Ruime eerste zege voor Texel BEKERWINST VOOR JKM Nederlaag De Koog tegen Zuidermeer Opnieuw gelijkspel voor Oosterend Zaalvoetbalprogramma Verrassende nederlaag ZDH op eigen terrein g Bang&Olufsen Winst voor Tetak-teams Texel 2 laat punt liggen AGSV-Tex. Boys TEXEL-SVA Zaalvoetbaluitslagen Zeges MST Dames Tafeltennis in Strends End Herfstrit MAB-club Spannende strijd bij klassementsrit Jan Brouwer Voetbaluitslagen DINSDAG 30 SEPTEMBER 1980 TEXELSE COURANT PAGINA 5 In de wedstrijd tussen Texel 2 en RKEDO 2 kon geen van de twee teams scoren. Desondanks bleek al gauw dat Texel de iets betere ploeg was. Texel wist een licht veldoverwicht op te bouwen. Dit mondde uit in enkele leuke kansen. Arie Zijm kopte vanuit een corner goed in. De terugstuitende bal werd echter niet ingeschoten. Even later was het André Keesom die de paal trof. Ondanks het feit dat Texel de betere ploeg was kreeg RKEDO de beste kans om de score te openen. Hans Geus kreeg de bal binnen de beruchte lijnen keihard in zijn gezicht. De scheids rechter constateerde echter hands en gaf een penalty. Jan de Lugt wist de strafschop goed te keren. Na de rust viel Texel enigzins terug. RKEDO trok het initiatief iets meer naar zich toe. Echt gevaarlijk werden ze echter niet. Felheid Bij Texel ontbrak de felheid en de voorhoede miste de stootkracht om het de tegenstander echt gevaarlijk te ma ken. Toch was het Texel dat de beste scoringskansen kreeg. Arie Zijm knalde in vrije positie net naast en André Keesom verzuimde van dichtbij raak te knallen. Aangezien beide ploegen niet echt een vuist konden maken bleef het 0—0. Deze 0—0 zal RKEDO tot de meest tevreden ploeg gemaakt hebben. Met een wederom op het middenveld gewijzigd elftal moest Texelse Boys tegen een fysiek sterk AGSV aantreden. Het eerste kwartier met veel inzet gespeeld was volledig voor Tex. Boys. Er ontstonden kansen die vooralsnog niet konden worden benut. Vanuit een in directe vrije trap schoot Peter Jan Kager langs de muur keurig in de verste hoek: 1—0. AGSV kwam gevaarlijk opzetten en was dicht bij een doelpunt door een misverstand in de Boys-verdediging. Vanuit wederom een vrije trap scoorde Frank de Grave beheerst, maar dit doel punt werd op advies van de grensrechter voor buitenspel afgekeurd. In de tweede helft een feller AGSV dat met lange trappen vanuit de achterhoede de aan val opzocht. Na een 20 minuten voor kwam doelman Kees Koopman met een geweldige reactie een doorboring- van zijn heiligdom. De Boys kregen een paar geweldige kansen, verprutste die op een knullige manier en zo kwam AGSV twee minuten voor tijd toch nog langszij. Helaas moest Harry Witte tien minuten voor rust uitvallen met een knie blessure, maar werd door debutant Alfred Bakker goed vervangen. In een vooral in de tweede helft zeer goede wedstrijd heeft het eerste elftal van Texel bewezen dat de slechte competitie start onnodig veel punten heeft gekost. Het Assendelfter SVA werd met goed, snel spel en vooral door een goede inzet naar een kansloze 4—0 nederlaag gespeeld, die in het geheel niet geflatteerd genoemd kan worden. De eerste helft zag het er trouwens niet naar uit dat Texel deze wedstrijd met ruime cijfers zou gaan winnen. Texel opende zoals gebruikelijk erg sterk en met een beetje geluk had Louis Uriot in de eerste tien minuten het pleit kunnen beslechten. Zijn schoten wer den echter bekwaam gekeerd door doelman Adrichem van SVA. Geleidelijk ebde het offensief van Texel weg en kreeg SVA wat meer mogelijkheden. Vooral spits W. Way bezorgde, de voor de geschorste Koos Tjepkema inoeval- len Willem Brons, onoverkomelijke pro blemen. Met veel overtredingen wist Brons Way nog wel te stoppen, maar de derde overtreding op rij, in het beruchte gebied leverde SVA een strafschop op. Deze werd door aanvoerder W. van Gelderen zwak ingeschoten en keeper lepenburg kon de bal simpel stoppen. Beste kansen Toch kreeg Texel ook in deze fase van de wedstrijd de beste kansen. Eenmaal was Henk Groen dicht bij een treffer, maar zijn schot ging jammerlijk naast. Ook schoten van Peter Brons en Martin Land hadden wel de juiste richting, maar misten de benodigde kracht en zuiverheid. Met de rust was de stand dus nog dubbelblank. De tweede helft was de helft van een dominerend S.V. Texel. SVA werd bij vlagen geheel weg gespeeld. Het gehele elftal werkte erg hard voor een goed resultaat. Dit offen sief leverde al snel resultaat op. Lukte het eerst Klaas Koorn nog niet om na een solo alleen voor doelman Adrichem te scoren, even later wist Louis Uriot een fout verdedigde bal op te pikken en alleen op de doelman af te gaan. Uriot Hoewel de return op 31 oktober in Den Helder gespeeld moet worden is JKM na de 6—0 overwinning op Bouwtiek Bijl vrijwel zeker van plaatsing voor de tweede ronde in de strijd om de Noordholland-beker. JKM speelde tegen het Helderse Bouwtiek Bijl een knappe partij zaalvoetbal maar het spel van Bouwtiek Bijl was wel erg pover. Aan de bal leek hun spel wel aardig maar de aanvallen werden veel te traag opgezet terwijl de verdedigers de JKM-aanvallers geen voet dwars zetten. Rayonklasse scheidsrechter K. Kleyn hoefde dan ook maar een enkele maal voor een overtreding te fluiten. Al binnen twee minuten opende JKM de score en nog voor de rust werd de score opgevoerd naar 2—0. Na de wissel een superieur JKM dat vooral in de slotfase z'n tegenstander wegtikte, zodat men de score makkelijk wist op te voeren naar 6—0. De doelpunten wer den gemaakt door: Louis Uriot (3), Gerry Plaatsman (2) en Martin Land. De hoofdklassewedstrijd Dubbeldik- De Zwaan eindigde zoals hij begon 0—0. Question had tegen ZDH lange tijd een veldoverwicht maar scoren lijkt voor deze ploeg te moeilijk. Slechts één van de vele kansen wist men te benutten. Door de onmacht van Question rook ZDH zijn kans en in de slotminuten wist het alsnog een 3 1 overwinning te be halen. Een leuke, goede wedstrijd was A O 2000-Datsun. Beide ploegen wa ren aan elkaar gewaagd en speelden met een grote inzet. Halverwege de tweede helft wist Simon Starink voor Datsun de enige goal van de wedstrijd te scoren. A O 2000 probeerde hierna nog van alles maar men wist de ver diende gelijkmaker niet meer te scoren, zodat Datsun met 1—0 aan het langste eind trok. Datsun 2 bouwde tegen JKM 2 een 2—0 voorsprong op. Pas laat in de tweede helft kon JKM nog wat terug doen en mede door een eigen inzet van een Datsun-speler wist JKM alsnog met 3—2 te winnen. Ook hier had een ge lijkspel de verhoudingen beter weer gegeven. Voorsprong In de tweede klasse overkwam Gem- po hetzelfde. Gempo nam in de eerste helft een 2—0 voorsprong maar Tex. Boys 2 kwam goed terug en wist zelfs (na de officiële speeltijd?) de overwin ning te pakken: 3—2. Een vlot spelend' Oosterend 4 nam al snel een 3—0 voor sprong op ZDH 2. Hierna kreeg ZDH enkele reeële kansen, maar de Hoorn- ders wisten niet te scoren. Oosterend scoorde later nog maal, zodat de eindstand 4—0 werd. Nioz 2 won met het kleinst mogelijke verschil van Kik- kert/topido 2, 1—0. In de derde klasse werd deze week voor het eerst ge speeld. Dubbeldik 4 behaalde hier ten omspeelde hem beheerst en scoorde de verdiende openingstreffer. Texel rook het succes en denderde door. 2—0 werd het door Martin Land, die na een slimme pass van Uriot, door de ver dediging heen, de bal met een droge harde knal in het doel deponeerde. Nog was de koek niet op, Texel bleef de betere ploeg en vocht fanatiek door voor de broodnodige ounterr. De ver diende derde treffer kwam na een ingestudeerde hoekschop. Rob van der Stap (zeer goed op dreef), kopte de bal slim op het hoofd van Louis Uriot, die de bal bij de eerste paal staande doorkopte. Toen Henk Jan Klok zijn blonde hoofd gebruikte om de bal van richting te ver anderen, kon Peter Brons van dichtbij simpel scoren. Texel speelde vanaf dat ogenblik een gewonnen partij. Met nog 10 minuten te spelen bekroonde Van der Stap zijn harde werken van vanmiddag, door in zijn eentje de halve verdediging van SVA uit te spelen en vanuit een on mogelijke hoek, de bal in het doel te doen belanden 4 0. N-H. Beker: JKM-Bouwtiek Bijl 6—0 Hoofdklasse: De Zwaan-Dubbeldik 0—0 Question-ZDH 1 —3 A O 2000-Datsun 0—1 Reserve eerste klasse: JKM2-Datsun2 3—2 Tweede klasse: Oosterend 4-ZDH 2 4—0 Kikkert/Topido2-Nioz 0—1 Tex.Boys 2-Gempo 3—2 Derde klasse: Rab2-Oosterend 6 1—4 Kikkert/Topido 3-De Koog 1 1 1 De Koog 2-Texel V. 2 3—4 Dubbeldik 4-Slufterhoek 7—0 ZDH 4-Tex.Boys 3 2-4 Woendag 1 oktober: 18.00 u. De Koogel 1-De Koogel 2 18.30 u. Dagmarkt- sw. Schaep 19.00 u. Nioz 2-Gempo 19.45 u. Question 2-Tex.Boys 2 20.35 u. De Zwaan-Question 21.20 u. ZDH-Dubbeldik 22.10 u. Oosterend-A O 2000 Zaaldienst: JKM. Donderdag 2 oktober: 18.00 u. Bremakker-Zegel Modes 18.30 u. Alkema-Buro Eelman 19.00 u. Mok-Nioz 19.45 u. Dubbeldik 3-Dubbeldik 2 20.35 u. Oosterend 3-Oosterend 3 21.20 u. Tex.Boys-Texel 22.10 u. Amro-Rab Zaaldienst: Arn. Looyer Vrijdag 3 oktober: 20.00 u. JKM 3-JKM 2 20.45 u. Datsun-JKM 21.30 u. Kikkert/Topido-Arn.Looyer 22.15 u. Datsun 2-Datsun 3 Zaaldienst: Oosterend koste van Slufterhoek met 7—0 de grootste overwinning. De Koog 2 moest met 3—4 het onderspit delven tegen Texel 2. De Koog 1 deed het iets beter en pakte tegen Kikkert/topido 3 zijn eerste puntje. Verder won Tex.Boys 3 met 4—2 van ZDH 4 terwijl Oosterend 6 met 4—1 Rab 2 versloeg. Bij de junioren won het meisjesteam Shoe Girls tegen Zegel Modes voor de eerste maal een wedstrijd, 3—1. De Koogel 1 verdiende meer dan de 1 —0 nederlaag tegen Ratronics 1. Bremakker bleef ongeslagen en won met 4—0 van Buro Eelman. Citroën en De Koogel 2 speelden beiden hun eerste wedstrijd. Citroën won van de kleinere Koogel- spelers met 6—0. Volgens coach Joost Brouwer kon Ratronics 2 niet van Dag- mart-verliezen. Het won dan ook terecht met 4— 1 Na de grote overwinning van vorige week bij Winkel heeft ZDH op eigen veld tegen Sint Boys een verrassende neder laag geleden. ZDH kon niet in zijn spel komen en vooral het middenveld werd door de ploeg van oud-Texelaar Bert Jullens die de Boys traint, goed benut. Sint Boys was nog zonder punten maar bleken toch niet zo zwak te zijn. De eerste helft werd hfgerond zonder doel punten. ZDH scoorde vlak voor de rust een keer bijna, Piet Smits knalde de bal keihard tegen de lat. Na de rust kwamen de bezoekers al snel op een voorsprong, een vrije trap werd door De Pee tegen de lat geschoten en J. Kruyer was er als de kippen bij om de terugspringende bal in de touwen te koppen. Dit bleek de genadeklap voor ZDH te zijn, wel probeerde zij het laatste uur van alles om gelijk te komen, maar het bleef rommelig en er kwam nog bij dat doel man J. Folkers in grote vorm verkeerde. Teleurgesteld ging de ZDH-aanhand huidwaarts. Op het spel dat de bezoe kers brachten wist ZDH geen antwoord. Via een spannende partij voetbal is Oosterend er opnieuw in geslaagd een punt te pakken. Ditmaal kwam Vesdo uit Schagerbrug niet verder dan 1 1 tegen het pas gepromoveerde Ooster end. Voor de Oosterenders een knappe prestatie gezien het feit dat Vesdo al enkele jaren in de top van de tweede klasse meedraait. Halverwege de twee de helft kwam Vesdo op voorsprong via C. Lok, maar in de slotfase had een krachtig Oosterend-offensief toch nog succes. Een hard schot van Gerard Legierse bracht de ploegen op gelijke hoogte. Al meteen na het begin bleek dat beide ploegen volkomen tegen elkaar opgewassen waren. Daardoor ontstond een levendige wedstrijd met kansen voor de beide doelen. Vesdo combi neerde misschien iets beter, maar Oos terend stelde daar een enorme inzet tegenover en daar had de ploeg uit Schagerbrug het duidelijk moeilijk mee. Vooral Biem Trap en Fred Legierse slaagden er vaak in de toch wel goed lopende Vesdo-combinaties te onder breken. Dan was de Vesdo-ploeg on middellijk in moeilijkheden. Vooral de zeer beweeglijke Frits Bakker was voort durend een gevaar voor de Vesdo-de- fensie. In de eerste helft kwamen beide ploegen echter niet tot scoren omdat beide ploegen in de eerste plaats aan hun verdediging dachten. Risico Na de rust een zelfde spelbeeld, maar naar mate de wedstrijd vorderde namen Het eerste team van Tevoko behaalde zaterdag een afgetekende 30 over winning op Polisport 2. Degelijk en af en toe attractief aanvalsspel leverden de basis voor de zege. Slechter verging het Tevoko 2. Tegen het sterke HCSC 2 kwamen de MST- dames zelfs niet tot een setzege en moesten ze met een 3—0 nederlaag naar huis. Tevoko 3 moest het in Den Helder opnemen tegen Noordkop 4, dat weinig verweer bood. Met groot verschil wonnen de MST-dames met 3—0. Onervaren De geroutineerde Tevoko-dames ble ken weinig moeite te hebben met het jonge onervaren Polisport 2. Een moei lijke service gaf de Schager dames al zoveel problemen dat Tevoko een uit stekende eigen aanval kon opbouwen. In de eerste fase ging het nog gelijk op (6—8), maar toen de Texelaars op elkaar ingespeeld raakten, wist Polisport nau welijks nog te scoren (8—15). De Schager coach kon geen lijn in de ploeg krijgen en zeker niet in het pene tratiesysteem, waardoor de Tevoko- dames ook in de volgende set van hartelust konden aanvallen. Ook in defensief opzicht draaide het beter, zodat via tweemaal 15—5 de strijd snel geklaard was. beide ploegen iets meer risico. Dit bleek vooral voor Oosterend gunstig uit te vallen. Doelman Roel Veldman had in de eerste helft nog enkel malen zijn kunnen moeten tonen, maar in de tweede helft was hij bijna werkeloos. De Vesdo- doelman moest echter voortdurend in actie komen. Vooral afstandsschoten van Gerard Legierse en Johan de Waard vergden alle aandacht van de doelman. Toch zou Vesdo een voor sprong nemen. Een vrije trap vanaf rechts werd onvoldoende weggewerkt en de beste Vesdo-aanvaller C. Lok was aanwezig om deze doeltreffend af te ronden. Oosterend bleek geslagen, maar bleef toch knap terug vechten. Het accent werd wat meer op de aanval ge richt en dat had uiteindelijk succes. Via een corner slaagde Gerard Legierse er in de verdiende gelijkmaker in de touwen te jagen. Even nog dacht de Oosterend- ploeg aan een overwinning, maar vooral door het goede keeperswerk van de Vesdo-doelman bleef de gelijke stand gehandhaafd. De Tafeltennisvereniging C.A.F. te Oosterend heeft in haar ledenvergade ring besloten de competitie te beginnen op 30 en 31 oktober. Vanaf heden be staat de mogelijkheid om op donder dag, vrijdag-, zaterdag- en zondag avond vanaf 18.30 uur te oefenen in Strends End. Nieuwe leden kunnen zich in verband met het maken van de com petitie opgeven tot 10 oktober a.s. na 18.00 uur bij Sonja Schroeder, tel. 02223-953 of Lyda Dijt, tel. 02223-387. Voor degenen die geen competitie willen spelen bestaat de mogelijkheid gast- spelerte worden. De kosten hiervan be dragen per jaar voor volwassenen f5,— en voor kinderen f 2,50, Zondag 28 september werd de twee de puzzelrit voor het clubkampioen schap van de MAB verreden. Door het mooie weer en andere evenementen waren er slechts 21 deelnemers. De uitzetters Jan Grisnigt, Anne de Vries en Dirk Westerlaken hadden een goede doch pittige route van 60 km. uitgezet. Er waren dan ook veel straf- punten in de uitslag. De meeste deel nemers zijn niet genoeg met het nieuwe regelement op de hoogte. Dit geeft tijdens de rit de nodige problemen. Uitslag: 1. Peter Daalder 66 str.punten, 2. Jan Spaans 78 str.punten, 3. Annie Dogger 102 str. punten, 4. Nan Westerlaken 136 str.punten, 5. Leen de Braven 138 str.punten. De volgende rit is 25 oktober de snertrit. Dir is een avondrit, deze wordt voor ieder te rijden. Door de nederlaag tegen Zuidermeer heeft De Koog zijn derde achtereen volgende wedstrijd verloren. Het was tot nu toe de slechtste wedstrijd van De Koog en de jongens van Monsma hebben geheel onnodig verloren. Het enige doelpunt ontstond na 20 minuten in de eerste helft na een terugspeelbal van Kees van Beek, welke door Jan Dekker losgelaten werd. De tegenstan der. die vlak voor het doel stond, profiteerde hier gretig van. De enige goede kans voor De Koogr was voor Paul van Exel, die schuin voor doel keihard inschoot. De keeper lag in de baan van het schot en voorkwam hier mee een treffer, hoewel hij versuft bleef liggen. Een natte spons bracht hem weer op de been. Verder grossierde het Koger-elftal in slechte passes en kansen en werden er in deze eerste helft vrijwel niet gecreëerd. In de tweede helft speelde De Koog iets beter en wist daardoor ook meer pressie uit te oefe- nene. Uit een aantal hoekschoppen was De Koog dicht bij een treffer, maar de zuiverheid ontbrak. Zuidermeer, dat met snelle uitvallen ook veel gevaar stichtte in de Koger-verdediging verrastte keeper Dekker met een afstandsschot op de lat. Afgelopen zaterdagmiddag zijn bij De Cocksdorp wielerwedstrijden van de A en B senioren verreden. In de tijdrit over 6,2 km was de winst in de B-poule voor Jan van der Wal en de A-poule voor Jos Huisman. De klassementsrit in de B- poule werd gekenmerkt door het lage tempo, waar het alleen bij de klasse mentsprinten de moeite waard was om aan te zien. Toch was het Uwe Smit die zijn eerste overwinning in zijn wieler- carriëre behaalde. In de A-poule was het Jos Huisman die de renners meteen een hoog tempo voorschotelde. De eerste sprint was voor Jos Huisman, Hans Koorn en Albert Winter. Maar in het verloop van de strijd bleek dat Hans Koorn over de snelste benen beschikte en het gehele seizoen zowat niet te kloppen is als het op de sprint aan komt. Opvallend was ook het rijden van Albert Winter die tijdens de klassementen geregeld de punten binnen haalde. Tijdrit 6,2 kilometer. B-poule: 1. Jan van der Wal 10.10 min., 2. Mark Bakelaar 10.19 min., 3. Rob Kooiman 10.53 min., 4. Marleen Terwindt 11.10 min., 5. Uwe Smit 11.14 min. A-poule: 1. Jos Huisman 9.28 min., 2. Paul van Arnhem 9.29 min., 3. Hans Koorn 9.32 min., 4. Albert Winter 9.37 min., 5. Cees Boks 9.43 min., 6. Edo Kooiman 9.57 min., 7. Thijs Witte 10.03 min., 8. Jan Buis 10.05 min., 9. Douwe Dros 10.09 min. Klassement B-poule: 1. Uwe Smit 16 punten, 2. Jan van der Wal 12 punten, 3. Mark Bakelaar 4 punten, 4. Rob Kooiman 3 punten. A-poule: 1. Hans Koorn 15 punten, 2. Jos Huis man 8 punten, 3. Albert de Winter 5 punten, 4. Paul van Arnhem 5 punten, 5 Douwe Dros 2 punten, 6. Edo Kooiman 0 punten, 7. Jan Buis 0 punten, 8. Thijs Witte 0 punten. A.s zondag 5 oktober worden in De Cocksdorp de clubwedstrijden gehou den, aanvang 10.00 uur. Er wordt be gonnen met de A- en B-jeugd, daarna senioren A- en B-klasse. Enige opwinding ontstond er ook, toen Jan van Beek een officiële waarschu wing opliep, terwijl hijzelf door twee tegenstanders tegen de grond werd gewerkt. Niemand had het gezien, maar de scheidsrechter constateerde natrappen... Ondanks felle protesten werd hij toch genoteerd. De laatste tien minuten oefende De Koog veel druk uit op de Zuidermeer-defensie. Ger Bon- gers was erg dicht bij de gelijkmaker. Zijn schot belandde echter op de paal. De terugspringende bal werd opge vangen door Jaap van Kranenburg, die oog in oog met de keeper rakelings voorlangs schoot. De tijd was echter te kort om nog verbetering in het resultaat te brengen. tig» 3jaar garantie Geautoriseerd B&Odealer: Koetebuurt 2 - Oosterend Tel. 02223-429/448 Zaterdag 27 september 1980: Afdeling Noordholland: SVO/Z-DPSV 1-1 SVO/Z2-Wieringermeer 5 9—0 AFC 34 6-SVO/Z 3 14-1 Junioren: De Koog Al-Kaagvogels A1 4—1 Zeemacht B1-Oosterend B1 7—0 Schagen B2-Tex.Boys B1 7—1 Texel B1-J. Holland B1 3-0 Texel B2-JHolland B2 1-11 Texel C1-J. Holland C1 0-3 Texel C2-J. Holland 0-5 BKC C1-De Koog C1 1-0 Oosterend C1-ZAP C1 2-3 Oosterend C2-HRC C4 10-0 JVC C3-Tex.Boys C1 0-4 HCSC C6-Texel C3 4-2 Meisjesjunioren: HSOV-Tex.Boys 2-4 Meisjespupillen: Tex.Boys-Hollandia 2—2 Pupillen: Afdeling D: ZDH Dl-Texel D1 2-5 Cocksdorp D1 - De Koog D1 1—3 Tex. Boys D2-Texel D3 2—2 Texel D2-Texel D4 8—0 Afdeling E: Cocksdorp E1-De Koog E1 0—2 ZDH E1-Texel E1 0-2 Tex. Boys E2-Texel E3 3—0 Afdeling F: Texel F1-Tex.Boys F1 5—1 Texel F2-TexBoys F2 12-0 Zondag 28 september 1980: Afdeling Noordholland: Texel-SVA 4-0 Oosterend-Vesdo 1 1 ZDH-Sint Boys 0 1 Cocksdorp-ALC 0—4 AGSV-Tex. Boys 1-1 Zuidermeer-De Koog 0—1 SRC 3-Oosterend 2 3—3 Oosterend 3-Zeemacht 4 6—1 Tex.Boys3-Geelzwart6 7—2 De Koog 2-Wiron 5 1—9 Junioren: HRC A2-Tex.Boys Al 3-2 Dames: Tex.Boys-VVW 2-0 De beide seniorenteams van Tetak hebben zaterdag j.l. hun zegetocht in de competitie voortgezet. Tetak 1 won in Zwaag met groot gemak van Wham Wham en wel met 9—1. Tetak 2 had in sporthal De Ferrever niet veel moeite met Polisport 6 uit Schagen en zege vierde eveneens met 9—1. Tetak 1 kwam uit met de spelers Ruud Koorn-Neuhoff, Lieuwe van der Veen en Max Hagendoorn. Het werd een vrij eentonige partij waarin Tetak duidelijk het sterkere team was. Max Hagen doorn en Lieuwe van der Veen wonnen elk drie partijen terwijl Ruud Koorn knap tot twee winstpartijen kwam. Ook het dubbelspel werd door Ruud Koorn en Max Hagendoorn overtuigend in twee sets gewonnen: 21 12, 21—8. Zo doende werd de eindstand bepaald "op 9—1 in het voordeel van Tetak 1. Sterke partij Tetak 2 speelde ook afgelopen zater dag een sterke partij tegen Polisport 6 uit Schagen. Van de tien partijen behoefden slechts 2 sets in totaal te worden prijsgegeven aan de tegen stander. Frans Room en Erik Kramer wonnen elk drie partijen, terwijl Roland Winter twee partijen won en slechts eenmaal zijn meerdere behoefde te er kennen in J. Bouma: 21 14, 17—21 en 16—21Het dubbelspel werd door Frans Room en Erik Kramer fraai in twee sets gewonnen: 21—8, 22 20. Zodoende eindigde ook deze wedstrijd in een 9—1 overwinning voor Tetak 2. Het Tetak-jeugdteam startte de com petitie vorige week overtuigend door met maar liefst met 9 1 van De Victors 3 te winnen. Afgelopen zaterdag bleek de tegenstander aanzienlijk sterker te zijn, terwijl enkele Tetak-spelers duide lijk hun dag niet hadden. Met 7—3 werd zaterdag in De Ferrever van Polisport 2 verloren. De drie winstpartijen van Tetak kwamen tot stand door een winstpartij van Marco Koorn en een overwinning van Norbert Eelman, terwijl beide spelers ook erg fraai in drie sets het dubbelspel wonnen: 21 12, 12—21 en 21 19. Invaller Wim Groszpietsch kwam nog wat ervaring tekort om tot winst te kunnen komen. Zaterdag a.s. speelt Tetak 1 om 14.00 uur in Blokker tegen Tjap Tjoy 3 (boot 12.05 uur). Tetak 2 speelt in sporthal De Ferrever tegen D.C.S. 3 uit Wieringer- werf. Ook het Tetak-jeugdteam speelt komende zaterdag thuis en wel tegen Typhoon 2 uit Hoogwoud. De wedstrij-, den in De Ferrever beginnen om 14.15 uur.

Texelsche Courant | 1980 | | pagina 5