Hoofdprijzen Zuidema-ronde allemaal naar vasteland „Butch and Sundance the early days IIIAWÏIIIWS Oefenprogramma SVT KRUISWOORDPUZZEL Wielervereniging Texel Jonge wielrenners actief in toernooi Sloten S.V. De Koog Tex. Boys goed in Koedijk Tussenstand SVC-strandlopen Texelse wedvluchtuitslagen Training Tex. Boys Marokkaan uitgewezen Blikschade Doorgereden Geen feestmarkt goede gewoonte: op de fiets naar je werk Concert in Oosterend Tentoonstelling woensdagavond open Eierlandse duinen weer toegankelijk Geslaagd Smash-training van start Grondtransacties Auto's uit het verkeer genomen Kop-staart botsing Onderwijzer met de kortste diensttijd vloeit het eerst af DINSDAG 12 AUGUSTUS 1980 TEXELSE COURANT PAGINA 7 Hoewel de belangstelling groter had kunnen zijn (er waren in het zelfde weekend wel erg veel andere evenementen) wordt in De Cocksdorp toch met tevredenheid teruggekeken op de zaterdagavond gehouden Ronde van Zuidema. De heer C. Zuidema loste het startschot voor het evenement dat over 20 ronden werd verreden. Er waren veertig deelnemers. De man die de race zou winnen maakte zich halverwege al van de overigen los. Dat was P. Tesselaar die ondanks zijn naam niet afkomstig was van Texel maar uit Kalverdijk. 1. L. Eelman; 2. T. Boon; 3. T. Boon (oudste deelnemer). Dames met fiets met versnelling: 1. Margriet Barhorst; 2. Coby Koorn; 3. Marleen Terwindt. Heren op fiets zonder versnelling: 1. Jan van 't Noordende; 2. Dirk Eelman; 3. Leen den Braven. Heren op fiets met versnelling: 1. Hans Witte; 2. Johan van Halderen; 3. Hein Paul Siebinga. Middenstanders en particulieren had den in groten getale premies beschik baar gesteld, zowel voor de dikke bandenrace als de eigenlijke ronde. Bij de dikke bandenrace deden zich helaas wel enkele valpartijen voor. Ch. Douma moest zich onder doktersbehandeling stellen. Een ander slachtoffer had ge noeg aan EHBO-hulp. Tussen de beide wedstrijdonderdelen door gaf „Excel sior" uit Oosterend een muzikale ronde. Ook de overige prijzen gingen voor het merendeel naar het vasteland. De tweede plaats was voor W. Oosterbeek, de derde voor H. van der Sloot en de vierde voor H. Stam. Vijfde werd Hans Koorn van Texel die vorig jaar winnaar werd en zijn beker dus moest afstaan. De overige uitslag: 6. H. Oosterbaan, 7. Gerard Koorn (Texel), 8. H. Etten, 9. Peter Tromp (Texel), 10. Paul van Arnhem (Texel), laatstgenoemde deel de zijn plaats met B. Bakker. Er deden zich geen valpartijen voor zodat de parate dokter Siebinga en de EHBO-ers niet in actie hoefden te komen. Dikke banden Voorafgaand aan de eigenlijke Zuide ma-ronde werd de dikke banden-race gehouden, bedoeld voor degenen die zich nog niet tot de echte wielrenners kunnen rekenen en gebruik maken van gewone fietsen. Zij waren ingedeeld in vier categorieën en leverden de volgende uitslag: Dames met fiets zonder versnelling: Woensdag hield de Wielervereniging Texel de wekelijkse clubwedstrijden op het parcours Zuid-Haffel. Bij de B-jeugd gingen 6 renners van start. Tot 1 ronde voor het eind bleef alles foij elkaar, daarna gingen Robert Visser, Paul Wit te, Alice Visser en Jef Schuur er vandoor. In de eindsprint was het Paul die iets te kort kwam op Robert. Jef en Alice werden derde en vierde. Margriet Barhorst pakte haar eerste overwinning van de zomercompetitie. Nico Evers volgde haar als tweede voor Niels Collou en Coby Koorn. In de B-poule was het Albert Winter en Jan Huydink die na 3 ronden er vandoor gingen en een voorsprong van 1 minuut op het peloton kregen. In de laatste ronde was het Albert Winter die op de klim demarreerde. Jan Huydink kon hem niet terug halen, zodat Albert eerste en Jan tweede werd. Bij de A-poule waren het Cees Boks en Paul van Arnhem die probeerden weg te komen, maar Hans Koorn, Jos Huisman, Gerard Koorn en Kees Rie- mens kregen aansluiting, zodat er een kopgroep van 6 man kwam. In de eind sprint was het Hans die de snelste was voor Paul. Douwe Dros won de sprint van het peloton voor Jan Buis. Uitslagen: B-jeugd: 1. Robert Visser, 2. Paul Witte, 3. Jef Schuur, 4. Alice Visser, 5. Simone Kooiman, 6. Dennis Boom stra. A-jeugd: 1. Margriet Barhorst, 2. Nico Evers, 3. Niels Collou, 4. Coby Koorn, 5. Marleen Terwindt, 6. JopieZijm. B-poule: 1. Albert Winter, 2. Jan Huydink, 3. Thijs Witte, 4. Marcel Schuil, 5. Barend Bakker, 6. Ronny Kamminga, 7. Uwe Smit, 8. Marcel Witte, 9. Hans van der Slikke, 10. Herman Boekei. A-poule: 1. Hans Koorn, 2. Paul van Arnhem, 3. Gerard Koorn, 4. Jos Huisman, 5. Cees Boks, 6. Kees Rie- mens, 7. Douwe Dros, 8. Jan Buis, 9. Ronald van Boven, 10. Edo Kooiman. Zondag j.l. gingen drie renners van de Wielervereniging Texel naar het jeugd- toernooi in Sloten. Bij de 10-jarigen moesten Paul Witte en Robert Visser van start voor 4 ronden. Het was Robert die goed van kopp af vertrok. Paul raakte in de achterhoede. Na twee ronden kwam Paul terug in de kop groep. In de laatste ronde zette Paul een goede eindsprint in die hem een verdien de zesde plaats opleverde. Robert kwam als elfde over de streep. Nico Evers startte bij de 12-jarigen. Hij ging met nog 35 renners van start voor 7 ronden. Nico zat goed van voren in het peloton, wat de gehele zeven ronden bijeen bleef. In de eindsprint kwam Nico als zevende over de streep, wat hem de zevende prijs opleverde. Siebinga, de EHBO-ers, het Transport bedrijf De Cocksdorp (dat het hele wagenpark voor afzetting en jury be schikbaar had gesteld), controleurs en premiegevers. Ook volgend jaar zal de Ronde van Zuidema worden gehouden. Wat de periode van het jaar betreft is men beperkt in de keus: het moet altijd begin augustus zijn, zo dicht mogelijk bij de verjaardag van de heer C. Zuidema (4 augustus) want dat eist de traditie. Donderdag a.s. 19.00 uur speelt De Koog 1 zijn eerste oefenwedstrijd thuis tegen De Cocksdorp. Ondanks de vele afberichten wegens vakantie e.d. kwam het Boys-team op het toernooi van het 50-jarige Koedijk toch redelijk goed voor de dag. Het eerste team behaalde overwin ningen op ZAP (1—0) en Jisp (2—1) en verloor van Koedijk (1—3). Door een beter doelgemiddelde werd Koedijk eerste in deze poule en de Texelse Boys tweede. Door het jagen van de Boys op de gelijkmaker kreeg Koedijk de kans de eindstand op 3—1 te brengen en door dit doelpunt sleepte ze de eerste prijs in de wacht. Het tweede verloor van Geel-Zwart en Koedijk, beide met 2—0. De laatste wedstrijd wonnen ze echter met 2—0 van Jisp, zodat hier een 3e prijs de beloning was. Medewerkers Het luidsprekercommentaar bij het evenement werd verzorgd door Piet Zijm. De organisatie ondervond verder hulp van de 27 Mc-amateurs die voor de onderlinge communicatie zorgden, van Flower Styling Schuiling die de bloemen gaf. Verder van de gemeente, dokter Dinsdag 12 augustus gaan Texel 1 en 2 met de boot van 18.05 uur naar HCSC 1 en 2. Woensdag 13 augustus, aanvang 19.00 uur: Oosterend Zo. 2-Texel 3 en Texel 4-Oosterend Za 2. Voor de opstellingen wordt verwezen naar het kastje bij de apotheek of in de kantine. De competitie van de Cocksdorper strandlopen laat de volgende tussen stand zien over vier afstanden. 4km. 1. Andre Brouwer 15.55 min.,2. Minne Goënga 16.28 min., 3.N. Kikkert 16.29 min.,4. Jos van der Bij 17.20 min. Minne Goënga moet nog 1 x mee lopen om voor een extra prijs in aan merking te komen met 1 seconde verschil op Nico Kikkert. 8 km: 1.J. Brouwer 28.22 min., 2. A. de Ridder 30.06 min., 3.W. Braam 32.39 min., 4. P. Bakelaar 33.08 min., 5. N. Schermer 33.13 min., 6. L. Uriot 33.36 min., 7. P. Schuil 34.07 min. Woensdag 13 augustus wordt de laatste SVC-strandloop van dit seizoen gehouden. De laatste vlucht voor het jonge duivenkampioenschap is gewonnen door A. Keijser. Met deze overwinning is door hem het Texels jonge duiven- kampioenschap behaald, zij het met zeer weinig verschil. Lossingsplaats St. Dizier (Frankrijk) 495 km. Gelost om 7.00 uur zondagoch tend met windstil weer. 1e duif 15.52.48 uur - 924 meter/min.; 2e duif 16.14.01 uur; 3e duif 16.19.23 uur. A. Keijser (Den Burg) 1 - 3, D. Panneman 2. Dit weekend zijn ook de navluchten begonnen. Lossingsplaats Dordrecht, 141 km. Gelost om 8.00 uur zondagoch tend met windstil weer. De oude en jonge duiven zijn tezamen gelost. 25 oude duiven: Ie duif 10.12.25 uur - 1.050 meter/min.; 2e duif 10.17.28 uur; 3e duif 10.21.40 uur; laatste prijsduif 10.19.17uur. B. Drinkwaard (Den Burg) 1, S. Feenstra (De Waal) 2, D. Panne man (De Koog) 3, H. Kooger (De Waal) 4-5. 38 jonge duiven: leduif 10.08.14uur- 1.124 meter/min.; 2e duif 10.09.24 uur; 3e duif 10.09.24 uur; laatste prijsduif 10.10.04 uur. D. Panneman 1-5-6, H. Kooger2-3-4-7, B. Drinkwaard8. De oude duiven waren veel te laat. In de vereniging in Den Helder werd geen enkele prijs behaald. Met de jonge duiven ging het veel beter: 13 prijzen. H. Kooger had een prima dag met zes duiven in de prijzen. De politie heeft donderdag in Den Burg een Marokkaan aangehouden, die niet over een verblijfsvergunning be schikte. De man verbleef er al sinds januari op Texel, waar hij relaties onderhoud met een Texelse. De man is op transport gesteld en op het vlieg tuig naar zijn vaderland gezet. Een vakantieganger uit Heerenveen wilde een parkeerstrook aan de Mokweg verlaten, op het moment dat een automobilist uit Leverkusen (Duits land) er zijn wagen wilde neerzetten. Dat leidde tot een aanrijding, waarbij de Duitse wagen aan de rechterzijde flink werd gedeukt. Twee meisjes van resp. 14 en 17 jaar werden vrijdagavond tegen midder nacht op het kruispunt Klif-Herenstraat in Den Hoorn door een motorrijder aan gereden. Een van de meisjes liep schaafwonden op. De motor reed door. In tegenstelling tot andere aankondi gingen wordt donderdag a.s.geen feest markt meer gehouden in De Cocksdorp. Als de weersomstandigheden het toelaten, verzorgt de Muziekvereniging „Excelsior" zaterdag 16 augustus een kort populair concert. Het gebeuren zal plaatsvinden in de tuin van de be jaardenwoningen op de hoek Mulder- straat-Botterstraat te Oosterend en is vrij toegankelijk voor iedereen. Aan vang 20.00 uur. Ook woensdagavond a.s. van 19.30 tot 21.30 uur zal de tentoonstelling van werken van Souwtje de Wijn in het raadhuis zijn geopend, naast de gebrui kelijke openstellingsuren overdag. De laatste gelegenheid om de expositie te bekijken is vrijdagochtend. Het natuurgebied De Eierlandse duinen (ten noorden van de Krimweg) is thans weer vrij toegankelijk voor pu bliek. Te verwachten is dat het noorde lijke deel van de Slufter nog een paar weken gesloten zal blijven in verband met de aanwezigheid van jonge eider- eenden. De Westerduinen zullen tegen het eind van deze maand weer open gaan en de Geul half september. Even als vorig jaar zal de Muij tot en met de herfstvakantie gesloten blijven. Ria Vlaming uit Nieuweschild slaagde te Leiden voor het einddiploma van de Christelijke Opleidingsschool voor Ge zinsverzorging MSPO. Zij gaat werken bij de gezinsverzorging op Texel. „Butch and Sundance the early days" gaat over de carrière van Robert Leroy Parker en Harry Longabough in het stadium dat voorafging aan de vorming van de legende. Van die periode is nog minder bekend dan van de tijd dat ze beroemd en brucht waren, maar de manier waarop William Goldman hun karakter heeft geschetst en Allen Burns dat goed in scenario heeft uitgewerkt geeft het gevoel dat het best zo zou hebben kunnen zijn als Lester toont. Richard Lester heeft in elk opzicht een eigenzinnig beeldrelaas geleverd. Hij De trainingen voor de jeugdelftallen van Texelse Boys beginnen woensdag 13 augustus. De voorlopige indeling is als volgt: 14.00 -15.00 uur C-pupillen 15.00-16.00 uur meisjespupillen 16.00 -17.00 uur B-pupillen 17.00 -18.00 uur A-pupillen 17.00 -18.00 uur meisjesjunioren 18.00 -19.00 uur C-junioren 19.00 - 20.00 uur B-junioren De lijsten met namen worden in het Boys-kastje gehangen, zodat ieder kan zien hoe laat getraind moet worden. Het is de bedoeling om zaterdag 16 augustus nog enige werkzaamheden op het Boys-veld te verrichten. Er moeten in ieder geval nog 2 kleedkamers afge schilderd worden. Om 9 uur worden wat clubmensen verwacht, zodat dit karwei snel kan worden geklaard. Woensdag 13 augustus begint weer de training van de Oosterender volley balvereniging Smash '68. De minies om 18.30 uur, Smash 2/Strendsend om 19.30 uur en Smash 1 en heren om 20.30 uur. De heren M. Hodak uit Den Hoorn, A. Saai uit De Cocksdorp en B. Zeeren uit Den Hoorn hebben in De Cocksdorp gemeentelijke grond gekocht voor de bouw van woningen voor zichzelf. Bij een donderdag gehouden politie controle werden twee auto's wegens technische gebreken uit het verkeer genomen. Van een wagen uit Akersloot voldeed de rem niet aan de eisen en bij een andere wagen bleek het chassis nummer niet overeen te stemmen met het nummer dat op het kenteken was vermeld. Bij nader onderzoek bleek de automobilist te goeder trouw te zijn. De fout was gemaakt door de garagehou der die op dezelfde dag twee dezelfde wagens had verkocht en de nummers had verwisseld. Vrijdagavond deed zich op het kruis punt Pontweg-Pelikaanweg een kop- staart botsing voor, waarbij drie auto's waren betrokken. Twee wagens uit Nieuwegein stopten op de Pontweg alvorens rechtsaf te slaan. Een achter opkomende Texelse automobilist rea geerde daarop niet tijdig en botste op de achterste wagen. De Texelse wagen werd beschadigd afgevoerd en na technisch onderzoek door de politie uit het verkeer genomen. Horizontaal: 1grondstof voor weefsels 5. dapper 10. voor 12. eikenschors 13. rondhout 14. Engels telwoord 15. zeedier 17. zachte veertjes 19. duivenverblijf 21. het Romeinse rijk (Lat. afk.) 22. groente 24. deel van een eeuw 25. eiland in de Midd. Zee 27. werkplaats 28. lidwoord 30. ongerijmd 32. geneesmiddel 34. jongensnaam 36. drank 37. zangnoot 39. bijbelse naam 40. persoonlijk voornaamwoord 41. lengtemaat (afk.) 43. larve 44. heilige (afk.) 46. deel van een dag (afk.) 48. bloeiwijze 50. compagnon (afk.) 52. vlaktemaat 55. richting 57. dun 59. gelijk 61. jongensnaam 62. treiter 64. deel van het beddegoed 66. nobel 67. in orde 68. persoonlijk voornaamwoord 69. visgerei 71meisjesnaam 73. deel van een breuk 76. verlaagde toon 78. zangnoot 79. kippe-eigenschap 80. plaats in Brabant 81partijblad 82. drinkgerei Verticaal: 1zoogdier 2. groot water 3. rangtelwoord 4. maanstand (afk.) 5. omroepvereniging (afk.) 6. drank 7. windrichting (afk.) 8. binnenkomst 9. lopend touw 10. deel 11.danskoor 16. verhoogd stuk grond 17. kindergroet 18. wapen 20. deel van het jaar 23. Europeaan 25. deel van een bloem 26. wandversiering 27. laatstleden (afk.) 29. bar 31deel van een Franse ontkenning 33. meisjesnaam 35. waterdier 38. Europeaan 39. enzovoorts (afk.) 42. tam 45. niet mals 46. niets uitgezonderd 47. meisjesnaam 49. plaats in Drente 51ijzerhoudende aarde 53. deel van de mast 54. niet hier 56. deel van een breuk 57. titel (afk.) 58. luchtstrijdkrachten (afk.) 60. kleur 63. meisjesnaam 65. jongensnaam 67. onder andere (afk. 68. snijwerktuig 70. nieuwe wereldtaal 72. inhoudsmaat 74. ik (Lat.) 75. niet gebonden 77. natuurkundeterm (afk.) 79. maanstand (afk.) voert ons binnen een zeer persoonlijk getint wereldje: het niet zo erg wilde westen. Anders dan gebruikelijk in dit genre zijn de verschillen tussen helden en schurken, goed en kwaad, recht en onrecht slechts met een gloeiende spij ker te zoeken. Lester zet Butch en Sundance in het zadel als kleine mensen die door een toevallige samenloop van omstandigheden een bepaalde functie krijgen toebedeeld in het alledaagse bestaan. Weinig opvallende jongens zijn het die half per ongeluk aan de verkeer de kant van de wet terecht komen. Ze plegen zeldzaam onhandig een bank overval, ze beroven met meer geluk dan koel inzicht een trein en op een treurig ogenblik schiet Sundance tot z'n eigen schrik en afschuw een onverwachte tegenstander neer. Zoals het tweetal ondertussen niet zonder enthousiasme merkt, worden Butch en Sundance befaamd en berucht: hun legende die deel uitmaakt van die van het wilde westen is geboren. Butch and Sun dance the early days is te zien als woensdag western. Toegang alle leeftij den. Welke leerkracht moet het eerst wor den ontslagen als het leerlingental van een school daalt? Het antwoord op deze vraag komt vanavond vast te staan als de gemeenteraad de door B. en W. voorgestelde afvloeiingsregeling voor openbaar lager en buitengewoon onder wijs aanvaardt. Tot dusver bestond geen wettelijke regeling. Het college heeft voorgesteld eerst degene te laten afvloeien die tegen ontslag geen bezwaar heeft en vervol gens degene met de kortste diensttijd bij het onderwijs. Afwijking van deze regeling is moge lijk maar alleen als het belang van de school dat eist. Met 'diensttijd' wordt bedoeld de periode van het totale dienstverband, dus niet aan één bepaal de school of alleen op Texel. De nu voorgestelde regeling sluit aan bij het beleid dat in vergelijkbare ontslagsitua ties is gevolgd en bij de richtlijnen die door de Algemene Bond van Onderwij zend Personeel zijn gegeven. In de praktijk functioneert de voorgestelde regeling al maar het officieel vastleggen ervan achtte het college gewenst. In de komende jaren zal het aantal leerlingen aan de diverse scholen van Texel aanmerkelijk dalen zodat ontslag van een leerkracht zich veel vaker zal voor doen dan tot dusver.

Texelsche Courant | 1980 | | pagina 7