Texelaartjes ■mnwibiiMi Drukke receptie voor honderdjarige The electric horseman Levendige handel op vlooienmarkt GEBIAF ERGERT FAMILIEBERICHTEN Sportmededelingen Voetbal Zaalvoetbaltoernooi Arn. Looyer met pensioen? geef 'n fiets, blijven ze jong! Op zaterdag 25 oktober a.s. houdt zaalvoetbalvereniging Arn. Looyer een zaalvoetbaltoernooi in sporthal Ons Genoegen. De aanvang is 18.00 uur en het toernooi zal duren tot 23.00 uur. De deelnemende verenigingen zijn: Kik- kert/Topido, Texel veteranen, Ooster end, Question, Poltax en Arn. Looyer. Het ligt in de bedoeling om van dit Arn. Looyer toernooi een jaarlijks terug kerend evenement te maken. 7 juni 1923 - 23 oktober 1980 Niet klagen maar dragen en vragen om kracht, niet zorgen voor morgen bij vallende nacht, niet beven voor 't leven gegeven door God, maar het heden besteden naar plicht en gebod. Op 23 oktober is overleden onze zorgzame man, vader, zwager en oom Paulus Oosterhaven. Texel: M. Oosterhaven-Muste Heere Sjoerd Jan - Ute Hans Paul Willem Maarten Den Helder: J. C. Muste D. M. Muste-Eelman Yolande - Jaap Hans Edith Mieke Ruijslaan 2, 1796 AD De Koog, Texel. De crematie zal plaatsvinden op maandag, 27 oktober n.m. 2 uur in het Crematorium, Ha- ringhuizerweg 3 te Schagen, voorafgegaan door een rouwdienst om 11.00 uur in de Ned. Herv. kerk te De Koog. Gelegenheid tot condoleren vrijdagavond van 7.30 tot 8.30 uur in ,,De Schuilhut" te De Koog en na de crematie in de koffiekamer van het crematorium. AAN ONZE ADVERTEERDERS Adverteerders, die gebruik maken van de rubriek „Texe- laartjes" worden verzocht de kosten gelijk te voldoen. Bij het verzenden van een nota wordt voor deze kleine bedragen /2,50 administratie kosten in rekening gebracht. Administratie T.C. Om aan uw adver tenties de vereiste zorg te kunnen be steden is het nood zakelijk dat wij de tekst met de even tuele illustraties zo vroeg mogelijk in ons bezit hebben. De uiterste tijden zijn: woensdag 10.00 uur voor de krant van vrijdag en vrijdag 12.00 uur voor de krant van dinsdag. Geboren: Petronella Gemgje Jocoba (Petra) Piet, Gerrie en Willeke Eelman Met grote dankbaarheid voor wat hij voor ons heeft gedaan, nemen wij afscheid van onze vriend Paul Oosteihaven. Zijn inzet voor onze zaak is ons vele jaren een onmisbare steun geweest. „Taxi Toon Smidt" N. Smidt-Ellen 23 oktober 1980. 22 oktober 1980, Bernhardlaan 50. Verloren woensdag morgen op het fietspad van De Koog naar Den Burg gele plastic laars met veter. Gaarne bericht J. Vlaming, tel. (02228) 465. De figuur waaraan Robert Redford gestalte geeft, blijkt behoorlijk diep gezonken. Onder de naam van Sonny toont hij ons een professionele cowboy die zich vijfmaal de wereldkampioen van de rodeo heeft mogen noemen. In „The electric horseman" maken we hem echter in een volgende periode mee. Sonny is zo mogelijk nog beroemder geworden vanwege zijn deelname aan een landelijke reclamecampagne voor ontbijtpap. Op het persoonlijke vlak heeft die eindeloze publiciteitstoer waar in hij als de grootste rodeo-held aller tijden in de schijnwerpers wordt gezet hem achteruitgezet. Hij is doorlopend dronken en moet door assistenten in z'n broek en laarzen worden gehesen. De titel „The electric horseman" slaat op het kostuum van Sonny dat hem tijdens de reclameshows vervormt tot een aangeklede aap. In het pak zitten gekleurde lampjes gemonteerd en geze ten op zijn eveneens met neonlicht uitgeruste paard presenteert Sonny zich vervolgens als een menselijke kerst boom. Hij doorstaat de luidruchtige nachtmerrie in een stevige waas van alcohol. Tijdens een persconferentie krijgt hij een paar messcherpe vragen van de pinnige televisieverslaggeefster Hallie (Jane Fonda). En daarna ontdekt Sonny dat zijn firma een fiere hengst (verzekerd tegen 12 miljoen dollar) met verdovende middelen bewerkt opdat het dier mak genoeg zal zijn om met Sonny in peji ShbW-op-:Kat'.toftedivte-'ver schijnen. Dit gaat Sonny te ver. Hij bestijgt het paard, dooft alle lichtjes en kiest voor de vrijheid. De vedette heeft PAGINA 2 TEXELSE COURANT VRIJDAG 24 OKTOBER 1980 S.V. Texel Het eerste gaat naar RCZ, een tech nisch goede ploeg. Vooral op eigen terrein zijn deze Zaandammers heel wat mans. Met veel inzet zit er een winst punt in. Het tweede krijgt het op Wie- ringen tegen het thuis nog ongeslagen Succes 2 ook moeilijk, maar met de ge bruikelijke inzet gaan de punten mee naar Texel. Het derde ontvangt koplo per HRC 6, een jonge ploeg waarin een paar oudere technisch goede spelers zitten. Het zal niet meevallen om een goed resultaat te halen. Het vierde speelt als er tenminste elf spelers zijn, thuis tegen Flevo 4 en het is de hoog ste tijd om eens een positief resultaat te halen. Het vijfde zien we thuis winnen van WGW 8. Het juniorenkwartet gaat naar Heiloo om tegen de zeer sterke HSV junioren een paar punten te ver overen. HSV B1 en Cl zijn nog onge slagen. Na zaterdag niet meer? C3 kan tegen WGW C5 de punten binnen halen. daarmee officieel de diefstal van een kostbaar paard op zijn geweten. Wat hem tot die daad heeft bewogen, is een vraag waarop de journaliste Hallie een antwoord wenst te vinden. Zij doet een snel onderzoek en ontdekt de vlucht route van Sonny die zij volgt dwars door de woestijn naar het speel- paradijs van Las Vegas. Maar de politie en de publiciteitskaravaan zijn ook op gang gekomen en dat leidt tot de gekste situaties en acties die het bekijken zeker waard zijn. „The electric horseman" is te zien van vrijdag tot en met maandag. De toegang is alle leeftijden. Ter ere van de vijftigste verjaardag (1979) van Mickey Mouse zijn een aantal van de beroemdste tekenfilms over deze populaire muis samengevoegd in een compleet filmprogramma. De verschil lende filmpjes worden door Edwin Rut ten aan elkaar gepraat, die in de bege leidende tekst iets vertelt over de geschiedenis van Mickey Mouse, over de technische snufjes waarvan Walt Disney zich bediende, en over de bijzonderheden van de inhoud. Voor de volwassenen in de zaal zal dat ongetwij feld erg interessant zijn, maar de kinde ren zal het een zorg zijn hoe Mickey steeds beter en geraffineerder op het witte doek verscheen. Gelukkig zijn er bij de filmpjes enkele geheide toppers, die zonder onderbreking worden ver toond en de kleine kijkers ruim aan hun trekken laten komen. In de leukste films uit het programma wordt Mickey Mouse bijna altijd terzijde gestaan door iiijh Vriendjes Gpofy en Donald Duck. „Mickey Mouse 50 jaar jong" is te zien in de zondagmatinee. De toegang is vooralle leeftijden. Wij verkopen speelgoed waar je iets aan hebt", brulde een tien-jarige verkoper door de Dorpsstraat in De Koog Even later was zijn Lego trein met rails verkocht. ,,Je moet het goed aanpakken was zijn lachende commentaar. Deze kleine verkoper was een van de 120 handelaartjes die de vlooienmarkt in De Koog woens dag tot een groot succes maakten. De meeste kinderen hadden met zijn tweeën of drieën een kraam. Die kraam bestond uit een deken of plastic zeil op de grond of een klein tafeltje vol met speelgoed en zelfge maakte artikelen. Volgens de mees ten was de handel uitstekend. ,,Na een uur hadden we vijftig piek", aldus een verkoopster. Vooral in de morgenuren was het publiek in gro ten getale aanwezig. Tegen twaalf en van de aanvankelijk duizend be zoekers bleven er een paar honderd over. Het mocht de pret van de markt/ui niet drukken. De zeiltjes en dekens werden onder de winkelluife/s getrokken, zodat het publiek droog geholpen kon worden. Het werd kouder maar de kraamhouders en kraamhoudsters hielden dapper vol. Als beloning kregen ze allemaal een gratis zak patat van de braderiecom missie van De Koog Promotions. De braderiecommissie heeft de vlooien markt vor de tweede maal georgani seerd en het plan is om er een jaarlijks evenement van te maken. „Er zijn veel meer kramen dan vorig jaar. Dat is voor ons een teken dat de Texelse jeugd het leuk vindt en we hebben daardoor een leuke toeristische at tractie in de herfstvakantie", aldus mede-organisator W. Mets. Als uit Den Helder en er waren poppenkastvoorstellingen. Deze wer den goed bezocht. De markt duurde van tien tot vier uur maar er waren ook enkelen die van geen ophouden wisten en na vieren bleven handelen. Het assorti ment van de stalletjes was ook dit jaar weer groot; veel strips, oude fietsen, puzzels, kinderkaarten, stic kers, kleding, zelfgemaakte gipsen beeldjes, beschilderde flessen, schel pen, postzegels, speelgoed voor alle leeftijden, en noem maar op Mogelijk zal de braderiecommissie stappen ondernemen om een vlooi enmarkt tijdens het zomerseizoen te organiseren. De nadruk blijft echter beslist liggen op 'niet commercieel'. Voor deze markt waren de kinderen benaderd via een stencil, dat op de scholen is voorgelezen. Dit systeem werkt uitstekend maar Mets had wel de indruk dat er een enkele school is die het evenement niet serieus neemt. „Het is juist voor de kinderen Op dinsdag 28 oktober 1980 hopen, zo de Here wil, onze ouders E. van den Brink en H. H. van den Brink-van Boven hun 25-jarig huwelijksfeest te vieren. U bent van harte welkom op de receptie, die zater dag 1 november van half 5 tot half 6 in Theodora- hoeve gehouden zal worden. Hun kinderen: Anneke - Klaas Gerrit 1955 - 1980 Op 28 oktober a.s. zijn onze ouders en grootouders G. Eelman en A. Eelman-Kiewiet 25 jaar getrouwd. Wilt u vader en moeder komen feliciteren, dan bent u zaterdag 1 november van harte welkom in De Raads- kelder, van 20.00 tot 22.00 uur. Dat zij nog lang in ons midden mogen blijven, is de wens van hun dankbare kinderen en kleinkinderen: Hilly, Jozef en Marcel Neeltje Riekie, Teun, Mariska, Gordon en Linda Muyweg 58, Eierland. uur begon het echter flink te regenen 'sfeermaker' speelde een draaiorgel een belevenis", aldus Mets HIMIIIIlllllllllllllllIlllIIIIIIIIMIIlïlllllllllllllIllllllllllllllllllllllllllllllll1 Met blijdschap geven wij U kennis van de geboorte van onze dochter en zusje Imme Geeske Arie, Gina en Neeltje Langeveld Texel, 22 oktober 1980, Postweg 140, Eierland. Voor de vele blijken van medeleven tijdens de ziekte en na het overlijden van mijn geliefde vrouw en onze lieve moeder, groot moeder en overgrootmoe der FIJTJE BREMER VLAMING en voor de laatste eer, die U haar hebt willen bewij zen, betuigen wij U onze welgemeende dank. Uit aller naam L. F. Bremer Oosterend, Texel, oktober 1980. Gevraagd: enkele TESO aandelen. De Texelse Courant, tel. (02220) 2741 Bokbier ,ln den Grooten Slock" Supermarkt De Instuif Veel parkeerruimte. Te koop prima 1-pers. matrassen 735, koel kast f50, wasautomaat 7125,-; eethoek 7100,-; toilettafel 760, school banksetje 725, en nog veel meer bij Barhorst Meubelhandel, Marico- weg 2a, Den Burg. Vakantiewoningen te huur gevraagd voor de kerstdagen en geheel 1981. Inl. Ver. Verhuur ders, Postbus 151, Den Burg. Bowling-herfsttoernooi, 25 en 26 oktober a.s. Voor vernieuwen en repareren van auto-uitla ten: Uw Uitlaatspecialist Garage Kievit, Jonker straat, Den Burg. Trouwen doe je in een trouwjurk. Originele crea tie te koop bij Tineke Beutick-Kroes, Warmoes straat 43, Den Burg, tel. (02220) 2208. Een bijzonder aanbod voor een bijzondere dag. Kanarie gevangen., Tegen adv.kosten terug te halen bij Van Heer waarden, Noordwester 17, tel. 4159. Te koop gevraagd: oud kippehok(je) en konijnen hok met ren. Sieme Zijm, (02226) 576. Voor een drankje, hap je of dineren gaat u „Do Raadskelder" eens pro beren. Tot ziens. Tel. 02220-2235. Suijkerbuijk zet hot mos in do aangeboden ,^upertaart" ,,We maakten enige tijd geleden een „Sint Jan" kreeg Suijkerbuijk een grote tocht met de Blijde Rijders, en Kees uitgesneden taart die het getal 100 Suijkerbuijk was ook mee. Opeens vormde. De recreatiezaal van „Sint begon één van de paarden te steigeren. Jan" was bomvol en het duurde dan Er waren mensen die schrokken. Suijker- ook geruime tijd voordat iedereen Suij- buijk zijn reactie was: „ik wou dat ik wat kerbuijk gefeliciteerd had. De jarige jonger was dan zou ik dat paardje genoot zichtbaar van al deze belang- kopen". Deze opmerking is tekenend stelling, voor de man die vandaag honderd jaar wordt. Ik noem het een prestatie". Deze Zenuwen woorden sprak burgemeester J. Engel- yy van Heerwaarden, directeur van vaart op de verjaardag van C. Suijker- Sjnt Jan» ging hierop in hebt buijk die op grootse wijze gevierd werd 36 522 nachten goed geslapen en twee in de recreatiezaal van het verzorgings- nachten heeft u zich zorgen gemaakt of tehuis Sint Jan. Er waren vele sprekers u de 36.524 nachten wel vol zou maken, en alleen de felicitaties van de familie- pnagr ik kan me die zenuwen voor leden aan de familie-oudste namen al stellen", zo sprak hij. Van Heerwaarden een uur in beslag. noemde Suijkerbuijk bijna onsterfelijk. Na de Eucharistieviering opende bur- „We weten dat het niet zo is maar het gemeester Engelvaart met een felicita- lijkt er wel op", aldus Van Heerwaarden, tiewoord. Hij zei dat het moeilijk was Suijkerbuijk had ook een cadeau voor een speech te maken voor een hon- „Sint Jan". Van Heerwaarden kreeg derdjarige omdat dat heel weinig voor- een aquarel, gemaakt door Lenie van 't komt. Hij dacht dat deze hoge leeftijd te Noordende, aangeboden met een bij maken had met het goede leefklimaat zonder goed portret van de jarige zelf. op Texel en de leefwijze die Suijkerbuijk „Zo zullen we altijd in „Sint Jan" de voor zichzelf belangrijk vindt. „U werd unieke Suijkerbuijk herinneren", zei Van midden in de nacht door uw vrouw Heerwaarden. binnengeroepen omdat u nog stond te pga officiële gedeelte was er voor spitten. Ik weet niet hoe diep u toen de overige bezoekers gelegenheid om C. spitte maar u was vast en zeker een Suijkerbuijk de hand te drukken, goede kracht bij gemeentewerken ge weest", zei de burgemeester. Namens het gemeentebestuur bood hij Suijker buijk bloemen aan. Gerard Witte sprak namens het be stuur van „Sint Jan". Hij memoreerde dat het de eerste keer was dat een honderdste verjaardag in „Sint Jan" gevierd was. Een pluim voor directie, zusters en personeel vond hij wel op zijn plaats, omdat zij mede verantwoordelijk zijn voor de verzorging van de jarige. Maar een veel grotere pluim heet u zelf verdiend want u toont aan dat u met uw eigen leefwijze heel oud kan worden. Dit zet mensen aan het denken en dat is ook nodig", volgens Witte. Hij hoopte dat Suijkerbuijk door mocht gaan met zijn stabiele leefpatroon, zodat het volgend jaar weer feest is. Van de bewoners kreeg Suijkerbuijk een grote fruitmand aanbegoden. S. Zijm zei namens de bewoners dat dit geschenk tevens inhield dat er in de toekomst altijd fruit zal zijn voor de oudste van „Sint Jan". „Als het op is dan geef je maar een brul", zo zei hij. Hierna kreeg de familie de gelegen heid om de jarige te feliciteren. Van

Texelsche Courant | 1980 | | pagina 2