Jozefschool sterkste hij schoolvoetbal Zwoegen voor het examen Jacht voer gevaarlijke koers Scouting Texel goed in regionale wedstrijden Vechtlustige jongen ingesloten Muren beklad R.P.F. Verleende bouwvergunningen Verkeerscontrole op vijf plaatsen J. Groen schipper strandreddingboot Radar op de „Ida Mary" Jaarvergadering Paardenvrienden Rectificatie PAGINA 4 TEXELSE COURANT DINSDAG 5 ME119 Na de voorronden en de finales op 1 mei is de Jozefschool uit Den Burg dit jaar het sterkste gebleken in de school- voetbalstrijd. Zowel het jongens als het meisjesteam van de Jozefschool be haalden een eerste plaats. Beide teams zullen Texel vertegenwoordigen in Hoorn op de Noordhollandse kam pioenschappen. Dit toernooi wordt op 6 mei gehouden. Het ging er in de voorronden al zeer spannend aan toe. Bij de jongens van de 'grote' scholen (4 leerkrachten of meer) ging de finalestrijd tussen de Thijsse- school en de school met de bijbel uit Oosterend, De laatste wedstrijd in deze poule zou de beslissing moeten bren gen. Via een 1—0 overwinning plaatste Oosterend zich voor de finale. De andere finalist zou de Jozefschool wor den. Deze plaatste zich vrij eenvoudig door de naaste concurrent, de CVO school met 4—1 terug te wijzen. Bij de jongens van de kleine scholen plaatsten zich de tweede teams van de CVO en de Thijsseschool. Het tweede team van de Thijsseschool zorgde voor het record van de dag door met 12—0 van de IJskaschoo! te winnen. Meisjes Bij de meisjes was het ook een zeer spannende zaak. In poule B van de 'grote' scholen eindigden de Luberti- school, CVO en de school met de bijbel uit Oosterend gelijk in punten en doel saldo. Via drie series strafschoppen plaatste de Lubertischool zich voor de finale, In de andere poule maakten de Jozefschool en de Drijverschool de dienst uit. Aan het eind van de rit had de Jozefschool één punt meer bijeen ge schopt dan de Drijverschool en mocht zich daarom finalist noemen. Bij de meisjes 'kleine' scholen werd het team van De Cocksdorp/Eierland reserve kampioen van Texel. In punten stond het gelijk aan de Daalderschool, maar een beter doelsaldo bracht de beslis sing. Finales Na een enerverende strijd tussen de jongens van CVO 2 en Thijsseschool 2 stond er nog steeds 0—0 op het score bord. Penalties moesten de doorslag gaan geven. Pas na de negende serie strafschoppen mocht Thijsseschool 2 de beker voor het reserve kampioenschap van Texel in ontvangst nemen. De finale tussen de Lubertischool en de Jozef school bij de meisjes was een gelijk opgaande strijd. Uit een onoverzichtelij ke situatie voor het doel scoorde de Jozefschool de kampioensgoal. Bij de jongens toonde de Jozefschool zich een completer team dan Oosterend. Via een 2—0 overwinning haalde de Jozef school het kampioenschap naar zich toe. Zowel de jongens als de meisjes van de Jozefschool zullen Texel op 6 mei vertegenwoordigen in Hoorn op de Noordhollandse kampioenschappen. Dankzij de hulp en medewerking van diverse voetbalverenigingen en van de scheidsrechters kan er terug gezien worden op een leuk toernooi. Tijdens de toernooidagen zijn er spullen blijven liggen. Als men spullen kwijt is neem dan even contact op met Albert Hoven tel. 02220-4350. Zondagmiddag voer de strandred- dingboot ,,lda Mary" uit, nadat de kustwacht had geconstateerd dat het zeiljacht „Astrix II" uit Warns (Fr.) gevaarlijk dicht bij de Eierlandse Gronden kwam. Vanaf de vuurtoren werd met de lamp gewaarschuwd dat het schip een gevaarlijke koers volgde. Het jacht (dat door vier Duitsers was gehuurd) draaide daarop bij, maar daar mee was het gevaar niet geweken, want het had wind en stroom tegen. Omdat het niet lukte met de radio contact te maken, ging de strandred- dingboot er om half zes opaf om de Duitsers aanwijzingen te geven. Om half acht was de Ida Mary terug op Texel. De Astrix II" was 's morgens samen met een ander jacht van Terschelling vertrokken, ondanks waar schuwingen van de politie aldaar dat de weersomstandigheden te slecht waren. Een uit drie groepen bestaande af vaardiging van Scouting Texel heeft een goede indruk gemaakt op de wed strijden die zaterdag en zondag werden gehouden in het sportcomplex ,,Quelderduin" te Den Helder. De jon gens moesten hun bedrevenheid tonen in allerlei .padvindersactiviteiten" zoals primitief koken, touwwerk, EHBO, roeien etc. De drie groepen van Texel (totaal 18 man van 11 t/m 14 jaar) eindigden respectievelijk als tweede, derde en zesde. Totaal deden 23 groepen mee uit de kop van Noord holland. De politie heeft vrijdag een Texelse jongeman aangehouden, die ervan wordt verdacht de belangrijkste gang maker te zijn van een straatgevecht dat zich in het centrum van Den Burg afspeelde. De jongen hoorde tot een groep, die slaags raakte met een aantal verpleegkundigen. Een uitvloeisel van de ruzie was dat de banden van de auto van de verpleegkundigen werden doorgesneden. Vrijdag werd geconstateerd dat on bekenden de muur hadden beklad van de wolwinkel en Boetiek 22 in Den Burg. Met viltstift waren letters op de witte gevels gezet. De volgende dag bleken er nog meer leuzen te zijn bijgezet, nu in viltstift van een andere kleur. Het is een vrij kostbaar karwei om de gevels weer schoon te krijgen. De politie sluit het niet uit dat de daders worden achterhaald. In het ingezonden stuk in de krant van 28 april onder het hoofd 'verkiezingen', worden enkele dingen gezegd over de Reformatorische Politieke Federatie. Misschien mogen we enkele aanteke ningen maken. Wij zouden een eigen visie op de Bijbel hebben. Wij hebben geen eigen visie op de Bijbel. De RPF laat de Bijbel voor wat hij is, zoals deze tot ons komt als Gods woord. En dat is de norm waar de RPF naar handelen wil. Van daaruit stellen we prioriteiten. Uit de paragraaf 'Herbergzaamheid en vreemdelingenbeleid', lichtten we het volgende. De RPF bepleit een verant woord opvangbeleid t.b.v. de vreem deling die in ons midden woont. Er zal naar gestreefd moeten worden om internationaal te komen tot een ge coördineerd vluchtelingenbeleid. Aan ontwikkelingssamenwerking worden 8 artikelen besteed. Onder meer, het instellen van een internationale ordening van het economisch leven waarbij ge poogd wordt alle arbeid, energie, pro ductie, consumptie en welvaart gelij kelijk in de wereld te verdelen. Er is een pagina vol over huis en erf. De RPF stelt dat eigen woning bezit voor iedereen tot een reële mogelijkheid moet worden. Gezinnen met lage inkomens moeten in de voor hen bedoelde woningwetwo ningen terecht komen. Abortus en euthanasie zijn voor de RPF zeer ernstge problemen. De afgelopen week hebben B en W 19 bouwvergunningen afgegeven aan de volgende personen en bedrijven. De heer N. van der Weide te Den Burg voor de bouw van een woning met garage aan de Beatrixlaan. B. C. Klippel te Oudeschild voor het verbouwen van een achterbar in het pand De Ruyter- straat 60. B. Penha te Den Hoorn voor het bouwen van een berging aan de Herenstraat. J. Rijk-van Amsterdam te De Koog voor de vergroting van de wo ning Duinroosstraat 9 in De Koog. J. Dijkshoorn te Oosterend voor de ver nieuwing van een garage-berging aan deStuifweg. C. A. Eelman te Oosterend voor het maken van een kap op zijn garage Vliestraat 6. N. Maat te Den Burg voor het plaatsen van een schut ting bij Kogerstraat 114a. R. W. N. Rijk te De Koog voor de vergroting van het woonhuis Duinroosstraat 15. C. Daalder te Oosterend voor de vernieuwing van een werkplaats aan Achtertune. B. J. Miedema te Den Haag voor de veran dering van het interieur van het pand Dorpsstraat 24b te De Koog. Het PEN voor het plaatsen van een transforma torstation aan de Schorrenweg. N. J. de Wit in Eierland voor de bouw van een ligboxenstal aan de Postweg nummer 37. D. A. van Niele-Smit te Lelystad voor het plaatsen van een fietsen berging bij het pand Bakkenweg 9. Drimmo Holding te Rotterdam voor het maken van een voorziening voor ven tilatie en rookafvoer in het pand Dorps straat 24a in De Koog. J. Boon te Den Burg voor het maken van een bijkeuken bij het pand Bernhardlaan 89. Het PEN voor het plaatsen van een transforma torstation aan de Postweg in Eierland. J. Dekker te Den Burg voor de ver andering van een slijterij/woonhuis Wittekruislaan 7. Gasbedrijf Texel te Culemborg voor het plaatsen van een gasreduceerkast aan de Bosrandweg bij De Koog. M. G. A. Blauw-Scholte te De Waal voor de verandering van een woonhuis tot winkel, De Ruyterstraat 26 te Oudeschild. Derden-belanghebbenden kunnen te gen deze beschikkingen ingevolge de wet AROB een bezwaarschrift indienen. Nadere informatie hierover is verkrijg baar bij de gemeentesecretarie, afdeling algemene zaken, kamer 209. Het zijn zaken van leven en dood. En niets minderl Het gaat hier in beide gevallen om het ter dood brengen van mensen. En niets minder. Wij belijden dat het God is die over leven en dood beslist. En aan ons geeft hij het gebod: Gij zult niet doden! En wie zegt: ik geloof niet in God, dan nog is hij niet vrij, want krachtens de algemeen men selijke rechtsorde geldt evenzeer dat men een ander niet van het leven mag beroven. Wie toch doodt, overschrijdt een grens. De grens n.l. dat het rechts bestel omver wordt geworpen. We be treden een hellend vlak. De geschiede nis heeft dit bewezen. Wie abortus vrij geeft zet de deur open voor euthanasie. Het is bekend dat artsen onder het be wind van Hitier zijn begonnen met abor teren en euthanasie met 'goede bedoe lingen'. Spoedig volgde daarop experi menten met de afgedreven vrucht, met gevolg: de eerbied voor het leven is weg. Zoek geraakt tot in de gaskamers toe En de menselijke nood dan? Het meisje, dat tegen haar wil zwanger is en thuis in moeilijkheden is gekomen. Wat moet die? En nu noemen we maar één van de noodsituaties. Nu klinkt dit misschien wel hard. Doch het is in wezen een ontzagwekkende situatie. Hier zijn twee mensen in nood, a. de moeder en b. het ongeboren kind. Is doden van de ene partij nu de op lossing? Je vraagt je af we zijn bewogen over het doden van, laten we nu maar eens zeggen, zeehondjes. En terechtl Maar wat bekommeren we ons om die ongeboren levens? Een veelvoud van alle inwoners van Texel wordt jaarlijks vernietigd. Waar zijn we mee bezigl?? Er zijn 100.000 gastgezinnen in Nederland die beogen de vrouw in nood op te vangen. Zij kan daar tijdens en na de zwangerschap in huios komen. Er wordt naar een daadwerkelijke oplos sing gezocht voor mensen in een nood situatie. Hier staat de RPF volledig achter! J.J. van de Berg, Oosterend. De politie heeft donderdagmiddag op vijf plaatsen een verkeerscontróle gehouden: in De Cocksdorp, Ooster end, Den Burg, Oudeschild en op de Pontweg. Daarbij werden diverse bekeuringen uitgedeeld. In maar liefst acht gevallen werd gereden met gladde banden. Verder werd een lekke uitlaat gesig-. naleerd en één chauffeur toonde een rijbewijs dat zijn geldigheid al had ver loren. In drie gevallen werd geen gebruik gemaakt van autogordels en van de fietsers die werden aangehou den hadden er drie geen bel. Dezelfde dag werd een 17-jarige tractorchauffeur aangehouden, die niet over het vereiste trekkerbewijs beschik te. De heer J. Groen (33) uit De Cock: dorp is door de KNZHRM aangesteld a schipper van de strandreddingboot 'Ida Mary'. Hij is opvolger van de het A. Boon die te kennen heeft gegeve deze functie te willen neerleggen. H blijft wel beschikbaar als reserve bi manningslid. De bemanning van de ld Mary bestaat thans verder uit Geri Moens (motordrijver), M. de Riddt reserve-schipper), Paul Kikkert (tract: drijver en reserve motordrijver), Maarte Boon, Teun den Braven en Pieter Ja Stolk (opstappers). De strandreddingboot Ida Mary voorzien van radar, waardoor voorta; bij slecht zicht beter kan worden o getreden. Binnenkort zal ook de m: bilofooninstallatie van de Ida wordi uitgebreid met enkele portofoons waa door bemanningsleden die het sch verlaten om bijv. op een ander schip stappen of het wad opgaan, in konta blijven met de strandreddingboot. De Vereniging voor Vrienden van h Paard heeft vrijdagavond 22 mei i jaarvergadering in „Rebecca" in Waal. Naast de huishoudelijke punti vermeldt de agenda een spreekbei van de heer A. Heineken, voorzitt van de Bond van Hengstenhouders i bestuurslid van de UTV. Marathon De vereniging houdt weer een mar thon en wel op zondag 17 mei. W mee wil doen moet zich vóór 11 m opgeven bij mevrouw Bakker-Witti telefoon (02226) 464. Als gevolg van onjuiste informal van het raadhuis, is een fout gesli pen in het stuk over de problemen ror de nachtvergunning van disci dancing „Question". De protesteren! buurtbewoners hebben de Raad State alleen gevraagd om schorsiii van de nachtvergunning en'hebbért'i bouwvergunning niet aangevochtei Tijdens de zitting werd duidelijk dat verzoek om schorsing overbodig wi en dat de heer E. Stiekema de Arol procedure moet afwachten, wat ande half tot twee jaar kan duren. Sinds vrijdag gaat het er in het gebouw van de Rijksscholengemeen schap spannend toe, want de eindexa mens zijn begonnen. Totaal 179 kan didaten onderwerpen zich aan deze be proeving; 86 voor het diploma Mavo 4, 44 voor Atheneum, 40 voor Havo en 9 voor Mavo 3. Vorig jaar kwamen ongeveer evenveel kandidaten op en in 1982 zal het zeker niet minder zijn, want de groei van het aantal leerlingen aan de RSG is nog niet tot staan gekomen. Op de foto ziet men Havo-kandidaten in de gymzaal bezig met het onderdeel Nederlands opstel, waarbij gekozen kon worden uit actuele onderwerpen zoals de 27 Mc- rage, gif in de grond, kinderen ja of nee, e.d. Het meest masaal is de drukte a.s. vrijdag als 163 leerlingen van Havo, VWO en Mavo 3 tegelijkertijd examen Duits en Engels doen en dan een plaatsje moeten vinden in de gymzaal een dubbel leslokaal. De examens vol trekken zich in doodse stilte; aan he heel bijzondere sfeertje wordt ook bij gedragen door de maatregelen die zijl gericht op het voorkomen van spieken Dat houdt onder meer in dat voort durend wordt gesurveilleerd en dat eet leerling die bijv. van het toilet gebrul moet maken, wordt begeleid. Toch is het overdreven om te zeggei dat de leerlingen onder ondragelijk spanning staan, want het verkrijgen vat Het begeerde diploma hangt sinds kot niet uitsluitend meer van het examen at Tussen oktober en april is ook eet schoolonderzoek gehouden en de be vindingen daarvan zijn even be/angriji a/s het eigenlijke examen. Bovendiet heeft een kandidaat die niet slaagt he recht om over een maand in twei vakken herexamen te doen. Op vrijdag t juni is in ieder geval alle leed geleden, want dan is de feestelijke diploma uitreiking.

Texelsche Courant | 1981 | | pagina 4