uccesvolle eerste wedstrijd KZV De Cocksdorp Gempo kampioen in tweede klasse I I ll!AI Ibl „Anne's Geheim Zaalvoelbaluitslagen Uitslagen duivenvlucht „Smokey and the bandit" (II) Texelse vissers wonnen van Bergen Zaterdagvoetbal S.V. De Koog „Uitmuntend" voor Amerikaanse Cockers Eindstanden zaalvoetbal TEXELSE COURANT PAGINA 9 waarschuwen elkaar voor naderende spanning verzadigde film iiiiiMiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiimiini FEUILLETON: M door Tom Lodewijk I iiiiiimi 27. „Luister, Bannink. Gijberts is nog liet weg. Ik wil jou nu bij voorbaat eggen dat ik, tenzij om dringende edenen, geen ander dan jou in zijn laats zou willen benoemen. Maar ik teen, dat ik hierover opheldering mag ragen. Vind je van niet, dan allé... maar lan maak ik je geen onderdirecteur, 'ind je van wèl... verschaf mij die pheldering dan zélf. Het moet voor jou reinig moeite kosten informaties in te rinnen." „Waarom hebt u het niet gedaan?" „Ten eerste omdat ik er nog geen tijd oor gehad heb. Mijn vrouw vertelde iet dit gisteravond. Ik heb er geen gras ver laten groeien, wel?" „Nee", glimlachte Bert. „En ten tweede omdat ik dat niet chter jouw rug om wil doen. Snap je?" „Dank u." „Zullen we het voorlopig hierbij la- in?" „Ja... voor mij is het meer dan enoeg geweest." „Trek het je niet te veel aan, kerel. terktel" Hij hoorde 8anninks stappen langs de marmeren vloer. Niet de veerkrachtige stap van anders. „Ja, kerel" peinsde hij „je bent er op dit ogenblik beroerd aan toe. Ik hoop dat je er met alle lauweren uit te voor schijn komt. En als blijkt dat er alleen maar geroddeld is... dan zullen ze in Waalburgen merken wie Charles Chrons isl" HOOFDSTUK 17 „Dwars door de vlammen" Bert Bannink zat achter zijn krant, maar hij las niet. Het gesprek met Charon dreinde door zijn gedachten. Hij had Anne met andere ogen gade geslagen, geprobeerd haar objectief, koel, zakelijk te bekijken, zoals een psy chiater zijn patiënt. Zou ze werkelijk. Maar nee, hij kon het niet geloven. Anne kon zwijgzaam zijn, dat had hij gemerkt. En nu hij er over nadacht, viel het hem wel op dat ze uit haar verleden weinig of niets vertelde. Van haar kinderjaren, ja, van haar werk, maar verder... in de oor logsjaren moest zij een meisje van even twintig geweest zijn.... en op die leeftijd waren er heel wat geweest die, aan de ene of de andere kant, partij gekozen hadden. Zou Anne...? En hóe moest hij informeren? Hij kende uit zijn verzetstijd verschei dene lui, die nu bij de politie werkten, of bij de BVD. Maar juist bij deze mensen, die hem kenden, kon hij toch moeilijk informaties inwinnen over zijn eigen vrouw? Daarenboven schrok hij ervan terug... veronderstel eens, veronderstel eens.... dat het wéar zou zijn.... Anne merkte wel, dat hij stiller was dan anders, maar ze reageerde daarop op haar gewone manier. Ze streek hem door zijn haar toen ze hem zijn koffie bracht, maar ze vroeg niets. Als hij haar nodig had, zou hij het wel zeggen. Bert ging vroeg naar bed. Hij was moe, zei hij. Zorgen van het werk. José was bij tante Thilde. Dat was nu opeens weer hevig tussen die twee en José scheen daarenboven daar in Ut recht een zekere jongeman ontmoet te hebben... Frans zat op zijn kamer te werken en Tilly was al naar bed. „Ach Bert" vroeg Anne „ik heb hier al dat werk op m'n knieën en nu heb ik z'n zakschaartje boven op mijn tafeltje laten liggen. Zou jij het even voor me willen halen?" „Natuurlijk, meisje." Hij knipoogde. Even later stond hij in het kleine kamertje met uitzicht op het park, dat hij zelf Annes's boudoir had genoemd, het kamertje waar ze zo graag zat als ze alleen was. Onwillekeurig dwaalden zijn ogen naar het kleine kastje in de hoek, het kastje dat altijd gesloten bleef. Hij wist niet wat er in zat. „Mijn geheimen" had Anne geplaagd „liefdesbrieven met rose lintjes, een lok haar van een stille aan bidder." Hij wendde zijn ogen af. Daar, op de tafel, lag het schaartje en ernaast Anne's sleutels.... het zou een kleine moeite wezen om nu éven dat kastje... maar op datzelfde ogenblik kon hij zich zelf wel een klap geven. Spioneren? Zijn vrouw bespionneren? En op dit moment wist hij: Charon moest doen wat hij niet laten kon, maar hij vertikte het. Hij ging Anne's gangen niet nal En als nu eens bleek....? porde het door zijn gedachten. Dan zou hij wachten tot ze het hem zelf vertelde. In gedachten zag hij haar daar weer zitten, haar gezicht met de eerlijke grijze ogen naar hen opgeheven... Nee, zijn Anne, die deed zoiets niet! En als een verjongd man liep hij de trap af. „Hier schat, je schaar." „Kon je hem niet vinden?" „Jawel" zei hij, innerlijk vermaakt om het mengsel van waarheid en verdich ting, dat hij haar voorschotelde. „Maar je had je sleutels op je tafel laten liggen. En ik kon bijna de verleiding niet weer staan om jou geheime kastje open te maken en eens in die ouwe liefdes brieven van jou te duiken." „Bert.... zou jij zoiets doen?" „Wat denk je van me?" „Nee, dat doe jij niet." Hij ging op de leuning van haar stoel zitten, ze legde haar hand op zijn knie, zag hem aan. „Je bent toch niet nieuwsgierig?" „Natuurlijk, daar ben ik een man voor." „Ik dacht dat alleen wij vrouwen dat waren." „Ja, dat zeggen wij mannen. Aflei- dingsmanouvrel" „Zóu je graag willen weten, wat ik in dat kastje bewaar?" Zijn blik werd gespannen. Waarom vroeg ze dat? Vergiste hij zich, of klonk haar stem verontrust? „O ja", zei hij gemaakt onverschillig „maar ik zal toch wel wachten tot jij het me vertelt." Opeens stond ze op en keek hen ernstig aan. „Bert.als ik het je vertellen kan... dan zal ik het je ook vertellen." „Dat is goed, meisje. Dat wist ik toch wel." Maar hij wist, dat het deze woorden waren, die opnieuw zijn onrust hadden aangewakkerd Bert liep in de fabriek en er kwam geen eind aan. Hij stond bij een machine en even later lag hij er onder en er stampte iets op zijn borst, hij kreeg het benauwd, benauwd... hij sloeg wild om zich heen, sperde zijn ogen open toen zag hij de vlammen! Met een sprong was hij uit bed. „Annel" Hij sleurde haar het bed uit. „Brandl Gauw!" Hij rende de kamer uit, bonsde op de deur van Frans. „Frans, brandl" Een ogenblik probeerde hij zijn zinnen te verzamelen.... geen onbekookte din gen doen.... de brandweer! Snel! Hij holde naar de telefoon, maar het trappenhuis was gehuld in een dichte grijze mist.... rook. Het rieten dak Lydia had beslist dit huis gewild, omdat het een rieten dak had; dat vond ze zo romantisch. Hij, practisch als altijd, was er op tegen geweest, maar hij was ook zeer onpractisch verliefd op Lydia en van Lydia's geld was het huis gekocht. En hij was er al zo lang aan gewend, dat hij nooit meer dacht aan brandgevaar. In de verte loeide een sirene. Opbellen was al niet meer nodig.... (Wordt vervolgd) De viswedstrijd van Bergen-Texel, die aan de Afsluitdijk werd gehouden heeft voor Texel een mooi resultaat gegeven. Er deden 22 vissers uit Bergen mee en 13 van Texel. Totaal werd door de Texelaars 1045 centimeter vis gevangen en dat is gemiddeld 80,4 centimeter per visser. De vissers uit Bergen vingen totaal 1209 centimeter vis en dat is 55 centimeter per visser. De individuele uitslag van de visclub is als volgt: 1. D. Pijper 158 cm B, 2. L. de Jager 147 cm B, 3. J. Buishard 119 cm B, 4. N. Jongejans 114 cm B, 5. M. J. van der Zwaag 113 cm T. Zondag 24 mei vist de visclub bij de Krassekeet van 8.00-10.05 uur. Donder dag 28 mei gaan er weer leden naar de Afsluitdijk voor de jaarlijkse WV wed strijd. Het totale inschrijfgeld zonder aas maar met vervoer is ?18,60. Leden die zich nog melden willen moeten dit doen voor 18.00 uur zaterdag 23 mei, telefoon 3986. Toegestane aassoorten zijn pieren bliek en spiering. De Zwaan mag volgend seizoen om de N.H.-beker spelen. In de Texelse finale versloeg het de vorige beker houder met 8—4. Dubbeldik eindigde als derde door in de al eerder gespeelde kleine finale Rab met 3—1 te verslaan. A.s. donderdag om 20.00 uur is er opnieuw vergadering in de kantine inzake het op te richten zaterdag-seni orenelftal. Alle spelers voor dit team en geïnteresseerden worden dringend ver zocht hierbij aanwezig te zijn. Bekerfinale: De Kustzeilvereniging De Cocksdorp heeft afgelopen weekeinde de erste zeilwedstrijd van haar prille bestaan gehouden. Zaterdag waren wee routes uitgezet, één van 21 kilometer en één van 15 kilometer. )p zondag was eveneens twee keer varen gepland, maar door een lotseling opkomende donderbui moest de tweede wedstrijd afgelast ?orden, Dat was vooral voor deelnemers die in de laatste wedstrijd og kans hadden op een prijs een flinke teleurstelling. Er deden 23 atamarans mee en opvallend was dat het merendeel van de deel- emers van de overkant afkomstig was. Kennelijk gebruikten veel verkanters de wedstrijd als oefening voor de Ronde om Texel. Er was ok een deelnemer van Terschelling. Voor de wedstrijd van zaterdag ad hij er al twee uur zeilen opzitten want hij was met zijn eigen boot an Terschelling naar Texel komen varen. Bij de kustzeilvereniging is men meer an tevreden over het verloop van de 'edstrijd. Er werd goed en sportief ge- ïild, In de kantine van camping De krim ras zaterdagavond een uitbundig testje van alle deelnemers. De kustzeilvereniging heeft het oude aartenverkoopgebouwtje van de TESO ekocht om dat als kantine te kunnen ebruiken. De noodzaak daartoe wordt oor de leden zeer wel aangevoeld. Het rachten is nog op toestemming van de emeente. Met name bij evenementen ils wedstrijden zou een kantine goede liensten kunnen bewijzen. Overigens hadden de organisatoren el iets meer boten verwacht bij deze edstrijd. De enigszins tegenvallende leelname werd mogelijk veroorzaakt loordat veel catamaranzeilers naar de |ngelse kampioenschappen waren. Igemeen winnaars over het hele week- [inde zijn P. de Vries en W. Zwitser uit latwijk geworden. Ze zeilden met een art. Aanvankelijk was het de bedoeling |at alleen Darts aan de wedstrijd mee uden doen, maar later kwamen zoveel ischrijvingen binnen van andere typen at ook een zogenaamde open klasse ïee kon doen. In het algemeen klas- ement werden M. Warnaar en W. Rienks in hun Supercat tweede. Derde G. Nijzink en F. de Goed uit Barendregt met een Dart en vierde C. van Sijp en E., de Graaf uit De Cocksdorp in hun G.Cat. De uitslagen in de verschillen klassementen waren als volgt: Zondag j.l. organiseerde de Ameri kaanse Cocker Spaniel Club Nederland haar jaarlijkse kampioensclubmatch in Den Bosch. Totaal waren 95 honden ingeschreven, waaronder twee Texelse Amerikaanse Cockers. Nationaal en Internationaal kampioen Silver Amigo van Texalmore Wereld kampioen F.C.I. 1976 (eigenaar: Jenny Ellen en Ko Lagerveld) behaalde met zijn zeven en half jaar in de Veteranenklas de kwalificatie Uitmuntend, plaatsing 1 Zoon van Silver Amigo Tri 'N' to Please van Texalmore (eigenaresse Joke Kager) behaalde in de openklas reuen met een zware concurrentie ook het predikaat Uitmuntend. Uitslagen open klasse: 1. C. van Sijp, E. de Graaf, N. Stoop, De Cocksdorp G.Cat; 2. M. Warnaar, W. Rienks De Cocksdorp Sup. Cat; 3. R. Boon, B. Boon De Cocksdorp Prindle 16; 4. A. Langveld, M. Koorn De Cocksdorp Stampede; 5. J. van Kuyk Utrecht Spark; 6. D. Vogel Berkhout Spark; 7. G. Vogel Berkhout Stampede; 8. J. Zuidema, R. Roeper De Cocksdorp Hobie 16; 9. L. Saai, N. de Graaf De Cocksdorp Hobie 16. Uitslagen Dart: 1. P. de Vries, W. Zwitser, Katwijk; 2. E. Vermeulen, F. Nefkens Zaandam; 3. G. Nijzink, F. de Goed Barendregt; 4. S. Werner, G. Hilsten Egmond aan Zee; 5. G. van der Berg, Van der Berg Den Burg; 6. D. Kenbeek, Pol de Keijser Haarlem; 7. J. Blom, F. Koopman West Terschelling; 8. Duindam, Duindam Amsterdam; 9. H. Elias, Grifioen Enk huizen; 10. Roduyn, Duindam Scheve- ningen; 11. G. de Vogel, M. Rijswijk Rotterdam; 12. A. van der Werf, A. van der Werf Rotterdam. Zondag werd gevlogen vanuit Chimay (338 km) in België. Gelost werd om 8.30 uur met Z.Zw-wind. Ondanks een enkele bui onderweg is het ditmaal een snelle vlucht geweest. Er waren 42 Texelse duiven ingezet. Uitslag: 1e. duif 12.13.19 uur 1525 meter/min.; 2e. duif 12.17.56 uur 1472 meter/min.; 3e duif 12.24.08 uur 1455 meter/min.; laatste prijsduif 12.36.02 uur 1364 meter/min. D. Panneman De Koog 1, 3, 5, 6e prijs; A. Keijser Den Burg 2, 7, 9e prijs; S. Feenstra De Waal 4, 8e prijs. Met zijn eerste duif behaalde D. Panneman de derde prijs in de vereni ging te Den helder. Tweede klasse: ZDH 3-Nioz 2 KSMT 2-Nioz 2 Gempo-ZDH 3 Oosterend 5-T ex. Boys 2 Oosterend 4-Question 2 Derde klasse: ZDH 4-Rab 2 Eerste klasse: 3-0 7-0 4-3 0-2 6-1 2-1 Arn. Looyer 21 35 74-27 KSMT 21 28 69-49 Rab 21 27 77-53 Texel 21 24 64-40 Amro 21 23 50-49 Mok 21 12 42-88 Nioz 21 10 46-76 Tex.Boys 21 9 37-77 Tweede klasse: Gempo 20 28 53-38 Oosterend 4 20 27 70-48 Jelleboog 20 26 68-41 Tex.Boys 2 20 26 48-39 KSMT 2 20 23 69-49 Oosterend 5 20 23 65-46 ZDH 2 20 21 46-39 Question 2 20 16 51-64 ZDH 3 20 12 30-58 Nioz 2 20 12 30-67 Rabo 20 4 36-74 Derde klasse: Dubbeldik 4 18 35 127-21 Tex.Boys 3 18 28 69-36 De Koog 18 22 45-42 Oosterend 6 18 20 50-56 Slufterhoek 18 18 38-45 KSMT 3 18 15 38-37 De Koog 2 18 14 37-51 ZDH 4 18 13 37-74 Texel 2 18 9 34-65 Rab 2 18 6 32-78 Met als apotheose een achtervolging door verschillende staten, waarbij een flinke hoeveelheid auto's naar het voer tuigenkerkhof wordt verwezen, draait donderdag tot en met maandag in het City theater de film 'Smokey and the bandit deel II'. Een van de hoofdge- gevens in deze vooral voor sensatie beluste filmbezoekers interessante rol prent is het werken met radiozenders vanuit auto's, zoals wij die kennen als 27 Mc bakkies. In Amerika zijn vracht wagens en auto's in verband met grote afstanden, veiligheid en dergelijke met zenders uitgerust. Weggebruikers politiecontroles en via een heel eigen jargon vindt ook andere communicatie plaats. 'Smokey' is een codewoord voor politie en 'Bandit' is onze held (Burt Reynolds) een truck-chauffeur uit Geor gia. In de eerste Smokey-film ging het om de smokkel van een lading illegale drank met allerlei malle gevolgen. In deze tweede heeft men dezelfde for mule gehanteerd alleen is alles groter, duurder en spectaculairder opgezet. De film is tot en met de aftiteling het kijken waard. De makers hebben namelijk wat versierd met een aantal mislukte scenes uit de film, dialogen die ontsporen, een stunt die misgaat en dat heeft een heel komisch, slapstick-achtig effect. Alle leeftijden hebben toegang bij deze van In de derde klasse werd nog één wedstrijd gespeeld. Deze wist ZDH 4 met 2— 1 te winnen van het onderaan geeindigde Rab 2. Rab 1 haalde in de eerste klasse een grote overwinning. Het op de tweede plaats geeindigde KSMT kreeg van deze ploeg een 9—5 nederlaag te incasseren. Kampioen Arn. Looyer wist ook z'n laatste wed strijd te winnen. Met 7—2 werd Amro verslagen. Mok haalde weer eens een punt binnen door met 3—3 gelijk te spelen tegen Texel. Nioz en Tex.Boys moesten onderling uitmaken welk team op de onderste plaats zou eindigen. Het werd Tex.Boys omdat het deze strijd met 4—3 verloor. )e Prindle 16 (nummer 4200) van de Cocksdorpers R. Boon en B. Boon wordt op de hielen gezeten door de Hobie 16 (nummers 36386) van J. 'uide ma en R. Roeper, eveneens uit De Cocksdorp. Op de achtergrond de Texelse vuurtoren, waarvan de kustwachters hadden beloofd tijdens e wedstrijd een extra oogje in het zeil te houden. De gebroeders Boon eindigden als derde in het algemeen klassement en Zuidema en Roeper Is achtste. DeZwaan-JKM 3de en 4de plaats Dubbeldik-Rab Eerste klasse: Rab-KSMT Mok-Texel Tex.Boys-Nioz Amro-Arn. Looyer Gempo is de laatste zaalvoetbalkam pioen van dit seizoen geworden. In de laatste competitieweek wist Gempo ZDH2met4—3 te verslaan en het team werd daardoor onbereikbaar voor de overige teams. Oosterend 4 eindigde als tweede. Het versloeg Question 2 met 6—1. Nioz 2 kwam nog tweemaal in het veld. Beide malen werd het een ne derlaag. De eerste maal verloor het zonder wisselspelers met 3 0 van ZDH 3 en de tweede maal met een speler meer kreeg het met 7—0 'klop' van KSMT 2. Tex. Boys 2 wist nog een plaatsje op de ranglijst te klimmen door Oosterend 5 met 2—0 te verslaan.

Texelsche Courant | 1981 | | pagina 9