F. Zwanenburg benoemd lol ZDH-erevoorzitter f Texelaartjes Irritatie over Dros-redenaties Schrijfavond Amnesty international Gevonden en verloren voorwerpen Mogelijkheden op Texel FAMILIEBERICHTEN Dr. K. J. Pronk lllllli 1 Boerderijentocht AOT verzorgt vervoer ouderen naar feest Auto gestolen Geen spreekuur maatschappelijk werk WW Avondzangdienst met Texels Chr. Mannenkoor KNZHRM-films voor Nutsdepartement Demonstratie glasblazen voor Chr. Plattelandsvrouwen Aanrijding Oud papier Vechtpartij in dancing VERVOLG VAN PAG. 1 woning of zomerwoning iRI 198IIJDAG 13 FEBRUAR11981 TEXELSE COURANT PAGINA 3 van rganisi van mt Kogei Cock: Ie Hui loor he schrijf :en bij van di uur sscho Burg 20.01 -ing ir erry Zwanenburg de grote man t Nuts iter de voetbalvereniging ZDH uit id doc Hoorn is afgetreden als voorzitter, t wegens onenigheid om wat dan maar omdat, zoals hij het zelf zegt Intei n nieuwe generatie aan de bak moet', anenburg is zo'n dertig jaar de grote tor achter het voetbalgebeuren in n Hoorn geweest, waarvan twintig csschc r als ZDH voorzitter. Daarnaast is hij ral. Bi, iet verleden ook actief betrokken ge est bij andere Hoornder zaken zoals totstandkoming van het dorpshuis, igens deze lange periode van voor- WD!erschap maar, veel meer voor zijn et achter de schermen, is hij be- iemd tot erevoorzitter van ZDH. anenburg kreeg daarbij een gouden aid en oorkonde. De scheidende voorzitter kreeg deze I na afloop van de ZDH jaarver- dering. Hij had de hele avond de rgadering voorgezeten en kreeg toen horen dat hij zijn vrouw maar even jest halen. Het echtpaar werd plech- toegesproken door de secretaris Wittr lud Bakker. Mevrouw Zwanenburg aeg een zilveren armband en bloemen, int zij verzorgd de lotto en toto voor >H. gaan. De huldiging kwam voor Zwa nenburg als een volslagen verrassing. ,,lk had wel een bloemetje of zo ver wacht maar op een dergelijk afscheid had ik niet gerekend" aldus Zwanen burg. „Ik ben eigenlijk bijzonder trots op het erevoorzitterschap. Dat klinkt mis schien ijdel maar ik heb het gevoel een positieve bijdrage geleverd te hebben aan het sportgebeuren in Den Hoorn en op die lauweren ga ik nu eens lekker rusten." Zwanenburg is in die dertig jaar vaak de 'spits' en 'laatste man' van ZDH geweest. Spits omdat hij vaak een aanzet gaf tot actie om de verenigings kas te spekken of bijvoorbeeld de kantine te verbouwen. Hij nam daarbij ook een groot deel van de organisatie op zich. Maar hij stelt wel dat de op deze ledenvergadering eveneens aftredende bestuursleden Ton van der Gaag en Cees Bruyn ook zeer actief waren. „Zonder hen had ik het niet volge houden." Zwanenburg kan ook gekwa lificeerd worden als laatste man omdat als het fout liep, hij erbij gehaald moest worden om de zaken te redden. Zwanenburg noemt als voorbeeld de organisatie van zeven feestmarkten elke zomer. Natuurlijk waren deze evene menten zonder een grote inzet van de vereniging niet gelukt, maar het waren toch gebeurtenissen die buiten het voetbalseizoen ook van hem veel tijd en inzet vergden. Ferry Zwanenburg was aftredend vol gens rooster en vond nu het moment gekomen om alleen als supporter de voetbalsport te gaan volgen. „Ik had mijn vertrek ruime tijd geleden al aange kondigd maar de meesten geloofden het pas op de ledenvergadering toen er drie nieuwe bestuursleden werden gekozen" aldus de scheidende voorzitter. Hele maal los van de sport komt hij niet. Het sportnieuws blijft hij doorgeven aan de plaatselijke pers, waarbij in het verleden is gebleken dat hij ook nooit te beroerd was om andere Hoornder zaken toe te lichten. „Zo kom je nog eens op het veld maar drukt de verantwoordelijkheid van het hele gebeuren niet meer op je." De nieuwe bestuursleden zijn J. Groes- kamp, H. de Ruyter en B. Penha. Op reis Voor het echtpaar was er ook een ikke cheque' die het mogelijk maakt binnenkort samen op vakantie te iOp woensdag, 18 februari a.s. wordt jaarlijks terugkerende boerderijen- Icht op Texel gehouden. Deze tocht egint 's morgens om 10.00 uur op het f drijf van de Fam. Frans Bakker aan Stolpweg te Den Hoorn. In totaal aan er deze dag 9 bedrijven open bor een bezoek. Naast in aanbouw Inde ligboxenstallen zullen er verbou wingen van bestaande stallen, een prdappelbewaarplaats met meststie- ïnstal, een schapenstal, een boeren- pasmakerij en een geautomatiseerde aan zij-doorloopmelkstal bezocht lorden. Deze dag is niet alleen bedoeld voor jrariers maar ook voor niet-agrariërs. 5 lie belangstellenden zijn van harte pelkom. Ruim 200 ouderen zullen present zijn ip de feestmiddag die de ANBO zater- lag heeft in Het Eierlandsche Huis in De iocksdorp. Voor het vervoer erheen ;an gebruik worden gemaakt van AOT- lussen. Op de volgende plaatsen kan vorden ingestapt: )en Burg: Vertrek Elemert om 2 uur. ïtopt bij de haltes Wilhelminalaan, Ko- lerstraat, Beatrixlaan en Gasthuisstraat. Oudeschild: Vertrek 2 uur van achter 't kiltje. Stopt bij bejaardenwoningen Houtmanstraat. Oosterend: Vertrek om 2 uur bij de Bijenkorf. Den Hoorn: Vertrek om 2 uur bij de bejaardenwoningen aan de Naalrand. Stopt bij bushalte Goënga. De Koog: Vertrek om 2.10 uur bij de R.K. kerk. De Waal: Vertrek om 2.10 uur van het kerkplein. Dinsdagnacht gingen onbekenden er met de auto van een inwoner van de Ada van Hollandstraat vandoor. De man bemerkte om twee uur 's nachts dat zijn auto niet meer voor de deur stond. De Citroen werd de volgende dag om twaalf uyr 's middags terugge vonden op het parkeerterrein bij Garage Kaczor in Den Burg. In dezelfde nacht probeerden vermoedelijk enkele jeugdige personen een auto te stelen in De Koog. De diefstal ging niet door omdat een kind van de eigenaar wakker werd en alarm sloeg. Maatschappelijk werker Frank van Lare heeft woensdag 18 februari geen spreekuur. De raadsvergadering van dinsdag was vóór tien uur afgelopen en had dus een vlot verloop. Dit ondanks het feit dat de raadsleden meer dan een half uur besteedden aan de notulen van enkele voorgaande vergaderingen. Er mankeerde nog al wat aan. Het meest kwalijke mankement betrof de weergave van een algemene beschouwing die door Daan Welboren was gehou den en waarin de zin voorkwam: ,,Elke ondernemer is een dief en elke werknemer is eigenlijk te be roerd om wat te doen. Deze drog- redenaties kom je steeds meer tegen, zowel in de grote als in de kleine politiek." De notulist had echter van 'drog-redenaties ge maakt: Dros-redenaties. Het raadslid J. C. Dros voelde zich aangesproken, maar was pas goed boos geworden nadat hij had uit gezocht was drog-redenaties bete kent. Dat zijn redenaties die be drieglijk zijn. Dros verklaarde dins dagavond dan ook dat hij beledigd was. De burgemeester trachtte de zaak te sussen door mee te delen dat het niets anders was dan een typefout. Maar Dros en ook andere raadsleden geloofden dat niet zo erg. Welboren herinnerde eraan dat hij zijn algemene beschouwing aan de notulist heeft gegeven zodat het woord niet verkeerd is verstaan. En als het een typefout was, zou 'Dros' met met een hoofdletter zijn ge schreven. Welboren vond het der halve zeer begrijpelijk dat Dros zich beledigd voelde Desgevraagd vernamen wij later op het raadhuis dat de fout ongewild bij het uittypen van het door Wel boren ingeleverde stuk is ontstaan. In dat originele stuk waren verbe teringen aangebracht waardoor er 'dros' leek te staan inplaats van 'drog'. Bij de correctie werd aange nomen dat het hier om een politieke schimpscheut ging niet ongebrui kelijk) en werd de kleine letter 'd' zelfs nog veranderd in een hoofd letter om het toch maar vooral duidelijk te laten uitkomen In de Hervormde kerk in De Cocks- dorp wordt zondagavond 15 februari een avondzangdienst gehouden, aan vang: 19.30 uur. Aan deze dienst wordt medewerking verleend door het Texels Christelijk Mannenkoor o.l.v. A. Kuik. Verder zullen er liederen worden ge zongen uit het liedboek voor de kerken en zal een korte meditatie worden ge houden. De maandelijkse schrijfavond van de werkgroep Amnesty Texel wordt ge houden aanstaande maandag 20.00 uur in „De Hollebol". Er worden brieven geschreven t.b.v. gevangenen in Kameroen, China en Turkije. Voorbeeldbrieven in het Engels en Frans zijn aanwezig. In het kader van de doodstraffen- aktie zullen brieven verzonden worden naar Japan met het verzoek alles te doen om de doodstraf af te schaffen. Voor het Nutsdepartement Texel zul len maandagavond a.s. aanvang 20.00 uur films worden vertoond van de Koninklijke Noord- en Zuidhollandse Reddingmaatschappij. Dat gebeurt in 'De Schakel' bij de Hervormde kerk. Ook niet-leden hebben toegang; zij be talen een entree van f2,— per persoon. Het meer dan twee uur durende pro gramma omvat een filmjournaal, het filmverslag 'Hulp aan de Wodan', 'Van strandrover tot redder' en 'De redding bij Lètrabjarg'. Voor de Christelijke Plattelands vrouwen wordt maandagmiddag in 'De Poort' (bij de Gereformeerde kerk van Den Burg) een demonstratie glasblazen gegeven door mevrouw J. van Koope ren uit Alkmaar. Ook nieuwe leden en andere belangstellenden zijn welkom. Maandagmiddag vond op de hoek van de Keesomlaan en de Beatrixlaan een aanrijding plaats. Een 72-jarige Texelse autobestuurder verleende geen voorrang aan een bromfiets, die door een 18-jarige inwoner van Texel werd bestuurd. Bij de aanrijding ontstond geen persoonlijk letsel. De schade was gering Scouting Texel haalt zaterdag vanaf 10.00 uur oud papier op in het „rondje" Kogerstraat, Witte Kruislaan, Schoonoordsingel. Zaterdag a.s. wordt in De Koog en omgeving oud papier opgehaald, leder wordt verzocht ervoor te zorgen dat het papier vanaf 10.00 uur gebundeld aan de straat staat zodat het vlot kan wor den ingeladen. Bij de politie werd aangifte gedaan dat zich zondagmiddag in een disco theek op Texel een vechtpartij heeft af gespeeld. Twee Texelaars, één van 17 jaar en de ander van 20 jaar vlogen elkaar rond half twee in de haren. De één werd een tand door zijn bovenlip geslagen, de ander liep een blauw oog en een gekneusde neus op. Wegens deze kneuzingen moest de laatste zich onder doktersbehandeling stellen. Over de oorzaak van de vechtpartij is niets bekend. De volgende gevonden voorwerpen werden in januari bij de politie afge geven: Goudkleurige schakelarmband; 1 top- stang verchroomd; 1 bril (dienstfiets); Quartz horloge 'Hilmanette'; bruin lede ren knipportemonnee inh. 12,50; beige shawl, gebreid; rode handschoen, nap pa leer; zilveren medaillon met daarin foto van 3 kinderen; gouden halsketting met hanger; 1 Nemef huissleutel no: 14; 2 Yale sleutels; doos inh. ophangings materiaal voor kanteldeur; blauw regen pak. De volgende voorwerpen werden bij de politie als vermist opgegeven: Timex horloge; rode snoeischaar; deur sleutel met rood label; leesbril, donkere glazen, donker montuur; 3 huissleutels; gouden armband; bruine portemonnee inh. 60,— eurocheques tnv Roberts; gouden broche, vlindervorm; doos inh. beschermkap open haard; trouwring inscriptie 'Cees 29-10-1936': trouwring inscriptie 'Rie 29-10-1936'; gouden hals kettinkje met agaat steentje; 1 leren handschoen, met prijsje 32,75; bruin leren nappa handschoen; leesbril donker montuur; polstas inh. europas en 2 eurocheques; gouden damesring met briljantje; zwarte leren portemonee inh. wat kleingeld; bromfietsplaatje DHV 339; bruin leren portemonnee inh. 10,— 2 bankpasjes; OK sleutelhanger 2125; bruine portemonnee inh. 100,— 2 bankpasje; zwarte gymbroek met witte strepen; blauwe nylontas inh. gympakje sokken; bos sleutels met hanger waarop een S; zwarte fietstas inh. 1 paar zwarte handschoenen. plaatselijke bedrijven zijn die het even goed, doch goedkoper kunnen doen. In het vervolg zouden voor het verkrijgen van prijsaanbiedingen dus alle Texelse bedrijven moeten worden benaderd. Het vijftal had deze wens vervat in een motie die in de raadsvergadering ter behandeling werd aangeboden. De mo tie kreeg slechts vijf stemmen en werd dus niet aangenomen. Dat was het gevolg van bezwaren van B en W die naar voren brachten zich niet zomaar aan een dergelijk beleid te kunnen binden. De gevolgen daarvan moeten eerst eens worden overzien. B en W willen natuurlijk trachten zoveel mogelijk Texelse bedrijven in te scha kelen, maar of de motie een werkbare oplossing biedt staat nog niet vast. Voorgesteld werd daarom dat B en W er eerst op zullen reageren voordat de zaak opnieuw ter sprake komt. Op verzoek van de heer Zegers werd de motie echter toch ingediend. Van de vijf ondertekenaars hoorde Barendregt tot de tegenstemmers. Hij viel dus uit de boot, maar dit werd gecompenseerd door Daan Schilling. Daan Welboren vond het niet zo be langrijkdat uitsluitend Texelse bedrijven werkzaamheden op Texel uitvoeren. Hij sprak van een eng-nationalistisch stand punt, waarbij wordt bereikt dat werk loosheid elders ontstaat inplaats van op Texel. Hij vond het ook merkwaardig dat bedrijven van buiten Texel blijkbaar bereid zijn hier werken uit te voeren, maar dat het omgekeerde nooit gebeurt. Dros en Zegers legden uit dat het niet de eerste keer is dat wordt aangedrongen op het inschakelen van zoveel mogelijk Texelse bedrijven bij aanbestedingen e.d. Maar het heeft nooit geholpen, zodat men nu door middel van een bin dende motie het wat harder wilde spelen. Bollenschuur In het begin van de vergadering kwam de omstreden bollenschuur van Schilling en Duinker in Den Hoorn nog even ter sprake. Daan Welboren bena drukte nog eens dat de gemeenteraad in de vorige vergadering het bezwaar schrift tegen de aanhouding van de bouwvergunning ongegrond heeft ver klaard, maar daarbij uitdrukkelijk heeft bepaald dat de firma de gevraagde bollenschuur wel moet krijgen. B en W zullen dat uiterlijk binnen twee maan den met CRM moeten regelen, anders geeft de raad de bouwvergunning zonder meer af, zodat het dan een harde confrontatie met het CRM-minis- terie wordt. Spreker wilde hierover niet de minste onduidelijkheid laten be staan, omdat de betrokken bollenkwe- kers de zaak anders doorkruisen door Arob-beroep aan te tekenen. Vervuilingsheffing De stichting Dienstverlening Alk- maar-Heiloo heeft het Hoogheemraad schap Uitwaterende Sluizen onlangs verzocht verandering te brengen in de tariefstelling van de vervuilingsheffing. Het Hoogheemraadschap kent een ver vuilingsheffing voor gezinnen van drie en meer personen en voor alleenstaan den. Dat valt ongunstig uit voor de tweepersoonshuishoudens (waaronder veel bejaarden), want die betalen heffing voor drie personen. De stichting Dienstverlening had een kopie van het verzoek aan de gemeenteraden in het gebied van het Hoogheemraad schap gestuurd, dus ook naar de raad van Texel, met het verzoek om steun bij dit streven. B en W hadden de raad voorgesteld de brief voor kennisgeving aan te nemen, maar de S. de Waard was het daarmee niet eens. Hij wilde dat het college een brief naar Uitwate rende Sluizen zou sturen om het verzoek te ondersteunen. Dit voorstel werd in stemming gebracht maar haal de het net niet. Zeven raadsleden waren vóór een dergelijke aktie van B en W, Het verzoek van de stichting Dienstverlening werd dus toch voor kennisgeving aangenomen. Bij de ingekomen stukken was ook een omvangrijke brief van de Ned. Bond van Makelaars in onroerende goederen, naar aanleiding van de wijziging van de Woonruimtebeschik king. Het college had de brief in het raadhuis ter inzage gelegd maar geen kopie aan de raadsleden gestuurd Op verzoek van J. C. Dros zal dat laatste alsnog gebeuren. Dros vindt dat in de brief belangrijke onderwerpen aan de orde komen, o.a. de onroerend goed- belasting Na een veel bewogen leven heeft God hem in zijn slaap tot Zich genomen mijn man en onze vader, grootvader en overgrootvader, de heer J. H. v.d. Berg, echtgenoot van Alida Heddes, op de leeftijd van 80 jaar. Canada: Hein en Marie v.d. Berg Alkmaar: Alie en Kees Witte-v .d. Berg Den Burg: Ria en Kees v.d. Berg Canada: Tinus en Helen v.d Berg Utrecht: Annie en Jan Lablans- v.d. Berg Canada: Gerie en Martin Hagenmeier- v.d. Berg Den Burg: Ig en Lia v.d. Berg Jan en Wijkie v.d. Berg Jaap en Sonja v.d. Berg klein- en achterkleinkinderen Texel, 12 februari 1981 De H. Eucharistieviering zal worden gehouden maandag 16 februari om 14.00 uur in de Paro chiekerk van de H. Joannes de Doper, waarna de begrafenis zal plaatsvinden op het R.K. kerkhof te Den Burg. Gelegenheid tot condoleren zaterdag 14 fe bruari van 19.30-20.30 uur in Huize St. Jan en na de begrafenis in Dennenoord. Tot onze diepe droefheid overleed onze lieve vader en opa Jan de Scally *21 mei 1905 +9 februari 1981 Kinderen en Kleinkinderen Correspondentie-adres: A. Langerhorst, Slootdorpstraat 134, 1024 JJ Amsterdam. Gelegenheid tot condoleantie-bezoek donder dagavond van 7 - 8 uur in het Uitvaartcentrum Amsterdam Noord, Bezaanjachtplein 51 te Amsterdam-noord, bereikbaar met bus 34 vanaf Centr. Station en met bus 36 vanaf Hoofddorpplein of Muiderpoort Station. De rouwdienst zal worden gehouden vrijdag, 13 februari om 11 uur in de Betlehemkerk aan het Zwanenplein te Amsterdam-noord, waarna de begrafenis zal plaatsvinden om 12 uur op de Noorder begraafplaats aan de Buikslotermeer- dijk. Tevens is er na de begrafenis gelegenheid tot condoleren in de aula van de begraafplaats. Onze beste zwager en oom Jan de Scally is van ons heengegaan, op de leeftijd van 75 jaar. Utrecht, Overvecht: J. Kikkert Texel: G. den Braven-Kikkert D. den Braven kinderen en kleinkinderen Amsterdam-N., 9 februari 1981. Allen die hun meeleven hebben getoond, bij het plotseling overlijden van onze JAAP hartelijk dank. Fam. Gulmans Helios 250, Hoogeveen (Dr.). We zijn erg blij met de ge boorte van onze zoon en broertje Dave Vincent Ed de Bruyn Marleen de Bruyn-Ellen Mike Marleen en Dave rusten van 13.30 tot 16.00 uur. Texel, 10 februari 1981, Hoofdweg 9, 1795 JA De Cocksdorp. Dolblij zijn wij met de ge boorte van onze dochter Anneke Suzanne Ingrid en Klaas Veenbaas Heidi Texel, 10 februari 1981, De Houtmanstraat 50, 1792 BC Oudeschild. Ingrid en Anneke rusten van 2 tot 4 uur. Voor Uw blijken van deelneming ondervonden na het heengaan van onze zorgzame man, vader en opa NANNE WEIJDT betuigen wij onze harte lijke dank. Namens de familie A. M. S. Weijdt-Kalis Julianastraat 13, Den Burg. GEBOREN: Jan Willem Rijk zoon van Jan Rijk en Tineke Rijk van der Peet Alkmaar, 7 februari 1981, Schouwstraat 41 Onze 25-jarige huwe lijksdag werd, mede door uw belangstelling, voor ons een onvergetelijke dag. Onze hartelijke dank. Annie Zijm-Nooy en Piet Zijm Den Hoorn, februari 1981. Hartelijk bedankt voor de zeer vele attenties en bloemen, die ik heb ont vangen tijdens mijn ziekte en bij mijn thuiskomst uit het ziekenhuis. Ook namens mijn man. G. v. Langelaan Noordwester 47. Hiermede wil ik iedereen hartelijk bedanken voor de vele attenties tijdens mijn ver blijf in het ziekenhuis en bij m'n thuiskomst. A. de Boer Julianastr. 14, Den Burg. Alle familie, vrienden, kennissen en belangstel lenden bedankt dat jullie onze trouwdag zo onver getelijk hebben gemaakt. Johan en Liliane Hoogerheide Heel blij en dankbaar zijn wij met de geboorte van onze zoon Robertus Gerardus (Robert) Ina en Kees Hin-Kooger Texel, 12 februari 1981, Emmalaan 7, Den Burg. Huidarts, vanaf maandag 16 febr. particuliere evenals ziekenfondspraktijk in Gemini-ziekenhuis. Afspraken via telefoon (02230) 11414 tst244, op ma. - wo. - vr. van 8.30 - 9.30 uur. Te huur gevr. voor jong echtpaar met 1 kind, wegens werkzaamheden, liefst in Oudeschild voor permanente bewo ning. Huurprijs tot ƒ500, per maand Tel. (02206) 4245. Dinsdag 17 febr. a.s. om 20.00 uur klaverjassen „Klif 23" Wie wil met mij plaat jes ruilen van Aristocats? Martine Kramer, Wilster straat 16, Den Burg, tel. 2464. Zaterdag 14 febr. in „Question" weer „Fools Paradise". 3 kantoren mobiel, 10 m. lang met CV elek tra. Inl. (02228) 518. Te koop 5-pers. cara van met vaste staanplaats inventaris. (02220) 3633. Helly Hansen regenkleding, werkkle ding, warmtekleding voor sport, werk en vrije tijd. Wanten heerlijk warm. Laarzen alle maten. Fiets pakken 100% waterdicht. Dit en nog veel meer bij Watersportcentrum Duin ker, Heemskerckstraat 11a, Oudeschild. Te koop 4-pits gasstel butaan 765,—, kinder fietsje 735,—; landbouw- wagen 725, kinderledi- kantje 730,—; barkrukken 728,50; koelkast 750,—; antiek plantentafeltje 775, caféstoelen met ronde leuningen 735, Barhorst Meubelhandel, Maricoweg 2a, Den Burg.

Texelsche Courant | 1981 | | pagina 3