,,De vrek" zus I Voor het weekend „De man, die niemand werd ËU\ff\ Voetbalvooruitzichten Voetbalprogramma GESCHETTER MAAKT KNETTER Alcoholproblemen van 18 en 19 oktober 1980 Trombosedienst Artsen Groene Kruis I Apotheek I Dierenartsen Noodslachtingen Kerkdiensten VRIJDAG 17 OKTOBER 1980 TEXELSE COURANT PAGINA 5 Zaterdag 18 oktober en zaterdag 25 oktober geen pupillen-programma rv wegens vakantie. S.V. Texel Het eerste ontvangt Bergen, een altijd moeilijke tegenstander, met een produktieve voorhoede. Vanuit een gesloten verdediding proberen ze met snelle uitvallen tot scoren te komen. Met een verdedigende instelling en een volle inzet moet er toch een winstpunt inzitten. De reserves ontvangen het op de laatste plaats staande Helder 3. Zonder onderschatting van de tegenstander moeten de punten op Texel blijven. Na de dreun van afgelopen zondag, gaat het derde een zware wedstrijd te gemoet in Den Helder tegen Water vogels 3, want de Torren zijn op eigen veld meestal heel wat mans. Het vierde krijgt het in Schagen tegen SRC 6 ook niet cadeau. Nu het eerste winstpunt er is, kan het vijfde in Breezand tegen ZAP 7 ook een puntje pakken. Het juniorenkwartet krijgt SRC- junioren op bezoek en hier zitten moge lijkheden in voor B1 en Cl. Jammer dat er zo weinig ouders zijn, die hun zoon of zonen ook wel eens willen zien voet ballen. Geef eens blijk van Uw belang stelling! C3 gaat naar het sterke Succes C3 en veel succes zit er waarschijnlijk miet in. t.C. Texelse Boys Zondag speelt Boys 1 de uitwed strijd tegen Cocksdorp. Volgens de standenlijst moet dit voor de Boys 'n zacht eitje zijn, maar derby's zijn altijd moeilijke wedstrijden. De Boys vergeten wel eens dat ook in de eerste helft gevoetbald moet worden en dat kost punten. Ook voor Boys 2 een derby. Op bezoek komt ZDH 2. Gezien de resulta ten een zeer lastige tegenstander. Aan vang half drie. Ook het derde speelt weer een thuisj wedstrijd. Tegenstander is $cfragen,,4.. Terreindienst: Jos Huitema en Jan Maas. De A-junioren gaan naar Oudkarspel. DTS is voor ons nog een onbekende tegenstander. Onze junioren moeten zich weer instellen op 'n pittige tegen stander, maar als het een beetje meezit, zit er minstens een gelijkspel in. De dames spelen weer op eigen ter rein. Op bezoek komen de dames van KGB, een van de betere teams van de afdeling. Aanvang half een. Zaterdag voor Jun. B1 de uitwed strijd tegen ZAP B3. De C-junioren spelen thuis, om half 2 tegen HRC C4. De meisjesteams spelen beide op eigen terrein. De junioren om 14.45 tegen Flevo en de pupillen om half 2 tegen Wiron. De jongenspupillen hebben herfst vakantie. De trainingen gaan wel door. Zaterdag worden de werkzaamheden aan het tegelterras voortgezet, Helpers worden weer vanaf 10 uur verwacht. W. S. V. Oosterend SVO/Z 1 wacht wederom een zware wedstrijd thuis tegen Victoria O. Ook SVO/Z 2 heeft de uitwedstrijd tegen Reiger Boys 7 nog niet gewonnen. Het derde kan thuis gelijk spelen tegen Jong Holland 7. De A-junioren kunnen in Den Helder HRC A4 verslaan, maar de B-junioren zullen tevreden zijn met een puntende- ling in Julianadorp met JVC BI. De C1- junioren kunnen thuis winnen van Zee macht C1, evenals de C2-junioren, die Boys C3 kunnen verslaan. Het eerste moet naar Sporters. Na de eindeloze reeks van gelijke spelen rekenen we nu op een overwinning. Oosterend 2 kan thuis wellicht JVC 3 de baas, evenals het derde in 't Zand Geelzwart 5 kan kloppen. Het nieuw opgerichte vierde elftal zal vermoedelijk een uitwedstrijd hebben tegen ZAP 8. Het eerste punt moet dan toch te pakken zijn. ZDH Het eerste van ZDH krijgt zondag een oude bekende op bezoek: Callants- oog. um kontakt met de kopgroep te krijgen zullen beide punten in Den Hoorn moeten blijven. Dat zal niet een voudig zijn, want Callantsoog staat be kend om zijn goede inzet. ZDH 2 gaat naar Texelse Boys 2. Gerekend kan worden op een gelijkspel. ZDH 3 gaat naar BKC. Het is hoog tijd dat dit ZDH-team beide punten ver overt. De training van vrijdag wordt een dag eerder gehouden. Z. S.V. De Koog Het eerste gaat zondag op bezoek bij Succes. Met een beetje geluk zit er hier echt wel een puntje in. Vertrek boot 13.05 uur. Het tweede speelt deze week thuis tegen Watervogels, aanvang 14.30 uur. Junioren A1 zijn deze week vrij. Junioren C1 moeten tegen Succes C1. Vertrek boot 13.05 uur. Terreindienst: Jos Slikker en Martin Grooff. C. v. B. Afdeling Noordholland: SVO/Z-Victoria O, 14.30 uur Reiger Boys 7-SVO/Z 2, 14.30 uur SVO/Z 3-Jong Holland 7, 12.30 uur Junioren: HRC A4-Oosterend Al, 14.30 uur JVC B1-Oosterend B1, 14.30 uur Vertrek boot 13.05 uur ZAP B3-Tex. Boys BI, 14.30 uur Vertrek boot 13.05 uur Texel B1-SRC BI, 14.45 uur Texel B2-SRC B2, 14.45 uur Succes CTDe Koog Cl, 14.30 uur Vertrek boot 13.05 uur Oosterend C1-Zeemacht Cl, 13.30 uur Tex. Boys C1-HRC C4, 13.30 uur Oosterend C2-ZAP C3, 14.45 uur Succes C3-Texel C3, 14.30 uur Vertrek boot 13.05 uur Texel C1-SRC Cl, 13.30 uur Texel C2-SRC C2, 13.30 uur Meisjes junioren: Tex. Boys-Flevo, 14,45 uur Meisjes pupillen: Tex. Boys-Wiron, 13.30 uur Zondag 19 oktober: Afdeling Noordholland: Texel-Bergen, 14.30 uur Sporters-Oosterend, 14.30 uur Vertrek boot 12.05 uur ZDH-Callantsoog, 14.30 uur Cocksdorp-Tex. Boys, 14.30 uur Succes-De Koog, 14.30 uur Texel 2-Helder 3, 12.30 uur Oosterend 2-JVC 3, 14.30 uur Watervogels 3-Texel 3, 14.30 uur Tex. Boys 2-Zdh 2, 14.30 uur Geelzwart 5-Oosterend 3, 14.30 uur Vertrek boot 13.05 uur Tex. Boys 3-Schagen 4, 14.30 uur SRC 6-Texel 4, 14.30 uur Vertrek boot 13.05 uur ZAP 7-Texel 5, 14.30 uur Vertrek boot 13.05 uur BKC 5-ZDH 3, 14.30 uur Vertrek boot 13.05 uur De Koog 2-Watervogels 6, 14.30 uur ZAP 8-Oosterend 4, 14.30 uur Vertrek boot 13.05 uur Junioren: DTS ATTex. Boys Al, 14.30 uur Vertrek boot 12.05 uur Dames: Tex. Boys-KGB, 12.30 uur Samen reizen: Zaterdag 18 oktober: Boot 13.05 uur: Tex. Boys BI, Ooster end B1, De Koog Cl en Texel C3. Zondag 19 oktober: Boot 12.05 uur: Oosterend 1 en Tex. Boys A1. Boot 13.05 uur: Texel 5, Oosterend 4 en ZDH 3. Boot 13.05 uur: Oosterend 3 en Texel 4 Bij niet doorgaan van een wedstrijd bus afbestellen (02240) 12421. Waar beroemde toneelacteurs nooit overtuigend in geslaagd zijn, lukte de Franse filmkomiek Louis de Funès wel: Hij weet het stuk l'Avare, dat de Franse toneelschrijver Molière in 1666 schreef, echt tot leven te wekken in de gelijknamige film die de Nederlandse titel ,,De vrek" kreeg. In ,,De vrek" is de niet onbemiddelde monsieur Harpagnon (Louis de Funès) door zijn ziekelijke schraperigheid een regelrechte plaag voor zijn omgeving. Het huispersoneel is niet zelden de wanhoop nabij als de baas het op zijn heupen krijgt. En dat is eerder regel dan uitzondering aangezien Harpagnon, sinds hij zijn vermogen in een kist achter in de tuin begraven heeft, zijn huisgenoten met akelige achterdocht tegemoet treedt. Zelfs zijn kinderen, zoon Cléante en dochter Elisa, vertrouwt hij niet, zoals later blijkt niet ten onrechte. Want zoonlief maakt zich met behulp van de slimme huisknecht meester van de geldkist, bevattende 10.000 goudstukken. Niet om papa straatarm te maken maar om zijn toe stemming af te dwingen te trouwen met de beelschone Marianne. De schoon heid van dit arme meisje was de oude Harpagnon ook opgevallen en daarom moest zij zijn tweede vrouw worden. Het recht om in vrijheid een levenspart ner te kiezen behoud de vrek alleen zich zelf voor: zijn zoon en dochter moeten maar aan een niet aantrekkelijk maar wel financieel draagkrachtige partij worden gekoppeld. Via 'n wel ingewikkel de maar amusante ontknoping komt alles op zijn pootjes terecht, maar niet nadat de vrek door een zeer diep dal is gegaan. ,,De vrek" is te zien van vrijdag tot en met maandag. Alle leeftijden. De eerste lange tekenfilm die Walt Disney in 1955 op breedbeeldformaat (Cinemascope) maakte was „The lady and the tramp". Het bijzondere was bovendien dat er dwars door dit dieren- avontuur door de tekenaars aandacht was besteed aan de gewone mensen maatschappij. In een chique buitenwijk van een middelgrote Amerikaanse stad anno 1910 zette Disney enkele in het oog vallende sociale verschillen tegen over elkaar. De cocker spaniel Lady is van voorname klasse, maar de villa waar ze woont, wordt belaagd door een rioolrat. Haar vrienden zijn de buurhon- den: een hooggewaardeerde terrier en een bejaarde politiehond. Maar Lady valt tenslotte op een goedhartig straat type, dat zich eerst moet bewijzen om tot de betere kringen te worden toege laten. Deze geheel Nederlands gespro ken tekenfilm is te zien in de zondag matinee waarin de toegang zoals ge woonlijk alle leeftijden is. Mensen met alcoholproblemen kun nen bellen naar (02220) 4356. Iedere woensdag van 9.00 - 10.30 uur. Adres: Groene Kruis-gebouw (in gang tandartsencentrum) Witte Kruis- laan, Den Burg. Mee te nemen: alle trombosedienstgegevens van elders, verzekeringsgegevens (ziekenfonds- kaart). Uitsluitend voor spoedgevallen Van vrijdagavond 18.00 uur tot maandagmorgen 8.00 uur Dokter K. Eissen, Julianastraat 9, Den Burg, tel. (02220) 2039. Aanvragen visites s.v.p. tussen 9.30 en 10.30 uur. Spreekuur op zaterdag en zondag van 11.30-12.00 uur en van 16.00- 16.30 uur zonder afspraak. Ambulance fin geval van onge lukken met betekenend lichame lijk letsel) (02220) 2011. i L I I I Van vrijdagavond 18.00 uur tot maandagmiddag 13.00 uur. Zater dag en zondag te bereiken na 13.00 uur. Zr. Van Karsen, Kogerweg 132, Den Burg, tel. 4319. Magazijn Groene Kruis Geopend voor uitgifte goederen: Maandag t/m vrijdag van 17.00- 18.00 uur. Voor zeer spoedeisende tandheel kundige hulp kan men zaterdag en zondag om 18.00 uur precies te recht in het tandheelkundig cen trum in het Groene Kruisgebouw, Witte Kruislaan 19.' Weverstraat 95, telefoon (02220) 2112. Open van maandag t/m vrij dag van 8.30-18.00 uur. Zaterdags van 11.30-13.00 uur en van 16.00- 18.00 uur en zondags van 11.30- 13.00 uur en ,yaq .17,00,-18.00 uur. Buiten die tijd alleen voor spoed eisende gevallen. Alleen voor spoedgevallen tele foon (02220) 2527. Dagelijks is het politiebureau van de groep Texel van de Rijkspolitie telefonisch te bereiken via tel. (02220) 2644. Buiten kantooruren (tussen 18.00 en 08.00 uur) kan men rechtstreeks contact opnemen met de meldkamer van het district Alkmaar, tel. (072) 116444. Voor noodslachtingen bellen de heer A. van Heerwaarden, telefoon (02220) 2182 (slachtplaats) of 2663 (Wilhelminalaan 94), b.g.g. 3541. I Zondag 19 oktober 1980: HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg 10 uur ds. J. Buskes uit Middelstum, collecte Kerk en Israël Oppasdienst in de Schakel bij de kerk. Om 19.30 uur uitzending via De Lichtboei. De Cocksdorp 10.00 uur mevr. ds. De Winter (Haarlem). Zendingsbussenzondag Den Hoorn 11 uurds. Hoekstra De Koog 9.30 uur dienst in De Waal. 11.15 uur mevr. ds. De Winter uit Haarlem 19.30 uur Zangdienst De Waal 9.30 uur ds. Hoekstra Oosterend 9.30 uur ds. Van Zijll Langhout, collecte vluchtelin- genproject Oudeschild 11.00 uur ds. Van Zijll Langhout, collecte vluchtelin- genproject. GEREFORMEERDE KERKEN Den Burg 10.00 uur ds. Medema 19.00 uur ds. De Boer Oosterend 10.00 uur ds. De Boer 17.00 uur ds. Medema GEREFORMEERDE GEMEENTE Oosterend 10 uur ds. E. Venema uit Drachten 16.00 uur ds. E. Venema Woensdag 22 oktober Oosterend 19.00 uur ds. E. Venema GEREF. KERK (Vrijgemaakt) in de Doopsgezinde kerk, Kogerstr. Den Burg 16.15 uur Dienst DOOPSGEZINDE GEMEENTE Den Burg 10.00 uur ds. Nolthenius Uitzending via de Lichtboei BAPTISTENGEMEENTE in de Doopsgezinde kerk, Kogerstr. Den Burg 19.00 uur ds. Reiling landelijk evangelist voor de Unie van Baptistengemeenten. Onderwerp: „Het leven is geen cent meer waard". Kinderoppas aanwezig. Uitzending via de Lichtboei woens dagavond om 18.30 uur. ROOMS-KATHOLIEKE KERK Den Burg: zaterdag 19.30 uur Uitzending via De Lichtboei zondag: 10.45 uur De Koog: zondag 9.30 uur Oudeschild: zondag 19.00 uur Den Hoorn: zondag 10.45 uur De Cocksdorp: zondag 9.15 uur Oosterend: zaterdag 19.30 uur. JEHOVAH'S GETUIGEN Dorpshuis De Waldhoorn, Heren straat 30, Den Hoorn Zondags: 18.30 uur openbare lezing 19.30 uur Wachttorenstudie. Woensdags: 19.30 uur Theocr. school; 20.30 uur Dienstvergadering. FEUILLETON 9. En op een van die zeldzame momen ten, dat én haar vader én haar oom samen in de kamer waren en onder een glas madeira de zaken bespraken, zag Yvonne haar kans schoon. "ik hoop dat jullie niet zo in de zaken opgaan, dat jullie niet even tijd hebt voor mijn belangen". "Welzeker kind" zei haar vader, een beetje schuldig want hij was er zich van bewust dat hij veel te weinig tijd maakte voor zijn dochter. "Als ik het daar ook al te druk voor had!" Yvonne glimlachte flauwtjes. Hij had 't immers altijd druk en nooit eens echt tijd voor haar. Nog nooit was het gekomen tot een werkelijk vertrouwelijk gesprek. En nu was het daarvoor te laat. Wanneer de grote lichtkroon plotseling naar beneden was komen vallen, had den beide heren niet meer kunnen schrikken toen Yvonne hen vertelde dat door TOM LODEWIJK. ze zich verloofd had met Gerard de Rheede en dat ze binnen niet al te lange tijd wilde trouwen. "Je bedoelt... de jongeman de Rheede - hier van 't kantoor?" "Ja vader". "Hoe krijg je dat nou in je hoofd?" Het was een spontane reactie, er uit voor hij het wist. "Dat is meer een kwestie van het hart dan van het hoofd", kaatste ze terug. "Ja, dat merk ik", zei Henri Lazare grimmig. "Het een hoeft het ander niet uit te sluiten", merkte Guy zachtzinnig op. Tussen hem en Yvonne was wel ver trouwelijkheid en al stak het hem, dat zijn nichtje over deze allerbelangrijkste zaak nooit een woord met hem gespro ken had, hij begreep toch, dat ze dat niet gedurfd had. Hij probeerde al zijn conventionele bezwaren opzij te schui ven, de zaak zuiver te zien. Standsver schil deed het niet meer, trouwens, daarover dacht hij nogal modern. Dat de Rheede als employe bij de firma werk zaam was - och, wanneer hij bij een andere firma had gewerkt, had dat aan de zaak niets veranderd. En 't was een flinke vent, een prima kracht, kort geleden hadden Henri en hij overlegd of ze hem geen adjunct-directeur zouden maken en besloten daarmee tot 1 januari te wachten. Nee, daar moest hij overheen. Terwijl hij half luisterde naar Yvonne's vertellen hoe ze Gerard had ontmoet, dwong hij zichzelf tot een standpunt bepaling. Wat had hij eigenlijk tegen dit huwelijk? En dan moest hij zichzelf bekennen: het zat niet vast op de positie, of op de stand, maar op de persoon van de jonge de Rheede. Hij waardeerde zeer diens capaciteiten, maar hij vermoedde, niet zonder beduchtheid, een neiging tot Streberei, naar steeds hoger, steeds meer. Een man die over lijken gaat, had hij eens gedacht en meteen die ge dachte weer verworpen als overdreven. Maar toch had hij de indruk, dat Gerard de Rheede niet kieskeurig zou zijn in de middelen om zijn doel te bereiken. Hij had dan ook, meer dan zijn broer Henri, die in zijn zakelijke kortzichtigheid alleen de zakelijke kwaliteiten van zijn procuratiehouder liet meespreken- en die waren primal - enige reserves gehad ten aanzien van de benoeming in een leidende functie, maar, had hij gedacht, tenslotte hadden Henri en hij de teugels in handen. Nu, in dit ogenblik, zag hij opeens de situatie scherp. Hij zag Henri zitten, door de schok die Yvonne's mededeling hem veroorzaakt had opeens een oude en niet zo heel gezonde man. Dat is onzin, natuurlijk, dat kon niet alleen daardoor gekomen zijn, maar zoals Henri daar zat was hij: een vroeg oude, niet zo heel gezonde man. Alleen zag hij, Guy, dit opeens haarscherp. Hoe lang zou Henri nog meelopen? Hij had altijd al te veel van zichzelf gevergd, steeds bij de zaken, weinig ontspanning, weinig lichaams beweging, in de auto, uit de auto, op de beurs, op kantoor, in de vergaderzaal. En hij, Guy? Hij betrapte zichzelf soms op het verlangen de zaak de zaak te laten en eindelijk eens te gaan leven, inplaats van te worden geleefd. Wat had ie tenslotte, voor wie was al je inspanning? Voor Yvonne? Die zou zeker de zaak niet gaan beheren. Dus mis schien voor een vreemde vent, die geen klap verstand van zaken had en alleen het geld zou opsouperen? Moest hij niet blij zijn, dat Yvonne een man koos, die inderdaad ook een opvolger kon zijn? Maar hij was niet blij.... Hij dwong zich tot luisteren naar het gesprek tussen vader en dochter. "NU" zei Yvonne "kom dan eens op met uw verstandelijke en verstandige bezwaren!" Guy glimlachte zijns ondanks. Daar zat nu juist de kneep. Als je niet je toevlucht wilde nemen tot achterhaalde stands begrippen, was er puur verstandelijk niet eens zoveel op die verbintenis aan te merkenl Hij behoefde dat zelf niet eens te zeggen, want Yvonne zei precies wat hij zoeven gedacht had. Henri Lazare zat daar, ontmoedigd en verbitterd. Hij had zich een andere schoonzoon gedroomd, had zelfs be paalde jongelui er op aangekeken 'een goede partij voor Yvonne", maar Yvon ne had alle goede partijen links laten liggen en kwam nu aan met een kan toorbediende, want dat was die de Rheede toch eigenlijk. Hij had hoofdpijn. Hij had al genoeg zorgen aan de kop. Nou dit weer. Nu moest hij opeens alles laten schieten en zich concentreren op dit probleem, dat hem gans niet aanstond. Hij zocht een uitweg, zoals hij altijd gedaan had wanneer het over dingen ging, die niet in cijfers te vatten waren. Op dit ogen blik kon hij tegen Yvonne niet op, was er ook niet op voorbereid. "Zou het niet het beste zijn" kwam Guy "dat jij, Henri, zelf eens met de Rheede praatte?" "Dacht je dat dat hielp?" "Wat bedoel je - om hem ervan af te brengen? Nee dat geloof ik niet. Als dat lukte was de Rheede geen knip voor de neus waard en Yvonne mens, hij moest er niet aan denken. Het lieve kind was helemaal kop over bol van die vrijerl "Je moet van die jongen toch ook eens een andere indruk krijgen dan dat hij het als procuratiehouder goed doet? Je kent hem nauwelijks, privé". Henri knikte suffig. Hij had het be nauwd, hij moest rust hebben, van dit gesprek, van al deze ellende af. "Goed. Dat is misschien het beste. Vind je het erg, Yvonne, als ik oom Guy er dan bij vraag?" "O nee vader. Graag zelf". Oom Guy zou, hoopte ze, wel olie kunnen gieten op golven, die misschien wat hoog zouden kunnen oplaaien. "Henri, laat mij dit eerst maar eens be praten. Ik zal de Rheede wel zeggen dat we over deze zaak met hem willen spreken". "Doe jij maar" zei Henri Lazare. "Ik ben niet in de stemming". De lucht was grauw en 'n naargeestig regentje siepelde neer, toen Yvonne Lazare en Gerard de Rheede bij de ingang van het stadhuis poseerden voor de onvermijdelijke fotograaf. Yvonne liet er de gelukkigste dag van haar leven niet door bederven, in Holland kon je zoiets verwachten. Guy Lazare, hoewel volstrekt niet bijgelovig, vond dit weer in volkomen overeenstemming zijn eigen toekomstverwachtingen wat dit jonge paar betrof. Het was natuurlijk van het begin aan voor hem en zijn broer een verloren slag geweest. Eigenlijk waren er geen steek houdende bezwaren aan te voeren. Henri's teleurstelling over Yvonne's ge miste kansen, zijn eigen voorgevoelens, konden niet als argument dienen. En het was duidelijk dat Yvonne vast besloten was. Dan hoefde je ook niet te proberen haar van haar stiA te krijgen. (wordt vervolgd)

Texelsche Courant | 1980 | | pagina 5