Geslaagd toernooi van Texelse Boys /U3END4 Voor het weekend 0 Uit het handelsregister Cursus softbal honkbal Inschrijven concours hippique en gezelligheidsrit Vrienden van het Paard Wielerwedstrijd in Zwanenburg Fietstocht van Vrouwenbond ZPC-ers doen mee aan Helderse nachtmarathon Scouting Texel deed zijn best in Ommen Texelse jutters naar Engeland Boogie-para gewond Tex. Boys nieuws Geen gymnastiek GVT „Bossiesdag" Rijsselberghe wint luilakrace Zuigelingenbureai T rombosedienst De winkels in Den Burg dinsdag de hele dag geopend. van 13 en 14 juni 1981 Artsen Groene Kruis Tandartsen Apotheek Kerkdiensten Dierenartsen Rijkspolitie PAGINA 2 TEXELSE COURANT VRIJDAG 12IUNI1 Voor de organisatoren van het derde Texelse Boys Pinkstertoernooi zit het er weer op. Twaalf overkantse teams speelden zondag en maandag op de Boysvelden en dat betekende een op vang van 350 voetbaliers en supporters. De vrij harde wind zorgde gelukkig niet voor spelbederf. Er werd door de meeste teams mooi voetbal gebracht tot groot genoegen van het vele publiek. Zoals te verwachten was werd VV Ma- riënheem, net als vorig jaar. eerste in beide categoriëen: stadaard en reserve teams. Het reserveteam van Mariënheem wist alle wedstrijden in winst om te zetten. Het eerste team speelde alleen gelijkspel tegen de Texelse Boys. De finalestrijd om de vierde en vijfde plaats tussen de Boys en het Utrechtse Apollon was bijzonder spannend. De Boys namen in de eerste helft een 1 —0 voorsprong. In de tweede helft kwamen de Utrechtenaren feller opzetten en werd de gelijkmaker binnen gehaald. De strijd ging daarna mooi gelijk op met evenwichtige aanvallen over en weer. Het resultaat: een 3—3 gelijkspel. Via strafschoppen pakten de Boys daarna de vierde plaats. Het gelegenheidsteam van SV Texel deed het tweede Pink sterdag ook uitstekend. Ze eindigden als tweede in de poule en wisten door een overwinning op het sterke Schalkwijk de derde plaats in de finale te bereiken. Boys 2 moest het in de finale om de vijfde en zesde plaats opnemen tegen SV De Cocksdorp. De Cocksdorpers waren goed op dreef en wisten een ge lijkspel te forceren. Strafschoppen brachten ook in deze wedstrijd 'redding' voor de Boys. Uitslagen Pinkstertornooi: Poule A standaard: WPB-FC Kraggenburg 0—1 Apollon-Alw. Forward 0—1 De cursus softbal blijkt in een behoefte te voorzien. Nog steeds melden zich nieuwe deelnemers aan. Voor de jeugd groep op dinsdagavond is er de vol gende wijziging. In verband met de avondvierdaagse en de sportdagen voor de lagere schooljeugd gaat de cursus avond op dinsdag 16 juni niet door. In plaats daarvan wordt op zaterdag 20 juni een echte wedstrijd gespeeld op de speelweide aan de Emmalaan, aanvang 's morgens om 10 uur. Het gaat over 7 innings. De meisjes van de donder dagavond mogen ook aan deze wed strijd deelnemen. Ouders en belang stellenden zijn bij deze wedstrijd van harte welkom. Voor volwassenen ver andert er niets. Zij spelen normaal honkbal op de donderdagavond aan de Emmalaan. De vereniging voor de Vrienden van het Paard houdt op 21 juni een ge zelligheidsrit waarvoor om 10 uur ge start wordt bij garage Grisnigt in Den Burg. Men dient zich hiervoor op te geven voor zondag 14 juni bij mevrouw A. Bakker-Witte, tel. 02226-464. Voor het concours hippique van de vereni ging wordt weer een programmaboekje samengesteld en daarom dient men zich ook voor dat evenement al op te geven. Men kan zich opgeven tot 21 juni, de datum van de gezelligheidsrit. Opgave is mogelijk voor de volgende rubrieken: 1. Enkelspan nieuwelingen LTP, bij voorkeur met een 2-wielig voertuig. Voor de hoogst geplaatste is een extra prijs beschikbaar. 2. Enkelspan open klasse LTP. 3. Eenspan LTP gereden door dames. 4. Tweespan open klasse LTP. 5. Tweespan LTP voor de land- bouwwagen. 6. Tandems LTP. 7. Een span pony's. Tot secretaris van de vereniging voor vrienden van het Paard is J. Kikkert, Parnassiastraat 3 in De Koog gekozen. Penningmeester D. Witte uit Den Burg. Op de laatstgehouden bestuursverga dering heeft het bestuur zich beraad over het nieuwelingen nummer. Het be stuur is van mening dat paarden die kwaliteit te kort komen voor de open klasse in deze rubriek een kans moeten hebben ongeacht de leeftijd. FC Kraggenburg-Apollon 0—2 Alw. Forward-WPB 0—5 Apollon-WPB 1-1 FC Kraggenburg-Alw.Forward 4—1 Poule B standaard: Tex.Boys-Hoonhorst 1—0 Mariënheem- SC Pesse 1 0 Hoonhorst-Mariënheem 0—3 SC Pesse-Tex.Boys 1—0 Hoonhorst-SC Pesse 0—11 Mariënheem-Tex.Boys 0—0 Finale: Mariënheem-FC Kraggenburg 3—0 WPB-SC Pesse 0-2 Apollon-Tex.Boys 3—3 Tex.Boys wint na strafschoppen. Alw. Forward-Hoonhorst 3—2 Poule A reserve: Schalkwijk-Alw. Forward 2—3 WPB-Tex.Boys 0-1 Alw. Forward-WPB 2-1 Tex. Boys-Schalkwijk 1 1 Alw. Forward-Tex.Boys 4—1 Schalkwijk-WPB 2-0 Poule B reserve: SC Pesse-Mariënheem 0—3 SV Texel-SV Cocksdorp 2-1 Mariënheem-SVC 3—0 SC Pesse-SV Texel 0—2 SVC-SC Pesse 4-2 SVTexel-Mariënheem 1—2 Finale: Mariënheem-Alw. Forward 2—1 SVTexel-Schalkwijk 4—0 Tex.Boys-SVC 2-2 Tex.Boys wint na strafschoppen. WPB-SC Pesse 4-5 Tweede Pinksterdag namen negen jeugdrenners van de Wielervereniging Texel deel aan wedstrijden in Zwanen burg. Deze koersen waren georgani seerd door wielerclub 'De Bataaf'. Anna Simone Kooiman reed bij de 9-jarigen erg goed en wist op de tweede plaats te eindigen. Haar ploeggenote Simone Winter was minder gelukkig en eindigde, mede door een slechte start, op de achtste plaats. Jacco Vinke kon in de wedstrijd van 10-jarigen goed meekomen en wist een 28-ste plaats te pakken. Peul Witte, Robert Visser en Jef Schuur konden in hun categorie in de midden moot eindigen. Paul Witte was goed in vorm en behaalde de veertiende plaats. Robert Visser en Jef Schuur eindigde respectievelijk op een vijftiende en twaalfde plaats. Niels Collou reed zeer sterk en wist, na lange tijd op kop te hebben gereden, als vierde te finishen. Dinsdag 16 juni organiseert de Vrou wenbond NVV de jaarlijkse fietstocht. Deze keer wordt een bezoek gebracht aan de Bartimeushoeve bij Oosterend. De start is om 13.30 uur bij de Aan koopcentrale in de Waalderstraat. Degenen die de tocht met de auto willen maken kunnen zich opgeven bij Jo van Trigt tel. 2175. Zaterdagnacht namen zes leden van de zwemclub deel aan een nachtmara thon in zwembad 'De Schots' in Den helder. Deze marathon is georganiseerd door de Helderse reddingbrigade en het is de bedoeling dat de Texelse zwem mers bij toerbeurt van 's avonds 20.00 uur tot 's morgens 8.00 uur in het water liggen. Dertig andere leden van de zwemclub gaan dit weekend kamperen in Heiloo. Op een door de Koninklijke Nederlandse Zwembond georganiseerd kamp zal veel aan sport en spel gedaan worden waarbij activiteiten in het 50 meter bad de boventoon voeren. Op 27 en 28 juni wordt op Texel de zwemdriekamp Texel-Gieten-Brummen gehouden waarvoor honderd zwem mers en zwemmertjes naar het eiland komen. Het bestuur zoekt nog gast gezinnen voor deze 'waterratten' waar bij in de eerste plaats gedacht wordt aan ouders van zwemclub leden. Opgave zo snel mogelijk bij mevrouw Keijser, Vloedlijn 41 in Den Burg. tel. 3873. Leden van Scouting Texel hebben gedurende het pinksterweekeinde hun best gedaan tijdens de Nationale scou- tingwedstrijd die in Ommen werd ge houden. Aan deze wedstrijd mochten alleen maar groepen meedoen die in hun eigen regio als eerste eindigden, en de zes Texelse scouts waren dan ook eerste geworden in de regio Noord holland Noord en het Waddendistrict. Op de landelijke wedstrijd eindigden de Texelaars op de 28ste plaats. In het geheel niet onverdienstelijk want er deden bijna 60 groepen mee en bo vendien waren de opdrachten bijzonder zwaar. Een dergelijke scoutingwedstrijd is eigenlijk een soort krachtmeting in het overleven. Zelf je eten klaar maken, tent opzetten, EHBO en hygiëne, het zijn allemaal zaken die erbij horen. Daar naast wordt het sportieve element tij dens dit soort wedstrijden niet vergeten. De leeftijd van de deelnemers ligt onder de 14 jaar. Het was voor het eerst sinds 15 jaar dat Texel aan de landelijke wed strijd meedeed en ook daarom man Ho 28ste plaats voor de Texelse scouts een hele prestatie heten. Het bestuur van de stichting Jutters- museum heeft de afgelopen week een reis naar de zuidkust van Engeland ge maakt om kennis te nemen van wat aldaar op het gebied van zee- en scheepvaartmusea is ingericht. Dit be stuur, bestaande uit P. Kikkert, J. Uitgeest, KI. Uitgeest, C. Ellen, H. Bremer en J. Nauta maakt jaarlijks een dergelijk reisje (op eigen kosten) om inspiratie en contacten op te doen waarvan het maritiem museum in Oudeschild dan weer kan profiteren. Vorig jaar maakte de groep een vliegreis naar het Duitse waddeneiland Juist, waar het aldaar gevestigde 'Küstenmu- seum' werd bezocht. Deze keer ging het naar het visse rijmuseum Hastings, dat is onderge bracht in een oud kerkje. Ook het aldaar gevestigde reddingstation werd be zocht. Een bezoek aan Eastborne en aan het door scheepsrampen bekende Beachy Herd bracht de jutters in Mew Heaven, waar de nacht werd doorge bracht. Via Brighton werd koers gezet naar het grote National Maritim Mu seum te Londen. De hier onderge brachte immense collectie overtrof alle verwachtingen. Er was zoveel te zien dat het in de beschikbare tijd ondoenlijk was. In de toekomst zal dit museum ongetwijfeld nog eens worden bezocht. Met de mensen van het museum wer den nuttige contacten gelegd. Met veel interesse werd kennis genomen van voorwerpen en gegevens met betrek king tot Engelse schepen en voor werpen die op Texel zijn aangespoeld. De nabij gelegen clipper 'Cutty Sark' werd bezichtigd. Het reisje werd ook Zaterdagochtend wordt door de dorpscommissie van De Koog oud papier opgehaald. De inwoners van De Koog worden verzocht het papier vóór tien uur gebundeld aan de weg te zetten. Zaterdag wordt door Scouting Texel oud papier in Den Burg opgehaald. Aan de beurt zijn deze keer de Schoon oordsingel, Wittekruislaan, Burgerhout straat en de Wagemakerstraat. Men wordt verzocht het papier voor tienen gebundeld aan de weg te zetten. De Amsterdamse parachutist Paul Koudijs raakte zondagmiddag bij deel name aan de para-boogie gewond. Tijdens de formatie-sprong bleek de handgreep van zijn parachute te zijn verschoven waardoor Koudijs deze chute niet open kon trekken. Daarop werd de kleinere reserve parachute opengetrokken en landde hij te hard op de weg. Koudijs werd met gekneusde rugwervels per ambulance naar het Gemini-ziekenhuis gebracht. Zaterdag spelen de B-junioren om 17.00 uur tegen een team uit Edam en de A-junioren om 19.00 uur tegen een elftal uit Beilen. Vrijdag (vandaag) zijn er geen gym lessen van Gymvereniging Texel. Zater dag worden de Texelse kampioenschapppen in de Burg. De Koninghal gehouden en daarom zijn vandaag geen toestellen beschikbaar in de Beatrix-gymzaal. Op woensdag 24 juni organiseeert Gymnastiekvereniging Texel een „bossiesdag" voor jeugdleden van 6 tot en met 12 jaar. Die dag trekken de deelnemers de natuur in en zullen er allerlei spelletjes gedaan worden. Opgave voor de „bossiesdag" is mo gelijk tot vrijdag 19 juni bij G. Verhoe ven, Tjakkerstraat 2, of bij H. Keyser, Vloedlijn 41, Den Burg. meegemaakt door het echtpaar Jb. Bakker uit Oudeschild. De Stichting Texels Museum, personeel en jutters hadden dat mogelijk gemaakt als ge schenk ter gelegenheid van hun 25-jarig huwelijksjubileum. Het echtpaar Bakker heeft zich op bijzondere wijze verdien stelijk gemaakt bij het van de grond brengen van het museum in Oudeschild. De Windsurfclub Texel hield op 6 juni de traditionele luilakrace waaraan werd deelgenomen door 14 leden en 5 niet- leden. Wegens de hoge deining aan de Noordzeekust werd uitgeweken naar Dijkmanshuizen. Er werd gestart om kwart over zes met een matige wind, die later opliep tot kracht vier tot vijf, waar door de wedstrijd dan ook een span nend verloop kreeg. In de twee laatste manches werd hard gevochten door de heren M. van Rijs selberghe en H. Boks om de eerste en tweede plaats. Deze strijd werd met slechts enkele meters verschil gewon nen door Mark van Rijsselberghe. De uitslag van deze geslaagde luilak race was al volgt: 1. M. van Rijssel berghe, 2. A. Hillenaar, 3. H. Boks, 4. W. Houwing, 5. A. v.d. Berg, 6. J. Sluis. Na afloop van de wedstrijd was er voor ieder een vaantje met opschrift 'luilakrace 1981' en koffie met broodjes. Donderdag 11 juni Om 20.00 uur begint in café De Zwaan de algemene jaarvergadering van de Rabobank Texel. Op de Groeneplaats wordt de Taptoe Texel 1981 gehouden, van 20.00-21.00 uur. In dorpshuis De Oude ULO houdt de NVSH Texel een vergadering over op heffen of voortzetten: 20.00 uur. Vrijdag 12 juni Het PSP-kamerlid F. van der Spek spreekt op een openbare avond van de PSP Texel in De Schakel. Aanvang 20.00 uur. In De Toekomst in De Koog speelt de groep The Platters. De zaal is open om 20.00 uur. Entree 710, Zondag 14 juni Om 10.00 uur start de gastenrit van De Blijde Rijders. Maandag 15 juni In de Hervormde kerk van De Koog wordt een dia-avond over Texel gehou den, aanvang 20.00 uur. Entree 71,50; kinderen 71, Vanaf 18.00 uur kan bij de LTS worden gestart voor de eerste avond van de avondvierdaagse. Keus tussen 10 en 15 kilometer. Dinsdag 16 juni Om 13.30 uur start bij het gebouw van de Aankoopcentrale een fietstocht van de Vrouwenbond NW. OM 19.30 uur begint de openbare raadsvergadering in het gemeentehuis. Inschrijvingen: Firma S.P.O.T. Mo lenstraat 67 Den Burg. Fabriek en klein handel in zelfgemaakte (speelgoed) ar tikelen enz. Vennoten J. R. Branden burg en S. Zijm. Firma Mevo, Mokweg 3 Den Hoorn. Kleinhandel in gebruikte auto's. Ven noten Th. G. Grootjen en M. F. van Setten. Recreatiestichting Texel, Slingerweg 2 Den Burg filiaalhouder van camping 'Om de Noord' annex kampwinkel en kantine Boodtlaan 50. Onder recht streeks beheer RST: Snackbar 't Spijkertje, Herenstraat 12 Den Hoorn. Eigenaar W. Bakker. De Twee Paardjes, Haffelderweg 1a Den Burg. Kleinhandel in gebruikte en onroerende goederen en souvenirs. Fili aal. Dorpsstraat 3 De Koog. Onder rechtstreeks beheer hoofdzaak. Vakantieburo Kobeko BV, Ruijslaan 21 De Koog. Bemiddeling bij verhuur van vakantiehuizen enz. Directeuren: D. P. van Egmond en J. Kiltz. H. Spigt, Parnassiastraat 17, De Koog. Filiaal 'Harm's markt'. Kleinhandel in speelgoed, huishoudelijke, kado, strand-, kunstnijverheid, sport, gereed schap en andere artikelen alsmede tex- tielgoederen. Onder rechtstreeks beheer hoofdzaak. J. L. Hoogerheide, Weverstraat 21 Den Burg. Schoenherstellersbedrijf. J. Hoo gerheide Weverstraat 21 Den Burg. Detailhandel in schoenen. Wijzigingen: Firma Zijm en Co. Schil derend 20 Den Burg Loodgietersbedrijf enz. Handelsnaam gewijzigd in Fa. Zijm. Zaakadres gewijzigd in Berhardlaan 2a Den Burg. W. Ham Party service-Restaurant huis. Witteweg 28 Den Hoorn. Ven ging party's etc. Exploitatie kant beëindigd. Adres gewijzigd in Her straat 7 Den Hoorn. Thans mede ploitant cafébedrijf onder de naam C 't Kompas. Als alle Texelaars hun afgedankt glas en oud papier voortaan apar zouden houden, zou het Texels huisvuilprobleem al voor een groo deel zijn opgelost. Dus: glas naar de glascontainer e oud papier naar de verenigingen. De zuigelingen die aan de beur worden op het bureau verwacht o tijden, waarop hun eigen hui zitting heeft. De tijden zijn als volgt Dokter Eissen, dinsdag 16 juni! 14.00 uur. Dokter Coutihho, woensdag 17 om 13.30 uur. Dokter Barnard, woensdag 17 jur 15.00 uur. Iedere woensdag van 9.00 - uur. Adres: Groene Kruis-gebouw gang tandartsencentrum) Witte I laan, Den Burg. Mee te nemen trombosedienstgegevens van el verzekeringsgegevens (ziekenfi kaart). zijn vanaf heden Winkeliersvereniging Den Burg Uitsluitend voor spoedgevallen Van vrijdagavond 18.00 uur tot maandagmorgen 8.00 uur Dokter L. Barnard, Kotterstraat 24, Oosterend, tel. (02223) 234. Dokter A. Waverijn, Kogerstraat 87a, Den Burg, tel. (02220) 2016. Dokter Eissen is afwezig t/m 14 juni 1981. Ambulance (in geval van onge lukken met betekenend lichame lijk letsel) (02220) 2011. Van vrijdagavond 18.00 uur tot maandagmiddag 13.00 uur Zr. Th. Groothuis, Marelstraat 8, Den Burg, tel. (02220) 2996. Zaterdag en zondag te bereiken na 13.00 uur. Magazijn Groene Kruis Geopend voor uitgifte goederen: Maandag t/m vrijdag van 17.00- 18.00 uur. Voor zeer spoedeisende tandheel kundige hulp kan men zaterdag en zondag om 18.00 uur precies te recht in het tandheelkundig cen trum in het Groene Kruisgebouw, Witte Kruislaan 19. Zondag 14 juni 1981 HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg 9.30 uur ds. Wolthaus Collecte ontwikkelingssamen werking De Cocksdorp 9.30 uur ds. Van Zijl Langhout. Collecte kerkvoogdij Den Hoorn 11.00 uur ds. Van Zij Langhout De Koog 9.30 uur ds. Wisman De Waal 11.00 uur ds. Wolthaus Oosterend 9.30 uur ds. A. W. Kok Oudeschild 11.00 uur ds. A. W. Ko ;s Bei voc dat der zan GEREFORMEERDE KERKEN Den Burg 10.00 uur ds. Blaauw 19.30 uur ds. De Boer Uitzending via de Lichtboei Oosterend 10.00 uur ds. De Boer 19.30 uur ds. Blaauw GEREFORMEERDE GEMEENTE Oosterend 10.00 uur Dienst 16.00 uur Dienst Dinsdag 16 juni: Oosterend 19.00 uur ds. A. B. vé der Heiden, uit Enkhuizen. Weverstraat 95, telefoon (02220) 2112. Open van maandag t/m vrij dag van 8.30-18.00 uur. Zaterdag van 11.00-12.30 uur en van 15.00- 17.00 uur; zondag van 11.00-12.30 uur en van 16.00-17.00 uur. Buiten die tijd alleen voor spoed eisende gevallen. Alleen voor spoedgevallen tele foon (02220) 2527. Dagelijks is het politiebureau van de groep Texel van de Rijkspolitie telefonisch te bereiken via tel. (02220) 2644. Buiten kantooruren (tussen 18.00 en 08.00 uur) kan men rechtstreeks contact opnemen met de meldkamer van het district Alkmaar, tel. (072) 116444. GEREF. KERK (Vrijgemaakt) in de Doopsgezinde kerk, Kogerst Den Burg 11.30 uur Dienst 16.30 uur Dienst DOOPSGEZINDE GEMEENTE Den Burg 10.00 uur ds. Hylkema Uitzending via de Lichtboei BAPTISTENGEMEENTE in de Doopsgezinde kerk, Kogerst Den Burg 19.15uurds. Molema Kinderoppas aanwezig. Uitzending via De Lichtboei woensdag 18.30 uur. ROOMS-KATHOLIEKE KERK Den Burg: zaterdag 19.30 uur Uitzending via De Lichtboei zondag: 10.45 uur De Koog: zondag 9.30 uur Den Hoorn: zondag 19.00 uur. JEHOVAH'S GETUIGEN Noodslachtinaen Dorpshuis De Waldhoorn, Here loie ctraat QH Hon Ulnnrn d©31 Voor noodslachtingen bellen de heer A. van Heerwaarden, telefoon (02220) 2182(slachtplaats) of 2663 (Wilhelminalaan 94), b.g.g. (02226) 520 of (02220) 3541. straat 30, Den Hoorn deau; Zondags: 10.30 uur Openbare lezii !2''<ar 11.30 uur Wachttorenstudie. en Woensdags 19.30 uur Theo< ^gn school; 20.30 uur Dienstvergadering. doute op 9 ju Bec 178 De een 16, De op ker) de riun Na Bec voo dat der ZWé op l Der or U' jiloft rtelijk

Texelsche Courant | 1981 | | pagina 2