Bouw huurwoningen snel van start Reli-pop in Koffiebar Enorme belangstelling uitvaart J. P. Kikkert In De Cocksdorp en Oudeschild Musical in Schouwburg PAGINA 2 TEXELSE COURANT VRIJDAG 20 FEBRUARI JDA) Dit zijn de woningen die waarschijnlijk binnenkort in Oudeschild en De Cocksdorp gebouwd worden. Het enige verschil is dat het platte dak, dat op de foto aan de voorkant van het huis zit voor do Texelse huizen aan de achterkant komt Het puntdak komt dan naar voren. „Als snel een aannemer wordt ge vonden die deze huizen voor een erg krappe prijs wil bouwen dan kan de Woningbouwvereniging half april star ten met de bouw van twaalf woning wetwoningen in De Cocksdorp en half juni met de bouw van tien dezelfde woningen in Oudeschild." Deze medede ling deed wethouder Van der Kooi tijdens de vergadering van de com missie Openbare Werken die dinsdag middag in het raadhuis werd gehouden- Van der Kooi zei blij te zijn met dit positieve bouwgeluid sind lange tijd en had goede hoop dat de woningen er snel zullen komen. Wat de woningbouw in Den Burg-noord-west ('de krakeling') betreft is het wachten nog op het Bouwfonds Nederlandse Gemeenten. Half maart komt het BNG met een ge wijzigd plan op tafel. De woningen van de woningbouw vereniging zijn ontworpen door archi tect J: R. Zeeman uit Oosthuizen die de laatste tijd bekendheid verwierf door het ontwerpen van goedkope wonin gen, waarvan er inmiddels in Noordhol land een flink aantal gebouwd zijn. „Voor projecten beneden de 100 wo ningen maakt deze architect geen nieu we tekeningen, maar trekt hij een la met bestaande ontwerpen open. Dat scheelt in de prijs" aldus Van der Kooi. De wethouder zei wel dat er voor Texel in die 'la'-tekeningen een groot aantal veranderingen zijn aangebracht. Voor de woningbouwvereniging hanteert deze architect het 'no cure, no pay' principe. De architect vraagt pas geld als er met de bouw begonnen wordt. Als het plan eerder afgekeurd wordt dan kost het woningbouwvereniging geen cent Op negen maart houdt de woning bouwvereniging een buitengewone le denvergadering waarin goedkeuring ver leend moet worden aan de plannen door middel van het beschikbaar stellen van een krediet. P.A. Zegers deed aan Van der Kooi de suggestie om de woningbouwvereni ging op het hart te drukken in de Mars ook dergelijke plannen te verwezenlij ken. „Hoe groter het aantal te bouwen woningen in één project hoe goedkoper het is" aldus het CDA raadslid. De plannen zijn dus nog niet rond. Er moet nog een aannemer gevonden worden. J. C. Dros vroeg of het gedeelte waar de woningen in Oudeschild komen, naast het sportveld achter de Trompstraat niet te nat is. Volgens de wethouder worden voldoende maatregelen getroffen om wateroverlast in dit nieuwbouwwijkje tegen te gaan. „Mijn opvolger zal daar niet met Den Burg-oost wateroverlast problemen geconfronteerd worden", antwoordde Van der Kooi. Henk Beum- kes reageerde daarop zeer alert: „Ik leg het zo uit dat de heer Van der Kooi niet terugkomt...." Van der Kooi las daarna een brief voor van een tevreden Bernhardlaan bewo ner die geconstateerd heeft dat de grindbak die is aangelegd om het over tollige water uit het lage gedeelte van Den Burg snel af te voeren, al snel vruchten afwerpt. In de natte maanden november, december en januari had hij geen water onder de vloer gevonden. Glasbakken De wethouder kon meedelen dat de gemeente als proef twee glasbakken van een nieuw type heeft gekocht. Er zal bekeken worden hoe met deze grotere bakken gewerkt kan worden. Binnen kort staat de gemeente voor aanschaf van meerdere nieuwe glascontainers. De oude die in vroeger jaren ook voor ander huisvuil werden gebruikt begin nen slecht te worden. Totaal heeft de gemeente nu 56 glas containers in gebruik. Van der Kooi had ook glas en papier inzamelingscijfers van de afgelopen drie jaar. Voor glas was dat 1978: 94 ton, 1979: 132 ton en in 1980: 248 ton! Oud papier: 1978: 283 ton, 1979: 307 ton en vorig jaar 468 ton. Binnenkort zal gestart worden met de riolering en herbestrating van de Burg wal. Verder zal een aanvang gemaakt weg moest voorgaan. Op voorstel van H. Beumkes werd geadviseerd de ver keersplannen voor Oosterend een jaar naar voren te schuiven zodat deze in 1982 aan bod komen. „Dat is de enige concessie die ik wil doen", zei hij. Keuringsrapport Dros Gemeentewerken staat weer voor aanschaf of vervanging van een aantal machines. In het verleden is door het raadslid J. C. Dros steeds aangedron gen op onafhankelijke keuringsrappor ten van te vervangen bedrijfsmiddelen om zo een beter beeld te krijgen van de noodzaak tot vervanging. Ditmaal had Dros de gelegenheid zelf als onafhan- Een nieuwe ,jiettere" glasbak bij de Vismarkt op de Groeneplaats. worden met de eerste fase van het rioleringsplan Den Burg. Er wordt ge start met de Beatrixlaan tot en met de Jonkerstraat. Later zal deze hoofdrio- lering doorgetrokken worden via de Witte Kruislaan en Waalderstraat naar de Mars. Probleem Het plan tot reconstructie van de T- splitsing Watermolenweg-Molwerk na bij veerhaven 't Horntje kwam ook ter sprake. De Watermolenweg zal door een recontructie haaks op de Molwerk 'bult' aangesloten worden, waardoor het verkeer vanaf 't Horntje een duide lijker keuze tussen richting Den Hoorn of richting vuilstortplaats kan maken en bovendien wordt de splitsing overzich telijker. Bij dit plan kwam een probleem om de hoek kijken. „Nauta heeft in Oosterend toegezegd dat de recon structie van de Oosterenderweg- Koningsweg nog dit jaar uitgevoerd zal worden. Deze maatregel staat echter pas voor 1983 op de begroting. Als we Oosterend vóór laten gaan, dan moe ten we een ander plan inleveren, want er is geen extra geld" aldus Van der Kooi. Hij noemde drie mogelijkheden waarbij /260.000,— (nodig voor de Oosteren- derweg) vrijgemaakt kan worden, na melijk het voorlopig weglaten van een nieuwe deklaag op de Postweg of de Georgiëweg of de bochtconstructie van de Watermolenweg laten vallen. De commissie Openbare Werken was una niem van mening dat de Watermolen boot soms twee drie uur. Dat dupeert een aantal Texelse bedrijven, kan het college hier niet wat aan doen", was een andere vraag van Henk Beumkes. Van der Kooi beloofde de klacht door te zullen geven aan TESO: J. van Asselt zei dat na het leggen van een nieuwe riolering in De Zes de herbestrating achterwege was geble ven. Directeur van gemeentewerken J. van Hoorn ontkende dit. Op plaatsen waar riolering is gelegd is ook opnieuw bestraat maar er is een stuk dat nog het oude profiel heeft, omdat daar geen rioleringswerken zijn uitgevoerd. Zegers mist een stukje voetpad in de Kogerstraat dat aan moet sluiten op het fietspad aan de Akenbuurt. Voor lief hebbers van een 'rondje om' vond Zegers dat een gemis. Hij vond dat de gemeente de situatie ter plekke moet bekijken. Hetzelfde raadslid had ook weer klachten vernomen over lekke fietsbanden op de Pontweg. Volgens Van Hoorn is dit niet meer mogelijk, althans de meidoornbegroeiing langs de fietspaden kan daar niet meer de oorzaak van zijn. „Alle doornstruiken en bramen zijn weggehaald. Er staat niets (Lees verder op pagina 7) De Texelse groep Marenathatreedt vanavond op in de Youth for Christ-koffiebar. Scouting Texel haalt zaterdag vanaf 10.00 uur oud papier op in de Tjak- kerstraat, Lieuwstraat, Meester Kraai- straat, Warmoesstraat en Molenstraat. Een ieder wordt dringend verzocht het papier tijdig gebundeld aan de straat te zetten. In de Youth for Christ koffiebar, ge vestigd in de Schakel naast de N.H. kerk, treden dit weekend twee muziek groepen op. Vrijdagavond zal de Texel se groep 'Maranatha' voor het eerst in het openbaar optreden. Zaterdagavond komt van de vaste wal 'Henoch'. Deze groep zal zondagmorgen ook optreden in de R. K. kerk in Den Burg. Aanvang van die dienst 10.45 uur. Aanvang van de koffiebaroptredens 20.30 uur. Zowel 'Maranatha' als 'Henoch' brengen zogenaamde reli-pop muziek. Eigentijdse muziek aangevuld met tek sten waarin de groepsleden hun geloof willen uitdrukken. Maranatha is ook de begeleidingsgroep van The Messengers, maar de negen Texelse musici willen naast deze taak ook pogen jongeren op een andere manier te bereiken. Er wordt zowel Nederlands als Engels repertoire gebracht. 'Henoch' brengt een zeer uiteenlo pend repertoire dat zowel luisterliedjes als rock muziek bevat. Het programma van zaterdagavond is opgebouwd rond het thema: 'Marionet'. Door middel liedjes en sketches wil de groep maken wat vrij zijn kan betekenen waarin de vraag naar voren komt of mensen op dit moment werkelijk zijn. Hert gene Vrijdag 27 februari treedt schouwburg „De Campanje" in Helder de musicalgroep van M. G. Schmidt op met de „Madam", met medewerking o.a. Conny Stuart en Trudy Labij. Op de afdeling Culturele zaken nog kaarten voor deze voorstelling krijgbaar. Ze kosten 721,— en CJP-ers en Pas 65 715, Na van de voorstelling gaat er een naar de extra boot. kelijk keuringsbureau op te treden. Wethouder Van der Kooi achtte Dros een specialist op het gebied van trac toren en maaimachines en daarom was hem de taak opgedragen een en ander kritisch te bekijken. Dit resulteerde in een unaniem akkoord gaan van de com missie tot de aanschaf van een nieuwe tractor met kooimaaier, een triplo- maaier, twee aanhangwagens en twee kleine cirkelmaaiers. Dros zei dat trac toren over tien jaar afgeschreven kun nen worden, maar dat maaimachines veel vlugger aan vervanging toe zijn dan de in de begroting gestelde zeven jaar. De commissieleden drongen erop aan alle machines via Texelse bedrijven te bestellen. Jachthaven Beumkes constateerde dat de grote klussen voor Rijkswaterstaat binnenkort op zijn. De enige mogelijkheid die hij op korte termijn ziet om ook in deze sector werkgelegenheid te behouden was de aanleg van de nieuwe jachthaven. Van der Kooi kon alleen meedelen dat over leg met Rijkswaterstaat en de Water sportvereniging nog gaande is. Beum kes zag ook mogelijkheden om de aula bij het bejaardencomplex 'Starken- burgh' te bouwen. De wethouder zei hierop dat deze mogelijkheid al bekeken was maar dat er voor een behoorlijke aula bij Starkenburgh tekort ruimte is. Momenteel wordt gedacht aan een plaats nabij de begraafplaats aan de Kogerstraat. „Vrijdags zijn de wachttijden bij de Vele honderden vrienden en rela ties hebben de vrijdagochtend plot seling overleden heer J. P. Kikkert naar zijn laatste rustplaats begeleid. De belangstelling voor de plechtig heid was zo groot, dat op het laatste moment moest worden afgezien van het voornemen om de rouwdienst in de Doopsgezinde kerk te houden. In plaats daarvan werd de katholieke kerk gebruikt. Vele gasten waren afkomstig van het vasteland. Zij maakten gebruik van een extra boot, die TESO voor deze gelegenheid liet varen. Tijdens de rouwdienst, geleid door ds. P. Oskamp vriend van de over ledene schetsten meerdere sprekers de voorbeeldige inzet die Joop Kikkert in zijn leven aan de dag had gelegd, zowel voor zijn eigen hotelbedrijf als in diverse openbare functies. Zijn meest opmerkelijke eigenschap was zijn ont wapenende charme en vriendelijkheid, waardoor hij ook conflictsituaties tot een goed eind wist te brengen. Door diezelfde eigenschap gingen voor hem deuren open die voor anderen gesloten bleven en menigmaal was dat in het al gemeen belang van Texel. De rij van sprekers werd geopend door voorzitter A. Maasdam van de Rotaryclub Texel, waarvan Kikkert sedert de oprichting in 1959 lid was. Op Joop Kikkert werd nooit vergeefs een beroep gedaan bij bet organiseren van activiteiten. Zijn plotselinge dood, zeer kort na de feestavond waarop ieder had kunnen kennismaken met de vrouw waarmee hij zeer spoedig in het huwe lijk zou treden (daags voor zijn dood was hij in ondertrouw gegaan), was een schok geweest voor alle vrienden. Een troost was echter dat Joop einde lijk weer gelukkig was geweest na een periode van veel narigheid. De heer Bob Bakker sprak namens TESO, de onderneming waarvan Joop Kikkert sinds 1977 president-commis saris was. Negen jaar heeft hij in het TESO-bestuur gezeten en ontplooide daarbij een grote inzet en betrokken heid. Gedurende 13 maanden nam hij zelfs de directie volledig waar, een op offering waarmee hij TESO door een zware periode hielp. „We kunnen ons moeilijk voorstellen, dat we zonder een vriend als Joop Kikkert moeten verder gaan", aldus Bakker, die eraan toe voegde dat Kikkert voor TESO indruk wekkend veel werk heeft verzet, waarbij hij zich herhaaldelijk als een menselijk zakenman liet kennen wiens optreden in conflictsituaties werkte als olie op de golven. Collega Harry Wuis van hotel „Opduin" sprak namens de VW Texel, tevens namens de Texelse sectie van Horecaf. Hij prees de oprechtheid, eer lijkheid, weloverwogenheid en IVIoi gemoedelijkheid, die kenmerken) was voor Joop Kikkert. Hij wist problei men positief te benaderen en maakte ij zijn functies verstandig gebruik van zijjNei. kennis ven de Texelse samenleving Wuis sloot niet uit dat Joop Kikken zich misschien wel eens teveel voo) anderen heeft ingespannen, maa anderen hebben zich dat nooit gereak seerd, want hij deed het met eej ff schijnbaar moeiteloze blijmoedigheicj^ In de Texelse gemeenschap was hefV TESO-besluit om de dubbeldeksveen boot te bestellen zeer omstreden. JooCT Kikkert had begrip voor die bezwarerjjT.f Hij had Wuis wel eens verteld dat h| ook liever in zijn jachtveld wandeldf zonder toeristen tegen te komen maat dat een verbinding volgens het geko zen systeem niettemin noodzakelijk wafdd voor Texel. Verder werd het woord gevoeri namens de Texelse jagers (door de hee M. Bakker), de drijvers (A. Lap) namens de Ned. Bond Horecaf, d- familie en de medewerkers van hotel) „Prinses Juliana". Ook ds. Paul Oskamp wist de eigen schappen van Kikkert kernachtig ti typeren. Hij zag hem als iemand dii door zijn gastheerschap in staat wa: het goede leven wat dichterbij te bren gen. „Zo paradijselijk moet de goedi God het met de aarde bedoek hebben". ellir :igf ide acf ize ink

Texelsche Courant | 1981 | | pagina 2