Cjrotn c2warLrJexels in het hart^ Jazz-weekeinde start met gratis ijsjes n GTadeits Bekink-vieriing in recordsbook Landingsoefening te realistisch r. Ons land verliest te veel tijd, als u voor verdeeldheid kiest Samen aan 't werk Winnaars prijsvraag Vernielingen Gecombineerde krant In één keer goed,voor jaren! 19JJ4e JAARGANG NR. 9578 dactie: Harry de Graaf, Pelikaanweg 75, tel. (02228) 266, its Beutick, Warmoesstraat 43, Den Burg, tel. (02220) 2208 en ins Oosterhof, Weverstraat 31, Den Burg. ior advertenties, abonnementen, etc.: ngeveld De Rooy B.V., istbus 11, 1790 AA Den Burg, telefoon (02220) 2741. Verschijnt dinsdags en vrijdags. Postgiro 652. Abonnementsprijs 713,80 per kwartaal 70 cent incasso; los 55 cent. Bankrelaties: Amro Bank nr. 46.99.17.636 Rabobank nr. 36.25.01.742; NMB nr. 67.34.60.398. f Ondanks allerlei moeilijkheden en problemen die zich vorig jaar Dordeden zal dit jaar toch weer een jazzfestival op Texel worden °organiseerd. Aanstaande vrijdag en zaterdag zal Den Burg weer in 3t teken staan van jazzmuziek en evenals vorig jaar wordt in srschillende café's gespeeld. Voor de optredens in de café's zijn er asse partout kaarten die f25,— kosten. Een belangrijk verschil met irig jaar is dat het jazz weekeinde niet meer georganiseerd wordt oor de hiervoor speciaal in het leven geroepen stichting. De nanciele tekorten waren vorig jaar namelijk dermate hoog dat de ichting failliet ging. Verschillende kosten zijn nog steeds niet betaald i ook de belastingdienst heeft een fikse claim op de stichting. Het is an ook niet de stichting die het jazzfestival organiseert, maar een areniging in oprichting van Texelse horecaondernemers. De horeca- ensen zorgen er zelf voor dat de artiesten in hun zaak betaald 'orden en delen verder alle andere kosten. Daardoor is behoorlijke tanciele zekerheid ontstaan. Verder wordt verwacht dat het jazz- eekeinde dit jaar makkelijker zal aan- aan dan vorig jaar. Vorig jaar was er agal een negatieve aanloop. Veel lensen zagen het niet zitten en weini- en waren gemotiveerd om kaarten te apen. Men verwacht dat het jazzfestival a men eenmaal weet wat er staat te abeuren beter aan zal slaan bij de exelse bevolking. Financiële steun is rder ontvangen van de Texelse mid- nstand en daarnaast is de Amstel ierbrouwerij als sponsor aangetrokken, iehalve financiële steun sponsort mstelook door het geven van adviezen Dor het organiseren van dit soort eve- ementen. Belangrijk hierbij is dat de regangskaarten moeilijk zijn te verval- jn. De kaarten van vorig jaar waren in nart wit gedrukt en daarom makkelijk kopiëren. Verder werden kaarten oorgegeven van mensen die al binnen raren naar buiten, waardoor 'hele olksstammen' op één kaart een café innenkonden. De organisatoren heb- en nu een systeem ontwikkeld waar- ree deze praktijken tot het verleden iehoren. De passé partout kaarten wor- len verkocht in de café's in Den Burg raar gespeeld wordt, bij boekhandel lauta, het VVV kantoor en alle VVV reaterbespreekbureau's in Nederland, laast de passé partout kaarten zijn er iok nog kaarten van vijf gulden, als ren slechts één café wil bezoeken. Het jazzweekeinde begint vrijdagmid- lag om 16.00 uur. Op de boot speelt lan de Little Town Jazzband. Ook vorig lar werd het festival met een optreden ip de boot geopend. Vanwege de sfeer al één van de oude TESO boten voor lit maritieme optreden worden ingezet, /an zeven uur tot half acht gaan het 'exels fanfarekorps, de Margaretha nclair en de Koger Drumband door )en Burg. Om half acht vindt op de tenenplaats een kleine plechtigheid ilaats. De burgemeester zal daar een ipeningswoord spreken waarna het lixieland Orkest 'Icecream' in zal zet- en De burgemeester serveert dan een jsje aan een Texels kind, waarna alle inderen van Texel op de Stenenplaats en gratis ijsje kunnen halen. Toegang gratis Zaterdagmiddag zal waarschijnlijk een In Den Grooten Slock: Red Band Karseboom: Teso windkracht 11 Jazz band De Zwaan: Dixie Company Zaterdag: 't Tesselaartje: Red Band Question: River Boat Jazzband Twaalf Balcken: 's middags van half vijf tot half negen gratis optreden van Bleu Burt Quartet; 's avonds.' Little Town Jazzband Den Grooten Slock: Trio Jaap Dekker Karseboom: Teso windkracht 11 Jazz band De Zwaan: Dixie Company De Raadskelder: The New Dixie Dawn De heren S. A. Lap en N. L. Slijde- rink hebben het boek 'Een kunstenaar zag Texel' gewonnen met de prijsvraag over kunstwerken die tijdens de mani festatie Welzijn op Texel op 31 januari werd gehouden. Er waren totaal acht inzenders, waarvan vijf de oplossing goed hadden. Door loting werden de winnaars aangewezen. De op 11 april geboren vierling van Rob Bekink en oud-Texelse Annelies Bekink-Kuip te Zaandam, zal met ere worden genoemd in het befaamde Guinnes Book of Records. Nooit eerder werd namelijk een vierling geboren met een zo hoog gewicht per kind: ongeveer vijf pond. De New Dixie Dawn, één van do groepen die van zich zal laten horen tijdens het komende weekeinde. street-parade worden gehouden door een van de deelnemende groepen. Verder is er in De Twaalf Balcken een optreden van het Bleu Burt Quartet, waarvoor de toegang gratis is. Onzeker is nog of de Texelse groepen Monkey's Revival en Spectacles zullen optreden. Gedurende het jazzfestival mogen de café's in Den Burg tot vier uur 's nachts open blijven. In tegenstelling tot vorig jaar wordt alleen 's avonds muziek ge maakt en dus niet 's middags. Tot de deelnemende formaties behoort The New Dixie Dawn, een groep die velen wel zullen kennen. Tijdens Ouwe Sun- derklaas verzorgde deze formatie een zeer geslaagde avond in de Raadskel der. Het Flashback Quartet is het grootste Europese Dixieland orkest. De leden komen uit de Dutsch Swing college band. De Little Town Jazzband heeft op allerlei festivals grote bekend heid verworven en de Red Band en de TESO Windkracht 11 Jazzband be hoeven opTexel weinig introductie meer. Het ziet er naar uit dal deze groepen hun toehoorders voor de zoveelste maal een prima avond zullen bezorgen. De Dixie Company speelde vorig jaar eveneens op Texel en de River Boat Jazzband zal bij zijn optreden worden gesteund door een Engelse zangeres. Ook het trio Jaap Dekker, vermaard wegens zijn Boogie Woogie muziek, komt naar Texel. Bij de start van de Ronde om Texel, eveneens zaterdag, zal de Little Town Jazzband op het strand bij paal 17 spelen. Het programma voor het komende week einde ziet er als volgt uit: Vrijdag: 't Tesselaartje: The New Dixie Dawn Question: Flashback Quartet Twaalf Balcken: Little Town Jazzband Zondagmiddag maakte het motor zweefvliegtuig PH 683 'Sperber' van de zweefvliegclub Texel een noodlanding in grasland van de heer C. N. Slot, hoeve Rotterdam in Eierland. Het toes tel kwam onbeschadigd neer, maar een poging om van hetzelfde terrein ook weer op te stijgen, mislukte. Het vlieg tuig liep daarbij een gebroken propellor op en het zal zeker zes weken duren alvorens het opnieuw in gebruik kan worden genomen. De noodlanding was het gevolg van een vergissing die werd gemaakt toen een 'oefening noodlanding' werd ge daan. De gang van zaken daarbij is dat de leerling een geschikt terrein moet uitzoeken en daarop op de juiste wijze met uitgeschakelde motor moet aan vliegen. Natuurlijk wordt bij zo'n oefe ning de uiteindelijke landing niet echt gemaakt, want dat zou te veel ongerief en schade geven. Zondagmiddag ge beurde dat wel omdat door een mis verstand tussen instructeur C. Blakborn en leerling Jan Frederici vergeten was de ontsteking van de motor aan te zetten. Daardoor werd vergeefs ge tracht de motor weer aan te zetten toen weer moest worden opgetrokken. Met het gevolg dat de oefening overging in ongewenste realiteit en de 'Sperber' een overigens geslaagde buiklanding in het kuilgras maakte. In overleg met de Rijksluchtvaart dienst werd besloten het toestel van hetzelfde terrein weer te laten opstijgen. Er was daarvoor voldoende ruimte maar het was wel nodig dat de heer Slot voor een geschikte startbaan zorgde door een strook land te maaien. Achteraf gezien is de gemaaide baan wat te smal geweest. Want bij de startpoging raakte een van onder de vleugels zittende wieltjes in het losgemaaide gras waar door het toestel afweek en min of meer vastliep. Het dook daarbij even op de neus waardoor een van de houten pro- pellorbladen werd gekraakt. Daarbij werd niemand gewond, maar het zag er wel naar uit dat het toestel nu helemaal uit elkaar moest worden ge haald om in onderdelen naar het vlieg veld Texel teruggebracht te worden. Want verwacht werd dat het vliegtuig met zijn spanwijdte van 17 meter niet in complete toestand via de normale toe gang van het land naar de openbare weg zou kunnen worden gebracht. De jongens van de zweefvliegclub waren al druk aan het slopen, toen werd besloten toch te proberen de Sperber met behulp van een platte aanhangwagen van Drijver Bouw af te voeren. Met enig 'hangen en wurgen' lukte dat ook nog. De /eden ven c/e Texelse zweefvliegclub weren al begonnen met het uit elkaar halen van de gestrande Sperber, toen men op het idee kwam toch te proberen met het min of meer komplete toestel een bergingspoging te wagen. Dit vermeldenswaardige feit werd ontdekt door Paul Kuip op Texel die na het opvragen van de officiële geboorte gewichten bij het ziekenhuis met enkele familieleden in het Recordsbook ging bladeren en aan het rekenen sloeg. Zoals bekend streeft het Guinnes Book naar het vermelden van alle denkbare wereldrecords. Niet alleen 'serieuze' op het gebied van sport, e.d. worden vermeld maar ook records paal- zitten, pannekoeken eten en andere door fantasierijke geesten uitgedachte practische en minder practische acti viteiten. Na het opsturen van de gegevens van de vierling en controle daarop door de redactie van Guinnes kreeg het echtpaar Bekink-Kuip vorige week bericht dat de babies (op de foto van links naar rechts Cor, Ger, Rob en Paul) vermeld zullen worden. Desgevraagd vertelde moeder Annelies ons dat haar vier zwaarge wichten intussen elk de zeven pond zijn gepasseerd en het ook overigens prima maken. De vrees van de buurt dat de vierling door het viervoudig gehuil een eind zou maken aan de rust in de omgeving, is niet bewaarheid. ,,ln te- Vleugellam Voor de zweefvliegclub is het een nogal bittere tegenvaller. Een nieuwe propellor kost meer dan drieduizend gulden, maar minstens even vervelend is dat de zweefvliegclub wekenlang tot nietsdoen is gedwongen. Want de club beschikt al geruime tijd niet meer over gewone zweefvliegtuigen. Deze zijn verkocht en men heeft alleen nog het motorzweefvliegtuig in eigendom. gendeel. De kinderen slapen veel en iedereen is er verbaasd over dat het zo zalig rustig blijft." Bij supermarkt Goënga in Den Hoorn zijn in de nacht van donderdag op vrijdag enkele automaten vernield. Een snoepautomaat werd opengebroken en de inhoud gestolen Een andere automaat werd nabij 't Horntje terug gevonden. Ook deze was opengebroken en er was ongeveer vijftig gulden uit verdwenen. Gedurende het weekeinde zijn van een bouwkeet van de firma Daalder vier ruiten ingegooid, waardoor voor onge veer 7150,— schade ontstond De keet staat bij Westerslag. In verband met het als werkdag uitvallen van donderdag 28 mei (Hemelvaartsdag) worden de Texelse Couranten van 26 en 29 mei samengevoegd. Deze gecom bineerde krant zal verschijnen op woensdag 27 mei. Advertenties daarvoor kunnen uiterlijk maandag 25 mei vóór 12 uur worden ingeleverd. Directie en redactie Texelse Courant. Vlakhangende zonwering ideale zonwering voor vrije ramen die in de zomer niet open gaan onverwoestbaar glas vezeldoek, waar je nog heel goed door naar buiten kunt kijken Bediening met de hand of d m v elektromotor vraag gerust documentatie I Zadelts B V Texel 02220-3865 —H B.C.C. Purmerend 02990-24601 kV \Y.Vfl t l- cJ1 (Advertentie I.M.) Helaas is bij sommige partijen de een heid ver te zoeken. Verdeeldheid kost tijd. Remt de bestuurbaarheid van ons land. Bij de WD staat iedereen wèl als één man achter de lijsttrekker. Nederland heeft tenminste nog één partij die aan dui- j delijkheid niets te wensen overlaat I Die u niet in het ongewisse laat wat er straks met uw stem gebeurt. Stem op die sterke, eensgezinde partij Kies op 26 mei WD, lijst 3, H. Wiegel. 1 Word lid, Antwoordnr W77,25(XIWB Den Haag, lel (17(1-614121

Texelsche Courant | 1981 | | pagina 1