Beroepskrachten en geld voor jeugdwerk Beoerk ontzegging tot Texel Wensen in nota Jan Kramer: Mijn broer ging er vandoor en ik kon die auto daar niet laten staan Excelsior Kaarten voor A.N.B.O.-feestmiddag Texelaars voor de balie Advocaat Mr. W. van Utenhove: VERVOLG VAN PAG.l Duistere fietser verzette zich Geslaagd reisje Plattelandsvrouwen De Cocksdorp Auto in de sloot Zeekoeten aangespoeld Kaarten Camelia Gereden tijdens ontzegging ww PAGINA 2 TEXELSE COURANT NSI DINSDAG 10 FEBRUARI 19 Aanstellen van twee krachten voor avondwerk en scholierenopvang in 't Asiel tevens voor het weekendwerk in de Witte Burcht, sub sidiering van de huisvestingslasten voor honderd procent, gedeelte lijke subsidie voor de organisatiekosten en activiteitenkosten, sub sidiering van faciliteiten voor Texelse popgroepen en het afwikkelen van de schulden van de Stichting Open Jeugdwerk. Dat zijn adviezen die jeugdwerkbegeleider Jan Kramer noemt in de door hem opge stelde nota om het open jeugdwerk op Texel nieuw leven in te blazen. De nota bevat niet alleen een samenvatting van de hoorzitting die vorige week onder Asielbezoekers is gehouden maar geeft ook richtlijnen aan voor de toekomst. Uit gesprekken die Kramer met jon geren heeft gehouden is hem duidelijk geworden dat het in 't Asiel niet alleen om ongedwongen vermaak zonder pre tenties gaat. Als het Asiel open blijft, zal hier de nadruk wel op liggen maar Kramer denkt dat de opvangfunctie en het begeleiden van jongeren grotere aandacht moeten krijgen. Hiervoor voert hij in zijn nota een aantal argumenten aan. Jongeren hebben vragen over sexualiteit, drugs, uitkeringen, instan ties, relaties ed. Deze vragen moeten in een jongerencentrum gesteld kunnen worden. Diverse jongeren zijn wegens hun uiterlijk en gedrag niet welkom in een commerciële uitgaansgelegenheid. Bovendien is men in een jongeren centrum niet verplicht om iets te drin ken. Diverse jongeren wonen niet meer bij hun ouders maar alleen op kamers of in zomerhuisjes; voor deze jongeren zou het Asiel een 'thuis' moeten zijn" aldus de nota. De conclusies die Kramer uit de hoor zitting heeft getrokken geven aan dat 't Asiel een jongerencafé met opvang mogelijkheden moet worden en dan doelt de jeugdwerker op de groep jeugd boven de vijftien jaar. Voor de jeugd tot en met vijftien stelt Kramer dat de Witte Burcht weer in de weekenden open moet met instuif ed. De Witte Burcht is daarvoor uitstekend geschikt omdat de jeugd van deze leeftijd een mini-disco verwacht met netheid en 'dancingsfeer'. Instuiven die eerder in 't Asiel zijn gehouden werden geen succes, omdat deze 'netheid' ontbrak. Een gedeelte van deze jeugd brengt nu zijn tijd door op'straat of in het clubgebouw van de Sharks, maar heeft daarnaast behoefte aan een ruimte in het weekend. Om de Witte Burcht zondagmiddag instuif weer te laten draaien zijn vrijwilligers nodig. Kramer hoopt dat hiervoor een beroep gedaan kan worden op ouders. Ook is er een aanvraag voor een part-time kracht in het kader van de werkverruimende maatregel onderweg. Het Asiel zal in de toekomst een ver zamelplaats voor jongeren moeten wor den die zich in de commerciële gelegen heden niet thuisvoelen, de sfeer zal uit eindelijk bepaald worden door de jonge ren die het meest in het Asiel komen. De bezoekers zullen zelf het programma moeten samenstellen, waarbij de mees te aandacht zal gaan naar popgroepen met een voorkeur voor Texelse bandjes" aldus Kramer in zijn nota. De voorwaarden die volgens Kramer gesteld moeten worden om het jeugd werk levenskansen te geven zijn dat het afgetreden bestuur van de Stichting Open Jeugdwerk wordt opgevolgd door een interim-bestuur en bezoekersraad. Voor het interim-bestuur denkt Kramer aan personen uit de Welzijnsstichting, de sectie jeugd- en jongerenwerk, de dorpscommissie, een deskundige bui tenstaander of een ambtenaar jeugdza ken. Kramer meent dat een tijdelijk bestuur het best functioneert met maxi maal drie personen. Activiteiten en ideeen uit de bezoekersraad kunnen dan ter financiële goedkeuring worden voorgelegd aan dit bestuur dat snel besluiten zal moeten nemen. Het beheer van de bar zal onder directe verant woordelijkheid vallen van dit bestuur. Kramer denkt hierbij aan een vast bar- team of barbeheerder. Een jongeren centrum dat behalve overdag ook zoveel mogelijk 's avonds open is moet minimaal over één volledige beroeps kracht beschikken. Dat werk is volgens Kramer (en hij vindt dat de SOJ geschiedenis dit bewezen heeft) nl. niet uit te voeren door vrijwilligers. Voor het avondwerk in 't Asiel is een part-time kracht aangevraagd via de werkverrui mende maatregel. Toekomst Mocht deze aanvraag afgewezen worden, dan moet de gemeente worden benaderd, zo stelt Kramer. De jeugd werkbegeleider vindt ook dat de ge meente in ieder geval financieel over de brug moet komen, wil ze het open jeugdwerk in de toekomst levenskansen geven. In de nota noemt Kramer enkele voorbeelden hoe gemeenten elders jeugdwerkinstellingen subsidiëren Dat was wel nodig ook, want ondanks het rookverbod (in verband met het maken van een foto na afloop) was het zeer benauwd in de zaal. Dat schijnt samen te hangen met de isolerende maatregelen die onlangs zijn genomen. De koraalbewerking van Jan de Haan 'Meester men zoekt u' was een goede start van deze uitvoering, afgezien van een enkele aarzeling in het begin (bij de 'aanzetten'). Interessant vergelijkings materiaal bood 'Wachet auf' van Nicolai volgens het arrangement van Alb. Nie- meijer, dat werd gevolgd door een Amerikaanse bewerking (Wake a wake) van hetzelfde muziekstuk. Vooral de tweede vertolking was 'daverend'. Zoals gezegd: de ouverture Oberto van Verdi was het hoogtepunt van de uitvoering. Hier werd veel gevraagd van de tech niek, waarbij vooral de als altijd zeer bedreven bugelselectie van Excelsior zich met succes weerde. Ook de twee bekende stukken die daarop volgden kwamen prima uit de verf: Handels vuurwerkmuziek en de zeer populaire Mars der Medici van Wichers. Laats- genoemd nummer werd bijna over- geroutineerd gebracht, al zal het een kritische luisteraar niet zijn ontgaan dat de piston even moeite had met de hoge tonen. Drumband De drumband 'Excelsior' leverde zoals gebruikelijk ook een belangrijk aandeel in het succes van de avond. Het lukte opnieuw boeiende variatie te brengen in dit uit vijf stukken bestaande program- madeel. Solist Johan van der Ster mag met ere worden genoemd. De geluids effecten van het nummer Jumping cirsus waarmee werd afgesloten, deden het leuk. De majorettes die het show element voor hun rekening namen, gaan het steeds beter doen. Toegevoegd was een showtje van drie majorettes. Ze dansten op grammofoonmuziek. Er ging technisch iets mis waardoor deze mu ziek in de zaal vrijwel niet te horen was en het nummer niet werd wat het zijn moest. Namens de oudercommissie kwam mevrouw J. Vlaming-de Ruijter aan de leiding van de drumband hulde brengen in de vorm van een gedicht. Met name werd daarin verwoord hoe de heer Medema die geruime tijd ziek is geweest, waargenomen werd door me vrouw Aaf Wuis. Voor hen beiden, maar ook voor Henk en Piet was er een bloemetje. Het programmadeel na de pauze werd geopend door de Texel-suite gemaakt door dirigent A. Kuik. Jaren geleden werd dit werk voor het eerst gebracht, maar Kuik heeft vrij ingrijpende ver beteringen aangebracht in composito risch opzicht. Mede dank zij het ver haaltje dat Betty Bakker erbij vertelde kon het publiek zich verplaatsen in de door de muziek opgeroepen sfeer van resp. 't Horntje, de Slufter en Ouwe Sunderklaas. In het stuk krijgen de bassen een kans die zij niet zo vaak krijgen: het zelf brengen van de melo die. De Texel-suite is een aantrekkelijk stuk muziek dat door Excelsior uit stekend werd gebracht Over de bedoe lingen van de componist konden in dit geval geen problemen bestaanl 'Eldorado' bleek een mengeling van Zuid Amerikaanse dansen en volks liedjes te zijn. Het was zeer afwisselend van tempo en volume. Vooral het laatste deel kwam rhytmisch uitstekend tot zijn recht. Het 'Instant concert' van Harold Walters was een mixture van allerlei bekende muziekfragmenten: totaal 32! Het pleit voor de 'selecteur' dat toch niet de indruk van een allegaartje was ontstaan. De overgangen waren har monieus gekozen. 'Amazing grace' dankt zijn populariteit als volksmelo dietje door het lied van Mieke Telkamp 'Waarheen waarvoor' dat op dezelfde wijs is gemaakt. We hoorden het nu in een meer oorspronkelijke Schotse vorm. Excelsior bracht het nagenoeg foutloos. Verbluffend echt was de imitatie van de doedelzakken. Na twee contrasterende negro spiri tuals 'Spiritual contrast' van Harold Walters (speciaal opgedragen aan 'tante Alie van de Centra') werd het concert gesloten met een koraalbewerking van Jan de Haan 'De dag door Uwe gunst ontvangen'. Het publiek beloonde het korps met een staande ovatie. Jeugd- en jongerencentra in Amster damse wijken krijgen per jaar f2000, voor popactiviteiten. Den Haag betaalt f125.000, voor oefenruimten van der tig popgroepen (Texel heeft er tien). Uithoorn subsidieert het jongerencen trum jaarlijks met 20.000 tot 25.000 gulden waarvan veertig procent voor activiteiten. Hieruit trekt Kramer de conclusie dat ook de gemeente Texel moet laten zien wat ze voor open jeugdwerk over heeft. Hij vindt het dan ook gewenst dat het politieke besluit wordt genomen dat open jeugdwerk een noodzakelijke voorziening is van waaruit een sub- sidierings- en begeleidingsbesluit moet ontstaan. Woensdag (morgen) is er weer een hoorzitting waarop jongeren en andere belangstellenden kunnen rea geren op de nota van Kramer. De nota is ter inzage af te halen in 't Asiel. Aanvang van de hoorzitting 20.00 uur in het jongerencentrum aan het Schil derend. Een 17-jarige Texelaar reed in de nacht van zaterdag op zondag op zijn fiets over de Pontweg, terwijl voor licht noch achterlicht het deden. Agenten in een passerende politieauto zagen dit en lieten de duistere fietser stoppen. De Texelaar bleek in het geheel niet van plan te zijn de bekeuring voor de overtreding te betalen, nam tegenover de agenten een dreigende houding aan en begon te schelden. De jongen werd hierop mèt fiets meegenomen naar het bureau alwaar een proces verbaal wegens verzet werd opge maakt. Voor de A.N.B.O. feestmiddag voor 'te Texelse bejaarden die zaterdag in het Eierlandsche Huis wordt gehouden zijn nog kaarten verkrijgbaar. De kaarten zijn af te halen bij de bekende adressen en indien nog voorradig donderdag op de soos. Voor De Koog zijn de kaarten ver krijgbaar zij C. J. Dalmeijer, Dorpsstraat 41. Voor de bejaarden van alle dorpen worden de busroutes, tijden en opstap plaatsen nog bekend gemaakt. Het jaarlijkse reisje van de Platte landsvrouwen afd. De Ccoksdorp ging naar de NCRV-studio te Hilversum. Na de koffie werd een film vertoond over het ontstaan en de groei van deze omroepvereniging. Vervolgens werden de dames ontvangen in studio 6 voor een life-uitzending van het programma 'Twaalfuurtje' gepresenteerd door Dick Paaschier. Muzikaal omlijst door de 'Midinette' o.l.v. Ferry Wieneke. Annie de Reuver bracht liedjes van toen. Wim Kersten met zijn makkers gaf enkele carnaval schlagers ten beste. Henk Wijngaard bracht een toepasselijk lied voor de container chauffers. Eén van tnze dames werd in de adelstand verhe ven door Prins carnaval 'Ecologie Ed- mondo de Grote'. Zij werd prinses van de order der 'Heikneuters' en kreeg de bijbehorende versierselen omgehangen. Verder was aanwezig Henk Molenberg met zijn wekelijkse recept; 'vuurballen'. Ook het thuisfront werd niet vergeten, zij kregen de groeten vanuit de studio. Na het diner 'In de witte bergen' gingen de dames naar Amsterdam, voor een bezoek aan het Van Goghmuseum. Eerst een film over het leven en de werken van deze universele kunstenaar. Na de film bewonderden de platte landsvrouwen de tentoongestelde pen tekeningen en schilderijen. De dag werd besloten in het 'American hotel' voor een kopje koffie en een broodje. Door onbekende oorzaak raakt donderdagmiddag op de kruising van c Nesweg met het Lageveld een auto in c sloot. Ter plaatse is het Waterscha bezig met het verharden van de wet berm. Met de hiervoor gebruikte app; ratuur kon de auto weer op de kant woi den getrokken. Het vervoermiddel wa nauwelijks beschadigd en ook bestuurder liep geen schrammen op. Een strandpatrouille van de rijkspoliti vond weer enkele zeekoeten. De vogel werden aangetroffen tussen paal 20 e 21Hoewel nog zeer levenslustig, zate ze onder de olie en werden ze door d politie naar het Natuurrecreatiecentrun gebracht om schoongemaakt te woi den. De toneelvoorstelling 'Camelia' dij afgelopen vrijdag in de Burgemeester d< Koninghal zou plaatsvinden is wegen tekort belangstelling niet doorgegaan Degenen die kaarten besteld en betaak hebben kunnen het geld terug krijgen oj de afd. culturele zaken van het raadhuis Hiervoor moeten de kaarten meege nomen worden. Ook is het mogelijk eei bankrekeningnr. op te geven in de weel van 16 tot 20 februari waarna he betaalde bedrag terug gestort wordt. Een dertigjarige grondwerker uit Den Burg stond vrijdag terecht voor de politierechter in Den Helder omdat hij een auto zou hebben bestuurd in een periode waarin hem een ontzegging was opgelegd. Voor rijden onder invloed van sterke drank was hem destijds een stevige geldboete en een ontzegging van 2 mei 1979 tot 8 augustus 1980 opgelegd. Op 24 mei 1980 had de politie hem echter betrapt toen hij toch in een auto reed. Na het stopteken werden de autopapieren gevraagd, die hij uiteraard niet kon tonen. Afgesproken werd dat hij rij- en kentekenbewijs op het bureau zou komen laten zien. Op het bureau werd de agenten echter spoedig duide lijk dat ze de verdachte niet terug zouden zien, want in het opsporings register stond dat hij een ontzegging had. ,,Vind u dit optreden zelf ook niet een beetje lichtvaardig", vroeg politierechter Mr. Doedens. ,,Het was erg dom", zei de verdach te ,,Maar het zat zo, we hadden een feestje in De Koog. Ik ben met mijn broer mee teruggereden naar Den Burg. Op een gegeven moment wilde hij in Den Burg van de verkeerde kant de Kogerstraat inrijden en toen zei ik dat dat niet mocht. Hij werd kwaad en stapte uit de auto. Hij liet de auto zomaar midden op straat staan. Ik dacht ik kan dat ding hier niet zomaar laten staan. Dus ging ik achter het stuur om hem aan de kant te zetten. Ik was daarmee bezig en toen kwam de politie er aan." In antwoord op vragen van de advo caat verklaardde de verdachte zijn auto nodig te hebben voor zijn werk en ook dat hij de laatste tijd geen problemen meer heeft met alcohol Heterdaad In zijn requisitoir zei officier van jus titie Jansen weinig moeite te hebben met de bewijsvoering. De verdachte was op heterdaad betrapt. ,,Als iemand een rechterlijke uitspraak naast zich neerlegt, dan valt in feite de hele basis onder ons werk weg. Ik til daarom erg zwaar aan dit soort zaken. Het beleid bij rijden tijdens een ontzegging is niet dat we nog eens een ontzegging opleggen. Ontzeggingen hebben dan kennelijk geen effect. Er is dan alle reden om te gaan denken aan een onvoorwaardelij ke vrijheidsstraf", zei Jansen. In dit geval wilde de officier echter rekening houden met het feit dat de verdachte alleen maar de auto van de weg had willen halen. Hij eiste daarom een voor waardelijke gevangenisstraf van twee weken met een proeftijd van twee jaar en een geldboete van vijfhonderd gul den. Advocaat Mr. W. van Utenhove zei blij te zijn met het genuanceerde re quisitoir van de officier. Hij stelde dat de verdachte alleen maar zijn broer had be schermd. ,,Het was niet de bedoeling om eens lekker stiekem te gaan rijden. In een noodsituatie heeft hij geprobeerd zijn broer te redden. Bovendien heeft in dit geval helemaal geen alcohol meege speeld Als dat zo zou zijn geweest had er geen lieve moeder meer aan ge holpen. Ik ben blij dat er geen nieuwe ontzegging is gekomen, want mijn cliënt heeft zijn auto nodig voor zijn werk", zei de advocaat. Ook politierechter Doedens achtte de eis van de officier redelijk. Hij vonniste een geldboete van f500,— en een week voorwaardelijke gevangenisstraf met een proeftijd van 1 jaar. Drie Berenburgs Alcolhol speelde wel een rol bij de zaak tegen een barkeeper uit Den Burg. Hij had op 16 juli-1980 in zijn auto gereden met een promillage alcohol van 1,38 in zijn bloed. Om half zes werd hij op de Pontweg aangehouden en na twee keer blazen werd de bloedproef afgenomen. ,,lk had die hele dag hard gewerkt. Het was vreselijk druk. Toen zijn we even naar De Koog gegaan. Daar heb ik drie Berenburgs met Seven Up gedronken" zei de barkeeper. De rechter vond dat de verdachte zo langzamerhand toch een gewaar schuwd mens zou moeten zijn, omdat er nog een andere zaak betreffende onder invloed rijden tegen hem dient. Die zaak is ter cassatie voorgedragen bij de Hoge Raad. De verdachte verklaarde zich hiervan bewust te zijn. ,,lk drink al jaren niet meer. Alleen bij hoge spanning of als ik erg vermoeid ben. Vanaf De Koog moest ik wel met de auto terug naar Den Burg, want er lag een versterker en een accordeon in. Die hadden we nodig in Den Burg." Op een vraag van advocaat Van Utenhoveof hem een tweede bloedproef was aangeboden, antwoordde de ver dachte bevestigend. ,,Na de eerste bloedproef zei de politieman dat ik nog een tweede kon ondergaan, maar dan op mijn eigen kosten." Op deze vormfout baseerde Mr. Van Utenhove zijn verdediging. Wanneer iemand wordt aangehouden met teveel drank op, mag hij na een half uur een tweede bloedproef ondergaan. De uit komst daarvan wordt dan in het proce: verbaal vermeld. De uitkomst van d( tweede bloedproef zal over het alge meen lager zijn. Wordt dus het afnemer van een tweede bloedproef verhinderc dan hebben de verdachte niet alle middelen ten dienste gestaan om zijn onschuld aan te tonen. In een eerdere zaak wist Van Utenhove zelfs vrijspraak te bewerkstelligen toen aangetoond kon worden dat een tweede bloedproef niet was aangeboden. In het geval van'de barkeeper uit Den Burg is essentieel in hoeverre hij afzag van een tweede bloedproef omdat hij dacht er zelf voor te moeten betalen. Ik heb dit vandaag voor het eerst gehoord", zei Van Utenhove ,,en ik. weer niet goed wat ik ermee aanmoet. De verbalisant was mogelijk niet op de hoogte van de juiste gang van zaken. Ik vraag me af wat we moeten doen. De zaak aanhouden en de verbalisant ho ren? Dat is niet zo zinvol. Hij zal wel ontkennen dat hij heeft gezegd dat er voor de tweede bloedproef betaald moest worden. Uiteraard is contra expertise mogelijk op eigen kosten, maar dat is iets heel anders. De ver balisant zal wel in de war geweest zijn. Dit verhaal van mijn cliënt kwam volko men spontaan en overwacht." Politierechter Mr. Doedens leek het 't beste om de zaak aan te houden, ook in verband met de zaak waartoe een ver zoek om cassatie is ingediend bij de Hoge Raad. Wanneer de uitslag van het cassatieverzoek bekend is, wordt de zaak heropend. De betreffende verbali sant zal dan ook gehoord worden. Bijna was advocaat Mr. W. van Utenhove er in geslaagd een geheel nieuwe dimensie toe te voegen aan de rechtspraak betreffende het rijden met een auto onder invloed van alcoholhoudende drank. In dit soort gevallen is het niet ongebruikelijk dat de verdachte een ontzegging van de rijbevoegdheid opgelegd krijgt van enkele maanden. Van Utenhove had daar echter een variant op bedacht. Hij wilde een ontzegging van de rijbevoegdheid die alleen voor Texel en dus niet voor de 'overkant' zou gelden. Hij baseerde dit voorstel op het feit dat de betreffende verdachte zijn auto vaak aan de overkant nodig heeft voor zijn werk. Bovendien was het de eerste keer dat deze voor het rijden onder invloed moest voorkomen. De verdachte, een 41-jarige free lance saxofonist uit Den Burg was op 16 juli van het afgelopen jaar in de Dorpsstraat in De Koog aangehouden. In zijn bloed bleek 1,46 promille alcohol te zitten. Politierechter Mr. Doedens las voor uit het politieverslag dat de verdachte zich agressief gedroeg en aanvankelijk niet aan de blaasproef wilde meewerken. ,,ln mijn beroep moet ik al genoeg blazen", had de saxofonist tegen de verbalisanten gezegd. De man, die in de auto van zijn vriendin reed, zei zulks nooit te doen als hij veel gedronken had en zich bovendien nuchter genoeg te voelen. In het politieverslag stond ver der nog dat hij het onzin vond om te blazen voor een paar potjes bier. „Maar als je veel drinkt en dan gaat rijden, zie je alles door een koker", zei rechter Doedens. „Wat recht voor je is kun je nog wel goed waarnemen, maar wat zich opzij van de weg afspeelt ontsnapt aan het waarnemingsvermo gen Voetgangers en fietsers zie je niet duidelijk meer. Dat is het grote gevaar. Wat betekent het rijbewijs eigenlijk voor u?" De verdachte verklaarde dat dat nodig is voor zijn beroep omdat hij door heel Nederland speelt, 's Zomers is hij vier tot vijf dagen per week op pad. Hij speelt dan van acht tot twee uur en kan daarom geen gebruik maken van het openbaar vervoer, ,,'t Was een beetje stom van me", zei hij. „Ik heb trouwens tegen die politieagenten gezegd: 'Ik wil wel blazen, maar dan speel ik het Wilhelmus.' Gevaarlijke zone „Hoe kom je tot zoiets als je je auto nodig hebt voor je beroep", wilde de rechter weten. De verdachte zei dat hij dacht dat hij nog nuchter was. „Dat denken ze bij een promillage van 2,84 ook nog", zei de rechter. „Maar na twee pilsjes kom je echt in de gevaarlijke zone." In zijn requisitoir achtte officier van justitie Mr. Jansen het bewijs wettig en overtuigend geleverd. Hij haalde een collega aan die had gezegd dat de richt lijnen voor het vervolgingsbeleid van de officieren van justitie eigenlijk in ieder café zouden moeten hangen. Anderzijds krijgen de straffen die worden uitge deeld ook voldoende aandacht in de pers, dus een ieder zou gewaarschuwd moeten zijn. „Het is de eerste keer Maar gelet op het promillage ontkom ik niet aan het eisen van een onvoor waardelijke ontzegging van de rijbe voegdheid. Ik vraag daarom een boete van f600, en een ontzegging van vier maanden." De advocaat Mr. W. Utenhove was het met de officier eens dat het bewijs geleverd was. Hij vond dat de officier zich bij zijn eis correct aan de richtlijnen had gehouden. De advocaat wees ech ter op de grote problemen waarin de musicus komt als hij zich niet meer per auto door het land kan verplaatsen „Als hij niet meer kan spelen, kan hij niet meer verdienen. Dan hebben we er weer iemand bij die uit de staatsruif moet eten. Daarom wil ik graag een voorstel doen. Ik weet niet of zoiets ooit eerder is gebeurd, maar als u oordeelt dat een onvoorwaardelijke ontzegging nodig is, laat die dan alleen op Texel gelden. De controle op Texel is makke lijk uit te voeren. Voor mijn cliënt betekent dit toch een straf, want hij is zeer gebonden en gehecht aan Texel en komt alleen aan de overkant als hij daar echt moet zijn. Het is misschien het best te zien naar analogie van een weekend ontzegging of een ontzegging waarbij de verdachte wel op een tractor of op andere dienstvoertuigen mocht rijden." Proeftijd De rechter vroeg hierop aan de ver dachte waar hij het zwaarst aan tilde, aan ontzegging of aan de boete. Vol gens de verdachte was dit de ontzeg ging- „Ik denk in beginsel aan ontzegging of niet. We hebben een keer een schapenscheerder gehad die enorm ge dupeerd was door het missen van zijn auto. Hem hebben we een verbod om alleen in de weekeinden te rijden opge legd. In uw geval was het promillage hoog, al had het nog hoger gekund. Ik zal een voorwaardelijke ontzegging van vier maanden met een proeftijd van twee jaar opleggen en een boete van f700,—," vonniste Doedens.

Texelsche Courant | 1981 | | pagina 2