4CEMA Ondernemerschap in de landbouw wordt nog belangrijker Slecht resultaat K.l.-vereniging door wegvallen stieren Voor het weekend Agrarïsche vrouwen speelden kansenbord jp LAND f BOUW 3-0 overwinning voor Tevoko-dames Teamtoernooi van Badmintonclub Kampioenschap Bowlingbond Artsen van 14 en 15 februari 1981 Kerkdiensten Groene Kruis Zuigelingenbureau Tandartsen I Apotheek I Dierenartsen Rijkspolitie Noodslachtingen PAGINA 2 TEXELSE COURANT VRIJDAG 13 FEBRUARI 198 Op de onlangs gehouden bijeenkomst van de gezamenlijke landbouworgani saties zei de heer P. Blokland, voorzitter van de Christelijke Boeren en Tuin- dersbond in West Nederland dat het ondernemerschap de komende jaren een zwaarder accent zal leggen op het boer zijn. Blokland toonde zich tegen inkomenstoeslagen. Het EEG beleid, maar ook het nationaal beleid, moet dus danig zijn dat de agrariër een inkomen kan halen uit het marktmechanisme. „De boeren moeten niet tegen elkaar uitgespeeld worden" aldus de spreker. De discussie die er thans is over een contractenstelsel of een mengprijssy- steem in de suikerbietenteelt vraagt om een antwoord. Blokland voelde zelf meer voor een mengprijssysteen omdat dit meer vrijheid geeft. De bietenteler kan zelf bepalden welke oppervlakte hij in het bouwplan wil opnemen. Ook de suikerbietenindustrie wordt dan niet voor verrassingen gesteld. Nederland teelt nu ruim 100.000 ha suikerbieten. Bij een contractenteelt is het mogelijk deze oppervlakte bij herverdeling binnen de EEG tot een kleinere oppervlakte te herleiden. De prijs vermenigvuldigd met het totale volume aan suikerbieten moet de boer zijn inkomen geven. Bij een mengprijssysteem zijn geen beroeps schriften. Van de 25.000 suikerbieten telers is nu 17% dat een beroepsschrift heeft ingediend omdat ze niet accoord gingen met de toegewezen opper vlakte. Op wat langere termijn is het ge rechtvaardigd dat in Nederland weer geprikt kan worden op 130.000 ha. Dit, op grond van de wereld marktprijs voor suiker. Hierdoor komt er dan ook weer wat meer ruimte in het bouwplan van de akkerbouwer. Zuivel Over de zuivel wordt het meeste gepraat en gediscussieerd. Er is melk teveel maar geld tekort, aldus de heer Blokland. Op de wereldmarkt is een grote vraag naar zuivel en zuivelpro- dukten. De wereldmarktprijs is thans drie keer zo hoog als twee jaar terug. Vooral uit de olieproducerende landen neemt de vraag naar zuivel en zuivel- produkten sterk toe. De bewoners uit deze landen hebben een grote behoefte aan deze produkten voor de eerste levensbehoefte. Voor de ontwikkelings landen isdit enigszins anders omdat daar geen geld is om de olie en ook de produkten voor de eerste levensbehoef te te kopen. De melkproductie kan in de EEG landep niet ongelimiteerd blijven groeien. De melkveehouders in Neder land produceren nu steeds tegen kost prijs en in vele gevallen ook nog tegen een prijs die lager is dan de kostprijs. De arbeidsproductiviteit in de veehouderij is in Nederland sterker gestegen dan in andere EEG landen. Het was 25 jaar terug dat er per volwaardige arbeids kracht 35.000 kg melk werd gemolken. Thans is dit 150.000 kg per volwaardige arbeidskracht. Ook hier geldt dat volume maal prijs moet zorgen voor een inko men van de melkveehouder. Een con- tigentering van de melk zag de heer Blokland niet zitten. Met dit systeem krijgt de jonge ondernemer in de land bouw nog minder mogelijkheden. Het ondernemersschap wordt dan nog zwaarder op de proef gesteld. Mocht het volume van het produkt lager worden dan zal de prijs aangepast moeten worden. Dat heeft tot gevolg dat het moeilijker wordt om op de wereldmarkt te concurreren. Beter is het voor de melkveehouderij om de mede- Dinsdagochtend hielden de agrari sche vrouwen van de verschillende standsorganisaties een koffieochtend in hotel De Pelikaan. Mevrouw A. Broeks- Roelofs, sociaal economisch voorlicht ster van de Christelijke Boeren en Tuin- dersbond (CBTBI was aanwezig. On danks het bar slechte weer waren er toch 53 aanwezigen. Het onderwerp van de ochtend was 'Regelingen met kin deren'. Dit onderwerp was vervat in een zogenaamd Kansenbord. Een spel dat zich als het bekende ganzenbord liet spelen, maar waarin de diverse moge lijkheden van kinderen van zelfstandige agrariërs aan bod kwamen. Mevrouw M. Eelman opende de bij eenkomst en heette iedereen van harte welkom. Hierop gaf mevrouw Broeks een uitleg hoe het kansenspel gespeeld moet worden. Op het bord kwamen 19 vragen of situaties voor. Met behulp van dobbelstenen en fiches kwam men vanzelf een vraag tegen die besproken moest worden. De vrouwen waren ver deeld in tien groepen en er ontstond een geanimeerde en interessante discussie. Onderwerpen als zakgeld, huiswerk, studiebeurs en studietoelage waren voor de meeste aanwezigen niet vreemd. Na het spel gaf mevrouw Broeks een toelichting op de antwoor den. Het bleek dat de agrarische vrou wen de meeste vragen goed hadden be antwoord. verantwoordelijkheidsheffing te verho gen over alle melk. Er wordt nu gedacht aan een extra heffing van 1.2 ct. per kg. melk. Hiermee komt de totaal heffing op 3.2 ct per kg. melk te liggen. EEG Vanuit Brussel wordt gedacht aan een verlaging van de totale kosten. De res titutie dient daarbij verlaagd te worden. De gedachten gaan uit naar het vrij in laten schrijven door de handel op melk en zuivelprodukten. Wanneer dit sys- teen toegepast zou worden, worden de werkgelegenheid en de zuivelindus trie in Nederland ondermijnd. Nederland levert vooral kant en klaar produkten terwijl de andere EEG landen in hoofd zaak bulkprodukten leveren. De con- currentiestroom binnen de EEG landen komt dan in volle gang. De Nederlandse landhouw moet derhalve sterk proberen om met één standpunt naar buiten op te treden. Ook over de medeverantwoor delijkheidsheffing dient één standpunt te komen. Hoe wordt de heffing in de praktijk geïnd en waar wordt het bedrag aan besteed. Discussie In de discussie met de heer Blokland werd de contigentering van de melk in Canada, Zwitserland en Amerika be sproken. Hij zei hierop dat dit systeem met de EEG niet te vergelijken valt omdat in die landen geproduceerd wordt naar behoefte binnen het eigen land. Van de geproduceerde melk bin nen de EEG is 80% voor de eigen bevol king en 20% gaat naar de wereldmarkt. Voor Nederland is het verschil nog veel groter omdat hier slechts 55% van de geproduceerde melk aan zuivel en zui velprodukten afgezet kan worden. Voorstanders van de contigentering blijken te zijn, die mensen die zelf geen melkkoeien hebben, maar wel aan politiek doen. Voorts de melkveehou ders die zelf reeds een bedrijf hebben gemoderniseerd. Belastingen De Nederlandse ondernemers in de landbouw hebben de zwaarste fiscale last in vergelijking met andere collega's in de EEG. Er dient dan ook een beter beleid te komen voor de zelfstandigen' Binnen de EEG zal er een verdieping moeten plaatsvinden in de harmonisatie van het fiscale en monitaire stelsel. Binnen de EEG wordt gezocht naar be sparingen op de verschillende sectoren. De afdracht van 1% van de BTW- regeling mag nationaal niet afgebroken worden. De consument krijgt door de landbouw een goed en goedkoop le vensmiddelen pakket waarbij de keus ook nog groot is. De agrariër die zijn kosten beter in de hand weet te houden komt het verst. Uitraard zal dit sterk gepaard gaan met het ondernemer schap. In de akkerbouw heeft men in Nederland te kampen met een struc tureel probleem. De arbeid is hier sterk door de mechanisatie vervangen. Uit eindelijk zijn de produktiviteitsverhogin- gen achter gebleven in vergelijking met de rundveehouderij. In de akkerbouw komen steeds meer mensen die het be drijf part-time gaan voeren. Het onder nemerschap voor de intensieve teelten in de akkerbouw vraagt meer van de akkerbouwer. Voor de organisaties blij ven de structurele problemen in de akkerbouw en de grondprijzen de nodi ge aandacht vragen. Ook bij het na tionaal beleid dient onderzoek en voor lichting een belangrijke plaats te be houden. Dit alles om onze voorsprong binnen de EEG te kunnen handhaven. Het financieel resultaat van de K.l. Vereniging Texel is voor het eerst sinds jaren negatief uitgevallen. Dit is te wijten aan het wegvallen van de twee stieren Tonia Adema 17 en Keimpe Adema 33 van de Beukenhof. De verkoop van sperma naar het vasteland Is door het wegvallen van deze 'super dieren' practisch afgelopen. Eén en ander werd meegedeeld door de heer J. Herweijer, voorzitter van de K.l. Vere ning Texel, op de onlangs gehouden Veehouderijdag 1981. Herweijer deelde verder mee dat vorig jaar drie stieren verkocht zijn waarvan de fokresultaten tegenvielen. Van deze drie stieren is nog diepvriessperma be schikbaar. Als vervangers zijn in 1980 drie proefstieren ingezet. Onlangs werd een jonge stier gekocht bij het bedrijf van de familie J. M. J. Rutten uit de Eendrachtspolder. Deze stier is een zoon van Cogeer 62. De moeder is een dochter van Tonia Adema 17. Na de ge bruikelijke keuringen kan hij ingezet worden als proefstier. Hoopgevend noemde de voorzitter de stier Leguit Pan 16. Uit de eerste lijsten van 24 dochters blijkt dat het nako melingschap een productie van 5446 kilo melk had met 4,27% vet en 3.44% eiwit. Dat is een verhoging van 563 kilo melk, 0,28% vet en 0,08% eiwit:een totaal van 191 eiwitgrammen meer. In melkgeld vertaald betekent dat een extra opbrengst van 7291, Een na deel van deze stier is dat er soms dieren worden geboren met een te lichte onderkaak. Gunstig op Texel is het bereiken van drachtigheid na de eerste inseminatie. Landelijk gezien zijn de re sultaten op Texel het best. Na de eerste inseminatie kwam 76,2 procent van de dieren niet meer terug. Op de veehouderijdag maakte Her weijer ook nog melding van de moeilijke leesbaarheid van gegevens die door de computer worden verstrekt. Ook het begrijpen is soms moeilijk. Daardoor is het niet eenvoudiger geworden de juiste stieren te kopen. In de rondvraag merkte de heer Zijlstra op dat gewerkt wordt aan een waarderingssysteem om beter met de computergegevens te kunnen werken. Verhoging De vergadering ging accoord met een verhoging van het inseminatiegeld met 73, waardoor het bedrag per dier nu op 725,— komt. De algemene reserve moet desondanks worden aangespro ken, want de kostprijs is 735,— per dier. Verder is bij het kunstmatige inseminatie station apparatuur aange schaft voor het 'koud branden' van koeien. Koudbranden is een methode van brandmerken waarbij het merk door middel van zeer koude vloeibare stikstof in de koeiebil wordt gebrand. De kosten voor het koudbranden zijn zes gulden per dier. Tenslotte kon Herweijer nog melden dat door het KI station sperma van negen buitenlandse stieren in depot wordt gehouden. Het staat de leden vrij hiervan gebruik te maken. Tijdens de veehouderijdag kwam ver volgens de uitkering op grond van het Noordijkfonds ter sprake. Hierover werd eerder in deze krant bericht. Aanslui tend sprak Ir. J. Zijlstra over vee verbetering en veeverbeteringsorgani- saties. Hij stelde vast dat zowel bij de schapen- als bij de rundveehouderij in het verleden de nodige veranderingen hebben plaatsgehad. Aan de hand van een overzicht gaf Zijlstra een beeld van de organisaties die plaatselijk, provin ciaal en landelijk werken voor de rund veehouderij. Zeer veel organisaties wer ken op het gebied van veeverbetering. Er komen verandering in de informatie stroom naar de veehouders. Een begin daarvan is de vereniging voor veehou derij belangen zoals die nu op Texel werkt. In Noordholland wordt gestreefd naar tien van deze verenigingen waar de administratie van runderen plaatsvindt. Ook provinciaal en daarna landelijk wordt gezocht naar één organisatie. De provinciale bond voor K.l. verenigingen zal hiervan voorlopig gescheiden blijven. De kosten van een landelijke organisatie komen op ongeveer honderd gulden per koe. Bij twee miljoen koeien dus een totaal bedrag van tweehonderd miljoen. De onderverdeling is dan als volgt: Kostprijs inseminatie 740,—; kostprijs fokvereniging 730, veeverbetering landbouwschap 77, gezondheidszorg landbouwschap 75, gezondheids- Maandagavond 23 februari aanvang 20.00 uur houdt Badmintonclub Texel voor haar leden een teamtoernooi. Wie mee wil doen kan zich opgeven maan dagavond 16 februari aan de zaal of telefonisch bij Ben Oostra, tel 3478. Ook is het de bedoeling in maart weer te gaan strijden om het Texels kampi oenschap. Dit zal gebeuren in drie klassen t.w. A-klasse (competitiespelers en gevorderden), B-klasse (recreanten), C-klasse (jeugd t/m 18 jaar). Iedere Texelaar die de badmintonsport een warm hart toedraagt is van harte wel kom. Over dit kampioenschap volgen nog nadere mededelingen. De dames van Tevoko 2 speelden tegen Noordkop 1. Zoals verwacht had Tevoko niet al te veel moeite met deze tegenstander. Alleen in de derde set ging het er nog even om spannen, maar tenslotte wisten de Texelse dames ook deze te winnen: 15—13. De eerste sets waren al gewonnen met 15—7 en 15—8, zodat het een eenvoudige 3—0 overwinning werd. Een Texelse aangelegenheid was de wedstrijd Tevoko 4 tegen Tevoko 3. In de training hadden de dames van het vierde een paar keer van het derde gewonnen en dus begonnen ze de wed strijd vol goede moed. Waarschijnlijk speelden de zenuwen tijdens de strijd een grote rol, want werkelijk alles mis lukte. Het resultaat was dan ook een ronduit slechte wedstrijd, al maakte het derde natuurlijk dankbaar gebruik van de fouten van hun tegenstander. Zonder echt spel te laten zien trokken ze in snel tempo drie sets naar zich toe: 15—8, 15-0 en 15-3. De mini's van Tevoko zijn begonnen aan een onderlinge competitie waaraan vier teams meedoen. Deze competitie wordt gespeeld op de zaterdagen voor dat het seniorenvolleybal begint. De eerste uitslagen zijn: VC Stuiterbal-WGD 1-1 Opslag 81-GZN 1-1 Kennelijk is er tussen de teams weinig verschil, zodat er nog een spannende competitie uit kan rollen. dienst 79,-; N.R.S. 710,-. Totaal 7101,-. Voorzitter Tjepkema van de Rund- veefokvereniging was verheugd over de eerste plaats die Texel inneemt op de ranglijst van de fok- en controlevereni gingen in Noordholland. Texel heeft de laatste jaren grote vooruitgang meege maakt. Tjepkema vroeg zich echter af het gebruik van stieren met buitenlands bloed wel juist is. De kalveren met buitenlands bloed brengen minder op. „Verlies ons eigen mooie ras niet uit het oog", zei de spreker die overigens vond dat je over een paar jaar pas werkelijk iets kunt zeggen over het resultaat van de huidige inspanningen. Door de vereniging is dit jaar het kantoor in De Waal in gebruik genomen. De ligging is mooi centraal. Verder kon meegedeeld worden dat de koe die de meeste produktie oplevert op het bedrijf van Cor Witte te vinden is in De Nes. Het gaat om Alex 249 die 12159 kilo melk produceerde met 3,93% vet en 3,29% eiwit in totaal 368 dagen. Op de veehouderijdag werd ook nog meegedeeld dat er nieuwe statuten dienen te komen omdat de fok- en controlevereniging is opgegaan in de Vereniging van Veehouderijbelangen. Door de te verwachte hogere kosten van het nieuwe kantoor werd besloten de omslag per melkkoe te verhogen met twee gulden. Het totale bedrag is nu 738, Korting wordt gegeven bij zestig melkkoeien of meer. Tenslotte kwam het punt bestuurs verkiezing aan de orde. Door de ver andering van de vereniging moeten nu ook niet-leden van de oude fok- en controlevereniging zitting nemen in het bestuur. De heer C. N. Slot werd hier voor gekozen. Een dergelijke bestuurs samenstelling is nodig omdat ook de gezondheidszorg bij de vereniging voor veehouderijbelangen is ondergebracht. Met de automatische registratie van het rundvee wordt op 1 maart 1981 be gonnen. Dokter Waverijn bruari om 13.30 uur len). woensdag 18 fe- inenting maze- Zaterdag en zondag zullen de Texelse Bowlingkampioenschappen worden ge houden. Er wordt een grote strijd ver wacht voor de meest begeerde titels van de Bowling Bond Texel voor dames en heren welke in het bezit zijn van Gré Koorn en Han Brusselaars. De wissel- trofees voor de singles welke vorig jaar beschikbaar gesteld zijn door de Texelse Courant worden verdedigd door Irma van Zeijlen en Piet Kok. Favoriete bij de dames is kernploeglid Gré Koorn, die opnieuw geselecteerd is voor de interland tegen Duitsland in Krefeld op 21 en 22 februari en voor de Europese kampioenschappen in juni in Frankfurt. Voor de dames moest een nieuwe wisseltrofee besteld worden, daar Gré Koorn de vorige blijvend mocht behouden door drie achtereen volgende overwinningen. Bij de heren is geen echte favoriet te noemen, daar mag men een geweldig spannende strijd verwachten. Han Brusselaars, die sinds kort Texel verlaten heeft en de bowling- sport hierdoor ook iets minder beoefend zal het bijzonder moeilijk krijgen om zijn titel te prolongeren. Zondagavond zul len de finales gespeeld worden. De damesfinale begint om 19.00 uur en de herenfinale om 20.15 uur. Belangstel lenden kunnen dit weekend dus rekenen op kijkgenot bij spannende wedstrijden in Bowling De Koogel. Donderdag 12 februari. In De Schakel bij de Hervormde kerk van Den 8urg spreekt de heer H. Niewenhuis over natuurgeneeswijzen, aanvang 20.00 uur. Entree 74, De oudercommissie van de Rijksscho lengemeenschap bezoekt Oudeschild: in de o.l.s. De Bruinvis wordt bijeenkomst gehouden, aanvang 20.00 uur. Vrijdag 13 februari. Om 18.30 uur begint in de Burgemeester De Koninghal een bloedafnameavond van het Rode Kruis. De Stichting Folklore Texel heeft in De Zwaan de jaarvergadering; 20.00 uur. De fotokring Texel heeft in dorpshuis de Oude ULO een bijeenkomst; 20.00 uur. Zaterdag 14 februari. In hotel De Toekomst in De Koog spelen De Duinkanters 'Rapalje over de vloer', aanvang 20.00 uur. Om 14.30 uur begint in Het Eierlandsche Huis een feestmiddag voor alle bejaar den van Texel. Zondag 15 februari. De afdeling Den Helder in omstreken van het COC heeft in 'Trefhoek Formosa', Koningstraat, zondagmid dagcafé. Aanvang 14.00 uur. Maandag 16 februari. Om 14.00 uur heeft het bestuur van Overkoepeling van Vrouwenorganis; ties een vergadering ten huize van mr vrouw J. Craanen-Hemelrijk, Kogei straat 59 a. De Plattelandsvrouwen van De Cocks dorp hebben in Het Eierlandsche Hui een avond die wordt verzorgd door he Leger des Heils. In De Schakel worden voor het Nuts ite departement Texel films gedraaid dooi I de KNZHRM; 20.00 uur. De afdeling Texel van Amnesty Inter national heeft de maandelijkse schrijf avond in De Hollebol; 20.00 uur. De oudercommissie van de Rijksschor lengemeenschap bezoekt De Waal. Bij ie eenkomst in 'Rebecca'; 20.00 uur. Dinsdag 17 februari. De vereniging 'Vrouwen in de WDfer heeft in 'Rebecca' in De Waal een bij eenkomst over 'Vermenselijking van dr maatschappij', aanvang 20.15 uurfal Spreker is ds. Van Zijll Langhout. De oudercommissie van de Rijksscho lengemeenschap bezoekt Den Burg bijeenkomst in het RSG-gebouw, 20.01 uur. Het Groene Kruis heeft vergadering ir het Medisch Centrum aan de Witt^" Kruislaan; 20.00 uur. Laat andere meeprofiteren van onze welvaart en bewijs het milieu een dienst. Afgedankt papier, glas en textiel hoort NIET in de vuilniszak. Uitsluitend voor spoedgevallen Zondag 15 februari 1981 Van vrijdagavond 18.00 uur tot Statuten maandagmorgen 8.00 uur Dokter R. Coutinho, Schilderend 40, Den Burg, tel. (02220) 2023. Ambulance (in geval van onge lukken met betekenend lichame lijk letsel) (02220) 2011. Van vrijdagavond 18.00 uur tot maandagmiddag 13.00 uur. Zater dag en zondag te bereiken na 13.00 uur. Zr. Van der Kloet, Naalrand 4, Den Hoorn, tel. (02226) 467. Magazijn Groene Kruis De zuigelingen die aan de beurt zijn li worden op het bureau verwacht op de tijden, waarop hun eigen huisarts zitting heeft. De tijden zijn als volgt: Dokter Siebinga, dinsdag 17 februari om 14.00 uur. Geopend voor uitgifte goederen: Maandag t/m vrijdag van 17.00- 18.00 uur. Voor zeer spoedeisende tandheel kundige hulp kan men zaterdag en zondag om 18.00 uur precies te recht in het tandheelkundig cen trum in het Groene Kruisgebouw, Witte Kruislaan 19. Weverstraat 95, telefoon (02220) zfï 2112. Open van maandag t/m vrij- dag van 8.30-18.00 uur. Zaterdags van 11.30-13.00 uur en van 16.00- js )8.00 uur en zondags van ICSe s' 13.00 uur en van 17.00-18.00 uur. Buiten die tijd alleen voor spoed- eisende gevallen. Alleen voor spoedgevallen tele- foon (02220) 2527. - Dagelijks is het politiebureau van s de groep Texel van de Rijkspolitie telefonisch te bereiken via tel. EE (02220) 2644. Buiten kantooruren H (tussen 18.00 en 08.00 uur) kan. men rechtstreeks contact opnemen EE met de meldkamer van het district H Alkmaar, tel. (072) 116444. Voor noodslachtingen bellen de heer A. van Heerwaarden, telefoon s (02220) 2182 (slachtplaats) of 2663 (Wilhelminalaan 94), b.g.g. 3541. HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg 10 uur ds. Wisman Om 19.30 uur uitzending via De Lichtboei. De Cocksdorp 19.30 uur ds. Wolt- haus. Avondzangdienst m.m.v. het Texels Chr. Mannenkoor o.l.v. de heer A. Kuik. Collecte kerkvoogdij. Den Hoorn 9.30 uur ds. G. van der Kooi De Koog 11.00 uur drs. G. van der Kooi De Waal 11.00 uur ds. Wolthaus Oosterend 9.30 uur ds. Van Zijll Langhout, Avondmaalsviering Oudeschild 11.00 uur ds. Van Zijll Langhout, m.m.v. The Messen gers. GEREFORMEERDE KERKEN Den Burg 10.00 uur ds. H. Appers, Heerhugowaard 19.00 uur ds. H. Appers Oosterend 10.00 uur ds. J. H. de Boer 17.00 uur ds. De Boer GEREFORMEERDE GEMEENTE M Oosterend 10.00 uur Dienst 16.00 uur Dienst GEREF. KERK (Vrijgemaakt) in de Doopsgezinde kerk, Kogerstr. Den Burg 16.15 uur ds. Woudt uit Den Helder. DOOPSGEZINDE GEMEENTE Den Burg 10.00 uur ds. Hylkema Uitzending via De Lichtboei BAPTISTENGEMEENTE in de Doopsgezinde kerk, Kogerstr. Den Burg 19.15 uur Evangelist Van der Plaat. Kinderoppas aanwezig. Uitzending via De Lichtboei woensdagavond 18.30 uur. ROOMS-KATHOLIEKE KERK M Den Burg: zaterdag 19.30 uur Uitzending via De Lichtboei zondag: 10.45 uur Kindernevendienst De Koog: zondag 9.30 uur Oosterend: zondag 19.00 uur De Cocksdorp: zaterdag 19.30 uur Den Hoorn: zondag 9.15 uur Oudeschild: zondag 10.45 uur JEHOVAH'S GETUIGEN Dorpshuis De Waldhoorn, Heren straat 30, Den Hoorn Zondags: 10.30 uur Openbare lezing 11.30 uur Wachttorenstudie. Woensdags 19.30 uur Theocr. school; 20.30 uur Dienstvergadering.

Texelsche Courant | 1981 | | pagina 2