STEREO ALS WAPEN TEGEN BUREN Bowlingcompetitie weer van start Geen verzekering en kentekenberwijs M I SI 1 TEXELAARS ^OOR^ DE BALIE Zon. maan en hoog water Acht rheumapatienten worden uitgezonden Ontzegging Rijbevoegdheid Rijden in crossauto Verkoopdag van Zusterkringen Verleende bouwvergunningen Prof. Dr. C. de Jager doet mee aan wereldwijd onder zoek klimaats verandering „Geef Max de zak" Bijstand-vrouwen vormen comité VRIJDAG 24 OKTOBER 1980 M* TEXELSE COURANT PAGINA 5 Mevrouw C. E. L. liet in de nacht van 15 op 16 november haar stereo-installatie te hard spelen en deed dit nog eens in de nacht van 18 op 19 december. De eerste keer, toen het rumoer om half twaalf 's nachts begon, werd haar apparatuur door de politie in beslag genomen. In december had ze echter nieuwe apparatuur, die op de 18e om elf uur met volle geluidssterkte werd aangezet. Reden voor de politie om wederom in actie te komen en nogmaals de installatie in beslag te nemen. Tevens moest mevrouw L. zich voor deze feiten bij de kantonrechter verantwoorden. Op 29 april van dit jaar vonniste de Helderse kantonrechter verbeurdverklaring van het in beslag genomen materiaal. In aanmerking genomen, dat de eerste stereo-instal latie zeven jaar geleden voor tweeduizend gulden werd aange schaft, en dat de nieuwe stereo installatie f2300,— kostte, vond mevrouw L. dit reden om in hoger beroep te gaan. Dit hoger beroep diende afgelopen dins dag voor de meervoudige kamer van het arrondissementsge recht in Alkmaar. Als raadsman had mevrouw L, Mr. Teunisse. Tijdens de zitting van de meervoudi- feite de spullen van de handelaar zijn, ge kamer in Alkmaar bleek dat er be- die door mevrouw L. werden misbruikt paald wel iets meer aan de hand was en die zodoende in beslag werden ge- dan een simpel te hard laten spelen van een stereo-installatie. Duidelijk werd dat de relatie tussen mevrouw L. en haar buren meer dan slecht was. Tij dens de zitting van de kantonrechter had mevrouw L. verklaard: ,,lk wil de in beslag genomen apparatuur terug hebben. Door mijn toekomstige buren zal ik niet worden gepest. Dan hoef ik ook niet terug te pesten." Gedoeld werd hier op het feit dat mevrouw L. door de slechte relatie met haar buren wilde verhuizen. Haar huis staat sinds december dan ook te koop en sedert dien woont ze bij haar ouders. Me vrouw L. verklaarde dat de problemen met haar buren al geruime tijd aan de gang zijn. President van de meervoudi ge kamer Mr. Doedens constateerde dat ten tijde van het inbeslagnemen van de stereo-apparatuur iedereen een beetje over zijn toeren was. Mevrouw L. heeft zich geruime tijd wegens over spannenheid onder doktersbehandeling moeten stellen. Eén en ander hield ook verband met persoonlijke en financiële omstandigheden. ,,Was dit nou de juiste manier om alles af te reageren," vroeg Doedens. ,,Nee", antwoordde de verdachte, ,,het werkte juist ave rechts." ,,Was u zelf aanwezig toen de instal latie zo hard aanstond", vroeg Doedens. De verdachte L- bevestigde dit. ,,ln het proces verbaal staat: ,,Neem de hele zaak maar mee. Ik heb geld zat. Ik koop zo weer een nieuwe". Is dat ook gebeurd?, vroeg Doedens. Mevrouw L. zei dat ze geen geld had om een nieuwe installatie te kopen. Ze zei tijdens het uitslaan van dit soort kreten overspannen te zijn geweest en het nooit zo bedoeld te hebben. In ant woord op deze vraag kwam echter ook nog een interessant juridisch feit naar voren. De tweede installatie die net als de eerste in beslag werd genomen, is nog steeds niet betaald. Met de verko per was een betalingsafspraak ge maakt, maar aan die verplichting werd niet voldaan. Van het geld dat mevrouw L. en haar twee kinderen ter beschikking staat, kon dergelijke apparatuur inderdaad niet betaald worden. Het interessante van dit geval is dat de verkoper een poging heeft gedaan de koopovereenkomst via een beroep op wanprestatie ongedaan te maken. In iedere overeenkomst, dus ook in een koopovereenkomst, geldt dat wanneer één van de twee partijen zich niet houdt aan de gemaakte afspraken, de wederpartij wanprestatie aan kan to nen. Een gevolg van een geslaagd beroep op wanprestatie is, dat de over eenkomst nooit geacht wordt te hebben bestaan. De eigendom van ver kochte apparatuur is nooit overgegaan en er hoeft ook niet meer betaald te worden. De nalatige partij wordt ver oordeeld tot teruggave van het gelever de en eventueel schadevergoeding. Wanneer bij ontbinding van een over eenkomst wordt uitgegaan van de fictie dat de eigendom van de stereoappara tuur nooit van de handelaar naar mevrouw L. overging, zouden het in De heer W. J. M. K. werd vorige week dinsdag door het kantongerecht te Den Helder bij verstek veroordeeld tot een boete van tweehonderd gulden, bij niet voldoening te vervangen door vier dagen hechtenis en een ontzeg ging van de rijbevoegdheid voor drie maanden. K. had 120 in plaats van 80 over de Pontweg gereden De heer Van R. kreeg een boete op gelegd van f35, of één dag hechtenis wegens het niet betalen van kijk- en luistergeld. Ook hij was niet op de zitting van de kantonrechter versche nen. nomen. De handelaar had mevrouw L., na inbeslagname, een formulier laten tekenen waarin de wanprestatie aan de orde werd gesteld. In zijn requisitoir ging officier Botman uitvoerig in op het formulier dat mevrouw L. had moeten tekenen. Hij stelde vast dat aan het formulier een aantal gebreken kleven. Bovendien stelde hij vast dat strafrechtelijk eigen dom iets geheel anders is dan eigendom naar het burgerlijk recht. Op grond hiervan zag hij dan ook geen be zwaar de apparatuur volgens het vonnis van de kantonrechter in beslag te nemen. Proeftijd De officier had echter wel degelijk oog voor de problemen waarin mevrouw L. verkeert. Net als de kan tonrechter achtte hij het ten laste gelegde wettig en overtuigend bewe zen. Hij kon erin meegaan dat de eerste apparatuur in beslag genomen was en verbeurd verklaard werd. De officier vond echter dat de tweede apparatuur die nog niet betaald was, aan mevrouw L. teruggegeven moest worden. Zijn hoofdargument hiervoor was, dat hij mevrouw L. niet verder in moeilijk heden wilde brengen. Komt de appara tuur weer in het bezit van L., dan kan de handelaar één en ander via een ci viele procedure terugvorderen, indien L. zelf niet mocht besluiten tot terug gave. Om de voorkomen dat er weer misbruik van de apparatuur zou worden gemaakt, eiste de officier, naast verbeurdverklaring van de stereoset, die het eerst in beslag werd genomen, een voorwaardelijke boete van 7750,— of 15 dagen hechtenis, met een proef tijd van twee jaar. Deze straf wordt dus ten uitvoer gebracht als mevrouw L. binnen twee jaar hetzelfde strafbare feit begaat. De raadsman van mevrouw L., Mr. Teunisse, was het met de officier eens dat het wettig en overtuigend bewijs in deze zaak was geleverd. Hij vroeg ech ter bijzondere aandacht voor de per soonlijke omstandigheden waarin de verdachte verkeerde. „De spannin gen lopen mijn cliënt door het hoofd. Vandaar dat ze op de zitting van de kantonrechter weinig heeft gezegd. In dat licht moeten ook opmerkingen tij dens de inbeslagname als: „Neem maar mee," worden gezien. Mevrouw L. is gescheiden, ze heeft twee kinde ren en ze heeft last met haar buren. Daar bovenop kwam nog eens een brief van het gemeentebestuur waarin haar een onzorgvuldig handelen, dat niet goed voor haar buren en niet goed voor haarzelf was, werd verweten. Contacten met de maatschappelijk wer ker op Texel leverden ook niet het ge wenste resultaat op. Het hele feit is: mevrouw zat in een verkeerde am biance. Er is haar geadviseerd in een in richting of een rusthuis te gaan. Maar ze wilde dit niet in verband met haar twee kinderen. Nu heeft ze rust gevon den en is tot haarzelf gekomen in het ouderlijk huis. Vanwege de cumulatie van spanningen en het feit dat mevrouw L. in het ouderlijke huis geheel tot rust is gekomen, vind ik dat de verbeurdverklaring van zowel de eerste als de tweede apparatuur moet worden opgeheven," zei de advocaat. De raadsman was verder van mening dat de boete van f750, voorwaarde lijk te hoog is. „Er is f750,— voor waardelijk gevraagd. Dat zou betaald moeten worden als het nog eens gebeurt. Iets wat ik zeker niet geloof. Maar in het onwaarschijnlijke geval dat dit ooit nog eens mocht gebeuren, is een boete van f750,—, rekening houdend met mevrouws financiële mid delen, te hoog. Vernietig het vonnis van de kantonrechter. Geef de appara tuur aan haar terug. De hoogte van de boete laat ik gaarne aan uw college over. Maar breng de proeftijd terug tot één jaar," zei Mr. Teunisse De officier liet weten 'vast te houden aan zijn eis. De uitspraak wordt dinsdag 4 novem ber gedaan. Op 29 juli van dit jaar reed de heer B. P. C. W. met een crossauto over de Oosterenderweg. De crossauto sleepte een andere crossauto. Het geheel werd door twee agenten aan gehouden die constateerden, dat er zonder verzekering, rijbewijs en geldig kenteken werd gereden. Op 15 april diende de zaak voor het kan tongerecht. W„ die niet op die zitting verscheen, werd veroordeeld tot een boete en drie maanden ont zegging van de rijbevoegdheid. Een eis die hem wat hoog voorkwam en daarom verscheen hij dinsdag maar wel op de zitting van de meervoudi ge kamer van het kantongerecht te Alkmaar. W. verklaarde dat de auto wel een kentekenbewijs had, maar dat alleen de kentekenplaten ontbraken. „We reden In een crossauto en we wisten dat dat niet mag op de openbare weg. Maar we hadden geen oplegger om de auto te vervoeren, dus deden we het zo. Het is waar dat ik tegen de politie heb verklaard dat de auto geen ken tekenbewijs had. Maar ik wist zelf nog niet dat die er wel was. Op de vraag van de president van de meervoudige kamer Mr. Doedens hoe het zat met de verzekering antwoordde verdachte W. dat tijdens het crossen de club die het evenement organiseert zorgt voor een algemene verzekering voor alle deelnemers. Deze verzekering geldt echter alleen maar voor het rijden in de auto's tijdens de cross. De verze kering is dus niet geldig als met een crossauto op de openbare weg wordt gereden. Mr. Doedens wees W. op het enorme risico dat hij gelopen had door met een onverzekerde auto op de openbare weg te rijden. Slepen „Als we van het crossterrein naar huis gaan, worden we meestal ge sleept," zei W. „Dat slepen gebeurt trouwens ook niet verzekerd. Mijn vriend had geen gelegenheid gesleept te worden, want door een aanrijding tijdens de cross was een wiel van zijn auto ontzet. Ik kon hem later niet met een gewone personenauto slepen, want dat zou veel te zwaar zijn geweest. Dus nam ik die crossauto. Om de zaak veilig te stellen hebben we slechts dertig kilometer gereden. Ik denk dat de agenten die ons verbali seerden met de plaatselijke situatie niet zo goed op de hoogte waren. Ze waren een blauwe maandag op Texel". „Het is dus een soort Texelse folklore om op crossdagen niet te verbaliseren" concludeerde president Mr. Doedens. Voorts vroeg de president wat het vonnis van de kantonrechter voor W. zou betekenen. „Ik vind drie maanden overtrokken. Het is vervelend in mijn werk en privé. Ik geef handenarbeidles op een school en ik moet vaak mate riaal vervoeren. Daarnaast heb ik veel materiaal nodig als beeldhouwer." Ter zitting bleek dat de verdachte de auto maar twee weken in zijn bezit heeft gehad. Na de cross werd hij weer aan de oorspronkelijke eigenaar terug- verkocht. In zijn requisitoir achtte de officier de feiten bewezen. Mr. Botman tilde vooral zwaar aan het feit dat de auto niet verzekerd was. Desondanks was hij in zijn eis wat milder dan de kanton rechter in zijn vonnis. Als straf voor het onverzekerd rijden eiste hij een boete van f200, of vier dagen hechtenis en een voorwaardelijke ontzegging van de rijbevoegdheid van drie maanden met een proeftijd van twee jaar. De meervoudige kamer zal op 4 november uitspraak doen De federatie van Doopsgezinde zusterkringen op Texel houdt dins dag 28 oktober de jaarlijkse verkoop dag in de Doopsgezinde kerk aan de Kogerstraat in Den Burg. De verkoop begint om 10.15 uur. Die dag worden veel handwerkartike- len aangeboden, maar er is ook twee dehands kleding en een „rommelhoek" met boeken en curiosa. Verder zijn er verlotingen en bloemen en planten. De prijzen zijn, volgens de organisatie, heel redelijk. Er wordt op gewezen dat men rustig de tijd kan nemen om de verkoop te bezoeken; er is ook de mogelijkheid om een kopje koffie te drinken. Na een onderbreking van enige maanden gaat a.s. dinsdag de com petitie van de Bowling Bond Texel weer van start. Hieraan vooraf het traditionele herfsttoemooi, dat zaterdag en zondag 25 en 26 oktober in Bowling „De Koogel" gespeeld wordt. Er wordt op dezelfde manier gespeeld als vorig jaar. Er is een dins dagavondleague (competitie), waaraan 6 trio's meedoen en een woensdag- en donderdagavondleague, waaraan 24 trio's meedoen in een A- en B-klasse. In de trio's hebben zich enige ver schuivingen voorgedaan. In het kam pioenstrio van vorig jaar Paal 19, is Roland van Zeist door verhuizing ver dwenen. Zijn plaats zal opgevuld wor den door Kees Keijzer. Het Koogel- team is op het laatste moment Han Brusselaars kwijt geraakt. Dit team zoekt naarstig naar een goede vervan ger. Het trio Vitaminebron is uit elkaar gevallen. Marja Eelman, Anneriet Keijzer en Mieke Flens vormen nu het nieuwe trio Vitaminebron, terwijl de overige leden Marita Daalder, Rick Nichols, Hanny Smit met als aanvulling Betty Schraag onder Daalders Super- mart gaan spelen. Het trio „Doortje" heeft een nieuwe sponsor gevonden. Dit trio gaat de komende competitie van start onder de naam 't Cafeetje. Het trio Graaf Spuiterij is versterkt met Tiny Bakker, die afkomstig is uit het trio De Toekomst. Het trio Texel Vast goed is Din en Els Alderlieste kwijt geraakt door vertrek naar de West. De nieuwe leden zijn Henk Janse en E. Lugtenburg. Het nieuwe trio Muy bestaat uit de dames Lobate, Lasthuijzen, Bremer en als reserve Neeltje Hoogerheide. Door vertrek van de dames Lobato en Lasthuijzen is het trio Dubbel El aangevuld met de heren De Kruijff en J. Nouwen. Het nieuwe lid J. v. Hove zal de gelederen verster ken van het trio Reizenboetiek. Verder hebben zich nog nieuwe trio's aange meld, zoals het trio Mevo bestaande uit de fam. Van Setten en Grootjen. Het nieuwe trio Ko-Live bestaat uit Hans List (uit Strandplevier II), Hanneke Het college van B. en W. heeft in de maand september aan de volgende personen en ondernemingen bouwver gunningen afgegeven: J. Stapersma, voor het wijzigen van de voorgevel van Thijsselaan 102 in Den Burg; J. E. Koenders uit Benne- veld, voor het uitbreiden van de keuken van een woning aan de Naalrand in Den Hoorn; W. van der Werf, voor het bouwen van een bedrijfsschuur aan de Californiëweg 144 bij De Koog; W. Weiffen uit Solingen, voor het bouwen van een serre aan het woonhuis, Ruys- laan 29, De Koog. J. Groen, Vuurto- renweg 146, De Cocksdorp, voor het bouwen van een woonhuis aan het Keidelplein in De Cocksdorp; S. Dros, voor het plaatsen van een dakraam in de woning Wilsterstraat 10, Den Burg; J. Schaatsenberg voor het bouwen van een berging bij de woning Tjakkerstraat 22 in Den Burg; J. P. G. Schraag, voor het plaatsen van een poort bij de woning Beatrixlaan 11, Den Burg; De kerkvoogdij van de Nederlands Her vormde gemeente Waal en Koog, voor een uitbreiding van het kerkgebouw aan het Hogereind in De Waal; N. J. L. Baars uit Haarlem, voor het verbouwen van Hotel „De Kievit" aan de Hoofd weg; K. F. Grootjen voor het uitbreiden van het woonhuis Postweg 73 in Zuid- Eierland; Th. de Jong uit Den Haag, voor het uitbreiden van een zomerhuis aan de Slufterweg 162 bij De Cocks dorp; J. R. van der Geest voor het veranderen van het woonhuis Pontweg 51, Den Hoorn; G. van Woensel uit Haarlem, voor het bouwen van een woonhuis aan het Keidelplein in De Cocksdorp; G. L. S. Lindeman uit 's Hertogenbosch, voor het uitbreiden van een zomerhuis, Californiëweg 87 bij De Koog; M. Verijzer voor het bouwen van een garage, Hoofdweg 51, Eier- land; P. de Bloois, Ploosterstraat 26, De Cocksdorp, voor het uitbreiden van het woonhuis Kikkertstraat 26, in De Cocksdorp; J. Goudsblom, Lieuwstraat 27, voor het veranderen van het restau rant Dorpsstraat 23j in De Koog; het bestuur van 't Skiltje, voor het uitbrei den van dit dorpshuis aan de De Ruy- terstraat 61 in Oudeschild; P.E.N. in Den Burg, voor het bouwen van vier schakelruimtes aan IJsdijk 9 in Oudeschild; A. C. Pool voor het uitbrei den van een bijkeuken in de woning Schilderend 123 in Den Burg; M. J. Witte en J. Eelman voor het verande ren van het winkelpand Weverstraat 104-106 in Den Burg; „Reh-bex B.V." uit Rotterdam, voor het bouwen van een trafostation bij „Tubantia", Pont weg 133; A. J. van Hogen, Winter groen 7, De Koog, voor het uitbreiden van een berging; J. F. Spanjer, Duin roosstraat 2a, De Koog, voor het bouwen van een bedrijfswoning Mari- coweg 1, Den Burg. Veldman en Wim Koorn. De plaats van Hans List in Strandplevier II is opgevuld door Gerry Verseput. Ook is het trio Holly Hobby nog naarstig aan het zoeken voor de lege plaats van Kees Keijzer. In de dinsdagavondleague is slechts één nieuw trio opgenomen. Karin Zijm, Terry Hoogenbosch en Peter Huisman vormen het trio Loodgietersbedrijf Zijm. Verder organiseert de BBT dit jaar weer een Huisvrouwen (dames) league, die op donderdagochtend gespeeld gaat worden. Bij voldoende deelname zal er naar gestreefd worden ook op woensdagmorgen een competitie te or ganiseren. Dames, die interesse heb ben, kunnen zich opgeven bij Bowling De Koogel. Zaterdag 1 november zal er een open bowlingmiddag voor de jeugd georga niseerd worden, waarvan de BBT hoopt voldoende jeugd over te houden om weer op zaterdag of zondag een jeugdleague te organiseren. Het Bowlingcentrum zelf zal pogen op maandagavond een bedrijfsleague op te zetten. Bedrijven die interesse hebben, kunnen zich ook melden bij Bowling De Koogel. Bowling-programma: 28 oktober, 20.30 uur: Slagerij Ott-De Kagers Lood.bedrijf Zijm-Kwartet Gamma-De Luwe Boshoek 29 oktober, 19.30 uur: Kocky's Kapsalon-De Vitaminebron Texel Vastgoed-Sommeltjes Wasserij Texel-May 21.30 uur: Vismans Eethuisje-Strandplevier I Holly Hobbie Boetiek-Fun De Koogel-Graaf Spuiterij De zon komt 26 oktober op om 7.23 uur en gaat onder om 17.20 uur; 29 oktober op om 7.32 en onder om 17.12 uur. Maan: 30 okt. LK; 7 nov. NM. Vrijdag 24 oktober Zaterdag 25 oktober Zondag 26 oktober Maandag 27 oktober Dinsdag 28 oktober Woensdag 29 oktober Donderdag 30 oktober Vrijdag 31 oktober Zaterdag 1 november 8.40 en 21.07 9.25 en 21.56 10.20 en 22.42 10.45 en 23.13 11.37 en 23.35 en 12.25 0.05 en 12.34 1.00 en 12.51 2.12en 13.58 Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoog water. De op Texel geboren prof. Dr. C. de Jager doet mee aan een groot wetenschappelijk samenwerkings project om de verstoorde warmte- balans op aarde te onderzoeken. Vorige maand werden door 151 geleerden uit 70 landen afspraken gemaakt voor een onderzoek naar klimaatsveranderingen. Onder het klimaat wordt verstaan het algeme ne weertype dat hoort bij een be paald gebied op de aardbol. Hoofd doel van het onderzoek is beter te begrijpen hoe klimaten worden beïn vloed. Een van de voornaamste onderwerpen is het onderzoeken van de gevolgen van koolzuurgas in de dampkring. Doordat op aarde steeds meer verbrand wordt, ont staat er steeds meer koolzuurgas. Dat geeft een broeikaseffect. De warmte van buiten kan er wel door, maar de warmte vanaf de aarde kan niet weg. Daardoor wordt de aarde warmer, hetgeen tot gevolg kan hebben dat de polen smelten en de waterstand van de zeeën hoger wordt. Onder normale omstandigheden kan het koolzuur door de begroeiing op aarde weer omgevormd worden tot zuurstof. Het probleem is echter dat de begroeiing op aarde afneemt. Als het poolijs smelt wordt de zon minder teruggekaatst en blijft nóg meer warm te hangen. Volgens professor De Jager versterken de effecten elkaar. Van het onderzoek zal dan ook vooral een waar schuwende werking uitgaan. Het kap pen van wouden in samenhang met vervuiling door koolzuurgas wordt door De Jager gekenschetst als roofbouw op aarde plegen. Het onderzoek zal zich verder bezig houden met proble men rond kernafval en de bewegingen van de aardkorst. Het congres van wetenschappers komt eens in de vier jaar bijeen en vormt dan de Internatio nale Council of Scientific Unions (ICSU). Donderdag 30 oktober, 19.30 uur Dubbel El-'t Steigertje Paal 9-Reizenboetiek Paal 19-'t Cafeetje 21.30 uur: Strandplevier ll-MEVO Daalders Supermarkt-Ko-Live Wielewaal-21 Donderdag 23 oktober Vanavond is er tot 22.00 uur bazaar in dorpshuis De Wielewaal te De Waal georganiseerd door de Hervormde Vrouwenvereniging De Commissie voor Ruimtelijke Ordening houdt om 20.00 uur een openbare vergadering in het raadhuis. De agenda vermeldt onder andere het bouwplan van Jarino in de Gasthuis straat, de stand van zaken wat betreft het bedrijventerrein in Oosterend, struktuuropzet Oosterend-noord en de stand van zaken van diverse bestem mingsplannen In een radioprogramma zal aandacht besteed worden aan de onlangs gehou den CRM „inspraakreis" langs de ver schillende Waddengemeenten. Hilver sum 1, 18.35 uur. Vrijdag 24 oktober Concert in de Nederlands Hervormde kerk van Den Burg door de organist Jan Teeuw. Georganiseerd door Texel Concertimento Aanvang 19.30 uur. Zaterdag 25 oktober Snertrit van de MAB-club. Start om 20.00 uur bij de voormalige bedrijfsruimtes van de Fa. De Wit aan het Wezenland. Zondag 26 oktober Van 8 tot 10 uur sportviswedstrijden bij 't Horntje. Maandag 27 oktober Een avond van de Vereniging van Be drijfsvoorlichting Texel met als thema „Hoe financier ik het beste". Spreker is J. Visser. Hotel De Pelikaaan, aanvang 20.00 uur. Het Vrouwenhuis heeft in dorpshuis de Oude ULO een thema-avond over het onderwerp „Vrouw en bijstand". Aan vang 20.00 uur. Het succes van de onlangs op Texel gehouden kledingactie ten bate van de Max Tailleurstichting is nog groter dan aanvankelijk was gemeld. Niet minder dan acht Texelse rheumapatienten zullen van de opbrengst naar een buitenlands kuuroord kunnen worden uitgezon den. Het „rendement" van de actie was op Texel extra hoog, omdat praktisch alle vormen van medewer king gratis zijn geweest, waardoor er vrijwel geen onkosten waren. Met name het beschikbaar stellen van bestel- en vrachtauto's (zowel voor het inzamelen op Texel als bij de afvoer van de onverwacht grote hoeveelheid van ruim 30 ton) is van groot belang geweest. De combinatie van de Max Tailleurstichting kon dezelfde avond 14 ton meenemen naar het vasteland. De resterende 16 ton werd de volgende dag afgevoerd met twee combinaties van J. C. Rab B.V. De uit te zenden patiënten zullen worden uitgekozen in overleg met de betreffende huisartsen. In tegen stelling tot anders luidende geruch ten komen alleen mensen in aanmer king die een dergelijke kuur moeilijk zelf kunnen betalen. Dat de nauw bij de actie betrokken rheumapatiente Marja van der Vis er zelf van zou profiteren is derhalve onjuist; zij betaalt de kuur in Bad Gastein uit eigen zak. Vrouwen in de bijstand staan elkaar bij. Onder dit motto wordt maandag een avond gehouden in het Vrouwen huis in het dorpshuis van Den Burg. Vrouwen met kinderen die van de bij stand leven, kampen vaak met proble men op het gebied van huisvesting, sa menwonen, te weinig studiemogelijkhe den, te weinig informatie vanuit de sociale dienst, geen of weinig kans op werken, tekort aan kinderopvang. Bo vendien vinden de vrouwen veel uitke ringen te laag, waardoor schulden ont staan en wordt melding gemaakt van een doolhof van formulieren en pape rassen dat doorgeworsteld moet worden. Om deze problemen het hoofd te bieden, wordt op Texel, in navolging van Groningen, Rotterdam, Amsterdam en Den Haag een comité opgericht. Degenen, die mee willen doen met het opzetten van het Texels comité worden uitgenodigd maandagavond om acht uur naar het Vrouwenhuis te komen. Eerst bellen mag ook: (02220) 4954.

Texelsche Courant | 1980 | | pagina 5