Verspeelde kansen voor zwak Texel WSW behaalt moeizame winst op De Koog Gelijkspel voor Oosterend Grote nederlaag voor Datsun 2 „matte" overwinning voor Oosterend/Z Openbare gymlessen goed Bezocht Voetbaluitslagen Cocksdorp verloor van Kreileroord Soos-avond Blijde Rijders Tex. Boys pakt zege op Apollo Tex. Boys-dames op eerste p.'aats Gelijke strijd MST-LSVV PAGINA 4 TEXELSE COURANT DINSDAG 10 FEBRUAR1191 Zaterdag 7 februari 1981 Afdeling Noordholland: Geelzwart-SVO/Z Junioren: Tex. Boys B1-WGW B6 De Koog C1-Zeemacht C1 Tex. Boys C1-0osterend C2 Texel C3-Watervogels C3 Meisjes junioren: Flevo-Tex. Boys Meisjes pupillen: Hollandia-Tex. Boys Pupillen: Afdeling D: ZDH Dl-De Koog Dl Oosterend D2-Texel D4 Texel D3-Texel D2 Afdeling E: ZDH El-De Koog E1 Texel E3-Texel F1 Afdeling F: ZDH F1-Texel F4 Texel F3-Tex. Boys F1 Zondag 8 februari 1981 Afdeling Noordholland: Zeemacht-Texel Oosterend-Conzelo Cocksdorp-Kreileroord Tex. Boys-Apollo De Koog-WSW WGW 3-Texel 2 Texel 3-Helder 5 ZDH 2-ZAP 5 Succes 5-Tex. Boys 2 SRC 6-Tex. Boys 3 Texel 4-Callantsoog 3 ZDH 3-Succes 6 Callantsoog 4-De Koog 2 Dames: Tex. Boys-West Frisia Junioren: Tex. Boys A1-Succes A1 Alkm. Boys Bl-Texel B1 Alkm. Boys B2-Texel B2 Alkm. Boys Cl-Texel C1 Alkm. Boys C2-Texel C2 0-5 17-0 6-2 2-2 2-0 4-3 1-0 2-1 5-1 2-1 1-0 1-1 1-7 2-1 0-2 afgelast 7-0 4-0 4-2 4-2 4-1 5-2 5-1 4-0 1-1 1-1 6-1 3-1 5-0 SV Cocksdorp had het zondag zwaar tegen het sterke Kreileroord. Voor de rust konden de Cocksdorpers nog rede lijk tegenoffensief bieden, maar na de thee wist Kreileroord het langzaam opgebouwde overwicht geheel uit te buiten met een paar mooie doelpunten. Vlak na het startsignaal had Kreiler oord na enig aftasten de gaten in de SVC-defensie gevonden en kon er drie keer overtuigend gescoord worden. Roel Hooyschuur maakte in de eerste helft een tegendoelpunt door een los gelaten bal van de Kreileroord keeper beheerst in te tikken. Na de thee was Kreileroord duidelijk het heersende team en SVC kon niet veel anders dan 'storen' en verrdedigen. Slechts een maal maakte SVC nog een mooie aanval maar de bal stuitte op de lat. Kreileroord liep met nog vier doelpunten uit naar 7 1 en het was voornamelijk aan doel man J. P. Stolk te danken dat de achterstand niet groter werd. Het zaterdagelftal van Oosterend had beslist geen moeite met Geelzwart. De Oosterenders lieten in hun spel merken met een verplicht nummer bezig te zijn. Matheid en rommelig spel waren de negatieve kenmerken van de 05 over winning. Oosterend startte met de wetenschap thuis met 4 1 te hebben gewonnen en speelde met een bepaalde matheid. In de beginfase kon Geelzwart nog wel iets doen maar verder dan het strafschop gebied kwam het team niet. Oosterend zou de leiding nemen na een over treding van laatste Geelzwart man, De Moei. Henk Witte belastte zich met de vrije trap, de keeper keerde de bal nog half, maar toch rolde de bal over de lijn; 0—1. Even later gaf Kees Bremer met een fraai schot in de kruising keeper Kleef het nakijken; 0—2. Deze stand was voor SVO een teken dat men geen moeilijke middag zou krijgen. Na de rust in de eerste twintig minuten had SVO er nog wel zin in en er werd nog wel gecombineerd. Na tien minuten kon Aart Johan van de Brink, zij het via een tegenstander, 0—3 scoren. Kort daarna werd het rommelig. SVO begon wat nonchalant te spelen en zo kon Geel zwart meer aanvallen. Een vrije trap van Jan Oosterhof ging over de muur en raakte de onderkant lat. De keeper dook goed maar kreeg de bal op zijn rug en zo verdween de bal toch in het doel; 0—4. Uit een corner van Kees Bremer kon Piet Grisnigt die van achteruit inliep met een heel fraai gekopte goal de eindstand op 0—5 brengen. Texel heeft zondag in Den Helder twee kostbare punten laten liggen. Geheel onnodig werd van een veel minder spelend maar zich fanatiek ver dedigend Zeemacht verloren. De Texel ploeg heeft dit verlies aan zichzelf te wijten, vooral omdat men de mooiste scoringskansen niet wist om te zetten in doelpunten. Al na tien minuten spelen had Rob van de Stap die na een weergaloze solo alleen voor de Zeemacht keeper ver scheen, kunnen scoren, maar hij schoot te zacht waardoor de keeper de bal makkelijk kon stoppen. Even later ging een harde voorzet van Louis Uriot rakelings voor het doel langs zonder dat een Texel speler de bal wist in te tikken. In de 20e minuut treuzelde Martin Land met de bal aan de voet op het midden veld. De spits van Zeemacht, Ruud van de Kerkhof, ontfutselde hem de bal en schoot geheel onverwachts op het Texelse doel waar de totaal verraste keeper lepenburg de bal via zijn lichaam in het doel zag verdwijnen. Voor de rust kreeg Texel een aantal reeële scorings kansen maar de afwerking liet veel te wensen over. Na de rust een hevig aanvallend Texel dat voortdurend op de helft van Zeemacht was te vinden. Fout De grote fout die de Texel ploeg maakte, was dat het team het veld niet breed genoeg hield, waardoor alle spe lers voor het Zeemacht doel te vinden In de reserve eerste klasse zaal voetbal leed koploper Datsun 2 een grote 7—1 nederlaag tegen Datsun 3. Datsun 2 bestaat voornamelijk uit mensen, die aan de vaste wal stude ren en daarom alleen op vrijdag avond kunnen spelen. Helaas zullen ze enkele keren op donderdag of woensdag moeten aantreden en men heeft dan spelers tekort, zeker als het tegen een „eigen" team speelt. Nu het er op gaat lijken dat het programma volgend seizoen vanuit Alkmaar geregeld zal worden, wordt het voor dit team, en meerde re, zeer moeilijk daar de KNVB weinig rekening zal houden met de verenigingen ten aanzien van de speelavonden. Donderdag had Datsun 2 slechts drie spelers maar het leende twee man van het derde, zodat beide teams zonder wissel spelers uitkwamen. Datsun 3 bleek dan ook over de betere conditie te beschikken en won met 7—1. JKM 2 kwam hierdoor makkelijk al leen op de bovenste plaats, want het versloeg JKM 3 met 4—1. Dubbeldik 2 (vorige week 2—1) had nu minder moeite met hun derde team en het won met 6—1. Oosterend 3 nam tegen Oos terend 2 tot tweemaal toe een voor sprong maar in de laatste minuut liet de keeper van Oosterend 3 een bal door z'n benen glippen, zodat Oosterend 2 toch met 3 2 won. Ook in de hoofdklasse werden de returns van vorige week gespeeld Toen lieten drie van de beste" teams punten liggen, nu was het alleen Oos terend dat een puntje verspeelde. Teams als ZDH, A O 2000 en Ques tion spelen de laatste tijd zeer verdedi gend en alleen wanneer men een pass weet te onderscheppen, komt men uit de verdediging. Een spelwijze die voor de tegenstanders meestal niet zo leuk is, maar vooral tegen Oosterend en De Zwaan heeft het nogal eens succes. Met de wissel had A O tegen een aanvallend Oosterend een 1—0 voor sprong. Een gretige Frits Bakker scoorde de gelijkmaker, waarna A O uitliep naar 3—1 door doelpunten van Jan van Beek en Dirk Barends. In de slotfase gaf A O de voorsprong nog onnodig uit handen en Frits Bakker en Bep Vonk zorgden voor de 3—3 eind stand. Dubbeldik liet zich nu niet door een gehavend ZDH verrassen en de 3—1 eindstand was reeds bij de rust bereikt. Binnen vijf minuten nam een sterk gestart De Zwaan een 2—0 voor sprong tegen Question en leidde bij de wissel met 3—0. Hierna zakte De Zwaan weer weg en binnen enkele minuten kwam Question terug tot 3—2. Na 4—2 en een onbenutte penalty kreeg De Zwaan het opnieuw moeilijk en Question wist nog eenmaal op een gelukkige wijze tegen te scoren, zodat het met 4—3 verloor. Incident Na een vervelend incident in de wed strijd JKM-Datsun speelden enkele spe lers nogal geïrriteerd. Datsun was vooral in de tweede helft de meest aan vallende ploeg maar de aanvallen werden te traag opgezet doordat de spelers de bal te lang solo speelden en weinig combineerden. Dankzij twee doelpunten van Martin Land wist JKM deze wedstrijd met 2—0 te winnen. In de tweede klasse liet koploper Jelleboog een punt liggen door 4—4 tegen een beter KSMT 2 te spelen. In de eerste helft nam KSMT een 3—0 voorsprong, maar nog voor de wissel trok Peter van Boven de stand gelijk. KSMT kwam in de tweede helft met 4—3 voor maar uit een penalty werd het alsnog 4—4, zodat Jelleboog meer kreeg dan het verdiende. Een dit seizoen zwak gestart Gempo rukt steeds verder op en staat reeds op een gedeelde vierde plaats. Ditmaal won het overtuigend van het op de tweede plaats staande Tex. Boys 2 met 3—1. Oosterend 4 en 5 kwamen beide tot een overwinning Oosterend 4 versloeg Rabo met 2—1, terwijl Oosterend 5 een royale 6 2 overwinning op NIOZ 2 be haalde. De ,,tè" hard gespeelde wed strijd Question 2-ZDH 2 eindigde zoals het begon: 0—0 dus. Onderspit In de derde klasse behaalde Dubbel dik 4 opnieuw een overwinning met dubbele cijfers. Ditmaal moest Texel 2 met 12 1 het onderspit delven. De junioren zijn nu verdeeld in een A- en een B-poule. In de A-poule speelden de topteams Ratronics en De Koogel tegen elkaar. De Koogel beschikt over de betere spelers, maar de lengte van de grotere en oudere Ratronics-spelers gaf de doorslag, zodat Ratronics opnieuw met 1—0 won. Swarte Schaep was tegen Brem akkers duidelijk de betere ploeg en het won met 5—0 In de B-poule won Zegel Modes met 2—1 van Alkema, terwijl De Koogel 2 voor een verras sing zorgde door 2—2 tegen een tegenvallend Ratronics 2 te spelen. De 'Blijde Rijders' hebben woensdag avond a.s., aanvang 20.15 uur een soosavond in de ontmoetingshal van de Sint Jozefschool. Als bijzondere attrac tie zal de heer Jan Kiljan dia's laten zien van de wereldkampioenschappen twee- en vierspannen. waren en het zodoende erg moeilijk werd om te scoren, omdat er op het allerlaatste moment wel een Zeemacht- speler tussen wist te komen. Toch heeft Texel ook na de thee een aantal niet te missen kansen gehad. Rob van de Stap tot tweemaal toe alleen voor de keeper en Louis Uriot alleen voor de keeper. Goede schoten van Gerrie Plaatsman, maar het resultaat was nihil. Een kwar tier voor tijd werd de moegestreden Martin Land gewisseld voor Peter Brons en ging Klaas Drik Koorn het midden veld versterken. Wanhoop Door dit wanhoopsoffensief van texel kreeg Zeemacht spits Van de Kerkhof nog een schitterende kans, maar keeper lepenburg redde subliem. Vlak voor tijd was Klaas Dirk Koorn' dichtbij de gelijkmaker, maar zijn schot werd door de keeper uit de hoek gehaald. Zo leed Texel, na zeven wed strijden ongeslagen te zijn geweest, een nederlaag, die ze geheel aan zichzelf te wijten heeft. Na een pittige wedstrijd tussen twee hardwerkende ploegen hebben de Boys de volle winst in eigen huis kunnen houden. Apollo kwam het beste uit de startblokken en dat resulteerde al direct in een uitstekende kans voor de Apollo spits. Keeper Kees Koopman reageerde echter goed en wist een te vroege achterstand te voorkomen. Er ontspon zich daarna een levendige wedstrijd. Na tien minuten spelen kwa men er twee goede kansen op rij voor de Boys. Eerst schoot Nico Zoetelief voor langs en vervolgens loste Theo Bakker een uitstekend schot dat even fraai door de Apollo keeper onschadelijk werd gemaakt. Na 20 minuten spelen kwa men de Boys onverwachts op voor sprong. Paul de Grave zag een klein gaatje en schoot niet keihard maar wel verrassend via de paal de bal langs de Apollo keeper (1—0) Apollo liet het er niet bij zitten. Uit een hoekschop werd de uitgelopen keeper Koopman wel gepasseerd doch Nico Zoetelief stond goed op de doellijn opgesteld en wist zodoende de gelijkmaker te voorkomen. Ondanks meerdere kansen over en weer bleef de 1—0 stand tot het rustsignaal gehandhaafd. Aanvallen In de tweede helft een overwegend aanvallend Apollo. De Boys verdediging ving die aanvallen echter goed op en gaf weinig reële kansen weg. De snelle Boys tegenstoten leverden dikwijls nog meer gevaar op maar ook hier was de af werking niet voldoende zodat in die 1 —0 stand geen verandering kwam. Een lichte overtreding in het strafschopge bied waarbij een speler ten val kwam zou de Boys toch nog bijna de over winning gaan kosten. De scheidsrechter kende Apollo een strafschop toe en L. Hopman benutte dit buitenkansje dan ook dankbaar (1—1). Dit was vijf minuten voor het eindsignaal. De Boys presteerden het echter toch nog. Uit een snelle uitval over links ontstond een hoekschop. In een wirwar van spelers onving Frank de Grave de bal zeer zeer beheerst schoot hij de Boys naar de volle winst (2—1). De Koog heeft lang stand kunnen houden tegen koploper WSW. Pas in de tweede helft kon de sterke tegenstander tot scoren komen. De Texelaars hadden gerekend op een zware wedstrijd en lieten dat in de eerste helft merken. Er werd de WSW-ers nauwelijks ruimte gegeven om in hun spelritme te komen en de enkele keren dat WSW in het begin van de strijd gevaarlijk werd. kon de uitstekend keepende (invaller) Dick Oudendag de bal buiten het net houden. Halverwege de eerste helft kreeg WSW een mooie kans om een voor sprong te pakken, via de linksbuiten die geheel vrij voor het doel verscheen. In een reflex wist keeper Oudendag de WSW inzet echter prachtig af te stoppen. Even later kreeg WSW nog een mooie scoringskans nadat de bal via de scheidsrechter voor het doel carambo leerde. Met veel moeite kon de ver dediging echter voor opruiming zorgen. In deze eerste helft kreeg De Koog ook enkele goede kansen, vooral door Kees van de Werdt, die tot twee keer toe rakeling naast schoot. Door deze ge miste mogelijkheden van beide kanten bleef het tot de rust 0—0. In de tweede helft had WSW ook een licht overwicht, maar kon zich toch wei nig goede kansen creeëren. Bij De Koog kwam in deze tweede helft John List in het veld voor Wallie van Beek. Na een kwartier kwam de stand op 0—1, toen de WSW linksbuiten een voorzet over de uitlopende keeper Oudendag inkop te. Ondanks deze tegenvaller hield De Koog goed stand en bleef vechten voor elke meter. Toch kwam WSW op 0—2 via de linksbuiten die van ongeveer 30 meter keihard uithaalde en keeper Ou dendag toch enigszins verraste. Via zijn vingertoppen verdween de bal in de uiterste bovenhoek. Protest Ondanks protesten van De Koog wegens buitenspel van een andere WSW speler, keurde de scheidsrechter deze treffer goed. Ger Bongers werd in deze tweede helft door de scheids rechter genoteerd, omdat hij na een grove overtreding van een tegenstander zich volgens de scheidsrechter beledi gend had geuit. WSW kreeg nog een goede kans op 0—3 toen de linksbuiten alleen voor keeper Oudendag verscheen maar deze wierp zich voor zijn tegen stander en ontnam hem deze scorings kans. In de slotfase van deze wedstrijd kreeg Jan van Beek nog een goede kans na een kopbal van Kees van Beek, maar zijn keiharde schot ging rakelings naast. Hierdoor behaalde WSW een verdiende overwinning, hoewel De Koog door inzet en vechtlust ook een tegentreffer had kunnen pakken. Frfts Bakker van Oosterend ging in een aanval even een stukje vliegen om een hogt boogvoorzet in te koppen. Hij werd echter in bedwang gehouden door een Conzelo verdediger en zijn poging bleef dan ook zonder resultaat Oosterend is in de thuiswedstrijd tegen Conzelo niet verder gekomen dan gelijkspel. Vooral in de eerste helft werd attractief voetbal gespeeld. Oosterend had soms een licht veldoverwicht, wat leidde tot een 1 0 voorsprong voor de rust De tweede helft was duidelijk voor Conzelo. De Oosterend defensie speel de echter betrouwbaar zodat weinig doelrijpe kansen ontstonden. Conzelo kwam op gelijke hoogte toen een der Oosterend verdedigers wat ongelukkig hands maakte in het strafschopgebied. Van Laren scoorde via de toegekende penalty. De wedsrtijd was nog maar nauwe lijks begonnen of Oosterend had de 1-0 voorsprong al te pakken. Uit een corner scoorde Johan de Waard via een schitterende kopbal. Conzelo bleek al lerminst uit het veld geslagen door de vroege achterstand. De ploeg probeerde met goed verzorgde voetbal zo snel mogelijk op gelijke hoogte te komen. Dit pastte uiteraard volkomen in de strijd wijze van Oosterend. De verdediging ving aanval na aanval op en via snelle counters waren de Oosterenders soms in een aantrekkelijke en van Boyszijde goed gespeelde wedstrijd heeft het dameselftal van Texelse Boys, West Frisia geen enkele illusie gelaten. Vanaf de aftrap ontstond er een snelle aan trekkelijke wedstrijd met een overwe gend sterker en gevaarlijker Boys elftal. Goede aanvallen, vooral over rechts werden opgezet. Een schot van Nikolien Keijzer belandde op de lat en bij een gevaarlijke uitval van West Frisia wist keepster Marjo van Heerwaarden door een snelle reactie fraai te redden. Uit een voorzet van Carolien Reij wist Anita Witte tussen twee verdedigers door de bal aan te nemen en met een hard schot de invallende keepster van West Frisia te passeren. Deze 1—0 stand bleef lange tijd zo. Ook in de tweede helft bleef een goed aanvallend Boys elftal vele kansen scheppen maar wisten niet te scoren. West Frisia was zelfs dicht bij een tegendoelpunt maar de Boys achter hoede wist het gevaar te bezweren. Luid aangemoedigd door het talrijke publiek verhoogde de Boys dames de druk op het West Frisia doel. Een indirecte vrije trap werd goed genomen door de alom aanwezige Anita Witte en door Nikolien Keijzer hard ingeschoten; 2—0. West Frisia was aangeslagen en werd de laatste 10 minuten helemaal wegge speeld. Ingrid Veeger zorgde herhaal delijk voor extra gevaar. Uit alweer een voorzet van Carolien Reij, scoorde Wilma van der Vis. 3—0. Anita Witte rondde een pass van Nikolien Keijzer af en bracht de stand op 4—0. Door dit prachtige resultaat staat het dameselftal op de eerste plaats en is AFC II op de tweede plaats gekomen. Dit team komt a.s. zondag op bezoek, dus wordt er opnieuw een spannende wedstrijd ver wacht. gevaarlijk voor het Conzelo doel. Als ds Oosterenders wat meer geluk hadden' gehad, of wat rustiger met de kansen waren omgesprongen dan had de voor sprong voor rust groter kunnen zijn. Druk Na rus;t kwam Conzeloveel sterker voor de dag. Het Oosterend doel kwam onder grote druk te staan. Omdat Piet Koning en Biem Trap al spoedig gebles seerd raakten kon de thuisploeg aanval lend weinig meer presteren. Ook de ge schorste Gerard Legierse werd in deze fase van de wedstrijd duidelijk gemist.; Conzelo had echter grote moeite met de| solide Oosterend verdediging. Er ont stonden dan ook weinig doelrijpe kan sen. Halverwege de tweede helft kreeg de goed spelende Jaap Slikker in het strafschopgebied de bal tegen zijn arm. De toegekende panlty werd door Van Laren benut. Na deze ietwat gelukkige gelijkmaker kreeg Conzelo het algehele balbezit. Het leek er zelfs even op dat Oosterend in de slotfase nog een neder laag zou moeten slikken. Een fout in de verdediging was er de oorzaak van dat een der Conzelo aanvallers van zeer dichtbij op het doel kon schieten. Doel man Roel Velman voorkwam echter met een uitstekende reactie dat zijn ploeg op achterstand werd gezet. De wedstrijd eindigde dan ook met een gelijkspel waarmee beide ploegen schijnbaar te vreden waren. Het handbalteam heren MST was net niet opgewassen tegen LSVV 3. De strijd ging grotendeels gelijk op maar uiteindelijk bleek LSVV iets sterker. MST verloor met één punt verschil: 12-11. In de eerste helft leek het erop dat MST de wedstrijd zou gaan winnen. Met een goede balbeheersing had LSW alle moeite om de puntenreeks van MST bij te houden. Na de rust was er echter een ander spelbeeld. LSW speelde veel feller en dit bracht MST duidelijk uit het ritme. MST kwam wat spelervaring te kort en keek geruime tijd tegen een achterstand aan. Tegen het eindsignaal zetten de MST heren alles op alles en kon er nog enkele keren gescoord worden, maar de gelijkmaker werd niet meer gehaald. De 'open lessen' van de gymvereni gingen die de vorige week in Oosterend Den Hoorn en De Cocksdorp zijn ge houden, werden bijzonder goed be zocht. Vooral bij de kleutergroep kwa men veel ouders een kijkje nemen. Het betrof in feite 'gewone' lessen, maar door de vele belangstelling ont stond een sfeer, als bij een uitvoering. Vooral in Oosterend kwam zeer veel publiek. Volgens Peter Vos, leider van de betrokken gymverenigingen, waren er veel positieve reacties op dit nieuwe initiatief. Hij is dan ook van plan de open lessen in de toekomst te herhalen.

Texelsche Courant | 1981 | | pagina 4