APRIL VEEL TE DROOG mé Voor het weekend J HET WEER OP TEXEL IN DE AFGELOPEN MAAND DOOR DIRK VINKE fer.r.1- Jonge kampioenen bij de Boys Ronald Kramer won wielerwedstrijd Zwemmarathon en kampeerweekeinde van zwemclub Tevoko wint van Dinto Slotavond Gilde over „geluk" T rombosedienst Handelsregister Bijzondere dienst Den Hoorn Zuigelingenbureau van 9 en tö mei 1981 w I Groene Kruis Dierenartsen I Rijkspolitie Noodslachtingen Kerkdiensten 'BIJDAG 8 ME11981 TEXELSE COURANT PAGINA 13 mooie weer in de eerste twee decades iets boven normaal, de gemiddelde maximumtemperatuur bedroeg 8.2 gr. normaal 7.6 gr., de gemiddeld minimum 4.7 gr. normaal 4.4 gr. Met 34.4% was noordoost de meest voor komende windrichting. Het gemiddeld weercijfer kwam op een 6. Verder was het deze maand iets meer dan half bewolkt nl. 53,8%; op drie dagen viel hagel, op twee sneeuw, op acht dagen regen en op zes dagen was het mistig, waarbij op de 10de zichtbaarheden van slechts 20 meter voorkwamen. Tot slot kwamen er drie nachten met vorst voor. 1 2 34 s 6 1 8 0 1 jt'. (?.lioi t jtsfif 'i o 1 Het weer in de afgelopen maand is in oofdzaak bepaald door drie hoge- Iruk-gebieden, waarvan de eerste /vee van Ijsland via ons land naar cen- •aal Europa trokken. Dit leidde er bij ns toe dat we rijkelijk van zonneschijn verden voorzien, uitgezonderd de erste vijf dagen toen op uitgebreide chaal bewolking optrad afkomstig van e Oostzee. Op de grafiek is duidelijk te ien dat de temperaturen door deze be- lolking nog werden gedrukt, maar sen de zon zijn invloed begon te laten oelen, liepen de temperaturen flink ip. Een maximum werd hierbij levormd op de 11de, toen een kleine ichtdrukdaling tussen de twee ogedrukgebieden voor een tijdelijke anvoer van zachtere lucht zorgde, de temperatuur liep toen 's middags bij zuidwesten wind op tot 21 graden. Anders werd het in de derde decade, het tweede hogedrukgebied was in oostelijke richting weggetrokken en de weg leek vrij te zijn voor een volgende, die zich al zuidwest van IJsland. Maar de trekrichting blokkeerde en het stelde zich stationair op. Hierdoor kwamen wij in een noordelijke stroming terecht die geheel west-Europa van koude po laire lucht voorzag. De temperaturen bleven hierdoor rond de 10 graden steken, en in de nacht van 23 op 24 werd zelfs 3 graden vorst gemeten. Ook kregen we na tijden weer wat neerslag (we waren er zelfs blij mee). Maar door de sterk onstabiele opbouw van de lucht was het een nogal winters gezicht om hagel en sneeuw naar beneden te zien komen. Dit was het geval op de 20ste, 22ste en 23ste. Zeewatertemperatuur Werd vorige maand in dit artikel nog gewezen op een lichtpuntje in de vorm van het ongeveer 2 graden warmer zijn dan normaal van het zeewater, door de aanvoer van de koude lucht in de laatste decade is deze temperatuur- winst alweer geheel verdwenen. In de eerste helft van april was de temperatuur verder gestegen tot 10 gra den. Maar eind deze maand was dit teruggebracht tot 7 graden. Na de rekordmaand maart is april ook al bijzonder: de neerslag deze maand bedroeg niet meer dan 10 mm. tegen een normaal van 39 mm. De tempera tuur kwam in hoofdzaak door het Luchtdruk 775 in mm Temporntuur Bewolking in okta's Wind snelheid in Beaufort Mist d Trop. n. Onweer ys/.Ts. 'sjw/a fyjwmmrjy yMs/Ay/jyfyssMW.WM* W/tf//sj//sY/*///s/r/s/ss//. v. 1<2«1 Pas in de laatste wedstrijd van de voetbalcompetitie kon beslist wor- j den of de El pupillen van Texelse i Boys kampioen zouden worden. Door in de beslissende wedstrijd met 2— 1 van Texel te winnen werd I de eerste plaats binnengehaald, v.l.n.r. staande: Martin Witte, Mar tin Zijm, Ronald Witte, Joost van Heerwaarden, Ruud van de We tering, Marcel Witte, Trainer Kievit, Erik Witte, Norbert Kager, Jaap Kager, Martijn Beerling, zittend) Peter Witte, Kees Jaap Hin, Pim van Heenwaarden, Marco van de Berg en Vincent Witte. De wedstrijden van woensdagavond lp het parcours Zuid Haffel hadden een pannend verloop. Bij de B-jeugd namen ier renners samen een voorsprong op le rest: de grote concurrenten Robert 'isser en Paul Witte, Jef Schuur die ijn elfde verjaardag vierde) en de sterk jdende Anna Simone Kooiman. Bij de nish bleek Paul de sterkste zodat hij lobert op de eindstreep kon kloppen, ef werd derde en Anna Simone vierde, lp enige afstand volgde de rest. Mark chuil had wat moeilijkheden onderweg n eindigde dan ook met enige achter- tand als laatste. Bij de A-jeugd werd liels Collou eerste en Nico Evers twee- e. In de B-poule viel vooral de zeer terk rijdende Ronald Kramer op. Na in Ie eerste rondjes op zeer ruime ach- rstand gekomen te zijn, zag hij kans een flinke voorsprong op te bouwen. De achtervolgende groep moest alle zeilen bijzetten. Coby Koorn moest daarbij teveel krachten aanspreken en stopte dan ook voortijdig. De Uitslag: 1. Ronald Kramer, 2. Mark Bakelaar, 3. Uwe Smit. De A-poule had maar liefst 25 ronden te rijden. Er waren flink wat uitloop pogingen die echter allemaal weer door het peloton de kop ingedrukt werden. Uiteindelijk zagen Edo Kooiman en Albert Winter kans om samen goed weg te komen. Leen van Elk kon nog bij hen aansluiten en later ook Hans Koorn. Albert Winter kreeg een lekke band maar kon in de volgende ronde weer aansluiten. Jos Huisman kwam helaas ten val en moest met schaafwonden (en een beschadigde fiets) de strijd steken. De kopgroep zag kans om tot het einde een voorsprong op de rest te houden. Hans Koorn kwam als eerste over de finish, onmiddellijk gevolgd door Albert Winter, Leen van Elk en Edo Kooiman. De sprint van het achter volgende peloton werd gewonnen door Douwe Dros die daarmee vijfde werd. De zwemlcub ZPC TX '71 houdt op 23 mei in zwembad Molenkoog een kilo metermarathon. Leden kunnen tijdens de trainingsuren inschrijven voor de halve of hele kilometer. De marathon wordt georganiseerd in het kader van het tienjarig bestaan van de zwemclub. Men dient zich op te geven voor 15 mei. Deelnemers krijgen een leuke herinne ring. Voor het kampeerweekeinde dat op 12, 13 en 14 juli te Heiloo wordt ge houden kan men zich eveneens tijdens de trainingsuren voor 15 mei opgeven. Mensen die zaken voor de rommel- tjesmarkt hebben die de zwemclub bin nenkort zal houden kunnen dit op zaterdagochtend tussen half tien en half elf inleveren bij de schuur van Rijks waterstaat aan het Wezenland. Ook kan materiaal thuis worden opgehaald. In dat geval wordt men verzocht te bellen naar 02220-3571 of 02220-3573. Nu het zwembad Molenkoog weer geopend is organiseert de zwemclub recreatief zwemmen voor volwassenen op woensdagavonden van acht uur tot half negen. Om hieraan mee te kunnen doen hoeft men geen lid van de zwem club te zijn. Datzelfde geldt voor het bezoek aan de waterpolotrainingen. Deze trainingen worden zondagochtend van 10.00 tot 11.00 uur gehouden. De zwemclub kijkt uit naar een uitbreiding van de waterpolosector omdat voor deze, en de komende maand uitnodi gingen zijn ontvangen voor het spelen van enkele wedstrijden. Zaterdag heeft het herenteam van Tevoko in Warmenhuizen de eerste van de twee finalewedstrijden om de Noord- Hollandse volleybalbeker verrassend met 3—2 van het sterke Dinto ge wonnen, Het meisjes adspirantenteam kwam net iets te kort bij de districts jeugdkampioenschappen te Alkmaar. Al in de eerste set bleek dat Tevoko er zin in had. Aanvallend draaide het uit stekend, terwijl Dinto het Tevoko-blok niet wist te omzeilen. Vooral op de twee hoofdaanvallers Koos Doeve en Niek de Graaf, had Dinto in de eerste set geen antwoord. Tevoko liep hierdoor snel uit naar een 12—4 voorsprong. Het was echter aan een serie slechte stops van Tevoko te wijten dat Dinto nog terug kon komen tot 12—10. De eerste set ging met 15—12 naar Tevoko. Direct na het begin van de tweede set bleek al dat Dinto sterk terug kwam. Via enkele veranderingen in hun opstelling kwa men de hoofdaanvallers niet aan het maken van punten toe. De snelle 13—6 voorsprong was de basis voor de set winst van Dinto. Het was duidelijk dat Tevoko uit andere vaatjes moest gaan tappen na de tweede set. Door veel en goed aanvallend spel over de buiten kanten werd het Dinto-blok uit elkaar getrokken, Dinto kreeg de ballen dan ook veelvuldig om de oren. Met 15—8 ging deze set naar Tevoko. Al snel in de altijd moeilijke vierde set had Dinto de touwtjes al strak in handen met 10—2. De achterstand was voornamelijk te wijten aan de slechte passes, hierdoor draaide de aanval niet of nauwelijks. Deze set ging dan ook naar Dinto met 15—7. Tevoko begon de laatste set sterk, via tussenstanden van 6—1 en 10—3 kreeg Dinto een flinke mentale klap te incasseren, die ze niet meer te boven zouden komen. De vijfde set, en daardoor de wedstrijd, ging naar Te voko, dat met dit resultaat menigeen verraste. De return is zaterdag a.s. om half zeven in sporthal Ons Genoegen. Net als Tevoko is ook Dinto er op gebrand om de 'dubbel' beker en kam pioenschap dit jaar te pakken. Dinto is namelijk al kampioen van de promotie klasse en speelt daardoor volgend jaar in de derde (landelijke) divisie. Het is Tevoko gelukt om voor de volgende seizoenen twee sponsors, (café-restaurant De Raadskelder en grondwerker W. J. Bakker uit Den Hoorn) te vinden. Tevoko is nog op zoek naar meer sponsors om de reis kosten van de teams en coaches ge deeltelijk te kunnen vergoeden. Door de promotie van het herenteam en evt. dames 3 zullen die alleen nog maar toenemen. Derde plaats Doordat het meisjes adspirantenteam van Tevoko twee weken geleden kam pioen werd in hun klasse mochten de meisjes meedoen aan het Noordhol lands kampioenschap in Alkmaar afge lopen zaterdag. De meisjes begonnen het toernooi sterk door achtereenvolgens de kam pioenen van de speelcentra Hoorn en Enkhuizen te verslaan met 2—0. Na de middagpauze moesten de adspiranten aantreden tegen ZAP en Dinto. In de wedstrijd tegen ZAP stelde Tevoko teleur. Tevoko kreeg een flinke neder laag in verwerken. De laatste wedstrijd moesten ze tegen het nog ongeslagen Dinto uit het speelcentrum Alkmaar. Tevoko speelde goed maar door goed aanvalsspel was het echter toch Dinto dat de winst met 2—0 pakte en kam pioen werd. Tevoko kwam hierdoor op een verdienstelijke derde plaats. Tussen- en eindstanden volleybal: Promotieklasse dames: Madjoe 22-57 Relax 22—57 HCSC 22-43 Rood-Wit 22-39 Br/Seah. 22-34 Simokos 22—34 Tevoko 22—33 TOG 22-30 Katapult 2 22-30 DFD 22-21 EMM 22-14 Polisport2 22 4 Dames eerste klasse: Advendo 1 22—60 HCSC 1 22-54 Tevoko 2 22 46 VCW 22-43 Advendo 2 22 —41 ZAP 22-38 Noordkop 21 —37 Wieringen 22—32 Br/seah. 2 22-16 Batavo 21 10 Polisport3 22 —8 SVH 22- 5 Dames tweede klasse: WSOV 22-59 Tevoko 3 22 - 58 Juvoc 1 21 55 Noordkop 3 21-37 HCSC 3 21-34 Smash'68 21—31 Noordkop 2 22—24 Tevoko 4 21-22 Br/Seah. 3 21-22 Noordkop 4 22— 21 Juvoc 2 20—12 Br/Seah. 4 22 - 9 Woensdag hield het Katholiek Vrouwengilde de laatste avond van het seizoen 1980-'81. Mevr. WRte-Timmers opende de avond met een vertelling, die aansloot op het thema van de avond: „Wat is geluk". Hierna kreeg mevr. Forceville-van Rossum het woord. Zij is een commissielid van het TV-pro- gramma „Heel de Mens". Verder is ze redactielid van verschillende bladen, o.a. het oecumenische maandblad „Open Deur-Goede Tijding". Mevr. Forceville hield een inleiding over het thema „Wat is geluk". Hierbij kwamen veel aspecten aan de orde. Vervolgens werden groepjes gevormd, waarin werd gediscussieerd over verschillende vragen. Na de pauze werden de antwoorden uit de groepen behandeld. Ook kwam het boekje „Dagen van Nabestaan, dagboek van een rouwproces", door haar geschreven na het overlijden van haar echtgenoot, ter sprake. Het geheel gaf erg veel stof tot nadenken. Aan het slot van de avond (en het seizoen) werden naast mevr. Force ville de mensen bedankt, die regelmatig veel werk voor het Gilde hebben verzet, zoals de bakcommissie, reiscommissie e.d. Zij kregen een orchidee aange boden door mevr. Witte-Timmers. Iedere woensdag van 9.00 - 10.30 uur. Adres: Groene Kruis-gebouw (in gang tandartsencentrum) Witte Kruis- laan, Den Burg. Mee te nemen: alle trombosedienstgegevens van elders, verzekeringsgegevens (ziekenfonds- kaart). Wijzigingen: 'Café .t Kompas', Herenstraat 7 Den Hoorn. J. P. Hoogenraad is als eigenaar uitgetreden. Onderneming voortgezet door W. Ham. 'Flower Styling Schuiling', Molenvaart 63, Anna Paulowna. Ambulante handel en kleinhandel in bloemen, planten, etc. Correspondentieadres Kogerstraat 4, Den Burg. Filiaal te De Haukes gemeen te Wieringen. Filiaal De Haukes 20 is opgeheven. 'Saunabad Texel', Keesomlaan 43 Den Burg. Mevrouw G. Th. Rootlieb- Schraag als eigenaresse uitgetreden. De onderneming wordt onder de huidige naam voortgezet door mevrouw C. E. Groen-Boekel. Zeevisgroothandel C. Sluiter, Am- bachtsweg 24 Den Helder. Zaakadres gewijzig in Wezenland 5, Den Burg. Aanstaande zondag wordt een spe ciale dienst in de Nederlands Hervorm de kerk te Den Hoorn gehouden, die om 11.00 uur begint. Aan de ze dienst wordt medewerking verleend door het Kinderkoor uit Den Burg onder leiding van mevrouw Blaauw. Er wordt de doop bediend. Voorganger is ds. Hoekstra. De zuigelingen die aan de beurt zijn worden op het bureau verwacht op de tijden, waarop hun eigen huisarts zitting heeft. De tijden zijn als volgt: Dokter Siebinga, dinsdag 12 mei om 14.00 uur inenten mazelen) Dokter Waverijn, woensdag 13 mei om 13.30 uur inenten mazelen). Van vrijdagavond 18.00 uur tot maandagmorgen 8.00 uur Dokter A. Waverijn, Kogerstraat 87a, Den Burg, tel. (02220) 2016. tot Dokter Siebinga is afwezig dinsdag 12 mei, 8.00 uur. Ambulance (in geval van onge lukken met betekenend lichame lijk letsel) (02220) 2011. tot L W. Uitsluitend voor spoedgevallen I L V/ 'm Voor noodslachtingen bellen de M heer A, van Heerwaarden, telefoon Mr (02220) 2182 (slachtplaats) of 2663 (Wilhelminalaan 94), b.g.g. 3541. Van vrijdagavond 13.00 uur maandagmiddag 13.00 uur Zaterdag en zondag te bereiken na 13.00 uur. Zr. G. Doeven, Noordwester 21, Den Burg, tel. (02220) 4658. Magazijn Groene Kruis Geopend voor uitgifte goederen: Maandag t/m vrijdag van 17.00- 18.00 uur. Voor zeer spoedeisende tandheel kundige hulp kan men zaterdag en zondag om 18.00 uur precies te recht in het tandheelkundig cen trum in het Groene Kruisgebouw, Witte Kruislaan 19. Weverstraat 95, telefoon (02220) 2112. Open van maandag t/m vrij dag van 8.30-18.00 uur. Zaterdag van 11.00-12.30 uur en van 15.00- 17.00 uur; zondag van 11.00-12.30 uur en van 16.00-17.00 uur. Buiten die tijd alleen voor spoed eisende gevallen. Alleen voor spoedgevallen tele foon (02220) 2527. Dagelijks is het politiebureau van de groep Texel van de Rijkspolitie telefonisch te bereiken via tel. (02220) 2644. Buiten kantooruren (tussen 18.00 en 08.00 uur) kan men rechtstreeks contact opnemen met de meldkamer van het district Alkmaar, tel. (072) 116444. Zondag 10 mei 1981 HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg 9.30 uur mevr. ds. De Winter, uitgangscollecte onder houd kerkgebouw Uitzending via De Lichtboei De Cocksdorp 9.30 u. ds. Hoekstra Collecte kerkvoogdij Den Hoorn 11.00 uur ds. Hoekstra collecte NBG De Koog 9.30 uur kand. Verbeek collecte NBG 'De Waal 11.00 uur kand. Verbeek collecte NBG Oosterend 9.30 uur ds. Van der Plas collecte plaatselijk jeugdwerk Oudeschild 11.00 uur ds. Van der Plas, collecte onderhoudsfonds GEREFORMEERDE KERKEN Den Burg 10 uur ds. R. J. Blaauw 19.30 uur ds. J. H. de Boer Uitzending via de Lichtboei Oosterend 10 uur ds. J. H. de Boer 19.30 uur ds. R. J. Blaauw GEREFORMEERDE GEMEENTE Oosterend 10.00 uur Dienst 16.00 uur Dienst GEREF. KERK (Vrijgemaakt) in de Doopsgezinde kerk, Kogerstr. Den Burg 16.15 uur ds. Woudt uit Den Helder. DOOPSGEZINDE GEMEENTE Den Burg 10 uur ds. Hylkema BAPTISTENGEMEENTE in de Doopsgezinde kerk, Kogerstr. Den Burg 19.15 uur ds. Molema Kinderoppas aanwezig. Uitzending via de Lichtboei woensdag 18.30 uur. ROOMS-KATHOLIEKE KERK Den Burg: zaterdag 19.30 uur Uitzending via De Lichtboei zondag: 10.45 uur met Kindernevendienst De Koog: zondag 9.30 uur Oudeschild: zondag 19.00 uur Den Hoorn: zondag 10.45 uur De Cocksdorp: zondag 9.15 uur Oosterend: zaterdag 19.30 uur JEHOVAH'S GETUIGEN Dorpshuis De Waldhoorn, Heren straat 30, Den Hoorn Zondags: 10.30 uur Openbare lezing 11.30 uur Wachttorenstudie. Woensdags 19.30 uur Theocr. school; 20.30 uur Dienstvergadering.

Texelsche Courant | 1981 | | pagina 13