Sinter piet. M 'Ssfc Graaf Spuiterij ffc IsJ 100,- 75,- 3 broeken 3 kinderbroeken De Ouwe Mant 0)§ ARTIMA le Oosterling. ARTIMA Valvoline wie rijdt er vanavond? Voor stout voor zoet by zit Sint goed! Cor E. bekend als strandjutter, progressief raadslid en educatief medewerker, zit hier bij zijn Ardenner houtkachel warm en behaaglijk. Foto - film kado-ideeën Installatiebedrijf De Graaf, Uw kachelsmid Ing. JAN DUIN MAKELAARDIJ Woning in De Koog Rötisserie Oosterend tot en met vrijdag 5 december gesloten. St. Nicolaas-paling, VISHANDEL MOSK Gratis kado: Fotobedrijf De Waal, Voor stout en voor zoet bij zit Sint goed! 'n noodzaak voor langer rijplezier. Boven inkomensgrens ziekenfonds? E22 Typen leren? Amsterdam-Rotterdam Bank N.V. In de Amerikaanse maten 26 t/m 40. Deze broeken mogen verschillend van maat en van materiaal zijn. De materialen zijn ribfluweel, spijkerstof en katoen Hogerstraat 5, Den Burg. INSDAG 2 DECEMBER 1980 TEXELSE COURANT PAGINA 5 en Gravenstraat 7, tel. (02220) 3592 Weverstraat 24-26, eeft vele koopjes voor de Sint. itique jurken i 119,— voor 775,— ludprint jurken 750,— ludprint pakjes 775,— eralls 750,— en voor de rest }p alles 20% korting, lopend maandag-, rensdag-, donderdag vrijdagmiddag van 30 tot 17.00 uur. iterdags van 9.00 tot 30 en van 13.30 tot 00 uur. SinterHenk. SinterJohan Ja. er zijn er heel wat in Nederland. Allemaal op zoek naar kiene kado ideeën. Onderweg om talloze hartewensen te vervullen. Als ze nu maar met vergeten even bij ons langs te komen Want echte surprises komen nu eenmaal van de juwelier! AJs extra verrassing voor Sinterklaas: Nu 10% korting op alle resterende artikelen uit onze folder. N1APT7N mcr^vt Horloger Juwelier Weverstraat 34, Den burg,(02220) 2912 ut turn de nieuwe Agfa elektronenflitser vanaf 739,50 Eumig cinéset projector filmcamera S8 film 7650 Dia-film-schermen Projectietafel 749 Eumig filmplakpers 799,— Goko filmviewers vanaf 7115,— Tamrom lenzen Russische verrekijkers Nieuwste Afejfa diaprojector Foto-film corhbitas 774,50 Diverse Hama accessoires Dia-opbergdozen Diverse filmzonnen llfospeed fotopapier Spiegelreflexcamera's o.a. Nikon Olympus Langeveld en de Rooy Parkstraat 10 Den Burg - Texel tel. (02220) 2741 Als voorvechter van milieubelangen kan hij zich eigenlijk geen andere warmtebron veroorloven. Want de Ardenner houtkachel heeft een rende ment van i 90%, wat te danken is aan de recuperator" die erop zit en die ook de laatste warmte uit de rookgassen doorgeeft aan de huiskamer. Dat moet, want Cor E. voelt er weinig voor om het heelal te verwarmen. Dit type kachel is een variant op de in Scandinavië algemeen gebruikte horizontale houtkachels, een type dat wij in Nederlancf (waar over het algemeen kolen werden gestookt, waarvoor vertikale kachels met schudroosters het meest geschikt waren) nooit hebben gekend. In zo'n kachel kun je blokken hout van meer van een halve meter lengte kwijt, zodat je weinig hebt te zagen en te hakken. Dat hout brandt langzaam op, van voren naar achteren, zoals een sigaar. Deze houtkachels zijn doorgaans gemaakt van zwaar gietijzer, dat een zalige warmte uitstraalt. Door die straling kan de luchttemperatuur wat lager blijven dan bij centrale verwarming De kachel blijft desgewenst 's nachts aan. 's Morgens worden de laatste vuurresten naar voren gekrabt, er gaat een nieuw houtblok op en urenlang gaat de kachel zijn gang. De warmte kan nauwkeurig worden geregeld door de stand van de luchtschuif. Veel van deze houtkachels zijn ook geschikt om op te koken en ook dat scheelt in de energie. Als strandjutter heeft Cor E. geen gebrek aan brandstof, Zo'n houtkachel is overigens niet kieskeurig Het hoeft geen loofhout te zijn zoals bij een open haard. Alle hout is brandhout want spattende vonken kunnen geen kwaad. Ook een groot deel van de huishoudafval kan in de houtkachel worden verbrand. De vuilnisman kan de kachelstokende ge zinnen makkelijk herkennen want die zetten soms weken achter elkaar geen zakken aan de weg. Wat zal het mooi worden op Texel, met al die kachelsl Koop zo'n kachel wel bij een vakman, een kachelsmid Bepaal in overleg met hem welke kachel in uw situatie het beste past. Wilt U alleen hout stoken of ook briketten en kolen? Gaat het om hoofdverwarming of bijverwarming? Moet er een kookmogelijkheid zijn? Hoe groot is de te verwarmen ruimte? Is het huis geïsoleerd? En hoe zit het met de schoorsteen en de door snede van het schoorsteenkanaal? Van het antwoord op deze en andere vragen hangt het af welke kachel wij straks met u zullen aanmaken. Kom vrijblijvend kijken en praten in onze winkel in de Julianastraat, over dag of op de vrijdagse koopavond. 7998,- Telefoon (02220) 3151 Zwaanstraat 6 Den Burg - Texel postbus 163 - 1790 AD Den Burg telefoon (02220) 3888 Duinroosstraat 28. Zeer royale luxe woning op 550 m2 grond, aan de buitenkant met vrij uit zicht en aan waterpartij. Woonkamer, ruim 50 m2, met open haard; open keuken annex windvrij zonneterras, berging met aardgas CV. Boven badkamer met ligbad en 4 slaapkamers. Garage met grote zolder. tel. (02223) 950 of (02220) 3662 werkt aan een aangepaste presentatie van de keuken voor het winterseizoen en is daarom Voor Uw groot of klein, dan moet U bij zijn. Tel. 2574. Martine Bijl zingt sfeer volle kerstliedjes op 33 toerenplaat, bij inlevering van Uw kleurenfilm Binnenburg. Gravenstraat 7, tel. (02220) 3592 Laat uw auto nu behandelen bij een van onze erken Tectyl-stations. Dan weet u zeker dat u er op tijd bij bent. Tectyl ,rww Speciaal ML tectylstation Wezenland 6, Den Burg, tel. (02220) 2250 Enige voorbeelden particuliere verzekering Volledige dekking, zonder eigen risico. Premie volwassene per jaar71195, Kinderen tot 19 jaar7 597,50 gezins-eigen risico per jaar, met twee kinderen, inclusief Volledige dekking, met b.v. 71400,— leeftijd man 34 jaar, vrouw niet ouder alternatieve geneeswijzen. Premie voor dit gezin per jaar72150,— Voorts nog vele andere keuzemogelijkheden. Neem contact op voor een op Uw omstandigheden aangepast advies. Met 20 jaar ervaring in ziektekosten, waarvan 10 jaar Ziekenfonds en Noord-Holland-Noord en 10 jaar in vrije bemiddeling. Op ons kantoor liggen polisvergelijkingen van alle belangrijke ziekten- kostenverzekeraars voor U klaar I Texels hypotheken informatiecentrum fed VOOf ZCkÊthprd FA JAN DEKKER verzekeren - financieren - sparen Postbus 146, 1790 AC Den Burg - Texel In januari weer plaatsen vrij. PEETOOM, tel. 2518 Onze avondopeningen van 5 en 12 december a.s. zijn verscho ven naar resp. 4 en 11 decem ber a.s. De Directie Den Burg.

Texelsche Courant | 1980 | | pagina 5