ZDH-jubileum Problemen rond personeel weizijnssllchllng Muzikaal talent anno 1934 Gouden speld voor Ferry Zwanenburg VERVOLG VAN PAG. 1 Veel animo voor cursus „Kom eens >m een bestuurster" Sportdagen lagere scholen Raadsvergadering Geslaagd 11J DAG 12 JUNI 1981 TEXELSE COURANT PAGINA 7 eeds meer onderdeel te gaan uitmaken in onze sport." De Boer noemde dat in verarming die op alle fronten jstreden moet worden. ,,Het woord genspeler mag eigenlijk niet genoemd lorden. Alle voetballers in een wed- Irijd zijn mede-spelers." Sociaal werk De lijst van geschorste en gestrafte setballers toont aan dat de sportiviteit nnen de witte lijnen regelmatig het iderspit delft. „ZDH is een pracht- ■ganisatie en heeft de sportiviteit hoog het vaandel. Toch zal het nieuwe sstuur waakzaam moeten blijven. Het icces van een wedstrijd hangt niet af in de winst, maar van de manier aarop gespeeld wordt", zo zei hij. Hij jemde het besturen van een voetbal- ub 'sociaal werk' en sprak de wens uit it dit in Den Hoorn altijd zo mag blijven iten. De KNVB-man eindigde zijn ïtoog in dichtvorm: 'de vroegere ad- iiranten zijn nu kerels met een gezin, let ZDH als steuntje stapten zij de ote wereld in'. ZDH kreeg twee ideau's: een blauw-witte afdelingsvlag i een 'speciale' oranje KNVB-jubileum Overdonderend Daarna kreeg ere-voorzitter Ferry wanenburg onder lovende woorden de auden bondsspeld opgespeld. Ferry zei zijn dankwoord volledig 'overdon- rd' te zijn. ,,lk dacht; een zilveren leid nemen ze misschien voor me mee, aar dit had ik echt niet verwacht." De e-voorzitter prees de KNVB voor de indacht voor kleine verenigingen. ,,lk sn samen met mijn vrouw trots en ik ens de jongere generaties vele goede letbal jaren", aldus de duidelijk ge erde ZDH-voorman. Bob Bakker voorzitter van SV Texel >od zijn felicitaties aan en roemde de aats van ZDH in Den Hoorn. „U bent in ambassadeur van dit dorp en daar ag u trots op zijn", aldus Bakker. In it verleden is weieens gesproken over imengaan van alle Texelse voetbal- irenigingen. Bob Bakker: „dat mag et gebeuren. Het zou voor alle dorpen n verarming zijn." Bakker had ook grepen dat het met het voortbestaan in de vereniging in het verleden eleen 'kantje boord' is geweest, maar laatste jaren vernam hij alleen nog aar enthousiaste verhalen ('behalve e lichtmasten dan'). „De jeugd uit zich genwoordig niet zo, maar later denken met plezier aan hun voetbaljaren rug. Daar kwam ik ook pas op latere Bftijd achter", aldus de SVT-voorzit- Delegeren Jurr. Beumkes, ook ere voorzitter van Voor de cursus 'Kom eens om een stuurster' die door de overkoepeling n Vrouwen Organisaties wordt geor- niseerd bestaat dermate grote be- igstelling dat besloten is naast de rsus die in september aanvangt nog n tweede cursus te starten die in ruari begint. Het dagelijks bestuur van overkoepeling wil hierover graag een prek hebben met alle dames die h voor de betreffende cursus hebben gemeld. De bijeenkomst hiervoor rdt op dinsdag 16 juni gehouden in huis van mevrouw Schouwstra, trixlaan 70 in Den Burg. Degenen op deze datum verhinderd zijn wor- verzocht toch te reageren of even te len naar nummer 02220-3474. KNVB-afge vaardigde Teun de Boer feliciteert Ferry Zwanenburg met zijn onderscheiding. ZDH (hij was er voor Zwanenburg) feliciteerde zijn 'collega' met de gouden speld. „Ik ben zelf niet verder gekomen dan zilver, maar ja, ik was ook een delegeren-voorzitter. Ferry is een doe ner." Op 17-jarige leeftijd was Beumkes tot voorzitter gekozen. Hij had intussen wel geleerd dat deze functie niet moeilijk 'hoeft' te zijn. „Je moet flinke jongens naast je hebben, dan valt er genoeg te realiseren." ZDH noemde hij een bewijs van inzet en doorzettingsvermogen. „Mocht het op het veld niet goed gaan, denk dan aan je sociale functie voor de jeugd en het dorp." Na deze sprekers werd er in de Waldhoorn nog geruime 442, 148, 211, 533, 636. De verkoping van de 725, per stuk kostende loten liep aanvankelijk nogal stroef, maar later kwam de vaart erin en werd het geen schip van bijleg. Prominenten Het prominentenvoetbal op zondag middag startte met een paradropping, waarbij de bal op het veld werd afge leverd. In tegenstelling tot de aankon diging was het geen massale sprong vanuit de Dakota waarmee de afgelopen week de para-boogie is gehouden maar werd door een kleine groep gebruik gemaakt van een Cessnavliegtuig. Door de harde wind kwamen enkele para's naast het veld terecht, maar dat drukte de pret niet, in tegendeel. Het promi- nentenelftal waartegen ZDH het opnam, bestond uit Ab Gitter van Twente, Willy Bos, Ton Heering (Avro), Jaap Bos (Twente), Bart Molenaar (Volendam), Gerry Mühren (MVV), René Tol (Volen dam), Erik Jongbloed (SDW) en Maar ten Spanjer (SDW). De strijd voltrok zich op een veld waar zojuist de hoge en omstreden lichtmasten waren wegge haald. Er komen spoedig nieuwe (9 meter hoog) en de gemeente vergoedt de kosten. Het was overigens geen hoogstaand voetbal. De prominenten verloren met 6—2 van ZDH. De demon stratie boemerang gooien door Karei Bakker in de pauze van de wedstrijd kwam erg leuk over. De vrij harde wind speelde echter een zeer ongelukkige rol. Strandloop 's Avonds om zeven uur startte bij paal 9 een strandloop die 71 deelnemers trok. De ieuod tot en met 14 jaar liep 4 kilometer. De uitslag in deze categorie was: 1. Nico Evers, Den Hoorn 15.51, 2. Jan Willem Reuvers De Cocksdorp 16.48, 3. Frank Groeskamp Den Hoorn 16.58, 4. Dave Pankras Tuitjehorn 17.39 5. Joop Rommets Den Hoorn 18.03, 6. Jeroen Rommets Den Hoorn 19.24, 7. Marianne van der Kooi St. Anna Paro chie 19.30, 8. Eric Jan Hin Den Hoorn 19.56, 9. Robbie Boersen Oosterend 19.57, 10. Marleen Bakker Den Hoorn 20.19. De ouderen liepen 8 kilometer. Uit slag: 1. Joost brouwer Oosterend 27.31, 2. Cees Timmer Oosterend 30.10, 3. Louis Uriot Den Burg 30.34, 4. Niek Welboren Eierland 30.40, 5. Daan Wei- boren Den Hoorn 31.35, 6. Theo Fran- chimon jr. Den Hoorn 31.49, 7. Anké Brouwer Oosterend 31.55, 8. Jaap Man tijd gezellig 'bijgepraat'. Ook de kleine fotoexpositie bood daartoe veel aan leiding. Pupillentoernooi Het feest werd zaterdag voortgezet met een pupillentoernooi D en E dat de volgende uitslagen opleverde: D: ZDH D-Tex.Boys D 0—4 Oosterend D-ZDH D 0—3 De Koog D-Oosterend D 3—2 Tex. Boys D-De Koog D 5—0 Tex. Boys D-Oosterend D 1 1 De Koog D-ZDH D 1—2 Eerste werd dus Texelse Boys, twee de ZDH, derde De Koog en vierde Oosterend. E: Oosterend E-De Koog E 3—2 Tex.Boys E-ZDH E 2—0 Oosterend E-Tex.Boys E 0—2 De Koog E-ZDH E 0—1 Tex.Boys E-De Koog E 1—2 Oosterend E-ZDH E 4—1 Eerste werd dus Texelse Boys, twee de Oosterend, derde De Koog en vierde ZDH. Koud buffet Het koud buffet dat zaterdagavond was aangericht in de nieuwe schuur van A. Lap was een groot succes. Maar liefst 220 personen die zich tevoren hadden opgegeven en slechts 75, hadden betaald, lieten het zich goed smaken. Dat er ruimschoots voldoende was bleek uit het feit dat een flinke hoeveelheid overbleef. Het buffet was prima verzorgd door de firma Goënga. De feestavond die daarna in dezelfde ruimte werd gehouden was een minder groot succes. In de enorme ruimte bleek het niet mogelijk de vereiste sfeer te scheppen. De temperatuur was iets te laag en wegens de enorme nagalm was het gesproken woord onverstaanbaar zodat we niet weten of de moppen van conferencier Harry Touw leuk waren of niet. De ouderen onder de aanwezigen hadden bovendien nogal wat moeite met het geluidsvolume dat de Stampin' Bluesband veroorzaakte. Het eilande- lijke duo Humpy Dumpy had het door bijzondere omstandigheden moeten la ten afweten. Met veel spanning werd het hoogtepunt van de avond afge wacht: de trekking van de verloting door de artiest Maarten Spanjer onder toe zicht van notaris Boswijk. Laatsge- noemde had de bussen waaruit de winnene nummers werden getrokken van een voor deze gelegenheid pas sende beschildering voorzien. De prijzen vielen op de volgende nummers 359, 400. 650, 129, 703, 585, 616, 120, 38, 64, voor de ZDH-pupillen, waarbij ze moes ten trachten de bekende FC Utrecht keeper Hans van Breukelen te ver schalken. De winnaar (die een prachtige bal kreeg met handtekening van Van Breukelen) waren Frank Groeskamp (D-pupillen), Erik Schneider (E-pupillen) en Freddy Arnout (F-pupillen). 's Middags werd een puzzelwandel tocht voor groepen gehouden. Niet minder dan 22 groepen, elk bestaande uit tenminste vier personen, gingen van start. Tenslotte vermelden we de uitslagen van de toernooien die ter gelegenheid van het gouden ZDH-jubileum zijn ge houden. ZDH 1: ZDH1-RKUVC 0-1 Aquilla-De Meer 1 1 ZDH-Aquilla 1 —2 RKUVC-De Meer 0-0 ZDH-De Meer 0-2 RKUVC-Aquilla 1-0 BWS-Arsenal 2—0 Spaarnevogels-Y Boys 1 —2 BWS-Spaarnevogels 1—0 Arsenal-V Boys 1—0 BWS-Y Boys 0-0 Arsenal-Spaarnevogels 1 1 In de finale kwamen BWS en RKUVC tegen elkaar uit, een wedstrijd die met 0—0 eindigde. BWS won dank zij straf schoppen. Derde werd De Meer. ZDH 2 en 3: ZDH 2-Wiron 2 1-1 Koedijk 2-SDOB 2 3-0 ZDH 2-Koedijk 2 0-2 Wiron 2-SDOB 2 3-0 ZDH 2-SDOB 2 3-0 Wiron 2-Koedijk 2 1-1 Zdh 3-Berkhout 3 1-1 Wiron 3-WSW 3 4-0 ZDH 3-Wiron 3 0-1 Berkhout 3-WSW 3 2-1 ZDH 3-WSW 3 2-0 Berkhout 3-Wiron 3 0-1 Burgerbrug 32.01, 9. Rien Brouwer Oosterend 32.10, 10. Gert Pansier Den Burg 32.41. Spciaal voor dames vanaf 15 jaar was er een loop van vier kilometer. Uitslag: 1Emilie Veeger Den Burg 18.18, 2. Nel Bruining Den Hoorn 18.40, 3. Reinetta Drijver Oosterend 23.14, 4. Tineke Klop Heerhugowaard 26.00, .5. Riet Boorsma 't Horntje 26.00. De dames konden overigens ook aan de 8 km-loop meedoen. Slechts Cobie Bakelaar uit Den Burg maakte daar gebruik van. Zij maakte een tijd van 41.16. Tweede Pinksterdag om 10.00 uur begon een wedstrijd penaltyschieten De finale ging tussen Koedijk 2 en Wiron 3 en werd met 1 —0 door Koedijk gewonnen. De derde en vierde plaats werden ingenomen door Wiron 2 en ZDH 3 (4-0). Uitslagen van de veteranenwedstrij- den: 1. ZDH, 2. Tex.Boys, 3. Ooster end, 4. De Cocksdorp, 5. Texel, 6 Enschede. Voor de kinderen van de Texelse lagere scholen staan de jaarlijkse sport dagen weer voor de deur. Evenals voor gaande jaren worden de beide sport dagen gehouden op de speelweide van het zwembad Molenkoog en bij mooi weer ook in het bad. Aan de hand van de meest uiteenlopende spelletjes, vaardigheden en sportieve onderdelen kunnen de kinderen zich van hun spor tiefste kant laten zien. Op maandag 15 juni komen de kinde ren van de derde en vierde klas in actie. Op dinsdag 16 juni is het de beurt aan de vijfde en zesde klassers. De aanvang is om 9.30 uur. Bij slecht weer wordt uit geweken naar een andere dag in de loop van de week. Na deze 'buitensport dagen' volgt op woensdag 24 juni het even enthousiast beleefde slagbaltoer- nooi op de speelweide aan de Emma- laan. De wedstrijden worden gespeeld in twee afdelingen. De twee-klassige scholen spelen namelijk in een aparte afdeling. Ouders of belangstellenden zijn van harte welkom. De mensen die in dienst zijn van de Welzijnsstichting zijn niet tevreden over het personeelsbeleid van het bestuur. Begeleiding en ondersteuning van de werknemers zouden beter geregeld moeten worden en daarvoor moet de nog niet gerealiseerde CAO-welzijn de basis worden. In deze CAO, waarvoor het ministerie van CRM op dit moment het meeste 'tegengas' geeft, moeten duidelijke afspraken over betaling, functiewaardering, begeleiding e.d. ge maakt worden. Aan het adres van het bestuur van de Welzijnsstichting zijn onlangs ook enkele problemen naar voren gebracht die in afwachting van de CAO beter geregeld moeten worden zoals bijv. een vastgestelde sollicitatie procedure en een duidelijke taakom schrijving. Bovenstaande feiten kwa men woensdagavond aan de orde op de jaarvergadering van de Welzijnsstichting in dorpshuis De Wielewaal. Deze problemen zijn in een eerder gehouden welzijnsstichting vergadering in de LTS-kantine al naar voren ge bracht en het bestuur heeft inmiddels een gesprek met B en W gehad over de 'werkgeverstaak' van de Stichting. Piet Bakker, voorzitter van de Welzijnsstich ting, zag op korte termijn geen oplos sing. „Het knelpunt is de CAO. Die is er nog niet. Wel zullen op langere termijn enkele zaken opgelost kunnen worden." Hij noemde het zelfstandig maken van de muziekschool en het MZW-project. Verder zal kontakt opgenomen worden met CRM om de problematiek voor te leggen. „Een betere begeleiding heeft prioriteit", zo zei hij. Ook zal bekeken worden in hoeverre het personeel me dezeggenschap kan hebben in be stuursaangelegenheden. Jan Kramer wees hierbij op de mogelijkheid van het instellen van een ondernemingsraad. Prioriteiten De vergadering werd door slechts 14 afgevaardigden van de welzijnssecties bezocht en Joh. Roeper vroeg zich daarom af of het werk wel voldoende 'leeft' onder de mensen. Piet Bakker weet de geringe opkomst vooral aan de tijd van het jaar: „Het seizoen staat weer voor de deur." Geruime tijd werd gediscussieerd over de prioriteiten bin nen het voorontwerp sociaal-cultureel plan voor de jaren 1982-85. André van der Vliet achtte het onmogelijk om zon der te weten hoeveel geld er beschik baar komt prioriteiten te noemen. Be stuurslid Martin Jansen zei daarop dat een sectie toch het meest terechte orgaan is om de wensen van een be paald onderdeel van het welzijnswerk op een rijtje te zetten. André van der Vliet: „Maar als je weet hoeveel geld er is, wordt die volgorde toch weer anders." Wethouder Blanken zei dat het inder daad moeilijk afwegen is maar als de middelen beschikbaar zijn kan een sectie altijd nog veranderingen naar voren brengen. „Je geeft in principe aan wat je graag gerealiseerd wil hebben." Een plaatje uit 1934: enkele leer lingen met hun leermeesters van het toen nog niet koninklijke Texels fanfarekorps. Van links naar rechts staan A. J. Vonk (de latere diri gentH. Boon (van de zuivelhan del), Gerrit Broekman (gefusilleerd in de Russenoorlog), P. J. Koorn (de huidige voorzitter), J. Dekker (de stratenmaker). Zittend: D. Hui- zinga (conciërge van de LTS) en Jaap de Jong (bollenkweker). Het fanfare bestaat binnenkort 90 jaar en dat feit zal niet ongemerkt voorbij gaan. Er wordt al hard ge organiseerd. In het kader van de fesestelijkheden zal ook veel his torisch materiaal worden bijeenge bracht en worden tentoongesteld of vertoond. Op het publiek wordt een beroep op medewerking gedaan. Wie iets in bruikleen wil afstaan (het komt gegarandeerd ongeschonden retour) of tips heeft, kan zich wen den tot Jaap Bakker, Heemskerck- straat 9 te Oudeschild, telefoon 02220-3918. Naast foto's, films en andere afbeeldingen die betrekking hebben op het fanfare, zijn ook voorwerpen welkom. Zo'n hard fanfarepetje zoals op de foto is te zien, zou bijv. zeer welkom zijn. Joh. Roeper vroeg of het mogelijk is om als sectie zelfstandig (los van de Welzijnsstichting) te worden als belang rijke eisen helemaal niet gehonoreerd worden in het uiteindelijke plan. Admi nistrateur Gijs Oskam zei hierop dat het laatste woord altijd aan de gemeente raad is. „Dat is gewoon democratisch. Als een sectie het daar niet mee eens is, kunnen wij daar weinig aan doen." Nico Nagtegaal maakte bezwaar tegen het idee van Roeper. „De bedoeling van het sociaal-cultureel plan is om zoveel mo gelijk inspraak te krijgen. U kijkt anders tegen de gevolgde procedure aan en daar heb ik moeite mee", aldus Nagte gaal. Roeper had binnen de sectie dorps huiswerk begrepen dat een afgevaar digde 'ziek' werd van het taalgebruik. Roeper: „Hij noemde de in het plan gebruikte woorden 'territoriale-decentra lisatie'. We moeten stoppen met die welzijnstaal. Daar is niet door te ko men." Blanken kon de bezwaren van Roeper onderschrijven maar merkte op dat de hele procedure volgens uitgebreide eisen van hogerhand is opgelegd. „We hebben op Texel al veel kunnen ver simpelen", aldus Blanken. Aan de secties werd nog meegedeeld dat op- en aanmerkingen en het sectie rijtje van belangrijkste wensen nog tot 24 juni schriftelijk bij de Welzijnsstich ting ingediend kunnen worden. Dinsdag 16 juni, aanvang 19.30 uur, vergadert de gemeenteraad. De agenda luidt als volgt: I. Notulen van de vergadering van 10 april en 19 mei 1981 2a. Ingekomen stukken. 2b. Mededelingen. 2c. Beantwoording raadsvragen 3. De verdaging van het besluit over het beroepschrift van de heer P. C. Brand- sen tegen de weigering van een bouw vergunning. 3a. Regionalisatie geestelijke volksge zondheid. 4. Vaststelling verordening verweerre- gelen ambtenaar. 5. Aanschaf instrumenten door de mu ziekschool. 6. De toekomst van het buitengewoon onderwijs op Texel. 7' Beslissing op een verzoek van de Stichting Katholiek onderwijs Texel om met toepassing van artikel 72 van de Lager onderwijs wet 1920 medewerking te verlenen voor het treffen van brand werende voorzieningen in de St. Jozef school. 8. Mededeling van de jaarstukken 1979 van de Stichting Prof. Dr. W. H. Keesom-studiefonds te Texel. 9. Het nemen van voorbereidingsbe- sluiten voor: a. een gedeelte van Den Burg (bouw plan Eissen, Julianastraatl; b. een gedeelte van Den Burg (bouw plan Eelman, Burdetstraat); c. een gedeelte van Den Burg (bouw plan SV Texel); d. een gedeelte van het buitengebied (bouwplan Hopster, Bakkenweg); e. een gedeelte van Den Hoorn (bouw plan Lap, Mokweg). 10. Toestemming voor de aankoop van twee personeelswoningen door de Stichting Samen Eén. IIAanvragen en aanvaarden van rijks voorschotten enz. voor de bouw van 22 woningwetwoningen door de Woning bouwvereniging Texel. 12. Aankoop grond in Den Hoorn van A. S. Lap. 13. Aankoop grond opstallen ten be hoeve van recreatiebos nabij De Cocks dorp van de NeWoMij. 14. Aangaan van een vaste geldlening van 73.500.000, 15. Wijziging van de begroting van de dienst gemeentewerken voor 1980. 16. Wijziging van de begroting van de sociale dienst voor 1980. 17. Wijziging van de begroting van het sociaal werkverband 'De Bolder' voor 1980. 18. Wijziging van de gemeentebegroting voor 1980. 19. Wijziging van de begroting van de dienst gemeentewerken voor 1980. 20. Wijziging van de begroting van de sociale dienst voor 1981. 21 .Wijziging van de begroting van het sociaal werkverband 'De Bolder' voor 1981. 22. Wijziging van de gemeentbegroting voor 1981. Jan de Waal jr. behaalde aan de Tech nische Hogeschool te Delft het diploma Bouwkundig ingenieur. Maryska van Es slaagde aan de Aca demie voor beeldende kusten Artibus voor de opleiding Architectonisch Vormgeven.

Texelsche Courant | 1981 | | pagina 7