Uitbreiding personeel stuit op bezwaren ciTy Commissie wil eerst financieel overzicht FAMILIEBERICHTEN rei Proces aangespannen Bouwkamp „Vakantieperikelen met Funes-te gevolgen" „Zachte meisjes van de harde sex" „Spiderman slaat weer toe" deel II „HELL'S FIGHTERS" CACLOC UUUnMN I De personeelsuitbreidingen op de afdelingen algemene zaken en financiën hebben donderdag niet zomeer het fiat van de beide betref- fende raadscommissies gekregen. De comissies algemene zaken en x5 financiën zaten met name aan te hikken tegen de financiële conse- c oi-n quenties van de personeelsuitbreiding. Door de onwilligheid van de -o Z commissieleden toonde burgemeester Engelvaart zich duidelijk teleur- gj 8 5 gesteld. Engelvaart was van mening dat de betreffende afdelingen g, o m o overbelast zijn en dat daarom personeelsuitbreiding zeer wenselijk is. j= jg Hij zegde toe zich in het vervolg niet te zullen storen aan bepaalde ammerklachten uit de raad, als enkele stukken niet op tijd klaar zijn. :rk IU Bij het begin van de vergadering zei secretaris Beemsterboer dat het moeilijk zal zijn in een echte verbetering van de huidige situatie te voorzien. Hij doelde hiermee op de slechte huisvestings situatie op Texel waardoor mogelijke candidaten van de overkant minder snel zullen solliciteren. „Dat weten we", zei Engelvaart. „Dat is altijd het probleem op Texel. Als je iemand aantrekt zit je meteen midden in de huisvestingspro blematiek". Dros vond dit gesprek aanleiding om deze problematiek ter sprake te stellen. Het is de taak van het gemeentebe stuur zoals dat hier zit om voldoende huizen te bouwen", zei hij. Ook vond hij dat teveel jongeren met 18 jaar een huis willen hebben. „Laat ze eerst maar een tijdje bij hun vader en moeder thuis blijven wonen", zei Dros. Engelvaart kapte dit uitstapje op een heel ander terrein af door te zeggen dat Dros een deel van het gemeentebestuur is en dat hij daarom medeverantwoordelijkheid raagt voor de gegroeide situatie. Sieme de Waard was het volledig eens met het voorstel van het college. Hij zei bekend te zijn met de problemen op beide afdelingen. „En", zo zei hij, daar is maar één oplossing voor: extra mankracht". Gereserveerder was Rienstra. Ook hij was overtuigd van de noodzaak van de itbreiding, maar anderzijds vond hij dat er nog veel meer zaken dringend nood- d zakelijk zijn op Texel. Hij had het liefst bet gehele prioriteitenschema ineens uu gehad. „Er was dan tenminste overzicht geweest wat al die prioriteiten voor de totale begroting betekenen", meldde hij. de bir ng di Elegant Hierop legde burgemeester Engel- wart uit waarom juist nu voor het aan orde brengen van dit punt was lekozen. Van de bestuursschool komt innenkort een nieuwe lichting afgestu- éerden. Wanneer je pas later een ve oproep naar sollicitanten doet mis je de mensen van die school die al een oaan gevonden hebben. De burgemees- we ter had een prioriteitenoverzicht en de hti nvloeden daarvan op de totale begro- Di ;ing wel.elegant" gevonden. Vooral nu c Je begroting er niet al te rooskleurig jitziet. De overweging met betrekking :ot de bestuursschool had bij hem ichter de doorslag gegeven. De Waard vas het hier roerend mee eens en riep: Begrijpt Rienstra niet dat als je een ilecht functionerend apparaat hebt, dat tosten dan het aantrekken van rersoneel?" grat s s bij eerst een gedegen financieel overzicht. Zoals de plannen nu worden gepresen teerd ga ik er niet zonder meer mee accoord", zei hij. De andere commissieleden konden, behoudens De Waard, meevoelen met de woorden van Schilling. Eerst een gedegen financieel overzicht en dan pas beslissen. ,,Goed, dan kunnen we wel ophou den", zei Engelvaart. ,,lk vind het erg treurig dat het zo moet. Ik zal me in het vervolg kritisch opstellen tegen raads leden die klagen dat bepaalde dingen niet op tijd klaar zijn. Het onderwerp is bij deze doodgesproken. Op dit ogenblik zijn er mensen van de bestuursschool die werk zoeken, dus op dit moment is een advertentie lonend. Het college zal zich over verdere stappen beramen", zei Engelvaart. De personeelsproblemen op de afde ling financiën en algemene zaken wor den nu besproken in de raadsvergade ring van 12 augustus. De gemeente Texel heeft tegen de eigenaar van perceel Randweg 5 een civielrechtelijke procedure aangespan nen. Het gaat hierbij om de vraag of het huis als tweede woning gebruikt mag worden. Eerder werd deze kwestie al door de Raad van State in behandeling genomen. Kinderen die zich nog willen opgeven voor het bouwkamp dat volgende week wordt gehouden kunnen bellen naar Jan Kramer die te bereiken is op het gemeentehuis, telefoon 3041. Doordat enkele kinderen hebben afgezegd zijn er wat plaatsen vrijgekomen. In tegenstel ling tot het bouwdorp wordt tijdens het bouwkamp 's nachts in tenten op het terrein gelogeerd. Het bouwkamp staat open voor iedereen van 11 tot en met 14 jaar. jsal )p lange termijn veel meer geld kan extra Belastingen In antwoord op vragen hoe de ge- ofneente één en ander denkt te financie- ■en merkte J. Nauta op dat dit zal noeten via een verhoging van de ilaatselijke belastingen, als het rijk leen geld beschikbaar wil stellen. Dit 1": aatste is vooral de vraag bij het lantrekken van een ambtenaar voor Krujnilieuzaken. Het was Barendregt die irnstige bedenkingen maakte tegen de- Ide ie belastingverhoging. „Het rijk dwingt one >ns op zo'n manier tot een algehele lelastingverhoging", zei hij. Engelvaart vond het hierop tijd om het ïch steeds maar uitbreidende takenpak- omèet van de ambtenaar de revue te laten >rke «sseren. De Arob zaken, de juridische lijstand van De Bolder, de milieuzaken, iet kost allemaal tijd en geld. En Th leemsterboer merkte op: „De over- :n eid, maar ook het publiek wordt eeleisender. Soms wordt terecht ge sol raagd waarom iets zo lang duurt". Voor Dros was het tijd om te vragen Olm een urenomschrijving van de amb- Ba ïnaren die nu in dienst zijn. Iets dat one ngelvaartzinloosachtte. Drosliet hierop reten dat de nieuwe gemeentesecreta- in de beslissing gemengd moet Jlleifiorden, maar ook hier was Engelvaart iet voor. Wanneer de heer Van Dijk v( emeentesecretaris is geworden zal hij ornl e eerstkomende tijd geen beleidsbeslis- ngen kunnen veranderen of ongedaan 'aken. 3 Overzicht erke Schilling behoorde ook tol degenen dt 'e ernstige financiële bedenkingen had Ch Alles en iedereen moet een stap terug film een. Ik vraag mij af, is dit allemaal op U( 'brengen. We kunnen wel zeggen dat a plaatselijke belastingen moeten wor- wo 'n verhoogd, maar ik had toch liever Ko< Om aan uw adver tenties de vereiste zorg te kunnen be steden is het nood zakelijk dat wij de tekst met de even tuele illustraties zo vroeg mogelijk in ons bezit hebben. De uiterste tijden zijn: woensdag 10.00 uur voor de krant van vrijdag en vrijdag 12.00 uur voor de krant van dinsdag. Vor de vele blijken van deelneming na het overlij den van onze lieve vader en opa ABRAHAM GEUS, zeggen wij U hartelijk dank. Een bijzonder woord van dank voor direktie en personeel van Huize Irene en het Verpleeghuis Texel voor de vele zorgen aan hem besteed. S. Geus-Benit en kinderen Texel, juli 1980. Op zondag 3 augustus 1980 zijn onze ouders Jan en Reinskjen de Boer 40 jaar getrouwd. Van 11.30 tot 12.30 uur is er voor vrienden en bekenden gelegenheid om een kopje koffie te drinken in „Loodsmansduin" te Den Hoorn. Gods zegen voor deze dag en toekomst. Anneke - Clint Feyke - Corrie Wiesje - Peter Hessel - Elly Jan - Gaby 1 Hotsche - Jacob Marten - Anita Renske - Albert Sjoukje en kleinkinderen Voor Uw blijk van medeleven tijdens haar ziekte en na het heengaan van onze lieve zuster, Schoon zuster en tante ANNA MARIA MARTHA VERBERNE-RAN betuigen wij U onze oprechte dank Namens de familie: J. C. Ran Den Burg - Texel, juli 1980. Hiermede geven wij kennis, dat na een liefde volle verzorging in verpleeghuis „Texel" van ons is heengegaan, onze lieve vrouw, moeder, groot- en overgrootmoeder Maartje Krijgsman, echtgenote van Dirk Korver, eerder weduwe van Willem Swart, op de leeftijd van 79 jaar. Den Burg, Texel: D. Korver P. N. Rikkenberg-Swart Ottawa - Canada: K. Korver N. Korver-Buit klein- en achterklein kinderen Verpleeghuis „Texel", Den Burg, 27 juli 1980. De crematie zal plaatsvinden op woensdag 30 juli v.m. 10.00 uur in het crematorium te Scha- gen, Haringhuizerweg 3. Gelegenheid tot condoleren: dinsdagavond van 7.30 tot 8.30 uur in het verpleeghuis „Texel" en na de crematie in de koffiekamer van het crematorium. Met droefheid geven wij U kennis, dat heden van ons is heengegaan onze lieve vader en grootvader Nan Dirk Vermeulen, weduwnaar van Helena van der Hoek, op de leeftijd van 80 jaar. Kinderen en kleinkinderen. Texel, 25 juli 1980, „Huize Irene", Den Burg. De begrafenis heeft maandag op de Oudeschil der begraafplaats plaatsgehad. Correspondentie-adres: J. Vermeulen, Wilhelminalaan 32, 1791 AN Den Burg - Texel. |lllllllMlllllliiiiillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllliiiiiilllllllllllljH Enige en algemene kennisgeving Heden werd door een noodlottig ongeval van ons weggenomen, onze lieve kleine Dorientje s Zeven jaren lang mochten wij haar in ons midden hebben. Diepbedroefd door dit moeilijk te verwerken verdriet, zijn wij heel dankbaar voor de fijne jaren die zij ons door haar opgewekte natuur en lief karakter gegeven heeft. I. Bonne D. Bonne-Hildebrandt j| Michael Piasmolen - Mook, 25 juli 1980, Hotel „De Heuvel", Rijksweg 199. De Uitvaartdienst zal worden gehouden in de N.H. Kerk, Markt 2 te Gennep (L.) op don- derdag 31 juli om 13 uur, waarna wij Dorientje naar haar laatste rustplaats willen brengen op de R.K. begraafplaats te Middelaar (L. 1 Hierna zal er gelegenheid zijn tot condoleren 5 in Hotel „De Heuvel". ËniiiiiiiiiiiiiiMiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiW iJllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllMIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIUJ S Op vrijdag 25 juli ontvingen wij de droeve 5 mededeling, dat door een noodlottig ongeval is heengegaan ons lief kleinkind en nichtje dorientje. j§ Haar altijd blije lach zal als een dierbare herin- nering blijven. Den Burg: A. A. Bonne-Koopman S Potsdam (DDRI: K. Gericke L. Gericke-Hildebrandt Toronto (Can.): D. Bonne J. Bonne-Wiegers Den Burg: J. Bonne A. C. Bonne-Groot De Koog: K. Mantje A. C. Mantje-Bonne Den Burg: J. A. de Kraker P. de Kraker-Bonne Leeuwarden: J. A. Bonne B. Bonne-Jansen De Cocksdorp: P. Bonne H. Bonne-Dros neven en nichten i Den Burg, 25 juli 1980. IlllllllIllllllllllllllllllllllllllllllllli? Met diepe droefheid delen wij u mee, dat heden van ons is heengegaan onze lieve vrouw, moeder, groot- en overgrootmoeder Cornelia Kuijper, echtgenote van Jan de Jager, op de leeftijd van 83 jaar. Den Burg, Texel: J. de Jager Utrecht: C. de Jager D. de Jager-Rienks Zaandam: T. K. Visser-de Jager G. J. Visser Wijnaldum: E. de Jager klein- en achterklein kinderen Den Burg, Texel, 28 juli 1980, Hollewal 2. De crematie zal plaatsvinden op donderdag, 31 juli a.s., v.m. 10.00 uur in het crematorium te Schagen, Haringhuizerweg 3. Gelegenheid tot condoleren woensdagavond van 7.30 - 8.30 uur in „Huize Irene" en na de crematie in de koffiekamer van het cremato rium. Om aan uw adver tenties de vereiste zorg te kunnen be steden is het nood zakelijk dat wij de tekst met de even tuele illustraties zo_ vroeg mogelijk inw ons bezit hebben. De uiterste tijden zijn: woensdag 10.00 uur voor de krant van vrijdag en vrijdag 12.00 uur voor de krant van dinsdag. Cécile en Miranda hebben een broertje gekregen. Hij is geboren op 28 juli 1980 en kreeg van papa en mama de namen Norbert Meivin Papa en mama zijn Jos en Dini Bakker en wonen op Lieuwstraat 55, 1791 XN Den Burg. Wendy heeft een zusje gekregen. Zij heet Kim Zij is geboren op 24 juli 1980 om 13.45 uur. Rinus en Ada Kooger Thijsselaan 103, 1791 VG Den Burg, Texel. Heel blij zijn wij met de geboorte van onze doch ter Iris Zusje van Nico. Marijke A. Dros- Tijseling Piet Dros Texel, 26 juli 1980, Oosterenderweg 45, 1794 GB Oosterend. Voor Uw blijken van medeleven na het plotse ling overlijden van mijn lieve vrouw en onze lieve moeder en oma ILONA KOOPMAN- MADOCSAI en voor de laatste eer, die U haar hebt willen bewij zen, betuigen wij U onze welgemeende dank. In het bijzonder Ds. Hoekstra voor de woorden van troost tot ons gesproken. Het heeft ons veel steun gegeven. T. Koopman llona - Ben Carolien - Ko Edith Texel, juli 1980. Valt de bal zondag middag uit de lucht? Supermarkt De Instuif veel parkeerruimte. Haven-shirts De Twee Paardjes. Luchtdrukbuksen en pistolen. Grotere keus in het betere soort. Dros' Smederij, tel. (02225) 229, Eierland Caravancentrum „Texel", Spinbaan 14, Den Burg, tel. (02220) 3163. Openingstijden: zaterdag en maandag 10.00-12.30 en 13.30-17.00 uur; Dinsdag, woensdag, donderdag en vrijdag 13.30-17.00 uur. Verder op afspraak. Typen. Scheidegger In stituut, Den Burg, p/a tel 2057. Te koop prima aardap pelen, Doré. Tuinderij Buijsman, tel. 2133. Aangeb. horecapapieren middenstand met medewerking. Brieven onder no. 445 aan bur. Tex. Crt. De Twee Paardjes. Ge opend op vrijdagavond van 7 - 9 uur voor die mensen die overdag niet kunnen. Rowerstyling Schuiling Ons tel.nr. (02220) 4571 Voor al uw reform-, dieet- en zoutarme arti kelen naar Gé Koot, Kerk straat 3, Oosterend. Prijsbewuste mensen kiezen verzekeringen van Ass.kantoor P van Heer waarden, tel. 2573. Partij oude gele klinker tjes en oud-Hollandse dakpannen. 102220)4043. Bestel tijdig Uw buiten lands geld bij de RABO BANK. Horeca-werknemers In gedeeltelijke dienst? Toeslag gedeeltelijke dienst in orde? Voor infor matie: Voedingsbond F.N.V., Vondelstraat 61, Amsterdam, tel. (020) 160239. Uw auto voor de laag ste premie verzekerd? En hoe zit het dan met de alcohol- en medicijnen uitsluiting? En hoe is de nieuwwaarderegeling? En zo zijn er nog meer be langrijke verschillen op te noemen. Wij hebben wel wat schadedossiers hier omtrent voor U ter inzage liggen. Fa. Jan Dekker, verzekeringen, Bernhard- laan 109, Den Burg, tel. (02220) 2833. Samenleven. Niks aan de hand? Natuurlijk wel. Laat U volledig informe ren. Fa. Jan Dekker, In formatiecentrum, Bern- hardlaan 109, (02220) 2833. Zweedse, Franse ón Italiaanse damesstoffen: op 150 cm breed. Prijs 727,00 p. mtr. Artima, Gravenstr., tel. 3592. Verseput verzekeringen Tel. (02220) 3100. Open haardenbezitters1 Husqvarna kettingzagen reeds vanaf 7475, Fa. Tatenhove, Oosterend, tel. (02223) 202. Nu weer volop rode bessen. L. Huisman, De Veen, tel. 2203. Lompen- en metalen- handel Cobus Spigt, Eier land, telefoon (02225) 297 Afvalcontainers voor het afvoeren van puin, hout, bouwafval, vuilnis e.d. Fa. Tatenhove, Den Burg, tel. 102220) 3809. Voor al Uw tegel- en mozaïekwerk naar C. van der Maden, Lieuwstraat 4, Den Burg, tel. (02220) 3320. Supermarkt De Instuif Veel parkeerruimte. Bruiloft, conferentie, koud buffet, receptie, reünie, vergadering, enz. Alles mogelijk in Hotel „De Pelikaan", Pelikaan- weg, De Koog, tel. (02228) 202. Voor al Uw gas (gas flessen cilinders) Twee- wielercentrum Kikkert, Badweg 1. Bel (02228) 215 b.g.g. 760. Bezorgen ook mogelijk. Bij accu-problemen kon- takt met Garage Kievit, Jonkerstraat, opnemen. Tel. 2525. Snel-service. Verseput financieringen. Tel. (02220) 3100. GORDIJNSTOFFEN uit Zweden en Denemarken Artima, Gravenstraat, tel 3592 Al 20 jaar Taxi Toon Smidt (02220) 2323. Het beste en het goed koopste rijwielrek bij Dros Smederij, Spinbaan 18, Den Burg, tel. (02220) 2108. Voor racefietsonder delen. Tweewieler-afde ling Garage Dros. Verseput hypotheken. Tel. (02220) 3100. VITRAGES, van grotel klasse! Scandinavische designers staan daar met de kwaliteit garant voor. U vindt ze bij Artima. Kom gerust onze kollektie eens bekijken! Taxi Toon Smidt 2323 Ziekenvervoer Kindersweatshirts 715,- NU in de Twee Paardjes. De nieuwe winter-zon- programma's zijn bij ons binnen. Haal ze bij Reis- buro Texel, Weverstr. 36, Den Burg, tel. (02220) 2242. De Raadskelder. Onze keuken is geopend alle dagen van 12.00 uur tot en met 22.00 uur. Tel. (02220) 2235. Pilotenbroek van 789,- NU voor 749,-. De Twee Paardjes. Duitse wijnen, zomer- wijnenRuime keuze, scherpe prijzen. Kooyman's Slijterij (jaap dekker). Vuile vloeren? Vinke vragen I Ook voor verhuur van tapijtreinigingsmachine. Tel. (022201 3121. De nieuwe wintersport programma's zijn bij ons binnen. Haal ze bij Rels- buro Texel, Weverstr. 36, Den Burg, tel. (02220) 2242. Eikenhouten regenton nen, alleen deze maand nog 750, vanaf 1 aug. 760, Texel franco thuis. Tel. (05180) 1295. Bestel er nu nog één. Wij bezorgen door geheel Ne derland. BIOSCOOP telefoon 2027 Programma van 31 juli t/m 6 aug. Donderdag t/m dinsdag, aanvang 20.00 uur LOUIS DE FUNES in Een film met chaotische toestanden, en dat betekent een stormvloed van momenten waar op het gieren, lachen, brullen is. Toegang: alle leeftijden. Vrijdagnachtvoorstelling, aanvang 23.00 uur Toegang: 18 jaar. Zondagmatinee, aanvang 3.00 uur Een wereldstad redden van de ondergang was voor onze superheld een enorme uitdaging I Dit alles is te zien in Toegang: alle leeftijden. 6 aug. woensdagwestem, aanvang 20 uur LEE VAN CLEEF in Een western van de bovenste plank, waarin Lee van Cleef in een meedogenloze strijd afrekent met de Saxon-bende. Toegang: 12 jaar.

Texelsche Courant | 1980 | | pagina 3