Waddenvereniging wil gemeentelijke bijdrage voor „Werk aan de Wadden" J VAN HET I RAADHUIS Paal 19 sterk in bowlingcompetitie R.S.G. JE Mededelingen van B. en 11. Van het raadhuis Tarieven De Koning hal verhoogd N.H. -dichters in boek Hond tussen schapen Marktgelden op Texel niet hoog Woning naast school Botsing door rijden zonder licht „WAT IK ZEGGEN WOU." „De Texelaar mist veel" Cursus start later Klaverjasclub „De Zwaan" VERVOLG VAN PAG. 1 PAGINA 2 TEXELSE COURANT DINSDAG 13 JANUARI 1 Ni De landelijke Vereniging tot Behoud van de Waddenzee heeft bij het gemeentebestuur een aanvraag ingediend voor een bijdrage aan het fonds 'Werk aan de Wadden'. Deze aanvraag zal donderdag ter sprake komen in de openbare vergadering van de raadscommissie voor financiën. In zijn brief aan de gemeente schrijft financieel medewerker van de vereniging C. H. R. A. Damen, dat actievoeren tegen zaken die het Waddengebied bedreigen slechts zin heeft als je goede alternatieven kunt bieden. Als bedreigende zaken ziet Damen het boren naar gas, het streven naar intensivering en grootschaligheid in de landbouw en het met steeds grotere motorvermogens ter visvangst gaan. De actie Werk aan de Wadden wil, zoals al eerder in deze krant is gesignaleerd, mens- en milieuvriendelijke economische projecten van de grond helpen. Daarvoor is echter geld nodig. „Om een fonds te hebben dat zichzelf zal kunnen bedruipen dienen wij over een bedrag van ongeveer ƒ500.000,— te beschikken. Voor het ver krijgen van deze middelen voeren wij momenteel een actie", staat in de brief. Vervolgens worden de vier projecten opgesomd die het mens- en milieu vriendelijk ondernemen in het wadden gebied inhoud moeten geven: de scha- penmelkerij op Texel, een windmolen project op Terschelling, een biogas- project op Ameland en een visserij- project, waarbij een Wieringer visser zijn schip weer onder zeil brengt. Inmiddels zijn er van milieuvriendelijke onderne mers meer aanvragen tot steun van de vereniging tot Behoud van de Wadden zee gekomen. „Aangezien het hier om een actie gaat, die uiteindelijk ook ten doel heeft de werkgelegenheid in de waddenge bied te stimuleren, achten wij het gerechtvaardigd om —naast onze le den— ook een beroep op u te doen", staat in de brief aan de gemeente. „Op het moment van dit schrijven (30 juli -red.l hebben onze leden reeds een bedrag van f273.000,— bijeen ge bracht, Het ministerie van Volksge zondheid en Milieuhygiëne heeft ons een structurele bijdrage van niet-finan- ciële aard toegezegd." De hoogte van de bijdrage laat de vereniging gaarne aan de gemeente zelf over. De brief besluit met: „Indien uw budgetten voor 1980 een gift van enige omvang niet toelaten, noteren wij graag uw toezeg ging voor 1981 Met uw bijdrage zal een Rattenbestrijding Nu de winter weer is aangebroken en het land bar en kaal is, zijn de voedsel voorraden voor de ratten in het veld schaars. Op zoek naar voedsel zullen de vnl. bruine ratten steeds dichter in de buurt komen van woningen, boerderij- gebouwen e.d. Het is daarom belangrijk er voor te zorgen dat geen voedsel voor de dieren bereikbaar is. Overbodig eten dat achteloos wordt weggeworpen is, evenals overdadig gestrooid voer 'voor de vogels' indien dit 's nachts blijft liggen, voor de ratten. Verder moet wo'den voorkomen dat ze gebouwen kunnen binnendringen via kapotte riool buizen, gaten voor doorvoer van lei dingen, te grote ventilatie-openingen van de spouw, etc In het algemeen moet men er natuurlijk het hele jaar op bedacht zijn dat ratten in en om het huis kunnen komen. Maar juist nu, in de winter, is verscherpte waakzaamheid nodig. Voor het bestrijden van ratten kan bij het magazijn van de dienst gemeentewerken aan de Reijer Keijser- straat op werkdagen vergif worden gehaald. Hieraan zijn geen kosten ver bonden. Het bestuur van de Welzijnsstichting heeft nieuwe tarieven vastgesteld voor het gebruik van de Burgemeester De Koning-hal. De huur voor het gebruik gedurende een avond stijgt van ƒ125, naar ƒ140, Gebruik gedurende een ochtend of middag gaat ƒ85,— kosten (was 75, en een ochtend en een middag tesamen gaat ƒ140,— kosten (was ƒ125, Het extra lage tarief van f25,— voor een generale repetitie is afgeschaft. De gewone zaalhuur wordt voortaan in rekening gebracht, Het huren van de piano kost voortaan ƒ27,50 (was 25, Hetzelfde tarief geldt voor het huren van het voorzetpodium, de ge luidsinstallatie en de lichtinstallatie. Het nieuwe tarief voor het huren van stoelen is 30 cent (was een kwartje). De tarieven voor de toneelmeester (ƒ15,— per uur) en het zetten en opruimen van de stoelen (f0,25) blijven ongewijzigd. wezenlijke ondersteuning gegeven wor den aan een verstandig beleid in het waddengebied, zoals moge blijken uit de woorden van minister Ginjaar, die ons schreef 'dat het welslagen van het milieubeleid afhankelijk is van de sti mulering van ecologisch inpasbare be drijvigheid in het waddengebied'. Geluidshinder Verder zal de commissie financiën zich buigen over een verzoek van de Nederlandse Stichting Geluidshinder waarin zij verzoekt de gemeente Texel voor ƒ50,— per jaar als donateur te mogen begroeten. Het doel van deze stichting is voorkoming en bestrijding van geluidshinder. De provinciale milieufederatie (Con tact Milieubescherming Noordholland) is ook in de pen geklommen en verzoekt de gemeente om een jaarlijkse subsidie van twee cent per inwoner met een minimun van ƒ50,— per jaar. Texel steunde het contact milieubescherming al met f25,— per jaar. ,,Wij kunnen u niet beloven dat we altijd 'lief' voor uw gemeente zullen zijn, bij bestemming plannen moeten wij nogal eens wat 'milieuschade' constateren, maar wij staan er wel garant voor dat uw bijdrage goed wordt besteed", schrijft het con tact milieubescherming. Het Studiecentrum Verkeerstechniek verzoekt om een jaarlijkse bijdrage van ƒ150, Wat betreft de aanvragen van de Nederlandse Stichting Geluidshin der, het Contact Milieuvescherming Noordholland en het Studiecentrum Verkeerstechniek adviseert de heer Engelvaart als de voorzitter van deze commissie subsidies van f 50, Naar aanleiding van telefonisch con tact tussen de gemeente en de Stichting Menno van Coehoorn uit Oosterwijk is toegezegd dat de uitstippeling van een restauratieplan voor de Oude Schans wellicht mogelijk is. Eén en ander in overleg met de Vereniging tot Behoud van Natuurmonumenten, die eigena resse is van de Oude Schans. Een aan vraag om een kleine subsidie die eerder door de stichting was ingediend werd als routinestuk afgedaan. Het zal nu opnieuw worden bekeken. De Culturele Raad van Noordholland gaat ter gelegenheid van zijn vijfen twintigjarig bestaan extra aandacht schenken aan dichters wier werk meer aandacht zou kunnen verdienen. Daar om worden alle dichters in Noord- Holland uitgenodigd nog niet eerder gepubliceerde gedichten in te sturen naar deze Raad. Een werkgroep uit de Culturele Raad zal dan een selectie houden waarna de 'beste' gedichten gepubliceerd zullen worden in een in augustus van dit jaar uit te geven poëziebundel. Alle dichters, uitgezonderd uit Am- terdam, die voor 1960 geboren zijn kunnen maximaal drie gedichten, met vermelding van naam, adres en geboor tedatum insturen naar de Culturele Raad Noordholland, werkgroep Poëzie-uitga ve. Postbus 163, 1970 AD IJmuiden. Elk opgenomen gedicht wordt gehonoreerd met f25, Voor nadere informatie kan men nog terecht bij Mart Groentjes, telefoon 02550-16941. Dat Texelse dichters een aardig woordje mee kunnen 'spreken' is ge bleken in een wedstrijd van de biblio theken vorig iaar, waarbij een vijftal Texelse amateurs in de finale van de regio Noordholland-noord in Schagen terecht kwamen. L. Kuiper uit Oude- schild kreeg toen een tweede prijs. Bij het Gerritslanderdijkje raakte za terdag een hond tussen de schapen. Eén schaap werd in de neus gebeten, andere schapen misten delen van hun vacht. De eigenaar van de hond is bij de politie bekend. Naar aanleiding van een vraag die in de gemeenteraad is gesteld inzake de hoogte van de marktgelden op Texel hebben B en W een onderzoek ingesteld naar de hoogte van de markttarieven die op andere vergelijkbare markten elders in de provincie worden geheven. Daar uit blijkt dat de op Texel geheven tarieven laag zijn. Voorbeeld: voor een lam dat op de weekmarkt in Hoorn wordt aangevoerd moet f1,30 markt- geld worden betaald, in Purmerend f1,25 en in Den Burg f0,75. Voor een rund, paard of ezel moet in Hoorn f4,60 worden betaald, in Pumerend f5,75 en in Den Burg f2,15. Voor een vet kalf of graskalf zijn de tarieven resp. f3,30, f3,85 en f 1,10. B en W noemen ook de tarieven voor ander dieren en ook die zijn in overgrote meerderheid op Texel lager dan in de twee andere genoemde Marktplaatsen. Voor de tarieven die voor marktkramen worden berekend zijn de verschillen niet zo groot. Texel berekent f1,10 per strekkende meter, Schagen f3, Purmerend f4, Medemblik f 1Hoorn f1,70 en Enkhuizen 1 De heer N, van der Weide wil een woning laten bouwen op het perceel Beatrixlaan 41 te Den Brug, naast het gebouw van het Beroepsonderwijs waarin vroeger de landbouwschool was ondergebracht. Deze grond heeft echter geen woonbestemming maar is volgens het bestemmingsplan Den Burg noord west gedeeltelijk bedoeld voor 'bijzon dere doeleinden' en gedeeltelijk voor 'openbaar groen'. B en W hebben er echter geen bezwaar tegen dat hier een woning komt en willen met toepassing van artikel 19 van de wet op de ruimtelijke ordening en artikel 50 van de Woningwet aan het bouwplan mee werken. De raad is voorgesteld een voorbereidingsbesluit te nemen, zodat dit mogelijk wordt. Een soortgelijke medewerking wordt verzocht voor de heer Plaatsman die op het perceel Hogereind 28 in De Waal bij zijn hotel een garage-berging wil laten bouwen. Omdat de gewenste bouwplaats juist buiten de zg. bijgebouwenstrook ligt, is ook dit een afwijking van het bestem mingsplan. Twee meisjes die op hun fiets reden, kwamen vrijdagavond met elkaar in botsing, omdat ze beiden zonder licht reden. Hierdoor hadden ze elkaar niet zien aankomen. Het ongeval gebeurde op de Kogerweg nabij Sarasani. De fietsende meisjes raakten gewond en moesten door een arts en een tandarts worden behandeld SAK VEN VAN LEZERS- BUITEN VERANTWOOROCLUKHElO \AN OE RE OAK TC In de bowlingstrijd tussen de num mers 1 en 2 uit de A-klasse wist Paal 19 de na drie games ontstane 2—1 achter stand toch nog om te zetten in een 3 2 overwinning in een wedstrijd waar spanning en zenuwen de boventoon voerden. Er werd daarom waarschijnlijk laag gegooid, uitgezonderd dan de 190 game van Kees Keijzer en de 191 games van Irene van der Slikke. Lachende derde was hier wel het trio Fun, dat bij een puntendeling alleen maar voordeel had. Zijzelf zegevierden met 5—0 over het Cafeetje, waardoor ze meer aansluiting krijgen met de top. Al gooide Jan Post dan ook een serie van 693 met daarin een 225 game, toch gaf Cafeetje het niet cadeau. De tweede en derde game werden met minimaal ver schil, resp. 5 en 4 punten, gewonnen. Bij het Cafeetje gooide Anja Zijm een goede 669 serie. Strandplevier I zet zijn opmars voort. Via een zwaar bevochten 4—1 ovenwin ning op 't Steigertje waarin Jan Aris van Zeijlen de plaats van Marijke Mulder heeft ingenomen, nestelden ze zich op een vierde plaats. Het op de elfde plaats staande Graaf Spuiterij verraste de op de vijfde plaats staande Vitaminebron. Het werd een gemakkelijke 4—1 over winning voor Graaf Spuiterij, waarin Fred van der Werf een verdienstelijke serie gooide, 585. Holly Hobbie Boetiek klom ook weer op de ranglijst ten koste van Dubbel EL. Het werd een 5—0 overwinning voor Holly Hobbie waarin Nanda Mets met een 679 serie met een 205 game goed voor de dag kwam. Het Koogel trio zit nog steeds in de hoek waar de klappen vallen. Ook deze keer moest men een gevoelige 3—2 neder laag incasseren tegen het goed gooien de Visman's Eethuisje. Overwinning In de B-klasse blijft lijstaanvoerder Ko-Live sterk doorgaan. Via een 5—0 overwinning op Mevo wisten zij hun koppositie weer te verstevigen. On danks de sterk voor de dag komende Joop Vlaming (hij gooide een 662 serie) moest nummer twee op de ranglijst Paal 9 toch een gevoelige 4—1 nederlaag incasseren tegen Wielewaal waarin S. Plaatsman met 647 en Jan Mantje met 597 goed op dreef waren. Daalder's Supermarkt klom daardoor naar de tweede plaats via een 4—1 overwinning op Texel Vastgoed. Narita Daalder gooide een heel goede 664 serie met daarin een 194 game. Het trio Wimpy is ook weer op de weg terug. Na een korte inzinking kon deze week weer een over winning geboekt worden. De dames van Sommeltjes waren het slachtoffer 4 1 Het onderaanstaande Reizenboetiek haalde deze week sterk uit. Tegen het ijzersterke gooien van Mary Tetteroo met een serie van 635 waaronder zich een schitterende 218 game bevond (een persoonlijk record voor Mary) en Martin Kooy met een serie van 656 met een 215 game, waren de May dames niet opge wassen, zij moesten dan ook een 5—0 nederlaag incasseren. Wasserij Texel mocht weer 4 punten aan haar totaal toevoegen ten koste van Strandplevier II waardoor zij een goede middenmoter werden. Koppositie Slagerij Ott wist in de dinsdagleague de koppositie weer terug te pakken door Loodgietersbedrijf Zijm met 4—1 te ver slaan. Bram de Ridder gooide een goede 665 serie en Gré Koorn is haar inzinking ook weer iets te boven wat te zien was in haar serie van 710 met als laatste game 212. Bij Loodgieterbedrijf was Karin Zijm goed op dreef. Zij begon met een 197 en kwam uit met een serie van 607. Gamma liet het deze week iets afweten. Verder dan een magere 3—2 overwinning op de Kagers konden ze niet komen. Bij de Kagers gooide Siebe Waayer twee goede games 178 en 159. De dames van Kwartet wisten een 3—2 overwinning te boeken op de Luwe Boshoek, waarin Klaas Koops na een lange afwezigheid (vakantie) weer van de partij was. T. Kok was een beste Kwarteter. Zij gooide een 540 serie. De Kwartet dames in de dames trioleague verstevigden hun koppositie ten koste van The Kids. Het werd een 3—1 over winning. De dames van Kids beginnen steeds beter te gooien. Marjan Slikker gooide games van 129 en 118. Met Rian Drijver als uitblinkster, zij gooide een serie van 415 met een 178 game, boekten de T.Fords een 3—1 overwinning op Klavervier, dat op de tweede plaats stond. Door dat verlies wordt deze tweede plaats nu bedreigd door de T. Fords. Rix Veldman was sterkste dame in het trio de Goot. Via 145, 166, 166 kwam zijn uit op 477, hetgeen de bons betekende voor de 4 0 overwinning op de Stumpers. Door deze overwinning delen zij de tweede plaats met het trio Klavervier. Uitslagen: A. Klasse: Paal 19-Kocky's Kapsalon 3—2 Fun-Cafeetje 5—0 Strandplevier l-'t Steigertje 4—1 Vitaminebron-Graaf Spuiterij 1—4 Holly Hobbie b.-Dubbel El 5—0 Visman's Eethuisje-De Koogel 3—2 B. Klasse: Ko-Live-Mevo 5—0 Paal 9-Wielewaal 1—4 Daalder Supermarkt-Texel Vastgoed 4-1 Wimpy-Sommeltjes 4—1 May-Reizenboetiek 0—5 Wasserij Texel-Strandplevier II 4—1 Dinsdagleague: Slag. Ott-Loodg.bedr. Zijm 4—1 Gamma-De Kagers 3—2 De Luwe Boshoek-Kwartet 2—3 Dames trio league: Kwartet-The Kids 3 1 Klavervier-T. Fords 1—3 Stumpers-De Goot 0—4 Hieronder, zonder commentaar, f grepen uit de talloze reacties. Ver der nog een paar voorkanten van de soms prachtige kaarten die we bin nenkregen. Alle beste wensen voor een goed filmjaar zijn natuurlijk wederzijds. I Te*elaar veel of moet er verdraaid lang op wachten (Witte I Den Burg). Rotterdam blijft een I pokkenstad voor filmliefhebbers. I behoi|(iaBs Film International en 't g n Ng. UH de Volkskrant van afgelopen vrijdag. Ik wil even reageren op de (misplaats- ste) opmerking van de heer of mevrouw Witte die vrijdag j.l. (9 januari '811 op de filmpagina" in de Volkskrant was ge plaatst. Ik citeer: „De Texelaar mist veel of moet er verdraaid lang op wachten." (Witte, Den Burg). Toen ik dit las kreeg ik heel even een vieze smaak in mijn mond, omdat juist Witte nooit contact met mij heeft gezocht om dit probleem (ik neem aan dat het dat voor hem is) met mij te bespreken. Ook is Witte nooit bij mij geweest om een paar goede ideëer. naar voren te brengen. De Texelaar mist veel, ik dacht dat het City theater een behoorlijk programma bracht voor een breed publiek. Het is nu eenmaal onmogelijk voor een gericht soort publiek te draaien. We zouden dan de overige groep tekort doen. Er bestaat op Texel ook nog zoiets als een filmclub die momenteel 330 leden telt. Een aardig succes dacht ik. Het leuke van deze club is dat juist het publiek zijn programma uitzoekt en samenstelt. En wat betreft dat verdraaid lang wachten is het leuk om te vertellen dat het City theater van afdeling D naar afdeling C is verhuisd (dat heeft te maken met het bezoekers aantal) dus één afdeling omhoog. We hebben nu 38 gemeenten achter ons en 13 gemeenten voor ons (afdelingen A en B): Dus nog sneller de recentere films in huis. Ik geloof dat Witte met deze opmerkiing onjuist heeft gehandeld. Witte had beter eerst kunnen komen praten, inplaats van schrijven. Henk van Leeuwen, City theater, Den Burg. De cursus huidverzorging op biolog n sche basis (6 lessen) start op 28 janua 1(i en niet op 14 januari. De cursustijd i woensdagavond van 19.30-22.00 uur t K< Den Hoorn, docente is mevrouw F n Westenberg. d; Na een periode van drie vrije weken de klaverjasclub weer gestart met dn competitie. Winnaar van de 13e avor h: werd het Echtp. P. van Heerwaarde^uv met 7109 punten. Dit duo speelt de he competitie al zeer sterk en blijft in de to t van het klassement meestrijden om (fizi eerste plaats. Tweede werden de dames T. Veekefcn en J. Keijser met 7094 punten. Voor Veeken was dit na een lange ziektfce pauze de eerste keer dat zij meespeelt nri en het resultaat was uitstekend. Dert >u' werden de dames B. Keijser en N. vt ;h der Veen met 7025 punten, wederoi een prima resultaat voor dit kopp a waarmee ze oprukken naar de 11 inl plaats. De Gebr. Th. en J. Witte werdf >r; met 7012 punten vierde. Zij wisten hie mee in beide klassementen de leiding jp veroveren. In de tweede periodestan y ten koste van het Echtp. J. van Hee in waarden die nu op de tweede plaa o< staan. In het totaalklassement is het ee at zeer spannende strijd geworden. N n deze avond staan vijf koppels op zei ke korte afstand van elkaar op de rangliji en dat kan voor de komende weken ee^al spannende strijd worden. Uitslag 13e competitieavond: resp. punten, marsen. Echtp. P. v. Heerwaarden 7909 T. Veeken-J. Keijser 7094 B. Keijser-N. v.d. Veen 7025 J. Witte-Th. Witte 7012 Echtp. J. Spaans 6964 Dames Of rein-Biesboer 6944 P. Beers-J. Vinke 6863 M. Witte-M. Boogaard 6800 G. Smit-H. Lek 6543 J. Witte-W. Witte 6420 Stand 2e periode na 19 partijen: Th. Witte-J. Witte 31969 Echtp. J. van Heerwaarden 31425 M. Witte-M. Boogaard 30994 Dames Ofrein-Biesboer 30763 A.Vermuë-M.Timmerman 30603 i|n le et lei 01 in iec re sr o V es ar ve )e 1 ;ai ve III want ze vallen in deelgroepen uiteen. De gemeente kan dus de plannen om op korte termijn iets anders te laten bouwen op de plaats van het huidige noodgebouw, voorlopig vergeten. De lokalen zijn voorlopig hard nodig. In economisch opzicht is deze noodvoor ziening ook niet zo best. Een extra 'kubus' van één bouwlaag (met vijf lokalen) bij het nieuwe RSG-gebouw zou uiteraard duurder, maar in de exploitatie voordeliger zijn geweest. Want de noodlokalen hebben uiteraard een aparte verwarming (de ketel van het nieuwe gebouw zou voldoende capaci teit voor de extra kubus hebben gehad) en er is ook een extra concierge voor nodig' Rector H. Heetveld heeft dan ook alles in het werk gesteld om het minis terie voor de extra kubus te winnen echter vergeefs. Een spoedige oplossing van het ruim teprobleem zit er dus niet in. Gevreesd moet worden dat de RSG zich nog vele jaren zal moeten behelpen, misschien wel tot het volgens De Weijer, gezien de maatschappelijke ontwikkelingen onaf wendbare moment dat de RSG zal samengaan met het beroepsonderwijs en dus een nieuwe scholengemeen schap zal vormen. Dat zal dan een soort middenschool worden, zoals in Almere waar Voorbereidend Wetenschappelijk onderwijs, algemeen voortgezet onder wijs en lager beroepsonderwijs ook samen zijn en daar werken met een tweejaar geïntegreerde brugklasperiode zonder enige selectie. Maar dat is verre toekomstmuziek, hoewel Rijksscholen gemeenschap en Beroepsonderwijs al goede onderlinge contacten hebben. Leraren De ruimtenood is niet het enige pro bleem bij de Rijksscholengemeenschap. Er is ook een lerarenprobleem. Docen ten zijn er genoeg (thans 52) maar er is vrij veel verloop. Gedeeltelijk gedwon gen maar ook als gevolg van welbewust beleid zijn aan de school veel jonge leraren, beginners, verbonden. Dat houdt risico in, want niet ieder blijkt uit het juiste hout gesneden te zijn. Ze moeten daarom na een jaar (de proef periode) alweer vertrekken. In twijfelge vallen volgt een tweede jaar van tijde lijke aanstelling. Een volgende nieuwe ling wordt dan aangeworven. De voor keur voor jongeren wordt niet alleen ingegeven door de wens om jonge krachten een kans te geven bij het on derwijs, maar ook omdat deze vaak ongehuwde leerkrachten genoegen kunnen nemen met provisorische of andere tijdelijke huisvesting. Want op Texel zijn geen woningen en dat ongelukkige feit is de laatste tijd een ernstige bedreiging voor de kwaliteit va het onderwijs aan de RSG geworder De school zou best wat oudere e ervaren leraren willen aantrekken mat als deze geen uitzicht hebben op ee woning, bedanken ze voor de eer. Doo j het instorten van de huizenmarkt is he j nog erger geworden. Als men al ee huis op Texel kan kopen (van huren vrijwel helemaal geen sprake) dan w j de betrokkene eerst zijn eigen huis vai de hand doen. En dat lukt niet. Het pleit voor de aantrekkelijkheid va de school en van Texel dat sommige het er toch op wagen. De Weijer noen het voorbeeld van een zeer vakbekw; me collega die geen enkel uitzicht heel op een huis op Texel. Die man reist el weekend naar het vasteland. Het zit i in dat hij straks de moed opgeeft en da de school het weer met een beginnelin probeert. RSG-leraren hebben maar denlang in tentjes op campings ge woond, of op kamers. Momenteel zitte 10 leerkraachten in zomerhuisjes die z in mei moeten verlaten. Hoe het da verder moet, weet niemand. „We rake steeds meer ervaren mensen kwijl zodat na verloop van tijd de schot teveel op onervaren leerkrachten draait Dat is onverantwoordelijk", zegt D Weijer. In tegenstelling tot de indruk di men bij de RSG vroeger had, spant d s gemeente zich zeer in om de naa woonruimte zoekende leerkrachten t(Ë helpen. Een gunstige factor daarbij dat de meesten van hen niet op eei koopje hoeven te zitten en dus wat mee f willen betalen dan de gemiddelde wo f ningzoekende. Bovendien kan he ministerie onder zekere voorwaardei bijdragen in de huurkosten, zodat oo J nog een redelijke huur kan wordei j betaald als de vorige woning nog nie verkocht is en dus de hypotheek me zijn tegenwoordig hoge rente blijf drukken. Uitbuiting

Texelsche Courant | 1981 | | pagina 2