Van der Eijk-trofee door twee klassen gewonnen Texel speelde gelijk tegen Purmerend Jan Kilfan negende in internationale wedstrijd vierspan Softbali-toernooi RSG Keijser en Grisnigt grootste Pechvogels" bij motorcross ALC scoorde in slotfase gelijk tegen Tex. Boys Veel supporters bij Autocross in Medemblik Woensdag keuring sporthalvloer Gré Koorn tweede in nationale bowlingfinale Geslaagde marathon Texel 2 en Wiron 2 deelden de punten Badminton traint in De Koninghal „Texelslag 2" won met 5—3 van Krommenie DINSDAG 9 SEPTEMBER 1980. PAGINA 4 TEXELSE COURANT D De heer Van der Eijk overhandigt de Van der Eijktrofee aan de aanvoerders van de twee Vrijdag werd er een softbali-toernooi gehouden op de sportvelden van de Texelse Boys, georganiseerd door de valsectie lichamelijke opvoeding van de Rijks scholengemeenschap Texel. De wedstrijden stonden in het teken van het afscheid van de rector de heer C. van der Eyk. Een eerdere poging om de wedstrijden op de laatste schooldag van het vorig jaar te houden, was letterlijk en figuurlijk in het water gevallen. Alle klassen hebben aan dit toernooi deelgenomen, uitgezonderd de brugklassen, tweede klassen Mavo en klas 6 Ath.b. die een ander programma hadden. Van de hoogste tot de laagste klassen is er zeer enthousiast en met zeer veel inzet gestreden om de "C. van der Eyk-trofee". Vooral bij de hogere klas sen was het spel goed van gehalte en spectaculair te noemen. De laagste klassen streden op uitbundige wijze, zeer fanatiek en luidruchtig in spel en aanmoedigingen. Kampioen Kampioen bij de tweede klassen werd 2 Ath.2, die in Stephan den Haan een "winning pitcher" had en in Alewijn Ott een uitstekende eerstehonkman. Derde klas kampioen werd 3 Mavo-c, die daarmee een prima prestatie leverde. Bij de vierde klassen twee overwinnaars: 4 Havoö en 4 Ath.b. Beiden zullen de komende week nogmaals in het strijd perk treden voor een beslissingswed strijd. De winnaar van dit treffen mag zich dan schoolkampioen 1980 noemen. De hoogste klassen en het lerarenteam leverde fraaie staaltjes van aanvallend softball. 5 Havol was hier het meest succesvol en werd kampioen. De punten werden als volgt toegewe zen: 10 punten voor overwinning, 7 punten voor verlies. Daarnaast een spelcijfer voor kwaliteit en sportiviteit. Maximaal te behalen per wedstrijd wa ren 20 punten. De strijd om de "C. van der Eyk-trofee" was als volgt: 1. 4 Havo3 en 4 Ath.b. met gemiddeld 18 punten per wedstrijd, 2. 2 Ath.2 -gemiddeld 1714, 3. 5 Havol -gemiddeld 17, 4. 3 Mavo-c -gemiddeld 16)4. Om half vier was de laatste strijd ge streden. De heer van der Eyk reikte de trofee uit temidden van de speelsters en spelers. Een zeer geslaagd toernooi, dat zeker nog vele malen herhaald zal worden in de komende jaren. Uitslagen: klas2: 1. 2a2 -17'/4, 2. 2a3 -15, 3. 2a1 - 14. klas3: 1. 3mc -1654, 2. 3ma -16, 3. 3m3 -1554, 4. 3a2 en 3a3 -15, 5. 3a1 -1454, 6. 3a 1 -14, 7. 3mb -11. klas 4:14h3 en 4 Ab -18, 2. 4m2 en 4h1 -17, 3. 4Aa -16, 4. 4m3 -1454, 5. 4H2 -14, 6. 3m1 -12. klas 5, 6 en leraren: 1. 5h1 -127, 2. 5h2 -16, 3. leraren -1554, 4. 5Aa en 6Aa -15, 6. 5Ab -14. Aanstaande woensdag zal de Nederlandse Sportfederatie de vloer van de sporthal keuren. Deze keuring is van eminent belang voor het binnensportgebeuren op Texel. Wordt de vloer afgekeurd, dan bete kent dat dat tal van zaalsporten in de knel komen. Het zaalvoetbal zal dan bijvoorbeeld zijn geplande program ma niet uit kunnen voeren. Zondag heeft Gré Koorn een zeer eervolle tweede plaats veroverd In de Nationale finale van het AMF World cup toernooi achter Europees kampioene Irene Gronert. Na de 1e en 2e kwalificatieronden, die In Rijswijk gegooid waren, was Gré als eerste geëindigd. De 3e kwalificatie ronde waarvoor zich 16 speelsters ge plaatst hadden ging over 6 games. De beste acht plaatsten zich daarna voor de halve finale. Gré behield met een serie van 1149 (gem 191) haar eerste plaats. Tijdens de kwartfinale, waarin alle speel sters tegen elkaar uitkwamen en waar voor naast de pinfall bonuspunten te verzamelen waren voor een gewonnen game en scores boven de 200 en 250, bleef Gré sterk doorgaan. Van de 7 games won ze er 6, wat 120 bonus- punten opleverde en nog eens 10 bonuspunten extra voor een 255 game. Gré ging dus door naar de halve finale, won daarin 4 van de 6 games en met een serie van 1055 (gem 175,8) plaatste ze zich voor de finale. Djakarta lag in zicht! Gré moest de eerste game aan haar tegenstandster laten, kwam met een tweede 215 game goed terug en ging met 19 punten voorsprong de laatste game aan. Bleef tot de helft goed bij, maar moest uiteindelijk toch haar meer dere erkennen in de meer geroutineerde Europees kampioene. In Purmerend werd zondag de laatste motorcross om het kampioenschap van Noordholland-noord verreden. In de klasse 125 cc junioren reden Jan Gris nigt, Carlo Witte. Rob Venneman en Nico Bakker mee, in de klasse 125cc jeugd Albert Keyser. De 50cc junioren werden vertegenwoordigd door Ruud Keyser en Ruud van der Veen, terwijl Niels Koorn in de zware klasse, 250cc en hoger, meereed. In de 125cc jun. werd gestart in twee series, een herkansing en een finale. Alle Texelaars startten in de eerste serie, waarin waarschijnlijk door een organisatiefout maar 9 deel nemers zaten. Hierdoor was het niet moeilijk de finale te bereiken. Rob eindigde als 2e, Nico als 3e en Carlo en Jan, nadat ze samen gevallen waren, als 6e en 7e. Albert Keyser reed in de 125cc jeugd naar een keurige 3e plaats. In de training van de 50cc jun. draaide Ruud Keyser zijn motor stuk, zodat hij alles vanaf de kant mocht bekijken. Ruud v.d. Veen werd in de totaalstand over 2 manches 9e. Niels Koorn had het in de zware klasse, net zoals alle andere Texelaars, tamelijk moeilijk met de ontzettend zware zand- baan en eindigde in de eerste manche als 9e. Albert Keyser reed in de tweede manche op een 4e plaats, toen er een voetsteun afbrak waardoor hij een aan- De Vereniging van Vrienden van het Paard heeft zondag een geslaagde marathon tocht gehouden, waaraan door twaalf deelnemers werd meege daan. Mede dankzij het mooie weer werd er met bijzonder veel plezier ge reden. Er werd gestart bij het oude Texelse Boys veld en vandaar ging het richting Den Hoorn. Vervolgens over de Lageweg, Rommelpot, Rozendijk, naar het Westerslag, vanwaar men via zand weggetjes weer terugkeerde naar de Rozendijk. Via de Smltsweg, Wester- weg, Kooiweg en Hemmerweg werd teruggereden naar het oude Boysveld. Onderweg waren diverse hindernissen gemaakt, zoals dat gebruikelijk is bij een marathon. Zo was er een slalom uitgezet met kegels. Werd een kegel omgereden dan kostte dat de nodige strafpunten. Ook moest er op tijd worden gereden. Het eerste deel van 8 kilometer diende met een gemiddelde snelheid van 10,7 kilometer per uur te worden gereden, terwijl over het totale 16,6 kilometer lange parcours één uur en 45 minuten kon worden gedaan. Eén en ander be zorgde de deelnemers flink wat reken werk. De uitslag van de Marathon is: 1. J. C. Roeper, 2. M. Huitema, 3. P. Beers, 4. M. B. van der Meer. Na een serie goede oefenwedstrij den waren de verwachtingen hoog gespannen voor de eerste competi tiewedstrijd van Texel 1 tegen Pur merend. Texel begon de wedstrijd met Peter Brons in de basis. Rob v.d. Stap was wisselspeler, mede omdat hij door een blessure nogal wat trai ningsachterstand had opgelopen. Beide ploegen startten voorzichtig en het spel speelde zich voornamelijk op het middenveld af. Na 5 min. spelen was Texel dicht bij een doelpunt toen Martin Land net voorlangs schoot. Aan de andere kant kwam de bal na een schitterende vrije trap van Purmerend op de lat van het Texel-doel. Na 20 min. spelen was het echt raak. Een voorzet van Purmerend werd door Texel-speler Nico Schermer steenhard in eigen doel gekopt: 0—1. Texel probeerde hierna Purmerend onder druk te zetten, maar doordat de linies niet goed aansloten, lukte dit maar ten dele. Dichtbij een doelpunt was Texel, toen Gert Pansier uit een vrije trap de bal op het hoofd van Henk Jan Klok legde, die hard tegen de lat kopte. Na 40 min. spelen mocht Klaas Dirk Koorn ter hoogte van de middencirkel een vrije trap nemen, ledereen ver wachtte een hoge bal in het strafschop gebied, maar Klaas Dirk dacht er anders over en schoot vanaf 40 meter steenhard raak: 1 1. Vlak na rust was Peter Brons dicht bij een doelpunt toen hij alleen op het Purmerend-doel afging. Maar doordat hij half in de grond schopte, werd z'n schot een makkelijke prooi voor de Pur- merend-keeper. Wat Texel vooral miste, was bij enkele spelers een stuk agressiviteit, waardoor een Purmerend- speler dan meestal net iets feller was en daardoor de bal in bezit kon krijgen. Eenmaal was Nico Schermer nog dicht bij een doelpunt maar z'n schot ging net over. Verdedigend had Texel de wedstrijd goed onder controle, vooral Gert Pansier en Koos Tjepkema wonnen praktisch alle kopduels van hun tegen stander. Vlak voor tijd moest keeper Ipenburg nog eenmaal gestrekt naar de hoek om een moeilijke bal te pakken. Zo bleef het 1-1. Een juiste uitslag van een matige partij voetbal. Texel kon beslist beter, maar zal dan agressiever moeten spelen. Bij de eerste competitiedag lieten de reserves van SV Texel 2 aantrekkelijk voetbal zien, maar faalden ze in de afwerking. In de eerste helft waren de ploegen erg aan elkaar gewaagd. Toch zou Texel 2 het eerste competitie doelpunt maken. Uit een van de vele Texel aanvallen werd M. van der Vis onregelementair aan gevallen, waarin de matig leidende scheidsrechter een overtreding consta teerde, De vrije trap werd snel genomen door A, van Hoven die hem keurig opzij legde voor A. Zijm die laag en hard inschoot 0-1. Toch zou Wiron nog voor rust gelijk maken. Voor het Texel doel was het Vilius die oog in oog voor doelman Coutinho verscheen en be heerst scoorde 1-1De 2e helft was bijna geheel voor Texel 2. Eerst schoot Van Bennekom hard in. Daarna was het A. Keesom die rakelings naast kopte. In de 29 minuut schoot H. de Beurs zeer hard in, maar de bal werd tot twee keer toe door Nieuwenhuizen van de lijn ge haald. Meer dan 1-1 zat er voor de reserves van Texel niet in. Wel had Texel de tweede helft een groot veld- overwicht en de schaarse uitvallen van Wiron werden uitstekend opgevangen door libero H. Geus en rechtsback M. Maat die mogen terugzien op een uitstekende wedstrijd. Al met al voor Texel 2 teleurstellend en een ploeg urt De Oever dat blij was met 1 punt. Vijf minuten voor tijd slaagde het Abbekerkse ALC er nog in de 1-0 achterstand weg te werken, nadat de Boys vooral in de eerste helft de kans kregen de voorsprong uit te bouwen Het zeer jonge Boysteam trok al spoedig het initiatief naar zich toe, met name doordat het vrij sterke ALC-mid denveld kundig werd ontregeld. Een vrije trap op ongeveer twintig meter van het ALC-doel luidde de eerste treffer in De bal caramboleerde voor de schiet grage voeten van Peter-Jan Kager, die de kans echter gunde aan de mee gekomen Theo Bakker: 1-0. Tex. Boys bleef aandringen om een beslissende marge te forceren. Hun snelle rechter spits Frank de Grave miste twee gavi mogelijkheden. De tweede helft bood minder kijkvreugde; de wedstrijd daalde tot een matig peil. Kort voor tijd mondde een aanvankelijk afgeslagen vrije trap uit in een schot van de ALC-linksbuiten. De prima keepende Boys-doelman had hiertegen geen ver weer: 1-1. tal plaatsen op moest geven. Hij eindig de desondanks als 7e, wat in de totaal stand een 5e plaats opleverde. Niels Koorn bereikte in de tweede manche na zeer hard werken een 11e plaats. De finale 125cc jun. ging van start met 28 crossers, waarin direct na de start enkele valpartijen voorkwamen waardonder Jan en Carlo. Gelukkig voor hen werd er opnieuw gestart, maar Jan ging twee ronden later weer onderuit en kreeg zijn motor niet meer aan de praat; jammer van die 5e plaats. In deze finale eindigde Rob als 12e, Carlo als 11e en Nico als 8e. Voor de twee grootste pechvogels waren er premies van f 12,50 te verdienen, die uitgeloofdd waren door de Smullie's Bar. Deze gingen naar Ruud Keyser en Jan Gris nigt. Al metal een mooie dag, een mooi en zwaar circuit, een hoop deelnemers en veel publiek. In verband met het nog gesloten zijn van sporthal 'Ons Genoegen' wordt de training van de Badmintonclub Texel op zaterdagmiddag 13 september gehou den in de Burgemeester De Koning-hal. De tijden zijn als volgt: jeugd 13.00 - 14.00 uur en senioren 14.00 - 16.00 uur. Het is belangrijk dat vooral de competi tiespelers op deze trainingen present zijn in verband met de competitie die zon dag 14 september van start gaat. Het tweede team van Badmintonclub Texel - Texelslag 2 - ging zondag met een 5-3 overwinning naar huis. Texelslag startte de competitie onge traind, maar wist zich door een goed inzet te handhaven. De in Krommenie gespeelde wedstrijden begonnen met een heren-enkel, die door Ben Oostra gewonnen werd met de stand 15-9/ 15-2. De tweede heren-enkel werd verloren door Nico Blonk met de stand 0-15/ 2-15. Dit verlies werd al gauw goed ge maakt door Bettina Rab die na een kleine inzinking haar dames-enkel in een 3-setter op haar naam bracht. Stand 11-0/ 3-11/ 11-0. De tweede damesenkel werd ook door Texel gewonnen. Door goed tactisch spel van Joke van Splunder kwam het tot de stand 11-0/ 11-1. In de gemengd dubbels kwam Texelslag zeer goed voor de dag. Ie G.D. gespeeld door Bettina Rab en Ben Oostra werd winst voor Texel met de stand 15-6/ 15-7. In de 2e G. D. gespeeld door Joke van Splunder en Nico Blonk zagen we een spannende eerste set met verlening. Toch moest deze partij gewonnen worden gegeven aan Krommenie. Stand 16-17/ 4-15. Spierpijn In de herendubbel kwam voor Nico Blonk en Ben Oostra spierpijn en kondi- tiegebrek om de hoek kijken. De eerste set boekte nog enig resultaat, maar al gauw kreeg de tegenpartij door dat de heren konditioneel begonnen af te zwakken, dat resulteerde in de standen 9-15/ 2-15. De damesdubbel gaf een beter resultaat. Bettina Rab en Joke van Splunder gingen goed van start en bereikten in een spannende eerste ser de stand 15-9. De tweede set werd goed begonnen maar ook hier kwam dan tegen het eind de konditie om de hoek kijken. Toch wisten de dames deze set voor zich te winnen met de stand 15-13. In het weekend van 22, 23 en 24 augustus vond de laatste vierspan wed strijd plaats voor het behalen van de titel Nederlands kampioen. Deze laatste wedstrijd was een internationale wed strijd waaraan werd deelgenomen door o.a. de Zweedse, Duitse en Noorse kampioenen. De wedstrijd werd verre den op en rond het paleis het Loo, wat ook inhield een ontvangst bij Prinsess Margriet en Mr. P. van Vollenhove, de commisaris van de Koningin M. M. Geertsema en B en W van Apeldoorn. Deze laatste wedstrijd werd verreden onder grote koninklijke belangstelling. Alle prinsen, koningin Beatrix en na tuurlijk prinses Margriet en Mr. van Vollenhove waren aanwezig. De overige 6 wedstrijden waren erg zwaar opgezet om zo een streng moge lijke selectie toe te passen voor het deelnemen aan de wereldkampioen schappen 4 spanrijden in Windsor, Engeland. Jan Kiljan uit Oostérerid hééft aah all 7 wedstrijden deelgenomen en eindigd in de nationale competitie op de negen de plaats. Tijdens deze wedstrijde werd hij geholpen in de marathon doi de heer M. Huitema en Mevr. Kiljar Goënga en bij de onderdelen present! tie, dressuur en vaardigheidsproef doe de heer M. Huitema en C. de Lugt. Al reserve was de heer P. Beers jr. aar wezig. Het vervoer en de verzorging va de paarden en de mensen werd vei zorgd door de heer Aad Eelman, Kee Hin, Mevr. Huitema-Vos, Anneke va der Laan, Mevr. Kiljan-Goënga en a! reserve Mevr. Beers-van Heerwaarden Voor de winterslaap van de vierspai sport begint, vindt er nog een afschek wedstrijd plaats en wel in Lunteren 27 en 28 september waaraan alle equij es deelgenomen zal worden, om daarn met frisse moed de competitie in 198 weer te beginnen wat moet inhoude een officiële wedstrijd op Texel. Het officieus Nederlands kampioen schap autocross te Medemblik waaraan zondag 4 Texelse crossers deelnamen is zeer geslaagd geweest. Er waren veel Texelse supporters naar het voor Texelse begrippen, kleine crossbaantje gekomen. Aan de start verschenen ruim 60 coureurs afkomstig uit heel Neder land. Pieter Jan Kaan had veel moeite met de kleine natte baan en belandde tot twee maal toe in de sloot. Ook voor Aris Ellen, die in de wagen van Freek van der Wal reed, was niets meer weggelegd dan direct na de start een sensationele salto eindigend in de sloot. De wagen was hiertegen niet bestand en Aris kon dan ook niet meer in de herkansing starten. Theo Veeger wist door een zeer goede start al snel op een halve ronde voorsprong op zijn coccurrenten te komen, maar door een afbrekend voor wiel in de laatste ronde werd ook hij voor de verdere cross uitgeschakeld. Maarten Koorn wist zich, door de her kansing ruimschoots te winnen, te plaatsen voor de halve finale. Finale In de halve finale wist hij zich van achteren af op te werken tot een vierde plaats, net voldoende om te mogen starten in de finale. Aan de finale werd door acht wagens deelgenomen. Maar ten Koorn moest vanaf de achterste startpositie keihard vechten om uitein delijk als derde over de finish te komen. De afvalrace, waaraan 30 wagens deel namen, werd een ware genadeslag waarvan het publiek zeer zeker genoten heeft. Na tien minuten spektakel kwa men er slechts twee wagens aan de finish.

Texelsche Courant | 1980 | | pagina 4