wordt op de boot een receptie gehouden, die eveneens alleen voor genodigden toegankelijk is. Het weekend van 21 en 22 juni staat de boot open voor iedereen die er een kijkje wil nemen. Iedere Texelaar die kennis wil maken met het veel besproken schip is dan van harte welkom. Overigens zal de nieuwe dubbeldekker nog niet deze zomer worden ingeschakeld bij de gewone diensten. Dat gebeurt pas in september nadat de TESO-kapiteins en stuurlieden er mee hebben kunnen oefe nen. Dat oefenen zal gebeuren onder leiding van iemand van het scheepvaartbouwkundig laboratorium in Wageningen, waar eerst met de stimulator werd 'gevaren'. De heer Hoogerheide, directeur bij de TESO zei te hopen dat ook de kapitein van de RSV-werf die de boot naar Texel vaart het trainingsprogramma enige tijd zal willen onder steunen. Het oefenen met de nieuwe boot gebeurt op de Waddenzee. Later wordt ook geoefend met het in- en uitvaren van de havens van Den Helder en Texel. Dit laatste zal niet eenvoudig zijn omdat het moet gebeuren in de tijd dat de gewone veerboten geen gebruik van de havens maken. Wethouder Nauta blies, deftig in jacquet, een dapper nummertje mee met de Silver Leaf Brassband. Zaterdag 31 mei werden de cursussen booglassen en autogeen lassen, seizoen 1979-1980, beëindigd. Voor de cursus booglassen slaagden: N. Bakker, A. Barhorst, H. J. Boon, E. J. Combé, J. J. Dekker, C. van der Knaap, T. L. Schraag, M. Stevens, J. M. de Vries en G. Westerlaken. De cursus booglassen gevorderden werd succesvol afgesloten door: J. Ellen, P. Kingma, A. de Ridder, W. J. M. Schoo en A. Smit. Voor de cursus autogeen lassen slaagden: B. Couperus, J. S. Jimmink, P. G. B. Klippel en J. M. Zijm. Bouwtechniek (C-niveau): B. Boon, G. Keijzer, M. Kikkert, R. Witte en O. Witvliet. Drie kandidaten doen her examen. Afdeling landbouw: P. Halsema, C. Veeger (C-niveau) en P. de Wit (C- niveau). Twee kandidaten werden afge wezen. Geslaagden aan de scholengemeen schap voor lager beroepsonderwijs. Mechanische techniek (B-niveau): M. Boon, P. Bosma, J. Bremer, A. Huis man, R. Lakeman, J. Roeper, R. Sta- persma, R. Vriezema en M. Witte. Drie kandidaten werden afgewezen. Mechanische technieken (C-niveau): J. van Dijk, M. Goënga, M. Huitema, H. Slegtenhorst, F. van Tatenhove, F. Wiering, J. de Wit, M. Wijsman en R. Zijlstra. Twee kandidaten werden afge wezen Bouwtechniek (B-niveau): T. Arnout, S. Brand, J. Eelman, E, Schuurman, L. van der Veen, J. J. Moerbeek, P. J. Kager. Twee leerlingen werden afgewe- zonwering rol knikarm of schaararm schermen, markiezen, vlak i hangende zonwering, aluminium I laloezieen voor binnen en buiten, I lamelgordijnen Bel bij geen gehoor Purmerend 02990-24601 In één keer goed,voor jaren!. Op het bordes ven het gemeentehuis hield Nauta zijn toespraak onder het wakend oog van de jazz-musici en de beide Utrechtse organisatoren. De vakbondsgroep Horeca van de Voeingsbond FNV komt er op 12 en 13 juni voor naar Texel. Voor informatie: Vondelstraat 61 te Amsterdam, tel. (020) 160239. -N» —4 eM\ V Avondvierdaagse- Ï,'j boeketten V •1, vanaf ƒ3,95 V

Texelsche Courant | 1980 | | pagina 1