R Op de Bonnefooi" knap in schooifeest-revue „WAT IK ZEGGEN WOU.." De maat is nu vol Woningbouwvereniging verdeeld over presentiegelden 1* f/ bromfietser gewond Goede vangsten viswedstrijd Jeugdclub met eigen musical Vlaggen gestolen Geslaagd EERSTE PAAL WONINGEN IN DE COCKSDORP Wedstrijd ponyclub Muren beklad BUO-(onder)zoek? Rotganzen en dijkwegen DINSDAG 12 ME11981 TEXELSE COURANT PAGINA 5 en voldane toneelafdeling van de jeugdclub neemt na afloop van de musical „voor galg en rad" het applaus in ontvangst De Hoornders hebben werk gemaakt ran het 25-jarig jubileum van 'hun' chool. De kreet: 'het jonge hart dat de >oel levend houdt' die 's middags ijdens de officiële receptie door Jac. ran Wolveren was geuit werd 's avonds n dorpshuis De Waldhoorn in praktijk lebracht. De toneelafdeling van de foornder jeugdclub (bestaande uit leer ingen en oud-leerlingen) voerde een leheel zelfgemaakte musical op en evuegroep 'Op de Bonnefooi' had ook en uitstekend 'speciaal schoolpro- iramma' in elkaar gezet waarbij duidelijk verd dat de groep van Cor van Heer vaarden voor veel (feest) doeleinden izetbaar is. Enkele onderdelen van het irogramma dat vrijdag en zaterdag extra ingelaste voorstelling wegens een litverkocht huis) gebracht werd passen :onder meer in een nieuwe zomerrevue an deze groep. De tonelisten van de jeugdclub had- 'en voor de uitvoering van de door hen edachte musical 'voor galg en rad' Cor an Heerwaarden ingeschakeld die de agie voor zijn rekening nam en de leeën omzette in theater. Vijfentwintig nderen deden aan de musical mee en lat vereist organisatie. Gekozen was dor simpele maar doeltreffende decor wisselingen. De kinderen hadden zelf- emaakte schooltassen die tevens een oort klapbord waren. Bij elke scene telden deze borden iets anders voor. )e kinderen stonden na voorstellingen oor bejaarden en de schooljeugd vrij- ag voor de vierde keer op de planken n dat was te merken ook. Enkele cteurs waren uitstekend op elkaar gespeeld en de voorstelling verliep aer vlot. Het verhaal is 'licht anar- histies' te noemen. Het ging over enkie Vrijburg, een jongen die op phool en in de maatschappij deed waar Een personenauto, die door een iwoner uit Den Helder werd bestuurd ed zondagavond tegen de toege- ane richting door de Burgerhout- raat. Toen de auto bij de Kogerstraat ■am, naderde vanuit deze straat met ote snelheid een bromfiets die de urgerhoutstraat in wilde. De brom- tsbestuurder kon de auto niet meer itwijken en botste er tegenaan. Daar- i kwam de brommer met berijder gen de trottoirband terecht en vervol- ïns tegen een lantaarnpaal. De brom- tser moest met een open beenbreuk lar het ziekenhuis worden vervoerd. Jan Nico van de Ploeg is winnaar in 5 jeugdafdeling geworden van de vis- edstrijd die zondag bij De Koog werd ihouden. Hij „verschalkte" 41 centime- r vis. Tweede werd Rob Eelman met centimeter. Er kwamen totaal vijf ?elnemers uit in de jeugdafdeling. Bij de senioren werd M. J. van der /vaag eerste met 131 centimeter vis. at mooie resultaat werd mede bereikt 3or een paling van 60 centimeter, /veede werd D. Roeper met 59 centi- leter vis. Derde was A. Maat met 58 ïntimeter. In het totaal deden 16 ïnioren mee. Tijdens de wedstrijd erden 31 vissen gevangen, die goed aren voor een totale lengte van 758 ntimeter. De volgende wedstrijd is zondag 17 si Er wordt dan in Bergen gevist, en kan zich hiervoor nog opgeven tot |jdag 15 mei op telefoonnummer Op 16 mei wordt gezamenlijk ar het wad bij het Prins Hendrik >tel getogen om pieren te steken. Het Tzamelpunt voor het vertrek op ndag 17 mei is het fanfaregebouw n de Witte Kruislaan te Den Burg. n half acht 's ochtends. Het vervoer >rdt door het bestuur geregeld. hij zin in had tot het schoppen van politieagenten toe. Dit deed hem uitein delijk in de rechtzaal belanden waar hij ter dood werd veroordeeld. Zowel de glag als de guillotine kon hij echter de baas waarna zijn oude klasgenoten hem te hulp kwamen en alles een gelukkig einde kreeg. In de musical waren moppen, bekende liedjes met een eigen tekst en zeer geinige scenes verwerkt. Vooral de scene in de schoolbus waar enkele bejaarden werden gemolesteerd, omdat ze niet genegen waren voor de kinderen op te staan, was in een ori gineel artistiek jasje verpakt. Ook de verschijning van Henkie voor de balie werd uitstekend gebracht. Kinderrol Na de pauze kwam de revuegroep op dezelfde wijze op als de jeugdclub aan het begin van de avond had gedaan. Dus ook met een sketch in een klas lokaal waardoor goed was te zien hoe ouderen denken zich als kinderen ge dragen te hebben en hoe kinderen wer kelijk zijn. De leden van Op de Bonne fooi wisten wel raad met die kinderrol en er viel heel wat af te lachen. Bijzonder op dreef was Cor van Heerwaarden bij het voorlezen van zijn opstel over een schoolreisje naar de speeltuin in Oud- Valkeveen. In het opstel waren namen 'van oud-onderwijzers en oud-leerlingen verwerkt maar de manier van voor dragen was het meest komisch. Met versprekingen, verkeerde intonaties etc. deed deze act sterk denken aan de voordraagmethode's van de cabaretier Freek de Jonge en dat is met de zelf gemaakte tekst van Van Heerwaarden zeker een compliment. Ook treffend was het monotoon op dreunen van de geschiedenis van de school met de jaartallen waarop ver schillen leerkrachten bij de school werk ten. De opmerkingen: '1957 tot Sint Juttemus—meester Van Wolveren'. '1977 tot hoe kom d'r af man - meester Afman' wekten de meeste hilariteit. Zo is Jacob Uit een potpourri van liedjes werd duidelijk dat Op de Bonnefooi leuke teksten weet te maken op bekende moledieën. Ditmaal was gekozen voor wijsjes uit de vroegere tv serie 'Ja zus ter, nee zuster'. Het publiek kreeg o.a. te horen 'Zo is Jacob' (mijn ouwe opa), over de woedeuitbarstingen van de hoofdonderwijzer, 'Op de kleuterschool' (in een ruituiggie) en 'de vrouw van Dick Drijver is vitaal' (de kat van ome Wil lem) over de agrarische aspiraties van oud-onderwijzer Dick Drijver. Ballade De oude scene 'rare vogels' handelend over een meisje dat zoekt naar mannen maar praat over vogels, was in een nieuw jasje gestoken. De eerdere uit voering in de zomerrevue was beter, omdat daarin de types meer werden overdreven. Harry Schilling bracht een prachtige 'ballade van de sok'. Hij maakte in dit nummer een overtuigend spontane en tree en vertelde dat de sok in deze maatschappij maar een miskend be staan lijdt. Het was aan de zaal om daar iets aan te doen. In een gedicht werden verschillende sokken (van zweetsok tot spaarsok) behandeld. En telkens werd publiek uit de zaal gehaald om 'aangekleed' met versierde sokken een refrein te zingen. Dit resulteerde in een leuke meezinger en veel sfeer in de zaal. Ingetogen Het programma werd ingetogen (donker toneel, spelers gehuld in nachtkleding met kaars) besloten door het lied: 't is goed om in 't eigen hart te kijken' waarin onderwijzeres en leerling voor het sla pen gaan hardop overdenken wat ze die dag fout hebben gedaan. In het lied zat ook een moraal voor de toeschouwer: denk af en toe eens na over uw taak in deze maatschappij. Bovendien mocht 'meester' Van Wolveren aankondigen zijn 25 jaren lesgeven bij de Jan Drijverschool te willen volmaken. Ge zien het creatief talent in Den Hoorn, en de wil om van een feestelijke ge beurtenis ook een echt feest te maken, zal het over twee jaar in De Waldhoorn wel goed zitten. In de nacht van vrijdag op zaterdag hebben onbekenden twee vlaggen meegenomen bij garage Reij in Den Burg. Het gaat om vlaggen met auto emblemen ter waarde van ongeveer f 120,-. In dezelfde nacht zijn enkele naam bordjes langs de Pontweg gestolen. Het betreft de bekende groene bordjes met hierop de namen van campings en horecabedrijven. Jan Paul Reij uit Den Burg slaagde voor het einddiploma van de 5-jarige opleiding aan de Academie voor Beel dende Kunst 'Artibus' te Utrecht, rich ting 'Publiciteit'. Dinsdagmiddag (vandaag) wordt de eerste paal geslagen voor de woningen van de woningbouwvereniging in De Cocksdorp. De paal wordt geslagen door de heer L. Kuyper uit Den Burg die het op één na laagste lidmaatschaps nummer van de woningbouwvereniging heeft. Het was aanvankelijk de bedoe ling degene met het laagste nummer de paal te laten slaan maar deze is om ge zondheidsredenen verhinderd. Zoals bekend zullen in De Cocksdorp 12 wo ningwetwoningen worden gebouwd. In de vergadering van de woningbouwver eniging die donderdagavond werd ge houden sprak directeur Hans Wendrich de hoop uit dat de bouw even voor spoedig zal verlopen als de voorberei dingen. Medio juni zullen in Oudeschild de werkzaamheden voor de bouw van woningwetwoningen kunnen beginnen. Het wachten is de de definitieve wij ziging van het bestemmingsplan aldaar. Voor de nieuwbouw van de woning bouwvereniging in het Marsplan bij Den Burg is met zes architecten een contract afgesloten op 'no cure no pay' basis. De Texelse aannemers moeten daar voor de zogenaamde curveprijs huizen kunnen neerzetten om de huurkosten zo laag mogelijk te houden. Het is de bedoeling dat de helft van de huizen in de Mars wordt bewoond door 1 en 2 persoons huishoudens. Het grootste deel van de huizen zal zijn uitgevoerd met twee woonlagen, terwijl een klein deel drie verdiepingen telt. Eind september wor den de plannen van de architecten ver wacht. De bouw zou dan januari 1982 een aanvang kunnen nemen. Als één van de zes architecten met een goed plan komt, kan vrij snel worden be gonnen. De huren in het Marsplan zullen rond de f480, komen te liggen. Zaterdag startte voor ponyclub De Kleppertjes het wedstrijdseizoen. Door de ponyclubs De Slotruiters en 't Bos Beijart was een B-wedstrijd georgani seerd in Hoogwoud. De Kleppertjes namen deel met 1Z amazones en één ruiter, die allen een individuele dresuurproef verreden in de klasse B. Er werd op zodanige wijze gereden dat vier Kleppertjes met veel prijzen huiswaarts keerden. De geluk kigen waren: Rijbaan 2, Hannita de Wit met Isabel 4e prijs met 116 punten; rijbaan 4, Brigitte Zegel met Flyka 1e prijs met 121 punten; rijbaan 5, Sandra Heetveld met Dave 1e prijs met 138 punten; rijbaan 5, Anja van Exel met Fury 5e prijs met 125 punten. Nancy Siebeling met Devil verreed ook een goede proef waarbij ze 121 punten behaalde, maar niet in de prijzen viel. Een zeer langdurige discussie waarbij bestuursleden elkaar met de reglemen ten uit de statuten om de oren sloegen. Dat was het resultaat van een brief die de FNVafdeling Texel had gestuurd aan het bestuur van de Woningbouwver eniging Texel. Tijdens de ledenvergade ring van de woningbouwvereniging die donderdagavond werd gehouden kwam de brief bij de ingekomen stukken ter sprake. De FNV was van mening dat het presentiegeld dat de bestuursleden ont vangen voor het bijwonen van de ver gaderingen, moet worden afgeschaft. Argument van de FNV was dat Hans Wendrich enige tijd terug als directeur van de woningbouwvereniging is be noemd en dat daardoor de taak van het dagelijks bestuur een stuk lichter is ge worden. De directeur heeft veel over genomen. Verder zijn er binnen de woningbouwvereniging verschillende taakgroepen in het leven geroepen die eveneens een verlichting betekenen voor het dagelijks bestuur. Tenslotte vond de FNV dat het administratief apparaat van de woningbouwvereniging al genoeg geld kost. Afschaffing van de presentiegelden zou duizenden guldens kunnen besparen. De FNV ging er van uit dat de woningbouwvereniging een gemotiveerd bestuur heeft dat niet alleen maar naar vergaderingen komt voor de presentiegelden. Vergoeding van onkosten zou daarom genoeg moe ten zijn. Voorzitter Gerard van der Kooi zei dat de kwestie van de presentiegelden uitvoerig aan de orde was geweest in de vergadering van 25 april 1978. Besloten was toen over te gaan tot het betalen van presentiegeld. ,,lk twijfel zelf aan het nut van presentiegeld", aldus Van der Kooi, „maar ik vind niet dat we nu terug moeten komen op een beslissing die een ledenvergadering nog maar zo kort geleden heeft genomen. De zaak functioneert goed en dat komt mede door het werk van de directeur. De bestuursleden dragen echter onvermin derd verantwoordelijkheid voor een grote vereniging. Het geld is bedoeld om de bezoeken aan de vergaderingen te stimuleren. Ik ben er van overtuigd dat het presentiegeld er mede de oor zaak van is dat de vereniging nu zo goed functioneert", zei Van der Kooi die verder liet weten zijn twijfels te hebben over de hoogte van de besparing als er geen presentiegelden meer worden uit gekeerd. Bestuurslid Jaap Huisman die na mens het FNV in het bestuur van de woningbouwvereniging zit, was het hier pertinent mee oneens. Hij zei tegen het principe van de vergoedingen te zijn. Door de mensen van de taakgroepen wordt erg veel werk verricht, maar die ontvangen daarvoor alleen maar een onkostenvergoeding. Hij zei het redelijk te vinden als het bestuur daar ook genoegen mee zou moeten nemen. Er zou sprake zijn van een slechte moti vatie van het bestuur als het alleen maar op kwam dagen voor de presentie gelden. Verandwoordelijkheid Van der Kooi zei dat het een groot verschil is of je in het bestuur van een biljart- of voetbalclub zit, of dat je bestuurslid bent van de woningbouw vereniging. Bij de woningbouwvereni ging heb je veel meer verantwoor delijkheid. Hij gaf toe dat sommige taakgroepen veel werk verzetten, zoals de groep die het onderhoud regelt, maar deze mensen ontvangen daarvoor ook geld naast hun onkostenvergoeding. De vijftig gulden die de bestuursleden per vergadering krijgen helpen hooguit er aan mee dat de vergaderingen beter worden bezocht. Hij stelde vast dat de motivatie van de bestuursleden goed is. Die van de leden laat echter wel iets te wensen over. Het is altijd heel moeilijk nieuwe bestuursleden uit de leden te recruteren. Van der Kooi haalde een vergadering in De Lindeboom aan waar 300 leden aanwezig waren en hiervan wilde er maar één in het bestuur zitting nemen. De heer De Jong merkte op dat als de leden presentiegeld zouden krij gen ze misschien ook beter de verga deringen zouden bezoeken. In antwoord op een vraag waar het geld vandaan kwam werd geantwoord: de pot voor administratiekosten. En die kosten worden gedekt door de contri- butiegelden. De heer A. Hengst was van mening dat de bestuursleden individueel moeten uitmaken of ze prijsstelten op het krijgen van het presentiegeld. Nadat de discussie nog geruime tijd was doorgegaan besloot wethouder Van der Kooi tot stemming. Er ontstond hierbij een verregaand meningsverschil tussen J. Huisman en de rest van het bestuur of de brief op deze manier behandeld kon worden, maar uiteinde lijk werd toch tot stemming overgegaan. Een nieuw meningsverschil over het aantal mensen dat bij volmacht had ge stemd kon in de beginfase worden ge smoord door de stemuitslag. Er bestond namelijk onzekerheid over de geldigheid van drie stemmen. De uitslag was 38 vóór het presentiegeld en 15 tegen. Drie stemmen maakten bij die uitslag verder ook niet meer uit, zodat werd besloten het presentiegeld uit te blijven keren. Zaterdagmiddag kon een zevental Texelse jongens van rond de vijftien jaar door de politie worden aangehou den, nadat ze enkele muren in de om geving van het City Theater te Den Burg hadden beklad. De jongens dienen ervoor te zorgen dat de muren weer worden schoongemaakt. BRIEVEN VAN LEZERS-BUITEN VERANTWOORDELIJKHEID VAN DE REDAKTIE Open brief van het team van de Beatrixschool. Er komt een ogenblik dat men niet meer, zelfs niet terwille van de goede zaak, kan zwijgen En wel uit het oog punt van zelfrespect. Het is nu voor de zoveelste maal dat men over ons (soms dan nog wel met een sussend schou derklopje) zeer denigrerend spreekt. Ditmaal gebeurde dit in en n.a.v. hetpas gepubliceerde 'Buo-rapport'. Nu nodigt dit rapport hiertoe ook wel uit: een 100-pagina's dik verslag als buiten staander objectief lezen lijkt bijna on mogelijk. Een rapport dat met het aan halen van allerlei uitspraken van ver schillende personen over andere be trokkenen, eerder de tegenstellingen zal verscherpen dan verzachten. Ook is het voor een buitenstaander niet mogelijk de uitspraken op waarheid te toetsen. Zo wordt b.v. mej. M. Schuppers, t logopediste, in het verslag klakkeloos geciteerd als zij meent een vernietigend oordeel over ons uit te moeten spreken, mej. Schuppers aan wiens oordeel ge zien het feit dat ze zal deelnemen aan de openbare vergadering van de welzijns-' commissie (hedenavond) over dit rap port, grote waarde wordt gehecht. Zij heeft in het verleden van ons alten de gelegenheid gekregen om zich met ons voor de kinderen in te zetten. Zij heeft verkozen van de kant af toe te zien hoe wij het hoofd boven water probeerden te houden in het rustige besef dat althans zij de zwemkust theoretisch beheerste. Wij komen nu in dit rapport aanbevelingen tegen die we zelf al, toen het leerlingenaantal daartoe meer aan leiding gaf, hebben gedaan. We hebben heel veel geslikt terwille van de goede zaak. Maar nu (mede door het feit dat we bijna een schooljaar lang op de uitslag van dit rapport wachtend, de ouders geen enkel perspectief konden bieden ons leerlingenaantal zodanig slinkt dat sluiting van de school nabij lijkt) gaat het ons toch te ver te kijk gezet te worden als een stelletje onbe nullen. Het geroep om een leerkracht met LOM-deskundigheid b.v.: Alsof niet ieder van ons met het zelfde recht op een LOM-school zou kunnen werken. Het gaat n.l. in niet geringe mate om de instelling van diegene die lesgeeft in het buo. En natuurlijk ben je verplicht je op de hoogte te stelten van de nieuwste ontwikkelingen. Maar dat hebben we gedaan. Dan het stigma van de Bea trixschool. Het is duidelijk dat dit in de ogen van veten aan ons geweten moet worden. Maar in andere plaatsen wordt ook een LOM-school (zoals in een vrij recente film van het Ikon te zien was) vaak een gekkenschool genoemd. Nee, wij vinden deze kinderen geen haar minder dan wie dan ook; het is de bui tenwereld die deze kinderen stigmati seert. Wij hebben nu een drietal jaren zowel LOM als MLK teerlingen opge vangen en daarvoor alleen de verant woordelijkheid moeten dragen. Wie durft te beweren dat de resultaten van de kinderen slechter zijn dan wanneer ze op de LOM-school in Den helder waren geweest? Niemand heeft dat gecontro leerd' Er zulten wel meer mensen zich ten onrechte voeten aangevallen in of tengevolge van dit rapport. Voor ons was met deze laatste publicatie de maat vol. Natuurlijk hopen wij, vooral voor de kinderen, dat er op Texel een Buoschool zal blijven bestaan. Wij hebben daar veel voor over gehad maar niet het verlies van ons zelfrespectl Het team van de Beatrixschool Den Burg. Naar aanleiding van het artikel be treffende het BUO-onderzoek het vol gende; u schrijft: „Hoe het gesteld is met het vertrouwen dat de LOM-ouders stelten in de Beatrixschool blijkt onder meer uit het feit dat alle LOM-kinderen die thans nog op de Beatrixschool zitten, voor het nieuwe schooljaar zijn aangemeld voor de Kompasschool in Den Helder." Graag wilden wij u wijzen op het feit dat dit niet gedaan is wegens het niet vertrouwen van de Beatrixschool, maar door al het gepraat en al de geruchten die gaan over het wel of niet sluiten van de school. Omdat wij niet willen dat onze kinderen de dupe worden van deze eventuele sluiting hebben wij uit voor zorg onze kinderen aangemeld bij de Kompasschool te Den Helderl Deze aanmeldingen zijn gedaan na overleg met de onderwijskrachten van de Beatrix school. Eén ding moet echter duidelijk recht gezet worden: De juf die zich volledig heeft verdiept in de LOM- problematiek en zich voor meer dan 100% inzet om onze kinderen het juiste onderwijs te geven moet, na het lezen van dit artikel zich wel helemaal in haar hemd gezet voeten en dat is iets wat zij (en zij niet alfeen) beslist niet heeft verdiendl Namens de oudercommissie van de Beatrixschool, mevr. J. Kiljan Goënga, Oosterend. NASCHRIFT: Akkoord. Er mag nog aan worden toegevoegd dat ook de genen die het Buo-onderzoek hebben uitgevoerd niet twijfelen aan de uit stekende inzet van het team van de Beatrixschool. Dat de thans op de Beatrixschool zittende LOM kinderen slechts uit voorzorg zijn aangemeld in Den Helder stond niet in het rapport. Daar werd het vertrek naar de Kompas school als voldongen feit gesignaleerd. Wat in het ingezonden stuk naar voren wordt gebracht is buitengewoon be langrijk want het opheffingsgevaar voor de Beatrixschool is dan veel minder acuut. -Red. Naar aanleiding van het stukje van de heer Van Groenigen in de Rubriek De Witte Lieuw over Rotganzen en het jaarverslag van de werkgroep Land- schapszorg wil ik graag enkele opmer kingen maken. Bij de foto bij het artikel staat dat een deel van de rotganzen opvliegt door verstoring van enkele wandelaars op de nieuwe dijk en dat deze daarom in de toekomst afgesloten zal worden. Nu vraag ik mij af of de ganzen werkelijk door de wandelaars zijn opgeschrikt. Wandelaars liepen er al langer en zijn niet zomaar uit de lucht komen vallen. Als een boer de ganzen wil verjagen moet hij veel herrie maken. Als ze opvliegen strijken ze meestal honderd meter verder weer neer. Daarom is Postma nodig om ze te verjagen. En wat de afsluiting betreft, vraag ik mij af of dit wel zo verstandig is, want wat zou het fijn zijn als iedereen deze unieke vogels van dichtbij kan bekijken en ook kan zien dat ons belastinggeld door CRM op deze manier goed besteed wordt. Voor de vogels hoeft het helemaal niet schadelijk te zijn, want ik heb vaak rotganzen langs de weg zien grazen en deze waren hele maal niet bang. Deze vogels verlangen geen stiltegebied. Alleen een plaats waar ze niet weggejaagd worden. En zoals iedereen kan weten, was de Een dracht dit jaar het meest drukke gebied van Texel door de dijkverhoging. De hete dag door draaiende kranen, rijdende shovels en vrachtauto's. De vogels bleven evengoed komen, cfbs wat de herrie en het verkeer betreft, kan het best. Wat betreft de afsluiting en de ver smalling van de dijkwegen, die de werkgroep Landschapszorg wil het vol gende: Ik vraag me af of zij zich wel eens gerealiseerd hebben wat zij willen. Deze wegen liggen er al en als deze anderhalve meter smaller gemaakt moeten worden, is dat een zinloze energieverspilling. Waar moet al dat puin en asfalt naar toe? Wat een rom mel zal dat geven. Verder hebben we deze winter weer kunnen zien dat een weg van vijf meter al een meter te smal is. Ik zie liever een schone asfaltweg van vijf meter breed dan een weg van drieënhalve meter breed met aan beide kanten een meter prut. Wat het afsluiten van de wegen betreft, nu ze er toch zijn kunnen ze veel beter open blijven, want er gaat veel verkeer over, dat anders over de andere wegen zou moeten. Daardoor zijn de gewone wegen veel rustiger geworden en dat is landschappelijk gezien veel beter. Ook zou het voor de vogelliefhebbers fijn zijn als zij van de weg af de nieuwe natuurterreinen kunnen bekijken, net als bij de Petten. Het kan best als je ziet hoeveel vogels daar broeden, en zich niets van alle drukte aantrekken. Deze wegen moeten, nu ze er toch zijn, openblijven. Dit is voor het landschap, de natuur en de toeristen veel beter. J. Dijkshoorn, Boerderij „Klein Zeeland", Het Noorden.

Texelsche Courant | 1981 | | pagina 5