van 9 tot en mét 17 augustus 198 Zondag 10 augustus terdag 9 augustus Maandag 11 augustus Dinsdag 12 augustus I Maak van Uw vakantie 'n I afwisselend avontuur! Juttersmuseum in Oudeschild hoofddoel. fa Texeltoerist' hoort erbij ui 14.00 tot 17.00 uur wordt in het .nkerpark te Oudeschild kunst- en ntiekmarkt gehouden. Di Wezentuin aan de Parkstraat in n Burg begint om 16.00 uur een >cpconcert; toegang gratis. Om 20.00 r l. avonds wordt een soortgelijk <pc ncert gegeven in het jongeren- ui ium 't Asiel (dorpshuis De Oude lo) jan het Schilderend (ingang i l: ïinalaan). Toegang kost dan ha City-theater aan de Gravenstraat Du i Burg draait de film ,,Ten" met Lto Derreck; 20.00 uur. 'Ik.' ii dancing Question" aan de .raat in Den Burg een life-optre- in de groep „Rowdy" vanaf ca. boven het vliegveld Texel aan de slweg in Eierland wordt een vlieg- gegeven, 's Morgens wordt op oen tentoonstelling gehouden in il'ntlei vliegend materieel, 's Mid- vordt het evenement officieel id door staatssecretaris N. Smit- en wordt het volgende vlieg- I'. anima afgewerkt: demonstratie met een mini- anwijdte 3 meter) door B. uit de Haarlemmermeer. 14.00 hutespringen. 14.07 uur: for- i' yen door twee Fuji-toestellen an Martin Air; 14.14 uur: VR iiu.iijon door 4 Robin toestellen van Vliegclub Rotterdam; 14.30 uur: Icmonstratie met de nieuwste heli- Sikorsky S 76) van KLM Noord- .ters B.V.; 14.37 uur Demon- 'ortvliegtuigen Partenavia P Vlooney MO 20 van Aircaft lance uit Amsterdam; 14.42 uur: voorbijvliegen van tweemotorig meetvliegtuig Swaeringen Metro van het Nationaal Lucht- en Ruimtevaart laboratorium; 14.47 uur: voorvliegen Piper Tomahawk-toestel van Neas B.V.; 14.52 uur: 2-motorige Piper Navajo van Fast Airways; 14.57 uur: voorbijvliegen van Brequet Atlantic van de Kon. Marine; 15.04 uur demonstratie van het zweefvliegtuig met intrekbare hulpmotor Pik 20E van de zweefvliegclub Texel; 15.08 uur: 2- motorige turbo-prop Rockwell 840 van Travair uit Antwerpen; 15.12 uur: demonstratie met een Garrett Turbo Thrush sproeivliegtuig door R. Hand graaf uit Lelystad; 15.18 uur: Cessna 500 en twee Beechcraft BE 33 toestel len van de Rijksluchtvaartschool; 15.36 uur: de zeer langzaam vliegende Ralley, een Frans sportvliegtuig van Aviation Franpaise; 15.42 uur: optreden West- land Lynx helicopter van de Marine (reddingsdemonstratie); demonstratie van drie oude DHC 1 „Chipmunks"; 15.57 uur: de zelfgebouwde „Dijkhaster" van C. P. Dijkman; 16.07 uur: formatievliegen door 4 Alouette III helicopters van het Luchtmacht Grass hoppers-team; 16.22 uur: Fokker S 11; 16.25 uur parachutespringen door het Paracentrum Texel; 16.35 uur: Fokker F 27 Friendship (demonstratie met Fokkers adjunctdirecteur J. Moll aan de stuurknuppel); 16.42 uur: optreden 40 jaar oude tweedekker Stampe SV- 4B van F. Wevers; 16.47 uur: stunt- vliegen met een klein tweedekkertje Pitts SA 2; 17.00 uur: opstijgen hete luchtballon met H. Brink. In het Eierlandsche Huis in De Cocks- dorp begint om 20.00 uur een „Miss en Misterverkiezing" in de recreatieve zin. Met o.a. autotrekken, stenen tillen, handplakken. Aardappels schillen, pannekoekbakken. Dat wordt lachen, gieren, brullen. Candidaten kunnen zich dinsdagavond opgeven en een half uur voor de verkiezingen. Tot en met 23 augustus is inde voor malige wierschuur en pakhuizen bij de molen van Oudeschild het maritiem- en juttersmuseum te bezichtigen. Het jut tersmuseum omvat een enorme collec tie aangespoelde curiositeiten. Een echte strandjutter, Cor Ellen uit Ooster end, verzorgt interessante rondleidin gen. In een ander deel van het gebou wencomplex is een collectie voorwer pen tentoongesteld, die is opgedoken door de Texelse duikclub. Het zijn kanonnen, gebruiksvoorwerpen en an dere bezienswaardigheden die gevon den zijn in eeuwenoude scheepswrak ken in de buurt van Texel. Het museum is open op werkdagen van 9.00-17.00 uur. Entree f2, kinderen tot en met 14 jaar f 1,25; kinderen tot en met 4 jaar gratis. In het dorpshuis De Waldhoorn aan de Herenstraat in Den Hoorn wordt de revue „Hoezo vakantie?" opgevoerd door de Hoornder amateurgroep „Op de bonnefooi". Aanvang 21.00 uur. Gebracht wordt een gevarieerd pro gramma, dat voor een belangrijk deel betrekking heeft op het Texelse vakan- tiegebeuren. Entree f5,— p. pers. ongeacht leeftijd. Kaarten kunnen tevo ren worden gekocht bij Kocky's Kap salon en „De Ouwe Skool" in De Koog en bij de adressen Klif 23 en Naalrand 28 in Den Hoorn. Verder vanaf 19.00 uur aan de zaal. De hele ochtend is op de Groeneplaats in het centrum van Den Burg markt. Daar staan ook de recreatieleiders van Recre-aktief Texel, die graag alle infor matie geven over het programma van de komende week. Zij reiken de Re creatiekrant uit met een compleet over zicht van alle aktiviteiten. Om 10.00 uur beginnen op het strand van De Koog (paal 20) strandspelen voor jong en oud: volleybal, hockey, kastelen bouwen enz. Bij slecht weer wordt een alternatief programma afge werkt in de Dorpsstraat van De Koog. Van 14.00-16.00 uur worden in de Her vormde kerk van Den Hoorn rondlei dingen gegeven; tevens gelegenheid om de toren te beklimmen. In het City-theater aan de Gravenstraat in Den Burg wordt de film „Ten" ver toond; 20.00 uur. Vanaf 14.00 uur wordt voor de gasten van Vakantiecentrum „Dennenoord" aan de Grensweg een spelenprogram- ma afgewerkt, waaraan iedereen gratis kan meedoen. In hotel „De Zwaan" aan de Zwaan straat in Den Burg worden klaverjas- drives gehouden, aanvang 20.00 uur. In de Hervormde kerk van De Koog wordt een diavertoning over Texel ge geven, aanvang 20.00 uur. Bij het Eierlandsche Huis aan de Klimp- straat in De Cocksdorp begint om 19.00 uur een volleybalwedstrijd, een van de vele aktiviteiten die in en bij dit ge meenschapscentrum worden georgani seerd. Het volleybaltoernooi wordt iedere maandag herhaald en iedereen mag meedoen voor fl,— per persoon Opgave kan zowel per team als indivi dueel. Er worden korte wedstrijden ge speeld in twee of drie poules. Deelne mers moeten tijdig aanwezig zijn want men begint precies om 19.00 uur. De wedstrijden zullen doorgaans tot onge veer 22.00 uur duren, afhankelijk van het aantal teams dat meedoet. Op het voetbalveld van camping Den nenoord aan de Grensweg in het bos (zijweg 11 vanaf de Pontweg) start om 19.00 uur een minivoetbsltoemooi, waaraan iedereen kan meedoen die veertien jaar of ouder is. Bij het minivoetbal wordt gespeeld met teams van 6 personen op een veld van ongeveer 20 bij 50 meter. De regels zijn ongeveer gelijk aan die van het normale Op Texel is deze zomer weer heel wat te doen. Nauw tenwerkende organisaties hebben allerlei evenemen- V/ georganiseerd voor mensen met uiteenlopende inte- sen, die van hun vakantie graag een afwisselend en W itspannend avontuur willen maken. Toen op het eiland fa rantal jaren geleden aarzelend werd begonnen met it zomerrecreatiewerk, voorzag dat al direkt in een fa oefte. In de loop der jaren breidden de aktiviteiten fa uit en er kwam een overkoepelende organisatie, die fa ng opereren onder de naam „Recre-aktief Texel". Het fa eden van allerlei vormen van sportieve recreatie was fa Andere organisaties die wat voor de toeristen wilden doen, vonden fa nsluiting bij Recre-aktief, Toen die nog voor zichzelf werkten, hadden fa allemaal hun eigen manier om evenementen bekend te maken. Met fa t gevolg dat de gasten werden overstroomd met allerlei pamfletten en fa ooibiljetten. Sinds vorig jaar zijn de krachten echter gebundeld en fa wordt in het hoogseizoen één compleet weekprogramma uitgegeven, fa waarin alle dagelijks wisselende evenementen van heel Texel zijn opgeno- fa y/s jn. Dit programma wordt als gratis bijlage toegevoegd aan het tijd- fa schrift Texeltoerist, aan de plaatselijke Texelse Courant maar wordt ook fa bij allerlei gelegenheden los uitgedeeld aan de gasten. Dat programma fat fa heeft u nu in handen. We hopen dat het u zal helpen Uw vakantie op fa fa Texel nog beter te laten slagen. fa Om 14.00 uur begint op een terrein aan de Genteweg bij Oosterend een spec taculaire autocross. Entree f7, voor volwassenen en f3, voor kinderen tot 13 jaar. In het City-theater aan de Gravenstraat in Den Burg draait om 20.00 uur de film „Ten". In de Hervormde kerken van De Cocksdorp en Oosterend worden zang diensten gehouden, aanvang 19.30 uur. Als gasten muzikale medewerking willen verlenen wordt dat zeer op prijs gesteld. Zij kunnen zich daarvoor aan melden bij de Hervormde pastorie ter plaatse Om 19.00 uur start op het strand bij Den Hoorn (paal 9) een strandloop, die wekelijks wordt herhaald. Van de lopen wordt een klassement gemaakt, maar het is ook mogelijk slechts voor één keer mee te doen. Er is een jeugdklasse (t/m 14 jaar) die 4 km loopt en de damesklasse vanaf 14 jaar waarvoor ook 4 km geldt. De deelnemers in de seniorenklasse lopen 8 kilometer. Alle deelnemers krijgen na afloop een herin neringsvaantje en voor de winnaars zijn prijzen uitgeloofd. Inschrijfgeld f3,— p.p. In het Eierlandsche Huis in De Cocks dorp begint om 20.30 uur een dans avond. Deze krant maakt mel ding van alle dagelijks wis selende evenementen op Texel. Maar op Texel is nog veel meer te doen en te beleven. Denk aan de vaar- en vistochten, excur sies, bowling, mini-golf. Jan Pleziervaren, exposi ties enz. Daarvoor verwij zen wij naar Texeltoerist, 'n gedeeltelijk in kleur uitge voerd magazine dat om de drie weken verschijnt en overal op Texel voor 1,50 te koop is. In Texeltoerist komt een plattegrond van Texel en de dorpen voor, een hoogwatertabel, dienst regeling voor boot en bus, verhuuradressen voor fiet sen, paarden, bolderwa gens, visboten, adressen en openingstijden van bank- vestigingen, artsen, auto dealers, postkantoren en nog veel meer, waaronder telkens wisselende actuele artikelen en vele tientallen tips en wetenswaardighe den. De „Texeltoerist" met gratis bijlage vormen een compleet Texels informa tiepakket. Gauw halen dusl veldvoetbal, maar voor de veiligheid is het verboden om voetbalschoenen te dragen. Een andere afwijkende regel is dat de buitenspelregel niet wordt toe gepast. ledereen die mee wil doen, kan zich vóór zeven uur opgeven op het veld. Omdat dan de poules worden ge vormd, kan men zich na zeven uur niet meer opgeven. Deelname kost 1 gulden per persoon. Iedere maandagavond'orn 20'OO'uur'is er bij De Koog een open bridgedrive. waarvoor men zich kan inschrijven tot kwart voor acht. Het adres is Schuma- kersweg 96 en dat vindt U door bij zijweg 16 van de Pontweg af te slaan naar het Kerckeland. De kosten voor deze bridgedrive bedragen f7,50 per paar. In en bij het Eierlandsche Huis aan de Klimpstraat in De Cocksdorp, zijn vanaf 19.00 uur allerlei activiteiten: volleybal toernooi en recreatie voor het hele gezin, waaronder poppenkast. 10.00 uur wordt in het centrum tetend gebakken vis verkocht van het plaatselijke vereni- Bij camping Dennenrust aan de Grens weg start om 10.00 uur een fietstocht van ongeveer 25 kilometer die langs de mooiste plekjes van Texel voert. Deel nemers krijgen een routebeschrijving, waarin wordt verteld over wat tijdens de tocht is te zien. Aan het eind wordt u ontvangen met een lekker bakje soep. Inschrijving voor de fietstocht kost f2,50. Camping Dennenrust bereikt u door vanaf de Pontweg de Rozendijk (zijweg 11) op te rijden, rich- ting Dennenbos. Juist voor het bos gaat u dan rechtsaf. Vanaf de Fonteinsnol (uitkijktoren vlak bij het kruispunt Rozendijk-Bakkenweg- Westerslag in het dennenbos) start om 10.00 uur een bosloop van ongeveer vier kilometer. Het gaat bij deze loop meer om uw eigen prestatie dan om de snelste tijd. al is er voor de winnaar wel een prijsje. Deelnemers krijgen een kaart waarop de gemaakte tijd wordt

Texelsche Courant | 1980 | | pagina 4