Bijdrageregeling nu ook voor bestaonde gebouwen Zingende bejaarden in de bloemetjes Gevonden en verloren voorwerpen Anne's Geheim' Interessante lezing voor Bejaardenbond Rode Kruis zoekt bloeddonors Oefenpop van Hartstichting 9 tIJDAG 30 JANUARI 1981 TEXELSE COURANT PAGINA 7 In de onlangs gehouden vergadering an de commissie van advies en bijstand zake de ruimtelijke ordening heeft de eer J. Koolhof zijn tevredenheid geuit ver de voorgestelde toepassing van de jdrageregeling. Zoals bekend gaat het er om een financiële vergoeding voor dra kosten die mensen in het buiten- abied voor bedrijfsgebouwen moeten laken in verband met de daar geldende lelstandseisen. Koolhof stelde vast dat e ontwikkeling steeds meer gaat in de chting van een 100% vergoeding van Ie extra kosten. Hij noemde dit een oede zaak. Ook de andere commissie den stonden positief tegenover de Dorgestelde bijdrageregeling. De bij- rageregeling werd tot nu toe alleen legepast ten aanzien van nieuwe be- rijfsgebouwen. Maar het is de bedoe- ïg ook bestaande gebouwen onder de ftgeling te laten vallen. In de rubriek Wan het Raadhuis' in deze krant zal daar •andacht aan besteed worden. In de raadsvergadering van 27 januari 977 werd een bijdrageregeling voor het erstel, de instandhouding en de uit- ouw van de landschappelijke en cul- jurhistorische waarden van het oude ind van Texel vastgesteld. In die ver- adering werd ook een krediet beschik- aar gesteld om de regeling te kunnen itvoeren. Dat krediet zou een jaarlijks edrag van 725.000,— moeten zijn, dat i een fonds gestort diende te worden, iedeputeerde Staten wilden echter jeen goedkeuring aan deze plannen leven. Wel wilde GS meegaan in het leschikbaar stellen van een experimen- jel krediet. Dat had tot gevolg dat nu |>ch ieder jaar een bedrag van 125.000, voor de regeling kan worden litgetrokken. I Van het rijk werd een toezegging ver kregen dat de bijdrage van 1978 tot 1980 eveneens jaarlijks met 725.000, ge steund zal worden. De bijdragen van het ijk kwamen samen met de gemeente- ke bijdrage in één pot die op 1 januari [an het vorig jaar 7110.104,— bevatte. Ivorens te beslissen over een verzoek im een bijdrage wordt het advies inge- •onnen van de 'adviescommissie bij- Irageregeling' die in december 1977 'erd geïnstalleerd. In maart 1977 werd esloten de bijdrageregeling alleen van epassing te achten op ibqgkeivniftWj. De lezing die de heer C. P. Harting •an Rijkswaterstaat in de 'Hollebol. leid over de kustafslag is een succes leworden. Een zestigtal leden van de •ejaardenbond werd door voorzitter eumkes verwelkomd en hebben aan- achtig geluisterd naar de heer Harting lie op boeiende wijze vertelde over het •ele werk dat door de mensen van ijkswaterstaat wordt verzet ter beveili- ing van onze kust. Aan de hand van loor hem ter plaatse gemaakte schetsen erd dit allemaal nog verduidelijkt. Ook et werk dat de bemanning van de eilvlet doet kwam aan de orde evenals ioe zinkstukken worden gemaakt. Van Ie gelegenheid tot het stellen van ragen, werd een dankbaar gebruik ge laakt. Al met al een interessante en oeiende lezing waarvan de aanwezigen :eer genoten. Na afloop bedankte Jeumkes Harting voor zijn boeiende ezing en het publiek voor het aandach- gehoor. selwerk in het oude land van Texel. De meerkosten hiervan zouden volledig worden vergoed. Deze kosten werden wat betreft de houten buitenwand op maximaal 740,— per vierkante meter gesteld en wat betreft het metselwerk op 765,— per vierkante meter. Dit laatste bedrag is inmiddels verhoogd tot 772,50. Het ligt overigens in de be doeling de bedragen via indexering jaarlijks aan te passen. Voorschotten Na advies van de commissie werd in 1977 één keer een bijdrageregeling toegezegd. Het ging om een bedrag van bijna vijftienduizend gulden. Naderhand zijn enkele verzoeken om bijdragen gedaan, waarop inmiddels voorschotten zijn gegeven. Voorschotten worden niet eerder gegeven dan nadat de werk zaamheden volledig zijn voltooid, het werk na controle door de afdeling bouw- en woningtoezicht van gemeen tewerken is goedgekeurd en alle be treffende betalingsbewijzen zijn over legd. Het voorschot beloopt driekwart In de Burgemeester De Koning-hal wordt op vrijdag 13 februari een bloed- afnameavond gehouden. Vanaf half zeven kunnen donors er terecht. Het Rode Kruis doet hiervoor een beroep op alle gezonde volwassenen tussen de 18 en 65 jaar die niet als vaste donor bij een bloedtransfusiedienst of bloedbank zijn ingeschreven en die in het afgelopen jaar geen geelzucht, een andere ernstige ziekte, een operatie of een bevalling hebben doorgemaakt en ook niet onder regelmatige behandeling van een arts staan. Per keer staat een bloeddonor nog geen halve liter bloed af. Dankzij bloed transfusies en derhalve dankzij de vrij willige donors is het mogelijk vele grote operaties uit te voeren. Het plasma dat van het bloed gemaakt wordt, wordt bij patiënten waar directe hulp nodig is toegediend. Het kan hier gaan om een shock door groot bloedverlies op een ogenblik waarop geen 'echt' bloed aat1wezig"is'.i,De plasma oplossing kan direct worden toegediend zonder dat eerst de bloedgroep hoeft te worden bepaald Ook bij ernstige verbrandingen en bij ziekten met eiwittekorten wordt het aan bloed ontleende plasma veel gebruikt. Cryoprecipiaat wordt verkregen uit vers bloedplasma. Het bevat een con centratie van een bepaalde stollings factor waaraan patiënten die lijden aan bloederziekte een tekort hebben. Immunoglobinen worden eveneens uit plasma feïsoleerd. Het bevat antistoffen tegen infectieziekten als mazelen, geel zucht, rode hond en waterpokken. Het voorkomen van dit soort ziekten met Immunoglobinen is vooral bij epide mieën van groot belang. Een bepaalde groep Immunoglobinen speelt een be langrijke rol bij het voorkomen van geel zucht bij pasgeborenen. Rode cellen worden toegediend aan patiënten met bloedarmoede en bloed- plaatjes worden toegediend aan mensen die hieraan een tekort hebben. Bloed- plaatjes spelen onder meer een rol bij het stollen van het bloed. Het Rode Kruis garandeert dat het bloed dat van de donors afkomstig is zo effectief mogelijk wordt gebruikt. van de door de gemeente voorlopig geaccepteerde meerkosten. Totaal werd inmiddels een bedrag van 736.720,— aan voorschotten uitgekeerd. Het betrof drie gevallen. Als de noodzakelijke administratieve werkzaamheden ver richt zijn, zal de rest van de bedragen worden uitgekeerd. De behandeling van drie nieuwe verzoeken verkeert in een zodanig stadium dat binnenkort tot voorschotverlening kan worden overge gaan. De in behandeling zijnde ver zoeken komen uiterlijk eind maart tot definitieve afwikkeling. De commissie bijdrageregeling moet echter eerst zijn licht laten schijnen over de definitieve hoogte van de bedragen. Tot nu toe werd in twee gevallen een beroep op de bijdrageregeling gedaan, hoewel de werkzaamheden nog niet voldoende werden bevonden. De be trokkenen werd enige tijd respijt gege ven. Blijken de werkzaamheden na die tijd nog niet in orde dan zullen de voor zieningen door de gemeente op kosten van de betrokkenen worden uitgevoerd. Die kosten vallen overigens wel onder de bijdrageregeling. Blijken die kosten van door de gemeente uitgevoerd werk duurder uit te komen dan de maximale bedragen die in de regeling genoemd staan, dan komt het verschil voor rekening van de betrokkene. Op woensdagavond 4 februari wordt in het Rode Kruisgebouw aan de Jon kerstraat in Den Burg een oefenpop van de Hartstichting aan het Rode kruis overhandigd. Het gaat hier om een pop waarop hartmassage kan worden ge oefend. Het is de bedoeling van het Rode Kruis om ook op Texel regelmatig reanimatiecursussen te geven. Dergelij ke cursussen kunnen vooral van groot belang zijn voor familieleden van hart patiënten. Gevonden oktober 1980: Sleutels aan spiraaltje, 'king'; Fujica fototoestel; zwarte fietstas; 2 grote schelpen; groen bootje, platbomer; portemonnee/sleutelhanger; 2 filmrol letjes in zwart doosje met grijs deksel; fietssleutel; enveloppe inh. 2 b.b. 725, ;groene knipportemonnee inh. 713,— bootkaart; kinderhorloge met band met afb. konijntjes; 2 kinder- 'schoentjes, zweedse muilen; bos sleu tels; sleutel; dameshorloge, blauwe wij zerplaat; Times horloge, zwarte band; foto's; schop; weerstation; bril met bruin montuur; wollen handschoen; paar wit/gele babysokjes; witte sport schoenen gestreepte handdoek; 2 Renault autosleutels; blauwe want, groen witte muts en zakkam in etui. Verloren in oktober 1980: Citroen autosleutels in etui; VW auto sleutels; zwart—groen trainingsjack; zwarte integraal Nolan helm; geel AGU regenjas, 12 jr.; zwarte portemonee inh. 7150,— x 2 treinkaartjes; rijbewijs t.n.v. J. J. Bakker; zilverkleurig scha kelarmbandje; kentekenplaat 53-43-FH; zilveren armband; b.b. 725, 2 Cana dese paspoorten, travellercheques, ticket A'dam-Vancouver; portemonnee inh. 25,— sleutel; beige/bruin wind jack; Olympus fototoestel; zilveren arm band; portemonnee inh 50,— euro- chequekaart; plastic tas inh. sportkle- ding RSG sportschoenen maat 38; blauwe sjaal; horloge met zilveren band met gouden streep; knijpportemonnee inh 80, Minolta camera electronen flitser; bruin leren portemonnee inh. 75, bos met 15 S 20 sleutels; 200 300 gulden NMB kaskaart; zwarte herenportemonnee inh. o.a. betaalpas Nutsspaarbank t.n.v. J. Feenstra; giro- betaalpas cheuques; girobetaalpas t.n.v. Buijtenhuis; groen legerjack; leren portefeuille inh 140, girobetaalpas buskaartje; heren bril, donker mon tuur; bos sleutels aan balletjes ketting; blauw zeiljack; Rabo-bank boekje; lange blauwe jas met capuchon; zilveren ket ting inscriptie 'Bert 7-10-59'; dames horloge zwarte leren band; Austin Alle gro sleutels; b.b. 25, Peugeot auto- Het Texelse bejaardenkoor herdacht woensdag het 10-jarig bestaan. Dat gebeurde door middel van een gezellige bijeenkomst in de Raadskelder, gevolgd door een etentje. Namens de gemeente Texel kwam wethouder Fridt Blanken zijn gelukwensen aanbieden. In zijn toe spraak legde hij er de nadruk op dat het regelmatig gezamenlijk zingen voor de ouder wordende mens van grote beteke nis is. Als geschenk overhandigde hij een envelop met inhoud. Voorzitter Frans Witte van hetjubilerende koor herinnerde aan het prille begin, toen het koor 16 leden telde. Thans is de groep 48 personen sterk. Met veel plezier wordt regelmatig gerepeteerd onder leiding van mevrouw M. Ronday en al heel was keren is het koor in het openbaar opgetreden. Het tienjarig bestaan was een goede aanleiding om bij stil te staan. Het bestuur had liever niet gewacht tot 12of 15 jaar.Want met mensen van onze leeftijd kan in die paar jaar heel wat gebeuren. "Gesproken werd ook door mevrouw Ronday en door de heer J. Beumkes, voorzitter van de bejaardenbond Den Burg en van de federatie Texel. Aanwezig was ook mevrouw J. Dauve uit Den Helder als vertegenwoordigster van de Bond van Zangkoren in Noordholland. Zij had voor een tiental leden het bondsins/gne mee gebracht a/s blijk van erkentelijkheid voor meer dan veertig jaar actief zingen in diverse koren. De mensen die voor dit ereblijkin aanmerking kwamen waren het echtpaar De Waard-Kikkert, mevr. J. Feenstra, mevr. A. van der Poll, mevr. G. Room-Wilkelhuis, mevr. W. Terstegen, de heren J. Kikkert, J. A. Duinker, S. Langeveld en R. de Haan. Met uit zondering van de wegens ziekte verhin derde mevrouw Terstegen en de heer De Waard, konden allen het bondsinsigne in ontvangst nemen, waarna ze voor onze fotograaf poseerden. sleutels; Opel Kadett autosleutels; Lipps sleutels aan houten klos nr. 26; suede bruin portemonnee inh. 60, Alfa Sud autosleutels zakmes; oranje regen broek; hangertje, kinderhoofdje 'Rowe- na 8-11-79'; boek 'Trekvogels en vogel trek'; kinderhorloge metalen band; geldbedrag 1000, 10 Rabo betaal- cheuques; geel regenjack; klep van een open haard; bruin nylon regenjas; bruin jongensjack met borgvoering; euro cheques in blauw mapje; tabaksdoos bromfietssleutel; boekenbonnen t.w.v. 100,-. Gevonden november 1980: Leren voetbal met groene stippen; groene sportschoen, linker; bruine knip portemonnee inh. 5,80, sleutel post zegels; bont gekleurde sjaal; gouden armband; kindergebitsbeugel; ontwik keld filmrolletje in zwart tonnetje; da meshorloge, witte wijzerplaat, zwarte cijfers; bril, paars montuur in rode koker; wit/rode sjaal; zwart leren hand schoen 'M'; huissleutel, CES; rood, blauw, witte handschoen; ceintuur; armband, doublé. Verloren november 1980: Bruinne portemonnee, inh rijbewijs; blauwe wollen wanten; ANWB-tas met sticker van zwemmen en volleybal; judobroek maat 60; donkerbruine por temonnee inh. 80,— lippenstift en autosleutels; zwarte leren jas mt. 58, blauw wollen sjaal, paar zwarte leren wanten; Rabo betaalpas; bril; blauw/wit plastic kinderhandschoentjes; bruin le ren knijpportemonnee inh. 100, blau we want merk Hella Hone; zwart mapje met als kenmerk Vliegbasis Soesterberg inh. bank- en giro betaalcheuques; blauwe tas met schoolboeken; Palerma dameshorloge; Rabo eurocheques tnv Kortmann-Donders; bruin leren porte feuille inh 100,-, 100 gulden aan WV- bonnen, betaalpas en 3 giro cheuques; steen uit gouden ring; bril met sterke glazen; bos sleutels in bruin mapje; zwart/rode kinderwant; gele regen broek; veiligheidsbord 50X50; grote schaar, zwart handvat; paar zwart ge breide handschoenen; paar grijs ge breide handschoenen; honderiem met stalen halsband; licht bruine portemon nee inh. 100,—; bruine portemonnee inh. Amerikaans rijbewijs, Amro-kaartje; giropas; bruine leren portemonnee inh. 75,-. Gevonden december 1980: Bromfietshelm, rood met witte streep; tas met sportkleding; blauwe kinder handschoen; bruine muts; nemef sleutel nr. 15; sleutel 'Shellform' met zwart label: Mobilgard; zwarte motor hand schoen; rode kinerwant; 2 sleutels aan ring; zilveren halsketting met kruisje; zonnebril met geslepen glazen; bruine herenportemonnee inh. 65, auto sleutels en pasfoto meisje; bruine kin derhandschoen; bos sleutels; gouden ketting met daaraan gouden trouwring, inscriptie 'J.H. 9-10-17'; blauw tasje; zwart leren portemonnee inh. 5,35 en 2 autozekeringen; zilverkleurig schakel armband met 3 bedeltjes; bruine da mesportemonnee inh. 20,— en bonnetje Tesselaartje dd. 22-12-80 tnv Roeper. Verloren december 1980: 14 gaas- bakken met opschrift 'reus Wognum'; etui met Parker 51 vulpen en rode ball point; zwart/rood leren bromfietshand schoen; sleutel nr. 21; bruine heren por temonee inh. 260, licht bruine dames bril; beige stoffen jas, in jaszak ver grootglas in leren etui; Rodenstock bril, zwart metalen montuur; legergroene jas; metalen herenhorloge met metalen band; bril met zwart montuur; zilveren halsketting; witte want; bruin tasje met kort hengsel; paar bruin, rood, beige wanten; bruine aktetas met bijbelstu dies; bruine handschoen, linker; witte schoen, maat 37; veel kleurig porte- monneetje inh. 5, dubbelde fietstas; gouden broche met granaten; zwarte portemonnee inh. 90,— en giropas tnv G. Zoetelief; gouden dameshorloge met gouden band, merk Omega. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiMiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiimiiiiiiiiiiiimiiiHii I FEUILLETON: door Tom Lodewijk |ÜIlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllHIHHIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII"""""""""l""|ll"""l"""ll"""""""llllll"M'm'HI' 5.Mijn dochterwil een pop" berichtte i de juffrouw ,,maar het is een heel ipeciale pop". ,,Zo", antwoordde de juffrouw glim lachend, zullen wij dan samen eens aan kijken of wij die speciale pop kunnen inden?" Zonder aarzelen dook Tilly met de uffrouw in de poppenvoorraad. Albert eek glimlachend toe. Die warenhuis- lirecties keken deksels goed uit bij de eusvan hun personeel. Moet je zien hoe :o'n meisje met Tilly omspringt... Is geknipt juist voor deze afdeling. Het as hier toevallig stil, dus ze kon alle •andacht geven aan Tilly, die inmiddels •aar pop gevonden had en die met een •errukt gezicht aan haar borst drukte. Zijn ogen dwaalden naar dat dochter- :ie, dat hem telkens weer zo sterk aan -ydia deed denken en van haar naar het Monde meisje... nou ja, meisje, ze was rast al een eind in de dertig, met dat stille, aen beetje trieste gezicht, dat nu opeens :o wonderlijk opfleurde. Ze zat op haar lurken en luisterde naar Tilly, die haar ilijkbaar een heel verhaal vertelde. Haar jezicht was met een intense aandacht jericht naar dat van het kind en Albert betrapte zich er op dat hij niet meer naar Tilly keek, maar naar dat gezicht, naar de val van dat blonde haar in de nek. Toen hij er zich van bewust werd, irriteerde het hem. Tilly moest niet al die tijd van die juffrouw in beslag nemen, die kleine kletskous. Ze had nu haar pop en ze moesten maar es opstappen. Hij ging naar de twee toe. Voor hij iets zeggen kon, sneed Tilly opgetogen hem de pas af. „Opappa... de juffrouw heeft me alles van de pop verteld. Ze zegt dat ze alsmaar lag te wachten tot er een lief meisje kwam... en dat ben ik. Gek, hè. En ik noem haar José, want ze lijkt zo op José... nee", opeens kreeg ze een inge ving, „nee, ik noem haar naar u!" Bert zag een blos opkruipen in dat bleke gezicht. „Naar mij?" „Ja, omdat u zo lief bent...." Bert wilde iets grappigs zeggen, maar toen hij haar ogen zag, sloot hij met een klap zijn mond. Hij zag haar lippen trillen en die ogen.... Bert werd verlegen, zijn kleine Til had blijkbaar zo rechtstreeks dóórgestast naar het hart van deze vrouw. „Hoe heet u nou?" drong Tilly aan. „Annie", zei ze met een glimlach, „heel gewoon Annie". „Dan heet ze Annie", decideerde Tilly, „nou Annie, je gaat met mij mee. Vindt u het niet erg, dat ze weggaat?" vroeg ze de winkeljuffrouw. Die had zich alweer hersteld. „O, ik zal haar heel erg missen", zei ze. „Naar hè", begreep Tilly. „Ik ben er zo blij mee en nu bent u verdrietig. Weet u wat? Ik kom wel es met 'er langs, dan kunt *u zien hoe ze ,t maakt". „Doe dat", lachte de juffrouw en Bert lachte bevrijd mee. Hij rekende af, lichtte beleefd zijn hoed. Tilly legde haar kleine handje in die smalle, bleke hand. „Dagl" zei ze, „ik kom wel weer eens gauw...." Weer lachten ze, Bert en de juffrouw, maar hij zag hoe ze naar het kleine meisje keek. In de auto stond Tilly's mondje geen ogenblik stil. Afwisselend beschreef ze wat ze allemaal aan de nieuwe pop ont dekte en praatte ze over die juffrouw. „Vindt u het geen schat?" vroeg ze Bert en die antwoordde neutraal,Ja, ik vond haar wel aardig". „Zewas niet aardig, zewaslief", stelde Tilly vast. I n de dagen die volgden vergat Bert het geval. Thilde vierde haar verjaardag, hij had het genoegen haar diep te zien blozen van blijde verrassing, toen de sierlijke vaas met prachtige rozen haar verwel komde aan de ontbijttafel. „Maar Albert... hoeveel zullen ze je dèèrvoor hebben afgezet!" „Loop rond", lachte hij, „voor jou is alleen het mooiste maar goed!" Het werd een feestelijke dag en 's avonds zat de ruime suite vol gasten. Hij zag hoe Frans naast Mies van Heemstra was gekropen, mevrouw Charon in druk gesprek met José, kibbelend over de waarde van ultramoderne schilderkunst, hij wist Tilly boven in haar bedje, naast haar op het kussen het bleke gezicht met het zwarte haar van de pop Annie... „Annie", had José gesmaald, „wat is dét nou vooreen naam voor zo'n pop. Die moet je Dolores noemen, of Juanita". „Ze heet Annie", had Tilly vastbe sloten gezegd en gelukkig geen verdere uitleg gegeven, anders zou José, met al de tactloosheid van haar leeftijd, haar scherpe spot niet hebben gespaard... Het was Van Heemstra geweestdie, als vriend des huizes, het glas geheven had op de jarige en ze waren allen opgerezen, de glazen in de hand en hadden Mathilde toegedronken die daar stond in haar voorname avondjapon, rijzig, een tikje blozend en zijn ogen hadden de hare gezocht en hij had haar dankbaar toe geknikt... zij sloeg verward de hare neer. Mal was dat, dacht Bert, wanneer je Thilde liet merken hoezeer je haar waar deerde, bracht dat haar altijd in de war. „Als je toch naar de tandarts gaat" had Mathilde een paar dagen later gevraagd, „neem dan meteen Tilly mee. Ik ben bang dat ze een beugel nodig zal hebben, want het lijkt me toe dat haar tanden scheef groeien." „Neen", weerstreefde Bert, „géén gezicht, die kinderen met zo'n stuk ijzerdraad voor d'r gebit". ,,'t Is ook niet leuk", gaf Mathilde toe, „maar het is nog veel minder leuk als ze later nauwelijks d'r mond open«durven doen, omdat ze zo'n lelijk gebit hebben" Er was geen speld tussen te krijgen zoals gewoonlijk. Bert tilde er niet zo zwaar aan. Lydia's tanden hadden ook een beetje vooruitgestaan en dat vond hij juist zo geweldig attractief, stond soms zo kinderlijk. Maar enfin tandarts Cramer was er ook nog en die zou zijn Til niet met een beugel opknappen als het niet nodig was! Tilly was verrukt dat ze met vader mee mocht in de auto en de tandarts vond ze niet erg, want vader had haar verzekerd dat hij haar geen pijn zou doen. Ze kroop nast hem in de wagen en Bert lette er niet op dat de pop Annie, stevig in haar arm gekneld, meereed. Til was nu eenmaal gek met dat ding... Bij tandarts Cramer had Bert een be nauwd kwartiertje want deze tandarts hield ervan een praatje te maken en liet zolang Bert nog in de stoel zat en zijn mond kon gebruiken, zijn patiënt rede neren. Zodra hij Bert tot stomheid had gedoemd door hem een paar proppen gaas achter de wangen te schuiven en een haak over z'n onderkaak, nam hij het debat in handen (ze waren het nooit met elkaar eens) en weerlegde, terwijl zijn geoefende handen hun taak verrichtten met wreed sarcasme en vlijmende ironie al Bert's stellingen zonder dat die iets anders kon uitbrengen dan een verwoed gegrom, ,,'t Doet toch geen pijn?" informeerde hij belangstellend en Bert zat zich op te winden, terwijl hij machte loos al die rake zetten van de tandarts moest incasseren.... tot hem opeens te binnen schoot dat ze dit spelletje nu al jaren speelden en hij probeerde te lachen, voorzover die haak en dat gaas het toelieten. „Je had me weer", grinnikte hij, stijf opstaande. „Enige manier om jou ook es ver standige argumenten te laten horen", vond de dokter. „En nu zullen we es kijken wat dat met je dochter is. Moet zij óók geholpen?" vroeg hij wijzend naar de pop Annie. Tilly moest lachen om die grappige dokter en ze liet al haar tanden zien en de tandarts zei dat er niets mee loos was en dat ze alleen een beetje vooruitstonden van boven en vroeg zichaf waarom je zo'n kind dan zou kwellen met een beugel, ,,'t Zal haar heus niet lelijker maken" vond hij en Bert knikte voldaan. „Mijn vrouw had het ook" zei hij en er was een ogenblik stilte, want ook de tandarts had wijlen mevrouw Bannink goed gekend en herinnerde zich maar al te goed haar stralende glimlach ondanksde nervositeit waarmee zealtijd weer de behandelkamer binnenkwam. „Als ze op haar moeder gaat lijken", meende hij „en dat zieter wel naar uit, maak je dan maar nergens zorgen over". (Wordt vervolgd)

Texelsche Courant | 1981 | | pagina 7