Postduivenhouders willen eigen club Youth for Christ" houdt zomeraktïe Ml MA The Love Bug VARA's Lijn 3 met popconcert in De Koog Harmonie „Eensgezindheid Poppenkast Optreden Engelse rockgroepen Alcoholproblemen? T rombosedienst Zuigelingenbureau i RIJDAG 18 JULI 1980 TEXELSE COURANT PAGINA 7 trokken Bert en Rietje op de brommer naar toe. En dan stonden ze langs de kant en de een was minstens zo kritisch als de ander. ,,Dat kun jij beter", zei Rietje dan tegen Bert en dan glom hij van trots. Maar soms ook zei ze „Sjonge Bert, dat moet jij ook es proberen" en dan knikte Bert en wanneer de harmonie weer eens door het dorp trok, stonden de Vree- horsters te kijken, want Bert had er vaak weer een kunstje bijgeleerd. De tam boers grinnikten en vonden dat Bert een eer voor het korps was. De ouderen, die zuiver uit liefde voor de muziek hun partijtje mee bliezen, grinnikten ook maar vonden het eigenlijk jongensge- doe. Hoe iemand zo op kon gaan in kunstjes met een stokl Ze vergisten zich, want Bert dacht niet alleen aan zijn stok. Hij luisterde met gespitste oren naar de tamboers van andere korpsen en ontdekte dat er talloze variaties waren. Hij smeedde een samenzwering met zijn vrienden de tamboers en ze oefenden (voor zover dat kon in stilte en de eerstvolgende keer verrasten ze de goegemeente me een heel nieuw ritme. „Dat is onze harmonie niet", zeiden de mensen die het korps uit verte hoorden naderen. Maar het was de harmonie wèl. Wie dit alles niet ontging, dat was Arie Smits. Het was niet alleen vanwege Texelse liefhebbers van de post duivensport hebben plannen voor een eigen vereniging. Tot dusver maken zij deel uit van de vereniging Hollands Noordpunt in Den Helder. Dat brengt echter nogal wat (reislkosten en extra rompslomp met zich mee. De vijf Texelse leden van de Helderse vereniging zoeken daaarom contact met andere postduivenhouders op Texel in de hoop een club van ten minste vijftien personen te kunnen vor men. Dat is het minimum dat door de landelijke organisatie is gesteld om als zelfstandige vereniging erkend te kun nen worden. In het verleden is al eens getracht een Texelse club van de grond te krijgen, maar dat is toen niet gelukt. Momenteel lijken de kansen op vol doende aanhang groter. Onderdeel van het VARA's Lijn 3 radioprogramma dat dinsdag gedu rende de hele dag rechtstreeks van af Texel wordt uitgezonden is een groot popconcert. Dit zal worden verzorgd door de Engelse groep Sniff 'n Tears en de Nederlandse Mark Foggo Band. Dit concert duurt van 16.30-18.00 uur en wordt gege ven in de openlucht op de speel weide aan de Boodtlaan in De Koog. De toegang is gratis, er*" VARA's fijn 3 begint al 's morgens om 7.00 uur als de medewerkers in jeugdherberg Panorama ontwaken en ontbijten. Van hieruit maken zij met fietsen en draagbare, draadloze micro foons een tocht over Texel en stoppen op meerdere punten voor vraagge sprekken met Texelaars en toeristen. Via het Skillepaadje gaat het naar Ou- deschild waar vanuit „De Zeven Pro vinciën" een overzicht wordt gegeven van het belangrijkste nieuws in de och tendbladen. Omstreeks deze tijd zijn ook gesprekken gepland over de Texel se natuur en de LPG-opslag. Op weg naar Den Burg wordt een algemeen profiel van Texel gegeven en in het dorpshuis van Den Burg (ca. 11.00 uur) wordt onder meer gepraat met een vrouwelijke Texelse zendamateur en komen de Texelse fietspaden en de actie voor een voordelig veerdienst abonnement aan de orde. Vervolgens trekt de radioploeg naar De Turkse Tent bij De Koog, waar meerdere nog nader te organiseren gesprekjes met vakantiegangers zullen worden ge maakt en om 16.30 uur volgt het pop concert aan de Boodtlaan. VARA's lijn 3 komt om 19.00 uur opnieuw in de lucht voor een uitzending van Popdon- der Plus vanuit het dorpshuis in Den Burg. Lossingsplaats Duffel, 222 km, W- wind: 22 oude duiven, los om 12.30 uur; 1e duif 15.38.27 - 1175 meter/min.; 2e duif 15.47.42; 3e duif 15.51.27; laatste prijsduif 15.55.53. S. Feenstra, De Waal 1 - 3; A. Keijzer. Den Burg 2 - 5; B. Drinkwaard, Den Burg, 4. 34 jonge duiven, los om 13.00 uur. 1e duif 16.17.42 - 1105 meter/min.: 2e duif 16.20.04; 3e duif 16.22.42; laatste prijsduif 16.29.13. A. Keijzer 1 - 5 - 6; S. Feenstra 2 - 3 - 7; B. Drinkwaard 4. D. Panneman, De Koog, en H. Kooger, De Waal vielen dit weekend buiten de prijzen. In de muziektent van Oosterend wordt zaterdagmiddag vanaf half vijf poppenkast gespeeld door de heer uit Den Hoorn. Fngo/so group rrAmaziah" In samenwerking met de landelijke organisatie organiseert de exelse afdeling van Youth for Christ van 18 tot 27 juli een jmeraktie. Gedurende die periode staat op het terrein bij de ■errever-sportzaal aan de Emmalaan een grote tent, waarin elke vond koffiebar wordt gehouden en waar onder meer zal rorden opgetreden door enkele Engelse rockgroepen. Als het ameentebestuur ermee akkoord gaat, zullen tijdens de aktie ok enkele openluchtoptredens in de Wezentuin worden ver- >rgd. De zomeraktie is de eerste grote ac- /iteit van de nog maar kort geleden jgerichte afdeling van Youth for hrist. Tot dusver zijn alleen enkele iperimentele koffiebaravonden in Den urg gehouden. Deze zijn een redelijk icces geworden en zullen in najaar en 'inter dan ook worden voortgezet. De zomeraktie in Den Burg, ook aan duid als „evangelisatie-tentaktie", is de eerste plaats gericht op jongeren, aar ook oudere geïnteresseerden zijn in harte welkom in de tent. Het pro- amma dat er wordt geboden is ienstbaar aan het evangelie en wil sti- uleren tot gesprek en nadenken, aar is overigens dermate ontspan- ind van karakter dat niemand het ivoel krijgt dat de blijde boodschap im op onaangename wijze wordt tgedrongen. Op 18, 19 en 20 juli treedt in de tent professionele Engelse rockband Amaziah" (Hebreeuws voor Hij die od sterk maakt). Het is een viermans irmatie, die door Youth for Christ is ogericht in het Engelse Bristol en be aat uit Paul Loader (zang), Kevin Steel (sologitaar), Dave Steel (toetsin strumenten) en Paul Williams (drums). De groep maakt momenteel een toernee door Nederland en gaat bin nenkort naar Canada en de Verenigde Staten. Op 21, 22 en 23 juli wordt in de tent opgetreden door het Youth for Christ kleintheater „Op vrije voeten". Het theater brengt voor jongeren herken bare (conflict (situaties in beeld met de bedoeling tot discussie te stimuleren. Gedeeltelijk daarmee samenvallend is het optreden van het duo Peter en Jos, dat op de avonden van 20, 21 en 23 juli folksongs brengt. Op 24, 25, 26 en 27 juli tenslotte musiceert de Engelse rockgroep Face to Face in de tent. De optredens beginnen elke avond omstreeks 20.30 uur. Verder is het de bedoeling in de aktieperiode openluchtoptredens te geven in de Wezentuin in Den Burg, aanvang telkens om 14.00 uur. Vrijdag middag treedt daar „Amaziah" op, maandag de 21e „Op vrije voeten" en het duo Peter en Jos en vrijdag 25 juli „Face to Face" Contactpersoon is Bas Drinkwaard, Julianastraat 18 in Den Burg, telefoon (02220) 2720. Hij geeft graag nadere informatie, ook aan degenen, die nog met de postduivensport moeten kennis maken. Bas Drinkwaard heeft al jaren postduiven en is sinds 1976 actief in de wedstrijdsport. Wie eenmaal door deze hobby is gegrepen kan er moeilijk mee ophouden en heeft de neiging er al zijn vrije weekenden in te steken. Een bij zonder dure hobby is het niet, maar de aanloopkosten zijn wel pittig. Er kan een belangrijk bedrag gaan zitten in de aanschaf van duiven, manden en een klok. De verhalen dat postduivenhouders grote kans lopen al hun dieren te verliezen door „ramp- vluchten" zijn overdreven. Duiven komen bijna altijd terug. In de praktijk sneuvelen meer dieren in de buurt van hun hok dan als gevolg van de wed vluchten die zich over vele honderden kilometers kunnen uitstrekken. Waar het om gaat bij de postduivensport mag als bekend worden verondersteld: de snelste reistijden die de dieren maken om van het lossingspunt naar huis terug te vliegen. Om een idee te geven van de prestaties van de dieren: de afgelopen zondag werden Texelse duiven gelost in het bij Antwerpen gelegen Duffel, een afstand van 222 kilometer. De snelste duif had 15 uur en 38 minuten nodig om terug te komen, wat een gemiddelde is van 1175 meter per minuut. Een volledig overzicht van de „Texel se" resultaten van het afgelopen week end. Mensen met alcoholproblemen kun nen bellen naar (02220) 4356. Iedere woensdag van 9.00 - 10.30 uur. Adres: Groene Kruis-gebouw (in gang tandartsencentrum) Witte Kruis- laan, Den Burg. Mee te nemen: alle trombosedienstgegevens van elders, verzekeringsgegevens (ziekenfonds- kaart). De zuigelingen die aan de beurt zijn worden op het bureau verwacht op de tijden, waarop hun eigen huisarts zitting heeft. De tijden zijn als volgt: Dokter Siebinga, dinsdag 22 juli om 14.00 uur. Dokter Waverijn, woensdag 23 juli om 13.30 uur. In het dagelijks leven gewend in zijn bestellers-uniform te lopen, was het hem of hij tot een hogere rang werd gepromoveerd wanneer hij het fraaie groene pakje van de tamboermajoor aantrok, met de tressen en de vang snoeren, de brede bandelier over de borst, de grote huzarenkolbak en de stok met de zilveren knop, waarmee hij dank zij ijverig oefenen in het achter tuintje reeds alllerlei goocheltoeren kon uithalen. Men zei wel eens schertsend tegen Rietje de Nijs, zijn meisje, dat ze wel op mocht passen. Niet alleen had Bert reuzeveel „sjans" van andere meisjes, als hij zo martiaal voor de muziek uitliep, maar men zei dat Bert vrijde met zijn tamboersstaf in plaats van met Rietje. Rietje glimlachte, want ze wist wel beter. Allereerst had Bert, wanneer hij in functie was, voor niemand oog. Zijn hele familie kon langs de weg staan, hij zag ze niet. De manipulaties met de tamboersstaf eisten zijn volledige con centratie. Daarbij kwam dat Rietje helemaal niet jaloers was op de staf, maar integendeel ten volle deelde in de glorie van Bert, en in plaats van zijn aandacht af te leiden, zijn vurigste supporter was. Wanneer er ergens een concours of een marswedstrijd was, wéér men maar muziekkorpsen in actie kon zien, daar FEUILLETON door Tom Lodewijk. 23. „Wij moeten oppassen" zei hij na en lange stilte „dat we onszelf niet oorbij lopen, Arie. Wij kunnen de jeugd iet missen en we willen en kunnen ook e ouderen niet missen. Wanneer er een ernieuwing komt, dan moet het niet uigen of barsten. We kunnen de zaak ok kapot maken". „Daar heb je gelijk in" stemde Arie maar we moeten ook het getij niet iten verlopen. Ik wil best aan jouw raad ehoor geven, als ik maar weet wat ik an je heb. Sta je aan de kant van de onservatieven of ben je van oordeel dat een nieuwe wind moet gaan raaien?" „Ik ben", zei Jaap voorzichtig „van ordeel dat wij de goodwill, die de armonie met dit concours verkregen eeft, tot-en-met met moeten uitbuiten, laar we moeten geen brokken maken, liets forceren. Houden wat we hebben n zien er bij te krijgen wat we krijgen lunnen". „Accoord" zie Arie. „Alleen. met HOOFDSTUK 11 Broeiend onweer Bert Bakker had het te pakken. Dat merkte iedereen. „Ik zit niet stil en ik doe niet niks. Weet je wat, laat mij eerst maar eens voorzichtig het terrein verkennen. Ik kan daar met Markman over praten zonder dat het al te opzettelijk is. Als ik zo'n beetje weet hoe het land ligt, praten we verder. Maar tot zo lang géén actie, waarmee we de boel in de soep kunnen draaien. Goed?" „Mijn hand er op", zei Arie. „Alleen geloof ik dat ik je nu al wel kan vertellen wat de ouwe heer Markman jou vertel len zal". „We zullen zien", antwoordde Jaap luchtig. Maar hij was er niet gerust op. stilzitten en niks doen laten we onze kans voorbij gaan". Vrijdag 18 juli In de Wezentuin speelt de Youth for Christ rockgroep „Amaziah" vanaf 14.00 uur. Vanaf heden staat op het terrein bij de Ferrever-sportzaal aan de Emmalaan de tent van Youth for Christ. Elke avond koffiebar vanaf 20.30 uur. Op het voetbalveld bij 't Buurtje in Oudeschild worden spelen gehouden, speciaal voor de jeugd van Oudeschild. (Zie verder het overzicht in de Recreak- tief-bijlage). VASTE DATA Het Vrouwenhuis houdt iedere maan dagavond vanaf 20.00 uur bijeenkomst in het Dorpshuis (oude ULO) aan het Schilderend, ingang aan de Wilhelmi- nalaan. Elke dinsdagmiddag van 15.00 - 16.00 uur wordt in 't Skiltje bejaardengymna- stiek gegeven Bij het clubhuis van Scouting Texel (Bernhardlaan 147) kan dagelijks oud papier worden gedeponeerd in de daar opgestelde container. Iedere maandagavond om 20.00 uur wordt in gebouw De Schakel (Binnen- burg) bijeenkomst gehouden van het Texels Vrouwenhuis. Elke maandagavond klaverjassen in hotel De Zwaan in Den Burg. De Speel-o-theek in het Groene Kruis- gebouw te Den Burg is geopend: woensdags van 13.30-15.30 uur en vrijdags van 15.00 tot 17.00 uur. Elke woensdag van 14.00-17.00 uur wordt in „De Schakel" een kinder middag gehouden door medewerkers van de Stichting Open Jeugdwerk en het Mensen zonder werk-projekt. Maatschappelijk werker Frank van Lare houdt spreekuur in de Oude ULO: maandags, dinsdag, woensdags en vrijdags van 8.30 - 9.30 uur en donder dags van 18.30 - 19.30 uur. In de bibliotheek in Den Burg wordt momenteel een tentoonstelling over het werk van het NIOZ gehouden. Er zijn veel interessante foto's te bezichtigen. Zes miljoen exemplaren gaan er per jaar in Amerika over de toonbank van de stripboekjes waarin Spiderman, (een man die door een bestraalde spin gebeten wordt en de eigenschappen van zo'n diertje heeft aangenomen) de bovenmenselijke held tegen de lood rechte gevels van enorme wolkenkrab bers uithangt. Zijn enige concurrent in het stripwezen is Superman. De jonge acteur Nicholas Hammond mocht zich in het nauwsluitende spinnepak steken. Om vervolgens via zijn absurde klauter- partijen de bevolking van een wereld stad te vrijwaren van afschuwelijke gangsterpraktijkten. Er is met zorg aan een plot gewerkt. De dialogen zitten logisch in elkaar en bij het vertellen van het verhaal is uiterste zelfbeheersing betracht. 'Spiderman' is te zien in de zondagse matinee. Alle leeftijden. "Herbie" is de naam voor een naar Amerikaanse begrippen vreemd autootje. Herbie is een klein, gedrongen wagentje, maar zijn bescheiden uiterlijk verbergt grootse eigenschappen, ook als Herbie tweedehans in het bezit komt van Jim Douglas, een jongeman die graag een vermaard coureur wil wor den, maar tot nu toe slechts tegenslag op zijn weg heeft ontmoet. Herbie voelt direct sypathie voor Jim en besluit zijn uiterste best voor hem te doen, waardoor Jim bij enkele races, waaraan hij met Herbie meedoet, opmerkelijke resultaten boekt. Dit trekt de aandacht de aandacht van de snobistische rijke autohande laar en coureur Thorndyke, die besluit een poging te doen om Herbie in handen te krijgen. Hiertoe stuurt hij zijn secretaresse Carole Bennett op Jim Douglas af, maar Carole volgt al spoedig Herbie's voorbeeld en raakt ook op Jim gesteld. Dit wekt de woede van Thorn dyke, die nu allerlei unfaire pogingen doet om Herbie, die een geduchte concurrent op de races wordt, uit te schakelen. Herbie is echter buiten gewoon taai en weet zich van alle aan slagen te herstellen. Thorndyke lijdt op deze races een paar nederlagen en be sluit dan tijdens de belangrijke Eldorado race een definitief einde aan Herbie en Jim Douglas te maken. Het wordt bijna een strijd op leven en dood, maar Herbie slaat zich met Jim door alle moeilijk heden heen, zodat Thorndyke tenslotte een smadelijke nederlaag moet slikken. En zo is „The love bug" een knotsgekke familiefilm geworden die te zien is van donderdag t.m. dinsdag voor personen van alle leeftijden. de aardige zuster van Bert, dat Arie zo vaak bij de Bakkers kwam. Natuurlijk was Greet een voorname trekpleister maar Bert en Arie hadden een gemeen schappelijke interesse en langzamer hand vormden ze een plan. De harmonie moest een eigen korps van tamboers en hoornblazers hebben. Dat zou vooral de jongelui trekken en die had het korps nodig. Er waren jongens genoeg, en zelfs meisjes, die dolgraag mee wilden doen, ze konden wel een wachtlijst aanleggen! Bert had al contact met een bekende bandleider, die hem allerlei fijne kneepjes leerde. Het zou een korps moeten worden in een apart uniform, iets anders dan van de blazers. En ze zouden klaroenen krijgen met vaantjes, en diepe trommen. En Bert had zelfs al het oog op een kolossale Deense dog, een doodgoed dier, dat geknipt was voor mascotte. Bert wou het op z'n Amerikaansl En Arie was het met hem eens. „Maar je moet niet denken", zei hij, „dat je die ouwe bokken hiervoor warm krijgt. Markman voelt er niks voor en Cuvelier gaat liever dood. En onze dirigent moet ook niet al te veel van show hebben. Denk maar aan dat spektakel toen hij geen uniform wou. Cummings uit Engeland was er niks te groots voor, en die betekent toch wel een beetje méér". „Nou, dan rukken ze maar op", zei Rietje scherp, leder die de muzikale carrière van haar Bert in de weg stond, kon voor haar part oprukken, al was hij een halve eeuw lid van de harmonie geweest. „Wie de jeugd heeft, heeft de toekomst". Dat had ze eens gelezen en ze vond dat het hier best te pas kwam. Jaap Baars, die er toevallig bij zat, en door de anderen beschouwd werd als behorende tot de uiterste linker zijde" zoals Arie lachend had opgemerkt, schudde het hoofd. „Zo moeten we er niet aan gaan staan lui, zo maak je brokken. Ik ben er voor dat we de jeugd er in halen, maar niet ten koste van mensen die hun halve leven voor de harmonie hebben gege ven". „Nou ja", snibde Rietje, „jij moet je schoonvader natuurlijk te vrind hou den". Er lag Jaap een scherp antwoord op de tong, maar hij slikte het in. Zie je, zó kreeg je nu de narigheid. De mensen gingen het al in het persoonlijke vlak trekken. Als je niet oppaste verkeerde de eensgezindheid, die de naam en het kenmerk van de harmonie was geweest, straks in een conflict dat heel Vreehorst op zijn grondvesten zou doen beven. En dat was niet eens een overdreven vrees, want er waren méér dorpen waar de ene familie de andere niet meer aankeek om •zulk soort fultiliteiten. „Waar broeken spreken moeten rok ken zwijgen" stelde Arie vast, onder protest van het vrouwvolk, maar de stemming was gered. (wordt vervolgd)

Texelsche Courant | 1980 | | pagina 11