DE BLOEMETJES Ruime overwinning met matig voetbal zaalvoetDaluitslagen Gelijkspel voor Tex. Boys Texel 2 pakt kansen niet Geslaagd toernooi Gelijkspel in zware strijd Winst voor MST handbalteam Fel Oudesluis wint van ZDH Voetbaluitslagen Goede score voor J. Wiersma-C. Maas C.A.F.-leden Oosterend DINSDAG 28 OKTOBER 1980 TEXELSE COURANT PAGINA 5 Grote vreugde heerste gister avond in bowling De Koogel in De Koog, waar Gré Koorn werd gehul digd wegens haar bowlingprestaties op de Europese kampioenschappen voor landenteams in Rome. Hoewel het Nederlandse damesteam het niet zo best deed, was de indivi duele prestatie van Gré uitstekend. In de rangschikking werd ze derde, direct achter Inge Nilson, die vijfde is op de wereldranglijst. Gré gooide bij de wedstrijden een gemiddelde van 187. De kampioenschappen in Rome waren georganiseerd door de FIQUE, een overkoepelende orga nisatie, zoiets als de FIFA bij het voetbal. Deelgenomen werd door twaalf landen. De prestaties van de Texelse bowlingster zijn vooral op merkelijk omdat zij al na een zeer korte tijd een half jaar) voor dit toernooi werd geselecteerd. Ge bruikelijk is dat men eerst een of twee jaar in de selectie meedraait. Gré wordt door haar trainer Ronald Boyow dan ook beschouwd als een natuurtalent. Op de foto Gré Koorn tijdens de bloemenhulde. BiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiilllliiMiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiilliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiimiiimmimiiiiiiiiiig De tafeltennisvereniging Tetak had vrijdag een tafeltennistournooi voor leerlingen van de klassen 4. 5 en 6 van de Texelse lagere scholen. Maarliefst 61 deelnemersisters] zijn op dit evenement afgekomen. Het werd een leuk en spor tief gebeuren De kinderen waren verdeeld over di verse groepen. Bij de jongens waren drie leeftijdsgroepen, n.l. 9 jaar, 10-11 jaar en 11-12 jaar. De meisjes vormden gezamenlijk één leeftijdsgroep van 9-11 jaar. Door dit grote aantal inschrijvingen kon niet iedereen tegelijk achter de tafel verschijnen. Om 10.00 uur begon het tournooi voor de jongensgroepen 9 jaar en 10-11 jaar. Alle tafels waren druk bezet en er werd energiek gespeeld. Er waren diverse leuke partijen bij. In elke leeftijdsgroep waren enkele poules. Van elke poule gingen de nummers 1 en 2 over naar de finale-poule. Zo tegen half twaalf kwamen de meisjes en de jon- gensgroep 11-12 jaar aan bod. Ook hierbij gingen de nummers 1 en 2 van elke poule over naar de finale-poule. Vooral in deze groepen zaten enkele goede spelers(sters). Om ongeveer 14.00 uur kon begonnen worden aan de finale-poules. Alleen bij de 11-12 jarigen moest men eerst nog in de halve finale uitkomen, waaruit zich weer 4 spelers selecteerden voor de finale-poule. De jongens en meisjes die zich geplaatst hebben voor de finale-poules waren: jongens 9 jaar: Richard Nammensma, Arjan Rienks, Sieb Hofker, Klaus Gros- pietsch, Armando Boon en Jacco Zijm, jongens 10-11 jaar: Hans van Exel, Sydney de Haan, Ruud Beerling, Robert Visser, Ralph Koning en Norbert Eel- man, jongens 11-12 jaar: Marco Koorn, Michael Dekker, Marc Keijser en Jo hannes Reuvers, meisjes 9-11 jaar: Gretha Beijert, Yvonne Vittali, Tanja Koopman, Ellis van Egmond, llonka de Boer, Gerda Koopman. Daar er in deze finale-poules uitgemaakt moest worden wie er in de prijzen zou vallen werd de strijd bij enkelen nog fanatieker, maar iedereen bleef keurig sportief spelen. Voor elke jongensgroep waren 3 prijzen en voor de meisjesgroep 4 prijzen beschikbaar. Vooral de meisjes wisten in de finale-poule van geen ophouden. Velen zagen kans de bal erg lang op tafel te houden, zodat vele partijen erg lang duurden. Maar spannend waren ze wel. Zodoende liep het hele tournooi ongeveer 1 uur uit en konden de prijzen om 18.00 uur aan de winnaars en winnaressen worden uitgereikt. Boven dien kregen alle deelnemers (sters) na afloop nog een herinneringslintje. Ge zien het enorme enthousiasme van de kinderen vraagt dit evenment er zeker om volgend jaar opnieuw georganiseerd te worden. De prijswinnaars van de verschillende leeftijdsgroepen waren: Jongens 9 jaar: 1. Richard Nammensma, 2. Arjen Rienks, 3. Klaus Groszpietsch, jongens 10-11 jaar: 1. Norbert Eelman, 2. Ruud Beerling, 3. Sydney de Haan, jongens 11-12 jaar: 1. Marco Koorn, 2. Michael Dekker, 3. Johannes Reuvers, meisjes 9-11 jaar: 1. Gretha Beijert, 2. Ellis van Egmond, 3. Yvonne Vittali, 4. llonka de Boer. In een snelle en aantrekkelijke wed strijd hebben de dames van Texelse Boys hard moeten werken tegen de Reiger Boys dames uit Heerhugowaard. Vooral het goed opgezette aanvallen waren de dames uit Heerhugowaard^ meerdere malen gevaarlijk. De Texelse dames wisten vooral in de tweede helft de zwakke plekken van de tegenstander te vinden en dit resulteerde in een verdiend 3-3 gelijkspel. Direkt na de aftrap kwamen de dames van Reiger Boys met snelle aanvallen gevaarlijk voor het Boys doel, maar wisten deze nog niet goed af te werken. De Boys dames kwamen na ongeveer 10 minuten op een voorsprong toen een pass van Nicolien Keijzer de vrijstaande Anita Witte bereikte, die geen fout maakte en beheerst scoorde, 0-1Reiger Boys bleef goede aanvallen opzetten en dit resulteerde dan ook in de gelijk maker, 1-1. Over en weer werden goede aanvallen opgezet maar de achterhoedes wisten ze goed op te vangen. Nicolien Keijzer wist de Texelse Boys opnieuw op een voorsprong te zetten toen een hard verschot onbereikbaar voor de keepster in het doel verdween, 1-2. Reiger Boys kwamen echter voor de rust toch nog weer gelijk toen een aanval over rechts goed werd afgerond door een opko mende middenveldspeelster, ruststand 2-2. Na de rust een bijzonder fel aanval lend Reiger Boys waar de Texelse dames handen vol werk aan hadden. Nadat keepster Marja van Heerwaarden een paar goede reddingen verricht had was ze kansloos op een van richting verandert schot wat de stand op 3-2 bracht. Langzaam maar zeker kwamen de Texelse Boys onder de druk vandaan en wisten met goede combinaties ge vaarlijk voor het andere doel te komen. Het was opnieuw Anita Witte die de achterhoede van Reiger Boys uitspeelde en de verdiende gelijkmaker scoorde, 3-3. Na de overwinning op de Meervogels uit Akersloot van vorige week, werd ook afgelopen zondag de dameshandbal thuiswedstrijd MST - St. George 3 uit Spierdijk met winst voor MST afgeslo ten. MST scoorde reeds in de eerste mi nuut. Daarna werd goed door St. George verdedigd. Er ontstonden toch nog een paar goede kansen voor MST wat resulteerde in een ruststand van 3-0 voor MST-seniorenteam, Na de rust leek het er even op dat St. George sterker ging spelen. Er werden vrij vlot achter elkaar twee doelpunten door hen gemaakt. MST liet het er echter niet bij zitten en hield het spel goed in handen. Einduitslag 5-3. Texel 2 kwam in een mooie wedstrijd tegen nummer 2 op de ranglijst. Succes 2, tot een gelijkspel. Geen slecht resul taat maar tijdens het spel bleek dat Succes over minder kracht beschikt dan uit de ranglijst mocht blijken. In deze wedstrijd had er voor Texel 2 zeker een overwinning in kunnen zitten. In de eerste helft was het een vrijwel gelijk opgaande strijd. Texel 2 kreeg iets betere kansen, maar van echt doelrijpe kansen kon niet gesproken worden. Slechts één keer kreeg Texel een zeer goede mogelijkheid om de score te openen. André Keesom werd verrast door een plotselinge kans die hij kreeg en schoot voor open doel net naast. Toch was het André Keesom die de opningstreffer inleidde. Hij maakte zich op rechts vrij en bediende Peter Kikkert op maat, 0-1. Al direct na de rust wist Succes langszij te komen. Uit een corner belandde de bal via de voet van Hans Geus op de paal. De terugspringende bal werd erg slecht weggewerkt. Eén van de Succes voorwaartsen profiteerde gretig van de hem geboden kans, 1-1. Hierna werd Texel enigszins onder druk gezet. Echt gevaarlijk werd Succes echter niet. Texel kreeg zelfs de betere kansen. André Keesom kreeg twee erg goede kansen. Hij wist de goede rich ting echter niet te vinden. Ook de zeer hard werkende Willem Brons kreeg nog een goede kans, maar hij faalde. Succes wist er weinig tegenover te zetten. Texel voetbalde de partij rustig uit, aangezien zij het meest gebaat waren met een puntendeling. In een weinig enerverende wed strijd kon ZDH geen punten bemach tigen op het fel spelende Oudesluis. De strijd verliep rommelig en vooral in de voorhoede ontbrak bij ZDH de techniek om goed door te breken. In de persoonlijke duels was Oudesluis duidelijk sterker en de einduitslag 1 —0 was dan ook terecht. In eerste instantie nam ZDH het initiatief. Twee maal kon spits Bram Brouwer de bal inkoppen, maar beide keren misten de kopstoten de juiste richting. Het meeste spel voltrok zich om de middellijn en beide keepers hadden weinig werk. Beide ploegen leden veel balverlies en er viel voor de toeschouwers niet veel te genieten. Slechts één maal moest keeper Bakker handelend optreden op een keiharde in zet. Hij deed dat bekwaam. Na de rust kwam ZDH wat sterker opzetten, maar opnieuw bleek de voor hoede onmachtig. Halverwege de tweede helft nam Oudesluis het initia tief weer over en omdat vooral de per soonlijke duels gewonnen werden, kon de thuisclub ZDH onder druk zetten. Dat resulteerde in een doelpunt van Ovida, die een kwartier voor tijd, toen de ZDH-achterhoede blunderde, de bal laag in de hoek schoot (1—0). ZDH probeerde nog terug te komen, maar Oudesluis kreeg de kansen, die echter niet benut werden. Nog één keer moest keeper Verheul gestrekt naar de hoek op een vrije trap van Henk de Ruyter, maar terecht bleven de punten in Oudesluis. Zaterdag 25 oktober 1980 Afdeling Noordholland: Waard '75-SVO/Z 1-5 SVO/Z 2-Jong Holland 6 1-2 S. C. Castricum 6-SVO/Z 3 9—0 Junioren: Oosterend A1-De Koog A1 6—0 Oosterend B1-Succes B1 3—5 De Koog C1-HCSC C1 0-6 Oosterend C1-Watervogels C1 0—2 BKC C2-Tex. Boys C1 0-4 WGW C4-Oosterend C2 5—2 Texel C3-WGW C5 3-1 Dames: Reiger Boys-Tex. Boys 3—3 Meisjes junioren: GSV-Tex. Boys 1—3 Meisjes pupillen: Blokkers-Tex. Boys 1 10 Zondag 26 oktober 1980: Afdeling Noordholland: RCZ-Texel 1-0 Oudesluis-ZDH 1—0 AGSV-Cocksdorp 6—0 Tex. Boys-S.C. DYnamo 1 1 De Koog-MOC 0 3—5 Succes 2-Texel 2 1 1 Texel 3-HRC 6 0-2 Helder 5-Oosterend 2 2—3 ZDH 2-Vesdo 2 3-3 Oosterend 3-JVC 4 7—1 Zeemacht 4-Tex. Boys 2 1 —5 Tex. Boys 3-Vesdo 3 2—4 Texel 4-Flevo 4 5—2 Texel 5-WGW 8 5-2 ZDH 3-Wiron 4 4-6 Oosterend 4-Helder 8 2—2 WGW 9-De Koog 2 4-3 Junioren: Tex. Boys A1-Hollandia Al 3—2 HSV B1-Texel B1 4-0 HSV B2-Texel B2 18-0 HSV C1-Texel C1 3-0 HSV C2-Texel C2 12-0 Hoofdklasse: JKM - Oosterend Eerste klasse: Texel - KSMT Mok - Rab Amro - Nioz Tex. Boys - Arn. Looyer Reserve eerste klasse: Dubbeldik 2 - Oosterend 2 JKM 3-Datsun 3 Dubbeldik 3 - Oosterend 3 Tweede klasse: Jelleboog - KSMT2 Oosterend 5 - Nioz 2 Rabo - Oosterend 4 ZDH 2 - Question 2 2-3 3-10 2-1 1-4 1-5 2-1 1-3 1-0 4-4 4-1 De Boys zijn er niet in geslaagd om in de thuiswedstrijd tegen SC Dynamo de volle winst te behalen. De eerste helft van deze wedstrijd was van zeer matig gehalte en ein digde dan ook terecht zonder doel punten. Dynamo speelde in deze periode fanatieker en kreeg ook een paar goede scoringskansen. Keeper Kees Koopman stak in goede vorm en voorkwam 2x, door zich gedurfd voor de voeten te werpen van een tegenstander, een achterstand voor de Boys. De tweede helft was van een veel beter gehalte. De Boys waren door de trainer en de thee wat opgepept en brachten nu meer vaart in hun spel. Er ontspon zich een levendiger wedstrijd. Dynamo had het eerst succes. Nadat Kees Koopman al snel goed moest rea geren om een doelpunt te voorkomen, moest hij na 5 min. spelen toch zwich ten. Na een hoekschop zag de Boys achterhoede geen kans de bal goed weg te werken. A. v. Meerbeek maakte dankbaar gebruik van de chaos door de bal in het doel te werken. Dynamo kon echter niet lang van deze voorsprong genieten, want 10 min. later was het weer gelijk toen Paul v. Heerwaarden energiek doorzette en de Dynamo-doel man kansloos liet. Over en weer ontstonden daarna nog Eon vrije schop voor de Boys vlek voor doet werd gestopt door het muurtje van SC Dyne- mo-speters. Eén van de kansen, die Texelse Boys niet wist te benutten. goede scoringskansen. Keeper Koop man liet zich echter niet meer verras sen en aan de andere kant had de Dynamo-keeper het geluk dat uitste kende schoten van de Boys-aanvallers Hans Beverdam en Paul van Heerwaar den net over de lat zoefden. De beste kans van de middag was voor Paul de Grave. Na uitstekend voorbereidend werk van hemzelf kreeg hij de bal - vrij voor doel - weer voor de voeten ge speeld. In plaats van een beheerst tikkie, schoot hij hard tegen de lat. Het gelijke spel gaf echter wel de juiste verhouding weer, maar het lever de voor het publiek teveel mat voetbal op. Uitslag 4e competitieavond. C. Maas-J. Wiersma 6974 2 E. de Porto-G. Speets 6870 0 J. Koomen-C. v. Poelje 6849 4 P. Hartog-H. Snoek 6774 2 R. Festen - P. v.d. Molen 6711 2 J. Zijm-P. Buijsman 6660 3 F. Witte-R. Kleinveld 6629 1 P. Bruin- M. Bakelaar 6589 2 Echtp. J. van Heerwaarden 6574 2 Echtp. P. v. Heerwaarden 6525 1 Stand 1e periode na 16 partijen: Echtp. P. v. Heerwaarden 26089 8 Th. Witte-J. Witte 26087 7 Echtp.J. Spaans 25871 8 Echtp. H. Zijm 25854 7 P. Bruin-M. Bakelaar 25513 9 Dames Vermuë-Timmerman 25479 10 F. v.d. Gracht-G. Caspers 25425 5 C. Maas-J. Wiersma 25320 6 Echtp. J. van Heerwaarden 25162 6 R. Festen-P. v.d. Molen 25156 9 Mededeling voor belangstellenden die mee willen doen aan het kampioen schap van Texel. Wegens de grote belangstelling, die voor dit evenement bestaat, wordt ieder die zich nog niet heeft opgegeven verzocht dit zo spoe dig mogelijk te doen, uiterlijk tot don derdagavond 30 oktober. Opgaven kun nen gedaan worden aan één van de be stuursleden of in De Zwaan. Derde klasse: Tex. Boys3-KSMT3 Texel 2 - Slufterhoek Zaalvoetbalprogramma: Woensdag 29 oktober. 18.00 Citroen - De Koogel 1 18.30 Bremakker - Swarte Schaep 19.00 Oosterend 3 - JKM 3 19.45 Nioz-KSMT 20.35 JKM - De Zwaan 21.20 Dubbeldik - Oosterend 22.10 Datsun 3 - Dubbeldik 3 Zaaldienst: Mok Donderdag 30 oktober: 18.00 De Koogel 2 - Alkema 18.30 Dagmarkt - Buro Eelman 19.00 De Koog - Oosterend 6 19.45 Arn. Looyer - Mok 20.35 ZDH 4- De Koog 2 21.20 Rab 2-Dubbeldik 4 22.10 Amro - Texel Zaaldienst: Texelse Boys Vrijdag 31 oktober: 20.00 Dubbeldik 2 - Datsun 2 20.45 Datsun - Question 21.30 JKM 2-Oosterend 2 22.15 Aen O2000-ZDH Zaaldienst: Texel Het zaterdagelftal van Oosterend is ook na zeven wedstrijden (5 ge wonnen, 2 gelijk) ongeslagen gebleven. Deze keer werd met matig voetbal gewonnen van een niet al te sterk Waard 75. De wind en het gladde veld bezorgden Oosterend in de eerste helft nog problemen: 0—1, maar na rust was het Oosterend dat aan een kwartier genoeg had om naar 1—5 weg te lopen door doel punten van Henk Witte (3), Dirk Trap en Jan Oosterhof. Oosterend begon zaterdag sterk en verschafte zich in het eerste kwartier al diverse kansen, maar de buitenspelva) en het gladde veld hielden Oosterend vooral in deze beginfase op de nul Maar naarmate de wedstrijd vorderde kreeg Oosterend meer grip op de wedstrijd en was alleen het wachten op de eerste goal, die kwam dan ook na ongeveer een half uur spelen. Het was Kees Bremer, die goed doorging op links en zijn scherpe voorzet werd bikkelhard ingeschoten door de spits Henk Witte. Hierna verschaften beide ploegen zich nog diverse kansen, maar de 0—1 stand bleef tot de rust gehand haafd. De eerste 10 min. van de 2de helft waren zonder meer de slechste van de hele wedstrijd. Oosterend liet het initia tief aan Waard 75. Eigen keeper Aart v.d. Brink en de verdediging hadden de handen vol om de zaak dicht te hou den. De ommekeer kwam om ongeveer 15 mm. spelen. Een scherpe corner van Bep Vonk werd goed ingetikt door Jan Oosterhof (0—2), vlak hierna was het weer Bep Vonk, die zijn schitterende dieptepass zag afgerond door Henk Witte. Nog geen minuut daarna was het Dirk Trap die goed doorging en via een Waard 75-speler 0—4 scoorde. Hierna was het Waard 75, dat aan een doelpunt kwam. Een slap schot werd door keeper Aart v.d. Brink verkeerd beoordeeld: 1—4. Dat dit een gelukkig doelpunt was, bleek meteen. Er kwam direct weer een volgend doelpunt van Oosterend. Rechtsbuiten Rob Haak werd na een solo neergehaald in het 16 meter gebied. Henk Witte scoorde daarop 1—5. Hierna zakte het peil ver en de wedstrijd werd rustig uitgevoet- bald. Op de vierde avond van de klaverjas- competitie was er geen een koppel die de 7000 punten wisten te halen. Met de overigens zeer goede score van 6974 wist het koppel J. Wiersma-C. Maas beslag te leggen op de eerste plaats. Zij klommen in het klassement maar liefst 8 plaatsen, van de 16e naar een 8e plaats. Tweede op deze avond werden de dames E. de Porto en G. Speets. Dit is een nieuw koppel in de competitie, en met 6870 punten kwamen zij voor het eerst hoog in het dagklassement te recht. Het eveneens nieuwe koppel J. Koomen-C. van Poelje deed het toch ook prima, en met 6849 punten werden zij derde. In de strijd om de eerste periode titel blijft het aan de kop stuivertje wisselen. Aan kop staat nu het echtpaar P. van Heerwaarden, zij wor den echter op de voet gevolgd door de gebroeders Th. en J. Witte, die maar 2 punten minder hebben en ook de volgende koppels liggen op zeer korte afstand in de race. De tafeltenniscompetitie begint don derdag 30 oktober a.s. Jeugdleden vanaf 16.30 uur en volwassenen vanaf 20.00 uur in Strends End.

Texelsche Courant | 1980 | | pagina 5