Leren leven mei malheid onder sommige jongeren TH 71 en reddingsbrigade samen naar 'De Schots' Basketbal De Koog-Schellinkhout 2-4 Voetbalprogramma Voetbalprognoses svo Volleybal Sportvissers vingen 620 cm vis M.S.T.-programma Vrijdag geen SVC-gym Tafeltennis kampioenschappen voor lagere scholen Van Es ten onder tegen Terpstra Vergadering van S.V. Oosterend Tijdrit van Wielerclub Avond over Spaans zendingswerk VRIJDAG 10 OKTOBER 1980 TEXELSE COURANT PAGINA 13 Zaterdag 11 oktober 1980 Afdeling Noordholland: Schoorl 2-SVO/Z 2, 14.30 uur SVO/Z 3-Reiger Boys 10, 14.30 uur Junioren: Tex. Boys B1-HCSC B4, 13.30 uur Texel B1-Alkm. Boys BI, 14.45 uur Texel B2-Alkm. Boys B2, 14.45 uur Texel C1-Alkm. Boys Cl, 13.30 uur Texel C2-Alkm. Boys C2, 13.30 uur Pupillen: Afdeling D: Cocksdorp D1-ZDH D1, 15.00 uur Tex. Boys D1-Oosterend Dl, 15.00 uur Texel D4-Oosterend D2, 12.00 uur Texel D3-Tex. Boys D2, 12.30 uur Afdeling E: Cocksdorp E1-ZDH E1, 14.00 uur Oosterend E1-Tex. Boys El, 15.00 uur I Texel E3-Texel E2, 11.30 uur Afdeling F: Texel F1-ZDH F1, 14.00 uur Oosterend F1-Tex. Boys F1, 14.15 uur Oosterend F2-Oosterend F3, 13.30 uur Tex. Boys F2-Texel F3, 14.00 uur Zondag 12 oktober: Afdeling Noordholland: Texel-Zeemacht, 14.30 uur Con Zelo-Oosterend, 14.30 uur Vertrek boot 12.35 uur Apollo '68-Tex. Boys, 14.30 uur Vertrek boot 12.35 uur Kreileroord-Cocksdorp, 14.30 uur Vertrek boot 12.35 uur WSW-De Koog, 14.30 uur Texel 2-WGW 3, 12.00 uur Helder 5-Texel 3, 14.30 uur Oosterend 2-BKC 3, 14.30 uur ZAP 5-ZDH 2, 14.30 uur Vertrek boot 13.05 uur WGW 6-Oosterend 3, 14.30 uur Tex. Boys 2-Succes 5, 14.30 uur Call.oog 3-Texel 4, 14.30 uur Vertrek boot 13.05 uur Tex. Boys 3-SRC 6, 14.30 uur Texel 5-Oudesluis 3, 12.00 uur Succes 6-ZDH 3, 14.30 uur Vertrek boot 12.35 uur De Koog 2-Call.oog 4, 14.30 uur Junioren: Succes A1-Tex. Boys A1, 14.30 uur Vertrek boot 12.35 uur Zaterdag is het eerste vrij. Het tweede speelt uit tegen Schoorl en we ver wachten dat ze twee punten mee naar huis nemen. Ook het derde kan thuis van Reiger Boys 10 winnen. Alle junio ren elftallen zijn vrij. Het eerste speelt zondag uit tegen Con Zelo. Het scoren gaat nog moeizaam maar als dat nu iets beter wordt dan zitten er toch winst kansen in. Oosterend 2 kan thuis gelijk spelen tegen BKC 3 terwijl het derde in Den Helder geen moeite zal hebben met WGW 6. SV Texel Het eerste ontvangt rode lantaarn drager Zeemacht. Na de goede resulta ten in de laatste wedstrijden zit er, mits de Sailors niet worden onderschat, winst in. De reserves moeten het thuis opnemen tegen het wisselvallige WGW 3, een club met grote overwinningen en kleine nederlagen. Met een goede inzet houden we de punten op het eiland. Het derde moet uit spelend van Helder 5 de punten kunnen pakken. Het vierde krijgt het uit tegen Callantsoog 3 weer erg moeilijk. Het vijfde kan thuis tegen Oudesluis 3 de eerste winstpunten vergaren. Het junioren kwartet ontvangt de sterke Alkm. Boys junioren. Veel punten zal dat niet opleveren, maar wel leerzame wedstrijden. Texelse Boys Zaterdag een klein programma. De junioren C1 en de meisjes junioren en meisjes pupillen zijn vrij. De junioren B1 spelen weer thuis, om half twee tegen HCSC B4. Zondag gaat het eerste op bezoek bij Apollo '68. Beide teams hebben de punten hard nodig om wat hogerop te komen. Als de Boys de hele wedstrijd spelen als afgelopen zondag in de tweede helft dan zit er winst in. Vertrek boot 12.05 uur. Texelse Boys 2 en 3 spelen op eigen terrein tegen resp. Succes 5 en SRC 6. Aanvang 14,30 uur. Terreindienst: Bert Duin en Piet King- ma. De dames ontvangen voor de derde bekerronde de dames van Alkm. Boys. Aanvang 12.30 uur. Dit kan een span nende wedstrijd worden. De A-junioren gaan met de boot van 13.05 uur richting Hippolytushoef. Ze moeten de vorige wedstrijd tegen VZV (18-0 winstl maar gauw vergeten. Succes A1 zal wel een zeer pittige tegenstander blijken. Zaterdag wordt het tegelterras verbe terd. We hebben nog een paar assi stenten nodig. Breng evt. een schep of tegelklopper mee. Aanvang 10.00 uur. W. ZDH Het eerste elftal van ZDH is zondag vrij. Het tweede gaat naar ZAP voor een uitwedstrijd die wel eens lastig zou kunnen worden. Toch zou er een puntje moeten inzitten. ZDH 3 gaat naar Succes 6 in Wieringen en kan daar winnen. SV De Koog Het eerste elftal gaat zondag uit naar WSW te Wijdenes. Met dezelfde inzet als vorige week, maar dan met een beetje meer geluk valt hier vast wel een puntje te halen. Het vertrek is met de boot van 12.05 uur. Het tweede elftal ontvangt zondag om 14.30 uur Cal lantsoog 4. Na een vrij weekend wordt een „explosie" van het tweede ver wacht. Af berichten Koog 2 voortaan bij: G. Roovers, tel. 02220-4678, uiterlijk vrijdagavond voor 19.00 uur. De junio ren en pupillen zijn dit weekend vrij. Terreindienst: André Verseput en Jaap Hopman. C.v.B. Bekerwedstrijd dames: Tex. Boys-Alkm. Boys, 12.30 uur Uitslagen eilandcompetitie: Mannen: RSG 2-Memo ,v,^ Slagerij Kossen-v. Wijngaarden B Samen reizen: Zondag 12 oktober: Boot 12.35 uur: Oosterend 1 en Tex. Boys 1; Boot 12.35 uur: Tex. Boys Al, ZDH 3 en Cocksdorp 1. Boot 13.05 uur: ZDH 2 en Texel 4. De afgelopen zondag bij het P.H.- Hotel gehouden viswedstrijd leverde de 19 leden van de H.S.V.-Texel een totale vangst op van 620 cm vis. Dit was 45 meter minder dan bij de twee weken geleden gehouden wedstrijd in de Mokbaai. De eerste plaats ging nu naar T. Buren met een vangst van 96 cm vis. Tweede werd G.Kranenburg met 73 cm vis en derde werd A.J.Souer met 68 cm vis. Bij de jeugd werd René Eelman met 58 cm eerste. Ben Eelman werd tweede met 40 cm en Peter Veldman wist beslag te leggen op de derde plaats met 15 cm vis. De volgende wedstrijd is 12 oktober om 8.00 uur bij het reddingboothuis bij De Cocksdorp (dijk). Het bestuur maakt de leden nu alvast attent op de jaarlijkse feestavond op 7 november. Vanaf zondag 12 oktober gaat de zwem- en poloclub TX 71 elke maand zwemmen in het overdekte bad ,,De Schots" in Den Helder. Vertrek met de boot van 16.05 uur, terug met de boot van 18.35 uur. Er zijn nog plaatsen vrij waarvan ook niet leden gebruik kunnen maken. De kosten bedragen ƒ27,50 voor totaal zeven keer, exclusief buskosten. Wie van deze mogelijkheid gebruik wil maken, kan zich a s. zondag aanmelden op de boot Het zwemmen van TX 71 geschiedt deze keer gecombineerd met het prac- tische deel van de cursus reddend zwemmen van de Texelse reddingsbri gade. Dus ook de cursisten gaan zeven keer naar Den Helder. Deelgenomen kan worden door zwemmers van 15 jaar en ouder. Zij moeten zich tevoren opge ven bij P.lnpijn, Schilderend 72, Den Burg of José Huisman, Burdetstraat 3 in Den Burg. De kosten zijn gelijk aan die van het recreatief zwemmen van TX 71, dus 727,50 voor zeven keer. PWN-CVI Gemeente-Versluis haarden Smash '68-Grooten Slock Molenkoog-Kobeko Reisburo-PZH PADO-VEM Question-Bravura RWS-PEN v. Wijngaarden BGZ 2-Opduin Vrouwen: Gemeente-RSG 3 Koogel-Koffieshop Molenkoog-CVI ROG-Modehuis Beekman Smash ,68-Lois Cafeetje-Graaf Spuiterij Gar. Kikkert-Garage Dros Goënga-Memo Stienepikkers-Strends End Hema-Rabo 0-2 0-2 0-2 1-1 2-0 0-2 2-0 1-1 2-0 1-1 2-0 1-1 2-0 2-0 0-2 2-0 2-0 0-2 2-2 0-2 Programma eilandcompetitie: Veld a: mannen 18.30 u.: Van Wijngaarden BGZ 2- Bravura LBO 19.05 u.: LBO-Versluis Haarden Van Wijngaarden BGZ 2 19.45 u.: Kobeko-Hema Versluis 20.25 u.: Reisburo-Graaf Spuiterij Hema 21.05 u.: Smash 68-Memo Reisburo 21.45 u.: Grooten Slock-Rog Smash 68 22.25 u.: PZH-Timmers Bakkerij Grooten Slock Veld b, vrouwen: 18.30 u.: Vopoda SRV-Garage Dros Hema 19.05 u.: Strends End-Hema Garage Dros 19.45 u.. Memo-Stienepikkers Strends End Mannen: 20.25 u.: Question-VEM Memo 21.05 u.: Opduin-Time-out VEM 21.45 u.: Gamma-v. Wijng. BGZ 1 Time-out 22.25 u.: Pado-CVI v. Wijngaarden BGZ 1 Veld c, vrouwen: 18.30 u.: CVI-Koffieshop Grooten Slock 19.05 u.: Grooten Slock-Koogel Koffieshop 19.45 u.: WGD-Graaf Spuiterij Koogel 20.25 u.. Rog-Smash 68 Graaf Spuiterij 21.05 u.: TX 88-Garage Kikkert Rog 21.45 u.. Nokanto-Cafeetje TX 88 22.25 u.. Goënga-Gyvo Cafeetje Zaterdag 11 oktober: Volleybal: Joco Den Helder, 15.15 uur: Dames^Bra^Seahavyks 2-Tevpko2 H Heernugovvaard, 16.00 uur: Dames Rood-Wit-Tevoko 1 Maandag 13 oktober. Sporthal Sportlaan Den Helder, 18.45 uur: Dames Braaf Seahawks 3-Tevoko 4 18.45 uur: heren Braaf Seahawks 3-Tevoko Tafeltennis: Zaterdag 11 oktober: De Ferrever, 14.15 uur: Tetak 1-Dito 10 Noordscharwoude: Spirit 7-Tetak 2 Spirit 2-Tetak (jeugd) Basketbal Zaterdag 11 oktober, 16.00 uur sport hal De Brug, Den Helder. J.J. Mareis-Koggen Zondag 12 oktober, 14.00 uur, De Brug, Den Helder: Marels-Polisport Dinsdag 14 oktober, 19.00 uur. Sporthal Sportlaan, Den Helder: Heren sen. Int. Surplus-Marels Mareis - HBC Het juniorenbasketbalteam van de Mareis heeft zaterdag met 53-21 ge wonnen. Na een aftastend begin werd snel duidelijk dat de Mareis een stuk sterker waren doordat ze meer lengte in de ploeg hadden. Door goede passes en re-bounds was het met de rust al 32-10. Nu was het alleen nog een kwestie van de tweede helft uitspelen. De verdediging zat goed gesloten, dus HBC moest wel van af stand schieten. Punten werden gemaakt door: R.Dijt 2, F.Studulski 2, R.de Vries 2, B.Witte 6, J.Witte 20 en K.Dros 21. De coaching was in handen van R.Sou- wer. Basketbalwed strijden Zaterdag 11 oktober om 16.00 uur: Mareis - De Koggen, jongensjunioren, Sporthal ,,de Brug", Den Helder. Zon dag 12 oktober om 14.00 uur: Mareis - Polisport, jongenskadetten, sporthal „de Brug", Den Helder. Dinsdag 14 oktober om 19.00 uur: Int. Surplus - Mareis, herensenioren, sporthal „de Sportlaan", Den Helder. In verband met de feestelijke bijeen komst van de Plattelandsvrouwen van De Cocksdorp-Eierland wordt vrijdag in Het Eierlandsche Huis geen SVC-gym- nastiek gegeven. In een spannende wedstrijd wist De Koog ondanks goed spel en vele kansen weer niet tot winst te komen. Binnen een kwartier in de eerste speelhelft keek De Koog al tegen een 0-3 achterstand op. Door niet resoluut ingrijpen van de Koger verdediging konden de midvoor en de linksbuiten van Schellinkhout gemakkelijk scoren. Toch liet het sterk verjongde team van trainer Monsma de moed niet zakken. Met veel inzet en leuke combinaties wist het zich vele kansen te creëren. Ger Bongers en Jaap van Kranenburg faalden echter voor de Schellinkhoutkeeper die in een gewel dige vorm was. Schoten van Kees van Beek en de uitstekend spelende Kees v.d. Werd werden door de keeper of verdedigers van de lijn gehaald. De ruststand bleef 0-3. Na de thee weer een sterk aanvallend De Koog. Na een paar minuten spelen wist Ger Bongers via een vrije trap die door een Schellink- houtspeler aangeraakt werd, de stand Evenals vorig jaar organiseert tafel tennisvereniging Tetak een jeugdtour- nooi voor leerlingen van de klassen 4, 5 en 6 van de Texelse lagere scholen in sporthal „De Ferrever" te Den Burg. Vorig jaar was het een groots spektakel met maar liefst 44 deelnemers en deel neemsters. Ook dit keer hopen de organisatoren er iets moois en sportiefs van te maken. Door het grote aantal deelnemers van vorig jaar en de toene mende belangstelling van de jeugd voor het tafeltennisgebeuren in deze tak van sport heeft het bestuur van Tetak gemeend de jeugd de kans te moeten geven om zich in deze tak van sport te manifesteren. De lagere scholen kennen al wel tournooien voor o.a. voetbal en slagbal, maar tafeltennis is nieuw. „Voor sommigen bestaat misschien de schroom om mee te doen. Men denkt van zichzelf al gauw, dat men er niet goed genoeg voor is. maar dat valt in de praktijk meestal erg mee", aldus het Tetak-bestuur. Alle scholen hebben een brief gehad met daarbij enkele inschrijfformulieren, waarmee de leerlingen zich kunnen in schrijven. Wie op school nog niets gehoord of gezien heeft, moet zijn juf of meester er maar om vragen. Het tour- nooi wordt, in de herfstvakantie gehou den en wel op vrijdag 24 oktober. Vorig jaar vond het tournooi op zondag plaats, hetgeen bij enkele scholen op principiële bezwaren stuitte. Dit jaar is dit probleem dus geen probleem meer. Het startsein wordt 's morgens om 10.00 uur gege ven. Op vrijdag 16 oktober sluit de in schrijving. Dan worden de formulieren en inschrijfgelden opgehaald. Kosten Om de kosten van de zaalhuur en prijzen enigszins te kunnen dekken, wordt een inschrijfgeld van 72,50 per persoon gevraagd. Er wordt in leeftijds groepen gespeeld. Jongens en meisjes zullen in verschillende poules uitkomen. Alle deelnemers(sters) krijgen na afloop een herinneringsvaantje. Het is dus alleszins de moeite waard om het eens te proberen. Op het vasteland nemen dergelijke tournooien meestal gigantische vormen aan. Het aantal inschrijvingen per tournooi is daar soms een paar honderd. Zo groot zal het aantal inschrijvingen op Texel niet zijn, maar toch wordt op een flinke opkomst gerekend. Mocht een school om de een of andere reden niet mee willen werken, dan kunnen de leerlingen uit de klassen 4, 5 en 6 van die school zich opgeven op de trainingsuren van Tetak in sporthal „De Ferrever": maandags 17.30-21.30 uur en vrijdags 21.00-23.00 uur. De meest opmerkelijke uitslag die, na de schaakpartijen van „En Pas sant" dinsdagavond, uit de bus kwam rollen, was wel de zege van Terpstra op kampioenskandidaat Gerard van Es. Van Es verrekende zich zo ernstig dat Terpstra materieel in het voordeel kwam en boven dien een overweldigende stelling kon opbouwen. J. Dros behaalde dinsdag een snelle zege op W. Hoekman. Vittali en Berg man besloten na een zoekende strijd, waarin Bergman voortdurend een licht initiatief had, tot remise. Rommets brak af tegen Van Tatenhove in een stelling waarin de laatste enige winstkansen heeft. Van Lare won rustig van M Bremer en M. Witte vloerde P. Corne- lisse na een korte maar hevige strijd. Uitslagen: A.: W. Hoekman-J. Dros A. Terpstra-G. van Es Bergman-Vittali B.: op 1-3 te brengen. Vijf minuten later was het weer raak. Kees v.d. Werd wist zich uitstekend vrij te spelen en met een keihard diagonaal schot de Schellink hout-keeper volkomen te verrassen: 2-3. Kort daarna kreeg Jaap van Kranenburg nog een uitstekende kans op de gelijk maker, maar zijn inzet was een gemak kelijke prooi voor de Schellinkhout keeper. Ongeveer een kwartier voor het eindsignaal wist Schellinkhout de zege veilig te stellen. Met een snelle uitval over links verrastte de Koger verdediging inclusief de voortreffelijk spelende Paul van Exel, hij deed het de gehele wed strijd op de rechtsbackplaats heel goed. Op een gelukkige wijze caramboleerde de bal voor de voeten van de Schellink- houtaanvoerder, die het leer onhoud baar achter doelman Jan Dekker in de touwen knalde. De wedstrijd was hier mee beslist. Tijdens de algemene ledenvergadering van SV Oosterend is waarnemend secre taris J. Raven gekozen tot secretaris. F. Androg is gekozen voor de afdeling zaalvoetbal en E.Eelman voor de afde ling zaterdagvoetbal. Verder bleek op deze vergadering dat de financiële situ atie van de vereniging gezond is, maar dat er toch meer activiteiten die geld opleveren, moeten plaatsvinden. Er moet gespaard worden voor de nieuwbouw van een kantine met zes kleedkamers. De voorbereidingen voor de nieuwbouw zijn al in volle gang, maar doordat het terreinen-complex een andere ingang krijgt waarvoor grond verworven moet worden door de gemeente, is er reeds een forse verhoging ontstaan. Op de vergadering werd verder meegedeeld dat in de maand mei diverse toernooien worden georganiseerd. Zondag wordt de laatste wedstrijd van de Wielerclub verreden. Volgens traditie is dit een individuele tijdrit, waardoor de definitieve winnaar van de najaarscompetitie uit de bus moet ko men. De wedstrijden beginnen om half tien bij de oude TEM centrale aan het Schilderend. Er wordt zondag gereden in vier verschillende poules. In de jongste afdeling is Robert Visser vrijwel zeker van een prijs. De door ziekte geplaagde Paul Witte zal het puntenverlies graag goed maken. Van de pas begonnen Joost van Heerwaar- den moet nog blijken of hij de bijna zeven kilometer goed kan blijven cour- sen. Bij de oudere A-jeugd zal Niels Collou waarschijnlijk weinig concurren tie ondervinden. De dames Jopie Zijm en Marleen Terwindt zijn kanshebbers voor de overige prijzen. Vervolgens gaan om tien uur de senioren voor een 40 km tijdrit van start. Guus Barhorst zal zijn tijdrit wisselbokaal verdedigen. Deze trofee is beschikbaar gesteld door de ex-prof Gerard Kampes. Barhorst ver overde vorig jaar deze bokaal met een tijd van 63 minuten en 45 seconden, wat een gemiddelde van 37.647 km/u bete kent. Arie en Jos Huisman hebben dit seizoen, ondanks pech, al goede resul taten geboekt bij het rijden tegen het horloge. Hans Koorn de huidige leider in deze poule is minder getalenteerd in de tijdrit, evenals nummer één in de B- poule, Uwe Smit. In deze afdeling liet Mark Bakelaar in de korte tijdrit een goede tijd noteren. Jan van de Wal die tot kort het klassement aanvoerde zal wegens ziekte niet aan de start ver schijnen. Totaal worden ongeveer 35 renners verwacht. F. van Lare-M Bremer Pranger-De Visser M. Witte-P. Cornelisse P. Eelman-C. Witte H. Elzinga-A. Bakker 0-1 1-0 Vi-'/j 1-0 0-1 1-0 1-0 0-1 In de loop der jaren is ook op Texel heel wat gepraat en geschre ven over jeugd- en jongerenproble- men. Het zijn niet steeds dezelfde geluiden die worden geuit door mensen die zich beroepshalve met deze problematiek bezig houden. Dat bleek woensdagavond weer eens tijdens de vergadering van de raadscommissie voor Welzijnszaken, waar de gemeentelijke jongerenwer ker Jan Kramer signaleerde dat onder een deel van de jeugd sprake is van een zekere matheid wat de interesse voor georganiseerde acti viteiten betreft. Ze vinden het niet zo nodig dat er wat voor hen wordt gedaan. Kramer doelde daarbij op een categorie jongeren die met name de laatste tijd voor een belang rijk deel de sfeer bepaalt in 't Asiel, onderdeel van het dorpshuis van Den Burg. Deze jongeren zijn daar terecht gekomen omdat ze in andere gelegen heden niet zo worden gewaardeerd. Zij beschouwen 't Asiel als een soort huis kamer waar ze zich aangenaam doch tamelijk passief kunnen ontspannen Wat ze precies willen, is niet zo duide lijk. Ze willen blijkbaar niet zoveel. Jan Kramer tilde niet zwaar aan deze mat heid en had er vrede mee dat de tijd van spoelen, kaartspelen, sokkenbal en ander vertier voor deze categorie voor goed voorbij is. Overigens houdt de stichting Open Jeugdwerk zich met meer dingen bezig dan alleen het opvangen van matte jongeren. Een heel andere en succes volle activiteit is de scholierenopvang overdag. Maar de laatste tijd hebben zich bij deze scholieren ook werkloze jongeren aangesloten. Schuld Financieel zit de stichting Open Jeugdwerk moeilijk. De oude schuld van circa 710.000,— is niet kleiner ge worden maar juist groter. De activi teiten kosten meer dan ze opbrengen. Dat is vooral het geval met het enga geren van muziekgroepen, de enige activiteit die nog wel door vrijwel alle jongeren op prijs wordt gesteld. Voorzitter Fridt Blanken vertelde dat bij de begrotingsbehandeling in de ge meenteraad voorstellen ter tafel zullen komen om het open jeugdwerk op Texel weer financieel gezond te maken. Het komt erop neer, dat meer gemeen schapsgeld beschikbaar wordt gesteld en dat de financiële exploitatie minder afhankelijk wordt van de omzet aan de bar. Kramer maakte melding van nog een ander knelpunt bij het jeugd- en jongerenwerk op Texel: gebrek aan vrijwilligers bij diverse verenigingen. Ook deelde hij mee dat De Witte Burcht niet meer functioneert als op vangcentrum voor (jongere) jeugd op de zondagmiddag. Om te zorgen dat de betreffende groep jongeren (11-16 jaar) niet tussen wal en schip terecht komt, zal 't Asiel deze zondagopvang overnemen. Op verzoek van Daan Schilling gaf Jan Kramer na lang nadenken een nadere omschrijving van de „ongewen ste" jongeren die tegenwoordig in 't Asiel onderdak vinden. Het zijn jonge mensen met „punk" interesse, voor een deel studerende die van het vaste land afkomstig zijn. Ze zijn voorstan ders van ongebonden vrijheid, niet afkerig van anarchisme en voelen zich verwant met de „Autonomen" die de laatste tijd ook in de steden actief zijn. Dat zij niet overal begrip en waardering ondervinden ligt voor de hand, maar het lijkt niet verstandig hen weg te houden uit 't Asiel, ook al heeft dat tot gevolg dat andere jongeren daarom niet meer in dat Asiel komen. De meeste commissieleden hadden daar wel vrede mee. Daan Welboren: „Als ze daar alleen maar willen zitten, léat ze dan. Het gaat hier om een klein aantal jongeren. Er is veel meer jeugd die wél wat wil en daarvoor zijn vereni gingen genoeg". Welboren was overigens blij met het feit dat de laatste tijd op Texel, ook in de genoemde kringen, weer allerlei bandjes worden opgericht. Op dat gebied was een tijd lang helemaal niets aan de hand. Welboren veranderstelde dat die muziekgroepjes de vruchten zijn van het muziekonderwijs op Texel, al begreep hij best dat die vruchten voor sommige luisteraars erg bitter moeten smaken. De Baptistengemeente houdt maan dag 13 oktober een avond over evangeli satie in Spanje. Hiervoor is Dr. Marti nez, zendeling in Spanje uitgenodigd. De avond (met dia-vertoning) is in de Doopsgezinde kerk en de toegang is voor iedereen gratis. Dr. Martinez is al jaren in Spanje en heeft een belangrijke bijdrage geleverd aan een nieuwe wet die een eind moet maken aan discriminatie van protestan ten. Eén van de resultaten van deze wet is, dat protestantse leerkrachten gods dienstonderwijs mogen geven op schol len. Het is een eerste stap naar verdere acceptering van de godsdienstvrijheid in Spanje. In de Doopsgezinde kerk zal Dr. Martinez vertellen over de gevoerde strijd en de problemen die nog te over winnen zijn. Het gaat dan o.a. om pro testantse hulp aan soldaten, de burger lijke staat van predikanten en het uit bouwen van het godsdienstonderwijs.

Texelsche Courant | 1980 | | pagina 13