Verlies voor JKM 1 in promotiestrijd Texelaartjes JY~\ Historverf. Eer van je werk. jr\ 0 TESO stationsgebouw gereed Bestuursverkiezing woningbouwvereniging vetgehalteproblemen bij het melkvee FAMILIEBERICHTEN Graaf's verl- en behangcentrum Ing. JAN DUIN MAKELAARDIJ Huurschuld niet zorgwekkend Raadsvergadering Op vrijdag 15 mei GESLOTEN. Gratis negatiefalbum j. nauta fotografie Woning in Den Burg „In mei leggen alle vogels een ei" j. nauta boekhandel PAGINA 4 TEXELSE COURANT DINSDAG 12 ME11981 Het eerste team van JKM is er niet in geslaagd de goede uitgangspositie als koploper in de promotiekompetitie te handhaven. Stond het zaalvoetbal team na twee gespeelde wedstrijden ongeslagen bovenaan. De afgelopen weken werd eenmaal gelijkgespeeld (Marmag) en eenmaal verloren van het Volendamse Jan Tuf. De thuiswedstrijd tegen Marmag werd 2—2, nadat JKM verzuimd had om door middel van een penalty (4 minuten voor tijd) een 3—1 voorsprong te nemen. Martin Land miste deze uit gelezen kans. Gezien het spelbeeld was deze uitslag zeker verdiend geweest. Marmag, voor het eerst compleet deze competitie, was technisch de betere ploeg en scoorde één minuut voor tijd de gelijkmaker. Afgelopen vrijdag werd in Volendam tegen de Volendammer kampioen Jan Tuf gespeeld. Deze harde ploeg met wat oud Tntervent' spelers in de gele deren werd in de beginfase door JKM goed onder de duim gehouden. Men wist zelfs via een van richting veranderd schot de leiding te nemen. Deze voor sprong stond met nog 13 minuten te spelen nog op het scorebord. Of het wegvallen van Henk Groen (blessure) hier debet aan is geweest zal altijd een raadsel blijven, maar in deze laatste minuten verloor het gehele team weer eens het hoofd en was de organisatie geheel zoek. Nadat Jan Tuf 1 1 en 2—1 gescoord had werd het door het opdringen van JKM in de slotfase nog 3—1, door een goed uitgespeelde counter. Door dit resultaat en de over winning van 't Bloemensteegje staat JKM nu op een gedeelde tweede plaats met 't Bloemensteegje. De wedstrijd van a.s. woensdag (morgen) zal van doorslaggevend be lang zijn voor eventuele promotie. Wordt deze wedstrijd niet gewonnen dan is de kans op promotie niet groot meer. JKM hoopt dan ook in deze thuiswedstrijd op de steun van het Texelse publiek (ondanks de Europa- Naar aanleiding van het financieel verslag van de woningbouwvereniging Texel werd in de vergadering van deze vereniging donderdagavond gevraagd welk bedrag de vereniging nog aan huurschulden heeft te vorderen. Vol gens directeur Hans Wendrich is er maandelijks een tekort aan huurinkom sten van ƒ40.000, S ƒ50.000,— gul den. Dit bedrag is echter niet zorg wekkend. Veel mensen betalen hun huur pas op de helft van de maand als de computer de binnengekomen gege vens al heeft verwerkt. Daardoor lijkt er meer huurachterstand dan er werkelijk is. De reëele achterstand bedraagt rond de ƒ25.000, Er zijn zo'n tien mensen die echt problemen opleveren. Vorig jaar moest vier keer de deurwaarder in actie komen. Het ging in deze gevallen om enkele duizenden guldens huur achterstand. Wendrich verklaarde ech ter liever eerst naar andere mogelijk heden dan de deurwaarder te zoeken. Als mensen de deurwaarder op hun dak krijgen, moeten ze ook nog eens de kosten daarvan betalen. Het plaatskaartenkantoor annex wachtruimte van TESO op het haven terrein van Den Helder is klaar. Het zal donderdag a.s. in gebruik worden ge nomen, zonder enig officieel vertoon. Zoals bekend is het gebouw voorzien van een 'sluis' met automatisch ope nende en sluitende deuren, waarvan alle rijdend vervoer behalve auto's gebruik moet maken om een kaartje te kopen of te laten controleren. Passagiers zonder eigen vervoer ma ken gebruik van de andere deur en dat geldt ook voor automobilisten die een kaartje nodig hebben. De automobi listen moeten daarna uiteraard weer terug naar hun wagen op het opstel terrein, maar de andere passagiers lopen vanaf het stationsgebouw rechtstreeks naar de boot. Het terrein tussen gebouw en landingsbrug is met hekken van het overige terrein afgesloten. Op dit afge slotengedeelte zullen de plaatskaarten na 1 november niet meer worden ge controleerd. De bedoeling is te zijner tijd ook de controle bij de automobilisten overbodig te maken, door het afsluiten van het opstelterrein. Het laden kan dan veel vlotter geschieden en op den duur scheelt het ook in de personeelskosten. Het afsluiten van het haventerrein en de daarmee samenhangende andere werk zaamheden hangen af van de mede werking van Rijkswaterstaat. Bij TESO wordt ervan uitgegaan dat alles in het seizoen 1982 zijn beslag zal hebben ge kregen. De automobilisten zullen hun kaartje dan kopen aan het drive-in loket bij de ingang van het opstelterrein en hun voertuig dus niet hoeven verlaten. Voorlopig zullen ze dit wandelingetje (ze moeten öm het stationsgebouw heen lopen) dus nog voor lief moeten nemen. cup-finale als concurrent). Woensdag 19.30 uur in sporthal Ons Genoegen bij de wedstrijd JKM-Pandor ISchagen], Onderaan Het tweede JKM team verloor weer tweemaal en staat met nul winstpunten uit vier wedstrijden onderaan. Werd eerst de uitwedstrijd tegen Berdos 2 (Bergen) zeer geflateerd met 5—2 ver loren. Afgelopen woensdag werd het 2—3 tegen de kampioen uit Waterland ZOB/Hospitaal 2. JKM 2 nam de leiding en was de gehele wedstrijd de betere ploeg. Door een aantal zeer ongelukkige beslissingen van de scheidsrechter kwam JKM in een 4—2 situatie terecht. Albert Hoven (terug na maanden ge blesseerd te zijn geweest) en Willeke Wassenaar werden voor twee minuten naar de bank gestuurd. ZOB profiteerde onmiddellijk door twee maal te scoren. Uitblinker Wel kwam JKM door de uitblinkende Mark Fonds nog op gelijke hoogte maar even niet opletten betekende een te gendoelpunt en het vierde verlies. Deze week staat de zware uitwedstrijd tegen Unishop 2 op het programma (Groote broek) en vrijdagavond a.s. de laatste thuiswedstrijd, aanvang 19.30 uur tegen de Zaanstreek kampioen ABS/Boko 2. Tijdens de donderdagavond gehou den ledenvergadering van de woning bouwvereniging Texel zijn de bestuurs leden G. Smit en mevrouw Ploeger- Verseput met respectievelijk 31 en 42 stemmen opnieuw in het bestuur geko zen. De heer D. Terpstra had zich ook kandidaat gesteld, maar hij behaalde slechts 21 stemmen. Als het vetgehalte in de melk van de koeien te laag is, kunnen hieraan ver schillende oorzaken ten grondslag liggen. In de zomermaanden kan het gezocht worden in het feit dat het jon ge weidegras te weinig struktuur heeft. De melkkoe herkauwt het jonge weide- gras te weinig en de vorming van azijn zuur laat dan te wensen over, Kracht voer kan dit probleem niet oplossen; snijmais bijvoeren doet al iets. Snijmais heeft immers meer struktuurwaarden dan voorjaars- en herfstgras. Het beste is een beetje lang kuil- gras, hooi (graszaad) of gerstestro bij voeren. Sommigen menen dat ook de waslaag, die op veel grassen zit, de pensflora nadelig beïnvloedt en zo ver laging geeft. Ook is het bekend dat de ene wei meer vetverlaging geeft dan de andere. Kopertekort bij het rundvee werkt eveneens negatief op het vetge halte van de melk van de koe. Bloed onderzoek door de veeartsen kan hier inzicht in geven. Met daarna zonodig een behandeling. Dinsdagavond, aanvang 19.30 uur vergadert de gemeenteraad. De agenda luidt als volgt: 1. a. Ingekomen stukken b. Mededelingen. c. Beantwoording raadsvragen. 2. Behandeling van het beroepschrift van de heer H. Grootjen. 3. Het vaststellen van de verordening inzake het plaatsen van gedenktekens op de algemene begraafplaats. 4. Het vaststellen van de kapverorde- ning 5. Wijziging salarisschalen behorende bij bezoldigingsverordening. 6. Vaststelling 4e wijziging bezoldi gingsverordening. 7. Wijziging Algemeen Ambtenarenreg lement. 8. Wijziging Wachtgeldverordening. 9. Wijziging Uitkeringsverordening. 10. Wijziging verordening regelende het toekennen van een tegemoetkoming in bovenmatige ziektekosten aan enkele groepen van I.Z.A. deelnemers. 11. Wijziging Uitkeringsverordening vervroegd uittreden gemeentepersoneel 12. Kontinuering van het MZW-project na 31 mei 1981 13. Machtiging tot het aantrekken van een jeugdwerker voor het open jeugd werk. 14. Nemen van voorbereidingsbesluiten voor: a. een gedeelte van De Koog (bouwplan C. Boks, Bosrandweg 225). b. het recreatiegebied De Krim. c. een gedeelte van Oudeschild (bouw plan G. M. A. Blauw-Scholte, De Ruy- terstraat 26). d. een gedeelte van De Waal (bouwplan H. Koger, Hogereind 41). e. een gedeelte van Den Burg (bouw plan W. J. Grisnigt, Hallerweg). 15. Wijziging gemeentebegroting 1980. 16. Wijziging van de begroting van de dienst gemeentewerken voor 1981. 17. Wijziging van de begroting van het grondbedrijf voor 1981. 18. Wijziging gemeentebegroting 1981. Bedroefd, doch dankbaar voor alles wat hij voor ons is geweest, is op bijna 88-jarige leeftijd overleden, onze vader, groot- en over grootvader D. J. M. van de Vijver Namens de familie J. van de Vijver Texel, 8 mei 1981, Ada van Hollandstraat 7, Den Burg. De crematie zal plaatsvinden op woensdag 13 mei 1981 om 13.00 uur in het crematorium, Haringhuizerweg 3 te Schagen. Gelegenheid tot condoleren na de crematie in het crematorium. Correspondentie-adres: Ceramstraat 14, Den Helder. 14 mei 1941 14 mei 1981 B. H. Roest - J. E. M. Roest-v. Noort Pa en Moe hartelijk gefeliciteerd met jullie 40-jarige huwelijk. Carla - Ad Ben - Afke Yvonne - Thijs Ton - Marja Theo - Trix en kleinkinderen Jan Dirksoord 27, Den Burg. Café-Restaurant „De laadskelder". Voor een tapje, drankje of dineren, jaat U de Raadskelder ;ens proberen. Tel. 02220) 2235. Tot ziens. Verseput verzekeringen. Tel. (02220) 3100. Telefoonnummer Snackbar/ Lunchroom Parkstraat: 4890. Supermarkt De Instuif Veel parkeerruimte. Ontdek eens een leuk klein restaurantje met redelijke prijzen, gemoe delijke sfeer, fijne muziek en gezellig zitje rond de open haard! De Taveerne, De Koog. Alle hanglampen 20% korting. Fa. Rentenaar, Peperstraat, Oosterend. Geen gesjouw met bier en fris, omdat Kooymans Slijterij altijd per auto bereikbaar is I Supermarkt De Instuif Veel parkeerruimte. Het beste en het goed koopste rijwielrek bij Dros Smederij, Spinbaan 18, Den Burg, tel. (02220) 2108. Wij zijn blij met de ge boorte van onze zoon en broertje Rody Sebastiaan Ineke, Adrie, Matt en Indra Westerlaken Texel, 11 mei 1981, Schoorwal 9, 1791 HM Den Burg. Mag ik mij even voor stellen. Mijn naam is Paulus Daniël Maarten Ik ben geboren op 10 mei 1981. Mijn ouders zijn erg blij met mij Ute Oosterhaven- Widder Heere Oosterhaven Tijdelijk adres: Rode Kruislaan 511, 1.111 NS Diemen. Op 9 mei 1981 is onze dochter Marieke geboren. Nelie Kaan-Smit Piet Jan Kaan Schoonoordsingel 12a, 1791 EM Den Burg, Texel. We zijn reuze blij met de geboorte van onze zoon Johan Peter Peter, Marjo en Yvonne Hin Texel, 8 mei 1981, Postweg 127, De Cocks dorp. Moeder en zoon rusten van 14.00 - 16.00 uur. Adverteerders, die gebruik maken van de rubriek „Texe- laartjes" worden verzocht de kosten gelijk te voldoen. Bij het verzenden van een nota wordt voor deze kleine bedragen f2,50 administratie kosten in rekening gebracht. Nachtbar 't Steigertje geopend van 22.00 tot 4.00 uur. Met een abon nement is de prijs van een Hollandse borrel of een glas pils slechts ƒ1,25. Langs deze weg wil ik alle 27 Mc-ers en andere kennissen bedanken voor de geweldige thuiskomst na drie weken in Oosten rijk te zijn geweest voor een kuur. Rik de Kikker en familie (fam H. A. van de Meer). Voor uw belangstelling en oprecht medeleven be toond na het overlijden van mijn man, onze vader en opa JAN DUINKER danken wij u hartelijk. Uit aller naam F. Duinker-Molema kinderen en kleinkinderen Oosterend, mei 1981. Met bijzonder veel genoegen kondigen wij, Karin Barfiorst en Martian Jongejan, mede namens onze we derzijdse ouders, ons voorgenomen huwelijk aan. De voltrekking zal plaats hebben op vrijdag 22 mei 1981 om 15.00 uur in het gemeentehuis te Den Burg, Texel. Receptie tussen 19.00 en 20.30 uur in de Raads kelder, Groeneplaats, Den Burg. Ons adres blijft Burgwal 4, 1791 AJ Den Burg, Texel. Voor de vele bewijzen van medeleven, zowel persoonlijk als schriftelijk ons betoond na het over lijden van mijn lieve vrouw, moeder en oma FEMMIGJE V.D. MEER- SJONGER zeg ik u, mede namens mijn kinderen en klein kinderen, hartelijk dank. A. v.d. Meer Schoorwal 22, Den Burg Texel, 12 mei 1981 Wij zijn in da wolken, want wij gaan trouwen op vrij dag, 22 mei 1981, om 14.15 uur in het Gemeen tehuis te Den Burg. Ons huwelijk wordt om 15.15 uur ingezegend in de Gereformeerde Kerk te Oosterend door ds. J. H. de Boer. U kunt ons feliciteren van 19.30 tot 20.30 uur in „De Bijenkorf" te Oosterend. Wij gaan wonen in „De Sluisboet", Harkebuurt 11, 1794 HM Oosterend. Margo Vlaming en Erik Wieringa Achtertune 22, Oosterend Zwrnweg 3, Oosterend. Café-restaurant De In stuif. Alle dagen geopend Trek in 'n hartig hapje? Vanmiddag, morgen, overmorgen bij Pfoff-lnn is het altijd kwaliteit. Kantoorstr., Den Burg, tel. 4708. ZDH 50 jaar. Win een reis ter waarde van f2000,—. Bruiloft, conferentie, koud buffet, receptie, reünie, vergadering, enz. Alles mogelijk in Hotel „De Pelikaan", Pelikaan weg. De Koog, tel. (02228) 202. Luchtdrukbuksen en pistolen. Grotere keus in het betere soort. Dros Smederij, tel. (02225) 229, Eierland Loodsmansduin, Den Hoorn. Elke dag geopend Ook voor bruiloften en partijen. Tel. (02226) 590. Café-Restaurant „De Raadskelder": goede spijs, eenvoudige prijs Tot ziens. Tel. (02220) 2235. Open haardenbezitters! Husqvarna kettingzagen eeds vanaf ƒ475, Fa. Tatenhove, Oosterend tel. (02223) 202. Spaarrente tot 11% gewoon op een spaar boekje bij Jan Dekker verzekeringen. Geheel on der toezicht van de Ne- deriandsche Bank op spaargirorekening8 V* zonder opnameboete. Bernhardlaan 109. Agent schap Centrale Volks bank. Zie Consumenten gids sept. 1980. Café-Restaurant „De Raadskelder". Voor al uw personeelsavonden ecepties (150 pers.), brui loften en partijen. Tel (02220) 2235. Tot ziens. Finse rolgordijnen en gordijnstoffen. Boutique ,Déja-Vu", tel. (02220) 3881. Afvalcontainers voor het afvoeren van puin, hout, bouwafval, vuilnis e.d. Fa. Tatenhove, Den Burg, tel. (02220) 3809. Voor al uw dieet- en zoutarme arti kelen naar Gé Koot, Kerk straat 3, Oosterend. Rowerstyling Schuiling. Ons tel.nr. (02220) 4571. Tapijt vuil? Huur Citin tapijtreiniger. G. Koot, Kerkstraat 3, Oosterend. Dure tijden? De Twee Paardjes als het om de oortjes gaat. Assurantiekantoor J. Witte, Warmoesstraat 40, tel. (02220)4314. Nachtbar 't Steigertje Geopend van 22.00 - 4.00 uur. Gezellig tot in de kleine uurtjes. Verseput financieringen. Tel. (02220) 3100. VITRAGES, van grote klasse! Scandinavische designers staan daar met de kwaliteit garant voor. U vindt ze bij Artima. Kom gerust onze kollektie eens bekijken I Een strandhuisje voor Uw gasten aan De Koog? Reserveer bij Cor Kuip, (02228) 225. Vanaf de Badweg tot Paal 21 Verseput hypotheken, Tel. (02220) 3100. GORDIJNSTOFFEN uit Zweden en Denemarken Artima, Gravenstraat, tel. 3592. Wie wil helpen voor 2 dagen per week? Mevr. R Commandeur, Kampeer boerderij De Stolp, Den Hoorn, Tel. (02226)372. Stem RPF Stem lijst 18 Vis en vlees wordt aanbevolen. Waar??? In restaurant d'Graven- molen. Een hoop soorten bier in de Slock! De meest complete mode bij Boetiek 22. Eethuis „De Taveerne' Uitstekend geschikt voor al uw diners of partijtjes. Voor leuke menusugges ties bel (02228) 585/862 Wie heeft de step van Marlies gevonden? Ze mist hem heel erg. Kleur oranje/groen. Tegen be loning terug te bezorgen Zeebries 7, tel. 4397. Café-Restaurant „De Raadskelder". Van eigen bodem Texels lamsvlees met royale garnering voor een redelijke prijs. Tel. (02220) 2235. Vino - wine - vin - wein vinho - wijn. Kooymans Slijterij. ZDH 50 jaar. Win een kleuren-TV. Loodsmansduin Den Hoorn, elke dag geopend Ook voor bruiloften en partijen. Tel. (02226) 590. Stem PSP, voor ont wapening en socialisme. !nl. Postbus 140. Lompen- en metalen handel Cobus Spigt, Eier land, telefoon (02225) 297 ZDH 50 jaar. Win een lang weekend Londen. Te koop: wasmachine, koelkast, grill-bakoven, elektr. kachel, stofzuiger, wasbak, leren stoel, vries kist en vergrotingsappara tuur. Geeske en Kees de Noord, tel. (02223) 956. D'66 heeft iedere maand een vergadering. Wilt U die eens bijwonen? Tel 2154. Te koop gevr. 1 Zebra- vink pop, 1 Mozambique sijs-pop. Wintergroen 16, tel. (02228) 452. Te koop: pol. motor kruiser, I. 6 mtr., 3 jr. oud met 40 pk Yamaha b.b Vr.prijs ƒ15.000,— incl trailer en invent. Tel (02220)4974, na 6 uur. Voor een exclusieve blousenmode bij La Bouti que, Waalderstraat 4, Den Burg. Jongeman zoekt net kosthuis. Tel. (05276) 1367 ZT Eothuis Do Taveerne, Dorpsstr. 29a, De Koog tel. (02228) 585/862. Speciale weekendmenu's voor redelijke prijzen, ge serveerd in een gezellige sfeervolle omgeving met fijne muziek en open ïaardvuur. Tehuis gezocht voor jong rood katertje. Af te halen Postma, Schilder end 132. Maak Nederland atoom- vrij op 26 mei. Stem PSP. Voor inl. Postbus 140. Als U spullen heeft voor de rommeltjesmarkt van ZDH Den Hoorn, (022261 381 Voor al Uw gas (gas flessen cilinders). Twee- wielercentrum Kikkert, Badweg 1Bel (02228) 215 b.g.g. 760. Bezorgen ook mogelijk. Bij accu-problemen kon- takt met Garage Kievit, Jonkerstraat opnemen. Tel. 2525. Snel-service. Wie wil met de vakan tie ruilen van woning op Texel. Wij wonen in een van de mooiste plaatsen in Twente. Tijdstip nader overeen te komen. Inl Texel: (02220) 2071 Vasse (05418) 475. Meisje, 25 jaar, zoekt vakantievriendin om in juni 2 weken op vliegvakantie te gaan. Brieven onder no 519aan bur. Tex. Crt. Wie wil een P.S.P affiche voor het raam? Gratis af te halen op Wil sterstraat 25 in Den Burg Nu suedozetmode bij La Boutique, Waalder straat 4, Den Burg. Stem RPF. Stem lijst 18. De enige echte Ameri kaanse werkmansbroek in diverse kleuren bij Boetiek 22. zijn het kantoor en onze magazijnen i.v.m. personeelsreis De WELKOOP winkel en pompen zijn normaal open. in de maand mei. Eindelijk een kompleet opbergsysteem voor Uw negatieven. Dat is praktisch en bijzonder handig. Gratis bij het ontwikkelen en afdrukken van uw kleurenfilm. Van uw fotovakman. voor perfect ontwikkelen en afdrukken met een geen-gezeur-kwaliteitsgarantie. Voor het afhalen van uw (zwaardere) materialen mag U via de Gasthuisstraat naar onze zaak rijden. Zwaanstraat 6 Den Burg - Texel postbus 163 - 1790 AD Den Burg telefoon (02220) 3888 BIEDT TE KOOP AAN: Bernhardlaan 77. Hoekwoning met vrijstaande garage, grote tuin en achteruit. Kamer en keuken met parket, grote bijkeuken, hal met w.c., slaapkamer beneden, boven 3 slaapkamers en badkamer. Voorzien van c.v., geïsoleerde muren en beglazing. Onze maandselektie Duizenden vogelaars komen jaarlijks naar Texel. Onze unieke vogelstand is nog steeds beroemd over de hele wereld. En terecht. Kent u alle soorten? Van een goede vogelgids heeft u veel plezier I Petersons Vogelgids ƒ44,50 Welke vogel is dat? ƒ29,50 Vogels in hun eigen omgeving ƒ16,90 serie die de vogels per leefgebied behandeld. Handige Wandelwaaier Vogels ƒ16,95 Hoor de vogels f 9,50 serie van 20 grammofoonplaatjes Elsevier Broedvogelgids ƒ49,50 Texel Vogeleiland - Gebr. Dijksen 29,50 uw adviseur voor natuurgidsen (en vrijdagavondkoopavond)

Texelsche Courant | 1981 | | pagina 4