Seen bekerfinale voor zwak JKM FILM A wedding JMb i ALBERT WINTER KAMPIOEN BIJ WIELERVELDRIJDEN ganger Anne's Geheim Gelijkspel voor Texelslag 2 Verenigingsdag van „De Blijde Rijders" Verlies voor heren MST handbal Handbaladspiranten wonnen van WGW Wol verven ISDAG 13 JANUARI 1981 TEXELSE COURANT PAGINA 7 Hadat JKM de uitwedstrijd tegen het ornse Macro Kleding met 2—1 had loren werd nu de tweede wedstrijd het eiland zelf met 4—1 verloren, icro Kelding was de gehele wedstrijd betere ploeg en het is dan ook ver- nd dat zij zich voor de bekerfinale om N.H. -beker wisten te plaatsen. De idstrijd werd goed geleid door een juwelijke rayonscheidsrechter, die er moeite had met JKM grensrechter van de Meijden dan met de zestien elers. Macro Kleding moet wel een heerlijke idstrijd gespeeld hebben daar het in eerste minuut reeds wist te scoren. >t was hun beste speler, die tevens or het West Friese selectieteam uit- ■mt, die zwak ingrijpen van de JKM- irdediging wist af te straffen. JKM ieelde ver onder zijn kunnen en het as dezelfde speler die opvallend veel imte kreeg en op een schitterende anier de ruststand op 2—U bepaalde, a de wissel bleef Macro Kleding de stere ploeg en het team liep makkelijk t naar 4—0. Pas hierna kon JKM iets rug doen en na een solo van hun minst echte speler Gerry Plaatsman was het juis Uriot die zijn voorzet wist af te inden. Even later schampte een schot dezelfde speler de lat waarna beide oegen uitgeblust waren en niet meer it scoren wisten te komen zodat Macro leding de terechte winnaar werd. Hoofdklasse In de hoofdklasse behaalde Dubbeldik ;n moeizame 5—3 overwinning op atsun. Dubbeldik dat vaker moeite eeft met deze tegenstander en al erder dit seizoen met 2—1 van Datsun erloor, nam in de eerste helft een 1 —0 n later een 3—1 voorsprong maar met e wissel was de stand weer gelijk: -3. Ook na de wissel waren beide loegen aan elkaar gewaagd en nadat lubbeldik opnieuw een voorsprong had enomen was Dirk de Lugt nog twee- laal dicht bij een Datsun doelpunt maar eze werd niet gemaakt en uit een uitval epaalde Dubbeldik de eindstand op 3. Oosterend speelde tegen Ques- on weer eens een goede wedstrijd en et won dan ook met 6 1. Topscorer vas Frits Bakker met 4 doelpunten. Na 4en moeizaam verkregen 1—0 voor- iprong met de rust won De Zwaan uit- lindelijk met 4—0 van A O 200Q. In de eerste klasse werd alleen de vedstrijd Mok-Arn. Looyer gespeeld. Tot driemaal toe nam het op de onder- ;te plaats staande Mok een voorsprong, naar evenzovele malen wist de nieuwe lanwinst van Arn. Looyer, Piet Beuving egen te scoren zodat de eindstand 3—3 verd. In de tweede klasse speelden de lelleboog en Oosterend 5 om de boven- ite plaats. In de eerste helft nam Posterend een verdiende 2—0 voor sprong maar Jelleboog kwam goed :erug. In de laatste tien minuten werd de fruk op het Oosterend doel te groot en Jelleboog wist driemaal te scoren zodat iet verdiend met 3—2 won. Oosterend 1 had met de wissel tegen ZDH 3 een 5—0 voorsprong. Oosterend mocht echter na afloop blij zijn dat de voor sprong niet verder terug gelopen was dan tot 6—4. Question 2 keek tegen Rabo al zeer snel tegen een achterstand aan. Hierna had Question het betere van het spel en het was de absolute uit blinker Peter Dros die driemaal wist te scoren waar Rabo nog één doelpunt tegenover kon zetten zodat Question met 3—2 won. KSMT 2 speelde tegen Gempo een ongelukkige wedstrijd. De gehele wed strijd was KSMT de meest aanvallende ploeg maar het verloor wel. Gempo dat de verdediging goed gesloten hield, had bij de wissel een 1—0 voorsprong en bouwde dat hierna uit tot 3—0. Het was Ruud Westdorp die voor KSMT het ver diende tegendoelpunt scoorde en zo doende de eindstand op 3— 1 bepaalde. Derde klasse koploper Dubbeldik 4 nam tegen de nummer twee Oosterend 6 binnen 5 minuten een 4—0 voor sprong. Nadat Oosterend tegen ge scoord had liep Dubbeldik verder uit en behaalde een royale 9—1 overwinning. Rab 2 had tegen Slufterhoek weinig in te brengen en verloor dan ook met 7—2. In de reserve eerste klasse deze keer geen verrassende uitslagen. JKM 2 behaalde de grootste overwinning door Datsun 3 met 9—0 te verslaan. Doordat Datsun 2 JKM 3 met slechts 6—3 versloeg heeft JKM 2 nu een beter doelgemiddelde dan Datsun 2 en is dus de lijstaanvoerder geworden. Oosterend 2 won met 8—2 van Dubbeldik 3 maar met een even groot verschil (6—0) won Dubbeldik 2 weer van Oosterend 3. Bi] de junioren heeft Ratronics nu alle tegenstanders eenmaal ontmoet en alle wedstrijden werden winnend afgeloten. Ditmaal was Dagmarkt met 4—0 het slachtoffer. Tegen Citroen wisten de kleinere Alkema spelers goed tegen stand te bieden maar men moest wel genoegen nemen met een 3—2 neder laag. Uitslagen zaalvoetbal: N.H. beker: JKM-Macro Kleding Hoofdklassez: Oosterend-Question De Zwaan-A O 2000 Dubbeldik-Datsun Eerste klasse: Mok-Arn. Looyer Tweede klasse: Oosterend 4-ZDH 3 Oosterend 5-Jelleboog Question 2-Rabo Gempo-KSMT 2 1-4 6-1 4-0 5-3 3-3 6-4 2-3 3-2 3-1 Derde klasse: Oosterend 6- Du bbeldik 4 1—9 Rab 2-Slufterhoek 2—7 Junioren: Citroën-Alkema 3—2 Ratronics-Dagmarkt 4—0 Zaalvoetbalprogramma: Woensdag 14 januari: 18.00 u. De Koogel 2-Ratronics 2 18.30 u. Shoe Girls-Bremakker 19.00 u. Tex.Boys 3-Slufterhoek 19.45 u, KSMT 3-Oosterend 6 20.35 u. Gempo-ZDH 3 21.20 u. ZDH-JKM 22.10 u. Nioz 2-Question 2 Zaaldienst: Datsun. Donderdag 15 januari: 18.00 u. De Koogel-Dagmarkt 18.30 u. Buro Eelman-Swarte Schaep 19.00 u. Jelleboog-Oosterend 4 19.45 u. Dubbeldik 4-ZDH 4 20.35 u. De Koog 1-De Koog 2 2120. Tex.Boys 2-Rabo 22.10 u. Oosterend 2-JKM 3 Zaaldienst: Question Vrijdag 16 januari: 20.00 u. Dubbeldik 3-Datsun 2 20.45 u. Oosterend 3-JKM 2 21.30 u. KSMT 2-ZDH 2 22.10 u. Rab 2-Texel 2 Zaaldienst: A O 2000. Texelslag 2 moest zondag tegen het badmintonteam Axmeriscota aantreden. Een vorige keer werd deze club met 6 2 overtuigend verslagen. Wijzigin gen in het overkantse team zorgden er echter voor dat Texelslag niet verder kwam dan een 4 4 gelijkspel. Ben Oostra moest de punten in een spannende wedstrijd aan Axmeriscota laten 15—10, 4—15 6—15. Nico Blonk was ook kansloos tegen zijn tegenstan der (deze had vorige keer al van Ben Oostra gewonnen) 2—15, 4—15. Betti- na Rab won haar set met 11 —2, 11—8 en de tweede dame Joke van Splunder won ook met 11—9, 11—4. De eerste mix Ben Oostra-Bettina Rab werd door Texelslag gewonnen 15 6, 15—8, doch de tweede mix werd tegen de ver wachtingen in door Kees Zijm en Joke van Splunder verloren 8—15, 10—15. Het dames dubbel werd na een redelijk zware strijd gewonnen door Joke en Bettina: 15—11, 15-4 en het heren dubbel was voor Texelslag een kansloze strijd: 5—15, 0 15. Zodoende werd het 4—4, al blijft Texelslag 2 toch boven Axmeriscota op de derde plaats. De Blijde Rijders houden zaterdag een verenigingsdag in de Bathimeüshoeve, Harkebuurt 5, in Oosterend. De dag begint om 10.45 uur en is rond 16.45 uur weer afgelopen. De dag staat open voor leden, donateurs en belangstellenden. Tussen 12.15 en 13.45 uur bestaat gelegenheid om te lunchen. Voor de koffie en de lunch (aangeklede erwten soep) wordt een vergoeding gevraagd van vijf gulden. De verenigingsdag staat in het teken van de tuigenkeuring en het programma daarvoor ziet er als volgt uit: 11.00 u. M. M. Huitema 1 Borsttuig. 11.20 u. Fr. Bakker 1 Spantuig (Eng.g). 11.50 u. D. de Vries 1 Borsttuig, 1 Eng. gareeltuig. 12.15 uur middagpauze. 13.45 u. W. Goënga 1 Borsttuig, 1 Spantuig (eng.g.) 14.15 u. A. Brans 1 Spantuig (eng.g). 14.45 u. W. Zijm 1 Borsttuig, 1 Haam- tuig. 15.10 u. G. du Porto Concourstuig. 15.30 u. H. Spigt 1 Spantuig (Eng.g), 1 Borsttuig (schoft). 16.00 u. P. Daalder 1 Spantuig (Eng. en borst), 1 Borsttuig. 16.30 u. R. Mast 1 Borsttuig. 's Avonds verzorgen zadelmaker Bakker uit Hilversum en Alfons Boom uit Oudeschild een praatje over tuigen en touwen. Dit deel is alleen toegan kelijk voor leden en donateurs. MST heren konden het zondag niet bolwerken tegen Petten 1. Het hand balteam van Petten begon de strijd bij zonder fel en dat was iets waar de MST heren niet zo snel tegenspel aan konden bieden. Petten wist snel een aantal malen te scoren. MST kon pas na enige tijd spelen een goede tactiek ontwikkelen waarna er ook tegenpunten gemaakt konden worden. Ruststand 12—9 voor Petten. Na de rust begon MST steeds verder in te lopen op de tegenstander. In korte tijd werden nog vijf doelpunten gezet waardoor het bijna gelijk (15—14) stond. Petten ging echter feller in de aanval wat MST een aantal blessures opleverde. Hoewel het voor het publiek een mooie wedstrijd was, werd de achterstand voor de MST heren steeds groter. De felheid raakte er bij de Texelaars een beetje uit en ze moesten met een 21—14 nederlaag genoegen Afgelopen zaterdag is Albert Winter in de Dennen clubkampioen geworden in het wielerveldrijden. Favoriet Arie Huisman was niet op komen dagen zodat Winter bij aanvang van de strijd al favoriet was. Deze toebedachte rol wist hij in de twintig ronden durende strijd goed waar te maken. Winter gaf een uitermate hoog tempo aan waar nie mand aan kon tippen. Een spannende strijd ontstond nog tussen de nummer twee en nummer drie Paul van Arnhem en Ron van Boven. Precies om drie uur gaf wedstrijd leider Jan van Boven het startschot. De renners waren meteen bijzonder snel weg maar niet iedereen kon dit tempo volhouden. Bij de eerste doorkomst ontstond meteen een afscheiding. Het waren Albert Winter, Ron van Boven en Douwe Dros die met een lichte voor sprong doorkwamen. Daar achter reden Jan Huydink, Hans Koorn en Paul van Arnhem die probeerden aansluiting te knigen. Albert Winter hield het tempo goed hoog zodat de rest van het veld op geringe afstand bleef hangen. Na een drietal ronden te hebben gereden moest ook Ron van Boven een stapje terug doen, met het gevolg dat Albert Winter alleen op kop kwam Achterstand Achter Winter ontstond een felle strijd tussen Ron van Boven en Paul van Arnhem. Op kleine achterstand pro beerde 'good old' Jan Huydink aanslui ting te vinden bij het toptrio. Dit leek hem aanvankelijk te lukken maar uit eindelijk speelde het loodzware parcours hem toch teveel parten en moest hij Het adspiranten handbal team van MST was in de wedstrijd tegen WGW duidelijk de sterkste. Vooral in de eerste helft wisten de MST-ers de gaten in de WGW verdediging te vinden en kon er flink gescoord worden. De keepster van WGW wist in de eerste helft niet goed raad met de stevig opgezette aanvallen en liet voor rust de bal zes keer in haar eigen doel ver dwijnen. Na de rust begreep WGW dat er wat tegenoffensief nodig was. MST begon na rust aanvankelijk vrij slordig te spelen in de rekenschap dat de voor sprong ruim genoeg was. WGW maakte nog vijf doelpunten maar naarmate het spel vorderde vond MST het goede ritme terug en kon er ook nog driemaal gescoord worden. De bal werd door de MST dames meerdere malen zeer mooi rond gespeeld waardoor er gaten in de WGW verdediging vielen. Eindstand 9—5 voor MST lossen. Simon Appel reed in korte tijd vanachter uit het veld naar voren en streed met Huydink om de vijfde en zesde plaats. Toen de bel voor de laatste ronde ging kwam Albert Winter met een riante voorsprong van vijftig seconden door. Hij werd gevolgd door Paul van Arnhem die de moegestreden Ron van Boven achter zich had gelaten. Op de vierde plaats reed Jan Huydink onbedreigd de laatste ronde uit. De strijd om de vijfde en zesde plaats werd nog spannend. Op het rechte stuk lag Simon Appel op kop maar door de hoge snelheid kon hij de laatste bocht niet pakken. Appel viel in het mulle zand en Huydink kon hiervan profiteren even als Hans Koorn die als zesde eindigde. Simon Appel moest met een zevende plaats genoegen nemen. Al met al een geslaagd kampioenschap, met een pas vijftienjarige Albert Winter als overtui gend kampioen. Uitslagen: 1Albert Winter, 2. Paul van Arnhem, 3. Ron van Boven, 4. Jan Huydink, 5. John Huydink, 6. Hans Koorn, 7. Simon Appel, 8. Jan Buis, 9. Douwe Dros, 10. Gerard Koorn. Opgegeven Thijs Witte en Dennis van Rooy. De cursus wolverven in 'De Potvis' aan 't Horntje start 20 januari. In de bon eerder in deze krant was een andere datum genoemd. De cursus bestaat uit vier lessen. Cursustijd van 20.00-22.00 uur. Docente Annie Drijver. "A. wedding' draait donderdag in de serie Filmganger in het City theater. Een jong bruidspaar staat vol verwach tingen voor het altaar. De oeroude bisschop die hun huwelijk moet inze genen is hun namen vergeten en laat de ringen op de grond vallen. Als de stralende bruid haar mond opent om het ja-woord uit te spreken zien we een monsterlijke beugel. Zo begint 'A wed ding'. De film van Robert Altman zijn vaak beschreven als vernietigers van Amerikaanse (film)mythen. Zijn films rekenen af met de romantiek en het heldendom van Hollywood en stellen er een menselijke chaos tegenover. Ze laten de 'mens achter de mythe' zien. Altman heeft altijd een voorkeur gehad voor (lichtelijk) schizofrene personages. Zijn films worden bevolkt door mensen die een geheim leven hebben, dat ze voor de buitenwereld verbergen. Men sen die zich flink voordoen, maar eigen lijk doodsbenauwd en aan de drank zijn, zich verstoppen in drugs of droomwe relden. Altman neemt ons mee naar de huwelijksdag van jonge telgen uit twee zeer rijke families. De film speelt zich, na de kerkdienst, geheel af op één plek, ngmelijk het enorme huis van de groot moeder van de bruidegom, waar de trouwpartij gevierd wordt door de beide famillies. De toon wordt gezet wanneer grootmoeder, die niet mee is gegaan naar de kerk, overlijdt op het moment dat de bruidsstoet de oprijlaan komt oprijden. Het bericht van haar dood wordt vervolgens van het ene oor in het andere doorgefluisterd, maar niet open baar gemaakt. Dat zou de sfeer maar bederven. Zo gaat het ook met de mededeling dat het zusje van de bruid zwanger is van de bruidegom. Maar daar blijft het niet bij. De film bestaat uit een stortvloed van onthullingen over kleine en grote geheimen, verborgen liefdes en verzwegen verhoudingen. Op deze trouwpartij lopen achtenveertig personen rond die alles verzwijgen om in deze nette kringen niet uit de toon te vallen. liiiiiiiiimilllllliilllilliilllliiilliillllllliilllilllllliliiillllilllililliiiiiiiilllliiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiiilliiiiiiiiimiiiiimilliiiiillllimimii ,,Nou en of". Hij voelde opeens hoe warm hij het gehad had vandaag. FEUILLETON: H door Tom Lodewijk IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIMIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIMIIIIIIIIIIIIIIIIIIIMIIIIIIIIIIHIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIHIIIIIIIIIIII 2.De kinderen... nee, die hadden hun moeder evenmin vergeten. Vooral José niet. Frans zei nooit zoveel, uitte zich niet zo makkelijk, maar als het waar was wat men zei, dat de jongen op zijn vader leek, verborg hij eenzelfde verdriet diep in zijn hart. José, hoewel ze niet het zonnige humeur van haar moeder had, vond juist bij die moeder begrip voor haar kunstzinnige neigingen; Lydia sti muleerde haar concertbezoek, haar lief hebberij in schilderen en boetseren, niet omdat ze zelf zo bijzonder kunstzinnig was een operette waardeerde ze ver boven Bach... maar omdat ze vond dat een kunstenaar het leven mooier en rijker maakte en dus de liefde voor de kunst bij José geen hinderpalen in de weg legde. Dat José door dit alles op de ulo een keer was blijven zitten, vond ze niet zo erg. Het was tante Mathilde die daar paal en perk aan had gesteld, maar zo tactvol, dat ze José niet afgestoten maar gewonnen had, door er op te wijzen dat een kunstenaar nier per sé een onmaat schappelijk mens behoefde te zijn en door méér noa dan de moeder artistiek ingesteld, dieper begrip te tonen. Met de kleine Tilly ging het vanzelf, die was als zonnetje in huis automatisch haar moeder opgevolgd. Maar ze hing sterker aan haar vader dan aan 'tante Thilde'. Albert Bannink remde af voor het hek van zijn huis. ,Wel jé manier van rijden kereltje", berispte hij zichzelf, ,,je hebt als een automaat gereden, geen ogen blik je gedachten bij de weg". Gelukkig was Waaïburgen niet zo'n grote en aruKxe staa en' xon nij ouitenom van oe fabriek naar huis komen. Tilly danste hem al tegemoet. „Pappa! Juf was jarig vandaag en ze heeft getrakteerd en we hebben zulke leuke spelletjes gedaan. Ik moest.... en ze babbelde aan één stuk voort, hem verder loodsend langs het tegelpad, de deur in. In de gang stond Thilde, groot, statig, op en top 'de meesteres des huizes'. „Mag ik eerst tante Thilde goeiedag zeggen?" verzocht Albert schertsend zijn dochter. Thilde glimlachte. „Ze zit propvol met nieuws. Wou jij soms voor het eten nog douchen. Albert?" „Alles ligt klaar. We krijgen vanavond de Heemstra's, dan kun je je meteen verkleden. Hoefje dat na het eten niet meer te doen". „Fijn, Thilde", waardeerde hij, sprong dan meteen de trap op naar boven, naar de badkamer. Hij wilde Thilde niet met eten laten wachten, wist hoe onaangenaam ze dat vond. In de badkamer lag alles klaar, fris gewassen en gestreken shirt, de grijze flanellen broek die hij thuis zo graag droeg hing in keurig in de plooi op een hangertje. Hij hoefde niet te controleren of er soms iets vergeten was, dat kwam bij Thilde niet voor. Met een smartelijke glimlach herinnerde hij zich hoe hij eens woedend de badkamer was uitgestoven toen hij, al in bad zittend, gemerkt had dat er geen zeep was en hoe verschrik kelijk Lydia had moeten lachen, om de situatie zowel als om zijn woede... Wanneer zoiets bij Mathilde zou gebeu ren, zou de wereld weldra vergaan! Onder de douche vergat hij de zorgen van het werk en toen hij aan tafel kwam, waar bekende geuren hem zijn lieve- lingsmaal deden vermoeden, keek hij opgeruimd de kleine kring rond, Mathil de deed Tilly haar servet om, Frans zat, kennelijk pas gewassen, met kenners blik het vlees te bestuderen en José had zeker weer iets nieuws aan d'r haar gedaan. „Kind, wat zie je er modern uit", glimlachte hij. ,,'t Is juist heel ouderwets", lichtte José hem in, „maar 't past bij m'n type, zegt tante Thilde". Frans korde iets over 'meiden'. Mathilde vroeg: Wil jij het vlees snijden, Albert?" Ze zei altijd Albert, nooit Bert of Adalbertus of Berrietje zoals Tilly. Tante Mathilde had Frans eens gezegd, had best dat boek kunnen schrijven 'hoe hoort het eigenlijk'l Hij wist dat uit bittere, persoonlijke erva ring, want tante Thilde had, zij het niet zonder strijd, hem duidelijk gemaakt dat beschaving zich óók uit in tafelmanie ren, waaraan hij zich tevoren nooit zo bar bezondigd had. „Smaakt het niet, vader?" vroeg José kwasi-onschuldig. Ze lachten alle maal. Hij zat zo kennelijk te genieten van het maal, dat het heel zijn aandacht opeiste. ,,'t Is misschien heel primitief van me", verontschuldigde hij zich, „maar als het maal je zo goed smaakt dat je een ogenblik alles om je heen vergeet, dan vind ik dat toch ook al een compliment voor wie het heeft klaargemaakt". Hij zag Thilde licht blozen. „Ja, jongens", ging hij verder, „wanneer jullie later nog eens werk krijgt dat je helemaal in beslag neemt, zul je merken wat thuis komen betekent... dat het allemaal van je af kan vallen, en dat je de goede dingen van het leven genieten mag". „Nou, die weet tante Thilde dan ook deksels goed klaar te maken", loofde Frans, die ook van lekker eten hield. Thilde at stilletjes, met neergeslagen ogen. Ze kon er niet goed tegen, wist Bert nu, wanneer ze openlijk geprezen werd. En toch kon hij het soms niet laten, ondubbelzinnig zijn waardeing te doen blijken voor haar goede zorgen, voor de sfeer die ze schiep in zijn huis, dat hem steeds meer werd tot een haven van rust. Na het eten bracht Thilde de kleine Tilly naar bed. José en Frans trokken naar hun kamer om te werken. Bert nestelde zich met de krant en een goede sigaar in een makkelijke stoel. Een kwartiertje later bracht Thilde hem zijn koffie, bleef even bij hem staan. „Nog nieuws in de krant?" „Rommel, zoals altijd." "Hoe was het op de fabriek?" „Dito met een sterretje." „Je zag er moe uit." „Was ik ook... ik begin nu pas te leven. Zeg, ik wou dat de Heemstra's de een of andere ongevaarlijke ziekte kre gen...." „Albert!" „Ongevaarlijk, zei ikl Vanavond in bed en morgenochtend weer zo fris als een hoentje." „Als ik wist dat je er zo'n hekel aan had...." Hij keek beschaamd. Thilde was er altijd op uit hem in contact te brengen met zoals zij zei 'aardige mensen'; ze was zelfs graag gastvrouw. Op de Heemstra's was werkelijk niets aan te merken, hij een gezellige vent, zij een goed vrouwtje. Maar het vooruitzicht van weer een hele avond te moeten praten, of misschien een spelletje bridgen om de tijd te verdrijven.... hij bleef hier net zo lief zitten met zijp krant en zijn sigaar. Maar dat was wel erg onheus tegenover Thilde en hij haastte zich het goed te maken. „Het is je eigen schuld Thilde. Je verwent me en ik laat me verwennen en dat maakt een man egocentrisch. Nee, hoor, Thilde, 'k vind het best gezellig." „Jij zit altijd maar in die fabriek met je gedachten.... zei ze zacht. Bijna had hij haar hand gegrepen, die blanke, verzorgde hand, die zo vast het roer van zijn huishouden, zijn gezin hield omklemd en die nu opeens zo vreemd hulpeloos neerhing langs haar slanke gestalte. Zó doorgolfde hem opeens de dankbaarheid voor de zorg, waarmee ze hem en de kinderen gestaag omgaf. Toen ging de bel. „Daar zijn ze al", zei ze en het klonk teleurgesteld. Albert rees op. „Ha, Heemstra, kerel leuk dat jullie gekomen bentl" (wordt vervolgd)

Texelsche Courant | 1981 | | pagina 7