Ouwe Sunderklaas: Meer deelnemers en geen wanklanken MmRsmm Dt m~- Voetbaluitslagen De Koog-Sporting S. 2-1 IJsclub Oost 27 december weer winterbosloop Klaverjasclub „De Zwaan" VERVOLG VAN PAG. I PAGINA 6 TEXELSE COURANT DINSDAG 16 DECEMBER 1980 Zaterdag 13 december 1980. Junioren: De Koog A1-JVCA1 3-2 Tex.Boys B1-Schagen B2 afgelast Tex. Boys C1 - JVC C3 5-0 Texel C3-HCSC C6 1-1 Meisjes junioren: Flevo-T exBoys afgelast Pupillen: Afdeling D: Texel D1-Tex.Boys Dl 5—3 Tex.Boys D2-Oosterend D2 2—1 Texel D4-Texel D3 0—9 Afdeling E: Texel El-Tex.Boys El 0—0 Texel R-Tex.Boys E2 1—3 Afdeling F: Tex.Boys F1-Oosterend F2 1 1 Tex.Boys F2-Oosterend F3 2—3 Zondag 14 december 1980. Afdeling NOordholland: Texel-St. Adelbert 2—0 Twisk-Oosterend 4—1 ZDH-Schoorl 6-3 Andijk-Tex.Boys 2—0 De Koog-Sproting S 2—1 Texel 2-Schagen 2 8—2 Texel 3-WGW 5 3-2 ZDH 2-Zeemacht 4 5—2 Kaagvogels 4-Tex'Boys 2 afgelast Vesdo3-Texel4 afgelast Tex.Boys 3-ZAP 6-8-2 Texel 5-ZDH 3 2-3 Dames: Sporters-Tex.Boys 1—5 Junioren: Conzelo A1-Tex.Boys A1 1—3 HRC B1-Texel B1 0-0 HRC B2-Texel B2 4-2 HRC C1-Texel C1 ^1-4 HRC C2-Texel C2 4-0 In de achtste competitiewedstrijd heeft De Koog eindelijk zijn eerste over winning behaald. Onder zeer slechte weersomstandigheden nam De Koog in de eerste helft tegen de felle regen in eerst een 2—0 voorsprong. Het werd al snel 1—0 door Kees van de Werdt, die een voorzet van Jaap van Kranenburg ineens op de slof nam en van grote afstand doel trof. In deze eerste helft dicteerde De Koog het spel en creëerde zich ook enkele goede kansen. Na een half uur kreeg De Koog een indirecte vrije trap te nemen op de rand van het strafschopgebied, Ger Bongers schoot raak via de keeper en bracht hiermee de stand op 2—0. Kees van Beek was kort hierna nog erg dicht bij een doelpunt maar zijn keiharde kopstoot ging rake lings langs. Sporting S dat tot nog toe geen enkele doelrijpe kans had gekregen kwam vlak voor rust toch nog terug op 2 1. Keeper Jan Dekker kreeg een af standsschot niet goed onder controle waarna de attente midvoor gemakkelijk kon scoren; 2 1. In de tweede helft met de harde wind in de rug kreeg De Koger-voorhoede erg veel ruimte omdat Sporting S massaal ten aanval trok. De geboden ruimte werd echter niet afge straft door de jonge Koger-voorhoede. Bij De Koog werden in deze tweede helft Nanning Kikkert en Jaap van Kranenburg vervangen door Wallie van Beek en John List. Ondanks het sterke opdringen van de verdedigers van Sporting hield De Kooger-verdediging goed stand, vooral ook door het goed draaiende middenveld waarin Kees van Beek en Ger Bongers een hoofdrol ver tolkten. Sporting S kwam in de laatste minuut toch nog bijna op gelijke hoogte met de Koog. Keeper Jan Dekker was al gepasseerd maar met een sliding wist Jan van Beek de bal nog in het zijnet te werken. Hiermee had De Koog zijn eerste, verdiende overwinning veilig ge steld. Tijdens de onlangs gehouden jaarver gadering van IJsclub Oost bleek dat de leden bijzonder in hun schik zijn met de nieuwe situatie bij het 'Wagenjat'. Deze grote ondiepe plas zorgt er voor dat bij enigszins aanhoudende vorst de baan direct geopend kan worden. Het be stuur van de IJsclub Oost heeft trappen aangebracht om de op- en afgang over de oude zeedijk te vergemakkelijken. Ook is de verlichting aangepast op deze voor Texel grote schaatsvlakte. Bij sneeuwval zal het nodige werk gedaan moeten worden en daarom heeft het be stuur contact met het dorpsbestuur van Oosterend gezocht. Dit bestuur beheert nog een bedrag (10.000) zijnde de baten van Oosterend Present 1973. Nagegaan wordt of dit besteed zou kunnen worden in de 'ijsbaansfeer'. Het ijsclub- Op zaterdag 27 december houdt de sportraad de inmiddels traditionele win terbosloop. Aan deze loop. waaraan naar verwachting weer enige honderden mensen zullen deelnemen, kunnen zo wel recreatielopers als wedstrijdlopers I meedoen. De recreatieloop gaat over een af stand van 4 kilometer en hieraan kan iedereen meedoen; er is geen minimum leeftijd aan verbonden. Een bijzonder heid is dat ook groepsgewijs gelopen kan worden. Loopt de hele groep van minimaal 10 personen de afstand binnen de gestelde 45 minuten, dan komen ze in aanmerking voor een speciale groeps- herinnering. Uiteraard krijgt ook iedere individuele loper een herinneringsvaan tje. Bovendien krijgt iedereen die de loop volbrengt een kaart waarop de gelopen tijd wordt ingevuld. De wedstrijdloop gaat over 8 kilo meter, een afstand die binnen 60 minu ten moet worden gelopen. De mini mumleeftijd om hieraan deel te nemen is veertien jaar. Voor de wedstrijdloop kan men zich alleen individueel opgeven. Voor de snelste lopers, zowel bij de mannen als bij de vrouwen zijn bekers beschikbaar. Uiteraard krijgen ook hier alle deelnemers een herinneringsvaantje- en een wedstrijdkaart De wedstrijd start 27 december vanaf j camping Dennenoord aan de Grens- weg. Om te voorkomen dat de deel- j nemers elkaar hinderen start de wed- j strijdloop om 14.00 uur en de recrea- j tieloop om 14.20 uur. Het parcours is 1 vier kilometer lang en wordt door de! wedstrijdloper dus twee maal gelopen. De inschrijving voor deze winterbosloop kost f3,— per persoon en kan tot een kwartier voor de start geschieden op camping Dennenoord. Voorinschrijving is mogelijk. Dat geeft een korting van 70,50 per persoon. Dit kan door opgave op het raadhuis (kamer 303) of door overmaking van 72,50 p.p. op nr. 58.76.15.486 van de ABN ten name van de Stichting Texelse Sportraad. Op de elfde competitieavond van de klaverjasclub De Zwaan wisten drie koppels die in het midden van het klassement genoteerd staan de eerste plaatsen te bezetten. Met kleine onder linge verschillen scoorden zij allen ruim 7200 punten, wat hen een aanzienlijke stijging in het klassement opleverde. Winnaars werden Fr. Witte en R. Klein- veld met 7292 punten. Nadat zij de laatste weken hun positie al enigszins hadden verbeterd, gingen zij nu met een grote sprong omhoog van de 22e naar de 13e plaats. Tweede werden Fr. van der Gracht en G. Caspers met 7269 punten. Na een goed begin in deze competitie waren zij teruggevallen naar de 21e plaats, maar gingen nu weer terug naar de 12e plaats. Derde werd het Echtp. J. van Heerwaarden met 7225 punten. Dit koppel ging in het totaalklassement van de 17e naar de 9e plaats, maar in de tweede periodestand veroverden zij zelfs de eerste plaats ten koste van de Gebr. Th. en J. Witte die nu op de tweede plaats staan. De kop lopers in het totaalklassement wisten hun positie te handhaven. Alleen de dames A. Vermuë-M. Timmerman vie len enigszins terug door een minder goede avond. Uitslag 11e competitieavond: resp. punten, marsen: Fr. Witte-R. Kleinveld 7292 3 Fr. v.d. Gracht-G. Caspers 7269 6 Echtp. J. van Heerwaarden 7225 4 P. Bruin-M. Bakelaar 6959 3 H. Bakker-C. Vinke 6859 3 P. Hartog-H. Snoek 6836 1 W. Bakker-G. Festen 6835 2 M. Witte-M. Boogaard 6654 2 G. Douma-P. Kooiman 6632 3 C. Maas-J. Wiersma 6631 2 Stand tweede periode na 11 partijen: Echtp. J. van Heerwaarden 18539 9 Th. Witte-J. Witte 18327 5 Echtp. H. Zijm 18188 7 Fr. Wrtte-R. Kleinveld 18105 11 Echtp. J. Spaans 18055 9 Dames Ofrein-Biesboer 17905 7 Totaalstand na 44 partijen: Echtp. H. Zijm 72145 27 Echtp. J. Spaans 70948 27 Echtp. P. v. Heerwaarden 70850 21 Th. Witte-J. Witte 70540 21 C. Maas-J. Wiersma 70476 24 A. Vermuë-M. Timmerman 69978 32 W. Bakker-G. Festen 69578 19 P. Bruin-M. Bakelaar 69203 20 Echtp. J. v.Heerwaarden 68057 22 H. Bakker-C. Vinke 67454 23 bestuur heeft voor een volgend seizoen het voornemen een nieuwe ijstent te maken. Een met schuifdeuren die ten alle tijden een 'luwtje' biedt. Bij de ver kiezing werd voor de niet herkiesbare C. Ellen Jn. Waayer gekozen. Verder werd door mevr. Kampstra gevraagd naar da toiletgelegenheid en het bestuur beloof de voor een oplossing te zorgen wan neer de ijsbaan open gaat Op voorstel van de voorzitter ging de vergadering accoord met een in te stellen schaatsen- ruilbeurs, voor leden en niet-leden. Het is bekend dat sommige schaatsen op zolder terecht komen en soms ook wel op de meierblis, zodat wie beslagen ten ijs wil gaan, of afhaakt, zaken kan doei met en bij A. Kalis, Mulderstraat 13, Oosterend. Tel. 02223-424. Ouderen: Enkelingen: 1. 'Braneur' Jaap Bakker, 2. 'WC op de haven' Kees Boom, 3. 'Cor Ellen steunt WD' George Keijzer. Paren: 1. 'Leste pleetje kont afvegen', Adrie Hutjes, J. Brouwer; 2. 'Openbare plee', Johan van der Meer, Hans Gieles, 3. 'Witte punt fotostunt', Dirk Schagen, Ulfoons Boom. Groepen: 1. 'Wild west buurt', Jaap en Tini Zuidewind, Niek en Truus Blom, Dirk en Martha Westdorp; 2. 'Bejaardengym' Piet Smits. Kees Jongedijk, Kees Boe kei, Peter Rood, Jan Aris Eelman; 3. 'Arend de kapper' Martien Boom, Jan Hemelrijk, Theo Bakker. algemeen kwam enkele keren in kriti sche aandacht, evenals de plannen om in De Koog een ijsbaan op de tennis baan te maken. Dorpsgenote mevrouw Aarts met haar protest tegen kernbe wapening was ook een dankbaar onder werp evenals de verfraaiing van de Brink die maar steeds uitblijft, de activiteiten van Jarino en het verschil in optreden tegen de verschillende strandpaviljoens. Uitslag Jeugd: Enkelingen: 1. De Koekenboom, 2. Cor Ellen, 3. De baard van meester Stoer. Paren: 1. Verkeerslichten Pontweg, 2. Ik wil tenissenschaatsen!, 3. De concur rentie van Cor Ellen. Kleine groepen: 1. De oranje bakker, 2. De Wierschuur, 3. Spoken in De Koog. Grote groepen: 1. Opbreken strandpaviljoens?, 2. De schapenbegrafenis, 3. De Koog, 's winters Spookdorp? Uitslagen ouderen: Enkelingen: 1. WV Texel, 2. Roulette, 3. Bollen schuur. Paren: 1. Duinroosstraat, 2. Harm Spigt, 3. Vruchtbare samenwerking Jarino-Nauta 3. Dorpshuis in de ijskast. Kleine groepen: 1. Mosk, 2. Kikkert-Bruining, 3. Vuilnis ophaaldienst. Grote groepen: 1. Schapenmelkwedstrijd, 2. Bejaarden- gym (Folkloreprijs), 3. Ouwe Sunder klaas. Oosterend In De Cocksdorp was het aantal vol wassen deelnemers iets groter dan vorig jaar. 140 Volwassenen trokken van 's avonds half negen tot ongeveer elf uur langs de huizen. Veel onderwerpen die uitgebeeld werden hadden betrekking op de laatst gehouden vergadering van de dorpscommissie over dorpsverfraai ing. Er werden een aantal kokkels gesignaleerd en ook de verkeersproble men die uit de verfraaiingsplannen voortvloeien werden op de hak geno men. Het afgelopen jaar zijn in en rond De Cocksdorp een aantal katten afge schoten en daar waren spelers zeer ge- inspireerd. In het spelen kwam naar voren wie mogelijk de dader zou kunnen zijn. Het merendeel van de onderwerpen had betrekking op voorvallen uit De Cocksdorp. Een minderheid speelde over algemeen Texelse gebeurtenissen. Ook hier bleek de rubriek 'Texelaars voor de balie' in een behoefte te voor zien. Bij de kinderen was de animo gelijk aan vorig jaar, maar er waren slechts twee groepen en een groter aantal enkelingen. De gespeelde onderwerpen waren in grote lijnen gelijk aan hetgeen 's avonds gebracht werd. Uitslagen kinderen: Enkelingen: 1. SVC-ledenvergadering, 2' Suyker- buyk, 3. Chinees. Paren: 1. Winkel van Piet, 2. Groeneveld met een vuilnisbak, 3. Bak van Groeneveld. Groepen: 1. Flipperkast, 2. Kerkeveling. Ouderen: Enkelingen: 1Verfraaiing Cocksdorp, 2. Cocksdorp verarmd, 3. Suykerbuyk in SVC. Paren: 1. De kokkels, 2. Alias C. Zuidewind, 3. Rokende onderwijzer in de klas. Groepen: 1. Afschieten katten, 2. Hond van toeristen, 3. Akkerbemesting van Onno Kikkert. Akkerbemesting van Onno Kik kert kreeg tevens de extra prijs voor de meest originele uitvoering. troffen. De jury had het ook hier moeilijk, maar het staat nu wel nage noeg vast dat volgend jaar de ouderen ook weer van de partij zullen zijn. Verreweg de meeste speulers hadden voorstellingen die betrekking hadden op De Waal, afgezien van enkele algemeen Texelse uitbeeldingen zoals de 'piemel man' van de Pijpersdijk die voor deze avond even naar De Waal was overge wipt. Uitslag jeugd. Enkelingen: 1. Marthijn Smit -IJzersterke krant (De Waalder) (wisselbeker), 2. Mare Kooi man-Schoolkindertoeslag (folklorebe- ker), 3. Cornie PLaatsman-Journaliste. Paren: 1. Sid en Swen Groot-Amirapaaltjes (wisselbeker), 2. Jelle de Wolf en Tessa van der Meent -Schooltrouwen, 3. Alinda Boot en Martina Jimmink -De Kerkekamer. Groepen: 1 Esther Hin, Natasja Wonder, Geri Wuis, Regina Luiken - De School (wisselbeker). Ouderen: Enkelingen: 1. De piemelman, 2. De straatveger, 3. Meesters buik. Paren: 1. Schaap en de hond, 2. Wat gebeurt er in het fietsenhok?, 3. Loonbedrijf Zoetelief. Groepen: 1. Huisvrouwengym (folklorebeker), 2. Joop geveld, 3. Mantjes strand. Oudeschild Ook in Oudeschild is men dik te vreden over het verloop van de Ouwe Sunderklaas-viering. Het aantal deel nemers bij de kinderen was 111 (40 enkelingen, 20 paren en 10 groepen) wat ongeveer gelijk was aan vorig jaar. De deelname bij de ouderen was be langrijk groter. Hier waren 117 spelers en dat is maar liefst veertig personen méér dan vorig jaar. Bij de ouderen waren 12 enkelingen, 16 paren en 16 groepen. Voorstellingen die veel werden gezien hadden betrekking op het laatste 'pleetje' van Cor Ellen, de witte punt en de bejaardengym. Een heugelijk feit was dat 's middags in dorpshuis 't Skiltje voor het eerst de geluidsinstallatie waar voor onlangs een collecte is gehouden, in gebruik werd genomen. De Gemeen schap Oudeschild heeft aan de Ouwe Sunderklaasprijzen een nieuwe trofé toegevoegd: een wisselbeker voor de meest originele en meest actuele Oude schilder voorstelling. Deze ging naar nummer 12 van de groepen die het ver dwijnen van de winkels uit Oudeschild had uitgebeeld. De groep bestond uit Leni en Matin de Vries en Anneke Raven. De gewone extra prijs voor de meest origineelste voorstelling ging naar Gerrit, Lien en Tina Stolk, Jannie en Adrie Koopmans met 'Van gewest tot gewest'. Bij de jeugd ging de prijs voor de origineelste voorstelling naar num mer 29 'cor Ellen', uitgebeeld door Arie Pieter Grootjen. De GO-wisselbeker viel toe aan nummer 19 'Directeur Museum' uitgebeeld door Mark Zoer en Carolien Wetenkamp. Overige uitslagen: Jeugd: 1. 'Cor Ellen' Ria Duinker; 2. 'Bakkers- trog', Kees Jaap Hin; 3. Van gewest tot gewest, Emiel Boom. Paren: 1. 'Plantsoenendienst met WW', Ronald Keijzer, Constantijn Bruin; 2. 'Witte Punt', Irene en Dirk Boekei; 3. Disc- jokeys, Sieme Pieter en Wout Koop- mans. Groepen: 1. 'Mannetjesputters' Willen Anton en Albert Schagen, Patrick en Francioase Keijzer; 2. 'Molen wierschuur e.d.', Diana Ris, Yvonne van Beek, Judith Hin; 3. 'Bejaardengym', Rudie, Marion en Annemiek Bakker. In Oosterend had de jury het buiten gewoon moeilijk. Er waren zoveel voor stellingen van hoge kwaliteit, dat het een probleem was om de prijzen eerlijk te verdelen. Ook wat betreft de kwan titeit zat het goed: het aantal deel nemers bij de kinderen was minstens zo groot als vorig jaar en bij de ouderen waren er aanmerkelijk meer. De dorps commissie is de mensen erkentelijk die voor ectra straatverlichting hadden ge zorgd waardoor alles goed was te volgen. De prijzen bestonden uit enveloppen met inhoud. De uitslag kon men direct na afloop van het spelen vernemen in dorpshuis De Bijenkorf. Uitslagen kinderen: Enkelingen: 1. 'Alles brander', Biem van der Vis, 2. 'Vivo winketje', Nico Jan Drijver, 3. 'Schaapskooi in Oosterend', Joost Vlaming. Paren: 1. 'Schaatsbaan aan Oosterend, Marjan Brouwer en Mirjam Witte; 2. Lartaren- palen langs Oosterenderweg, Miranda Dijker en Jolanda van der Vis; 3. Echte plastic jutters, Annette Duinker en Anita Betsema. Groepen: Werkplaats van C. Daalder, Peter de Wolf, Sijbrand van der Vis, Martin Daalder; 2. Skatebaan Oosterend, Hans Eelman, Wim Eelman, Henk Messema- ker, Pieter Drijver, Johny Drijver, Mar cus Gersthage; 3 Winkeltje Purmer, Tine Brans, Janneke Bakker, Chantel Witte. Uitslagen ouderen: Enkelingen: 1. Nauta de Rattevanger van Roden, 2. Touwtje trekken (2 kleuterscholen?), 3. Bandenwagen met kuilgras. Paren: 1. Dokter Barnards journalist, 2. Per zisch tapijthandel, 3. Duobroek (i.v.m. verwarming dorpshuis). Groepen: 1. De 5 bedrijven van Cor Ellen, 2. Story of Cor E., 3. Stratenmakers van de Ankerstraat. De Koog Ook De Koog had niet te klagen over de deelname aan Ouwe Sunderklaas. Bij de jeugd werden 79 spelers geteld en bij de ouderen 75. Er werd opvallend goed gespeeld. De zogenaamde 'loze' voor stellingen (niet betrekking hebbend op een plaatselijke actualiteit) bleven vrijwel helemaal achterwege, waardoor de jury af en toe met de handen in het haar zat bij de toekenning van de rpijzen. De voorstellingen hadden een sterk dorpsgebonden karakter. Zo werd door een speler een roulette aangeboden aan de dorpscommissie om daarmee geld voor de bouw van het nieuwe dorpshuis bijeen te krijgen en werd de veel besproken bollenschuur van De Ridder op de korrel genomen. "Aitje zal wel een kromme rug hebben voor hij zijn schuur heeft". Bij de paren viel de voorstelling in de prijzen die betrekking had op een Koger die blijkbaar proble men heeft met andere buurtbewoners en een ander duo had een model van het dorpshuis letterlijk in de ijskast gezet. Nogal persoonlijk was ook de voorstel ling die betrekking had op Kikkert en Bruining waarbij bijzonder leuk gespeeld werd (de TV-toestellen vlogen over de straat). Het dode karakter van de Dorpsstraat en van De Koog in het De VW aangeklaagd Voorstelling in Den Hoorn

Texelsche Courant | 1980 | | pagina 6