Tegenvallende prestatie selectieteam Monique Kalk 2de bij turnkampioenschappen t C Oosterend verliest van Twisk Texel knokt zich naar mooie 2—0 overwinning BOEK van de maand Flinke score voor sterk Texel 2 Grote overwinning voor MST-heren handbal ZDH-Schoorl 6-3 Voetbalprogramma - óJ JKM-toernooi met strijd om penalty-bokaal Sporters-Tex. Boys dames 1—5 Katerwielercross voor Arie Huisman O DINSDAG 16 DECEMBER 1980 TEXELSE COURANT PAGINA 11 Texel 2 haalde afgelopen zondag fors jit tegen Schagen 2. De tegenstander werd met een 8—2 nederlaag naar huis gestuurd. Hierdoor bleef Texel 2 voor de elfde achtereenvolgende keer ongesla gen. Vanaf het begin trok Texel 2 de wed- rtrijd naar zich toe. Dit resulteerde al direct in een uitstekende aanval. Andre Keesom en Michel Boon liepen elkaar chter in de weg zodat deze kans ver loren gingEven later was het toch raak. Wichel Boon bediende Paul Krüger op naat en laatsgenoemde speler scoorde; I—0. Slechts enkele minuten later scoorde Andre Keesom uit een goed genomen vrije schop. Om onduidelijke redenen keurde de scheidsrechter de goal af. het was slechts uitstel van executie, want enkele minuten later leverde een schitterende combinatie van Keesom voor Willem Brons resultaat op; 0. Na ongeveer 30 minuten spelen was het 3—0. Paul Krüger ging goed door. Zijn directe tegenstander kon niets anders doen dan de bal in eigen doel werken. Combinatie Na de rust was het al direct raak. Paul Krüger zette uitstekend voor en Andre Keesom hoefde de bal alleen nog maar aan te tikken; 4—0. Texel bleef de be tere ploeg maar verslapte toch enigs zins. Hiervan profiteerde Schagen door de stand op 4—1 te brengen. Texel bleef echter strijdbaar en al spoedig was de stand 5—1. Een vloeiende combinatie tussen Jan van Bennekom, Albert Ho ven en Andre Keesom werd door laatst genoemde afgerond. Willem Brons te kende al spoedig voor de mooiste goal van de wedstrijd. Uit een op maat genomen vrije schop wierp Willem Brons zich in de baan van de bal en scoorde koppend op een schitterende manier. Even werd de Texelse vreugde verstoord doordat Schagen, ook op een schitterende manier, tegenscoorde. Voor Texel was de kous nog niet af, want Andre Keesom tekende 7—2 aan. Willem Brons zorgde voor de eindstand 8—2. Een hakbal van Gerrit Vlaming bracht hem alleen voor de Schagen- keeper. Texel kreeg nog één goede kans maar een schot van Andre Kees om caramboleerde via de binnenkant van de paal weer het veld in' Texel kan op een goede wedstrijd terugzien en blijft door deze overwinning op de eerste plaats. Zondag is de wedstrijd Graftdijk 2 tegen MST heren gespeeld. De MST- heren stonden al gauw voor met twee punten. Graftdijk ging het voor de rust steeds slechter doen. Na de rust kwam er wat meer beweging in het spel van de tegenstander maar ook bij de Texelaars, die duidelijk beter verdedigden dan voorheen. Na veel spanning en inzet werd de eindstand 23—11. Meisjes: ADS Dosco 2-MST De meisjes ads. verloren hun eerste wedstrijd in Schagen. Het spel miste de nodige felheid. Voor de rust werden twee doelpunten gescoord: 2—0. Dosco kwam sterk opzetten. De MST- ads hadden daar echter niet op gere kend. Dosco scoorde drie doelpunten en de MST meisjes wisten geen geen zuiverheid in hun doelpogingen te bren gen. De eindstand werd 3—2 in het voordeel van Dosco. Het Texelse selectieteam speelde de afgelopen week een zaalvoetbalwed strijd tegen Red Lions uit Schagen. Het werd van Texelse zijde een slechte wed strijd en men mocht na afloop blij zijn dat de wedstrijd niet verloren werd. Reeds in de eerste minuut wist Red Lions 1 0 te scoren. Met de wissel had Texel deze achterstand echter omgezet in een 2 1 voorsprong dankzij twee doelpunten van Joost Brouwer. Na de wissel zette Rob van de Stap Texel op 3—1. Hierna ging Texel steeds zwakker spelen terwijl Red Lions goed terug kwam. Het kreeg vele kansen waarvan er slechts twee benut werden zodat de wedstrijd in een 3—3 gelijkspel eindig de. Maandag speelt Texel zijn laatste wedstrijd voor het Gouden Hoef toer nooi in Wognum tegen West Friesland. Wil Texel een enigszins acceptabel resultaat halen dan zal er met een gro tere inzet en betere discipline gespeeld moeten worden. Vertrek boot 18.05 uur. JKM speelde in Hoorn voor de N.H.- beker tegen Macro Kleding. Macro Kle ding had in de eerste ronde de vice- kampioen van Nederland, Scagha '66, uitgeschakeld maar wist zijn faam nu niet waar te maken. Na een 0—0 ruststand zette Louis Uriot JKM in de tweede helft op een 1 —0 voorsprong. De tegenstander wist echter terug te komen en met twee schitterende doel punten alsnog de overwinning te pak ken. Over de gehele wedstrijd gezien heeft JKM echter de betere kansen gehad zodat, als op 7 januari de return in Den Burg gespeeld wordt, er volop kansen voor JKM zijn om zich voor de volgende ronde te kwalificeren. In de eerste klasse gaat KSMT nu alleen aan kop. Het wist naaste concur rent Texel met 2—1 te verslaan. Bij de rust had Texel via een eigen inzet een 1 —0 voorsprong maar deze werd teniet gedaan nadat een doelpunt werd goed gekeurd voor KSMT terwijl de bal via het zijnet in het doel verdween. Het was uiteindelijk Henk Stevens die voor KSMT het toch wel verdiende doelpunt wist te scoren. Arn. Looyer en Rab blijven KSMT op één punt volgen. Arn. Looyer versloeg Tex.Boys met 5—1 en Rab won na een gode wedstrijd met 7—4 van Mok. Amro speelde tegen Nioz een goede wedstrijd en won verdiend met 7—3. Alleen aan kop In de derde klasse staat Dubbeldik 4 weer alleen aan kop. Zelf versloeg het De Koog met 4—1 terwijl Oosterend 6 kansloos met 4—2 van een goedspelend Tex.Boys 3 verloor. Slufterhoek speelt na een zwakke start de laatste weken goed. Voor de derde maal op rij wist het te winnen en ditmaal moest ZDH 4 met 5—1 zijn meerdere in Slufterhoek er kennen. De Koog 2 haalde als laatste ploeg zijn eerste puntje binnen door 2—2 tegen Rab 2 te spelen. KSMT 3 versloeg Texel 2 met 3—1. Bij de juni oren liet het hoog geplaatste Zwarte Schaep tegen Zegel Modes een puntje liggen, 2—2. Ratronics blijft ongeslagen en ditmaal 3-1. versloeg het Alkema met Uitslagen zaalvoetbal: Selectie: Texel-Red Lions N.H. Beker: Macro Kleding-JKM Eerste klasse: Arn. Looyer-Tex.Boys Amro-Nioz KSMT-Texel Mok-Rab Derde klasse: Texel 2-KSMT 3 ZDH 4-Slufterhoek Rab2-De Koog 2 Dubbeldik 4-De Koog Tex. Boys 3-Oosterend 6 Reserve eerste klasse: Datsun 2-Oost erend 2 Junioren: Zegel Modes-Sw. Schaep Alkema-Ratronics 3-3 2-1 5-1 7-3 2-1 4-7 1-3 1-5 2-2 4-1 4-2 6-3 2-2 1-3 De tweede helft van de competitie is ZDH begonnen door op eigen veld met 6—3 van Schoorl te winnen. De eerste helft sloten de Zwaluwen met een onverdiende 1—2 achterstand af. Het werd na de thee een waar schuttersfeest onder slechte weersomstandigheden. Na 25 minuten namen de bezoekers de leiding doordat de ZDH-doelman mis taste en R. Swinkel zijn ploeg de leiding kon geven. Even later viel echter de gelijkmaker. Wilco Bakker haalde de bal schitterend om en het was 1 1. ZDH bleef tegen de wind de betere ploeg. Maar vlak voor de rust scoorde J. Ploegstra van Schoorl verrassend 1 —2. Na de thee bracht Wim Arnout de stand op 2—2 en na 14 minuten was het Wilco Bakker die ZDH aan de leiding bracht; 3—2. Het duurde 37 minuten voordat Bram Brouwer de zege veilig kon stellen; 4—2. Drie minuten later werd het zelfs 5—2 door Hans de Vries. Jan de Vet verkleinde de achterstand 5—3. En vlak voor het eindsignaal was het Adrie Zijn die zijn harde werken beloond zag. Uit een solo bepaalde hij de eind stand op 6—3. Woensdag 17 december: 18.00 u. Citroën-Shoe Girls 18.30 u. Ratronics-Bremakker 19.00 u. ZDH 3-Tex.Boys 2 19.45 u. JKM 3-Dubbeldik 2 20.35 u. Question-JKM 21.20 u. JKM 2-Dubbeldik 3 Zaaldienst: De Koog. Donderdag 18 december: 18.00 u. Dagmarkt-De Koogel 2 18.30 u. Ratronics 2-De Koogel 1 19.00 u. Question 2-Jelleboog 19.45 u. Tex.Boys 3-De Koog 2 20.35 u. Datsun 3-Oosterend 2 21.20 u. Gempo-Oosterend 4 22.10 u. Oosterend 5-ZDH 2 Zaaldienst: Dubbeldik. Vrijdag 19 december: 20.00 u. A O 2000-Dubbeldik 20.45 u. Oosterend 3-Datsun 2 21.30 u. Rabo-KSMT 2 22.15 u. Datsun-De Zwaan Zaaldienst: ZDH. Oosterend heeft de uitwedstrijd tegen Twisk met maar liefst 4—1 verloren. Hoewel de Oosterenders practisch de gehele wedstrijd een veldoverwicht had den was het Twisk dat koelbloedig profiteerde van fouten in de SVO- defensie. Voor Twisk scoorden J. Kaag, A. de Wild, F. Bobbeldijk en K. de Groot, terwijl Jan de Vries voor Ooster end de eer redde. Na slechts vijf minuten spelen keek Oosterend al tegen een 1—0 achter stand aan. Een hoge voorzet voor het Oosterend-doel werd door Twisk-aan- valler J. Kaag beheersd in een doelpunt omgezet. De Oosterenders namen deze tegenslag aanvankelijk niet al te serieus omdat al spoedig bleek dat Oosterend beter speelde dan Twisk. Het gevolg was een groot veldoverwicht met vele kansen voor het Twisk-doel. Vooral Wim Witte was diverse malen dicht bij een doelpunt en ook Frits Bakker be tekende vooral door zijn snelheid een voortdurend gevaar voor de Twisk- defensie. Halverwege de eerste helft kwamen de ploegen op gelijke hoogte toen een Twisk-verdediger de bal in het strafschopgebied met zijn hand speelde. Jan de Vries benutte koelbloedig de toegekende penalty. Alles wees erop dat Oosterend een gemakkelijke over winning zou halen. Door vooral goed spel op het middenveld werd Twisk onder druk gezet. Vlak voor de rust keken de Oosterenders toch opnieuw tegen een achterstand aan. Doelman Roel Veldman liep volkomen verkeerd uit en A. de Wilde had geen moeite om de bal in het verlaten doel te deponeren. Risico's Na de rust probeerden de Ooster enders zo snel mogelijk de achterstand ongedaan te maken. Verdedigend wer den daardoor nogal wat risico's geno men. Vooral linksachter Simon Brand ging veelvuldig mee in de aanval zonder dat zijn plaats naar behoren werd over genomen. Erg gevaarlijk was dit aan- 1 doelüu Onder zeer slechte weersomstandig heden heeft Texel een zwaar bevochten en verdiende 2—0 overwinning behaald op concurrent Adelbert uit Egmond Binnen. De wedstrijd was belangrijk vanwege de voor de promotie belang rijke tweede plaats. Door deze overwin ning heeft Texel voorlopig een van de zware concurrenten van zich af ge houden. Texel begon de wedstrijd zonder de in Noorwegen verblijvende Nico Schermer wiens plaats werd ingenomen door Peter Brons die een verdienstelijke wedstrijd speelde. De eerste helft moest Texel tegen de harde wind in voetballen maar dat belette de ploeg niet om meteen een veldoverwicht te creëeren. Zonder dat men van een 'goede' wedstrijd kan spreken was het spel de moeite van het aankijken zeker waard, omdat twee ploegen in het veld stonden die wilden knokken voor elke meter grond en elkaar geen duimbreed toegaven. Technisch was Texel de betere ploeg. Vooral de combinaties verliepen beter, waardoor het team een licht overwicht had. Dit overwicht resulteerde in een aantal kansen. Klaas Dirk Koorn was eenmaal dicht bij een treffer toen één van zijn befaamde vrije trappen maar met moeite door de Adelbert-keeper over de lat getild kon worden. Opnieuw zorgde Monique Kalk voor sensatie tijdens de A- kampioenschappen turnen van de kring „Hollands Noorder kwartier". Een week geleden werd zij derde bij de meisjes tot en met 12 jaar en afgelopen zondag wist ze zelfs een 2de prijs weg te slepen bij de meisjes tot 16 jaar. In de Sporthal van Wieringerwerf worden. Hier komt ook Marja Vlaming voor in aanmerking. Marja bereikte nl. een 10e plaats bij de Dames A vanaf 16 jaar. turnde zij samen met haar clubgenoten Monique Schermer, Mirjam Raven, Marit de Porto en Anka Coutinho. Aan deze wedstrijd deden in totaal 36 meis jes mee. In tegenstelling tot Monique konden de andere Texelse meisjes zich niet plaatsen bij de eerste 10. Ze kunnen dus niet doorstromen naar de provin ciale kampioenschappen. Opmerkelijk bij deze kampioenschappen was dat Anka Cou tinho het aandurfde om voor het eerst in een officiële wedstrijd een vrije oefe ning te turnen op orkestmuziek. Tot voor kort was alleen pianomuziek bij dit onderdeel toegestaan. Ze ontving daar voor van het publiek een hartelijk applaus en van de jury 7.85 punten, het hoogste van alle vrije oefeningen. Uitslag: Monique Kalk Anka Coutinho Mirjam Raven Monique Schermer Marit de Porto 28.85 punten 26.20 punten 24.90 punten 24.85 punten 23.20 punten Keurklasse Gertie Praamstra deed voor Texel mee in de kleurklasse, Dit zijn de 16 beste, uit een voorwedstrijd geselec teerde meisjes, eveneens in de leeftijds categorie tot 16 jaar. Gertie heeft bewezen nog steeds in stijgende lijn te zijn. Werd zij vorig jaar in deze klasse nog 11e, dit jaar is zij opgeklommen naar de 4e plaats. Ook Gertie zal de kring vertegenwoordigen bij de komen de kampioenschappen van Noord-Hol land, die in Purmerend gehouden zullen Peter Brons was dichtbij een doelpunt maar uit goede positie schoot hij net over. Adelbert kon geen vuist maken omdat hun voorhoede door de Texel-achterhoede goed in bedwang werd gehouden. Na rust was het een constant drukkend Texel dat Adelbert voor grote problemen zette. Martin Land schoot eenmaal hard voorlangs en het was Peter Brons die net te laat kwam om te scoren. Texel bleef door gaan en Adelbert kwam duidelijk in moeilijkheden, Het wachten was op een Texel doelpunt dat nogal onverwachts kwam. Vanaf 40 meter van het Adelbert-doel mocht Gert Pansier een vrije trap nemen. Gedragen door de wind ver dween zijn hoge bal door de handen van de blunderende Adelbert-keeper in het doel; 1—0. Even later was Rob van de Ook deze winter wordt een JKM zaal voetbaltoernooi gehouden en wel op 2 en 3 januari voor de hoofdafdeling en op 4 januari voor de tweede en derde elftallen. Evenals vorige jaren belooft het weer een spectaculair gebeuren te worden, waarbij zaalvoetbal van natio naal niveau is te zien. Tien ploegen doen mee, waaronder het Nederlands Bondsteam o.l.v. coach B. van Lingen en SV Maaseik uit België met J. Geebelen, J. P. Kasprezak, Fr. Vranken en R. Janssen. Dit team werd vorig jaar kampioen van België. Verder wordt meegedaan door Scagha '66 uit Schagen (twee keer Nederlands kampioen), Wildbret Sport uit Alkmaar, AV Jan III uit Alkmaar, Amsterdams Brandweerteam uit Am sterdam, Telstar '66 uit Den Helder. Van Texel wordt deelgenomen door JKM, FC De Zwaan en zaalvoetbalvereniging Dubbeldik. Het programma wordt nog nader bekend gemaakt. Ook nu weer is het toernooi, waaraan al sedert augustus wordt gewerkt, fi nancieel mogelijk gemaakt door spon sors waarvan J. C. Rab B.V. de be langrijkste is. Nieuw Een nieuw element in dit zaalvoet- balgebeuren is de strijd om de penalty bokaal die speciaal voor de jeugd is uitgeschreven en zal worden gehouden vlak voor de finalewedstrijd op 3 januari. De vijf deelnemers moeten trachten keeper Bab Geel van het bondsteam te overtroeven. Op 20 december wordt een voorselectie gehouden die de deelne mers moet opleveren Stap dichtbij een tweede doelpunt toen hij alleen op de Adelbert keeper af ging, maar zijn schot werd gekeerd door de keeper. Aan de andere kant was Adelbert eenmaal dichtbij een treffer. Uit een scrimmage voor het Texelse doel werd door een Adelbert-speler de bal hard ingeschoten. Met een snelle reactie wist keeper lepenburg redding te brengen. Strafschop Vijf minuten voor tijd werd de wed strijd door Louis Uriot beslist. Uit een snel genomen vrije trap van Martin Land kopte Louis Uriot Texel naar 2—0. Vlak voor tijd kreeg Adelbert nog een tegen- schop toen Koos Tjepkema een tegen stander in het strafschopgebied achter uithaalde maar via de paal verdween de bal naast het doel. Volgende week komt de ongeslagen koploper Wieringer- waard op bezoek, misschien dat het Texel lukt om die ongeslagen positie ongedaan te maken. Op een vrij goed bespeelbaar veld hebben de dames van Texelse Boys na een gedwongen rustperiode een ruime 5—1 overwinning behaald op de dames van Sporters uit Hoorn. Na een rustig begin ontstonden al gauw enkele kansen voor de Texelse dames en was het Nicolien Keijzer die een hoofdrol voor zich zou opeisen. Zij opende de score door met een hard ver schot de keepster van Sporters kansloos te passeren. Daarna ronde ze een combinatie tussen Anita Witte en Wilma van der Vis goed af en vlak voor rust maakte ze haar hattric vol door een prima voorzet van Carolien Reij doel treffend af te ronden. Een 3—0 voor sprong dus voor de Boys-dames. Na de rust toen het steeds harder begon te regenen scoorde Sporters uit een on overzichtelijke situatie eerst tegen; 1 —3. Maar daarna hield de Boys-achter hoede met Marion van de Wetering als laatste verdedigster de boel goed ge sloten en wist Anita Witte een van haar bekende solo's goed af te ronden en de stand op 1—4 te brengen. Tenslotte bleven de Texelse dames het beste van het spel houden en was het Carolien Reij die uit een corner op links de door schietende bal vol op haar schoen nam en prachtig scoorde. Waarmee de eind stand van 1—5 in het voordeel van Texelse Boys was bereikt. MEDEDELINGEN SV DE KOOG De senioren-training is ook deze weer op donderdag. Deze week dienen toto 51 en 52 beiden ingeleverd te worden. vankelijk niet omdat Twisk met man en macht de veroverde voorsprong pro beerde te verdedigen. Na een kwartier spelen in de tweede helft viel het doek voor de Oosterenders. Een counter van Twisk kon niet voldoende opgevangen worden omdat te veel verdedigers mee in de aanval waren gegaan en tot grote onsteltenis van alles wat Oosterend was, ging doelman Veldman opnieuw in de fout. De Oosterend-doelman kon een schot van Bobbeldijk niet klemvast pakken en Bobbeldijk slaagde erin om in tweede instantie zijn ploeg op 3—1 te zetten. Na deze teleurstellende goal probeerde Oosterend nog wel verande ring in de stand te brengen maar de overtuiging in het spel was weg. Wel liswaar werd Twisk voortdurend onder grote druk gehouden maar echt gevaar lijk waren de Oosterend-aanvallen niet meer. In de slotfase zou het zelfs nog 4—1 worden toen Piet Beuving een on nodige overtreding beging in het straf schopgebied. Doelman Veldman stopte die toegekende penalty maar de scheidsrechter liet de strafschop over nemen omdat hij nog geen fluitsignaal had gegeven. In tweede instantie maak te K. de Groot geen fout en scoorde beheerst. Zaterdag na Ouwe Sunderklaas werd in de Dennen de wekelijkse wielercross verreden. De stemming van het Ouwe Sunderklazen zat er nog goed in, want er waren verschillende renners die hun Ouwe Sunderklaaspak nog aan hadden. Dat het voor de meeste wel wat zwaar was na een nacht van feestvieren, werd al gauw duidelijk. In de eerste manche namen Jos Huisman en Ronald van Boven de leiding. Al snel bleek dat het snelle vertrek van de beide heren iets te voorbarig was. Na vier ronden nam Paul van Arnhem de leiding met op een 50 meter Arie Huisman, Albert Winter en Hans Koorn. Met nog drie ronden te gaan ging Arie Huisman er vandoor, nog steeds goed gevolgd door een uit stekend rijdende Paul van Arnhem. Toen de bel voor de laatste ronde ging was het duidelijk dat Arie Huisman ging winnen met op een goede tweede plaats Paul van Arnhem en derde werd Albert Winter. De tweede manche was een spannende strijd tot de laatste ronde. In het begin van deze wedstrijd bleef het veld aardig bij elkaar, met dan de een op kop en dan de ander. Na vijf ronden ontstond een kopgroep van vier renners: Arie Huisman, Hans Koorn, Paul van Arnhem en Ronald van Boven, de laatstgenoemde op een geleende fiets, omdat hij in de eerste manche zijn achterwiel in elkaar reed. Daarachter probeerden Jan Huydink en de even daarvoor gevallen Albert Winter aan sluiting te vinden. Met nog drie ronden te gaan demareerde Arie Huisman. Hans Koorn en Paul van Arnhem konden er niet meer bijkomen. Arie Huisman won deze manche voor Hans Koorn die Paul van Arnhem in de laatste ronde losreed, de vierde plaats was voor Jan Huydink die ondanks zijn 46-jarige leeftijd nog menige jongere renners ver achter zich laat. 1. Arie Huisman 20 p., 2. Paul van Arnhem 17 p., 3. Hans Koorn 16 p., 4. Albert Winter 14 p., 5. Jan Huydink 13 p., 6. Jan Buis 9 p., 7. Jos Huisman 7 p., 8 Ron van Boven 5 p., 9 John Huydink 5 p., 10. Cees Boks 1 p Eindstand competitie: 1. Arie Huisman 40 p., 2. Hans Koorn 33 p., 3. Albert Winter 33 p., 4. Paul van Arnhem 27 p., 5. Ron van Boven 21 p., 6. Jan Huydink20p., 7. Douwe Dros 16 p., 8. Jos Huisman 15 p., 9. Jan Buis 14 p., 10. John Huydink 8 p., 11. Kees Riemers 7 p., 12. Hans van Tunen 6 p., 13. Gerard Koorn 4 p., 14. Cees Boks 3 p., 15 Dennis van Rooy 1 p., 16. Uwe Smit, Simon Appel, Thijs Witte 0 p. De gezamenlijke boekhandels in Den Burg

Texelsche Courant | 1980 | | pagina 11