Zware straf geëist tegen dronken autobestuurder Ruth de Ruwe kampioen biljarten Aanrijding met ernstig letsel: Texelaars voor de balie Geslaagde motorcross in Oudeschild Voor Goede Vrijdag en het paasweekend Eilandcompetitie volleybal Ron Kamminga won twee maal op één avond bij wielrennen T rombosedienst Zuigelingenbureau van 16 t/m 20 april 1981 Artsen Groene Kruis Tandartsen Apotheek Dierenartsen Rijkspolitie Noodslachtingen Kerkdiensten 198 IIJDAG 17 APRIL 1981 TEXELSE COURANT PAGINA 11 Zes weken gevangenisstraf en achttien maanden ontzegging van de bevoegdheid eiste officier van justitie mr. L. A. Punt dinsdagmorgen Alkmaar tegen een 25-jarige Texelaar. De man stond terecht omdat i op 12 april van het vorig jaar ,,met ernstige veronachtzaming van e geboden voorzichtigheid en oplettendheid" in een auto had reden en bovendien een alcohol promillage in zijn bloed had van 09. Dat leidde ertoe dat de Texelaar niet tijdig uitweek voor de auto in de heer M. Witte die aan de rechterzijde van de Wilhelminalaan in ;n Burg geparkeerd stond en die ramde. De heer Witte die net in zijn ito wilde stappen werd daarbij geraakt en moest met een dubbele kkenbreuk, een nierbeschadiging en een hersenschudding in het skenhuis worden opgenomen. Een meisje dat bij de dronken itomobilist in de auto zat moest met een schedelbeschadiging in het ikenhuis worden opgenomen. De president van de meervoudige imer te Alkmaar, mr. B. Posch las irst het proces verbaal voor dat ter iatse door de politie was opgemaakt, jlgens dit proces verbaal had de ver- ichte de in zijn auto stappende Witte »l gezien, maar was hij van mening iweest dat hij er nog makkelijk langs m zonder uit te wijken. Vervolgens id hij een harde klap gehoord en zag een man door de lucht vliegen. 3 voorruit van zijn auto was kapot igaan. De verdachte kwam uit een ifé in Oosterend en verklaarde tegen politie tien vijftien glazen bier te bben gedronken. Vorige avond „Waren dat niet méér glazen bier?" oeg mr. Posch. ..Als u één glaasje bier inkt dan heeft u een promillage van 15 in uw bloed. Bij tien pilsjes is dat js 1,5. U moet veel meer gedronken ebben. Waar komt de rest anders van aan?" .Misschien nog van de vorige avond" ii de verdachte. In antwoord op de aag van de president waarom hij niet as uitgeweken voor de auto van Witte ;i hij dat hij zat te praten met zijn sssagiere. ,,lk denk eerder dat u teveel edronken heeft", zei mr. Posch. „Bij >n promillage zoals dat in uw bloed is ongetroffen is het reactievermogen vintig keer trager." De president wilde weten hoe het nu erder met het slachtoffer van d.e. anrijding is. „Goed", zei de verdachte, hij werkt alweer sinds een maand of es. Ik juli kwam hij uit het ziekenhuis en ij mocht proberen in augustus weer an het werk te gaan." Met de passa- ierevan de Texelaar gaat het eveneens oed, vertelde de verdachte. De man Bt weten het gebeurde heel erg te inden. „Het is uw eerste veroordeling oor zoiets. Hoe kan het dat u zo de iding in had, zoals ze bij de Marine eggen?" vroeg mr. Posch. De ver lachte antwoordde dat zijn verkering et uit was gegaan. Alle schade was loor zijn verzekeringsmaatschappij 'ergoed. Als getuige was opgeroepen opper wachtmeester De K. die verklaarde dat Ie Wilhelminalaan ter plaatse een over- ichtelijke weg is. Het ongeluk gebeurde ond kwart over elf 's avonds, maar laast de auto van Witte stond een lan- aarnpaal zodat het zicht goed was. Er vas. Alle ruimte om Witte's auto te iasseren. De politieman had de indruk lat de verdachte ten ene male niet in itaat was om een auto te besturen. Onverantwoordelijk In zijn requisitoir achtte officier Punt Ie ten laste gelegde feiten wettig en >vertuigend bewezen. „De Wilhelmina- aan is een rechte weg die 6,20 meter ireed is met parkeerhaventjes van 1,35 neter breed. In één van die haventjes itond de auto van Witte. Hij was net >ezig in zijn auto te stappen. Er was 'oldoende plaats on uit te wijken. Maar Jat kon de verdachte niet. Hij verkeerde n een toestand die hij zelf in het leven ïad geroepen. Hij reed tegen de auto n Witte aan. Witte belandde vijfen- wintig meter verder langs de weg en iep zwaar lichamelijk letsel op. Het neisje bij de verdachte in de auto kreeg Joor de aanrijding een ernstige bescha- diging aan haar schedel. Daardoor kan re nu nog steeds niet als getuige «orden gehoord. De verdachte heeft toogst onverantwoordelijk gehandeld; k heb er geen goed woord voor over. We mogen blij zijn dat Witte de aan- ijding overleefd heeft, al is dat niet de verdienste van de verdachte" zei de officier die vervolgens tot zijn eis van zes weken gevangenisstraf en achttien "naanden ontzegging kwam. De meer voudige kamer doet over veertien dagen uitspraak. Een 23-jarige man uit Den Burg stond dinsdag voor de meervoudige kamer terecht omdat hij op 23 september door ernstige veronachtzaming van geboden voorzichtigheid en oplettendheid een frontale botsing had veroorzaakt op Rijksweg 9 bij Callantsoog. Bij de bots- sing raakte de bestuurder van de tegen- liggende auto ernstig gewond. Hij moest worden opgenomen met een hersenschudding, een gescheurde milt, een kneuzing van een nier en een heup- en bekkenbreuk. De betreffende Texe laar reed met een snelheid van 80 90 kilometer per uur. Hij wilde een sigaret opsteken, toen zijn aansteker op de grond viel. Bij het oprapen verdraaide hij zijn stuur iets. waardoor hij op de ver keerde weghelft terecht kwam. Door een laagstaande zon zag hij de tege moetkomende wagen niet. waardoor de botsing volgde. De Texelaar liep bij de aanrijding een gebroken kaak op. Ter zitting verklaarde de verdachte het vreselijk te vinden dat de aanrijding door zijn toedoen had plaatsgevonden. De schade was door de verzekering be taald. Pogingen om met het slachtoffer van de aanrijding in contact te komen liepen op niets uit. Offici.er van justitie mr. Punt achtte in zijn requisitoir de feiten wettig en over tuigend bewezen. „De verdachte is in zoverre in gebreke gebleven dat hem een ernstig schulddelict kan worden venweten. Men mag in Nederland roken aan het stuur. In andere landen mag dat niet omdat het teveel afleidt. Je moet zo'n sigaret aansteken, je moet eraan trekken en dan ook nog eens de as in het asbakje gooien. Het tegenlicht van de zon heeft ook een rol gespeeld bij de aanrijding. Maar dan zou je juist extra voorzichtig moeten zijn", zei de officier. Hij achtte het subsidiair ten laste geleg de bewezen namelijk dat de verdachte 'aanmerkelijk' in gebreke was gebleven en niet ernstig zoals primair ten laste was gelegd. Op grond van deze minder ernstige vorm van in gebreke blijven, vorderde hij een geldboete van f750, De advocaat van de verdachte mr. Kant kon het voor het grootste deel eens zijn met de officier. Alleen ten aanzien van het effect van het zonlicht maakte hij enig voorbehoud. Navraag bij het KNMI op Schiphol leerde namelijk dat het de betreffende ochtend erg bewolkt was. De advocaat nam daarom aan dat de zon plotseling door de wolken brak en dat de verdachte daardoor verrast werd. Het feit dat zijn cliënt geen contact had opgenomen met het slachtoffer van de aanrijding weet de advocaat aan de hoofdzuster van het ziekenhuis, waar beiden verpleegd wer den. Deze verbood de verdachte het slachtoffer te spreken. Later durfde hij geen contact meer op te nemen met deze man. „Ik heb aan mijn cliënt gevraagd of hij deze raadszaal binnen durfde als het slachtoffer hier zat. 'Dan ga ik niet naar binnen', antwoordde hij. 'Dan laat ik me zo wel veroordelen.' De advocaat vond dat dit de situatie vol doende tekende. De raadsman maakte verder melding van het feit dat de man al gespannen was omdat hij ging solliciteren en omdat hij persoonlijke moeilijkheden had. Ook in deze zaak doet de meer voudige kamer over veertien dagen uitspraak. Programma 21 april: Tot 19.30 uur op alle velden beker wedstrijden; daarna gewoon competi tiewedstrijden. Veld A mannen: 18.30 u. Cor's Polis +20)-Reisburo Gamma 18.50 u. RWS +8)-Gamma Reisburo 19.10 u. Teso I+8l-Kobeko RWS 19.45 u. v.Wijng. BGZ 2-RWS Time Out 20.25 u. Time Out-Cor's Polis RWS 21.05u. Bravura-Amro Cor's polis 21.45u. Opduin-Question Amro 22.25 u. PEN-Pado Opduin Veld B vrouwen: 18.30 u. Gr.Slock-De Rog 4) 18.50 u. Lois +4)-Expert Veld B vrouwen en mannen: Lois Rog Veld B mannen: 19.45 u. Question-VEM 20.25 u. BGZ 1-Gemeente Gemeente Question Veld B vrouwen: 21.05 u. CVI-Smash '68 BGZ 21.45 u. Gar. Dros- Vopoda Smash 22.25 u. Graaf sp.-Opduin 12) Sp.Z Veld C vrquwen: 18.30 u. Gemeente 121-Nokanto Koogel 18.50 u. Molenkoog-Koogel 4) Nokanto 19.45 u. Cafeetje-De Rog Rabo 20.25 u. Goënga 1-Rabo Cafeetje 21.05 u. Strends End-Zoetelief Goënga 21.45 u. Goënga 2-ZS'81 Str.End 22.25 u. Hema-Poco Loco ZS '81 Zondag werd in Oudeschild bij de jachthaven onder flinke publieke be langstelling een motor- en bromfiets- cross gehouden. Er werd gestart in de klassen bromfietsen en 50 cc motoren, 125 cc motoren en motoren van 250 cc en hoger. Begonnen werd met de bromfietsen en de 50 cc. Voor de 50 cc waren de uitslagen in de eerste en tweede man che gelijk, namelijk eerste Ruud Keijser, tweede Ruud van Veen derde Pieter Dros. De bromfietsklasse werd gewon nen door Marco Zijm. Marcel Barends werd tweede en Piet Dam eindigde op de derde plaats. Hierna werd de zware klasse verreden, met als uitblinker Niels Koorn, die in beide manches op geen stukken na te kloppen was. Twee keer tweede werd Jan Kikkert, beide keren op de hielen gezeten door Maarten Hoogenbosch, die zodoende twee keer derde werd. Behalve Jan Kikkert reden nog twee oudgedienden mee, namelijk Henk Gieze en Peter Daalder, die op een Tijdens de deze en vorige week gehouden kampioenschappen biljarten voor dames, in Taveerne De Twaalf Balcken, is Ruth de Ruwe kampioen geworden. Tweede werd Ans Starken- burg, de kampioen van vorig jaar. Derde werd Janneke Kampstra, die aan het begin van de laatste avond de beste papieren had om kampioen te worden. Op de laatste avond waren vertegen woordigers van de Sportraad aanwezig. Zij gaven toe dat de Sportraad het de afgelopen jaren een beetje verwaarloosd had, wat betreft het organiseren van wedstrijden voor biljartkampioenschap pen. Zij beloofden beterschap voor de toekomst. Dit jaar werd het kampioen schap georganiseerd door de biljart vereniging De Twaalf Balcken, in de personen van Wim Vendel en Joop Kramer. De eindstand van het kampioenschap is als volgt, (resp. naam, gespeeld, gewonnen, gelijk, verloren, caramboles, beurten, hoogste serie, gemiddelde en punten): Ruth de Ruwe 7 5 1 1 138 129 7 1.07 11 Ans Starkenburg 7 4 2 1 132 136 7 0.97 10 Janneke Kampstra 7 5 0 2 122 133 12 0.92 10 Jeannette Korff 7 4 1 2 119 102 8 1.17 9 Annemarie Ellen 7 4 1 2 123 117 9 1.05 9 Mary Tetteroo 7 2 0 5 108 160 5 0.62 4 Cora Groen 7 1 0 6 93 151 5 0.62 2 Tilly Beerling 7 0 1 6 83 140 4 0.59 1 gedeelte vierde en vijfde plaats eindig den. De 125 cc werd opgesplitst in twee groepen; beginners en gevorderden. De beginners startten met elf man, waarvan Leo Schilling de eerste manche op zijn naam bracht. Hij werd gevolgd door Cor Barends en Kees Rijk. Uitvallers waren Kees van Lieren en Dirk Barends. Barends kwam, rijdende op een tweede plaats, ten val en moest de strijd op geven. In de tweede manche was het wederom Leo Schilling die als eerste finishte gevolgd door Kees van Liere en Cor Barends. Gevorderden De 125 cc voor gevorderden werd met 12 crossers verreden, waarbij Jan Gris- nigt al snel de koppositie pakte maar vlak voor het eind remde hij te hard waardoor de motor afsloeg. Zodoende kon Remco de Beer hem nog passeren. De derde plaats was voor Nico Bakker. In de tweede manche maakte Jan Gris- nigt geen enkele fout en hij bleef aan kop van start tot finish. Goede tweede was Remco de Beer en ondanks een val, een derde plaats voor Maarten Koorn. Om de volgende vier plaatsen woedde een felle strijd tussen Carlo Witte Rob Venneman, Nico Bakker en Willem Boersen, die elkaar geen duimbreed toegaven. Zij finishten in genoemde volgorde. De uitslag was als volgt: 1. Jan Grisnigt, 2. Remco de Beer, 3. Nico Bakker, 4. Maarten Koorn, 5. Rob Venneman. Wielervereniging Texel reed woens dagavond voor de competite op het parcours Zuidhaffel. Wegens de paas vakantie kwamen verschillende renners niet aan de start; desondanks werd het een leuke strijd met flink wat publieke belangstelling. De B-ieugd reed drie ronden. Robert Visser was zijn inzinking te boven en ging er dan ook goed vandoor. Alleen Jef Schuur was sterk genoeg om in zijn wiel te blijven. Paul Witte deed zijn best, maar moest het tweetal toch laten gaan. Hij voerde het peloton aan maar zag geen kans om Robert en Jef nog in te halen. De uitslag was: 1 Robert Visser, 2. Jef Schuur, 3 Paul Witte, 4. Anna Simone Kooiman, 5 Ronald van de Wetering. De A-jeugd had vijf ronden te rijden.' Niels Collou zag kans om een voor sprong op te bouwen van meer dan een minuut zodat hij drie punten extra ver diende. Dennis van Rooy en Marleen Terwindt bleven goed bij elkaar. Dennis won de eindsprint zodat Marleen derde werd. Nancy Zijlstra werd met grote achterstand vierde. De senioren reden eerste een indivi duele tijdrit. De uitslagen van de tijdrit over 1400 meter waren: B-poule: 1. Ron Kamminga 1.59'/i, 2. Hans van der Slikke 2.02, 3. Uwe Smit 2.05, 4. Coby Koorn 2.12, 5. Margriet Barhorst 2.15. A-poule: 1 Leen van Elk en Jos Huisman beiden in 1.50'/2 min. 3. Hans Koorn in 1.51 Vi, 4. Hans van Tunen en Albert Winter in 1.55 min. Daarna was er een criterium te rijden. De B-poule had acht ronden voor de boeg. Ron Kamminga reed opnieuw erg sterk en wist een flinke voorsprong op te bouwen. Hans van der Slikke kon zich enkele ronden voor het eind losmaken uit de achtervolgende groep en reed zich zo naar een verdiende tweede plaats. De eindsprint van het peloton werd gewonnen door Uwe Smit, voor Coby Koorn (4e) en Margriet Barhorst (5e), Jopie Zijm eindigde op grote achterstand als zesde. In de A-poule moesten tien ronden gereden worden. Er werd meteen vanaf het begin enorm hard gereden waardoor er al snel .qaten vielen en renners moesten lossen. Simon Appel gaf de strijd op en stapte af. Hans van Tunen raakte ver achterop en ook Cees Boks, Jan Buis en Jan Huydink moesten lossen. Jan Buis en Jan Huydink zagen kans om samen flink door te gaan, maar Cees Boks kon geen aansluiting bij hen krijgen. Ook Ronald van Boven en Edo Kooiman moesten zich tenslotte wat laten afzakken en het wat kalmer aandoen. Leen van Elk had pech door in de laatste fase van de strijd lek te rijden zodat ook hij uit de kopgroep raakte. De eindsprint werd gewonnen door Hans Koorn die daarmee Jos Huisman, Douwe Dros en Albert Winter achter zich liet. Iedere woensdag van 9.00 - 10.30 uur. Adres: Groene Kruis-gebouw (in gang tandartsencentrum) Witte Kruis- laan. Den Burg. Mee te nemen: alle trombosedienstgegevens van elders, verzekeringsgegevens (ziekenfonds- kaart). De zuigelingen die aan de beurt zijn worden op het bureau verwacht op de tijden, waarop hun eigen huisarts zitting heeft. De tijden zijn als volgt: Dokter Eissen, dinsdag 21 april om 14.00 uur. inenting mazelen). Dokter Coutinho, woensdag 22 apil om 13.30 uur inenting mazelen). Uitsluitend voor spoedgevallen Van vrijdagavond 18.00 uur tot dinsdagmorgen 8.00 uur Dokter L. Barnard, Kotterstraat 24, Oosterend, tel. (02720) 234. Dokter K. Eissen, Julianastraat 9, Den Burg, tel. (02220) 2039. Aanvragen visites s.v.p. tussen 9.30 en 10.30 uur. Spreekuur zaterdag, zondag en maandag van 11.30-12.00 uur en van 16.00-16.30 uur zonder af spraak. Dokter Waverijn is afwezig tot 21 april. Dokter Siebinga is vanaf 21 april afwezig tot dinsdag 12 mei, 8.00 uur. Ambulance (in geval van onge lukken met betekenend lichame lijk letsel) (02220) 2011. Van vrijdagavond 18.00 uur tot dinsdagmorgen 8.00 uur. Zaterdag, zondag en maandag te bereiken na 13.00 uur. Zr. H. Mannessen, Schoorwal 45, Den Burg, tel. (02220) 3242. Magazijn Groene Kruis Geopend voor uitgifte goederen: Maandag t/m vrijdag van 17.00- 18.00 uur. Voor zeer spoedeisende tandheel kundige hulp kan men zaterdag en zondag om 18.00 uur precies te recht in het tandheelkundig cen trum in het Groene Kruisgebouw, Witte Kruislaan 19. Weverstraat 95, telefoon (02220) 2112. Open van maandag t/m vrij dag van 8.30-18.00 uur. Zaterdag van 11.00-12.30 uur en van 15.00- 17.00 uur; zondag en maandag, Ie en 2e paasdag van 11.00-12.30 uur en van 16.00-17.00 uur. Buiten die tijd alleen voor spoed eisende gevallen. Alleen voor spoedgevallen tele foon (02220) 2527. Dagelijks is het politiebureau van de groep Texel van de Rijkspolitie telefonisch te bereiken via tel. (02220) 2644 Buiten kantooruren (tussen 18.00 en 08.00 uur) kan men rechtstreeks contact opnemen met de meldkamer van het district Alkmaar, tel. (072) 116444. Voor noodslachtingen bellen de heer A. van Heerwaarden, telefoon (02220) 2182 (slachtplaats) of 2663 (Wilhelminalaan 94), b.g.g. 3541. Witte Donderdag 16 april HERVORMDE GEMEENTE De Cocksdorp 19.30 uur ds, Wolt- haus. Viering avondmaal. Aan deze dienst wordt medewerking verleend door het interkerkelijk koor uit Den Burg o.l.v. Dyo Wassink. ROOMS-KATHOLIEKE KERK Den Burg: 20.00 uur Goede Vrijdag, 17 april: HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg 9.30 uur ds. Wisman morgengebed 19.30 uur ds. Wisman, viering Maaltijd des Heren, collectie Werelddiakonaat Den Hoorn 20.15 uur ds. Hoekstra dienst van Schrift en Tafel coll. alg. diac. doeleinden De Koog 19.00 uur ds. Hoekstra dienst van Schrift en Tafel, coll. alg. diac. doeleinden De Waal 10.00 uur ds. Hoekstra dienst van Schrift en Tafel coll. alg. diac. doeleinden Oosterend 9.30 uur ds. Van Zijll Langhout, avondmaalsviering collecte Kasih Bunda Oudeschild 19.00 uur ds. Van Zijll Langhout, collecte Kasih Bunda GEREFORMEERDE KERKEN Den Burg 19.30 uur ds. Blaauw Oosterend 19.30 uur ds. De Boer GEREFORMEERDE GEMEENTE Oosterend 19.30 uur Dienst DOOPSGEZINDE GEMEENTE Den Burg 19.30 uur Avondmaals viering. ROOMS-KATHOLIEKE KERK Den Burg 15.00 uur Kruisweg oefening De Cocksdorp 15.00 uur Kruisweg oefening. Den Burg 20.00 uur Plechtigheden Zaterdag 18 april HERVORMDE GEMEENTEN De Waal 21.00 uur Paaswake van alle Hervormde gemeenten, m.m.v. het interkerkelijk koor o.l.v. Dyo Wassink ROOMS-KATHOLIEKE KERK Den Burg 20.00 uur Paaswake Oudeschild 20.00 uur Paaswake De Cocksdorp 22.00 uur Paaswake Zondag, eerste paasdag HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg 9.00 uur paasontbijt voor de zondagsschool 9.30 uur ds. Wisman, m.m.v. koperblazers en cantorij. Paascollecte. Dienst voor jong en oud. Oppasdienst. De Cocksdorp 9.30 u. ds. Wolthaus m.m.v. de heer Stam, orgel, en Marjolijn Stam, fluit. Paascollecte. Den Hoorn 8.30 uur paasontbijt 9.30 uur ds. J. D. Hoekstra uit Kralingen, kindernevendienst, paascollecte. De Koog 9.30 uur ds. Hoekstra kindernevendienst, paascollecte 10.45 uur ds. Hoekstra paascollecte. De Waal 11.00 uur ds. Wisman kindernevendienst, paascollecte Oosterend 9.30 uur ds. Van Zijll Langhout, paascollecte Oudeschild 11.00 uur ds. Van Zijll Langhout, paascollecte EVANGELISCHE KIRCHE De Koog 19 Uhr Pf. A. Stiehl aus Kassei, Evangelischer Familien- Gottesdienst. GEREFORMEERDE KERKEN Den Burg 10 uur ds. R. J. Blaauw 19.30 uur ds. J, H. de Boer Uitzending via De Lichtboei Oosterend 10.00 uur ds. De Boer 17.00 uur ds. Blaauw GEREFORMEERDE GEMEENTE Oosterend 10.00 uur Dienst 16.00 uur Dienst GEREF. KERK (Vrijgemaakt) in de Doopsgezinde kerk, Kogerstr. Den Burg 16.15uur Dienst DOOPSGEZINDE GEMEENTE Den Burg 10.00 uur ds. Hylkema Kerkbusje Den Hoorn Uitzending via De Lichtboei BAPTISTENGEMEENTE in de Doopsgezinde kerk, Kogerstr. Den Burg 19.15uurds. Molema Kinderoppas aanwezig Uitzending via De Lichtboei woensdag 18.30 uur. ROOMS-KATHOLIEKE KERK Den Burg: 10.45 uur De Koog: 9.30 uur Oosterend: 9.30 uur Den Hoorn: 10.45uur. JEHOVAH'S GETUIGEN Dorpshuis De Waldhoorn, Heren straat 30, Den Hoorn Zondags: 10.30 uur Openbare lezing 11.30 uur Wachttorenstudie, Woensdags 19.30 uur Theocr. school; 20.30 uur Dienstvergadering. Maandag, tweede paasdag HERVORMDE GEMEENTE De Cocksdorp 10.00 uur viering van het paasfeest voor de kinderen in de Hervormde kerk. GEREFORMEERDE GEMEENTE Oosterend 10.00 uur Dienst ROOMS-KATHOLIEKE KERK Den Bui#10.45uur Oosterend 9.30 uur Gezinsdienst

Texelsche Courant | 1981 | | pagina 11