A.V. Jan III opnieuw winnaar JKM toernooi Equipewedstrijd pony's in Venhuizen Amro wint van Texel TT*"'- - JKM speelt voor finale Feestavond Paardenvrienden Dam- en schaak toernooi Oosterend Albert Winter reed sterke veldrit Damclub Texel Nieuwjaars vossenjacht Handbal MST damessenioren Scheidsrechter cursus Waddenfilm draait in De Bijenkorf mi YSDAG 6 JANUARI 1981 TEXELSE COURANT PAGINA 7 J Oragtsma van A V Jan III heft de armen ten hemel, terwijl Scagha doelman J. Louter het nakijken heeft. Het tweede doelpunt was gemaakt A.V. Jan III werd zaterdag voor de tweede maal winnaar van het IKM zaalvoetbaltoernooi. Een verdiende overwinning in een wed- itrijdenreeks die gekenmerkt werd door gelijkopgaand spel, mooie taaltjes techniek en, vooral van de Texelse clubs, een grote dosis izet. De meeste ploegen bleken duidelijk aan elkaar gewaagd en dat laf voor het publiek het nodige kijkgenot. Wel resulteerde hierdoor en groot aantal wedstrijden in overwinningen door strafschoppen, i/ooral zaterdag waren de kruisfinales Wildbret Sport tegen SV i/laaseik en Scagha en de finale AV Jan III tegen Scagha het lankijken zeker waard. Eén van de vele Texelse klappers was JKM egen Maaseik waarbij in de laatste minuut de JKM-kans op de ir'uisfinale door Maaseik afgesnoept werd. In de voorrondes van poule A bleek al nel dat drie teams aan elkaar gewaagd varen. AV Jan III (Alkmaar), Scagha Schagen) en het Ned. Bondsteam leden niets voor elkaar onder, terwijl de Texelse teams Dubbeldik en De Zwaan echnisch en tactisch duidelijk minder varen, maar door hard werken en ndTmenthousiast voetbal werd de ichade beperkt gehouden. Scagha en AV Jan III wisten ten koste van het Ned. Bondsteam door te dringen tot de kruis finale, vooral omdat deze twee ploegen als team beter waren ingespeeld dan het Ned. Bondsteam, dat acht goede voet ballers heeft (met name Arie Riedijk) maar dat als 'geheel' te kort kwam. In poule B was het verschil tussen de vijf ploegen erg klein, dat bleek ook wel uit het verloop van de wedstrijden, want tot aan de laatste poulewedstrijd kon den nog vier ploegen de kruisfinale halen. Bij deze vier ploegen was ook het organiserende JKM: JKM heeft het Texelse publiek laten zien dat Texelaars goed mee kunnen komen met de ploegen van het vasteland. Vooral doordat JKM verschillende toernooien aan de overkant heeft gespeeld zijn de spelers tactisch tegen deze ploegen opgewassen. Wat men technisch tekort komt, worddt gecompenseerd door een enorme inzet. Schitterend De laatste poulewedstrijd speelde JKM tegen de Belgische ploeg SV Maas eik. JKM moest winnen om de kruis finale te halen. Na een kwartier spelen zette Louis Uriot de geweldig meele vende sporthal op zijn kop door met een schitterend doelpunt JKM op een 1 —0 voorsprong te plaatsen. Het JKM-team leek hiermee voor een regelrechte ver rassing te gaan zorgen, maar twee minuten voor tijd werd alle hoop de bodem ingeslagen toen SV Maaseik op 1 1 kwam en zodoende zelf in de kruisfinale kwam. Wildbret Sport werd verrassend tweede in de poule en ging dus ook naar de kruisfinale. Voordat de kruisfinales werden gespeeld moest eerst de finale van de penaltybokaal worden afge werkt. Penaltybokaal Zeven jeugdige Texelse voetballers moesten vijf strafschoppen nemen op de keeper van het Ned. Bondsteém Bap Geel. Het was Barthold Munnjkhuiyzen van SV De Koog die zijn zenuwen het best in bedwang kon houden en met drie treffers de eerste winnaar werd van de door slagerij Kossen beschikbaar- gestelde Penaltybokaal. 2. Herm van der Beek, 3. Tony de Jonge, 4. Axel Westein, 5 Andre Zeegers, 6. Lieuwe Koorn, 7. Hans Dekker. Hierna volgde de eerste kruisfinale tussen Scagha en Wildbret. Wildbret nam verrassend snel een 1 —0 voor sprong. Maar de routine en de klasse van Scagha gaf toch de doorslag, want met snel voetbal wist het team een 3—2 overwinning te behalen. De tweede kruisfinale tussen AV Jan III en SV Maaseik was een wedstrijd tussen twee gelijkwaardige tegenstanders. Ondanks enkele hachelijke momenten voor beide doelen bleef de stand 0—0, zodat straf schoppen de beslissing moesten bren gen. De grote held werd hier doelman Jan Jong van AV Jan III die vier straf schoppen wist te stoppen en zodoende zijn ploeg in de finale bracht. Finale De finale tussen Scagha en AV Jan III was niet groots, maar de spanning ver goedde veel. In het eerste kwartier was AV Jan III de betere ploeg. Vooral Frank Bruinestein liet enkele fantasti sche bewegingen zien en mede door zijn toedoen liep de ploeg zelfs uit tot 2—0. Niemand geloofde meer in de kansen voor Scagha, maar door het snelle spel van beide ploegen kwam AV Jan III in conditionele moeilijkheden en het ge routineerde Scagha wist hiervan goed te profiteren. De ploeg ging nog sneller spelen en al gauw wist men tegen te scoren: 2—1. Met nog twee minuten spelen wist men zelfs de verdiende gelijkmaker op het scorebord te bren- Zoals gebruikelijk werden er ook dit jaar equipewedstrijden gehouden rond kerstmis. Voorheen vond dit altijd in manege De Bruin plaats in Den Helder, maar dit jaar togen de equipes van Noordholland Noord naar de mange O.W.F. in Venhuizen. De manege is zeer geschikt voor dit doel en alle deelnemende ponys konden in de stal len staan naast de bak. Er reden 10 equipes mee. bestaande uit elk vier ponys en ruiters/amazones. Soms wa ren ook de reserves aanwezig. Bij de Kleppertjes deden mee: Marit Kikkert met Amber, Christien Vlas met Pollt, Evelien Brans met Isidoor en als reserve Menno Sjoerd Heetveld met Snowy. De Kleppertjes vertrokken met de boot van 8 uur met drie trailers en vier auto's, 's Morgens werd er eerst viertallen-dressuur gereden door alle tien de equipes, 's Middags werd er door vrijwel iedereen gesprongen en daarna werd er een spel gedaan. Dit spel was een soort estafette waarin men een slalom moest rijden, vervolgens uit een stapeltje speelkaarten een schoppen boer moest zoeken en op de terugweg moest men nog door een obstakel rijden. De groep die alle vier ruiters het eerst thuis had, had het spel gewonnen. De uiteindelijke winnaar was degene die het meeste aantal punten kreeg uit de dressuur, het springen (waar de beste twee springers v.h. equipe telden) en het spel. Eerste werd uiteindelijk de Wieringermeerruiters. De Kleppertjes eindigden als vijfde. Al met al was het weer een gezellige en geslaagde dag. gen, zodat deze finale beslist moest worden door strafschoppen. Weer werd doelman Jan Jong van AV Jan III de grote man voor z'n ploeg. Door drie strafschoppen schitterend uit zijn doel te ranselen, werd AV Jan III voor de tweede achtereenvolgende maal win naar van het JKM-toernooi. De eindstand: 1. AV Jan III, 2. Scagha, 3. SV Maaseik, 4. Wilbret, 5. Ned. Bondsteam, 6. JKM, 7. Telstar, 8. Dubbeldik, 9. Amsterdamse Brandweer, 10. De Zwaan. De prijzen werden uitgereikt door de heer Rab, die JKM bedankte voor het geweldige stuk zaal- voetbalpropaganda dat deze zaalvoet balvereniging het Texelse voetbalpu bliek aanbood. Na deze wedstrijden in een goede sfeer kan JKM terug zien op een geslaagd nieuwjaarstoernooi. In drie jaar tijd heeft het Texelse toernooi een goede naam opgebouwd, ook in de rest van Nederland. Gerenommeerde zaalvoetbalploegen hebben nu al het bestuur van JKM gevraagd of ze vol gend jaar mee mogen doen. Wat dit toernooi waarschijnlijk zo aantrekkelijk maakt voor landelijke teams is het feit dat het twee dagen duurt. Ook de aansluitende feestavond in de bowling wordt als 'zeer prettig' ervaren. In de strijd om de N.H.-beker ont vangt JKM morgenavond (woensdag) de bekerkampioen van West Friesland, Macro Kleding. Deze tweede wedstrijd in de halve finale moet de beslissing brengen welke van de2e twee teams zich voor de finale weet te plaatsen. De eerste wedstrijd in Hoorn eindigde in een onverdiende 2-r1 overwinning voor Macro Kleding. Het is voor de eerste maal dat een Texels team aan deze strijd deelneemt, en wanneer JKM zich voor de finale zou weten te plaatsen dan kan het Texel goed vertegenwoor- digervjndien JKM de wedstrijd met één doelpunt verschil wint zullen penaltys de beslissing moeten brengen. De wed strijd vangt aan om 19.30 uur in sporthal Ons Genoegen. Zaterdag 10 januari wordt in hotel 'Juliana' in De Koog de jaarlijkse paar densportfeestavond gehouden van de Vereniging voor Vrienden van het Paard. Opgetreden zal worden door het Video-kwartet en de Westfriese humo rist Maarten Nieuweboer uit Aartswoud. Het programma vermeldt verder prijs uitreiking van het concours hippique 1980 en een door mevrouw Agter- Zondervan uit te brengen verslag van de excursie die de paardenvrienden het af gelopen jaar hebben gemaakt naar Ter schelling. De avond is zowel voor leden als andere belangstellenden toegankelijk. Kaarten (f5,— en voor niet-leden 710, moeten liefst tevoren worden besteld bij mevrouw A. Bakker-Witte te Den Hoorn, telefoon 02776-464. De vereniging heeft inmiddels ook het programma voor de rest van het jaar vastgesteld. Vrijdag 15 mei is in hotel Rebecca in De Waal de jaarvergadering. Op zondag 17 mei wordt een marathon gehouden. Op zondag 21 juni is de gezelligheidsrit en op zaterdag 25 juli het concours hippique. Verder is de jaarlijk se ringsteekwedstrijd in het kader van het folkloreprogramma gepland op woensdag 5 augustus. Op zondag 6 september is er weer een marathon en zondag 25 oktober wordt het jaar programma afgesloten met een herfst- rit. Op een nog nader te bepalen datum in september of oktober zal bovendien een reisje worden gemaakt. Vrijdag werden voor de tweede maal nieuwjaarsvierkampen schaken en dam men gehouden. Evenals vorig jaar tra den er 12 schakers aan, maar het aantal dammers groeide van 12 tot 24! De Oosterender damkampioen moest in de hoofdgroep alleen zijn meerdere erkennen in de heer Van der Broek uit Tilburg. Overigens had R. Brouwer ook in M. Vittali een geduchte tegenstander, waartegen hij alle zeilen moest bijzetten om de remisehaven te bereiken. P. Bakelaar, kampioen van damclub Texel, stelde met één remise toch wel wat teleur. Ook in de B-groep won een speler uit Tilburg, mede door een zege op nummer twee, H. van de Wetering. J. Trap bracht groep C op zijn naam. G. van Es (4e) won verrassend van hem. In D werden de lakens duidelijk uitgedeeld door S. Trap en L. van Leeuwen. Het bleef een nek-aan-nek race. Groep E was voor B. van Leeuwen die zich daarmee op F. Kuiper revancheerde. Niet in hun onderlinge duel, maar door dat A. Brouwer de winnaar van de B-groep van 27—12 naar een nederlaag speelde. De remise die J. Brouwer aan P Daalder moest toestaan, bracht zijn eerste plaats niet in gevaar, want hij versloeg zijn naaste concurrent, Marco Drijver (groep F). Bij het schaken won J. Dros de A-groep met overmacht. Ook de Amsterdammer P. de Jager (lid van Watergraafsmeer) kon hem niet af stoppen. In de B-groep won S. Waayer mede doordat J. Hooyberg, die goed op dreef was deze avond, juist tegen hem lelijk misgreep. Groep C tenslotte was bijna voor F. Bos. In de enerverende slotfase deed hij een 'gewonnen' eind spel gewoon cadeau aan J. Drijver. Om ongeveer 0.30 uur reikten de heren J. Visman en S. Waayer de prijzen (me dailles) uit. Op 16 januari a.s. zal De Bijenkorf opnieuw het middelpunt zijn van damlievend Texel. De heer Visman maakte uiteraard van de gelegenheid gebruik om alle 'vierkampers' op deze grootste gebeurtenis te attenderen. .Uitslagen: Dammen 'A: T Krv'ó. Broek TilbJrC) 5p., 2/3 R. Brouwer, M. Vittali 3p., 4. P. Bakelaar lp. B: 1. A. Derksen Tilburg 5p., 2. H. van de Wetering 3p., 3/4 K. Bostelaar, K. Bakker 2p. C: 1. J. Trap 4p., 2/3 J. de Wolf, G. Brouwer 3p., 4. G. van Es 2p. C: 1/2 S. Trap, L. van Leeuwen 5p., 3. J. Eelman 2p., 4. N. Ruigrok Op. E: 1. B. van Leeuwen 4p., 2/3 A. Brouwer, F. Kuiper 3p., 4. W. Timmer 2p. Jeugdtoernooi In tegenstelling tot vorig jaar werd het jeugdtoernooi 's middags gehouden. Dat bleek een goede keuze, want het aantal deelnemers (en deelneemsters!) bedroeg nu 26 (vorig jaar 12). In groep A waarin de grappen en grollen niet van de lucht waren, was W. Vlaming het aan zijn stand verplicht om te winnen. Dat gebeurde dan ook royaal. Nummer twee, René Boogaard, zag zijn onop- ettengheid afgestraft met twee neder lagen en twee remises. Rob Boogaard werd zeer overtuigend eerste in B, rivajfi* Pieter werd tweemaal geklopt. In C werd heel serieus gespeeld. Dit kwartet gebruikte veel bedenktijd en speelde daardoor één keer tegen elkaar. De partijen waren daardoor van een veel beter niveau dan in de andere groepen. Matthias Smit werd ongeslagen winnaar in D. De zes meisjes vormden groep E. Marjan Brouwer bewees met vijf over winningen haar talent, terwijl Petra Brouwer in de hevige strijd om de tweede plaats de concurrentie nog juist de baas bleef (remises tegen Dia en Annemarie). F tenslotte was een mixed dubbel van twee dammers en twee schakers. Erik en Arthur moesten bij gebrek aan schakers damschijven verplaatsen. Arthur snoepte daarbij Stefan drie pun ten af. Uitslagen jeugddammen. A: 1. Wim Vlaming 11 p., 2. René Boogaard 6p., 3. Mare Drijver 5p., 4. Martin Trap 2p. B: 1. Rob Boogaard 11p., 2. Pieter Drijver 8p., 3. Ronald Brouwer 3p., 4. André Timmer 2p. C: 1Arco van der Vis 6p., 2/3/4. Klaas J. Daalder, Jaap Vlaming, Robert Schulze 2p. D: 1. Matthias Smit 11 p., 2/3. Jan Eelman, Sijbr. van der Vis 6p., 4. Johnny Drijver lp. E: 1. Marjan Brouwer 10p., 2. Petra Brouwer 6p., 3. Annette Duinker 5p., 4. Brenda Daalder 4p., 5. Dia Daalder 3p., 6. Annemarie Boon 2p. F: 1/2. Arthur Elzinga, Stefan Boogaard 9p., 3. Erik van Bruggen 6p., 4. Jan Daalder Op. tussenvoegen na de damuitslagen se nioren F: 1. J. Brouwer 5p., 2. M. Drijver 4p., 3. P. Daalder 3p., 4. A. Sijtsma Op. Schaken A: 1. J. Dros 3p., 2. P. de Jager Amsterdam 2p., 3. K. J. de Haan 1p., 4. A. Bakker Op. b: 1. S. Waayer 2V5p., 2. J. Hooyberg Sr. 2p., 3. H. Snijders Tilburg 1 '/2P., 4. P. Altema Tilburg Op. C: 1/2/3. J. Everwijn, F. Bos, J. Drijver 't Harde 2p., 4. H. Dijt Op. Albert Winter liet in de eerste veldrit van de wielerclub in '81 zien dat hij een serieus gevaar voor koploper Arie Huis man is. Eén manche werd door hem overtuigend gewonnen en in een andere race 'moest' hij pas op het laatste moment afzien om Huisman voor te laten gaan. tri de eerste manche die zaterdag werd verreden was Winter meteen na de start snel weg. Arie Huisman bleef echter in het kielzog van de koploper gevolgd door een sterk rijdende Jan Huydink met daarachter Paul van Arn hem, Ron van Boven en Jan Buis. Huisman kon, meegetrokken door Win ter die het zware werk deed, goed meekomen en drie ronden voor de finish demareerde Huisman fel, waardoor de vermoeide Winter wel moest lossen. Arie Ffuisman dus eerste, Albert Winter tweede en derde Jan Huydink. In de tweede manche waren het weer Huisman en Winter die de leiding namen. Huisman kreeg echter pech en moest varr de fiets af. Een voordeeltje waar Albert Winter gretig gebruik van maakte. De koploper reed een zeer overtuigende veldrit en vloog over het parcours daarbij de rest van de renners keurig achter zich latend. Huydink vocht voor zijn tweede plaats tegen Huisman die teryg kyvam om het gat te dichten. Albert Winter kwam ronde op ronde goed door en bleef onbereikbaar voor Huisman en Huydink. De strijd om de tweede en derde plaats was tot het laatste moment een spannende zaak. Pas' In de laatste bocht zag Huisman kans om Huydink te passeren. Achterin het veld zwoegden de overige renners om de puntjes. 1. Albert Winter 19p., 2. Arie Huisman 19p., 3. Jan Huydink 16p., 4. Paul van Arnhem 14p., 5. Ron van Boven 12p., 6. Jan Buis 9p., 7. Simon Appel 7p., 8. Hans Koorn 7p., 9. John Huydink 4p., 10. Douwe Dros 1p., 11. Gerard Koorn o punten. Nu P. Kooiman weer volledig mee speelt en ook R. Brouwer wekelijks van de partij is, heeft de clubcompetitie belangrijk meer inhoud gekregen. Zeer verrassend heeft C. Vinke vijf punten gescoord uit drie partijen tegen J. van Heerwaarden. Die het dan tegen P. Bakelaar weer goed deed door hem een punt af te snoepen. R. Brouwer werd door P. Kooiman en J. Hooyberg weg gespeeld, maar deed het in een zeer compacte stand tegen P. Bakelaar heel goed. Dat werd een langdurige partij. J. Hooyberg liet in de laatste partij de winst duidelijk liggen tegen P. Kooiman. Uitslagen: P. Kooiman-R. Brouwer 2—0 J. van Heerwaarden-C. Vinke 1 1 Fr. Kuiper-J. Hooyberg 0—2 P. Bakelaar-J. v.Heerwaarden 1 1 C. Vinke-P. Kooiman 0—2 J. Hooyberg-R. Brouwer 2—0 J. Hooyberg-L. van Kooten 2—0 L. van Kooten-P. Bakelaar 0—2 R. Brouwer-P. Bakelaar 1—1 C. Vinke-J. van Heerwaarden 2—0 P. KooimarFJ. Hooyberg 1 1 J. Hooyberg-P. Kooiman 1 1 Op 1 januari werd de traditionele nieuwjaarsvossenjacht gehouden. Deze voor de vierde maal verreden jacht trok weinig belangstelling: slechts vijf deel nemers. Waarschijnlijk door het slechte weer en door de velen die visite kregen of zelf gingen, was de belangstelling zo gering. Eerste prijswinnaars waren dit keer Telstar, RK 2, Zebra 3. De volgende vossenjacht is op zaterdagavond 24 januari. Start 20.00 uur, parkeerterrein Emmalaan. Inschrijven 19.30-20.00 uur. Afgelopen zondag speelde het MST damesteam handbal tegen St. George uit Opmeer. De beide teams waren van ongeveer gelijke sterkte dus het werd zoals verwacht een spannende wed strijd. Er werd hard gewerkt door de twee teams wat resulteerde in een rust stand van 3—3. Na de rust kwam de stand op 4—4 en dat bleef het tot twee minuten voor het eindsignaal. Het lukte MST toch nog in twee felle aanvallen te scoren zodat de wedstrijd in het voor deel van MST werd beslist. De eind stand 6—4. Op dinsdag 13 januari start een cursus voetbalscheidsrechter. De cursus omvat zes avonden en een examenavond. De cursus is te volgen voor zowel dames als heren van 16 jaar en ouder. De opleiding wordt gegeven in de kantine van ZDH in Den Hoorn en begint om 7.30 uur. Voor inlichtingen: P. van de Gracht, Kikkertstraat 59, De Cocksdorp, 02222-293, of op de eerste cursusavond. Vrijdag 16 januari zal in De Bijenkorf enkele malen de film worden vertoond die is gemaakt door 'Utopiafilms' uit Leeu warden, een organisatie van minder valide filmamateurs. De film heet 'De parels der wadden' en gaat over de Nederlandse waddeneilanden. Daarbij krijgt niet alleen de natuur de aandacht maar het 'totale' leven op de wadden eilanden. De film duurt ongeveer twee uur en er is ook een bijprogramma. De eerste vertoning is om 16.00 uur, speciaal voor de jeugd. Om 20.00 uur (zaal open vanaf half acht) begint de tweede vertoning. Omdat 'Utopiafilms' geen winstoogmerk heeft, wordt geen entree gevraagd. Ter bestrijding van de kosten zal na afloop wel om een vrij willige bijdrage worden verzocht. Deze week werd er alleen op vrijdag avond voor de zaalvoetbalcompetitie gespeeld. In de eerste klasse wist middenmoter Amro subtopper Texel met 3—1 te verslaan. Hierdoor verliest Texel enigszins de aansluiting met de kopgroep. Voor Amro wisten Willibrord Bakker (2) en Dik Panneman te scoren terwijl Ide Moerbeek voor Texel de eer redde. KSMT blijft in deze klasse koploper en ditmaal wist het mede dankzij vier doelpunten van Henk Stevens Nioz met 7-2 te verslaan. Rab blijft KSMT echter op één punt volqen en het versloeg Tex.Boys met 6—3. In de tweede en derde klasse werden één wedstrijd ge speeld. In de tweede klasse won ZDH 2 met het kleinst mogelijke verschil (1—0) van Nioz 2 terwijl in de derde klasse De Koog Texel 2 met 3—1 versloeg. Bij de junioren kon alleen Swarte Schaep De Koogel nog van de tweede plaats ver dringen. De onderlinge confrontatie tussen deze twee teams eindigde echter in een verdiende 2—0 overwinning voor De Koogel. Buro Eleman won de strijd tegen Zegel Modes met 2 1 Uitslagen zaalvoetval: Eerste klasse: Nioz-KSMT Amro-Texel Rab-Tex.Boys Tweede klasse: Nioz2-ZDH 2 Derde klasse: De Koog-Texel2 Junioren: Swarte Schaep-De Koogel Zegel Modes-Buro Eelman 2-7 3-1 6-3 0-1 3-1 0-2 1-2 Zaalvoetbalprogramma: Woensdag 7 januari: 18.00 u. Oosterend 6-Dubbeldik 4 18.45 u. Oosterend 4-ZDH 3 19.30 u. JKM-Macro Kleding 20.30 u. Oosterend-Question 21.20 u. De Zwaan-A O 2000 22.10 u. Mok-Arn.Looyer Zaaldienst: Dubbeldik. Donderdag 8 januari: 18.00 u. Citoën-Alkema 18.30 u. Ratronics-Dagmarkt 19.00 u. Oosterend 5-Jelleboog 19.45 u. Oosterend 3-Dubbeldik 2 20.35 u, Rab 2-Slufterhoek 21.20 u. Dubbeldik 3-Oosterend 2 22.10 u. Question 2-Rabo Zaaldienst: Texel. Vrijdag 9 januari: 20.00 u. JKM 2-Datsun 3 20.45 u. JKM 3-Datsun 2 21.30 u. Gempo-KSMT 2 22.15 u. Datsun-Dubbeldik Zaaldienst: Oosterend.

Texelsche Courant | 1981 | | pagina 7