F.C. Utrecht winnaar Toon Smidt-toernooï Goede teams in JKM toernooi M* ooi zaalvoetbal in de Sporthal Geen afgang voor selectieteam 'L Zaalvoetbalprogramma 68 teams in tweede helft volleybal eilandcompetitie ONDANKS VERLOREN WEDSTRIJDEN Spannende strijd van Mareis S.V. De Koog MST-programma 180 (OENSDAG 31 DECEMBER 1980 fOENSD TEXELSE COURANT PAGINA 7 VERENIGDE SCHILDERS de finale had het Toon Smidt team het vaak zwaar tegen F.C. Utrecht Louis Uriot en Gert Pansier komen hier terug voor doel om doelman Ed Bruijn bij te staan in een Utrecht-aanval. Klaas Dirk Koorn ontving een speciale prijs voor de 'beste speler van het toernooi'. Ook de scheidsrechters wer den met bloemen en een boekenbon gedankt voor hun onmisbare mede werking. Taxi Toon Smidt kan terug zien op een geslaagde voetbaldag met specta culaire wedstrijden. Na afloop moesten diverse teams met marinevaartuigen naar Den Helder gebracht worden. TESO had nl. geweigerd een extra boot te laten varen. De organisatie had erop gerekend gebruik te kunnen maken van een van de extra 'culturele' boten die het afgelopen jaar niet voor schouw burgbezoek waren gebruikt. Het laten varen van een extra boot op zaterdag of zondag is echter bezwaarlijk omdat er problemen door ontstaan Dij ae wie ling van de vaarploegen. Op advies van de ondernemingsraad van TESO werd besloten geen uitzondering te maken voor de zaalvoetballers. In een bomvolle sporthal Ons Genoegen heeft FC Utrecht zaterdag ^et Taxi Toon Smidt zaalvoetbaltoernooi gewonnen. De Utrechte naren wonnen overtuigend met 5 1 van het Toon Smidt team, zodat adit uitstekende Texelse team een verdiende tweede plaats behaalde. aiPe strijd om de derde en vierde plaats ging tussen het Nederlandse (politieteam en Politie Rotterdam. Deze wedstrijd werd na een 3—3 elijkspel beslist door het nemen van strafschoppen ten gunste van et Nederlandse Politieteam. Het toernooi kenmerkte zich door een oede organisatie en gedurende de hele dag veel publiek. Kennelijk ad de Texelse voetballiefhebber na de op sportgebied rustige erstdagen behoefte aan een dergelijk toernooi. Klapper was de finale tussen FC Utrecht en Taxi Toon Smidt. FC Utrecht had van de nederlaag tegen Taxi Toon Smidt geleerd en zij hielden Klaas Dirk Koorn en Louis Uriot scherp in de gaten. Toch was het in eerste instantie Taxi Toon Smidt wat de meeste kansen had Schoten van Louis Uriot (2x) en Klaas Dirk Koorn (2x) kwamen op de paal en hadden zeker een beter lot verdiend. FC Utrecht kreeg in het verloop van de wedstrijd meer grip op het spel en bracht achtereenvolgens via Gerard van der Lem 2x, Leo van Veen, Ben Rietveld en Ton de Kruijk de stand op 5—0. Vlak voor tijd kon Peter de Vries de eer voor Taxi Toon Smidt redden met een tegen doelpunt. Eindstand 5—1. I' Twee para's brachten zaterdagmor- ien om tien uur de wedstrijdbal bij de porthal. Na deze landing opende bur- lemeester Engelvaart het toernooi door iet verrichten van de aftrap. De ope- lingswedstrijd ging tussen Taxi Toon >midt en Haarlem. Het Texelse team leagn. goed en vyon met 2—0. Het weedé Texelse team, de Brandweer, peelde een minder gelukkig toermooi :n eindigde met één punt op de laatste ilaats in de B-poule. Ze speelden gelijk egen Politie Den Haag en verloren iaarna drie keer van respectievelijk 3e? jiegburg, het Nederlands Politieteam in politie Rotterdam. Taxi Toon Smidt ur-lvas zaterdag vastbesloten enkele mooie de vedstrijden te laten zien. Dat lukte bij >nder aanvoering van een zeer goed pelende Klaas Dirk Koorn en Louis Jriot uitstekend. Taxi Toon Smidt won ichtereenvolgens van Politie Haarlem 2—0), Politie Mülheim (7—0), Politie lemscheid (2—0) en met 4—3 van FC Jtrecht. Met deze overwinningen ein- Jigde Toon Smidt als eerste in de poule net FC Utrecht als goede tweede. In de 3-poule eindigde het Ned. Politie team sis eerste en Politie Rotterdam als :weede. Enerverend Na deze spannende voorrondes rwamen de kruisfinales, waarvan de strijd tussen Taxi Toon Smidt en Politie Rotterdam een zeer enerverende was. Taxi Toon Smidt kwam via Aad Blom op 1-0, waarna Louis Uriot snel daarna 2—0 maakte. Het politieteam kreeg inzicht in het Texelse spel en kwam sterk terug met drie doelpunten. In de allerlaatste seconde scoorde Blom 3—3 waarna strafschoppen de beslissing moesten brengen. Hier was een mooie ol weggelegd voor de doelman van Taxi i'gl Toon Smidt, Ed de Bruijn. Nadat Aad Blom zijn strafschop door de keeper gestopt zag, Louis Uriot had overge schoten en Klaas Dirk Koorn had gescoord, stopte Ed de Bruijn drie strafschoppen van het Rotterdamse team en kon Taxi Toon Smidt zich opmaken voor de finale. In de andere halve finale liet FC Utrecht er geen twijfel over bestaan wie in de finale zou spelen. Het team won met 8—4 van het Ned. Politieteam, 's Avonds volgde de eindstrijd om de diverse bekers. Onder de toeschouwerd bevond zich inmiddels Johny Rep die door een blessure niet met FC Utrecht kon meespelen. Zijn plaats werd ingenomen door de oud- Texelaar (en oud-Taxi Toon Smidt speler) Wim Jas, die een goed toernooi speelde. De strijd om de 9e en 10e plaats tussen Mülheim en Brandweer Texel werd na een 2—2 gelijkspel via straf schoppen gewonnen door de Brand weer. De strijd om de 7e en 8e plaats werd door Siegburg met 4—0 gewon nen van Remscheid. Om de 5e en 6e plaats streden Haarlem en Den Haag. Den Haag won overtuigend met 7—2. Om de 3e en 4e plaats speelden het Nederlands Politieteam (uitblinker Fran- kie Bruinestijn) en de politie Rotterdam. Dit eindigde in 3—3. Met het nemen van strafschoppen had het team van Rotter dam pech en het verloor opnieuw. Na de finale werden de prijzen uitge reikt door burgemeester Engelvaart. Vrijdag 2 januari: 18.00 u. Zegel Modes-Buro Eelman 18.30 u. De Koogel-Swarte Schaep 19.00 u. KSMT-Nioz 19.45 u. De Koog-Texel 2 20.35 u. Nioz 2-ZDH 2 21.20 u. Texel-Amro 22.10 u. Rab-Tex.Boys Zaaldienst: Oosterend. Het Texelse zaalvoetbalselectieteam heeft afgelopen zaterdag opnieuw deel genomen aan het jaarlijkse Gouden Hoef-toernooi in Alkmaar. Aan dit toernooi wordt deelgenomen door de zeven rayonteams uit Noordhollans plus bij toerbeurt Haarlem en Amsterdam, Texel was ingedeeld in een poule met Waterland, Zaanstreek en West Friesland en hoewel alle wedstrijden verloren werden, wist men iedere wedstrijd goed tegenstand te bieden. Sportmasseur Jan van Beek was de gehele dag bezig om de spieren van de spelers soepel te houden zodat er geen achteruitgang plaatsvond in het spelpeil. De eerste wedstrijd speelde Texel tegen Waterland. Indien Texel een gelijkspel of een overwinning had kun nen behalen in dit toernooi dan was het wel in deze wedstrijd. Erg ongelukkig werd deze strijd met 3—1 verloren. In Waterland spelen voornamelijk Volen- damse zaalvoetballers, leder jaar op nieuw bedanken de betere spelers uit dit rayon voor het selectieteam zodat men nooit in de sterkste bezetting uit kan komen anders zou Waterland zeker bij de kanshebbers voor de eindoverwin ning behoren. Ditmaal wist men slechts 7 spelers bij de Volendamse Dijk weg te halen. Texel startte sterk en in de vijfde minuut nam het via Rob van de Stap een onverwachte 1—0 voorsprong. Texel leek de zaak te kunnen consoli deren maar helaas wist Waterland door een eigen inzet weer langszij te komen. Waterland toonde nu meer initiatief en door twee onhoudbare doelpunten wist men alsnog met 3—1 een zeer geflat teerde overwinning te behalen. De tweede tegenstander voor Texel was Zaanstreek. Dit voornamelijk uit Taha- matatjes bestaande team speelde tegen Texel een zeer goede wedstrijd en men wist vele kansen te creëren waarvan er gelukkig slechts twee benut werden. De bomvolle tribune die vooral de eerste twee wedstrijden veel waardering had voor het sportieve spel van Texel zag Texel dankzij een doelpunt van Joost Brouwer een 1—0 voorprong nemen. Gerry Plaatsman en Frits Bakker kregen beiden nog een kans op een doelpunt, maar deze werden niet benut en Zaan streek wist tenslotte de wedstrijd ver diend met 2 1 te winnen. Winnaar Zondag speelden de jongens junioren van de Mareis een goede basketbal wedstrijd tegen Advendo. Hoewel Ad- vendo in de ranglijst één plaats boven de Mareis stond, speelden de Mareis van begin af aan een duidelijk betere wed strijd. Tot ongeveer de twaalfde minuut in de eerste helft bleven beide ploegen netjes gelijk opgaan, doch daarna leek het gebeurd met Advendo. Vooral door scores van Kees Dros, Ron Souwer en Bert Witte werd de eerste helft met een 24—18 voorsprong afgesloten. De tweede helft begon echter minder florisant als verwacht, daar 'lange man' Kees Dros de vierde persoonlijke fout toegewezen kreeg. Daar de Mareis slechts met vijf man waren gekomen, zou een vijfde fout voor hen fataal geworden zijn. Advendo had dat door en driftig werd getracht deze vijfde fout te 'versieren'. Maar ook hier bleek het spreekwoord 'wie een kuil graaft voor een ander...' volledig op te gaan. Reeds enkeleminutenlatermaaktede Advendo- speler Hoekstra een technische fout wegens opmerkingen tegen de scheids rechter (een technische fout telt voor twee persoonlijke fouten), waarop hij het veld mocht verlaten. Twee minuten later was L. Hazenberg van Advendo hetzelfde lot beschoren, toen hij zijn vijfde persoonlijke fout binnenhaalde. De Mareis profiteerden hier gretig van en een 'man to man' verdediging werd ingezet. Het resultaat was ernaar: van 39—31 werd uitgebouwd naar een eind stand van 54—33. Voor de Mareis scoorden: Ron Souwer 16 pt.. Kees Dros 14 pt., Bert Witte 13 pt., Arjen Huisman 7 pt., en Frank Studulski 4 punten. Op nieuwjaarsdag wordt een wed strijd gespeeld met gemixde teams van de eerste en tweede elftallen. De wed strijd begint om half twee. Zondag 4 januari speelt De Koog 1 een oefen wedstrijd tegen ZDH in Den Hoorn. Aanvang om half drie. Op dinsdag 6 januari begint de tweede helft van de eilandcompetitie. De klassen Dames A en B worden gesplitst in een eerste en een tweede klasse. Die spelen ieder nog een halve competitie. Dames 1 bestaat uit 11 teams, dames 2 uit 10 teams. De stand na de eerste helft is bepalend in welke klasse men uitkomt. De overige klassen spelen gewoon door en de in de eerste helft van de competitie behaalde punten blijven staan. Er hebben zich nog enige extra teams opgegeven, t.w. Zegel, Poco Loco en ZS '81 die alle drie in de derde klasse Dames uitkomen, Cor's Polis en Amro in de derde klasse heren en Teso in de tweede klasse heren. Deze teams beginnen de competitie met nul punten. De eilandcompetitie bestaat nu uit het absolute recordaantal van 68 teams. Het programma voor6 januari wordt nog in de Texelse Courant gepubliceerd. In de derde klasse dames speelt het team van Stienepikkers verder onder de naam Goènga 2. Uitslagen eerste ronde beker. De winnende teams gaan door naar de vol gende ronde, de rest valt af. Heren: CVI-RWS Memo-Question PEN-Hema Timmers bak.-Bravura Amro-Teso TimeOut-Kobeko 14-15 26-21 28-44 38-24 20-26 21-39 PWN-Versluis 24—27 LBO-v.Wijng.2 34-18 Pado-Reisburo 33—34 VEM-Opduin 3-30 PZH-Graaf spuiterij 18—21 Smash'68-v.Wijng. 1 17—14 Slag.Kossen-RSG 1 18—21 Rog-RSG2 20-15 Gr.Slock-Bremakker 14—20 Gamma-Molenkoog 21 19 Gemeente-Cor's Polis 14—27 Dames: Goënga-Stienepikkers 20—19 Expert-Hema 39—24 Question-Rabo 32—15 VopodaSRV-Antiekhuisje 16—14 Taveerne-Graaf Spuiterij 31—22 Gr. Slock-Gyvo 44 18 Beekman-TX88 11—26 Smash'68-Gar. Kikkert 27—16 Man.Zoetelief-CVI 23—33 Nokanto-WGD 26—17 Koffieshop-Rog 9—27 Memo-StrendsEnd 14—42 Lois-Gar.Dros 25—19 Cafeetje-Molenkoog 21—28 RSG3-Koogel 27-29 Gemeente-Zegel 33—22 Basketbal. Zondag 28 december. Den Helder B: jongens jun. Marels-Advendo. De laatste wedstrijd werd gespeeld tegen de grote kanshebber en uitein delijke winnaar van het toernooi. West Friesland. Enkele dagen terug had Texel nog een oefenwedstrijd tegen dit team gespeeld en deze wedstrijd ging toen na een 1—0 ruststand met maar liefst 11—0 verloren. Texel wist dus wat er te wachten stond en speelde zeer defen sief. Slechts eenmaal dreigde Frits Bakker door te breken maar werd toen onderuit gehaald. Dat leverde de tegen stander wel twee strafminuten op maar ook hiervan kon men niet profiteren. Evenals in de oefenpartij hield Texel ook nu lang de nul vast en het duurde tot in de 22ste minuut alvorens de sterk keepende Charles lepenburg voor de eerste maal werd gepasseerd. In de laatste 8 minuten wist West Friesland nog tweemaal te scoren zodat de wedstrijd met 3—0 verloren ging. West Friesland werd tenslotte winnaar van het toernooi door in een sensationele finale het tegenvallende Alkmaar ver diend met 2—1 te verslaan en Schagen eindigde als derde door in de kleine finale het moegestreden Zaanstreek met 5—2 te kloppen. Ondanks de verloren wedstrijden geen slecht resultaat van dit Texelse team en om volgend jaar beter beslagen ten ijs te komen worden in 1981 veel oefenwedstrijden gespeeld en staan er voor de eerst komende maan den wedstrijden op Texel gepland tegen Zaanstreek, Den Helder, West Fries land en het N.H. selectieteam. Het Texelse voetbalpubliek kan dit weekend weer rekenen op een zaal voetbaltoernooi van allure. Het JKM- toernooi gaat aanstaande vrijdag voor het derde jaar van start. De goede naam van het toernooi die in de voorgaande jaren is opgebouwd zal dit weekend waarschijnlijk weer borg staan voor mooi voetbal. Aan het JKM-toernooi doen enkele gerenomeerde clubs mee zoals het Nederlands Bondsteam, SV Maaseik uit België, het Amsterdamse Brandweerteam en Scagha '66. Boven dien wordt zaterdag om half één de finale gespeeld van de Texelse Penalty bokaal. Voor deze penalty finale zijn op 20 december in de sporthal zeven spelers geselecteerd. Aan de zes Texelse voet balverenigingen was het verzoek ge daan om vier van de beste spelers (tot en met 14 jaar) af te vaardigen naar deze voorronde. Zaterdagmiddag zullen de zeven topspelers vijf strafschoppen ne men tegen doelman B. Geel van het nationaal team. De penaltybokaal voor deze wedstrijd is beschikbaar gesteld door slagerij Kossen. De penalty finale in een 'onder de middag' intermezzo van een zaterdag boordevol voetbal. Om kwart voor tien wordt de eerste wedstrijd gespeeld en de organisatie verwacht zaterdag om één uur met de kruisfinales van de A en B poule te beginnen. Om kwart over vier zaterdagmiddag staat de finale op het programma. Vrijdag wordt ook van tien tot zes uur gevoetbald. Zondag spelen de tweede en derde teams een toernooi, waarbij alleen de teams Telstar '66 (jeugdteam) en Pancratius van de vaste wal komen. De finale van de zondag wedstrijden wordt om 17.30 uur ver wacht. Gratis Ook dit jaar bleek het weer een hele toer om een dergelijk driedaags toernooi financieel en organisatorisch rond te krijgen. Het hele gebeuren kost bijna tienduizend gulden en dat moet bij elkaar gebracht worden door bijdragen van de Texelse middenstand. Toch stelt het JKM-team er eer in om het publiek een gratis evenement te blijven bieden. Elders in het land is het gebruikelijk dat voor zaalvoetbalwedstrijden betaald wordt. Ervaringen van vorig jaar hebben ge leerd dat ruim duizend mensen komen kijken, waarbij de tribune in de sporthal veel te klein is. Waarschijnlijk zullen daarom ook dit jaar noodtribunes ge plaatst worden. Een groot deel van de sponsoring heeft de firma Rab-Gamma op zich genomen. Spelers van teams van de vaste wal worden ondergebracht in het nieuwe hotel Tubantia aan de Pontweg, dat net op tijd klaar zal zijn om deze gasten vrijwel gratis (I) te ontvan gen. Bekend Onder de deelnemende ploegen aan het vrijdag en zaterdagprogramma zit ten naast het bekende Nederlandse Bondsteam nog een aantal interessante namen, zoals Scagha '66 uit Schagen. Dit team speelt in de hoofdklasse Noordholland, is twee keer Nederlands kampioen en werd vorig jaar tweede in het Nederlandse zaalvoetbalkampioen schap. Uit België komt SV Maaseik met enkele bekende minivoetbalvedetten als J. Geebelen, J. P. Kasprezak, Fr. Nederlands Selektie Heremaalvoetbatteam: staand v.l.n.r. B. Geel. G. Hevgele. V. Hermans, M. van Zanten, F. v.d. Broek en B. van Ungen; gehurkt v.l.n.r. L Kters, F. van Beuningen, F. Bouman, A. Riedijk en IV Spil. Vranken en R. Jansen. Het Amster damse Brandweerteam is ook aanwezig met de vermaarde keeper Geel van het Nationaal team. Drie teams uit de hoofdklasse Noordholland, te weten Telstar '66 uit Den Helder, Wildbret Sport en A. V. Jan 3 uit Alkmaar zijn present, waarbij vooral het laatste team op zal vallen wegens goed spelers- materiaal. Texelse teams, naast JKM, zijn F.C. De Zwaan en z.v.v. Dubbeldik. Het blijft dit weekend voor de spiers niet alleen bij voetbal. Vrijdagavond biedt de organisatie in samenwerking met Bow ling De Koogel alle spelers en mede werkers een feestavond aan in de bow ling. Zaterdag kan het publiek dan be kijken wie dat feest conditioneel de baas is gebleven. Finalisten penaltybokaal: Hans Dek ker (ZDH), Tony de Jong, Andrie Seegers, Barthold Munninkhuyzen (De Koog), Herm van Beek, Axel Wetsteen, Lieuwe Koorn (De Cocksdorp). Programma vrijdag 2 januari 1981: 9.45 u. De Zwaan-Dubbeldik 10.17 u. JKM-Telstar 10.49 u. Scagha '66-A.V. Jan 3 11.21 u. A'dams Brandw.-Wildbret sp. 11.53 u. Ned.Bondsteam-De Zwaan 12.25 u. Telstar-SV Maaseik 12.57 u. Dubbeldik-Scagha '66 13.29 u. JKM-Wildbret sport 14.01 u. Ned. Bondsteam-A.V.Jan 3 14.33 u. SV Maaseik-A'dams Brandw. 15.05 u. De Zwaan-Scagha '66 15.37 u. Wildbret sp.-Telstar 16.06 u. Dubbeldik-Ned.Bondsteam 16.41 u. A'dams Brandw.-JKM 17.13 u. A.V. Jan 3-De Zwaan Programma zaterdag 3 januari 1981: 9.45 u. Wildbret sp.-SV Maaseik 10.17 u. A.V. Jan 3-Dubbeldik 10.49 u. Telstar-A'dams Brandw. 11.21 u. Scagha '66-Ned.Bondsteam 11.53 u. SV Maaseik-JKM 12.25 u. Finale penalty bokaal 13.00 u. Ie poule A-2e poule B 13.32 u. 2e poule A-1e poule B 14.04 u. 9e-10e 14.36 u. 7e-8e 15,08 u. 5e-6e 15.40 u. 3e-4e verliezers kruisfinale 16.12 u. Finale. Programma zondag 4 januari 1981: 9.30 u. JKM 2-Rab 10.02 u. JKM 3-Kikkert/Topido 10.34 u. Datsun-Pancratius 11.06 u. Arn. Looyer-Telstar '66 11.38 u. Pancratius-JKM 2 12.10 u. Telstar '66-JKM 3 12.42 u. Rab-Datsun 13.14 u. Kikkert/Topido-Arn.Looyer 13.46 u. Pancratius-Rab 14.18 u. JKM 3-Arn.Looyer 14.50 u. JKM 2-Datsun 15.22 u. Telstar '66-Kikkert/Topido 15.54 u. 7e-8e 16.26 u. 5e-6e 16.58 u. 3e-4e 17.30 u. Finale

Texelsche Courant | 1980 | | pagina 7