68 ponyruiters in spectaculaire cross „De man, die niemand werd OOSTEREND (Z) EN DPSV DELEN TERECHT DE PUNTEN fFZHveren veer" voor aquariaan G. M. Legierse Voorsprong van 3-2 met toegift Dames Tex. Boys-vvw 2-0 Beverwijk wint van Tèxelslag-jeugd Driedubbele zege voor J. Drentje Texelslag 2 gelijk tegen Zaanstad Goede wedstrijd Niels Collou Verlies voor Damclub Texel Inbraak Soos open DINSDAG 30 SEPTEMBER 1980 TEXELSE COURANT PAGINA 7 De topper in de derde klasse tussen de twee koplopers Oosterend en DPSV is terecht in een gelijkspel (1 1) ge ëindigd. De eerste helft was duidelijk voor Oosterend, maar in de tweede helft domineerde een sterk terugkomend DPSV. Door dit resultaat blijven beide ploegen ongeslagen aan de leiding. Oosterend begon zaterdag sterk, de ploeg draaide goed en er werd meteen een hoog tempo gedraaid. DPSV moest daarom in de beginfase al terug en trok menigmaal aan de noodrem. Oosterend kreeg kansen, opgelegde kansen, maar Kees Bremer en Drik Trap hadden pech methun inzetten. DPSV stelde daar weinig tegenover. Er kwam niet veel uit en was er eens een aanval dan ging het goed tot aan het 16-meter gebied. Keeper Rob Haak moest in de eerste helft dan ook alleen afstandsschoten keren, de ruststand bleef tegen de ver houding in 0—0. De tweede helft een heel ander beeld. DPSV begon fel en wist al na twee minuten de score te openen. Een goed ingestudeerde vrije trap lag al gauw achter de keeper Rob Haak 0—1. Wat kon Oosterend hier nog tegenover stel len? De ploeg had immers de eerste helft al veel gegeven. DPSV daarentegen speelde het spelletje slim: De bal werd lang in de ploeg gehouden en er werd veel terug op de keeper gespeeld en als het kon volgde een uitbraak. Oosterend kon hier weinig tegenover stellen, de aanvallen waren onmachtig en ze mis ten net dat beetje kracht dat nodig was voor een doelpunt. Toch leek het erop dat men met nog een kwartier te spelen En Passant Geen klucht, geen drama, maar een gelijk opgaande schaakmatch zaterdag middag in een zijzaal van de Helderse schouwburg. En Passant I maakte haar debuut in de 2e klasse NHSB tegen MSC 2. Het doek is echter over deze ont moeting nog niet gevallen. Joop Rom- mets zal zaterdag in Lands End een kleine toegift spelen. P. Bergman en A. Bakker laten het op arbitrage aanko men. er zijn remisekansen, zodat een 4—4 einduitslag tot de mogelijkheden behoort. G. van Es, J. Dros en M. Vittali maakten overduidelijk in Den Helder waar de kracht van E.P. I gezocht moet worden: M.S.C. 2-En Passant I: J. G. Schellart-G. van Es 0—1 L. E. Jansen-J. Dros 0—1 J. G. Vrolijk-P. Bergman afg. R. Geus-M. Vittali 0—1 S.v. Amersfoort-A. Bakker afg. J. Souwer-W. Hoekman 1—0 H. Klein-J. Rommets afg. J. Klopmeyer-A. Terpstra 1 0 voorlopige eindstand 2—3 A.s. zaterdag speelt in De Zwaan En Passant 2 tegen Medemblik. Op 20 september beginnen de onder- l'nge wedstrijden (in De Zwaan). Nieu we leden, - speciaal ook dammers! - hartelijk welkom. De jeugd kan vanaf 7 uur 's avonds al terecht. op gelijke hoogte zou komen. De keeper van DPSV werd tot driemaal toe binnen een minuut bestookt maar hij gaf geen krimp en toonde zijn klasse. Dit was voor Oosterend het sein om meer risico's te gaan nemen. De ploeg gooide alles op de aanval, hetgeen ze bijna nog fataal werd, omdat een vrijstaande DPSV-speler van ongeveer vijf meter op de lat schoot. Toch kwam Oosterend verdiend langszij en wel twee minuten voortijd. Het was Dirk Trap die een ver dediger goed op de huid zat Deze tikte hem in eigen doel: 1 1. Hierna had Oosterend DPSV de genadeklap kunnen toedienen maar de tijd was te kort en het zou teveel geweest zijn gezien de wedstrijd. Dat het de jeugd van Texelslag niet erg mee zit, blijkt wel uit de eindstand van 7—1 tegen Beverwijk. Na een goede start in de eerste com petitiewedstrijd moest het jeugdteam voor de tweede keer de punten aan de andere kant van het Marsdiep laten. In de-herenenkel leek het nog goed te gaan, doordat Ruud de Vries zijn eerste set met 15—10 won. In de tweede set moest hij de punten aan Beverwijk laten met de stand 10-15. De derde set werd wederom verloren met de stand 9—15. De overige wedstrijden gaven een slechter beeld op de gemengd dubbel van Els van der Meer en Ruud de Vries na. Dit duel gaf een zeer span nende gelijkopgaande eerste set te zien, die met een verlenging beslist werd in het voordeel van Texel: 18—13. De tweede set was evenzeer spannend. Ze werden met de 'stand 15—12 winnaar van deze partij. Onder ideale- weersomstandigheden werden de afgelopen week de jaarlijkse tennisclubkampioenschappen van "Deuce" gespeeld. Een spannende finale bij het dames enkelspel tussen de dames M. Daalder en E. Veeger, leverde mevr. Daalder de eindoverwinning op. Het herenenkelspel ging tussen A. Waverijn en J. Drentje en werd door laatstgenoemde overtui gend gewonnen in twee sets. Bij de damesdubbel zegevierde het dubbel Wiegman en Wielinga. Het gemengd dubbel werd na een spannende partij gewonnen door JDrentje en Hvan der Kooi. Het heren dubbelspel was meer dan het aanzien waard. Hier werd in twee sets gewonnen door J. Laane en J. Drentje. Uitslagen: D.E. M. Daalder-E. Veeger 6—3, 3—6, 6-4. D.D. M. Wieman en Wielinga-H. Boereen L. Schermer 8—6, 6—3, 6—3. H.E. J. Drentje-A. Waverijn 6—2, 6—3. H.D. J. Drentje en R. Laane-F. Kuip en H. Goslinga 6—0, 6—2. G.D. M. Hylkema en I van Schie-J. G.D. M. Hylkema en J. Drentje-I. van Schie en H. van der Kooi 1—6, 6—3, 1-6. Dat in het tweede team van de Bad mintonclub Texel "Texelslag 2" nog het een en ander bijgeschaafd moet worden bleek zondag wel toen dit uitkwam tegen een beter op elkaar ingespeeld team van B. C. Zaanstad. De eerste herenenkel werd gewonnen door Ben Oostra met de stand 15—5, 15—9. De tweede herenenkel gaf een spannende doch uitputtende partij te zien. Nico Blonk moest deze partij in een driesetter gewonnen geven met de standen 16—15, 8—15 en 12—15. De eerste zowel als de tweede dames-enkel gaven in beide gevallen geen problemen voor Texelslag. Deze werden door Betti- na Rab en Joke van Splunder met een ruime winst gewonnen. In de dubbels trok Texel duidelijk aan het kortste eind en moesten de twee gemengd dubbels en de herendubbel gewonnen worden gegeven. Joke van Splunder en Bettina Rab maakten de gelijkmaker door de damesdubbel met een duidelijk punten verschil te winnen. Stand 15—4 en 15-3. In een spannend verlopen wedstrijd wisten de dames van Texelse Boys ook hun vierde wedstrijd in winst om te zetten, zodat ze met 8 punten uit 4 wedstrijden ongeslagen bovenaan staan. Van de aftrap af wisten de Texelse dames de dames van WW onder druk te zetten, maar om de aanval doeltref fend af te ronden bleek in de eerste helft een te moeilijke opgave. Enkele goede kansen werden gemist en tegen het eind van de eerste helft moest de achter hoede van Tex. Boys bijzonder attent zijn om de aanvallen van WW onscha delijk te maken. Ook de tweede helft gaf een sterk aanvallend Texelse Boys te zien. Na tien minuten kregen de Texelse dames op de rand van het strafschop gebied een vrije trap te nemen die door Carolien Reij hard en hoog in het doel werd geschoten: 1—0. Onder aanvoe ring van de bijzonder sterk spelende Gery Commandeur en de hard en goed werkende middenveldster Anita Witte wisten de Texelse Boys dames het initi atief te houden en was het Anita Witte die een combinatie tussen Carolien Reij en Ingrid Veeger goed afwerkte door de aarzelende WW dames te passeren 2—0. Zonder problemen wisten ze de restende tijd goed uit te spelen on de dik verdiende overwinning te gaan vieren. De A en B jeugd moesten hun club wedstrijd op het parcours Wezenland rijden. De B jeugd legde 10 ronden af. Het was Sidney de Haan die erg aan vallend reed, maar het gehele peloton bleef bij elkaar tot de laatste ronde. Jef Schuur voerde de eindsprint aan, maar het was Robert Visser die er nog over heen kwam. Paul Witte werd derde. Bij de A jeugd was het Niels Collou die een goede wedstrijd reed. In de 5e ronde ging hij er alleen vandoor en bouwde een voorsprong op van bijna twee ronden Uitslag A-jeugd: 1. N. Collou, 2. J. Zijm, 3. D. van Rooy, 4. M. Dekker. Uitslag B-jeugd: 1. R. Visser, 2. J. Schuur, 3. P. Witte, 4. J. van Heerwaarden, 5. S. de Haan, 6. A. Visser, 7. R. Kikkert, 8. S. Winter, 9. A. S. Kooiman, 10. D. Boomstra, 11. M. Schuil. Texel moest in de eerste wedstrijd van de damcompetitie met zeven man de strijd aanbinden tegen Turnlust. De 0—2 achterstand werd door M. Vittali vlot genivelleerd. Het ging daarna ge ruime tijd gelijk op, waarna Texel op achterstand kwam door verliespartijen van Fr. Kuiper en H. van de Wetering. Met nog drie partijen aan de gang en de betere kansen voor J. van Heerwaarden en P. Bakelaar leek er een gelijk spel in te zitten. Jaap moest evenwel met re mise genoegen nemen en ook J. Hooy- berg kon de tijdnood van C. Bommel niet uitbuiten. Daardoor werd de eind stand: Texel - Turnlust: P. Bakelaar - A. de Jong 2—0 J. Hooyberg - C. Bommel 1 1 J. van Heerwaarden - J. Bremer 1 1 M. Vittali - P. Bommel 2—0 H. van de Wetering - Jt. Keizer 0—2 Fr. Kuiper - G. Gersen 0—2 G. van Es-J. S. Keizer 1 1 Niet opgekomen - N. Kos 0—2 Eindstand 7—9 De eerste uitslagen op de club luiden: Fr. Kuiper-J. Hooyberg 1 1 W. Bakker-L. van Kooten 1 1 J. van Heerwaarden-P. Bakelaar 1 1 C. Vinke-Fr. Kuiper 0—2 L. van Kooten- J. Hooyberg 0—2 Het remise-aanbod van J. van Heer waarden bleek achteraf ten onrechte door P. Bakelaar te zijh geaccepteerd. Ponyruiters uit Noordholland-noord hielden zaterdag in de Dennen bij de Ploeglanderweg samengestelde wed strijden, bestaande uit springen, dres suur en een cross. Er waren 68 deel nemers. waarvan acht (Kleppertjes) van Texel. De Texelaars deden het best. Bij de beginnerscross (waarin veruit de meeste deelnemers uitkwamen) werden ze als equipe eerste, gevolgd door Zaterdagavond, tijdens de ledenbij eenkomst van de aquariumvereniging 'In Aqua Vita' in het dorpsbuis Den Burg, werd wegens bijzondere verdiens te de heer G. M. Legierse gedecoreerd met de 'Zilveren Veer' van de Neder landse Bond 'Aqua Terra'. De zilveren veer wordt slechts één maal per jaar per Wieringermeer. Ook individueel waren de Texelse resultaten niet slecht. Eerste werd Sandra Heetveld, tweede Evelien Brans, zesde Jeanet Zuidewind en zevende Marit Kikkert. De cross, over een uitgebreid en gevarieerd parcours door het bos, was het meest spectaculair. De deelnemen de ponies moesten alvorens te starten vereniging op voordracht verstrekt. De bijzondere verdienste van de heer Le gierse was volgens de voorzitter, de enorme inzet die hij dag in dag uit en zelfs jaar in jaar uit toont ten behoeve van de vereniging. Zonder zijn boek houdkundig kwaliteiten, zijn inbreng bij het vervaardigen van het vereningsblad "Aqua Post" en zijn inzet m.b.t. het runnen van de visbeurs "De Borrel- hoek" zou de vereniging niet zo floreren als zij nu doet. Ook A. Goes werd op bijzondere wijze geëerd voor zijn inzet m.b.t. de visbeurs. Hij kreeg van het bestuur ("om herkenbaar te zijn") een stropdas met insignes van de N.B.A.T. In de nacht van vrijdag op zaterdag werd er ingebroken in het Torenpavil joen in De Cocksdorp. Om binnen te komen hadden de inbrekers een ruit stukgeslagen. Er werd een bedrag van achthonderd gulden uit de kas meege nomen. De Soos in Den Hoorn is vanaf 1 oktober weer open. Vanaf half drie zijn de leden, maar ook degenen die lid willen worden, van harte welkom in De Wald hoorn. een wegparcours van drie kilometer lopen. Ervoor en erna werden ze door de dierenarts gekeurd alvorens tot de cross te worden toegelaten. De mensen van De Waddenruiter/Kleppertjes hebben zeer veel voorbereidend en begeleidend werk verzet, maar ze kunnen met vol doening op de dag terugzien. Ongeluk ken waren er nauwelijks. Er deed zich slechts één valpartij voor waarbij een meisje licht werd gewond. Voor de mensen die in het crossparcours de hin dernissen hadden gebouwd, was het wel een merkwaardige ervaring dat deze hindernissen op enkele plaatsen gedeel telijk werden gesloopt door mensen die brandhout voor de open haard verza melden. Eon dor dootnomors tijdons do cross FEUILLETON door TOM LODEWIJK 6 "U staat daar ogenschijlijk een beetje te dromen", zei hij "maar allereerst op een strategisch zeer goed gekozen punt en uw ogen dromen niet. Die zijn bezig met schatten, taxeren, oordelen". "Als dat zo is, meende Yvonne, "dan hoort u toch ook bij die mensen, die ik dan, volgens u, heb staan indelen". "Niks hoor", lachte hij onbekommerd "want u hebt mij nog niet gezien". Dat klopt, dacht Yvonne, want hij zou haar zeker zijn opgevallen. "Bent u hier dan zo-even pas geko men?" "O nee, ik was er al vóór u. Maar ik ben van de concurrentie". "Hoe bedoelt u-van een andere firma?" "Nee, ik ben uw concurrent. Ik stond niet zo ver van u af, me met hetzelfde interessante tijdverdrijf bezig te houden. En toen dwaalde mijn blik, zo heet dat toch in boeken? - uw kant op.." hij maakte de zin niet af. "Nu, en?" drong Yvonne aan. Ze glimlachte nu ook. Maar ergens in haar ogen was waakzaamheid. Ze had ge noeg romans gelezen en ze zag het antwoord als het ware gedrukt voor zich en toen had ik nergens anders meer oog voor". Zulke gemeenplaatsen had ze al zo vaak gehoord. "En toen dacht ik: ik ben blijkbaar niet de enige die hier staat te inventariseren. En ik wou wel eens weten of onze waar nemingen klopten. Maar toen dacht ik dat.." weer stopte hij. Yvonne zag hem afwachtend aan. "Toen dacht ik dat je zoiets alleen maar alleen kunt doen. Ga je het samen doen, dan sta je gewoon de lieden te berod- delen". "Precies", zei Yvonne. "En toen bleef u waar u was of nee, toch niet! Ze lachte. "Want nu bent u hier". "Naast u, ja. En ik begin zomaar gewoon te praten en u weet niet eens wie ik ben". "Dat hoeft ook niet, laten we nog maar even anoniem blijven, dat praat veel ge makkelijker". "Maar ik weet wie bent". "Dat hindert niet", zei Yvonne "laten we gewoon maar even blijven praten. Misschien weet ik dan zo'n beetje wat voor iemand u bent en daarvan zal dan afhangen of het belangrijk genoeg is, te weten wie u bent". Hij zag haar verrast aan. "Is dat niet de kern van de zaak? En dat was nu waaraan ik stond te denken, voor ik u zag eh... waaraan u stond te denken. Wat zouden vele van deze mensen zijn wanneer ze zich niet kon den voorstellen als: ik, directeur, ik, voorzitter, ik, wethouder, ik, referenda ris?" "je moet toch iets zijn wil je zoiets worden", wierp Yvonne strijdlustig te gen. Ze had zin deze slagvaardige jongeman te prikkelen. "Dat hoeft niet altijd", zei hij naden kend, er zijn hier mensen die inder daad door hun eigen prestaties veel hebben bereikt. Er zijn er ook die met een zilveren lepel in de mond werden geboren, die in een gespreid bedje terecht kwamen, door geld, door rela ties, door de naam van pa of in de'zaak van pa". "En bij welke van die twee groepen behoort u?" "Ik ben beslist niet met een zilveren lepel in de mond geboren", lachte hij. "Zal ik u es wat vertellen? Mijn eerste zilveren lepel hield ik ongeveer éen jaar geleden vast bij een heel sjiek diner, waar ik aanzat als plaatsvervanger voor eh-iemand die door ziekte verhinder was". "Met andere woorden: wat u bereikt hebt, hebt u aan uzelf te danken", constateerde Yvonne kritisch. "Enne wat hebt u bereikt?" "Als ik u dat vertel weet u meteen wie ik ben. En dat wilde u juist nog niet weten, nietwaar?" Ze lachte. "Schaakmat. Nee, nog even wachten, meneer. Eigen Prestatie." "Nee", zei hij opeens, "nee, zoals u dót zegt. Je moet met vrouwen toch altijd oppassen! Ze lokken je uit je tent en zodra je buiten komt, ben je voor de bijl". "Och arme! Ik was niets met een bijl van plan. Wat bedoelt u?" "Ik merk, aan de manier waarop u dat zei, dat u denkt dat ik hier een beetje sta te pochen op mijn eigen prestaties die me zover hebben gebracht. Terwijl ik toch alleen maar heb willen zeggen, dat ik niemand had die me kon helpen, geen geld, geen titel, geen relaties. Anders niet". "En nu staat u hier toch maar tussen zovele groten der aarde, nietwaar?" "Ja, ambtshalve min of meer. Min of meer. Want toen ik meneer Lazare gelukwenste, vond ik dat hij die onder scheiding echt wel verdiend had. Daar over hoefde ik niet ambtshalve te huichelen". Yvonne nam hem nog eens onderzoe kend op. Hij was het type van de jonge zakenman in opkomst. Zeer eenvoudig, maar zeer goed gekleed. Zijn enige opschik was een gouden polshorloge. Verzorgd, maar niet overdreven ver zorgd. Een heer. "U moest zich toch maar eens voor stellen", vond ze. "Ja", zuchtte hij "nu eisen dat wel de goede vormen. Jammer Ik was zo langzamerhand helemaal vergeten wie u bent, gelukkig". "U doet raadselachtig", meende Yvon ne."Mijn naam is Gerard de Rheede en ik ben procuratiehouder bij Lazare en Montferlant. En nu staan we ieder weer op ons eigen voetstuk: u bent de dochter van de baas en ik ben de em ploye". "Wel, wel", zei Yvonne plagend. Hij zweeg, de glimlach om zijn mond was verdwenen. "Zal ik het u eens zeggen? Omdat u een ongeneeslijk ouderwets mens bent, zo jong als u bent. En omdat u met al uw zekerheid van optreden vast zit aan een minderwaardigheidsgevoel. Weet u wat u verwacht? Dat ik nu het geprek met een paar beleefde zinnetjes nog een paar minuten zal houden, en dan opeens vriendelijk wuiven naar een kennis en die komt dan op me af en ik stel u aan elkaar voor en hij zegt ook een paar vriendelijkheden en voert me dan mee naar het buffet en dan is alles heel pijnloos en volgens de normen verlopen en u weet tegelijk weer uw plaats. Als employe", ze sprak de laatste woorden bijna minachtend uit. Gerard de Rheede stond als met stom heid geslagen. "En dat voor iemand die nog nooit iemand nodig gehad heeft om zijn doel te bereikenl Nee, u valt me eigenlijk bitter tegen, meneer de Rheede!" In haar ogen was iets van spot. "U moet niet boos zijn". Zijn stem was nu opeens niet zo zelfverzekerd meer, "maar he laas, u hebt gelijk. Zo gaat het toch vaak? Waarom zou u anders zijn? Maar ik dacht juist dat u anders was - daarom ging ik met u praten". "Luister eens, meneer de Rheede, wanneer uw gezelschap me tegenstond of uw gepraat me verveelde, ook al was u de minister-president in eigen per soon, dan had ik allang de gelegenheid gehad om naar een kennis te wuiven enzovoort. Ik behoef tegen niemand mooi weer te spelen vanwege een relatie of de belangen. Weet u dat u bijna be ledigend bent?" Ze genoot van haar triomf, toen ze merkte dat hij een ogenblik zijn zelf verzekerdheid totaal kwijt was. "Maar", zei ze grootmoedig "ik zal maar aan nemen dat u het in uw kinderlijke on schuld hebt gedaan. En nu wil ik wel naar het buffet, want ik heb dorst gekregen van al dat gepraat, maar we gaan samen en we drinken daar samen een glas op Oom Guy en zijn Leeuw". Zo was het begonnen (wordt vervolgd)

Texelsche Courant | 1980 | | pagina 7