Evenementen van 5 tot en met 13 juli 1980 I Maandag 7 juli: Zaterdag 5juli Dinsdag 8 juli: Zondag 6juli Op Texel hoeft niemand zich te vervelen ■usat Ifetoi „Texeltoerist" hoort erbij Kunst- en antiekmarkt op zaterdagmiddag in Oudescblld Tussen 9.00 en 10.00 uur kan bij de sporthal ,,0ns Genoegen" aan de Emmalaan in Den Burg worden gestart voor een fietstoertocht van 100 kilo meter. Organisator is de Wielervereni ging Texel. Het inschrijfgeld bedraagt f5, voor kinderen tot en met 15 jaar f3,50. schrijfgeld f7,50. Tevens demonstratie van een zelfgebouwd jumpboard. In de Hervormde kerken van De Cocksdorp en Oosterend worden zang diensten gehouden, aanvang 19.30 uur. Als gasten muzikale medewerking willen verlenen wordt dat zeer op prijs gesteld. Zij kunnen zich daarvoor aan melden bij de Hervormde pastorie ter plaatse. In de Hervormde kerk van De Koog wordt een interkerkelijke zomerdienst gehouden, die om 19.30 uur begint. Na afloop koffiedrinken in De Schuilhut, Parnassiastraat 2. In het City-theater draait de film ,,The Muppet Movie" om 15.00 uur en „From Hell to Victory" om 20.00 uur. Bij camping Dennenrust aan de Grens- weg start om 10.00 uur een fietstocht van ongeveer 25 kilometer die langs de mooiste plekjes van Texel voert. Deel nemers krijgen een routebeschrijving, waarin wordt verteld over wat tijdens de tocht is te zien. Aan het eind wordt u ontvangen met een lekker bakje soep. Inschrijving voor de fietstocht kost f2,50. Camping Dennenrust bereikt u door vanaf de Pontweg de Rozgndijk (zijweg 11) op te rijden, rich ting Dennenbos. Direkt nadat u het bos bent ingereden slaat u de eerste zijweg rechts in. Vanaf de Fonteinsnol (uitkijktoren vlak bij het kruispunt Rozendijk-Bakkenweg- Westerslag in het dennenbos) start om 10.00 uur een bosloop van ongeveer vier kilometer. Het gaat bij deze loop meer om uw eigen prestatie dan om de snelste tijd, al is er voor de winnaar wel een prijsje. Deelnemers krijgen een kaart waarop de gemaakte tijd wordt ingevuld. Er zitten meer prestatielopen in het Recre-aktief programma, zodat men zijn vorderingen kan bijhouden. Kosten f1,50 per persoon. Op het strand van Westerslag (paal 15) is vanaf 14.00 uur het mobiele team van Recre-aktief aanwezig om allerlei spelen voor jong en oud te leiden, leder kan meedoen aan volleybal, hoc key, jeu de boules en nog veel meer. Als het weer spelbreker mocht zijn, worden de spelen verplaatst naar het Turfveld in het bos (halverwege de Westerslagweg). Deelname is gratis. Vanaf 14.00 uur is in het centrum van De Koog braderie waar ieder wel iets van zijn gading kan vinden. Er zijn tien tallen stalletjes en demonstraties van onder andere oude ambachten. Van daag bovendien een demonstratie para chutespringen om 14.00 uur en op treden van een drumband met ballon optocht om 20.00 uur. Verder optreden van de Texelse „Spectacles Jazz Band", poppenkast, boerenkapel en „Paardendiner". Tijdens de braderie is de Hervormde kerk in de Dorpsstraat open voor be zichtiging. Hier bevindt zich een infor matiestand en er worden artikelen uit de derde wereld verkocht. Op de speelweide bij camping De Shel ter aan de Boodtlaan in De Koog begint om 19.00 uur een volleybaltoernooi. Dit toernooi, al jaren traditie, is uitge groeid tot een groots gebeuren, waar aan dertig tot veertig teams meedoen. De gezelligheid speelt er naast de spor tiviteit een grote rol. Inschrijving is mo gelijk tot uiterlijk 19.00 uur voor f 1,— per persoon Om 14.00 uur begint bij „De Schuil hut" aan de Parnassiastraat in De Koog Om 19.00 uur start op het strand bij Den Hoorn (paal 9) een strandloop, die wekelijks wordt herhaald. Van de lopen wordt een klassement gemaakt, maar het is ook mogelijk slecht voor één keer mee te doen Er is een jeugdklasse (t/m 14 jaar) die 4 km loopt en de dames klasse vanaf 14 jaar waarvoor ook 4 km geldt. De deelnemers in de senioren klasse lopen 8 kilometer. Alle deelne mers krijgen na afloop een herinne ringsvaantje en voor de winnaars zijn prijzen uitgeloofd. Inschrijfgeld f3,— p.p. Om 10.00 uur begint aan de Wadden dijk bij het strandje van Dijkmanshuizen een demonstratie Free style wind surfen. om 11.30 uur start op hetzelfde punt een windsurf-toertocht, georga niseerd door de Windsurfclub Texel. Ook niet-leden mogen meedoen. In- Strand- en racraadetoop op zondagavond op het strand Hoomdarslag een tocht met eigen auto's langs diverse historisch interessante kerk gebouwen op zuidelijk Texel. Van 14.00-16.00 uur is de Hervormde Om 10.00 uur begint op het parkeerter rein bij de technische school aan de Emmalaan in Den Burg een demon stratie van Texelaars tegen de hoge tarieven van de veerdienst Den Helder- Texel. Vanaf 13.00 uur wordt in het centrum van Oosterend rommettfesmarlct ge houden. Verkocht worden allerlei curiositeiten vanuit stalletjes die in straatjes rond de kerk zijn opgericht. Al vanaf 10.00 uur wordt gebakken vis verkocht. Verder zijn er allerlei attrac ties zoals het Rad van Avontuur en het optreden van de Rommeltjeskapel, Om 19.45 uur maakt de Oosterender muziekvereniging „Excelsior" een rondgang en om 20 00 uur wordt in de Muziektuin aan de Oranjestraat een kort zomerconcert gegeven, dat gratis toegankelijk is. In het Ankerpark (bij de R.K. Kerk) in Oudeschild wordt een kunst- en antiekmarkt gehouden van 14.00- 17.00 uur. In het City-theater draait de film „From hell to Victory", 20.00 uur; alle leeftij den. „Op de bonnefooi" brengt een revue voor toeristen op maandagavond. Deze krant maakt mel ding van alle dagelijks wis selende evenementen op Texel. Maar op Texel is nog veel meer te doen en te beleven. Denk aan de vaar- en vistochten, excur sies, bowling, mini-golf. Jan Pleziervaren, exposi ties enz. Daarvoor verwij zen wij naar Texeltoerist, 'n gedeeltelijk in kleur uitge voerd magazine dat om de drie weken verschijnt en overal op Texel voor f1,50 te koop is. In Texeltoerist komt een plattegrond van Texel en de dorpen voor, een hoogwatertabel, dienst regeling voor boot en bus, verhuuradressen voor fiet sen, paarden, bolderwa gens, visboten, adressen en openingstijden van bank- vestigingen, artsen, auto dealers, postkantoren en nog veel meer, waaronder telkens wisselende actuele artikelen en vele tientallen tips en wetenswaardighe den. De „Texeltoerist" met gratis bijlage vormen een compleet Texels informa tiepakket. Gauw halen dus I naar het Kerckeland. De kosten voor deze bridgedrive bedragen f7,50 per paar. In dorpshuis „De Waldhoorn" in Den Hoorn begint om 21.00 uur een ravue- voorstelling van „Op de bonnefooi", een uit Texelse amateurs bestaande groep, die een speciaal voor de op Texel verblijvende toeristen afgestemd programma hebben samengesteld. En tree f5,— ongeacht leeftijd. Kaarten kunnen tevoren worden gekocht bij Kocky's Kapsalon in De Koog en op de adressen Klif 23 en Naalrand 28 in Den Hoorn. In en bij het Eierlandsche Huis aan de Klimpstraat in De Cocksdorp, zijn vanaf 19.00 uur allerlei activiteiten; volleybal- toemooi en recreatie voor het hele gezin, waaronder poppenkast. Van 14.00-16.00 uur worden in de Her vormde kerk van Den Hoorn rondtof- dingen gegeven; tevens gelegenheid om de toren te beklimmen. In de Hervormde kerk van De Koog wordt een diavertoning over Texel ge geven, aanvang 20.00 uur. In het City Theater aan de Gravenstraat in Den Burg wordt de film „The Muppet Movie" vertoond; 20.00 uur. Toegang alle leeftijden. Op Texel is deze zomer weer heel wat te doen. Nauw samenwerkende organisaties hebben allerlei evenemen- ten georganiseerd voor mensen met uiteenlopende inte- W rassen, die van hun vakantie graag een afwisselend en W, ontspannend avontuur willen maken. Toen op het eiland een aantal jaren geleden aarzelend werd begonnen met k het zomerrecreatiewerk, voorzag dat al direkt in een behoefte. In de loop der jaren breidden de aktiviteiten V/ zich uit en er kwam een overkoepelende organisatie, die ging opereren onder de naam „Recre-aktief Texel". Het bieden van allerlei vormen van sportieve recreatie was het hoofddoel. 9/. Andere organisaties die wat voor de toeristen wilden doen, vonden aansluiting bij Recre-aktief. Toen die nog voor zichzelf werkten, hadden ze allemaal hun eigen manier om evenementen bekend te maken. Met V/, het gevolg dat de gasten werden overstroomd met allerlei pamfletten en strooibiljetten. Sinds vorig jaar zijn de krachten echter gebundeld en wordt in het hoogseizoen één compleet weekprogramma uitgegeven, of* waarin alle dagelijks wisselende evenementen van heel Texel zijn opgeno- men. Dit programma wordt als gratis bijlage toegevoegd aan het tijd- schrift Texeltoerist, aan de plaatselijke Texelse Courant maar wordt ook bij allerlei gelegenheden los uitgedeeld aan de gasten. Dat programma W, heeft u nu in handen. We hopen dat het u zal helpen Uw vakantie op Texel nog beter te laten slagen. De hele ochtend is op de Groeneplaats in het centrum van Den Burg markt. Daar staan ook de recreatieleiders van Recre-aktief Texel, die graag alle infor matie geven over het programma van de komende week. Zij reiken de Re creatiekrant uit met een compleet over zicht van alle aktiviteiten. Om 10.00 uur beginnen op het strand van De Koog (paal 20) strandspelen voor jong en oud: volleybal, hockey, kastelen bouwen enz. Bij slecht weer wordt een alternatief programma afge werkt in de Dorpsstraat van De Koog. Vanaf 14.00 uur wordt voor de gasten op camping „De Krim" bij De Cocks dorp een spelenprogramma afge werkt, waaraan iedereen gratis kan meedoen. Bij het Eierlandsche Huis aan de Klimp straat in De Cocksdorp begint om 19.00 uur een volleybalwedstrijd, een van de vele aktiviteiten die in en bij dit ge meenschapscentrum worden georgani seerd. Het volleybaltoernooi wordt iedere maandag herhaald en iedereen mag meedoen voor f 1per persoon.. Opgave kan zowel per team als indivi dueel. Er worden korte wedstrijden ge speeld in twee of drie poules. Deelne mers moeten tijdig aanwezig zijn want men begint precies om 19.00 uur. De wedstrijden zullen doorgaans tot onge- veeer 22.00 uur duren, afhankelijk van het aantal teams dat meedoet. Op het voetbalveld van camping Den nenoord aan de Grensweg in het bos (zijweg 11 vanaf de Pontweg) start om 19.00 uur een minivoetbaftoemooi, waaraan iedereen kan meedoen die veertien jaar of ouder is. Bij het minivoetbal wordt gespeeld met teams van 6 personen op een veld van ongeveer 20 bij 50 meter. De regels zijn Ongeveer gelijk aan die van het normale veldvoetbal, maar voor de veiligheid is het verboden om voetbalschoenen te dragen. Een andere afwijkende regel is dat de buitenspelregel niet wordt toe gepast. ledereen die mee wil doen, kan zich vóór zeven uur opgeven op het veld. Omdat dan de poules worden ge vormd, kan men zich na zeven uur niet meer opgeven. Deelname kost 1 gulden per persoon. Iedere maandagavond om 20.00 uur is er bij De Koog een open bridgedrive, waarvoor men zich kan inschrijven tot kwart voor acht. Het adres is Schuma- kersweg 96 en dat vindt U door bij zijweg 16 van de Pontweg af te slaan

Texelsche Courant | 1980 | | pagina 6