Optocht van Den Burg naar veerhaven „Die Blechtrommel" 32 glascontainers op geheel Texel iiiuttxinmvK Krediet beschikbaar voor Sharks gebouw „Gelifte monniken, gelijke keppen. voor leder dorp" Pizzeria Vincenzo Een ton teveël Dienst voor belangstellenden Slimmingciub Texel Geslaagd ROEPER IN WELZIJNSSTICHTING: M VRIJDAG 27 JUN11980 mi TEXELSE COURANT PAGINA 5 De actie die op 5 juli wordt gehouden ter verkrijging van een goedkoop Texelaarsabonnement voor de veerdienst zal zich voor een belangrijk deel afspelen bij de veerboot op de haven(s) zo blijkt uit een tweede perscommuniqué dat de organisatoren van de actie hebben doen uitgaan. Na het verzamelen van de deel namen en sympathisanten om 10.00 uur op het parkeerterrein bij de LTS in Den Burg, zei vandaar een optocht naar 't Homtje worden gemaakt. Gerekend wordt op voetgangen, fietsen, automobilisten, tractoren met platte wagens waarop muziek groepen zitten etc. Het voorberei dingscomité heeft zelf al divene spandoeken vervaardigd, maar ook zelfgemaakte spandoeken zijn wel kom als de tekst maar in het belang is van de actie. De automobilisten worden verzocht hun auto aan de rechterzijde van de Elemert, richting Pontweg te parkeren en bij vertrek voorzichtig bij de demon stranten in te voegen. Via de kortste weg gaat de optocht naar de veer haven, waar het woord zal worden ge voerd door burgemeester J. A. Engel vaart, een lid van de vaste kamercom missie van Verkeer en Waterstaat en anderen. Bijzonder slot Op een nog nader aan te kondigen tijdstip zal de demonstratie op specta culaire wijze worden besloten. De orga nisatie doet een beroep op bereidwillige automobilisten om uit hun eigen omge- ondernemers - akti viteiten Er zijn geen Texelse barons die op het eiland Sicilië een restaurant in speciale Texelse gerechten zijn begon nen. Er is wel een Siciliaanse baron, die op Texel een restaurant in Siciliaanse specialiteiten is begonnen. Om precies te zijn in de Weverstraat 39 in Den Burg. Sinds vandaag zetelt daar het Italiaans restaurant, annex Pizzeria, „Vencenzo" en het wordt gerund door een echte Italiaanse baron. Een man van zuidelijke adel met een lange, maar wondermooie naam. Uitdrukkelijk zijn de Pizza's, die in dit nieuwe restau rant worden verkocht gemaakt naar Siciliaans recept. Vaak blijkt dat de pizza's die in Nederland worden gemaakt, gericht zijn op de Nederland se smaak. Maar in Vincenzo doen ze geen concessies aan de smaak. De pizza's zijn qua recept zelfs uit de ver schillende delen van Sicilië afkomstig. De prijs ligt tussen de 77,50 en de 718, De keuken van het restaurant heeft een speciale Pizza-afdeling en een afdeling waar andere gerechten zoals spaghetti worden bereid. Er komen dan ook een echte pizzabakker en een Ita liaanse kok te werken. De inrichting van Vincenzo doet rustig aan en is eigenlijk vrij sober ge houden. Geheel volgens de wens van de Italiaanse eigenaar, die vindt dat niets de aandacht van de kwaliteit van zijn eten mag afleiden. Hij verdiende zijn sporen in een Italiaans restaurant in Alkmaar. Ondanks het feit dat hij twee jaar in Nederland woont en werkt, spreekt hij nauwelijks onze taal. Een teken dat hij niet vernederlandst is en dat komt de originaliteit van de Sici liaanse keuken alleen maar ten goede. ving of bij de start van de optocht invaliden, bejaarden en andere slecht ter been zijnden mee te nemen zodat ook zij van de partij kunnen zijn. Op agrariërs wordt een beroep gedaan om trekkers met wagens (met chauffeur) beschikbaar te stellen. Toezeggingen worden graag ingewacht via telefoon (02220) 2958. Voor nadere informatie over de actie kunnen de nummers (02220) 3513 of 3640 worden gebeld. Mensen die op de actiedag al met vakantie zijn, krijgen van de organisatie de tip om hun adhesie kenbaar te maken door het plaatsen van 'Texe- laartjes' in de krant. Vergelijkingen In het communiqué wordt weer een prijsvergelijking gemaakt tussen TESO en andere, gesubsidieerde veerdien sten. In dit geval gaat het om het bedrag dat ouders kwijt zijn die een week lang een kind in het ziekenhuis hebben en het elke dag willen bezoe ken. TESO biedt dan de mogelijkheid gebruik te maken van een ziekenkaart (max. één per gezin en geldig van zon dag tot zondag) die 75,50 kost. Voor de andere ouder komt daar dus 721,70 bij (7 maal één volwassenenretour van 73,10) zodat de totale uitgave op 727,20 komt. Voor dat bedrag kunnen een vader en een moeder uit Zeeuws- Vlaanderen twee jaar onbeperkt met het veer Breskens-Vlissingen reizen en houden dan nog 71,20 over. Het Texel se voorbeeld betreft een gunstig geval. Want als de patiënt bijv. van woensdag tot woensdag in het ziekenhuis ver blijft, is een extra ziekenkaart van 75,50 nodig. Nog een ander voorbeeld wordt ge geven: familiebezoek naar Den Helder door vier personen uit één gezin, allen ouder dan 10 jaar kost bij TESO 712,40 (4 retouren 73,10). Voor het veer Vlissingen-Breskens (zelfde De begroting 1981 van de Wel zijnsstichting lijkt aanmerkelijk duurder uit te komen dan het college zich had voorgenomen. Zonder nieuwe investeringen ten bate van de sporthal en de nieuwe muziekschool in te cal culeren komen de kosten van de Welzijnsstichting nu al een ton boven de begroting. Verant woordelijk voor de extra kosten zijn de uitgaven die gedaan moeten worden ten bate van de muziekschool (734.201,—), de sporthal (728.040,—), het dorps huis (752.605,—) en de De Ko ninghal (79.251,—). Geraamd was al voor de muziekschool 7262.859,—, de sporthal 785.930,—, het dorpshuis 741.733,— en de De Koninghal 721.819,—. Het jeugdwerk, waar voor 773.879,— was begroot, komt 719.579,— voordeliger uit en ook het sociaal cultureel werk werklozen, waarvoor 75.100,— werd verwacht, komt 73.007,— goedkoper uit. Tijdens de dinsdagmiddag gehouden vergadering van de commissie openbare werken werd een overzicht verstrekt van de plaatsen waar glascontainers staan, of nog zuilen komen. In het totaal wordt ge streefd naar 32 containers op Texel. De plaatsen zijn als volgt: Den Burg: postkantoor Burgwal; Vis markt; Bernhardlaan hoek Tjakker- straat; fanfaregebouw Wagemaker- straat; Rode Kruisgebouw Jonkerstraat; Keesomlaan hoek Molenstraat. Oudeschild: De Houtmanstraat hoek Loodssingel; parkeerterrein bij ,,'t Stei gertje"; Heemskerckstraat hoek Loods singel. Den Hoorn: Kerstraat bij Goënga; Naalrand hoek Klif. Oosterend: Bijenkorfweg parkeerter rein; Vliestraat bij R.K. kerk. De Waal: Hogereind bij N.H. kerk; Hogereind bij „Rebecca". De Cocksdorp: Kikkertstraat bij VW- gebouw; Kikkertstraat bij N.H. kerk. Midden-Eierland: Oorsprongweg in gang school. Zuid-Eierland: Muijweg bij kapel. De Koog: Nikadel bij Koopcentrum; Kamerstraat hoek Plevierstraat; Dorps straat bij N.H. kerk. 't Horntje: Dageraad bij flats NIOZ. Oost: Rondweg. Grensweg: recreatieterrein Van der Berg. Californiëweg: „Vredelust". Gerritslanderdijkje: „De Parel". Bosrandweg: „Turkse Tent". Slufterweg: „Tamarisk" e.o. Oost: „Waddenzicht". Op voorstel van Van Asselt wordt overwogen om een container bij De Krim te plaatsen. Volgens Dros staat de container in De Cocksdorp te ver van de bewoonde wereld. Directeur gemeente werken Van Hoorn zei dat het altijd erg zoeken is naar een geschikte plaats omdat veel mensen een glascontainer liever niet voor hun deur willen hebben. Velen blijken echter bereid om toch naar de container te lopen, ook al staat deze wat verder weg. In verband met de juiste plaatsing van de containers wordt onderzocht of mensen de flessen in de containers gooien als ze tóch bood schappen gaan doen, of dat ze speciaal met een mand met flessen naar de container gaan. Van der Kooi wist nog te melden dat er momenteel al 10 containers staan. vaarafstand) kosten vier jaarkaarten sa men 726, en daarmee kan het betref fende gezin dus onbeperkt reizen. Vreedzaam Er wordt met nadruk op gewezen dat de demonstratie een vreedzaam karak ter zal hebben en dat de inmiddels huis- aan-huis bezorgde oproep is gericht aan alle Texelaars. Gehoopt wordt dat de oproep ook doorwerkt in sportver enigingen, politieke partijen etc. zodat die hun leden kunnen opwekken om mee te doen op 5 juli. Er wordt aan herinnerd dat Texelaars in het verleden vaker met succes gezamenlijk een vuist hebben gemaakt zoals bij de actie voor versnelde dijkverzwaring die destijds onmiddellijk gevolg had. Wie? Tot dusver zijn de organisatoren van de actie anoniem bezig; namen van initiatiefnemers en van de meest be trokkenen zijn althans niet bekend ge maakt. Inmiddels is gebleken dat daar door bij sommigen irritatie is gewekt. Men is bang voor „één of andere poli tieke kar" gespannen te worden. Het actiecomité is inmiddels van deze vrees op de hoogte gesteld. Mogelijk zal men zich naar aanleiding daarvan alsnog aan de Texelaars voorstellen, hoewel er van die kant op wordt gewezen dat de zaak waarom het gaat totaal niet politiek is gekleurd. Bijna unaniem heeft de ge meenteraad zich voor hetzelfde doel uitgesproken. Als deelnemer aan de actie stelt men zich ook niet 'anti- TESO' op, want TESO heeft geen enkel bezwaar tegen een jaarlijkse rijks bijdrage waardoor de invoering van een goedkoop personenabonnement mogelijk wordt. Zondagavond a.s. om 19.00 uur wordt in de Gereformeerde kerk in Den Burg een 'Dienst voor belangstellenden' gehouden. Muzikale medewerking ver leent de gospelgroep Exodus uit Den Helder. Het thema van de dienst: „Kunnen mensen zonder ideeën leven, zonder illusies, zonder toekomst, zonder zekerheid, zonder goden? Of wisselen met de mens èn de tijd ook de goden?" De film „Die Blechtrommel", ge maakt door de West-Duitser Volker Schlöndorff, was samen met Coppo la's „Apocalyps Now" winnaar van de Gouden Palm 1979. De basis voor „De Blechtrommel" is het gelijjknamige boek van de alom geroemde schrijver Günter Grass. Alles draait om het jongetje Oscar. Op driejarige leeftijd besluit Oscar niet meer verder te groeien. Met het verstrijken van de jaren blijft hij uiterlijk hetzelfde driejarige jongetje, immer onafscheidelijk van zijn blikken trommel. Oscar heeft nog een paar andere bijzondere gaven. Hij doorziet de volwassenen, kan door te gillen glas breken, en weet geraffineerd zijn naas ten het graf in te helpen. De persoon van Oscar deed Schlöndorff en Grass elkaar vinden. Schlöndorff hierover: „Mijn films zijn alleen maar goed als ik mezelf kan indentificeren met de ver schillende hoofdpersonen. In Oscar zocht ik naar mezelf. Voor mij verte genwoordigt hij twee typische heden daagse kwaliteiten: afwijking en pro test". In verband met de moeilijke financie ring was er een tijdlang sprake dat Oscar gespeeld zou worden door Roman Polanski of Dustin Hoffman. Een vol wassene die een kind zou spelen, daar geloofde Schlöndorff echter niet in en hij kwam met de 12-jarige David op de proppen. David Bennent speelt Oscar zo onvoorstelbaar indrukwekkend dat hij de Gouden Palm voor de beste acteur had moeten krijgen. Trommelen, glas kapot schreeuwen, nazi-parades versto ren, op bunkers optreden voor de Duit sers aan de Franse kust, zijn twee vaders en zijn moeder de dood indrijven, zijn stiefmoeder verleiden, niets is Oscar te veel, en alles wordt door David Bennent waargemaakt. De grootste kracht ligt in zijn ogen die even hard als raadselachtig zijn. „Die Blechtrommel" is te zien van donderdag tot en met dinsdag. Popey is de hoofdpersoon bij een diner, dat wordt gehouden ter gelegen heid van zijn twintigjarig filmjubileum en hij bedankt de aanwezigen door het vertonen van een negental films. Bluto die ook aanwezig is, kan de lofuitingen op zijn aartsvijand niet langer aanhoren en op het moment dat Popey de onder scheiding, een gouden beer, in ont vangst heeft genomen, begint hij het zoveelste gevecht met zijn aartsrivaal. Ook nu brengt de spinazie weer uit komst en Bluto beëindigt het diner zittend in Popeys gouden beker. „Popeys dolle avonturen" is een pro gramma samengesteld uit tekenfilms met de beroemde zeeman als middel punt. De Slimmingciub Texel houdt aan staande maandag haar laatste club avond. Nadat men zich eerst heeft ge wogen wordt naar Chinees restaurant Azië gegaan om daar te dineren. Men kan zich opgeven voor deze avond op tel.nr.2453. Alle leden zijn hartelijk wel kom. Lia Dijkema is in Groningen geslaagd voor haar doctoraal Engels. Ze werkt bij de RSG. Het college van B en W heeft inge stemd met de verbetering van het clubgebouwtje van de Sharks. Het aanbrengen van een nieuwe dakbe dekking kost 74758,—, de verbetering van het interieur kost aan materiaal 74581,—. Het materiaal wordt door de leden van de club zelf verwerkt. De raad voteerde intussen hiervoor een extra krediet van zevenduizend gulden, in de ver wachting dat uit de kermisopbrengst ook een krediet van 72300,— beschikbaar gesteld zal worden. Deze mededelingen lagen gister avond bij de ingekomen stukken tijdens de vergadering van de Wel zijnsstichting. Wethouder Blanken meldde dat het de laatste tijd erg stil is rond de Sharks. Of de voorgeno men plannen voor opknappen van het gebouw zullen worden uitge voerd wist hij dan ook niet zeker. „Misschien is de groep wel uit elkaar gevallen" zei hij. Mevrouw Van Beek vondTüat ar vrij véél geld voor het opknappen van het gebouw beschikbaar wordt gesteld. Blanken noemde het juist goedkoop. „Orhdat ze alles zeH doen zit er bij dit bedrag geen cent arbeidsloon". Bij de ingekomen stukken ook de mededeling dat de commissie bouw- dorp van de heer B. Jas in Den Burg beoogt een garage te huren voor de opslag van tentmaterialen en andere eigendommen ten bate van bouwdorp- en bouwkampprojecten. Els Postma wilde weten waarom deze materialen niet in één of ander dorpshuis opge slagen kunnen worden. Volgens de heer Oskam neemt het daar echter te veel ruimte in. Tot nu toe lagen de spullen in de schuur van de heer Schel- linger, maar men was daar bang voor beschadigingen. Schijnwerpers De leden van de Welzijnsstichting waren minder enthousiast om de schijnwerpers uit de De Koninghal uit te lenen voor de manifestatie Texelpop 1980. Oskam zei dat het materiaal erg kwetsbaar is. Verder zag hij het nut van de schijnwerpers niet zo, omdat de manifestatie om tien uur is afgelopen. Het is dan nog licht buiten. Blanken meldde dat het gloeilampen zijn, die kapotspringen als er regenwater op komt. Op zijn voorstel besloot de ver gadering dan ook het voorstel niet in te willigen. In de vergadering van gisteravond verder de mededeling dat het open jeugdwerk zich heeft voorgenomen gedurende een zevental weken pop groepen naar Texel te laten komen. Voorafgaand aan het avondoptreden wordt 's middags een parkoptreden be oogd. W. Rienks wilde weten of er veel klachten komen van geluidsoverlast bij het optreden van groepen in 't Asiel. Voorzitster mevrouw Van Beek moest inderdaad beamen dat er nogal wat klachten binnenkomen. De heer Oskam was van mening dat men de jeugd binnen bepaalde grenzen zijn gang moet kunnen laten gaan. Brandpreventie Zoals gisteren ook bleek heeft het dorpshuisbestuur van Den Hoorn zijn bezorgdheid geuit over de gevolgen van de aanschrijving inzake brandpre ventie. Dit met name voor toneelvereni ging De Vriendenkring, die eronder zou lijden als de capaciteit teruggebracht zou moeten worden van 180 naar 150 personen. Het dorpshuis in Den Hoorn is tot nu toe het enige dorpshuis dat is aangeschreven over de brandpreventie. Eisen zijn dat de stoelen in het gebouw vastgezet moeten kunnen worden, dat er een betere nooduitgang met verlich ting komt en dat de capaciteit wordt verkleind. Blanken vond dat je met vei ligheidsvoorschriften niet mag schippe ren. Wel vond hij dat zorgvuldig moet worden bekeken hoe verbeteringen kunnen worden aangebracht waarbij de huidige functie van het dorpshuis toch gehandhaafd kan blijven. Hij vond het belangrijk dat het dorpshuis met zijn belang voor de toneelvereniging goed blijft functioneren. Tenslotte kon bij de ingekomen stukken nog woeden gemeld dat de Koninklijke Nederlandse Dambond beoogt komend najaar de revanche match te laten spelen tussen Harm Wiersma en Ir. Koeperman. De vraag ligt ter discussie of deze match op Texel zou kunnen worden gespeeld. Volgens Oskam is het zeer te bezien of Texel de mogelijkheden heeft om een dergelijk gebeuren onderdak te bieden. Hij vond het echter typisch iets voor de damclub om er zijn schouders onder te zetten. Geheel tegen de verwachting in, was op de vergadering van de Welzijnsstichting woensdagavond het bestuur van de sectie dorps- en dorpshuiswerk aanwezig. Het bestuur van deze sectie had eerder tegen de Welzijnsstichting en het college van burgemeester en wet houders zijn ongenoegen geuit over de mogelijkheid dat het dorpshuis in Den Burg alle activiteiten naar zich zou gaan trekken. Door de Wel zijnsstichting werd deze suggestie als hogelijk onjuist gevoeld. Vooral ook de manier waarop de klachten ter kennis van het gemeentebe stuur en de Welzijnsstichting waren gebracht zetten kwaad bloed. De brief van de sectie dorps- en dorpshuiswerk was namelijk verstuurd zonder dat het bestuur van het dorpshuis in Den Burg er in gekend was. De heer Roeper van de sectie dorps huiswerk zei dat zijn bestuur uiteindelijk toch naar de vergadering van de Wel zijnsstichting was gekomen om bepaal de zaken recht te zetten. „We zijn hier niet gekomen om op het matje geroepen te worden", zei hij. „Het is eerder omgekeerd. Onze brief was een brief van de hete sectie. Als het bestuur van het dorpshuis in Den Burg weggaat bij de rondvraag van onze vergadering, terwijl ze van tevoren zijn gewaar schuwd dat er nog iets voor hen komt dat van belang kan zijn, dan is dat duidelijk voor verantwoording van hun zelf. We eisen dan ook dat de heer Nagtegaal die in een eerder stadium ons heeft beticht van onbehoorlijk bestuur deze woorden weer terugneemt". Roeper begreep niet dat er wrevel was ontstaan over het feit dat de sectie een brief had geschreven naar B. en W. zonder daarin vooraf de Welzijnsstich ting te kennen. Door het college was de brief overigens niet ontvankelijk ver klaard en werd doorverwezen naar de Welzijnsstichting. „We willen graag weten wat nu eigenlijk precies de zelfstandigheid van de verschillende secties is. We willen als sectie zelf standig kunnen functioneren", zei hij. Verder haalde Roeper nog de woorden van voorzitter Van Beek aan die had gezegd: als jullie vinden dat ik niet goed functioneer, dan moeten jullie dat maar zegen. „Beste meid", zei Roeper, „je moet in dienst van de Welzijnsstichting goed gebrijpen dat je er niet alleen voor de dorpscommissie van Den Burg bent, maar voor het hele eiland.". Overigens bed mevrouw Van Beek voor dit agen dapunt de voorzittershamer aan Fridt Blanken gegeven. Stap terug Schellinger die eveneens namens de sectie dorpshuiswerk aanwezig was, noemde het een hele stap terug als door de Welzijnsstichting de verschillende secties niet meer regelrecht met het college zouden kunnen communiceren. Vroeger kon dat volgens Schellinger wel. Roeper wekte hierna de onvrede van Blanken op door nog te stellen dat het dorpshuis van Den Burg in feite een soort verhuurbedrijf van appartementen is, waar iedere club of instelling terecht kan. Deze vorm mag echter niet leiden tot bevoordeling van het complex in Den Burg. „Gelijke monniken, gelijke kappen", riep Roeper. Blanken vond de suggestie als zou het dorpshuis in Den Burg een voorkeursbehandeling krijgen ontoelaatbaar. Hij meende dat iemand wellicht zinnige kritiek op de verdeling zou kunnen leveren, maar dat men niet moet proberen aan te tonen dat Den Burg bewust gunstiger wordt behan deld. Voorzitster mevrouw Van Beek meld de dat ze als vertegenwoordigster van Den Burg tijdens de vergadering van de sectie dorps- en dorpshuiswerk beslist niet doorhad dat er nog iets over het dorpshuis in Den Burg in de rondvraag zou komen. Els Postma vond het onjuist om deze kwestie aan de orde te stellen nadat de afvaardiging in Den Burg vertrokken was. „Bij een rondvraag moeten alle betrokkenen de mogelijk heid hebben mee te denken", zei ze. Blanken verklaarde hierop wel iets voor de formulering van Nagtegaal te voelen over onbehoorlijk bestuur. Hij baseerde dit op het feit dat hij het niet erg netjes vond een brief te schrijven waarin het werk van anderen wordt ondergraven, terwijl die ander niet van tevoren de gelegenheid heeft om te reageren. Agepda Het bestuurslid W. Rienks vond dat een zo belangrijk punt op de agenda van de sectievergadering gezet had moeten worden, in plaats van het terloops in de rondvraag aan de orde te brengen. Tegen deze suggestie verweerde F. Schellinger zich door te zeggen dat hij geen idee had dat dit punt in de rondvraag aan de orde zou komen. „Het was opeens de heer Boon uit De Cocksdorp die er mee aankwam", zei hij. „Dan nog begrijp ik niet dat je met zoiets wacht tot de rondvraag", ant woordde Rienks hierop. „Het is de ge woonste zaak van de wereld dat iemand die iets heel belangrijks heeft vraagt of het van tevoren of als extra punt op de agenda kan worden besproken. Schel linger bleef er echter bij dat procedureel geen fouten waren gemaakt. Over de zelfstandigheid van de ver schillende secties merkte de admini strateur van de Welzijnsstichting, de heer Oskam op, dat gestreefd wordt naar een zo groot mogelijke zelfstandigheid van de secties. Zulks is ook in de statuten opgenomen. Hier protesteerde Schellinger tegen. „We hebben ge vraagd om een onderhoud met B. en W. We kregen dat niet en werden naar de Welzijnsstichting verwezen", zei hij. Wethouder Blanken mengde zich hierin door te stellen: „ledereen kan zich tot het college wenden. Tot particulieren aan toe. Of er echter overleg wordt gevoerd met het college hangt af van het belang van het onderwerp Als er niet onmiddellijk op wordt ingegaan door het college is het meteen aan te komen zetten met een gelijke monniken, gelijke kappen-verhaal. Ondernemers Rienks meldde hierop nog dat het geheel hem veel deed denken aan een situatie in de ondernemerswereld. „Het is net of de verschillende dorpshuizen allemaal concurrenten zijn. Men moet echter goed bedenken dat men aan het werk is voor de hele Texelse bevolking en niet voor het eigen dorpshuis". Roeper vond dat best, maar betoogde dat zulks niet betekent dat alle cursus sen in Den Burg moeten worden gehou den. „Iedere Texelaar moet toch al veel naar Den Burg voor allerlei voorzienin gen", zei hij. In de vergadering werd hierop inge gaan op de verschillende factoren die een rol moeten spelen bij het in een bepaald dorpshuis laten plaatsvinden van een activiteit. Waar veel deelnemers vandaan komen moet meegeteld wor den, maar ook door wie bepaalde activiteiten zijn georganiseerd. De EHBO in Oudeschild heeft bijvoorbeeld een cursus georganiseerd in het dorps huis van Oudeschild. Hier wordt door veel mensen uit Den Burg aan meege daan. Het zou echter in zo'n geval onzin zijn de cursus dan maar in het vervolg in Den Burg te houden. Aan het eind van de bespreking meldde Roeper dat naar zijn mening de sectie dorpshuiswerk terecht had ge handeld.

Texelsche Courant | 1980 | | pagina 9