FILM Despair' Land moet ontruimd worden Texelaartjes f CITY 1 despair gongQr Anoniem uitpraten? FAMILIEBERICHTEN IJsclub Den Burg U koliko sati ce doei vodic? QQQ OOOOOOOOOOQQ Anti-NAVO dag in het Asiel Kledingmarkt in De Schakel Contactavond met Texelse kunstenaars Laatste nieuws DIRK RAINER WERNER FASSBINDER BOGARDE „Dik Trom weet raad" OUVREUSE j. nauta boekhandel INSDAG 24 FEBRUAR11981 TEXELSE COURANT PAGINA 3 Met de film 'Despair' is regisseur iainer Werner Fassbinder op de inter- lationale toer gegaan. Het geheel is ipgenomen in het Engels naar een icenario van de Brit Tom Stoppard en in Ie rolbezetting heeft hij een all star cast jeplaatst met Dirk Bogarde als de grote :entrale figuur. Met die figuur valt onmiddellijk de sterkste kant van Despair' te signaleren: een ijzingwek- ;end knappe rol binnen een verhaal dat Joorzijn ingewikkelde constructie nogal vat problemen oplevert. De hoofd persoon Hermann Hermann (Dirk Bo- Nauwelijks zijn de popgeluiden van de manifestatie van Texelse popgroepen verstomd of er staat een nieuwe ge beurtenis op het programma van het jongerencentrum 't Asiel. Wederom een muzikaal gebeuren met ditmaal een politieke ondertoon. De organisatoren willen met een anti-NAVO dag protes teren tegen het militarisme in de wereld. Enkele bezoekers waren al lange tijd bezig met de organisatie van dit gebeu ren, maar nu het bestuur van 't Asiel is afgetreden is de organisatie overgeno men door een gebruikersraad onder leiding van Jan Kramer, de jeugd werkbegeleider. Zeven popgroepen zul len aanstaande zaterdag in 't Asiel op treden daarbij ondersteund door een spreker van de actiegroep Onkruit en de Vereniging van Dienstweigeraars. Het gebeuren start zaterdagmiddag om twee uur en duurt tot één uur 's nachts. Bij de optredende groepen, die op de Texelse punkgroep Maximal Brain Da mage na, allen van de overkant komen zit één bekende groep die deze zomer ook in het Asiel optrad namelijk The Ex uit Amsterdam. Uit Utrecht komen de new wave groepen Rakketax en Coïtus Interuptus. De Cavias (ska) en Svarsöx komen uit Wormerveer. Zij brengen moderne synthesizer muziek. De meeste van deze optredende groe pen brengen maatschappij-kritische teksten. Entreekaarten kosten vier gul den. Dit bedrag moet gevraagd worden omdat met de totale organisatie een bedrag van ongeveer f800,— is ge moeid. Vrijdagmiddag en -avond 6 maart wordt in 'De Schakel' een kledingmarkt gehouden. De opbrengst van de markt is bedoeld voor de verwarming van de N.H. kerk en voor een derde wereld project betreffende melaatse jongens in Marokko. De kledingmarkt wordt geor ganiseerd door de Hervormde vrouwen dienst. Om de markt te laten slagen is het nodig dat veel kleding wordt inge zameld. De organisatie doet dan ook een beroep op iedereen die gedragen kleding, boeken, platen of speelgoed over heeft dit in te leveren bij de Schakel. Dit kan gebeuren op woens dag 4 maart en donderdag 5 maart van 10.00-12.00 uur en van 14.00-16.00 uur. Tijdens de markt wordt ook koffie met cake verkocht. Mensen die cake willen bakken kunnen deze inleveren in de Schakel of bij mevrouw Vermeulen, Wilhelminalaan 32 (de Boksberg) tel. 3564. Op dit adres kan ook kleding gebracht worden. Wie spullen over heeft maar het zelf niet kan brengen gelieve 02220-3564 te bellen, dan wordt het gehaald. De kledingmarkt wordt vrijdag 6 maart gehouden van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 16.00 uur. 's Avonds is de markt van 19.00-21.00 uur geopend. De kleding die overblijft gaat via het verzorgingstehuis St. Jan naar de stichting 'Mensen in Nood'. gardel is een Russische emigrant die in Duitsland oeverloos rijk is geworden als fabrikant van chocolateriën, Omstreeks 1930 knapt hij op verschilldende zaken tegelijk af: zijn middelbare leeftijd, zijn gulzig erotische echtgenote (Andrea Ferréol), de status van directeur, zijn eigen indentiteit en de maatschappelijke omstandigheden die zichtbaar worden door het opkomende nazisme. Hermann loopt tegen een zwerver aan die hij als zijn evenbeeld benoemt. Die zonder echt op hem te lijken de hoofdrol moet vervullen bij het plegen van een perfecte moord, met als motief dat de choco ladefabrikant in iemand anders 'kan overgaan' in de ijdele hoop verder te kunnen leven met de indentiteit van de gestorvene. 'Despair' draait donderdag avond in de serie Filmganger in het City Theater. De adviescommissie kunstopdrachten en het bestuur van de sectie cultuur beleving willen op donderdag 26 febru ari a.s. 20.00 uur in het raadhuis te Den Burg een bijeenkomst beleggen met de op Texel werkzame en gevestigde kun stenaars. Hiervoor zijn een 2 -tal uitnodi gingen verzonden, waarbij een zo ruim mogelijk criterium is aangelegd. Ook zij, die niet professioneel in de sector werk zaam zijn werden uitgenodigd. Doel van de oriënterende bijeenkomst is te over leggen welke plaats de beeldende kunst in de komende welzijnsplanning zou kunnen hebben en welke mogelijkheden er zijn om kunstuitingen in een bredere belangstelling te plaatsen. Nagegaan zal ook worden of men iets ziet in de vor ming van een plaatselijk kunstenaars- overleg, die dan ook in de uitnodigende organisatie zou kunnen worden ver tegenwoordigd. Tenslotte zal afgetast worden hoe men de activiteiten van de Welzijnsstichting in het algemeen en die van de adviescommissie kunstopdrach ten en de sectie cuktuurbeleving in het bijzonder beoordeelt. Ook hij of zij, die niet is uitgenodigd, maar meent tot het Texelse kunstenaarsbestand gerekend te moeten worden is op deze oriën terende avond van harte welkom. Telefonische hulpdienst Noordholland-Noord, (02290) 18222 Dagelijks van 20.00 - 07.00 uur en in het weekend van vrijdag 20.00 uur tot maandag 07.00 uur. Dinsdag 24 februari Voor de Vrouwenbond NVV verzorgt wethouder Fridt Blanken een lezing onder het motto „Vergroot de midden school de kansen voor meisjes?"; 20.00 uur in de landbouwschool. De vereniging De Blijde Rijders heeft de jaarvergadering in ,,De Fuik", Hoger eind 29 te De Waal, aanvang 20.15 uur. Woensdag 25 februari Het bestuur van de Welzijnsstichting vergadert in het raadhuis, aanvang 19.30 uur. Donderdag 26 februari De Plattelandsvrouwen van de afdeling Texel hebben in ,,De Wielewaal" te De Waal een bijeenkomst, verzorgd door het eendagsbestuur; 20.00 uur. De Texelse kunstenaars hebben in het raadhuis een contactavond; 20.00 uur. In het Eierlandsche Huis kan vanaf 16.30 uur worden kennisgemaakt met koersbal. De commissie ruimtelijke ordening heeft een openbare vergadering in het raadhuis, aanvang 19.30 uur. O.a hoorzitting inzake bezwaren tegen het bestemmingsplan De Mars, bespreking van voorbereidingsbesluiten ten behoe ve van het bestemmingsplan Grensweg en Garage Kikkert en de goothoogte van bollenschuren. De president van de arrondisements- rechtbank in Alkmaar Mr. Hattema heeft vandaag in het kort geding van Jongejan tegen Stoll als volgt vonnis gewezen: Binnen 1 dag na betekening van het vonnis moet Stoll het door hem in bezit genomen land ontruimen en de borden verwijderen. Het land moet ter vrije beschikking aan Jongejan worden gesteld en hem ter vrije beschikking blijven zolang het pachtcontract geldt. Binnen vijf dagen van betekening van het vonnis moet Stoll ervoor zorgen dat de verwijderde dammen weer worden aangebracht. Als Stoll in gebreke blijft is er zowel voor het niet ontruimen, als voor het niet plaatsen van de dammen een dwangsom van duizend gulden per dag. Ook is Stoll veroordeeld in de kosten van het proces. Uw deelneming en mede leven na het overlijden van onze lieve vader en grootvader MEINDERT BOOGAARD hebben wij zeer gewaar deerd. Wij betuigen u dan ook onze oprechte dank. Uw blijken van belangstel ling hebben ons in deze dagen gesterkt en zullen in onze herinnering blij ven. G. Boogaard B. Boogaard-Dros J. W. Laan A. Laan-Boogaard en kleinkinderen Hardinxveld-Giessendam, februari 1981, Neptunusstraat 7. Geboren: Carina dochter van Kees en Lija Licht-Goënga 23 februari 1981 Bomendiek 6, De Waal Tot onze grote droefheid is op 21 februari te 's-Gravenhage overleden onze lieve moeder en oma Maria Helena Johanna Bachofner-Lut In de leeftijd van 75 jaar. J. van Trigt-Bachofner C. van Trigt Anke Jaco Niek Boogerd 1, Den Burg. Geboren Femke Elisabeth dochter van Ellen Spek en Kees Verberne Texel, 23 februari 1981, Duinroosstraat 19, De Koog. Schouderkarbonade 5 kilo. Stunt: nu 37,50. Daalders Slagerij (02228) 644. Dure tijden? De Twee Paardjes als het om de oortjes gaat. Het beste en het goed koopste rijwielrek bij Dros Smederij, Spinbaan 18 Den Burg, tel. (02220) 2108. Zondagmorgen 22 februari is in het verpleeg huis „Samen Eén" overleden, mijn lieve man en onze zorgzame vader, groot- en overgroot vader Teunis Huisman. Hij mocht de gezegende leeftijd van 90 jaar bereiken. Wij mogen hem veilig weten in de liefde en de genade van God. Hij was eerder bijna 40 jaar getrouwd met Maria Antonia Hoogerheide, en was nu weer 25 jaar getrouwd met Trijntje Kuyper. T. Huisman-Kuyper N. Huisman H. Huisman-Bas J. Huisman N. Huisman-Blom T. Huisman M. Huisman-Bakker klein- en achterkleinkinderen Den Burg, Texel, 22 februari 1981, „Gollardsstichting", De Zes 12. De rouwdienst zal worden gehouden op don derdag 26 februari om 14.00 uur in de „Gol lardsstichting", waarna de begrafenis op de al gemene begraafplaats zal plaatsvinden. Gelegenheid tot condoleren: woensdag 25 fe bruari van 19.30 tot 20.30 uur en na de begra fenis in de „Gollardsstichting". Schouderkarbonade 5 kilo, stunt nu 37,50, Daalders Slagerij (02228) 644. Tapijt vuil? Huur Citin tapijtreiniger. G. Koot, Kerkstraat 3, Oosterend. Supermarkt „De Instuif". Veel parkeer ruimte. Nachtbar 't Steigertje geopend van 22.00 tot 00 uur. Met een abon nement is de prijs van een Hollandse borrel of een glas pils slechts 71,25. De Vlier is elke vrijdag avond van 7 tot 8 uur open. Ook brengen wij elke vrijdag de door U bestelde boodschappen bij U thuis. Lompen- en metalen- handel Cobus Spigt, Eier- land, telefoon (02225) 297 Café-Restaurant „De Raadskelder". Voor al uw personeelsavonden, recepties (150 pers.), brui loften en partijen. Tel. (02220) 2235. Tot ziens. Café-Restaurant „De Raadskelder". Voor een hapje, drankje of dineren, gaat U de Raadskelder aens proberen. Tel. (02220) 2235. Tot ziens. Bruiloft, conferentie, koud buffet, receptie, reünie, vergadering, enz. Alles mogelijk in Hotel De Pelikaan", Pelikaan- weg, De Koog, tel. (022281 202 Boetiek 22 is vanaf 2„ januari tot 1 maart vrij dagsavonds en dinsdags morgens gesloten. Café-rest. De Instuif nu met biljart. Dagelijks geopend van 4 t/m 9 uur. Zaterdags en zondags de gehele dag. Gezond en lekker! Supermalse magere paar- delappen. Stunt: kilo 12,90. Daalders Slagerij, (02228) 644. KASKO? Meer weten? Bel Swier Oosterhuis I Overdag 02226-541 Avonds (02220) 4702. Nachtbar 't Steigertje. Geopend van 22.00 - 4.00 uur. Gezellig tot in de kleine uurtjes. Gezond en lekker! Supermalse paardebief- stuk. Stunt kilo 19,90. Daalders Slagerij, (02228) 644. Te k. gevr. Noren mt. 38-39. Tel. 02228-468. Sfeervolle verlichting. Mooie hanglampen, gezel lige wandlampjes en fraaie staande schemerlampen. Bij ons veel goedkoper dan elders, waar U ook kijkt. Showroom D. Medema, Witte Kruisl. 21. Alle dagen geopend 10-12 en 14-18 uur. Biljarten, koersbal, kla verjassen, sjoelen... Kunt U allemaal doen op de woensdagmorgen van 10 - 12 uur in de Hollebol. U weet wel: tijdens de WAO-soos. Inlichtingen, vragen en ideeën: tel. 4792. Gezond en lekker I Supermalse paardebief- stuk. Stunt: kilo 19,90. Daalders Slagerij (02228) 644. Café-Restaurant „De Raadskelder". Voor al Uw zakenlunches en diners. Keuken geopend van 12.00 t/m 22.00 uur. Tel. (02220) 2235. Assurantiekantoor J. Witte, Warmoesstraat 40, tel. (02220)4314. Restaurant Motel Texel kan ook Uw par tijen en bruiloften verzor gen. Tel. (02228) 391. In dankbare herinnering aan wat hij voor ons is geweest, delen wij U mede, dat, gesterkt door het H. Sacrament der Zieken, is overleden onze lieve vader en opa Reijer Nicolaas Smit, weduwnaar van Antje Hin, op de leeftijd van 70 jaar. G. J. Smit C. M. Smit M. J. van Heerwaarden-Smit P. J. van Heerwaarden A. M. Smit J. A. Smit M. C. Smit-Zoetelief C. A. Hoogerheide-Smit J. Hoogerheide C. M. Kaan-Smit P. J. Kaan en kleinkinderen Den Burg, Texel, 20 februari 1981, Huize Irene, Hollewal 2. De begrafenis heeft inmiddels plaatsgehad op de R.K. begraafplaats te Den Burg. Correspondentie-adres: C. M. Smit, Haffelder- weg 10, 1791 AS Den Burg. Gezond en lekker! Supermalse magere paar- delappen. Stunt kilo 12,90 Daalders Slagerij, (02228) 644 De Cocksdorp en Eier land opgelet: zaterdag avond a.s. Wintercon cert KTF-DEK vlak naast de deur! 't Eierlandsche Huis, aanvang 8 uur. Voor al uw onzekerhe den een passende verze kering. P. van Heerwaar den, tel. 2573, voor een eerlijk advies. Verseput verzekeringen. Tel. (02220) 3100. Samenleven. Niks aan de hand? Natuurlijk wel Laat U volledig informe ren. Fa. Jan Dekker, In formatiecentrum, Bern hardlaan 109, (02220) 2833. VITRAGES, van grote klassel Scandinavische designers staan daar met de kwaliteit garant voor U vindt ze bij Artima, Kom gerust onze kollektie eens bekijken I Een strandhuisje voor Uw gasten aan De Koog? Reserveer bij Cor Kuip, (02228) 225. Vanaf de Badweg tot Paal 21 Café-Restaurant „De Raadskelder". Van eigen bodem Texels lamsvlees met royale garnering voor een redelijke prijs. Tel. (02220) 2235. Verseput hypotheken Tel. (02220) 3100. Open haardenbezitters! Husqvarna kettingzagen reeds vanaf 7475, Fa. Tatenhove, Oosterend, tel. (02223) 202. Voor al Uw gas (gas flessen cilinders). Twee- wielercentrum Kikkert, Badweg 1. Bel (02228) 215 b,g.g. 760. Bezorgen ook mogelijk. Bij accu-problemen kon- takt met Garage Kievit, Jonkerstraat opnemen. Tel. 2525. Snel-service. Verseput financieringen. Tel. (02220) 3100. 1001 kado-ideeén in de Kado-shop, Binnen- burg. Café-Restaurant „De Raadskelder": goede spijs, eenvoudige prijs Tot ziens. Tel. (02220) 2235. GORDIJNSTOFFEN uit Zweden en Denemarken Artima, Gravenstraat, tel 3592. Telefoonnummer Snackbar/Lunchroom Parkstraat: 4890. Supermarkt „De In stuif". Veel parkeerruimte De BOteriggel in de weekenden geopend. Finse rolgordijnen gordijnstoffen. Boutique „Déjè-Vu", tel. (02220) 3881. U belt (02223) 850 Oos terend. Als U spullen heeft voor de Rommel markt. Trek in 'n hartig hapje? Vanmiddag, morgen overmorgen bij Ploff-lnn is het altijd kwaliteit Kantoorstr., Den Burg tel. 4708. Voor al uw reform dieet- en zoutarme arti kelen naar Gé Koot, Kerk straat 3, Oosterend. De BOteriggel in de weekenden geopend. Te koop voor liefheb ber: stereo-versterker met div. mogelijkheden, als nieuw, en autoradio com pleet met antenne en luid spreker. Tel. (02223) 304. Afvalcontainers voor het afvoeren van puin, hout, bouwafval, vuilnis e.d. Fa. Tatenhove, Den Burg, tel. (02220) 3809. Volop handappelen en handperen. Verkoop maandag- en woensdag middag en zaterdagmor gen. L. Huisman, De Veen, tel. 2203. Fowerstyling Schuiling. Ons tel.nr. (02220) 4571. BIOSCOOP telefoon 2027 Programma van 26 febr. t/m 2 maart Dinsdag en woensdag gesloten. Donderdag Filmganger aanvana 20.00 uur een Film van naar de roman van VLADIMIR NABOKOV Ook toegankelijk voor niet-leden. Vrijdag t/m maandag aanvang 20.00 uur Wfff. Toegang 16 jaar Zondagmatinee, aanvang 14.30 uur Dik Trom - Flipse - Bruin Boon - Jantje Vos; ze zijn er allemaal in de geheel Nederlands ge sproken jeugdfilm Alle leeftijden Wij hebben plaats voor een nette Zin in deze afwisselende baan en aparte vorm van bijverdienste? Kom dan eens praten. (Na telefonische afspraakl. Zondag 1 maart a.s. organiseert de ijsclub voor jeugdleden van 7 t/m IS jaar een schaatsfesdjn op de kunstijsbaan in Alkmaar. Liefhebbers kunnen zich aanmelden op woensdag 25 februari van 2 tot 5 uur en donderdag 26 februari van 5 tot 7 uur in de Thijsseschool te Den Burg. Onkosten per persoon op vertoon van ledenkaart 75,— bij aanmelding te voldoen. Bootkaart, bus Den Helder Alkmaar v.v., toegang ijsbaan bij de prijs in begrepen. Vertrek vanaf Texel met de boot van 9.05 uur. Terug met de boot van 14.35 uur uit Den Helder. Deelname op eigen risico. Het bestuur Onze maandselektie (hoe laat is de volgende rondleiding?) Joegoslavisch Niet iedereen heeft op school Frans, Duits of Engels geleerd. Slechts weinigen spre ken Spaans, Italiaans, Indonesisch of Grieks. Het is echter wel plezierig als je een mondje over de grens spreekt, vooral in je vakantieland. Woordenboeken en taalgidsen zijn dan onmisbaar. U kunt thuis van te voren oefenen/. Uit voorraad leverbaar Wat en hoe taalgidsen 78,20 Pocketwoordenboeken van het Spectrum 75,60 Woordwaaiers 76,50 Lilliputwoordenboekjes 73,50 En verder zak- en handwoordenboeken van Van Goor, Kramer, WoHers en Spectrum in diverse uitvoeringen en prijzen. sr\ voor een goed begin van uw vakantie (en..... vrijdagavond-koopavond)

Texelsche Courant | 1981 | | pagina 3