VOOR FINANCIERING VAN „OM DE NOORD GEMEENTE NIET NODIG SmSX h De sheriff ziet ze vliegen IwW# Zon. maan en hoog water lw n Zwemtocht Texel-Den Helder volbracht Voetbalprogramma Mededelingen s.v.c. Slechte vangsten bij viswedstrijd Vreemde valuta FF Vernielingen Aanrijding Open huis Bornrif Collecte voor Beatrixfonds Kadercursus Jeugdwerk PAGINA 5 TEXELSE COURANT VRIJDAG 12 SEPTEMBER 1980 Laten we zacht zijn voor elkaar. Janny de Koning wordt na de tocht over het Marsdiep aan land gebracht door de heer Hardng. Marriöt Smit kijkt belangstellend toe. Alle Texelaars die zaterdag meededen aan de zwemtocht van Den Helder naar Texel hebben de tocht volbracht. Bij de overkanters' waren er dertien uitvallers. In het totaal werd er door 72 mensen aan deze tocht meegedaan. De eerste zes zwemmers bereikten Texel al na 80 minuten. De eerste Texelse zwemster kwam na 95 minuten aan land. Dit was Marriët Smit. Daarna kwamen Nel Col- lou en Janny de Koning binnen die er 125 minuten over deden. Tijdens de wedstrijd was de zee vrij ruw met golven van een meter hoog. De watertempe ratuur was 18 graden. Oud-Texelaar Ton Kroezen haalde ook de Hors. Zaterdag 13 september 1980: Afdeling Noordholland: SVO/Z-Geelzwart 30, 14.30 uur SVO/Z2-AFC34 5, 12.30 uur HCSC 8-SVO/Z 3, 12.45 uur W.Meer A1-Texel Al, 14.30 uur (vertrek boot 12.35 uur) Helder A2-Oosterend Al, 14.30 uur JVC A2-De Koog A1, 14.30 uur Tex.Boys B1-HCSC BI, 14.45 uur W.vogels B1-Oosterend BI, 14.30 uur Oosterend C1-HCSC C1, 13.30 uur Zeemacht Cl-De Koog Cl, 14.30 uur Oosterend C2-Tex.Boys C1, 14.45 uur W.vogels C3-Texel C3, 14.30 uur Texel B1-HRC B1, 14.45 uur Texel B2-HRC B2, 14.45 uur Texel C1-HRC Cl, 13.30 uur Texel C2-HRC C2, 13.30 uur Junioren: Meisjes junioren: Alw.Forward-Tex.Boys, 14.30 uur (vertrek boot 12.35 uur) Meisjes pupillen: Tex. Boys-Winkel, 13.30 uur Pupillen: De Koog D1-Oosterend D1, 14.30 uur Tex.Boys D1-Texel D1, 15.00 uur Tex. Boys D2-Texel D2, 15.00 uur Texel D3-Texel D4, 12.00 uur De Koog E1-Oosterend El, 13.30 uur Tex.Boys E1-Texel El, 12.30 uur Tex.Boys E2-Texel E2, 12.30 uur Texel F3-Oosterend F3, 13.30 uur Texel F2-Oosterend F2, 14.15 uur Texel F1-Oosterend F1, 15.00 uur Zondag 14 september 1980: Afdeling Noordholland: St. Adelbert-Texel, 14.30 uur (vertrek 12.35 uur) Oosterend-Twisk, 14.30 uur Schoorl-ZDH, 14.00 uur (vertrek boot 12.35 uur) Cocksdorp-Berkhout, 14.30 uur I Tex.Boys-Andijk, 14.30 uur Sporting S-De Koog, 14.30 uur Schagen 2-Texel 2, 14.30 uur (vertrek boot 13.05 uur) W.vogels 3-Oosterend 2, 14.30 uur WGW 5-Texel 3, 14.30 uur Tex.Boys 2-Kaagvogels 4, 14.30 uur Oosterend 3-ZAP 5, 14.30 uur Zeemacht 4-ZDH 2, 14.30 uur Texel 4-Vesdo 3, 14.30 uur ZAP 6-Tex.Boys 3, 14.30 uur (vertrek boot 13.05 uur) De Koog 2-Helder 8, 14.30 uur Junioren: Tex.Boys A1-Conzelo Al, 12.30 uur Dames: Tex. Boys-Sporters, 12.30 uur Samen reizen: Zaterdag 13 september 1980: Vertrek van Texel boot 12.35 uur: Texel A1 en meisjes jun. Tex.Boys. Zondag 14 september 1980: Vertrek van Texel boot 12.35 uur: Texel 1 en ZDH 1. Vertrek van Texel boot 13.05 uur: Texel 2 en Tex.Boys 3. S.V. Texel Het eerste gaat naar Egmond Binnen om het tegen St. Adelbert op te nemen. St. Adelbert begon de nieuwe compe titie met een daverende overwinning in een uitwedstrijd en ze zullen er op gebrand zijn om ook thuis iets te laten zien. We kunnen dus wel rekenen op een warme ontvangst bij de Egmonders. Met volle inzet en een beetje geluk, moet er een punt in zitten. Het tweede, dat teleurstelde in de eerste competitie wedstrijd, krijgt uit tegen Schagen 4 de kans om zich te revancheren. Ook het derde heeft wat goed te maken in Den Helder tegen WGW 5. Als het vierde met elf man kan aantreden, zit er thuis tegen Vesdo 3 een overwinning in. Junioren A1 krijgt het uit tegen Wierin- germeer A1 (Slootdorp) weer moeilijk. Ook B1, B2, Cl en C2 die thuis HRC BI, B2, C1 en C2 ontvangen, zullen alle zeilen bij moeten zetten om goede re sultaten te behalen. C3 dat verrassend goed begon, zal het tegen het zeer sterke Watervogels C3 in Den Helder moeten maken. Texelse Boys Zondag een volle bak op de Boys- velden. Om half drie: de dames tegen Sporters en de A-jun. tegen Con Zelo Al. De dames hadden een goede start. Sporters is een nog onbekende tegen stander zodat hier geen voorspelling te maken is. We rekenen wel op een pittige wedstrijd. De zeer jeugdige A-junioren gingen afgelopen zondag een beetje door eigen schuld de boot in. 2 keer 5 minuten strafbankje leverden evenzo- vele tegendoelpunten op. Uitkijken dus met deze pittige tegenstander. Om half drie ontvangt het eerste Andijk. Ze leden in de eerste wedstrijd een pittige nederlaag. Dit is, in dit vroege stadium, echter nog geen reden om ze te onderschatten. Ook het tweede speelt op eigen terrein, tegen Kaag vogels 4. Door te weinig mankracht ein digde de eerste wedstrijd in een neder laag. Het derde gaat met de boot van 13.05 uur naar ZAP 6. Afberichten graag tijdig en op het juiste adres, de wedstrijdsecr. of bij de trainer. Terreindienst: Theo Bakker en Gerard Boogaard. Ook zaterdag volop activiteit, want ook voor de pupillen gaat de competitie van start. Zie het programma en kijk in het kastje bij cafe "De Zwaan". De Jun. B1 zijn kennelijk te sterk ingedeeld. Voor zaterdag is een thuis wedstrijd tegen HCSC BI, aanvang 13.30 uur. De Jun. C1 gaan naar Oosterend. Om kwart voor drie spelen ze tegen Oosterend C2. De meisjesjun. moeten ver weg. Vertrek boot 12.35 uur richting Hoorn voor de wedstrijd tegen Alw. Forward. De meis jes-pupillen spelen op eigen terrein tegen Winkel, aanvang half twee. S.V. De Koog Het 1e elftal gaat zondag uit naar Sporting S te Schermerhorn. Gezien het resultaat van Sporting S bij WSW af gelopen week (4-2 winst), wordt het oppassen geblazen voor De Koog. Het vertrek is met de boot van 12.35 uur. Het tweede elftal speelt zondag om 14.30 uur thuis tegen Den Helder 8. Hier wordt toch wel een kleine overwinning voor Koog 2 verwacht. De A-junioren gaan zaterdag met goede verwachtingen uit naar JVC A2 te Julianadorp. De C-junioren gaan met de boot van 13.05 uur uit naar Zeemacht C1 te Den Helder. Vertrek bij Capri om 12.30 uur. Het programma staat bij het totaal-programma. Training a.s. vrijdag: Vrijdagavond om 19.00 uur wordt er in De Koog een wedstrijd gespeeld met gemengde teams van het eerste en tweede elftal. J. v. B. S.V. Oosterand SVO(Z)1 kan zaterdag thuis van Geel zwart winnen, vooral als het ontluikende talent Henk Witte op schot is. SVO (Z)2 zal ongetwijfeld zijn verlies in de eerste wedstrijd goed willen maken door thuis AFC34 5 te verslaan. SVO (Z)3 kan in Den Helder één puntje behalen bij HCSC8. De junioren krijgen het nog moeilijk in Den Helder wanneer ze tegen Helder A2 uitkomen. De B-junioren hebben uit tegen Watervogels B1 wei nig kans op de volle winst terwijl de junioren C1 thuis tegen HCSC C1 mogelijk beide punten kunnen grijpen. De derby Oosterend C2 tegen het bezoekende Tex. Boys C1 zal waar schijnlijk een gelijkspel worden. Zondag speelt het eerste thuis tegen Twisk. Na een bar slechte eerste wed strijd rekenen we nu op een revanche in de vorm van een overwinning. Ooster end 2 kan uit gelijk spelen tegen Water vogels 3, terwijl het derde thuis ZAP 5 moet kunnen verslaan. Pupillentraining aanvang dinsdag 16 september a.s. van 6 t/m 9 jaar: 18.00 uur; van 10 t/m 13 jaar: 19.00 uur op trainingsveld. Trainers Frans Stolk en Rob van Winden (CRM). Z.D.H. ZDH 1 gaat naar Schoorl. Altijd een lastige wedstrijd. Toch moet hier een punt mee naar Texel te nemen zijn. ZDH 2 krijgt het heel zwaar uit tegen het ge routineerde Zeemacht 4. Nu zal moeten blijken of de uitschieter van zondag geen vergissing was. ZDH 3 mag rusten na de mooie overwinning. De zondag gehouden wedstrijd bij de Kaap bood voor de Texelse sportvissers weinig bijzonders. Slecht 192 cm vis werd er gevangen door 21 sprotvissers. H. Boks ging met zijn vangst, een paling van 47 cm, met de eerste plaats naar huis. 2e werd D. Veltkamp met 37 cm vis en 3e werd J. Eelman met 28 cm. Bij de jeugd wisten maar twee leden aan vis te komen. 1e werd hier R. Eelman met 19 cm vis en 2e werd B. Eelman met 17 cm vis. De volgende wedstrijd is zondag 14 september bij Nieuweschild, aan vang 08.00 uur. De recreatiestichting zal de aankoop van de camping "Om de Noord" waar mee een bedrag van 1,3 miljoen gulden is gemoeid, voor een belangrijk deel uit eigen middelen kunnen financieren. Daarnaast zal een hypotheek worden genomen. Voor de transactie is geen goedkeuring van de gemeenteraad no dig doch uitsluitend van Gedeputeerde Staten na ingewonnen advies van B en W. Dit werd in de dinsdagavond gehou den raadsvergadering door wethouder J. Nauta meegedeeld naar aanleiding van vragen van de heer J. C. Dros. Hij voegde eraan toe dat de gemeenteraad zelfs ook geen garanties hoeft te ver strekken. Discussie over recente aankopen van de RST ontstond naar aanleiding van een brief van het RST-bestuur waarin werd meegedeeld hoe de gang van zaken is geweest rond de aankoop van Om de Noord. De RST vernam van haar partner in het Lindeboom-project (Jarino) dat deze met de heer G. Eelman in onderhande ling was over aankoop van de camping. Het RST-bestuur drong er bij Jarino met succes op aan ermee akkoord te gaan dat de RST de camping zou kopen. De camping zou aldus voor overwegend toeristisch kamperen gehandhaafd kun nen worden. De bedoeling is de kwa liteit van de camping in de naaste toekomst verder te verhogen en de be zettingsdichtheid te verminderen. Te vens zal de camping worden uitgebreid; hierover was met de vorige eigenaar al overeenstemming bereikt. In dezelfde brief deelde het RST-be stuur ook mee dat de 'roldeken' waar mee het zwembad tegenwoordig kan worden afgedekt, meer dan de helft in het energiegebruik scheelt. De techni sche installatie vertoont echter nog mankementen die als kinderziekten wor den beschouwd. Er is volop vertrouwen dat de leverancier niet zal rusten voordat alles blijvend perfect werkt. Jubileumgeschenk De RST bestond 25 jaar. Het jubileum is echter niet gevierd in verband met de langdurige ziekte van directeur Van der Doel. Toch is bij wijze van jubileum geschenk op het zwembadterrein een midgetgolfbaan aangelegd, waardoor de aantrekkelijkheid van het zwembad complex is toegenomen. Verder wil men op korte termijn voor een drietal tennisbanen zorgen. Ver wacht wordt dat de exploitatie daarvan In de nacht van dinsdag op woens dag werden diverse vernielingen in De Koog aangericht. Een verkeerszuil werd omgetrapt en ook viel een lantaarnpaal ten prooi aan de vernielzuchtigen. Een reclamebord werd van de muur ge trokken. De politie roept getuigen van één en ander op zich te melden. Westduitse marken Belgische francs Franse francs Zweedse kronen Zwitserse francs Deense kronen Amerikaanse dollars Engelse ponden Oostenrijkse schilling Italiaanse lires Spaanse peseta 100 100 100 100 100 100 1 1 1C0 10.000 100 f 107,25 f 6,58 f 45,50 f 45,00 f 117,50 1 33,50 f 1,89 f 4,55 f 15,25 f 21,00 f 2,52 een batig saldo zal opleveren waardoor de exploitatie van het totale zwembad complex minder verliesgevend zal wor den. De heren J. C. Dros en P. A. Zegers toonden zich niet erg verheugd over al deze plannen. Desgevraagd kreeg Dros te horen dat de midgetgolfbaan in overeenstemming is met het bestem mingsplan. Dros informeerde daarnaar omdat bij de aanleg van een midget golfbaan bij Den Hoorn planologische beletselen waren gerezen, waardoor de eigenaar aldaar problemen ontmoette. Nu dreigde de indruk te ontstaan dat de RST altijd zijn gang kan gaan terwijl anderen aan allerlei beperkende voor schriften moeten voldoen. Die vrees bleek dus ongegrond te zijn. Zaterdagmiddag houdt het ruitercen- trum Bornrif open huis. Vanaf twee uur kan men er terecht tot ongeveer half vijf. Enkele programmaonderdelen zijn: pas de deux, 4-tal, indianenspel, sprin gen en parade. Het publiek mag aan het eind van de middag zelf te paard. Oneerlijk De heer P. A. Zegers zag de tennis banen van de RST als een vorm van on eerlijke concurrentie. Want als ze verlies opleveren draait de gemeente ervoor op. Bij een particulier is dat niet het geval. De RST zou zijn tennisbanen zonder risico tegen een zeer lage prijs beschikbaar kunnen stellen. De Burge meester liet blijken dat met dit aspect rekening zal worden gehouden als de RST voor de aanleg van de tennisbanen vergunning vraagt. Als met de tennis banen winst wordt gemaakt vermindert het exploitatietekort van het hele zwem badcomplex, waardoor de gemeente jaarlijks een kleiner bedrag hoeft bij te passen. Logisch is het dat in geval van verlies, ook dit extra tekort voor reke ning van de gemeente komt. De heer P. A. Zegers wilde dat eerst zou worden onderzocht of de drie tennisbanen op het zwembadterrein echt nodig zijn. Er is misschien tennisaccomodatie vol doende op Texel waardoor de bestaan de exploitanten straks in moeilijk heden komen. De zon komt 14 september op om 7.12 uur en gaat onder om 19.54 uur; 17 september op om 7.16 uur en onder om 19.48 uur. Maan: 17 sept. EK; 24sept. VM. Hoog water ter rede van Oudeschild: Vrijdag 12 september 11.09 en 23.33 Zaterdag 13 september 11.29en23.55 Zondag 14 september 12.02en— Maandag 15 september 0.13en 12.36 Dinsdag 16 september 0.30en 12.56 Woensdag 17 september 0.51 en 13.05 Donderdag 18 september 1.31 en 13.28 Vrijdag 19 september 2.33en14.32 Zaterdag 20 september 3.57 en 16.23 Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoog water. Electrische apparaten die zonder te zijn ingeschakeld gaan werken, een ijs machine die grote golven ijs spuwt. Het zijn allemaal tastbare bewijzen dat er werkelijk een vliegende schotel is geland in de buurt van een klein Amerikaans provinciestadje. Aan de massieve sheriff (Bud Spencer) de opdracht de verhitte gemoederen van de verontruste burgers en sensatiebeluste militairen van een vliegbasis in de buurt te sussen. En dat doet deze Bud Spencer in "De sheriff ziet ze vliegen". Samen met zijn tijde lijke partner, de dorpscrimineel (Jou Bugner) deelt Bud Spencer een indruk wekkend aantal mokerslagen uit, daar toe gedwongen, omdat hij de bescher ming van een buitenaards joch (Cary Guffey) dat uit de vliegende schotel is gevallen, op zich heeft genomen. Dit knulletje heeft uit de ruimte een stuk speelgoed meegenomen, waar een op macht beluste luchtvaartkapitein wel mogelijkheden in ziet. Deze militaire malloot en de mannen die hij onder zijn commando heeft, lopen met verbluf fende regelmaat met blauwe ogen, ge broken neuzen en gekneusde ribben. Telkens als ze zich in de buurt van de sheriff en de jonge ruimtevaarder verto nen. Deze beschrijving suggereert een geweldadigheid en inderdaad komt er een overmaat aan geweld in "De sheriff ziet ze vliegen" voor, maar wel in een voor kinderen, onschuldige vorm. Don derdag t/m maandag. Alle leeftijden. Op de Oosterweg vond maandag avond om elf uur een aanrijding plaats. Een inwoner van Den Burg wilde zijn auto keren en hield daarbij geen reke ning met een achteropkomende auto, die door iemand uit Ri|ssen werd be stuurd. Door de aanrijding ontstond lichte schade. Ook op Texel wordt de komende week gecollecteerd ten bate van het Prinses Beatrixfonds. Dit fonds is al 24 jaar actief bij het verlenen van hulp aan patiënten die gehandicapt zijn als gevolg van multiple sclerose, spina bifida (open rug), spierdystrofie, polio en sinds kort ook de ziekte van Parkinson. De steun is niet alleen individueel maar werkt ook stimulerend bij het wetenschappelijk onderzoek. Het Prinses Beatrixfonds wil de activiteiten uitbreiden bij individuele en groepsvakanties voor gehandicapten alsmede bij aanpassingen en vernieuw ingen die niet op andere wijze kunnen worden bekostigd. Wie geen collectant op bezoek krijgt kan gireren op rekening 969t.n.v. Pr. Beatrixfonds te Den Haag. Maandag 15 september start de cur sus jeugdwerk. Deze cursus wordt gegeven in het Dorpshuis van Den Burg. Aanvang 20.00 uur. De kader cursus vindt plaats onder verantwoor delijkheid van de Sektie Jeugd- en Jongerenwerk van de Welzijnsstichting. Opgave is nog mogelijk tot en met maandag 15 september bij Jan Kramer, jeugdwerkbegeleider, Raadhuis Den Burg.

Texelsche Courant | 1980 | | pagina 5