Expositie keramiek ■wiwibmwi Xanadu marsiiiToo VVD-kamerlid op werkbezoek Concert jeugdfanfare uit Hoorn Blleenkomst Bloembollenkwekers Werkgroep naar „Windwerkdag" Dia-avond uitgesteld „WAT IK ZEGGEN WOU.." Honing Uitloting VW-obligaties Wijziging tijden Gyvo meisjesgym Paassamenkomst Brommer gestolen Bibliotheek gesloten pak even l de fiets voor die boodschap dichtbij De nieuwe tekenpen-perfectie „DE TOEKOMST" a. barkeepers(sters) b. kassière c. kamermeisjes Nachtbar „De Beerekuil" portier medewerkers. 3RIL VRIJDAG 17 APRIL 1981 TEXELSE COURANT PAGINA 3 1 Irene Maas exposeert de komende Iie weken met door haar zelf gemaakte enen vogels in de Scho/erie in Zuid- er/and. Irene Maas heeft zich met haar \ramische werk een zekere vermaard heid verworven. Hoewel ze van Texel komt, woont ze momenteel in Alkmaar. Haar werk is te koop bij Artima in Den Burg. De collectie omvat zowel be staande vogels als fantasievogels. orarrusche vogels van Ineke Maas, die de komende drie waken in de Schoterie to bezichtigen ijn. rdt de Dok m ged g ro Na de succesvolle bijeenkomst in lore snuari die was georganiseerd door de sela 'exelse vereniging voor weer- en ster- enkunde en waarbij een commissie w verd ingesteld om een werkgroep alter- de ratieve energie voor te bereiden is het en jinnenkort zover, dat aan de adspirant ni eden een voorstel zal worden gedaan ns >ver de oprichting. Voor de activiteiten van de nieuwe 'erkgroep heeft de voorbereidings- ommissie overleg gehad met de lande lijke Organisatie voor Duurzame Energie O.D.E.I te Amsterdam. De ODE is een 'ereniging, die het gebruik van zonne- Het VVD-kamerlid mevrouw Erika Verkerk-Terpstra komt vrijdag 24 april op werkbezoek op Texel. In gezelschap van bestuursleden van de plaatselijke VVD-afdeling bezichtigt ze om 10.15 uur 's morgens het Verpleeghuis in Den Burg. Om 11.30 uur bezoekt ze het poli tiebureau. Vervolgens gaat het naar de haven van Oudeschild waar ze na het gebruiken van de lunch in 't Pakhuus om 14.00 uur aan boord stapt van enkele kotters om belangstelling te tonen voor de Texelse visserij. Om 15.30 uur wordt tenslotte de electriciteits- centrale annex waterfabriek bezocht. Erika Verkerk-Terpstra zit sinds bijna vier jaar in de tweede kamer, waar ze zich in het bijzonder bezig houdt met sociaal-maatschappelijke problemen Zij dankt haar populairiteit echter vooral aan het feit dat zij destijds een bekend Nederlands zwemster was 's Avonds heeft mevrouw Verkerk een spreekbeurt over algemene politiek in Rebecca' in De Waal, aanvang 20.30 uur Deze avond is voor iedere belang stellende toegankelijk Op zaterdag 25 april wordt in de Burgemeester De Koninghal een con cert gegeven door de jeugd-fanfare van de muziekschool West Friesland uit Hoorn. Dit orkest (een van de 12 sa- menspelgroepen van genoemde mu ziekschool) bestaat deze zomer 10 jaar. Van 12 leden in het begin is de groep nu uitgegroeid tot meer dan 50 leden. Het grootste deel daarvan is afkomstig uit Venhuizen, waar dan ook de wekelijkse repetities worden gehouden. De leiding is in handen van mevrouw S. ten Oever-Stapel. Het orkest verblijft een weekend op Texel. Het programma voor deze avond vermeldt werken en arran gementen van in de harmonie- en fan farewereld bekende namen als Singer- ling, Laro, Vlak, Penders, Beek, Haut- vast en Huggens met solisten op tuba en trombone. Behalve dit jeugdorkest treden ook enkele ensembles tan de Texelse muziekschool (organi sator van deze avond) op, t.w. Betty's Rarhpestampers, het accordeon ensemble en een voor deze gelegenheid gevorm fluit/gitaar-ensemble. Het con cert begint om 19.30 uur, de toegang is gratis. De voor dinsdag 21 april aangekon digde dia-avond in de Hervormde kerk van De Koog is één dag uitgesteld. De diavoorstelling met dia's over Texel wordt nu gehouden op woensdag 22 april en wel om 20.00 uur. Plaats van handeling blijft de Hervormde kerk te De Koog. De toegangsprijs voor volwasse nen bedraagt ƒ1,50, voor kinderen 7 1,-. BAXVtN MkN LEZERS 8UTEN VERANTWOOROClUKXIO VON 0€ RE OA* TÉ energie, windenergie, energie uit bio massa, waterkracht, golf- en getijden- energie en aardwarmte wil bevorderen. Vorige maand heeft de ODE besloten om haar organisatie te verbreden door het instellen van (plaatselijke) werk groepen. Voor de Texelse werkgroep i.o. lijkt het aantrekkelijk om op deze ontwikkeling aan te sluiten;daarmee profiterend van kader en know-how van de landelijke club. Automatisch ont vangen de leden dan het nieuw te ver schijnen blad 'Alternatieve Energie' en de vereniging geeft daarnaast service in de vorm van adviezen en steun in het overleg met plaatselijke en landelijke bestuursorganisaties. Momenteel wordt gewerkt aan een nadere uitwerking van een voorstel van de Texelse voorbe reidingscommissie. Op een nader te bepalen datum in mei zal dan een op richtingsvergadering plaats kunnen vin den. Windwerkdag De voorbereidingscommissie atten deert op een tweetal manifestaties op het gebied van windenergie, die bin nenkort plaatsvinden en die ongetwij feld voor Texelse geïnteresseerden van belang zijn. Zaterdag 25 april is een 'Windwerkdag' in de Veemarkthallen te Utrecht, georganiseerd door de ODE. Vanaf 10.00 uur valt daar vooral voor zelfbouwers veel te beleven. Ook het bedrijfsleven is echter present met wat er op het ogenblik in Nederland aan molens te koop is. Op het terrein van voolichting o.m. hoe het nu staat het aansluitvoorwaarden op het openbare electriciteitsnet. Amusement is er ook: schrijver/dichter Hans Dorrestijn komt vrolijke liederen zingen en een curieus voertuig zal worden gedemonstreerd: de windmolenauto. De toegang is 10 gulden: vanaf station Utrecht gaan de bussen 9, 57 en 58 richting Veemarkt hallen. Conferentie Op 18 mei wordt (eveneens te Utrecht en georganiseerd door het Kon. Inst. van Ingenieurs, de Stichting Toekomst beeld der Techniek en het ECNIEen conferentie 'Windenergie in Neder land' gehouden. Het programma van deze conferentie die vooral is gericht op de 'professionals' in de energieopwek king en het openbaar bestuur, omvat onder meer technische en planologische aspecten van het windenergiebeleid. Geinteresseerden voor deze laatste bij eenkomst kunnen contact opnemen met de heer J. D. Roeper, Wilsterstraat 19 Den Burg, telefoon 2821. Voor deze conferentie is opgave vereist. Voor de zevende keer heeft de VW Texel 120 nummers uitgeloot van de 30-jarige obligatie-lening, Voor de opsomming van de uitgelote obligaties verwijzen we naar de advertentie elders in deze krant. De obligaties kunnen vanaf 1 mei bij de Amro Bank in Den 8urg worden verzilverd. Even een reactie op de ondernemers activiteiten van Semke de Haan. Van iemand die bedrijfsleider is geweest bij AH, zou je toch enige warenkennis mogen verwachten. Het is nog al wat om te beweren dat de honing die in de winkels wordt verkocht maar voor 50% uit pure bijenhoning bestaat. Gelukkig kun je nu bij Semke de Haan ('t is wel prijzig) honing kopen die voor 99% uit pure bijenhoning bestaat! Bij de Texelse imkers wordt géén kletskoek verkocht, maar wél honing die voor 100% 'bestaat' uit pure bijenhoning. Peter Smit (imker) De Waal. Ingaand 29 april geldt voor de meis- jesgymnastiek van Gyvo De Koog een andere regeling. Er wordt elke woens dagmiddag gegymd. Groep 1 van 13.30 tot 14.30 uur; groep 2 van 14.30 tot 15.30 uur; groep 3 van 15.30- tot 16.30 uur en groep 4 van 16.30 tot 17.30 uur. Op Goede Vrijdag vervallen de lessen; hetzelfde geldt voor de Paasvakantie. Donderdag 16 april In de Hervormde kerk van De Koog wordt een dia-avond over Texel gehouden, aanvang 20.00 uur. Entree 71,50; kinderen 71, In het NCRV-programma ,,Ja, natuur lijk" (Nederland 1, aanvang 19.30 uur) wordt aandacht besteed aan de Slufter op Texel. Zaterdag 18 april Vanaf 20.30 uur treden Liam en Deirdre op in de Scholerie in Zuid-Eierland. Zondag 19 april Van 11.00-13.00 uur worden in De Koog paasfestiviteiten gehouden door De Koog Promotion. Voor het programma zie het bericht met foto elders in deze krant. Maandag 20 april Van 9.30-12.30 uur heeft de sportvis sersclub een paaswedstrijd aan de dijk bij Oudeschild. De ..Paasrit" van De Blijde Rijders" start om 13.30 uur op de Bomendiek in De Waal. De Hondenvereniging Texel heeft een wandeltocht voor baas (gezin) en hond. Start tussen 10.00 en 10.30 uur. Inschrij ving vanaf 9.30 uur in de Worsteltent. Deelname gratis. Om 15.30 uur begint via Ned. I de her haling van de documentaire Sondermel- dung Texel, de opstand der Georgiërs. Om 22.00 uur begint via Nederland 2 een aflevering van Tros Aktua Special over het oceaanonderzoek van het NIOZ. Dinsdag 21 april Texelse bloembollenkwekers hebben een bijeenkomst in De Zwaan, aanvang 20.00 uur. O.a. bespreking van de Be schrijvingsbrief". Om 14.00 uur start bij De Schuilhut aan de Parnassiastraat in De Koog een ker- kentocht met eigen auto's. Van 14.00 tot 16.00 uur kan de N.H. kerk van Den Hoorn worden bezichtigd. Ook mogelijkheid om de toren te be klimmen. In de Hervormde kerk van De Cocksdorp geeft de heer Veldwisch een dia-avond over Texel; 20.00 uur. Om 15.35 uur begint in het raadhuis een openbare vergadering van de commissie voor openbare werken. De commissie voor welzijnszaken heeft een openbare vergadering in het raad huis, aanvang 19.30 vr. O.a. bespre king van de resultaten van het Buo- onderzoek, het sociaal plan en de aan stelling van een tweede jeugdwerker. Van vrijdag tot en met maandag staat het doek bol van muziek, zang en dans. Het gaat hier om de musical 'Xanadu' van regisseur Robert Greenwald. De hoofdrollen worden vertolkt door Olivia Newton-John en Gene Kelly. Het ver haal is als in andere musicals eenvoudig maar leuk. Sonny Malone (Michael Beck) een jonge kunstschilder worat onverwacht op straat gekust door een meisje (Olivia Newton-John) dat daarna op haar rolschaatsen weer verdwijnt. Sonny gaat op zoek naar haar en maakt dan kennis met Danny McGuire (Gene Kelly) die op het strand klarinet zit te spelen. Danny vertelt dat hij 35 jaar geleden eens een jazzclub had waar de groten op muziekgebied voor hun ple zier kwamen spelen. Zijn ideaal is nu weer zo'n club te beginnen maar hij kan geen geschikte ruimte vinden. Hij vraagt of Sonny hem daarbij helpen wil. Sonny ontmoet het meisje onverwacht. Zij stelt In dorpshuis de Oude ULO wordt een discussieavond gehouden over de woningbouwproblematiek. Tevens zal een discussiefilm vertoond worden. Aanvang 20.00 uur. Woensdag 22 april In de aula van het gebouw van de Rijks scholengemeenschap spreekt de heer H Leijdekkers voor de Vredesgroep onder het motto ,,Wat kunnen de mensen zelf tegen de bewapenings wedloop doen?" Tevens vertoning van de film ,,The Wargame", aanvang 20.00 uur. leder is welkom. In de Hervormde kerk van De Koog wordt een dia-avond over Texel gegeven. Entree 71,50; kinderen 71, Aanvang 20.00 uur. Donderdag 23 april De Plattelandsvrouwen van de afdeling Texel hebben in de LTS-kantine een avond die verzorgd is door het Wereld Natuurfonds; aanvang 20.00 uur. Van 14.00-16.00 uur biedt de N.H. kerk van Den Hoorn gelegenheid om het inte- Op tweede paasdag (20 april) is er in 'De Hollebol' te Den Burg een paas- samenkomst voor ieder. Er wordt om half elf begonnen met een kopje koffie. Daarna wordt gezongen en gesproken. Voor kinderen is er een kort verhaal. De Koninklijke Algemene Vereniging van Bloembollenkwekers, afdeling Texel organiseert op 21 april in De Zwaan een bijeenkomst. Op deze avond, die om 20.00 uur begint, zal de jaarlijke 'be schrijvingsbrief' besproken worden. Belangrijk punt in deze brief is het plan van Mr. De Jonge om te komen tot een algemeen handelscentrum. Een geel-bruine Peugeot bromfiets met verzekeringsplaatje STH 304 werd tussen vrijdag en dinsdag gestolen. De bromfiets was niet op slot gezet. rieur te bezichtigen en de toren te be- klimmen. i De Openbare Bibliotheek in Den Burg is vrijdag 17 april (Goede Vrijdag) de gehele dag gesloten. |IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIMIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIip IJIIIIIIIllllINIIlllllllmi zich voor als Kira, maar wil verder niets over zichzelf loslaten. Zij leidt hem naar een vervallen gebouw, waar vroeger worstelwedstrijden werden gehouden, dat volgens haar zeer geschikt is voor de plannen van Danny. Danny wordt erbij gehaald en na enige aarzeling is hij enthousiast. Kira stelt de naam 'Xanadu' voor en dat geeft voor Danny de doorslag. Xanadu zal het worden! Toegang alle leeftijden. Jungleboek Voor de jeugd staat de geheel Ne derlands gesproken tekenfilm 'Jungle- boek' op het programma. Een film die het verhaal vertelt van de Indiase jongen Mowgli, die bij zijn geboorte te vonde ling wordt gelegd. Mowgli wordt groot gebracht door een groot aantal schit terend getekende dieren zoals Baloe de Beer, Ka de slang, of koning Lowietje een swingende orang oetang en kolonel Hathi de olifant, maar er dreigt ook gevaar en wel door Shera Kahn de tijger. Na vele avonturen ontdekt Mow gli ook de mensenwereld, maar of hij daar ook voor kiest? Toegang alle leef tijden. v/h Langeveld en De Rooy bv Den Burg, Texel Hotel-Bar-Dancing De Koog, vraagt voor het komende seizoen vraagt voor de maanden juni, juli en augustus. Snackbar „'t IJsbeertje" vraagt Inlichtingen: (02228) 236, b.g.g. 659 of 513. AAN ONZE ADVERTEERDERS Adverteerders, die gebruik maken van de rubriek ,,Texe- laartjes" worden verzocht de kosten gelijk te voldoen. Bij het verzenden van een nota wordt voor deze kleine bedragen 72,50 administratie kosten in rekening gebracht. Administratie T.C. Voor de vele blijken van medeleven, bij het zo plot seling overlijden van mijn lieve man en onze zorg zame vader JOS BEERMANN zeggen wij u hartelijk dank. Moge allen, die hem heb ben gekend zich zijn le vensblijheid en hartelijk heid blijven herinneren. Nel Beermann Heemskerk, april 1981 Alle mensen, die mij verrast hebben met fruit, bloemen, kaarten en brieven, tijdens mijn verblijf in het ziekenhuis en bij mijn thuiskomst, hartelijk be dankt. Het was zo overweldigend, dat het mij on mogelijk is iedereen persoonlijk te bedanken. Fem van Dijk. Geprezen zij de Here, Dag aan dag draagt Hij ons; die God is ons heil. Ps. 68 20. Dankbaar en blij, dat de Here hen voor elkaar en voor ons heeft gespaard, hopen wij D.V. 24 april te gedenken, dat onze ouders, grootouders en overgrootouders J. Visser en R. Visser-Kalis 50 jaar getrouwd zijn. Den Burg: G. Visser M. Visser-Oosterhof Ria en Jaap, Rob en Roel Ina en Arthur Jellie en Jan Willem Jan VijfhuizenJaap Visser Oosterend: F. Visser J. Visser-Brouwer Rob - Marthy Marleen Den Burg: J. Visser M. Visser-Koorn Peter Ivonne Jelle Den Burg: S, Visser E. Visser-Fransen Susanne Martijn Jurriaan Den Burg: H. Tuntelder-Visser J. C. Tuntelder Marco Astrid Oosterend: A. J. Visser M. Visser-Stark Maartje Janneke Wilhelminalaan 98, Den Burg, Texel. Receptie van 19.00 tot 20.30 uur in de Raadskelder, Groeneplaats, Den Burg.

Texelsche Courant | 1981 | | pagina 3