AGENDG „Take a hard ride" lunws Scouting start seizoen Geen voorrang is geen voorrang Kleppertjes namen deel aan Kringconcours Harmonie „Eensgezindheid VERVOLG VAN PAG.l Woningtoewijzing Clandestiene zendamateur op de bon Kustzeilvereniging houdt toertochten en wedstrijden Soli Deo Gloria hervat repetities Brommer uit het verkeer Geen voorrang Burgerlijke stand „WAT IK ZEGGEN WOU.." Zeiltoertocht naar Hoorn Frank van Lare op vakantie Schietoefeningen PAGINA 2 TEXELSE COURANT DINSDAG 26 AUGUSTUS 1980 De commissie algemene zaken die gis termiddag de discussienota onder de loep nam kon zich over het algemeen wel vinden in de pogingen van B en W om de woonruimteverdeling beter te laten ver lopen en zoveel mogelijk huizen op Texel voor bewoning beschikbaar te houden. Het commissielid N. C. Barendregt kon wegens drukke oogstwerkzaamheden de vergadering niet bijwonen, maar had per brief laten weten de kwestie meer als een ruimtelijk dan een financieel probleem te zien, waarbij hij wees op het feit dat de bezettingsgraad (gemiddeld aantal be woners per woning) hard afneemt en dat de overheid wordt gezien als de 'pro bleemoplosser'. Op Texel zijn totaal 248 huizen die als tweede woning gebruikt mogen worden. Echte recreatiebouwsels zoals vakantie bungalows e.d. (die niet voor perma nente huisvesting gebruikt mogen wor den) zijn daar niet bij inbegrepen. B en W zouden graag zien dat een deel van de tweede woningen wordt omgezet in per manente woningen, desnoods voor een beperkt aantal jaren. Het beleid wordt erop gericht daartoe in overleg met de eigenaars te komen. Het voornemen om een tweede wo ning dwangmatig in een permanente woning om te zetten als deze een jaar of langer als zodanig in gebruik is geweest, bleek niet meer bij het college te leven. Wethouder Gerard van der Kooi zei dat de gemeente al lang blij is als een tweede woning een tijd kan dienen om perma nente bewoners te huisvesten. De eige naar van de woning moet daarvoor niet worden gestraft door het privilege van tweede woning in te trekken. Hij voelde weinigvoordesuggestieom zoveel moge lijk tweede woningen in de winter te gebruiken als noodonderkomen voor woningzoekenden. Want dan moeten deze huizen in het voorjaar weer worden ontruimd en staat de gemeente voor het onoplosbare probleem om al die mensen ergens anders onder te brengen. Men wil alleen in die richting denken als de tweede woning voor langer dan enkele maanden permanent wordt gebruikt. Maar ook in dat geval zal de gemeente de garantie moeten geven dat de bewoners andere huisvesting krijgen zodra de eigenaar weer over zijn huis wil beschikken als vakantie- en weekendonderkomen. Jan van Asselt herinnerde eraan dat in het (nog niet rechtsgeldige) bestem mingsplan buitengebied de bepaling is opgenomen dat een tweede woning automatisch en blijvend permanente woning wordt als deze een jaar of langer permanent in gebruik is geweest. Uit de reactie van de collegeleden viel op te maken dat deze regel zal worden ge schrapt. Op de vraag van mevrouw R. Huitema-Vos hoe lang een bedrijfs woning aan permanente bewoning mag worden onttrokken, werd geantwoord: niet langer dan een half jaar. Maar het werd niet uitgesloten dat wel eens gevallen aan de aandacht ontsnappen. Henk Beumkes verzette zich tegen het verdwijnen van woningen omdat deze worden verbouwd tot horeca- of ander bedrijf. Waarbij hij de snackbar in de Parkstraat als voorbeeld noemde. Geant woord werd dat daar op de bovenver dieping een woning beschikbaar blijft. Over het algemeen wordt dat verlangd als een woning tot bedrijf wordt gemaakt. Aan die omzetting in bedrijven is voor lopig niets te doen. Want het bestem mingsplan in de diverse dorpscentra (ge mengde bebouwing) staat het nu een maal toe. Jan van Asselt uitte zijn misnoegen over het zeer traag tot stand komen van nieuwe bestemmingsplan nen, waardoor deze ongewenste ont wikkelingen mogelijk blijven. Bejaardenwoningen Hoewel de Texelse bejaarden niet hebben te lijden onder woningnood, is de bouw van een flink aantal bejaarden- woningen toch zinvol. Dat zal het onder andere mogelijk maken dat bejaarden die nu nog in hun oorspronkelijk grote huis zitten (vaak met tegenzin omdat ze veel werk hebben aan al die kamers en vaak ook nog een tuin) doorstromen, waar door ze ruimte maken voor gezinnen. Ook het tot jongerenwijk maken van Jan Dirkszoord wordt dan mogelijk. Spre kende over bejaardenwoningen liet de heer M. Bakker van de Stichting Be jaardenzorg Texel weten dat in de meeste buitendorpen nauwelijks behoefte is aan nieuwe bejaardenwoningen. Als daar woningen vrijkomen zijn er nauwelijks gegadigden. Voor de woningen in Den Burg bestaat veel meer animo. In Den Burg kunnen er dan ook makkelijk twintig bejaardenwoningen bij. Een verschijnsel dat het verhuizen van bejaarden afremt is hun neiging om eerst hun oude huis voor een gewenst bedrag te willen verkopen, alvorens zich te melden voor een bejaar denwoning. Bij de huidige woningmarkt zit er daarom niet veel schot in. Dat zou doorbroken kunnen worden als de ge meente de vrijkomende woningen zou opkopen maar de konsekwentie van een dergelijk beleid waren zo gauw niet te overzien. Verbouwing Het komt voor dat mensen die een huis hebben gekocht ruimschoots de tijd nemen om hun nieuwe bezit op te knappen of te verbouwen en intussen in hun oude woning blijven zitten en dus twee woningen bezet houden. Door een dwingende bepaling in de bouwver ordening willen B en W daaraan een eind maken. Vanuit de commissie werd erop aangedrongen de mensen te ontzien die in hun vrije uren hun woning opknappen en er uiteraard veel tijd voor nodig hebben. Huisvestingsambtenaar P. A- rensman vertelde dat het voorkomt dat de aangekochte woning zogenaamd wordt verbouwd, terwijl deze in werkelijkheid voor recreatieve doeleinden worden ver huurd. Vooral aan dergelijke verschijn selen moet iets worden gedaan. Uit de binnenkort door de gemeente raad vast te stellen 'vragenlijst nieuw bouw en vernieuwbouw voor de periode 1981-1983' blijkt dat de effectieve wo ningvoorraad momenteel uit 3971 huizen bestaat, terwijl de gewenste effectieve voorraad 4221 huizen is. De bestaande en binnenkort gereedkomende plannen ma ken het mogelijk dat in de periode tot en met 1983 302 woningen worden bijge bouwd. Deze komen o.a. in de uit breidingen van De Cocksdorp, Oude- schilden deeerste fase van het Marsplan. De politie heeft zaterdag bij een 18- jarige inwoner van Den Burg clandes tiene zendapparatuur in beslag geno men. Het ging om een op zichzelf wel toegestaan 27Mc apparaat, dat echter voorzien was van een versterker („kacheltje"), waardoor het zendver- mogen veel groter was dan de 500 mw die als maximum geldt De jongen bleek verder over een „ouderwetse" verboden 27 MC zender te beschikken. Ook deze werd meegenomen. Na een succesvolle reis naar Dene marken staat Scouting Texel alweer voor het nieuwe seizoen. Op zaterdag 6 september gaat dit van start voor alle afdelingen: kabouters, welpen, verken ners, gidsen en rowans. Allen worden betrokken bij een grote 'batavieren middag' die van 15.00 tot 18.00 uur wordt gehouden op het terrein bij het clubhuis aan de Bemhardlaan. Ook nieuwe leden zijn bij die gelegenheid welkom. In de volgende weken zullen de afdelingen weer een gebruikelijke eigen bijeenkomst hebben. Naast het inmiddels landelijk bekend geworden rondje om Texel organiseert de kustzeilvereniging Westerslag nog diverse andere brandingzeilevenemen- ten Op 17 augustus j.l. werd een suc cesvoile toertocht gemaakt naar Vlie land. Op 31 augustus a.s. volgt een toertocht naar Julianadorp. Na de brie fing om 9.30 uur is om 20.00 uur de af vaart. Er wordt een bezoek gebracht aan de kustzeilvereniging van Julianadorp. Op 7 september zal een wedstrijd worden gevaren naar de Razende Bol, met een Le Mans start om 10.00 uur vanaf het strand. Op de Razende Bol ligt voor iedere deelnemer een verrassing die moet worden opgehaald als bewijs van landing. De deelnemers moeten zich een dag tevoren aanmelden, omdat de onaangename verrassingen, die de Razende Bol in petto kan hebben niet op lange termijn kunnen worden overzien. Op 14 september wil de kustzeil vereniging een rondje om Texel maken via de zuidroute. Het is een toertocht waarvoor men zich ook tevoren moet opgeven. Start om 10.00 uur. Dinsdagavond 2 september hervat het gemengd koor Soli Deo Gloria te Ooster end de repetities. Men komt om 20.00 uur bijeen in de School met de Bijbel. Ook nieuwe leden zijn welkom. Op de Nikadel in De Koog hield de politie een bromfietser aan, die ervan werd verdacht dat hij op een brommer reed die niet aan de eisen voldeed. De brommer werd voor technisch onder zoek uit het verkeer genomen. Zondagmiddag deed zich op het kruispunt Pontweg-Akenbuurt een aan rijding voor, waarbij aanzienlijke mate riele schade ontstond. Een uit de richting Den Burg komende Texelaar (23) verleende geen voorrang aan een op de Pontweg in zuidelijke richting rijdende toerist uit Gorinchem. Geboren: Sanne, dv: Pieter Huizinga en Johanna E. M. van der Wurff; Björn Carl, zv: Johannes C. W. Witkamp en Mia C. van Asselt; Sietse Jan, zv: Peter B. Logger en JokeWiersma; Robert, zv: Johan H. F. Hopster en Joyce R. Bos; Jacqueline, dv: Hendrik M. Leijen en Jetske C. de Ridder; Erik Boudewijn en Robert Frederik, zv: Richard B. Bakker en Alida Huizinga. Overleden: Henriette C. van der Vliet wv Bruin, oud 93 jaar, Adriana Rezel wv van Strien, oud 89 jaar. Ondertrouwd: Andreas J. Bakker en Cornelia M. Bakker; Mattheus J. J. van Benthum en Willemke van der Star. Geboren: Hessel, zv Renze Kampstra en Janke Boomstra. Overleden: Grietje van der Zwaard wv Boon, oud 78 jaar; Margreta F. Raber wv Both, oud 67 jaar; Johannes Huis man, oud 85 jaar. Ondertrouwd: Cornelis van der Knaap en Petronella Drijver; Pieter Standaart en Tine V. van Boven. ÖRJfVtN VAN UztftS - 0UTCN VEtUNT WOORDtLLOOtfO VAN (X RfcOWTE Ik dank 3 man walpersoneel, dienst doende in Den Helder op de avond van 22 augustus 1980 voor hun uitstekende begrip. In het vervolg zal ik patiënten vragen mij in Den Helder alleen schriftelijk om een navisite te vragen. Dan kan ik tenminste schriftelijk bewij zen dat ik op Texel nog moet werken. Ook de kapitein van de betrokken boot mijn dank: "geen voorrang is geen voorrang". De heer Bloem tenslotte toonde ook zeer veel begrip met zijn uitleg dat contacten met specialisten een louter privé aangelegenheid zijn en dat daarnaast vrachtauto's (ook lege) op vrijdagavond altijd hoogste voorrang hebben. Mijn bedrijfswagen is 'helaas' geen vrachtauto. Dat er geen rekening wordt gehouden met het overige open baar vervoer zal ook wel tot de in structies behoren? Nee, ik zal nooit de rij meer verlaten!! Maar eerst 'smeken' om voorrang waar ik eigenlijk en feitelijk geen recht op heb? De navisite heb ik om 21.45 uur kunnen voltooien. Nogmaals mijn dank. K. Eissen, huisarts De zeilcommissie van de watersport vereniging Texel organiseert voor het komende weekend een zeiltoertocht naar Hoorn. Deze tocht is in de eerste plaats bedoeld voor gewone zeilboten (dus geen catamarans) maar ook mo torboten mogen mee, als zij zich aan het zeiltempo aanpassen. De bedoeling is om 9.00 uur zaterdagochtend te ver trekken. Via Kornwerderzand gaat het dan naar Hoorn waar wordt overnacht. Zondag komen de watersporters 'onder de kant' en via Den Oever terug naar Texel. Leden die mee willen moeten zich tevoren opgeven bij Jan Moens, tele foon 02220-4395. Wedstrijd Voor zaterdag 6 september staat de (tweede) zeilwedstrijd om het Texels kampioenschap op het programma. Bij gunstig weer (windkracht maximaal 5) zal worden gevaren volgens de route Oudeschild, Molengat, Haaksgronden, Westgat, Oudeschild. Deze afstand vergt ongeveer een dag varen. Bij minder gunstig weer wordt vanaf Oude schild gevaren tot aan de uiterton van het Schulpengat en terug. Een derde mogelijkheid is het traject Oudeschild, Den Helder, terug naar Texel tot de Kaap en vandaar naar Oudeschild. Gestart wordt zaterdagochtend om 9.00 uur, briefing om 8.00 uur. Ook deel nemers voor deze wedstrijd moeten zich tevoren bij Jan Moens opgeven. Naar Engeland Ter afsluiting van het vaarseizoen 1980 wil de watersportvereniging een tocht naar Engeland organiseren, met een groot gehuurd zeilschip. De bedoe ling is te gaan met een gezelschap van ongeveer 14 personen. De tocht wordt waarschijnlijk in de loop van september gehouden. Reisdoel is Yarmouth. Er zal een lang weekend van 3-4 dagen van worden gemaakt. Wie interesse heeft melde zich bij Jan Moens. Maatschappelijk werker Frank van Lare heeft van 1 tot en met 22 sep tember vakantie. In die periode nemen collega's uit Den Helder waar. Zij hebben zitting in de Oude ULO elke dinsdag en donderdag van 14.00 tot 15.30 uur. Zaterdag hebben 22 leden van de ponyclub De Kleppertjes met redelijk succes deelgenomen aan het kring concours te Schagerbrug. Alle ruiters en amazones moesten daar een indivi duele dressuurproef rijden en sommigen moesten ook voor springen in de ring verschijnen. Daarnaast reed het meren deel mee in het achttal of een van de twee viertallen. Het achttal werd ge commandeerd door Kees Brans en Ja- nine Vlas en Lyke Heetveld namen ieder een viertal voor hun rekening. Voor de Texelse ponyruiters kwamen de volgen de prijzen uit de bus: B dressuur: rijbaan 3, Hannita de Wit met Isabel 119p. 4e prijs rijbaan 6, Sandra Heetveld met Dave 106Vip. 5e prijs rijbaan 8, Nancy Siebeling met Devil 130 p. 1e prijs Machteld Hylkema met Marrak 109p. 5e prijs L dressuur: rijbaan 10, Marit Kikkert met Amber 119p. 3e prijs rijbaan 11, Janet Zuidewind met Darwin 128p. 1e prijs B springen cat. C: Christine Vlas met Polly 60p. 1e prijs B springen cat.D: Marit Kikkert met Amber 58p. 3e prijs. Dit was het laatste springconcours waaraan de Kleppertjes dit jaar meede den. In september wordt op Texel nog een samengestelde wedstrijd gehouden, georganiseerd door Kleppertjes en Waddenruiters. Zo'n wedstrijd bestaat uit individuele dressuur, springen en een cross- of terreinrit. Voor de paarden wordt deze samengestelde wedstrijd op 13 september gehouden en voor pony's op 27 september. De zaterdag daar tussen (de 20e) worden onderlinge wedstrijden gehouden voor Kleppertjes en Waddenruiters. Op 1 september wordt van 10.00 tot 19.00 uur vanaf Breedanddijk geschoten met 155 mm geschut. Dinsdag 26 augustus Vogelwachter C. Kok houdt in de Waldhoorn te Den Hoorn een dia-lezing over de flora en fauna in Texelse natuurgebieden; 20.00 uur. VASTE AGENDA Iedere maandagavond om 20.00 uui wordt in dorpshuis de oude ULO (in gang Wilhelminalaan) bijeenkomst ge houden van het Texels Vrouwenhuis. De woensdagwestern is deze keer „Take a hard ride". Door zijn kudde over de Arizona te brengen, heeft de ranchhouder Morgan $86.000,— ver diend. Kort na de ontvangst van dit geld bezwijkt hij echter aan een hart aanval. Tijdens zijn laatste minuten laat hij Pike (Jim Brown) zijn rechterhand, zweren het geld voor hem naar de ranch in Mexico te brengen. Het blijkt al gauw dat Pike niet de enige is die van het geld afweet, want binnen de kortste keren zit het halve Westen hem achterna, zoals Tyree (Fred Williamson de gokker, die Pike weliswaar helpt maar toch andere plannen heeft. Kiefe (Lee van Cleef), de premiejager, dii alles voor geld doet en bijgestaar wordt door de sheriff, die handij gebruik maakt van zijn ambt om beter van te worden. Catherine (Cathe rine Spaak), die dacht dat haar vrouwe lijke charmes konden bereiken wa geweren niet vermochten. De één n< de ander laten ze Pike in de steek gedurende de 1500 kilometer langi tocht. Alleen de halfbloed Kashtol (Jim Kelly) blijft hem tot de laatsti minuut trouw. Toegang 12 jaar. 33. Hier stopte hij even, want het gedruis in de zaal overstemde zijn woorden. Bert Bakker zat met neerge slagen ogen naar de grond te kijken. Iets in hem deed hem begrijpen, dat de oude Markman, dat het grootste deel van het bestuur, een overwinning op zichzelf had gehaald, eigen vooroordelen had terzijde gesteld, terwille van de harmo nie, terwille van hen allen. Arie Smits riep „bravo!" en al wat tot de „oppositie" behoorde begreep plot seling, dat hier voor oppositie geen plaats meer was. „Nog even stilte", vroeg Markman, „wij zouden als voorwaarde willen stellen, dat die jongelui zich verplichten, één avond in de week les te nemen op een muziekinstrument, zodat wanneer ze te oud geworden zijn om nog bij de jonge brigade te horen zij de gelederen van de harmonie zullen versterken, en wij onze plaats in de vaandelafdeling met ere zullen kunnen handhaven op ieder concours!" Luid bruiste de bijval. Daar kon ieder het mee eens zijn. Dèt was de juiste wegl Gerard Markman wuifde met de hand. „Het bestuur kan hierover niet beslissen. Wij zullen hierover zéér bin nenkort een speciale ledenvergadering bijeenroepen. Maar inmiddels zouden wij een commissie willen benoemen, die de financiële aspecten van dit alles nagaat, en die bovenal een plan ont werpt om de dubbeltjes bij elkaar te halen. En in die commissie zouden wij willen voorstellen onze vrienden Baars, Arie Smits, we zouden daarbij willen vragen meneer Hofman, en als secreta resse, nou ja, mijn dochter, die hier óók het hare aan gedaan heeft". Er behoef de niet gestemd te worden, iedereen was het er mee eens. „En tenslotte", concludeerde Mark man, „is daar de vraag wie deze groep, die straks deel uit zal maken van onze harmonie, zal moeten instrueren en leiden. Meneer Korsten heeft zijn han den meer dan vol met de gewone repetities, maar hij heeft ons verteld dat Bert Bakker zich niet alleen maar be paalt tot het uitvinden van steeds maar weer nieuwe goocheltoeren met zijn staf, maar ook intensieve studie heeft gemaakt van alles wat met laten we zeggen „de mars" samenhangt. Hij heeft dat helemaal op eigen houtje, op eigen kosten en uit liefhebberij gedaan. En daarom zouden we niemand weten, aan wie we dit beter zouden toever trouwen". De vloer dreunde. En opeens stond Bert Bakker recht. „Meneer de voorzit ter", zei hij, en zijn stem beefde, „ik vind dit geweldig van jullie. En ikik zou hier in het openbaar", hij slikte, want het viel hem zwaar, maar hij beet erdoorheen, „mijn verontschuldigingen willen aanbieden aan meneer Cuvelier; meneer Cuvelier, ik was toen boos, maar ik heb het niet zo bedoeld". En hij liep naar de bestuurstafel toe, waar Cuvelier, helemaal van zijn stuk, met beslagen bril, oprees en hem de hand schudde. „Mensen", zei Gerard Markman, toen het weer stil geworden was, „wat hier vanavond gebeurt is, is voor mij de bekroning geweest van mijn werk voor de harmonie. Ik zal niet langer jullie voorzitter zijn. Op de ledenvergadering, die we binnenkort houden, treed ik af. Nee", hij wuifde met de hand protesten weg, „ik vind het aardig van jullie, verdraaid aardig, maar er is een tijd van komen en van gaan. „Eensgezindheid" van die eensgezindheid zo duidelijk blijk heeft gegeven, nu kan ik rustig de voorzittershamer overgeven. En ik dank jullie allemaal Toen ging hij zitten, want hij wist geen woorden meer. Op het zonovergoten bordes van het raadhuis van Vreehorst stond een in drukwekkende groep. De burgemeester met zijn ambtsketen om, de wethou ders, vele raadsleden. Niet alle, een stuk of vier waren, zoals de burgemeester schetste „Met de muziek mee" in de meest letterlijke zin des woords. Vlak naast de burgemeester stond een heer met een bos spierwit haar, nog kaars recht Gerard Markman droeg zijn jaren met ere. Aan weerszijden van het bordes schaarden zich de uitverkoren belangstellenden. Sita Markman stond er naast Rietje, die de inrichting van haar nieuwe woning in de steek gelaten had om haar bruidegom Bert te zien voorbijmarcheren. Want nu, na een jaar nadat hevige stormen door de Harmonie „Eensge zindheid" waren gewaaid, was het dan toch eindelijk zo ver gekomen. Van daag, op deze stralende zaterdagmid dag zou het nieuwe korps tamboers, pijpers en hoornblazers vóór de harmo nie uitmarcheren. Het had veel moeite en inspanning gekost, daar konden de fabrikant Hof man, die op het bordes stond te kletsen met meneer Tielens, van meepraten, en met name Jaap Baars, die van zijn plaats op het bordes precies Sita in 't oog kon houden. Hij was een beetje nerveus, want niet ver van hem vandaan stond Ingrid Hofman, die met haar verloofde, de Rijnlandse industrieel, dit gebeuren niet had willen missen. Jaap voelde nog af en toe gewetensprikken, maar ook maar af en toe, want tussen hem en Sita was alles weer in de gloria en Ingrid was hem zo onbevangen en vrolijk tegemoet gekomen, en Rudolf von Zeesen was toch een vent waaraan je beslist geen hekel kon hebben. Had hij niet zo pas bij Jaap een visje uitgegooid of die hele kapel niet eens een paar dagen naar de Vereinigte Maschinenfabriken zou kunnen komen om daar een nummertje weg te geven en verder de gastvrijheid van de directie te genieten? Dèt zou nog eens een prachtige kroon zijn op het bereikte resultaatl Er was voor gezwoegd. Alle zeilen waren in de mast gespannen om geld uit de Vreehorsters te pompfen. En nog zat men in de schuld, maar de schuldeisers waren niet lastig. Het had hopen geld gekost, al die uniformen, de trommels en diepe trommen, de blinkende hoorns en de fluiten. Maar had Cuvelier niet met een groot gebaar de vaantjes aan de hoorns cadeau gegeven, had de burge meester niet alleronverwachts kans ge zien een luipaardvel op de kop te tikken waarmee de drager van de grote trom e uitzag als een Afrikaans opperhoofd- Hadden niet de dames twee kleurigi vlaggen aangeboden, die naast he vaandel de komst van de harmonii aankondigden? En hoe was het te wereld mogelijk was meneer Kor sten niet, bij wijze van verrassing opeens verschenen in een keurig uni form, hij die gezworen had zich nooit ii zo'n pakje te zullen steken? Het was allemaal te mooi om waar ti zijn, dacht Jaap en keek weer naar Sita die haar witte tanden in haar bruir gezicht blootlachte. Toen de „oppositie" geen bene meer had om op te staan, omdat he bestuur de initiatieven had overgeno men, toen verdwenen ook alle grieve en begon men met een geweldig: inspanning aan het werk voor de grot geldinzameling. Toen zag men he gebeuren dat meneer Cuvelier en Bei Bakker samen met een lijst langs A huizen gingen, want Cuvelier mocht eë lastige brompot zijn, hij was volkome van zijn stuk geraakt toen Bert zi sportief zijn verontschuldiging had aan geboden en sindsdien konden Bert ei Rietje geen kwaad meer doen. Rietji begreep echt niet, dat ze die goei dikzak eens naar de maan gewenst ha - en vastbesloten was geweest daar noo meer een voet in de zaak te zetten. (wordt vervolgd) FEUILLETON door Tom Lodewijk.

Texelsche Courant | 1980 | | pagina 2