Promotie voor Texel 1 Verdiende overwinning voor Texelse Boys Oosterend speelt gelijk tegen woudla (2 - 2) i afrQ 9q zaalvoetbaluitslagen Zaalvoetbalprogramma Veertien jaar langs de lijn Voetbaluitslagen Badmintonclub houdt Mix-toernooi Adelbert ingepakt door Boys-dames Goed resultaat voor Texelse crossers Flinke inzet De Koog levert winst op KSMT 2 spéélt gelijk Texelse wielrenners deden mee aan „Jan Jansen "-tijdrit HET IS GEDAAN 19 DINSDAG 5 ME11981 TEXELSE COURANT PAGINA 5 s Door verlies van het Zaanse QSC bij FVC in de vierde klasse D is deze ploeg gedegradeerd naar de hoofdklasse Noordholland. Daar de degradatie van een Zaanse ploeg in deze afdeling automatisch inhoudt dat nummer drie van de hoofdklasse promotie maakt, kon Texel, ondanks het 0—2 verlies bij RKEDO in de Goorn, toch feestvieren. Texel dat vorige week door de winst op Watervogels met 28 punten reeds vast op deze zo belangrijke derde plaats stond, verloor zijn laatste competitiewedstrijd in de afdeling verdiend. De gedachten van de spelers waren waarschijnlijk meer bij de wedstrijden in 4D als op het veld. Texel opende hoopvol. Met snelle aanvallen werd de verdediging van RKEDO onder druk gezet. Deze druk resulteerde in een aantal schoten van Plaatsman en Uriot. Vooral het schot van Plaatsman had beter verdiend. Stijlvol redde de doelverdediger van RKEDO. Na dertig minuten ebde de druk van Texel weg en nam RKEDO het initiatief over. Door veel feller storen en harder werken van de tegenstander moest Texel terug. In de 38e minuut schoot de mee opgekomen voorstopper van 30 meter onhoudbaar in de kruising. Na de rust realiseerde Texel zich, als potentiële vierde klasser, dat het uit een ander vaatje moest tappen. Met W. brons in de spits en L. Uriot op geschoven naar het middenveld voor de met een blessure uitgevallen H. Groen, lukte het Texel om meer greep op de wedstrijd te krijgen. Geen kansen Echte uitgespeelde kansen kwamen er niet. Wel waren er mogelijkheden voor W. Brons die een voorzet van Uriot net over kopte en van R. van de Stap die een foute uittrap oppikte maar alleen voor de keeper miste. Nadat een aantal vrije trappen voor Texel, op de rand van het strafschopgebied, wat mogelijkhe den hadden opgeleverd, kreeg Texel met nog 10 minuten te spelen de genade klap. De zeer beweeglijke spitsen, de gebroeders Keizer, maakten handig ge bruik van het opschuiven van Texel. Met een snelle counter besliste Jos Keizer de wedstrijd door de bal over de uitgelopen Charles lepenburg te lobben. Verdiend Texel dat de promotie verdiend heeft door een zeer constante serie wed strijden in het midden van dit seizoen speelde een wat minder slot. Van de laatste drie wedstrijden werden er twee verloren. Uit de elf thuiswedstrijden werden niet minder dan 19 doelpunten gehaald (1 gelijk, 1 verloren, 9 ge wonnen). Uit werden zes partijen verlo- Afdeling Noordholland: RKEDO-Texel Oosterend-Woudia Tex. Boys-Berkhout De Koog-Dess Geelzwart 2-Texel 2 Texel 3-JVC 3 Zeemacht 3-Oosterend 2 Oosterend 3-Kaagvogels 4 WGW 7-Tex. Boys 3 Texel 4-Geelzwart 6 Geelzwart niet op gekomen. Helder 7-Texel 5 Watervogels 7-De Koog 2 Call.oog 4-Oosterend 4 Cocksdorp-Dynamo Junioren: Tex. Boys A1-BKC Al ren en één gelijk gespeeld. Texel zal komend seizoen moeten bewijzen in de vierde klas thuis te horen, maar dan zal het peil van de sterke wedstrijden, begin dit jaar, echter constant aanwezig moe ten zijn. Dit jaar zal het badmintonseizoen eerder afgelopen zijn als gevolg van de sluiting van sporthal „Ons Genoe gen". Vanaf 18 mei is de hal gesloten in verband met het leggen van de nieuwe vloer. Maandag 11 mei houdt de badmin tonclub daarom een mix-toemooi voor haar leden als afsluiting van het seizoen. Leden, die mee willen doen, kunnen zich opgeven tot maandag 11 mei tot 12.00 uur bij Margriet Reij, telefoon 2345. Grensrechter Peter de Brok 'vlagde' zondagmiddag zijn laatste wedstrijd bij het eerste zondagteam van Oosterend. Veertien jaar lang stond hij langs de lijn in uit- en thuiswedstrijden. Trouwe en hard werkende vrijwilligers zijn voor een voetbalclub even belangrijk als goede spelers. Grensrechter zijn is daarbij niet het meest dankbare werk. Vaak commentaar van het 'eigen'publiek en de eigen spelers. Om nog maar te zwijgen van het 'beste stuurlui aan wal'-gekrakeel van overkantse supporters. Peter de Brok had er echter lol in en vatte zijn taak serieus op. Daarvoor kreeg hij na afloop van de wedstrijd zondagmiddag enkele cadeaus van spelers en bestuur. Het SVO-be- stuur zal De Brok op de leden vergadering voordragen als ere-lid. De ex-grensrechter gaat nu na een lange voetbalcarrière bij SV Texel en het vlaggewerk bij Oosterend zelf eens achter het hek staan om de jongens aan te moedigen. Zaterdag 2 mei 1981 Afdeling Noordholland: JVC 4-Tex. Boys 2 3-0 SVO/Z 2-SVAP 3 4-0 Junioren: Oosterend A1-Dirkshorn A1 3—3 Winkel A1-De Koog A1 4-1 Oosterend C1-Succes C1 1 1 Oosterend C2-Watervogels C2 6—1 Hollandia B1-Texel B1 3-2 Hollandia B2-Texel B2 5—2 Hollandia Cl-Texel C1 13-0 Hollandia C2-Texel C2 6-0 Pupillen: Afdeling D: Cocksdorp D1-Texel D1 3—3 Oosterend D2-Tex. Boys D2 3—3 Afdeling F: Tex. Boys F2-Texel F4 1—0 Zondag 3 mei 1981 2-0 2-2 2-0 3-1 2-0 8-2 6-2 4-0 2-1 0-5 7-2 0-4 1-9 1-1 Dames: Tex. Boys-St. Adelbert 10-0 De laatste thuiswedstrijd heeft Texel se Boys twee punten opgeleverd door een 2—0 zege op Berkhout. De Boys toonde zich over het algemeen feller dan de tegenstander en voetbalde in beide speelhelften een goede partij. Het blessureleed bij de Boys was niet bepaald afgenomen, zodat wederom een oude bekende zijn rentrée maakte: Willem van Heenvaarden. Hij speelde geen slechte partij, maar zakte door conditiegebrek in de tweede helft terug. Tevens stonden de A-junioren Edo Witte en Alfred Bakker weer in de basis. Voor beiden werd het een succesvolle wedstrijd. De Texelse Boys A1 onder vond van dit gemis nauwelijks kinder, daar het knap met 1 1 gelijkspeelde tegen koploper BKC A1. Gesteund door een flinke rugwind opende Texelse Boys met een offensief dat de gaten in de Berkhout defensie blootlegde. Han Pastoor en Alfred Bak ker haalden echter geen rendement uit de geboden kansen. Berkhout kwam In een bijzonder eentonige wedstrijd heeft het dameselftal van Texelse Boys het met 10 dames spelende St. Adelbert met een 10—0 nederlaag naar huis gestuurd. Door deze overwinning blij ven de Boys dames het kampioenschap in eigen hand houden. Deze eerste plaats kan zondag a.s. behaald worden door een overwinning in de uitwedstrijd tegen Schellinkhout. In deze wedstrijd werd een zwak spelend St. Adelbert volledig uitge speeld door een soepel draaiend Boys elftal. Uit een goed genomen corner van Carolien Rey opende Anita Witte de score door deze goed in te koppen. Hierna werd de score regelmatig opge voerd tot een 5—0 ruststand. Ook na de rust was het St. Adelbert doel voort durend onder druk van de Boys dames en werd de voorsprong verder opgevoerd tot een 10—0 eindstand. Slechts zelden slaagde St. Adelbert er in een tegen aanval op te zetten, welke dan gemak kelijk door de Boys achterhoede werd opgevangen. De doelpunten in deze wedstrijd werden buiten een eigen inzet en een gemiste penalty van Gerie Commandeur gescoord door Anita Wit te 3 keer, Nicolien Keijser 5 keer en Carolien Rey 1 keer. Supporters die zondag mee willen om de dames aan te moedigen in hun beslissende wedstrijd kunnen dit tot vrijdag opgeven bij Theo Witte, tel. 3704, dit in verband met het aantal plaatsen in de bus. bijna niet aan aanvallen toe. Toch ont kwam Texelse Boys aan een achter stand. Koos Witte verslikte zich in de bal en zag vervolgens opgelucht dat de Berkhout aanval het gevoel voor rich ting totaal miste. Aan de andere kant kreeg de Boys intussen voldoende kan sen. In de 30e minuut wilde Alfred Bakker het 'te' mooi doen toen hij tweemaal achtereen alleen voor de kee per verscheen. Aantrekkelijk Voor de toeschouwers was het spel aantrekkelijk genoeg, vooral ook omdat er goed gecombineerd werd. Pas na de thee slaagde de Boys er in een goal te forceren. Alfred Bakker brak door in het strafschopgebied en zette op maat voor aan een tegenstander die geen moeite had zijn eigen doelman te passeren. Berkhout kon zich ook met de wind mee geen kansen scheppen; het werd slechts even gevaarlijk bij een reeks hoekschoppen. Bij de Boys liep het alle maal wat vlotter, al resulteerde dit niet meer in veel kansen. Tien minuten voor tijd besliste de op hol geslagen Nico Zoetelief de wedstrijd. Een afgeslagen aanval bracht hem plots aan de rech terkant in balbezit. Met een aantal pas seerbewegingen schoot hij van dichtbij 2—0 in. De return is volgende week in Berkhout. Afgelopen zaterdag werd in Den Helder een openingscross verreden, waaraan 18 Texelaars deelnamen. Om dat de aangebrachte springschansen erg hoog waren was het parcours moei lijk maar spectaculair. In de 50cc junioren moest Ruud Keijser het dit keer als enige Texelaar waarmaken. Hij finishte in de finale als zevende. In de 125cc junioren deden 14 Texe laars mee waarvan er acht naar de finale gingen. Ze finishten als volgt: derde Jan Grisnigt, zevende, Nico Bakker, achtste Remco de Beer, twaalfde Willem Boer- sen, twintigste Rienk Platte, eenen twintigste Arie Eelman en tweeëntwin tigste nieuwkomer Leo Schilling. Albert Keijzer kwam in de finale ten val. In de 125cc senioren deden Carlo Witte en Rob Venneman mee. Ze moesten in deze klasse meerijden omdat ze vorig jaar in het eindklassement bij de eerste 10 waren geëndigd. Carlo Witte werd veertiende. Rob Venneman vijf tiende. In de 250cc deed één Texelse cros sers mee. Niels Koorn kon in deze klasse na een zware strijd in de finale als vijfde eindigen. Oosterend is er in geslaagd ook tegen Woudia een puntje te pakken. De Oos- terenders zijn de gehele competitie thuis ongeslagen gebleven wat een goede prestatie genoemd mag worden. SVO stond voor de rust al voor met 2—0 via goals van Johan de Waard Na rust echter was Woudia veel sterker en Oos terend mocht blij zijn dat de Woudia aanvallers zo slordig met de kansen om sprongen. Vlak na rust kwam Woudia al terug tot 2—1 en pas vlak voor tijd scoorde de ploeg de verdiende gelijk maker. Oosterend speelde de eerste helft een uitstekende wedstrijd. Via goed opge zette aanvallen werd Woudia onder druk gezet. Vooral op het middenveld waren de Oosterenders veel sterker. Woudia zelf kon aanvallend aanvankelijk bijzon der weinig. Al na een kwartier spelen nam Oosterend de leiding. Een uit stekende corner van Bep Vonk werd fraai door Johan de Waard ingekopt. Daarna kregen de Oosterenders een serie doelrijpe kansen, maar de afwer king liet te wensen over. Pas tegen de rust had opnieuw Johan de waard succes. Via goed voorbereidend werk van Gerard Legierse scoorde de Ooster end aanvaller met een strak schot. Oosterend ging dan ook rusten met een dikverdiende 2—0 voorsprong. Man en macht Na rust een totaal ander spelbeeld. Door een grote inzet heeft De Koog een verdiende 3—1 overwin ning behaald tegen DESS. De Koog nam verrassend snel de leiding door de sterk spelende Dick Oudendag, die een voorzet van Cor Kuip inkopte. De gewijzigde Koger voorhoede, bestaande uit Paul van Exel, John List en Dick Oudendag, stichtte veel gevaar in de defensie van DESS. Door het enthousiaste aanvalsspel van De Koog verslapte de concentratie in de verdediging even, waardoor de DESS-midvoor zijn ploeg op gelijke hoogte kon brengen: 1 1. De Koog bleef jagen op de overwin ning, want alleen een overwinning zou De Koog van de onderste plaats af helpen. De keeper stond het succes van De Koog nog in de weg bij harde schoten van Paul van Exel en Dick Oudendag. Het meeste gevaar van Dess kwam vooral van de linkervleugel, waar de linksbuiten in het begin te veel ruimte genoot. Later werd hij door Wally van Beel volledig „ingepakt". Vlak voor de rust kreeg Cor Kuip nog een mooie scoringskans toen hij alleen op de keeper af kon gaan, omdat de verdediging bleef staan wegens ver meend buitenspel. Cor schoot iets te gehaast, waardoor de bal naast ging. In de tweede helft, met de wind in de rug, kon De Koog nog meer druk uitoefenen, mede door de verre uit trappen van Keeper Dekker. Noodrem De DESS-defensie moest regelmatig aan de noodrem trekken om de snelle Texelse voorhoede af te stoppen. Uit deze vrije trappen ontstonden goede scoringskansen, waarvan Ger Bongers er een met een doelpunt be kroonde: 2—1. Het was Paul van Exel die aan alle spanning een einde maakte en de eindstand op 3—1 bepaalde. DESS kreeg in deze tweede helft praktisch geen scoringskansen. Het meeste gevaar ontstond uit de hoek schoppen. In de slotfase viel Dick Oudendag ge blesseerd uit en werd vervangen door Willem Oosterhaven, die nog een mooie kans kreeg op 4—1. Zijn schot ging echter rakelings over. Het bleef 3—1 en trainer Monsma roemde het team terecht om de grote inzet, waar mee De Koog de overwinning behaald had. Woudia zocht met man en macht de aanval. De ploeg had één punt nodig om de dreigende degradatie te ontlopen en dat was in de tweede helft duidelijk te merken. Oosterend liet zich terugdrin gen en de ploeg kreeg het in verde digend opzicht bijzonder moeilijk. Al vlak na rust moest Oosterend doelman Roel Veldman al zijn kunnen tonen toen hij een hard schot van Wijster over de lat tikte. Even later was het toch raak. Een vrije schop draaide met behulp van de harde wind in de uiterste hoek. Woudia rook zijn kans om een zo fel begeert gelijkspel in de wacht te slepen. Oosterend werd onder druk gehouden en Woudia kreeg tal van kansen. Met veel geluk slaagden de Oosterenders er echter in de voorsprong heel lang vast te houden. Pas vlak voor tijd slaagde Woudia er in de verdiende gelijkmaker te scoren. Via doelman Roel Veldman belandde de bal tegen de lat. De terug springende bal werd knap ingeschoten door Ploegsma. Vlak daarop maakte de scheidsrechter een einde aan de wed strijd en beide ploegen konden tevreden zijn met de uitslag. Woudia ontliep de degradatie terwijl de Oosterenders een knappe vierde plaars op de ranglijst behaalden. In de tweede klasse zaalvoetbal liet één van de koplopers. Oosterend 5, een kostbaar punt liggen door 5—5 tegen KSMT 2 te spelen. Oosterend 5 begon sterk en wist een 5—0 voorsprong op te bouwen. Hierna verdween de concen tratie bij Oosterend en nadat het ook nog een penalty onbenut had gelaten, kwam KSMT 2 sterk terug. Via vier doelpunten van Jos de Wolf en één van Hans Witte kwam KSMT tot een 5—5 gelijkspel. Rabo wist Gempo goed tegenstand te bieden, maar Gempo was nu eenmaal de betere ploeg en de 5—3 overwinning was verdiend. Eén punt boven Gempo op de bovenste plaats staat Oosterend 4. Dit team behaalde zijn grootste over winning van dit seizoen door Nioz 2 met 8—1 te verslaan. Woensdag ontmoeten Oosterend 4 en Gempo elkaar met als inzet de bovenste plaats. Jelleboog maakt ook nog kans. Tegen ZDH 3 speelde men erg gemakkelijk en mede dankzij drie doelpunten van topscorer Arie Eelman wist men een 6—0 over winning te behalen. In de derde klasse speelden De Koog 1 en 2 tegen elkaar. Een eerste team hoort zo'n wedstrijd te winnen en bij De Koog gebeurde dit dan ook zodat het eerste het tweede met 3—1 versloeg. Oosterend 6 wist van KSMT 3 te winnen omdat men rustiger bleef. De gehele wedstrijd was het spannend maar het bekeken spel van Oosterend leverde een 2—1 overwin ning op. Dubbeldik 4 speelde tegen Texel 2 zijn laatste wedstrijd. Dubbeldik 4 won deze partij met 7—2 en heeft dit seizoen slechts één verliespunt geleden. In 18 wedstrijden scoorde men 127 maal en kreeg men 21 treffers te incasseren. Woensdag (morgen) speelt JKM 2 wederom een promotiewedstrijd die minder eenzijdig lijkt te worden dan de vorige wedstrijden. Om 19.30 uur wordt gespeeld tegen ZOB/Hospital 2, een team dat evenals JKM 2 nog geen punten behaald heeft. Entree voor deze wedstrijd f 1,— JKM 1 staat bovenaan in de ranglijst samen met de tegenstander van vorige week Marmag, waarbij een 2—2 score behaald werd. Tweede klasse: Jelleboog-ZDH 3 6-0 Nioz 2-Oosterend 4 1 —8 KSMT 2-0osterend 5 5—5 Gempo-Rabo 5—3 Derde klasse: Oosterend 6-KSMT 3 2—1 De Koog 1-De Koog 2 3—1 Dubbeldik 4-Texel 2 7—2 Op Koningii ïedag namen 17 renners en rensters van Wielervereniging Texel deel aan de induvidueie tijdrit om de Jan Janssen Trofee. Op het parcours te Huisduinen. In een straffe wind en met miezerige regen moest elke deelnemer de verplichte 16 kilometer zien te vol brengen. De weersomstandigheden maakten het tot een zeer zware wed strijd waarvoor de renners al hun krach ten moesten aanwenden om een goede tijd te kunnen neerzetten. Ook voor het publiek waaronder de meegekomen Texelse supporters was het verre van aangenaam. De sfeer in en om de wedstrijd was echter erg goed zodat iedereen toch tot het einde bleef. De Texelaars hebben zich goed in de prijzen gereden. Bij de dames stond Coby Koorn lange tijd bovenaan in het klassement met Margriet Barhorst op de tweede plaats. Uiteindelijk zag de Gro ningse schaatsenrijdster Alida Pasveer (zoals wel verwacht) kans om zich met de beste tijd als eerste te klasseren. Coby en Margriet kwamen daardoor op een voortreffelijke tweede en derde plaats. Jopie Zijm eindigde in deze poule als negendeen Marleen Terwindt moest uitvallen door een lekke band. In de B-groep (renners boven 35 jaar) behaalde Jan Huydink een goede tijd waarmee hij als 19e op de ranglijst kwam en Uwe Smit eindigde in deze groep als 30ste. Bij de renners beneden 35 jaar gingen 11 Texelaars van start. Er was een zware concurrentie door de deelname van mensen als Nederlands kampioen Hans van der Sloot en beken de schaatsers als Arie Eriks en Klaas Vriend. Toch brachten de Texelaars het er prima af. Leen van Elk reed zich in de prijzen door een derde plaats voor zich op te eisen. Jan Buis werd 39e. Jos Huisman 43e, Cees Boks (die het laatste gedeelte op een lekke band reed) 56e, Paul van Arnhem 61e, Simon Appel 67e, Gerard Koorn 69e, Douwe Dros 73e, Mark Bakelaar 76e en Barend Bakker 82e. Het totale aantal deel nemers aan de strijd bedroeg 180 zodat de Texelaars zich goed klasseerden. Kees Riemers viel uit door een lekke band. De prijzen werden persoonlijk uitgereikt door oud-Tour de France winnaar Jan Janssen. Hij prees de fiet sende voorzitter van de Wielervereni ging Texel met zijn knappe prestatie en roemde de trainingsmogelijkheden op Texel. Woensdag 6 mei: 18.00 u. Cafeetje-ZA Veldman 18.45 u. Ratronics 1-Bremakker 19.30 u. JKM 2-ZOB/Hospital 2 20.30 u. de Koog 2-KSMT 3 21.20 u. Tex.Boys 3-Slufterhoek 22.05 u. Oosterend 4-Gempo Zaaldienst: Rab. Donderdag 7 mei: 19.00 u. Question 2-Jelleboog 19.45 u. Nioz-Amro 20.35 u. Rab-Mok 21.20 u. ZDH 3-Tex.Boys 2 22.10 u. ZDH 2-Oosterend 5 Zaaldienst: Question. Vrijdag 8 mei: 20.00 u. Texel 2-Rab 2 20.45 u. Oosterend 5-ZDH 2 21.30 u. KSMT 2-Rabo 22.15 u. Am. Looyer-Tex.Boys Zaaldienst: Nioz. Het derde zondagelftal van Oos terend is kampioen. Dit team be staande uit een flink aantal vete ranen en enkele talenten voor de toekomst speelde een overtuigend seizoen. De heren krijgen nu even rust. v.l.n.r. Wim van der Linde, Willem Keijzer, Piet de Vries, Klaas de Vries, Doede de Vries, Willem Kuyper, Hans van Beek, Biem van Leeuwen, Eduard Bosch, Barend Verijzer, Benno Beuving, Piet Beu- ving en 'last but not least' mentor Rinus Mosk.

Texelsche Courant | 1981 | | pagina 5