FILM Dona Flor en haar twee mannen De man, die niemand werd" ganger Tevoko teams pakken winst Tussenstanden volleybal Eerste verlies voor Texelslag 2 Ruime winst voor Oosterend Verkoping en Bingo-avond Tetak onderuit tegen Typhoon Wandeltocht van het „Gouden Boltje' PAGINA 8 TEXELSE COURANT De Tevoko-teams konden de meeste wedstrijden het afgelopen weekend met een overwinning af sluiten. Het vierde damesteam had niet genoeg techniek om van Noord- kop 4 te winnen. Het herenteam daarentegen pakt in een mooie en spannende wedstrijd de winst van het sterke Nieuwediep. Dames 1 vatte de strijd tegen het Alkmaarse EMM makkelijk op en dat bleek te kunnen ook. Via twee ruime setzeges duurde het tot de derde set voordat deze gemakzuchtige houding de Texelse dames opbrak. EMM kon een 6—12 voorsprong nemen voordat de Tevoko-dames weer iets terug gin gen doen, maar toen bleek het te laat, en via 12—15 verkleinde EMM de ach terstand tot 2—1. In de vierde set stelde Tevoko weer orde op zaken en dankzij goed aanvalsspel werd dé 3—1 zege een feit. De tegenstander Advendo van dames 2 kwam niet opdagen en zo leek het ook bij het derde damesteam. Juvoc 2 kon geen tegenstand van enige betekenis bieden. In een erg een zijdige wedstrijd werd het 3—0 voor Tevoko 3. Hetzelfde geldt voor het Oosterender Smash '68, dat geen kind had aan het vierde damesteam van Braaf-Seahawks. Ook hier was een 3—0 overwinning binnen korte tijd een feit. Zoals gezegd behaalde het vierde damesteam geen overwinning, maar zij wisten toch één punt te slepen uit de ontmoeting met Noordkop 4. Met een wat betere verzorging van de techniek moet het voor het vierde toch mogelijk zijn wat sterker voor de dag te komen. Deze middag waren zij zeker niet de mindere van de Helderse dames, maar op de beslissende momenten was het toch Noordkop dat de punten pakte. Het eerste en enige herenteam be haalde ook een 3—0 overwinning, al ging dat moeizamer dan in eerste in stantie leek. Dankzij een reeks opslagen werd de eerste zet een eenvoudige 15—5 zege. Dankzij de inbreng van de ,,oude rotten" slaagde Nieuwediep erin het Tevoko nog erg lastig te maken. De Texelse heren keken dan ook verbaasd naar de 2—11 achterstand die ze opliepen, dankzij vele slimmigheidjes en tactische balletjes, voordat er daadwer kelijk gevolleybald ging worden. Toen was het nog kantjeboord, voordat via 19 17 de tweede set winnend werd afgesloten. Via 15—7 in de derde set werd het 3—0 en omzeilde Tevoko voor het eerst sinds jaren zonder set- verlies de lastige ploeg Nieuwediep. Promotieklasse dames: Madjoe 2 4—11 Simoskos 4—9 HCSC 4- 9 Relax 4- 9 Rood-Wit 5— 9 Tevoko 6—9 Tog 4— 7 DEC 2 5- 5 Katapult 2 5— 5 Braaf Seahawks 5—4 EMM 4-3 Polisport 2 4— 1 1e klasse dames: Noordkop HCSC 2 VCW Advendo 1 Tevoko 2 ZAP Advendo 2 Wieringen Braaf Seahawks 2 Batavo Polisport SVN Heren 1e klasse: HCSC ZAP Tevoko De Boemel Braaf Seahawks 2 Polisport 3 Set Up Polisport 2 VCW Nieuwediep Batavo Braaf Seahawks 3 Dames 2e klasse: WSOV 1 Tevoko 3 HCSC 3 Juvoc Noordkop 2 Noordkop 3 Braaf Seahawks 3 Smash '68 Tevoko 4 Noordkop 4 Braaf Seahawks 4 Juvoc 2 5-14 4-12 5-12 3- 8 4- 8 4- 6 4- 5 4- 3 4- 2 5- 2 3- 0 3- 0 6-18 5-12 3- 9 5- 8 6- 8 3- 7 5- 6 3- 4 5- 4 4- 3 5- 3 6- 2 7-18 6-15 6-13 6-13 7-13 7-12 7- 9 6- 6 6- 6 6- 4 6- 3 6- 2 Voor het eerst in de badminton- competitie heeft Texelslag 2 met zo'n groot krachtsverschil verforen. Het thuisspelende team kwam zon dagmiddag uit tegen „De Misser". De heren van dit team waren duide lijk beter en het was daarom aan de dames van „Texelslag" te danken, dat het verlies niet groter werd dan 5 3. ,5 C1 De heren enkels van Ben Oostra en Nico Blonk werden voor beide heren een regelrechte ondergang, wat aan de standen 1e heren enkel 5—15/3—15 en 2e heren enkel 2—15/115 duidelijk te zien is. De dames enkelpartijen, gespeeld door Bettina Rab en Joke van Splunder werden echter met ruime meerderheid gewonnen. Stand 1e damesenkel 11—5/5—11/11—4. 2e dames enkel 11—8/11—0, zodat de Texelse dames de stand weer rechttrokken. Het herendubbel Nico Blonk-Kees Zijm werd tegen de duidelijk sterker spelende heren van De Misser met de stand 1—15/5—15 beslecht. Dat de dames het deze keer alleen moesten doen, blijkt wel uit de stand, die het damesdubbel te zien gaf. Bettina en Joke wonnen deze partij met een ruime voorsprong van 15—0/15—5. Dat de heren van ,,De Misser" dui delijk de toon aangaven bleek ook weer in de gemengd dubbelpartijen. De eer ste gemengd dubbelpartij gespeeld door Bettina Rab en Ben Oostra, stand 6—15/2—15; 2e gemengd dubbelpartij Joke van Splunder en Kees Zijm stand 4-15/4-15. De naam ,,De Misser" was in deze strijd niet helemaal terecht. Oosterend heeft de uitwedstrijd tegen ASV '55 uit Venhuizen met een ruime overwinning afgesloten. De Oosterenders hadden de gehele wedstrijd een veldoverwicht en via goals van Piet Koning (2x1, Gerard Legierse en Frits Bakker kwam dan ook een verdiende 4—0 overwinning tot stand. De overwinning had nog veel groter uit kunnen vallen als de Oosterender ploeg wat zuiniger met z'n kansen was omgesprongen. Meteen na het beginsignaal werd het verschil in speelwijze tussen de beide ploegen duidelijk. ASV probeerde vanuit de verdediging met lange trap pen zijn voorhoede aan het werk te zetten, terwijl Oosterend via opbou wende combinaties via het middenveld, probeerde de overwinning naar zichzelf toe te trekken. Oosterend slaagde daarin al vrij spoe dig. Na 20 minuten spelen werd een overtreding gemaakt tegen een der Oosterend-aanvallers. De zeer snel genomen vrije schop kwam bij Frits Bakker terecht, die met een mooi schot de nog slecht georganiseerde ASV-defensie kansloos liet. Even later was het bijna weer raak toen de goed spelende Biem Trap door brak en zijn solo met een hard schot besloot. ASV-doelman v.d. Berg redde echter met een fraaie reaktie. ASV zelf wist praktisch geen kansen te scheppen. De vele hoge voorzetten die bedoeld waren voor de ASV-aanvallers werden een gemakkelijk prooi voor de Oosterend-verdedigers. Een keer slechts ontstond een gevaarlijke situatie toen de bal uit een hard schot boven op de lat terecht kwam. Na de rust probeerde ASV door kei hard werken de gelijkmaker te scoren, maar moest lijdzaam toezien hoe Oos terend keer op keer de beste kansen kreeg. Al snel besliste Piet Koning het duel door via een snelle rush zijn bewa kers van zich af te schudden en beheerst de score naar 2—0 te tillen. ASV schoof nu meer verdedigers naar voren om toch nog te proberen dichter bij Oosterend te komen. De ruimte die daardoor ontstond voor de Oosterend-aanvallers was funest voor de Venhuizenaren. Keer op keer zorg den de snelle Oosterend-aanvallers voor gevaarlijke situaties voor het ASV-doel. Gerard Legierse had halverwege de tweede helft succes. Ongehinderd kon de Oosterender-middenvelder op rukken naar de rand van het straf schopgebied en met een keihard schot passeerde hij de kansloze v.d. Berg. s Even later was het Frits Bakker die opnieuw succes had. Keeper Van den Berg aarzelde met uitlopen en Bakker profiteerde beheerst: 4—0. Op vrijdag 7 november wordt in gebouw Bethel aan de Muyweg in Zuid-Eierland een verkoping georganiseerd van handwerken, truien en sokken, met daarop aansluitend een Bingo-avond. Met de verkoop wordt om 19.00 uur begonnen. De avond is georganiseerd door de Hervormde Vrouwengroep van Eierland. Deze vrouwen maakten ook de handwerken die verkocht zullen worden. De op brengst van de verkoop en de bingo komen ten goede aan het onderhoud van het gebouw Bethel. Tetak 1 moest zaterdag naar Hoogwoud om aan te treden tegen Typhoon 5. Beide teams stonden met 9 punten uit 5 wedstrijden bo venaan de ranglijst van de competi tie. Deze wedstrijd was bepalend voor het kampioenschap en dus voor promotie naar de 4de klasse. Het werd een zeer zenuwslopende wed strijd, waarin geen der spelers van beide teams tot het normale spelpeil kon komen, leder was bang om fouten te maken, waardoor de partijen wel erg spannend waren, maar relatief op een laag peil stonden. De komedie "Dona Flor" is het grootste succes dat men ooit in de filmstudio's van Brazilië heeft weten te brouwen. Op de wieken van die triomf is de klucht in Europa beland. Daar kijken we echter niet alleen nuchterder maar vooral ook met een door meer ervaring kritisch geworden blik. Veel erotische blijspelen voor de bioscoop die in het westen werden gemaakt, bereikten door de censuur het zuidamerikaanse publiek nooit of in gehavende versie. Vandinho (Jose Wilker) heeft in zijn korte leven alles gedaan wat onze lieve heer ver biedt.Op zijn begrafenis wordt hij aan beden als een begenadigd gokker, hoe renloper en gigolo en voor het eerst krijgt zijn beeldschone weduwe Flor een beeld van haar man, die in zijn huwe lijksnacht het echtelijk bed al verliet om in het lokale bordeel een gokje te wagen. De periode van rouw valt haar zwaar omdat de levenslustige Vandinho een geweldige leegte achterlaat. Die kan nauwelijks gevuld worden door de brave apotheker Mandureira, met wie Flor na een jaar trouwt. Pas dan acht Vandinho, die in de hemel niet is toegelaten wegens zijn gedrag op aarde, de tijd gekomen naar huis en haard terug te keren. Flor verzet zich voor de vorm nog even, maar het feit dat haar overleden man uitsluitend door haar is te zien en ondanks zijn naaktheid voor de rest van de mensheid onzichtbaar zal blijven, 'verzoent' haar al snel met zijn aanwe- zigneid. Zondag 9 november houdt de wan delsportvereniging Het Gouden Boltje de N.H.W.B. Sluitingswandeltocht. Er wordt gestart vanuit de Camping De Koornaar. Grensweg 388. Er wordt gestart tussen 13.00 en 14.00 uur en er kan gekozen worden tussen de afstanden 5-10-15 km. Voorinschrijving is mogelijk bij de vol gende adressen: C. A. de Grave, Grens weg 3, tel. 02220-3552 en H. L. Ploeger, Beatrixlaan 66, tel. 07270-3971. Het inschrijfgeld bij voorinschrijving be draagt voor junioren tot en met 15 jaar f 2,50, voor senioren van 16 jaar en ouder f3, Leden van de wandel sportvereniging krijgen dan f 0,50 resp. f 0,75 korting. Ook kan ingeschreven worden aan de start, iedereen betaalt dan f 1,— extra. Tetak 1 stond telkens achter, maar wist ook weer terug te komen. Het eerste seniorenteam van Tetak moest echter winnen om kampioen te worden, want bij een gelijkspel van 5—5 zou aan het eind van de compe titie het puntensaldo gaan meetellen en dat was van Typhoon 5 halverwege de competitie al hoger dan van Tetak 1. Na 4 wedstrijden was de balans nog keurig in evenwicht, nl. 2—2 door nederlagen van Ruud Koorn-Neuhoff en Fred Mosk en winst van Max Hage- doorn en het dubbelspel. In het dubbel spel blijven Ruud Koorn en Max Hage- doorn nog steeds ongeslagen. Ook Typhoon 5 slaagde er niet in dit duo eronder te krijgen. In twee sets won het Texelse duo overtuigend met 21 19, 21—15. Ruud Koorn en Fred Mosk, ondertussen bleek van de zenu wen, verloren echter ook hun 2e enkel spel, zodat Tetak 1 tegen een 4—2 ach terstand aankeek. Max Hagedoorn bracht beide teams wat dichter bij elkaar door in 2 sets te winnen. Daar Fred Mosk ook zijn 3e partij verloor werd de toestand voor Tetak zeer moeilijk. Men keek tegen een 5—3 achterstand aan. De resterende 2 partijen moesten toen door Tetak gewonnen worden. Tegen J. Koendoder verloor Ruud Koorn de eerste set met 21 17. In de 2de set kwam ze goed terug en won die met 21 18. In de 3e set had ze even een inzinking, die haar bijna de partij kost te. Met 20—17 kwam ze achter en het was matchpoint. Daarna won ze heel knap de beslissende set met 22 20. De stand was nu 5—4 voor Typhoon 5. De beslissing lag nu in handen van Max Hagedoorn, die in z'n laatste partij moest aantreden tegen de sterkste man van Typhoon 5, die in de competitie nog geen partij had verloren. Mede ook door een flinke dosis zenuwen verloor Max Hagedoorn deze belangrijke partij in 2 sets: 21 14, 21 18, zodat Tetak 1 z'n eerste nederlaag van deze compe titie te pakken had. De 6—4 nederlaag van Tetak 1 betekent tevens dat Tetak 1 geen kampioen zal worden en in januari gewoon nog een keer in de 5e klasse uitkomt. Tetak 2 stond zaterdag 1 punt voor op nummer 2 van de ranglijst Treffers 11. In sporthal De Ferrever ontmoetten beide teams elkaar en ook uit die strijd zou de kampioen tevoorschijn komen. De eerste ontmoeting tussen beide teams eindigde in een 9—1 overwinning voor Tetak 2. Ook nu bleek de tegenstand tegen te vallen. Slechts bij 2 partijen was een 3e set nodig. Alleen Frans Room moest een maal het onderspit delven. Het duo Martin Janssen en Frans Room won in 2 sets: 21 10, 21 17, zodat ook dit koppel in de competitie nog onge slagen is in het dubbelspel. Met 9—1 versloeg Tetak 2 zijn enige belager op het kampioenschap, zodat Tetak 2 nu met 3 punten voor staat op Treffers 11 en er theoretisch eigenlijk niets meer fout kan gaan. De andere winstpartijen kwamen tot stand door 3 overwinnin gen van Martin Janssen en Erik Kramer en 2 overwinningen van Frans Room. Het Tetak-jeugdteam blijft het moei lijk houden. Zaterdag werd van het onderaan staande De Victors 3 verloren met 6—4, terwijl de eerste ontmoeting in een 9 1 overwinning eindigde voor Tetak. Ditmaal was het krachtsverschil tussen beide teams niet zo groot als in andere wedstrijden het geval is. Zowel )e Marco Koorn, Robbie Bakker als Nor bert Eelman kwamen elk eenmaal tot winst. Marco Koorn en Robbie Bakker wonnen d.m.v. een spannende 2-setter het dubbelspel met 22 20 en 21 18 Zaterdag a.s. speelt Tetak 1 thuis in sporthal De Ferrever tegen Wham Wham 4 uit Zwaag (aanvang 14.15 uurl Tetak 2 en het jeugdteam gaan naar Schagen om resp. aan te treden tegen Polisport 6 en Polisport 2. FEU ILLETON HOOFDSTUK 6 Ontmoeting met Sue 11Gerard de Rheede moest er even aan wennen, dat hij in de auto rechts naast de bestuurder zat. Hij was er nog altijd niet aan toe, de wagen mee naar Engeland te nemen, dat linkse verkeer was hem 'te link'. Meestal zat hij trouwens voor zijn zaken in Londen en het was bekend, dat je daar met je auto helemaal nergens terecht kon. De taxi's waren goedkoop en overvloedig, dus waarom zou hij zijn zenuwen onnodig op de proef stellen? Hij kwam tot de geruststellende ont dekking, dat dit een juist standpunt was, nu hij naast Basil Brooker gezeten, deel uitmaakte van de onafzienbare slang auto's die zich op het spitsuur door Londen en de buitenwijken spoed de - nu ja, zich met horten en stoten voortbewoog. Het was imponerend in door TOM LODEWIJK. dit landschap, waar de weg afwisselend steeg en daalde, die honderden rode achterlichten te zien, die bij een stop teken onmiddellijk fel opgloeiden en te kijken naar de grote rode dubbeldekkers die met ontstellend gemak door dat alles heen manouvreerden. Hij was blij dat 8rooker en niet hij zelf achter het stuur van de donkergroene Jaguar zat. Maar Brooker werd er niet koud of heet van en zag kans onder tussen nog een levendig gesprek te voeren. Het was een dag van vermoeiende conferenties geweest en Gerard had met beide handen toegegrepen, toen Brooker hem voorstelde, mee te gaan naar de Country-club aan de rand van de metropolis, om daar nog een gezellig uurtje door te brengen. Je kreeg zo weinig gelegenheid die Engelsen eens ontspannen en onder mekaar te zienl De wagen vorderde ondanks alles gestaag door de voorsteden waar het, na kilometers vrijwel eendere buiten huisjes, opeens weer zo druk was als in de stad, met volle winkels en vrouwen en meisjes met boodschappen. Terwijl ze voor een rood licht wachtten, keek Gerard naar de winkel van een deftige poelier met hazen, fazanten en zelfs een reebok en naar de vlak ernaast gelegen zelfbedieningszaak waar de vrouwen, met voor een vastelandbewoner onbe grijpelijk geduld en discipline, netjes wachtten op hun beurt. Bij de bushalte stond ook weer zo'n keurig rijtje, een enkele trachtend een krant te lezen bij het schijnsel van de etalagelichten, een jong meisje verzonken in een goedkope paperback. Het was een schouwspel dat hij altijd weer met bewonderend genoe gen gade sloeg. Dat flegmatisch en zonder vertoon van haast wachten, een kenteken van de natie, dacht Gerard, die zo vaak geleefd en gehandeld had naar het woord 'wait and See"., eerst maar es afwachtenl Opeens verliet de wagen de grote weg en nu ging het langs landwegen waar alleen pittoreske brievenbussen en naambordjes verrieden, dat achter de bomen en struiken bungalows en land huizen verscholen lagen. De bestuurder vond, tenslotte alleen geleid door z'n eigen koplampen, een hek met twee stenen zuilen en een goed geplaveide maar kronkelige weg voerde naar een parkeerplaats. Door de bomen priemden de lichten van een gebouw dat eer in de breedte dan in de hoogte 'groot' ge noemd mocht worden. Gerard raakte jas en hoed kwijt in een soort alkoof en werd toen door zijn gastheer binnen geleid in een zaal, eigenlijk meer een grote laaggewelfde kamer, met tal van grote leren fauteuils en ter rechterzijde een bar, die uitstekend voorzien bleek en waarvoor zich reeds een dubbele rij liefhebbers verdrong. Brooker stelde hem als zijn gast voor aan de president van de club en enkele andere dignitarissen en en-passant aan de mensen die hem kwamen begroeten en een gesprek aanknoopten. Het ging allemaal verkwikkend informeel, Gerard kreegeenogenblikhetgevoe I, dat hij een vreemde eend was in deze typisch-britse bijt. Het bleek ook geen typische man nen club, ook de vrouwen waren present. Dat gaf het geheel een gezellig en gemoedelijk karakter. Hij won de achting van de barkeeper, een echte oudgediende die zijn hulpje met ijzeren hand en vaderlijke wel willendheid regeerde, door zijn apprecia tie voor de hem aanbevolen whisky met een huldigend gebaar kenbaar te maken en was al spoedig in druk gesprek met een paar zakenmensen die hem polsten over zijn gevoelens ten aanzien van Engeland in de Europese Gemeenschap. Telkens weer anderen kwamen naar de bar, sommigen alleen em hun glas nog eens te doen vullen, anderen om met het glas in de hand, staande een praatje te maken. Van een korte pauze maakte hij dank baar gebruik, om met zorg een van de lange dunne sigaren, die hij op reis altijd meenam, aan te steken, toen hij opeens een stem die in een Engels dat duidelijk een Amerikaanse afkomst verried, hoor de zeggen: "U bent Hollander, niet waar?" Het was een vrouwestem, en Gerard keek verrast op. Er waren hier wel meer vrouwen, al bestond de meerderheid uit mannen, maar hij verwachtte niet, zo maar aangesproken te worden. Men was hier tamelijk formeel, zonder voor gesteld te zijn sprak je een dame niet aan, maar deze dame sprak hem aan. En dat zat-em, dacht Gerard, denkend aan haar accent, waarschijnlijk in het feit dat zij geen Engelse was. "Inderdaad", zei hij wat stijfjes, "de Rheede is mijn naam" - hij zei het als een stille terechtwijzing. "Als u mijn naam hoort denkt u ook niet dat ik geboren en getogen ben in Gods Eigen Land" lachte ze, "ik heet Susanne van Zuylen, Sue voor mijn vrienden". "Dat verwondert me helemaal niet" antwoordde Gerard. Al eeuwen lang zijn Hollanders naar Amerika getrokken en u weet toch wel, dat New York oorspron kelijk Nieuw Amsterdam heette en Brooklyn Breukelen". "O ja", antwoordde ze luchtig" natuurlijk weet ik dat. Wij zijn erg democratisch in ons land, met adel en aristocratie houden we ons niet op natuurlijk, maar we hebben meer rangen en standen dan bij u, en we spreken zelfs van William of Robert I, II of III, als lei an oc lar or ad het gaat om afstammelingen van de grote geldfamilies. Ik stam inderdaad nog af van die eerste Hollanders en misschien was die eerste van Zuylen wel een gewone scheepstimmerman". En heette hij van Zuylen. omdat hij uit Zuilen kwam", lachte Gerard. "O ja, best mogelijk, maar dat doet er niet toe. Bij ons zijn het de oude ko lonisten en bij de anderen de lui die met de Mayflower meekwamen, die de plaats innemen van uw baronnen en graven. Ondanks alle democratie en zelfs al zijn ze arm. Maar niet al te arm want anders tel je bij ons niet mee. Succes is altijd het fundament van alles". "Ik kan me een slapper fundering voorstellen", zei Gerard. Hij voelde zich met deze vrouw, deze Sue van Zuylen, meteen op zijn gemak. Ze was, naar hij schatte, de veertig gepasseerd, maarL~ ze zag er jonger uit en deed daartoe een beetje minder opvallend moeite dan haar Amerikaanse zusteren. Ze had nog gitzwart haar in het midden gescheiden en in een zware wrong samengevloch ten. Ze had grote bruine ogen en een tikje scheve grote mond, wat de indruk gaf dat ze voortdurend een tikje cynisch glimlachte. Kostbare ringen aan haar handen en een bijzonder fraai bewerkte gouden halsketting met een sierraad uit groene jade verrieden dat zij in ieder geval niet tot de 'armen' behoorde, die het zonder succes moesten stellen. (wordt vervolgd] en kc cli iiji tei n9 an' SSI

Texelsche Courant | 1980 | | pagina 8