Texelaars succesvol in Helderse cross Wielervereniging nam deel aan Nederlandse kampioenschappen voor trimmers Wie gaat mee naar de koersbaldemonstratie? Collecte kankerbestrijding start 28 augustus Oefenwedstrilden Tex. Boys S.v. Texel Oefenprogramma svt 8 18 Geslaagd voor zwemdiploma Windsurfclub heeft uitwisseling met Noordwijk ZDH naar de bruiloft Tafeltennis van start Jazzgym Boksclub traint ook zaterdags ZDH houdt pupillentoernooi Rectificatie Wielervereniging Texel 980 VRIJDAG 22 AUGUSTUS 1980 TEXELSE COURANT PAGINA 9 mint; In Den Helder werd de vierde wedstrijd .om het crosskampioenschap verreden. Door de regen van de afgelopen dagen bleek de baan zwaar te zijn en mede door de hoge springschansen moeilijk te berijden was. Broodjeszaak 'Dubbeldik' stelde 2 prijzen van elk f 12,50 voor de twee beste Texelaars in de klasse 125cc beschikbaar. In de eerste groep van deze klasse, jestaande uit totaal 44 crossers, ver schenen de volgende Texelaars aan de start: Nico Bakker, Willem Boersen, Frans Boersen, Carlo Witte en Albert Keijser. Helaas moest Arie Eelman ver stek laten gaan, omdat zijn moter alle diensten weigerde. In deze strijd, die 12 minuten en 2 ronden duurde en 19 cros sers stelde, kwamen veelbelovend uit de eerste ronde: Nico 2de, Willem 5de en Albert 6de. Nico moest zich éénmaal laten passeren en reed lang op de derde plaats, maar moest de laatste 2 ronden nog enkele plaatsen toegeven en ein digde zodoende als 5de. In de 5de ronde liet Willem zich verrassen door 4 man tegelijk, omdat hij niet snel genoeg een achterblijver voorbij reed en daardoor als 9de werd afgevlagd. Albert klom op naar de 5de plaats, maar zakte weer één terug, waarna hij in de problemen raakte doordat zijn gas bleef hangen. Hij viel en zocht het rennerskwartier op om de schade te herstellen. Carlo kwam eerst als 9de door, maar maakte er een 7de plaats van, wat genoeg was om in de finale te mogen starten. Frans had een slechte start en kwam als 17de door, maar kon ondanks zijn vechtlust niet verder opklimmen tot een 10de, waar door hij gedwongen was zich te con centreren op de herkansing. Tweede serie In de tweede serie van de klasse 125 cc, bestaande uit 25 rijders, werd Texel vertegenwoordigd door: Jan Spoelstra, Rob Venneman, Jan Grisnigt en Theo Veeger. Na de eerste doorkomst leek direkte deelname aan de finale voor Rob en Jan Grisnigt de minste problemen op te leveren. Zij lagen respectievelijk in een 7e en 8e positie. In de beginfase veroverde Jan Grisnigt twee plaatsen, zodat Rob naar een 8e plaats verdron gen werd. Beiden bereikten deze man che de finale door bij de eerste acht de baan te verlaten (Jan Grisnigt 6e en Rob $e). Voor Jan Spoelstra en Theo Veeger leek de strijd na de eerste doorkomst zeer moeizaam te worden. Zijn 16e plaats veranderde Theo al gauw in een I4e, maar helaas viel hij in een van de bochten en moest de strijd achter in het jveld voortzetten om ook in die omge ving te eindigen. Jan Spoelstra wist zijn plaats niet meer te verbeteren en ook hij behaalde de finish niet, daar zijn motor gebreken vertoonde. Voor deze twee rijders dus ook een herkansing. Herkansing vV' De volgende kinderen deden vrijdag het bad Molenkoog" met gunstig levolg examen voor het zwemdiploma. Diploma A lonald Kager, Esther Bremer, Daniel Ie Vries, Hendrik de Vries, Dirk Ceijser, Niels Bakker, Erik Nauta, Maar- en Maas, Danny Witte, Rick Siersma, Marleen Witte, Anja Smit, Ingrid Jon- jejan, Marieke Dros, Francien Dijt, Jesse van der Meent, Susan Koopman, Monica Bruining, Mirjam Moerbeek, Vatasja Veldman, Wendy Schraag, Jan Willem Kraaij, Erica Pronk, Jolanda Maat, Danielle van Hove, Jeroen ichoo, Thirza Weel, Judith E. van 'utten, Jolanda de Kleijn, Marjon lakker, Anuska van de Berg, Annette Iteenbruggen, Corine Witte, Martijn ielman, Sandra van de Wetering, Jatalie Erne, Chloe Weel, Miriam Iruin, Astrid v.d. Star. Diploma B: lené Boogaard, Mare Riteco; Herman (reeft, Gerrit Boorsma, Robert Boo- laard, Sophie Herweijer, Jeannette larhorst, Ewout Riteco, Marco "laming, Petra Slegh, Claudia Buren, hn Nieboer, Cintha Stiekema, 'auline Zadeits, Simon P. Koopmans, meke Wit, Philip Westbroek, Ilse ieus. wisten beiden de finale te bereiken. Frans eindigde als 5e met Willem direkt aan zijn achterwiel! Ook dit keer leek de race voor Jan Spoelstra en Theo on begonnen werk; wederom vertoefden zij in de achterste gelederen van het peloton en konden helaas niet genoeg meer aan hun posities veranderen. Zeven Texelaars namen deel aan de finale, waaraan 25 crossers zich waag den: Nico Bakker, Carlo Witte, Rob Venneman, Jan Grisnigt, Willem Boer sen, Frans Boersen en Albert Keijser. Luid gejuich klonk langs de baan toen Albert als koploper voorbij flitste. Ook voor Carlo die als 7e doorkwam en Willem, die daar gelijk achter reed, waren de aanmoedigingen niet van de lucht. Helaas kon Albert zijn zeer goede plaats niet vasthouden en moest half- verwege de race ook zijn 5e positie prijs geven doordat hij gedwongen was de strijd wegens rugklachten op te geven. Carlo Witte liet ook deze dag zien dat hij crossen kan. Na elke doorkomst werden de toejuichingen luider, doordat hij steeds verder opklom. Hij werd de eerste Texelaar die een 2e plaats op zijn naam zette. Willem kon zijn veroverde 8e plaats niet lang volhouden en werd langzaam terug gedreven en eindigde als 16e. In de middenmoot kwam Nico ganger laten. Zo eindigde hij zijn strijd als 4e van zijn klasse. Ook Ruud v.d. Veen moest als enige Texelaar de klasse 50 cc junioren verrijden. Ruud Keijser kon door blessure, opgelopen in een cross in Utrecht daags tevoren, niet aan deze wedstrijd meedoen. Van Ruud v.d. Veen werd verwacht dat hij twee manches reed van elk 10 minuten en 2 ronden. In de eerste manche lag hij helaas achter in het veld na de eerste ronde. Wilskrachtig zette hij de strijd voort en won terrein. Maar zijn 10e positie moest hij prijsgeven door een valpartij in de laatste ronde. Een tweede manche rijden leek hem niet verstandig door zijn opgelopen blessure. De twee prijzen van 'Dubbeldik' gingen naar Carlo Witte en Niels Koorn. Utrecht In Utrecht werd afgelopen zaterdag door de Texelse jeugd tot 15 jaar gereden in de klasse 50cc junioren en die van de bromfietsen. Door Smulpot/ Texelaartje waren 2 prijzen beschikbaar gesteld voor de beste Texelaar in elke klasse. Ruud v.d. Veen en Ruud Keijser Voor de herkansing verschenen Wil lem Boersen, Frans Boersen, Jan Spoelstra, Theo Veeger en Albert Keij ser ten tonele. Zij moesten er voor zorgen, dat ze eindigden bij de eerste negen, om deel te mogen nemen aan de finale. Albert liet zien dat deze opgave (/oor hem een peuleschil was; hij kwam ils vierde uit de start, klom geleidelijk op jen verliet de arena achter de koploper. Hierdoor toonde Albert dat hij zijn plaats in de finale waard was. De gebroeders Boersen hadden een zeer onfortuinlijke start. Frans' motor sloeg af, terwijl het startelastiek voor hem wegsprong, zo doende ging hij als laatste van de 28 de eerste bocht in. Maar in de tweede ronde zag hij de rug van zijn broer alweer, die in dertiende positie lag. Samen klommen zij geleidelijk op en Carlo Witte in actie Bakker voorbij, mede omdat hij een zeer slechte startpositie had geloot. Hij reed een vrij constante race en wist zo zijn 28e plaats te veranderen in een 23e. Als een van de laatsten kwamen Rob Venneman, Jan Grisnigt en Frans Boer sen door, maar geen van allen ging bij de pakken neerzitten. Zij vochten voor wat ze waard waren om zodoende toch goed te eidigen. Goed, omdat zij meer dan 25 crossers achter zich lieten. Rob 12e, Jan 19e en Frans 18e. 250 cc Niels Koorn vertegenwoordige als enige Texelaar de klasse 250 cc en hoger. Door hem moesten twee man ches worden afgelegd van elk 15 minu ten en 2 ronden. In de eerste manche lag Niels bij de doorkomst op een goede 5e plaats. Door ijzersterke conditie wist hij gedurende de strijd op te klimmen, om als 3e de arena te verlaten. Ook dit is een zeer goede prestatie. Evenals in de eerste manche lag Niels ook in de tweede in 5e positie. Eveneens verbe terde hij deze, maar jammer genoeg moest hij de derde plaats aan zijn voor- Veertien leden van de Wielervereni ging Texel namen deel aan de Neder landse kampioenschappen in het Lim burgse Jabeek. Zaterdag kwam eerst Jan Huydink in de leeftijdsklasse van 44 jaar en ouder uit. Hij reed een goede wedstrijd, maar moest een paar ronden voor tijd afstappen wegens een te grote achterstand. Daarna waren het de da mes die om de titel van start gingen. De WV Texel werd vertegenwoordigd door Marleen Terwindt, Jopie Zijm, Coby Koorn en Margriet Barhorst. Van deze vier dames moest Jopie Zijm lossen, maar de andere drie dames reden een sterke koers in het peloton van 22. Door deze dames werd gespurt om de kam pioenstrui, waarbij Margriet Barhorst op een verrassende 7e plaats eindigde, 's Middags werd gestreden in de leef tijdsklasse heren tot 24 jaar. Daarin kwamen Jos Huisman, Jan v.d. Wal. Paul van Arnhem, Hans van Tunen en Guus Barhorst uit. Van start af werd er hard gekoerst door de renners. Het peloton werd snel uit elkaar getrokken. Jos, Hans en Jan moesten na 40 km de strijd staken, maar Paul en Guus bleven knap mee rijden. Tegen het einde van de koers maakten drie renners zich los en gingen sprinten om de titel. In de spurt van het overgebleven peloton werden Paul en Guus resp. 30e en 34e. Daarna werd gereden om het kampioenschap ploegentijdrit. Hieraan werd deelgeno men door de Expert-Jan Agter- Ran Tweewielers ploeg. In deze ploegen tijdrit kwamen 30 ploegen uit geheel Nederland aan de start. Voor Expert Jan Agter- Ran Tweewielers kwamen Hans Koorn, Gerard Koorn, Guus Barhorst en Douwe Dros aan de start. Kampioen werd de bij de Texelse ploeg wel bekend zijnde Jan Jansen ploeg uit Den Helder met op een hele knappe 14e plaats Expert Jan Agter- Ran Tweewielers ploeg. Zondag werd er begonnen met de catagorie 34 t/m 44. Hier kwam Uwe Smit aan de start, maar ondanks de aanmoedigingen van de Texelse sup porters moest hij na 26 km de strijd verlaten, 's Middags om half 2 gingen Douwe Dros, Jan Buis, Gerard Koorn en Hans Koorn van start voor de 100 km durende wedstrijd in de leeftijdsklasse van 24 t/m 34. Meteen in de eerste ronde was het al raak met valpartijen in het 180 man tellende peloton: Na twee ronden waren Jan Buis en Douwe Dros jammer genoeg daardoor gelost. Maar Gerard en Hans Koorn gingen goed mee in het peloton. Door de enorme hitte en de zwaarte van het parcours werden er velen gelost. Er was 50 km gereden, toen Douwe, Jan en Gerard uit de strijd werden genomen, maar het was Hans Koorn die een ge weldige koers reed. Er waren nog drie ronden te gaan toen zich bij een be klimming een valpartij voordeed. Hans zat daar achter en zag zijn kansen ver loren gaan. De laatste ronden reed hij gewoon uit en werd toch nog 45e. Maandagmiddag 25 augustus wordt voor ouderen een demonstratie koersbal gegeven in het dienstencentrum De Hollebol. aanvang 14.00 uur. Het is de bedoeling hier niet alleen bejaarden bij te betrekken, maar ook anderen. In het bijzonder wordt ook gedacht aan WAO- ers en anderen die mogelijk bijzondere interesse hebben voor een spel dat zonder veel lichaamskracht of behen digheid kan worden beoefend. Het is zelfs mogelijk vanuit een rolstoel. Om het bezoek aan de demonstratie te stimuleren zullen geiteresseerden van huis worden afgehaald met een busje. Dat gebeurt op initiatief van de heren Hans Oosterhof en Jan Brandenburg van het Mensen Zonder Werk-project. Het busje (van taxibedrijf M vd Wete ring) is speciaal aangepast voor invali den; rolstoelgebruikers kunnen er mak kelijk in. Wie mee wil (het kost niets), moet zich opgeven bij het MZW-project in de Oude ULO, telefoon 02220-4792. Dat kan uiterlijk tot vrijdag 18.00 uur. Als blijkt dat het koersbalspel aanslaat kunnen clubjes worden gevormd, waar door het spel regelmatig en eventueel in competitieveband kan worden beoe fend. Het is zeker niet de bedoeling hierin alleen bejaarden en invaliden te betrekken. Het wordt zelfs bijzonder op prijs gesteld als ook anderen meedoen. Zaterdag en zondag a.s. heeft de windsurfclub een uitwisselings weekend met de windsurfclub van Noordwijk. Het gebeuren heeft plaats op het strand Westerslag. Uit Noordwijk worden 40 windsurfers verwacht en er zullen ongeveer ne gentig Texelse deelnemers zijn. Zaterdag om 12.30 uur begint het weekend met een ontvangst in een grote tent die voor deze gelegenheid op het strand is gezet. Om 14.00 uur wordt een wedstrijd gehouden en om 16.00 uur is een barbecue gepland. Voor de zondag staat na het ontbijt om 9.30 uur een demonstratie „jumpen" op het programma, aanvang 11.00 uur. Door surfers van Noordwijk en Texel zal worden getoond hoe het mogelijk is met een speciale surfplank los van het water te komen. Om 11.30 uur volgen een wedstrijd, een toertocht en een estafette. Het weekend wordt besloten met het gezamenlijk eten van soep, stokbrood etc. Het is de bedoeling nog dit jaar een tegenbezoek aan Noord wijk te brengen. Gehoopt wordt op grote deelname van Texelse zijde aan het a.s. weekend. Naast leden van de windsurfclub kan ieder die denkt dat hij surfen kan, meedoen. Ook toeschouwers zijn welkom. Deelnemers kunnen zich opgeven bij Jaap van Vooren (tel. 3127) of Herman Boks (02223) 607. Wat de rest van het clubprogramma betreft, kan gemeld worden dat op 31 augustus wordt deel genomen aan een toertocht op het Amstelmeer en op 21 september aan een surfmarathon van 42 km Den Oever-Andijk v.v. Ook daarvoor kan men zich bij Van Vooren of Boks opgeven nemen deel in de klasse 50cc. In de eerste manche eindigden zij respectie velijk als 4e en 6e. En ook in de tweede hield Ruud v.d. Veen zich vast aan de 4e plaats. Ruud Keijser moest door motor- pech en daar aan gekoppelde valpartij de strijd op een 5e plaats voor gezien laten. De prijs van de Smulpot/Texe- laartje was in deze klasse dus wegge legd voor Ruud v.d. Veen. In de bromfietsklasse reden Ronnie Vermeu len en Marco Zijm. Zij bleven beide manches voor in de strijd een strijd tussen elkaar leveren. De eerste manche eindigde Ronnie als 3e en Marco als 4e en in de tweede manche was het omge keerde het geval. Omdat de laatste manche het zwaarst wordt beoordeeld eindigde deze dag in Utrecht met een 4e plaats voor Ronnie en een derde voor Marco. De andere prijs van de Smulpot/ Texelaartje ging dus naar Marco. In verband met de bruiloft van Enno Drijver op vrijdag (heden) gaat de training van ZDH die avond niet door. Inplaats daarvan wordt de avond tevo ren getraind. 'Als je Nederland vergelijkt met de Verenigde Staten, dan is Amerika be slist niet aléén het wonderland waar doktoren alles op het terrein van de kankerbestrijding kunnen presteren. Nederland is net zo ver. Ons land staat bv. vooraan met de behandeling met röntgenapparatuur. Met electronen- en neutronenbestralingen wordt druk ge- ëxpirimenteerd. Nederland loopt zeker nier achter wat chirurgie betreft. De be strijding met medicijnen heeft de laatste tijd een grote ontwikkeling doorge maakt. Kortom: een patient hoeft niet voor een speciale behandeling naar Houston in Amerika te gaan. Men kan hier net zo goed worden behandeld'. Deze uitspraken doet Prof. E. Lopes Cardozo, tot 1 juni 1980 waarnemend direkteur van de Stichting Koningin Wilhelmina Fonds, in het april-nummer van de KWF Nieuws Brief. Goede geluiden om te horen. Maar aan de andere kant staat toch het getal van bijna 30.000 slachtoffers per jaar. Kan ker is nog lang niet overwonnen en kan kerbestrijding is meer dan ooit hard nodig. Vorig jaar 9 miljoen Dit jaar wordt de collecte voor de kan kerbestrijding op Texel gehouden van 28 augustus tot en met 7 september. De collecte voor de kankerbestrijding heeft de hoogste opbrengst van alle collectes in Nederland. Het is niet alleen een ere zaak maar vooral bittere noodzaak om dat vol te houden. Dit jaar is er een extra reden om méér aan de kan kerbestrijding te geven. Koningin Wilhelmina De grondslag voor de kankerbestrij ding in Nederland werd gelegd door Koningin Wilhelmina. In 1948 bestemde zij 2 miljoen gulden - het nationaal geschenk bij gelegenheid van haar gouden regeringsjubileum- voor de kan kerbestrijding.Op 31 augustus herden ken we de dag dat Koningin Wilhelmina 100 jaar geleden werd geboren. Is dat geen goede reden om loyaal en royaal te zijn? Het geld is nu nog net zo hard nodig als toen Koningin Wilhelmina haar eerste bijdrage en daarmee het startsein voor het werk van het KWF gaf. Je kunt en mag er niet omheen Het Koningin Wilhelmina Fonds heeft niet voor niets de leuze: Je kunt en mag er niet omheen'. Eén op de vier Neder landers sterft aan kanker. In 1978 over leden ruim 17.500 mannen en ruim 12.000 vrouwen aan deze vreselijke ziekte. Longkanker eist steeds méér slachtoffers. Niet alleen onder mannen maar tegenwoordig ook onder vrouwen. In 1978 stierven hieraan 6.749 mannen en 577 vrouwen. Maar ook borstkanker is een gevreesde ziekte. Eén op de 13 vrouwen loopt kans er ooit in haar leven mee te maken te krijgen. Elk jaar sterven meer dan 2.500 vrouwen aan borstkan ker. 30 miljoen nodig Vorig kaar heeft het Koningin Wilhel mina Fonds met zo'n 25 miljoen gulden de kankerbestrijding in ons land kunnen financieren. Dit jaar is een bedrag van 30 miljoen nodig om allerlei opgezette pro jecten door te laten gaan. Dat geld gaat naar onderzoek naar nieuwe behande lingsmethoden. Het is nodig voor be tere voorlichting van de patient, maar ook van zijn omgeving. Van sommige kankersoorten kunnen we zeggen dat Op maandag 25 augustus a.s. gaan bij tafeltennisvereniging Tetak de deuren weer open voor enthousiaste tafelten nissers (sters). De beschikbare uren zijn als volgt. Maandag in de 'Ferrever'-zaal voor training: 5.30 - 7.30 uur: jeugd. 7.39 - 9.30 uur: senioren. Vrijdag in de 'Ferrever'-zaal voor re creatie senioren: 9.00 - 11.00 uur. Zaterdag 29 september gaat de nieuwe competitie van start. Tetak zal uitkomen met 2 seniorenteams en 1 jeugdteam. Daar Tetak 1 vorig seizoen is gedegra deerd, zullen nu beide seniorenteams uitkomen in de 5e klasse. De teams zijn alsvolgt samengesteld. Tetak 1: Ruud Koorn-Neuhoff, Max Hagedoorn, Lieuwe v.d. Veen. Tetak 2:Martin Janssen, Frans Room, Erik kramer, Ronald Winter. Reserves senioren: M. Vittali, Fred Mosk, Mona Coutinho. Tetak (jeugd): Marco Koorn, Norbert Eelman, Robbie Bakker. Verder is Tetak van plan om in het ko mende seizoen de volgende toernooien te organiseren: basisscholentoernooi (oktober '80), open Tex. kampioen schappen voor senioren (november '80), jeugd 12 t/m 16 jaar (jan. /febr. '81) en eierslag/clubkampioenschappen (pasen '81). meer dan de helft van de patiënten ge neest. Bijvoorbeeld leukemie, de ziekte van Hodgkin, borstkanker, baarmoe derhalskanker. Wel degelijk vooruitgang dus, maar het onderzoek moet verder gaan. We zijn er nog lang niet. Hoe kunt u helpen? Wie vindt dat de kankerbestrijding een zaak is, die steun verdient, kan op drie manieren meehelpen: -Meedoen aan de collecte als de KWF- collectant aan de deur komt. leder maakt voor zichzelf uit wat hij of zij wil geven, leder bepaalt voor zichzelf wat hem of haar de kankerbestrijding waard is. -Lid worden van de Vereniging tot steun aan het Koningin Wilhelmina Fonds. Deze Vereniging telt nu al meer dan 620.000 leden. Dat moet dit jaar 700.000 worden. Lid worden is heel eenvoudig. De minimum contributie is f 5,- per jaar. Een kaartje of briefje naar het Koningin Wilhelmina Fonds, Antwoordnummer 3183, 1000 TL Amsterdam, is voldoen de. Postzegel plakken is niet nodig. Op de envelop vermelden: 'Lidmaatschap 1980'. Men kan zich ook bij de collectant als lid van het KWF melden. Of even bellen naar het Koningin Wilhelmina Fonds in Amsterdam: telefoon 020- 72 60 00. -Meehelpen collecteren in een paar vrije uurtjes. Wie dat wil doen, kan zich bij de Texelse KWF-afdeling melden: telefoon 02228-312. De Boksschool Texel traint ingaand deze week niet alleen op dinsdag maar ook op zaterdag in 't Skiltje te Oude- schild. Leden (maar ook nieuwe leden) zijn welkom van 16.00 tot 17.00 uur. Er wordt zaterdag getraind onder leiding van 'ome' Willem Fok. Na afloop van de training kan gratis van de sauna van 't Skiltje gebruik worden gemaakt. Zaterdag a.s. houdt sportvereniging ZDH een pupillentoernooi. De prijsuit reiking is om 17.00 uur in 'De Spil'. Het programma ziet er alsvolgt uit: 9.30u. ZDH A1 - Tex. Boys A1 9.55u. Tex. Boys B1 - ZDH BI 10.20u. ZDH Cl - Tex. Boys C1 10.45u. Texel A1 - Oosterend Al 11lOu. Oosterend BI - Texel B2 11.35u. Texel C2 - Oosterend C1 12.00u. ZDH A1 - Texel A1 12.25u. Oosterend B1 - ZDH BI 12.50u. ZDH Cl - Oosterend C1 13.15u. Tex. Boys - Oosterend A1 13.40u. Tex. Boys BI - Texel B2 14.05u Tex. Boys C1 - Oosterend C1 14.30u. Oosterend A1 - ZDH A1 14.55U. ZDH B1 - Texel B2 15.20u. Texel C2 - ZDH C1 15.45u. Texel A1 - Tex. Boys A1 16.10u. Tex. Boys B1 - Oosterend B1 16.35u. Tex. Boys Cl - Texel C2 Indeling: Afd. A. Oosterend A1, Texel A1, Tex. Boys A1 en ZDH Al. Afd. B. Oosterend B1, Texel B2, Tex. Boys B1 en ZDH B1. Afd. C. Oosterend C1, Texel C2, Tex. Boys C1 en ZDH C1. Het uur jazz-gym voor huisvrouwen wordt zoals al aangegeven is verplaatst naar de dinsdagmorgen. De trainingstijd is van 10.00u. tot 11.00u. De leiding is in handen van mej. L. Medema. In het MST-rooster zoals dat vorige week in de krant werd gepubliceerd is helaas een fout geslopen.Het trainings uur voor de junioren meisjes basketbal vind plaats in de Burgemeester De Koninghal en dus niet in de sporthal. Tijd 18.00 - 19.00 uur. Zaterdag a.s.: Oosterend (zond.1)- Tex. Boys 1 7 uur Oosterend (zond 2)- Tex. Boys 2 7 uur. De junioren A1, B1 en C2 spelen tegen sv. Texel (tijd zie het kastje bij Café De Zwaan). De pupillen A1, B1 en Cl spelen mee in een toernooi van ZDH. De meisjesjunioren spelen om half 5 een wedstrijd tegen een team van IW uit Landsmeer. Zaterdag 23 augustus a.s. gaan de pupillen A1B2 en C2 naar het toernooi van ZDH in Den Hoorn. Het programma van het toernooi en de opstellingen van de elftallen zijn aangebracht in het kastje bij apotheek Lely. ledereen gaat op eigen gelegenheid naar Den Hoorn en moet een kwartier voor de eerste wedstrijd (zie programma kastje) aan wezig zijn op het ZDH veld. Bij verhin dering afzeggen bij de leider. Training Maandag 25 augustus begint ook de training voor pupillen A3, A4, B3 en junioren C3. De training staat onder leiding van Henk Jan Klok en Rob van der Stap. De tijden zijn: pupillen B3 en A4 17.30 -18.15 pupillen A3 en jun. C3 18.15-19.00. Zondag 24 augustus gaan Texel 1, 2 en 3 naar het Succes-toernooi, aan vang elf uur. Vertrek met de boot van half tien. Zondag gingen 7 jeuglicentiehouders van de wielervereniging naar een jeugd- toernooi te Hoorn. Bij de 10 jarigen moesten Jacco Vinke, Paul Witte, Jef Schuur, Sidney de Haan en Robert Visser starten: met 35 renners voor 8 ronden van 1200 meter. Paul, Jef, en Robert konden goed meekomen in de kopgroep. Sidney en Jacco konden het tempo niet volgen en raakten in de achterhoede. Paul moest in de vierde ronde stoppen door pech. Robert en Jef gingen met nog 15 man de eindsprint aan.Robert werd 11de en Jef 14de. Niels Collou en Nico Evers moesten bij de 12 jarigen starten voor 12 ronden. Beide renners zaten goed voorin in het peloton dat de gehele wedstrijd bijeen bleef. In de eindsprint pakte Niels de 6de plaats en Nico de 11de. Hetgeen Niels de voorlaatste prijs opleverde. Albert Winter, Edo Kooiman en Ronald van Boven gingen bij de nieuwelingen van start in Haarlem (Waardepolder). Vanaf de start werd er meteen erg hard gekoerst door de 97 renners. Halfver- wege de koers kreeg Ronald een lekke band. Er werden diverse uitlooppo gingen ondernomen maar deze werden allemaal weer teruggehaald, zodat het een massasprint werd. Edo en Albert in het midden van de eindsprint op de 30 en 32ste plaats.

Texelsche Courant | 1980 | | pagina 9