4GEND4 Veel animo voor „Pret regenboog" Vlees heeft aandacht nodig" uitpraten? Opgevoerde brommer Anoniem Commissaris in Russenmuseum T entencampagne EO televisie Dure parkeerplaats Misverstand rond bezwaarschriften ha! óók lid van de fietsclub! Vernielingen aan auto's Rijverboden Doorgereden Bezoekuren gewijzigd Burgerlijke stand PAGINA 2 TEXELSE COURANT Dinsdag 23 juni Van 19.30-21,30 uur wordt bij De Kaap een sportviswedstrijd gehouden, spe ciaal voor toeristen. Over het bestemmingsplan voor de haven van Oudeschild wordt in het raadhuis een openbare hoorzitting ge houden, aanvang 20.00 uur. Aanvang 19.30 uur vergadert de com missie voor welzijnszaken openbaar in het raadhuis over de prioriteitenstelling vanhet sociaal cultureel plan. In de Hervormde kerk van Oudeschild begint om 20.00 uur een optreden van het blokfluit- en symfonieorkest Musica Texla. In de Hervormde kerk van Oosterend wordt een harp- en fluitconcert ge geven, aanvang 20.15 uur. Woensdag 24 juni GVT-leden van 6 tot en met 12 jaar hebben 'bossiesdag'. Vanaf 19.30 uur is er zomeravond volleybal in de muziektuin van Ooster end. Om 20.15 uur begint in de Hervormde kerk van Den Hoorn een harp- en fluit concert. Om 20.00 uur komt in het raadhuis de raadscommissie voor financiën in open bare vergadering bijeen. Gesprekson derwerpen zijn de subsidie voor de VW, de aansluiting van het buitengebied op een uitnodiging overhandigde om een bezoek aan Texel te brengen. Het over grote deel van het gezelschap ging daar op in, zodat maar liefst vijf autobussen nodig waren om iedereen mee te ne men. De afdeling culturele zaken van de gemeente Texel had de rondrit uit gestippeld en had tevens gezorgd dat in iedere bus een Texelaar zat, die het een en ander over het eiland wist te ver tellen. De rit werd onderbroken in het Maritiem Museum te Oudeschild en in het Natuurrecreatiecentrum bij De Koog. In het NRC werden de genodig den door mensen in Texelse kleder dracht verrast met hartige hapjes, die gemaakt waren van Texels lamsvlees en de burgemeester sprak hier een offi cieel welkomstwoord uit. De foto werd gemaakt in het gedeelte van het Mari tiem Museum waar de expositie is on dergebracht die betrekking heeft op de opstand van de Georgiërs. De Evangelische Omroep zal van 6 tot 18 juli een zogenaamde tentcampagne voeren op Texel. Daarvoor zullen twee tenten in het artikel 11 gebied (de krakeling) bij de Beatrixlaan komen te staan. De tentcampagne wordt zoals reeds gemeld, ondersteund door een live tv-uitzending vanuit het Natuur recreatiecentrum op dinsdag 14 juli. In één tent komt een bijbelse expositie waarin o.a. het tabernakel nagebouwd wordt. Bij deze expositie wordt een uitleg gegeven door ds. Kleine. In de andere tent worden 's avonds evan gelische samenkomsten gehouden. Een auto, die de uitrit van de A&O winkel in de Parnassiastraat in De Koog versperde, werd vrijdag door de politie weggesleept. De Duitse eigenaar moest voor het wegslepen f123,— betalen en kreeg wegens foutparkeren een boete van f35, Telefonische hulpdienst Noordholland-Noord, (02290) 18222 Dagelijks van 20.00 - 07.00 uur en het weekend van vrijdag 20.00 uur ti maandag 07.00 uur In de raadsvergadering van dinsd werd door H. Beumkes gewezen op I feit dat door Den Hoorn 120 bezwa. schriften zijn ingediend tegen wonin bouw op het land van A. Lap; me daarop baseerde Beumkes zijn ah» zende standpunt. De voorzitter bet/ felde de juistheid van de uitlating v Beumkes waardoor mogelijk een vi warrende indruk is gewekt. Daarom het volgende: Beumkes h gelijk. De gemeenteraad heeft destij echter toch besloten een structuurp! vast te stellen waardoor woningbou op het land van Lap wèl mogelijk wor gemaakt. In de nacht van vrijdag op zaterdag werd een auto, die aan een Texelaar toebehoort, besmeurd met satésaus. Bovendien waren de ruitenwissers ver bogen en werd de antenne vernield. De auto stond geparkeerd in de Burger houtstraat. Van een auto, die in de Kogerstraat geparkeerd stond, werd zondagochtend de rechter mistlamp ge stolen. De auto behoorde aan een 47- jarige Texelaar, die zijn vervoermiddel een uurtje in de Kogerstraat had gepar keerd om een kerkdienst te bezoeken. Een 23-jarige inwoner uit Puttershoek meldde bij de politie dat van zijn auto de ruitenwissers en de antenne waren vernield. Ook deze auto stond in Den Burg geparkeerd. Een bromfiets, die door een twintig jarige inwoner uit Den Helder bestuurd werd, trok vrijdag de aandacht van de politie, doordat er enorm hard op gereden werd. Nader onderzoek leerde dat de brommer was opgevoerd en wel zo dat de cilinders van de motor een inhoud hadden van 70 cc. Een dergelijke brommer is volgens de wet een motor en daarvoor had de bestuurder geen rijbewijs. De opgevoerde bromfiets werd in beslag genomen en zal worden vernie tigd. In de nacht van donderdag op vrijdag werd door de rijkspolitie Texel en alcohol controle gehouden, waarbij vier auto bestuurders een rijverbod kregen opgelegd. De vier waren Texelaars in de leeftijd van 20,24,26en 46 jaar. Een 28-jarige militair van het amphi- bisch oefenkamp De Mok werd woens dag door de politie op de Pontweg aange houden nadat hij eerder met zijn auto schade had veroorzaakt. De militair had op de Randweg nabij de Ploeglander- weg twee bordjes van de Texel-route platgereden en was doorgereden. De politie ging bij het onderzoek uit van de kleur lak, die op de plaats van de aanrijding was achtergebleven. Op de Pontweg signaleerde de politie vervol gens een beschadigde auto, die de betreffende kleur had. Bij aanhouding bekende de uit Rotterdam afkomstige militair. Hij verklaarde na het gebeurde in paniek te zijn geraakt De bezoekuren van het Gemini en het Lidwina ziekenhuis zijn gewijzigd. De bezoekuren zijn nu voor beide zieken huizen als volgt: maandag t/m vrijdag van 13.30-14.00 uur en van 17.45-19.15 uur. Zon- en feestdagen van 13.30 tot 19.15 uur. Geboren: Yvonne, dv. Jacobus van Beek en Johanna C. Roeper; Erwin, zv. Wilhelmus Oetelmans en Marie E. Brinkbok; Tijmen Hendrik Adriaan, zv. Hendrik A. Wisman en Maria M. Twer- da; Karin, dv. Dirk C. H. Kievit en Johannetta S. Zandee; Suzanne, dv. Klaas de Vries en Aaltje Beijert; Cornelis Willem, zv. Pieter C. Jongejan en Jeltje de Jong; Rutger, zv. Marten Land en Irene E. Oosterwerff. Overleden: Gijsbertus H. Knol, oud 58 jaar; Geertje van der Meer, oud 40 jaar. Ondertrouwd: Theodorus A. Witte en Idskje M. Stobbe; Johnny C. Ellen en Bibi F. Singh. het aardgasnet en een brief van raadslid De Waard inzake het gasbedrijf Texel. Iedere maandagavond komt de Slankt Hl lijnclub bijeen in De Schakel van 19.31 21.00 uur. De Koog heeft er een attractie bij: een groot springkussen met de naam 'pret regenboog'. Het geval is een initiatief van de heer F. Langeveld die het heeft geïnstalleerd op een nog braakliggend terrein naast Las Vegas aan de Dorps straat. Daar mankeerde het al direct na de ingebruikneming niet aan belang stelling. Vooral kinderen vinden het prachtig om zich op het grote, kleurige springkussen uit te leven. Langeveld heeft het springkussen in het Engelse Leicester laten maken door Supa Bounce. Hij beschouwt de attrac tie als iets tijdelijks, want met het stuk grond aan de Dorpsstraat heeft hij op den duur andere plannen. Het kussen is niet potdicht. Om het onder spanning te houden moet een ventilator continu werken, 's Avonds wordt de ventilator uitgeschakeld en het luchtkussen schrompelt dan in elkaar tot een platte plak. Wie springen wil moet zijn schoenen uitdoen om beschadigingen van het plastic te voorkomen. Ook het afzetten van een eventuele bril is raadzaam want tijdens de capriolen die zonder gevaar op het kussen gemaakt kunnen worden, zou zo'n voorwerp gemakkelijk kunnen worden weggeslingerd en door andere gebruikers van het kussen kunnen wor den platgetrapt. Lekken in het kussen kunnen snel van binnenuit worden ge plakt. De commissaris van de Koningin in de provincie Noordholland, de heer R. J. de Wit (tweede van links) was een der vele genodigden bij de vrijdag officieel geopende Toer-in. De opening (door gedeputeerde W. van Gelder) had plaats in de schouwburg van Den Helder. Onderdeel van de plechtigheid was een paradropping waarbij een parachutist Afgelopen dinsdag gaven de slagers Kossen, Ran, Ott en Goënga les aan de derde klas van de huishoudschool. Vijftig meisjes kregen theoretisch en praktisch onderwijs in de bereiding van vele soorten vlees. Deze lesdag is een initiatief van de Slagersvereniging Texel. Eerder werd in een slagerij voor lichting gegeven over het slachten van vee aan LTS'ers. Slager Goënga: „Met deze lessen willen we de toekomstige klant wijzen op de mogelijkheden en onmogelijkheden van vleesbereiding." De Texelse slagers zijn van mening dat vlees de laatste tijd aandacht nodig heeft en dan vooral onder jongeren. Het komt steeds meer voor dat een goede methode van vlees klaarmaken erbij inschiet omdat zowel man als vrouw overdag werken en weinig tijd over hebben, zo meent Goënga. De vier slagers hadden geconstateerd dat onder de meisjes geen vegetariërs waren. Niemand maakte althans be zwaar tegen de 'vleesdag', 's Morgens werd uitgelegd wat voor vlees er zoal op de markt is en van welk dier het af komstig is. Daarna werd rund-, kalfs-, lams- en varkensvlees uitgebeend, ge braden en uiteraard geproefd, 's Mid dags waren de vleeswaren aan de beurt. Na een korte uitleg moesten alle meisjes zelf een vleeswarenschotel opmaken. De middag werd besloten met de opmaak van bittergarnituren waarbij ook kaas, tomaat, e.d. gebruikt werden. Lerares Paulien Barendregt toonde zich tevreden over het programma van de slagers en vond dat dit een jaarlijks gebeuren bij het Texelse LH NO moet worden. Goënga is bazig met een schotel vleeswaren. Maatschappelijk werker Frank van La houdt spreekuur in de Oude UL( maandags, dinsdags, woensdags vrijdags van 8.30 - 9.30 uur en donde dags van 18.30 - 19.30 uur. De Texelse Reddingbrigade traint ell donderdag op het Turfveld in de de nen. Aanvang 19.00 uur. Elke maandagavond wordt door ,,Gro< Slam" bridge gespeeld in 'Het Kercki land' aan de Schumakersweg in D Koog, aanvang 20.00 uur. De Openbare Bibliotheek aan de Dn verstraat in Den Burg is (behouder feestdagen en andere bijzondere gek genheden) geopend op de volgent tijden: maandag 10.00 tot 12.00 uur dinsdag 14.00 tot 17.00 uur en 19.(1 tot 21.00 uur; woensdag 14.00 ti 17.00 uur; donderdag gesloten; vrijda 14.00 tot 17.00 en 19.00 tot 21.00 uur. Het Vrouwenhuis houdt iedere maar dagavond vanaf 20.00 uur bijeenkom in het Dorpshuis (oude ULO) aan hi Schilderend, ingang aan de Wilhe minalaan. Elke dinsdagmiddag van 15.00 - 16.0 uur wordt in 't Skiltje bejaardengymnr stiek gegeven. Iedere maandag- en woensdagavonr aanvang 19.00 uur, wordt een fiet: toertocht voor de jeugd gehouden; sta bij Taxi 2000 in de Warmoesstraat. Elke maandagavond om 19.30 uur kon de Slankelijnclub bijeen in De Schak bij de Ned. Herv. kerk in Den Burg. Iedere eerste zaterdag van de maar wordt in De Cocksdorp en Eierland ot papier opgehaald, 's Morgens van 10.00 uur door de o.l. school van D Cocksdorp in het dorp en directe on geving en 's middags van 13.00-15.( uur door de Strijbosschool in de rest va de polder. Spreekuur B. en W.: Burgemeester Ei gelvaart maandag 10.00-11.00 uur; we houder Nauta 10.30-11.30 uur; wethoi der Blanken donderdag 9.30-10.30 ui en wethouder Van der Kooi vrijde 10.30-11.30 uur. Iedere woensdag wordt in gebouw i Hollebol aan de Burgwal (achter h postkantoor) van 10.00 tot 12.00 u een contactochtend gehouden van Texelse WAO-groep. Men kan daar onder meer biljarten, sjoelen en ka. ten. Donderdag 25 juni In het dorpshuis van Den Hoorn wordt aanvang 20.00 uur een hoorzitting ge houden over het beschermd dorps gezicht voor Den Hoorn, gevolgd door een vergadering van de commissie ruimtelijke ordening waarbij onder meer wordt gesproken over de nota inzake het eindadvies voor de nationale land schapsparken. VASTE DATA Oud papier en vodden kunnen altijd worden bezorgd bij de voormalige brandweerkazerne aan de Achtertune in Oosterend. Het papier, moet in de container worden gedaan en de vodden onder het afdak. De wielrijders toerclub 2000 traint elke maandag- en woensdagavond om 19.00 uur en elke zaterdagmiddag vanaf 16.30 uur. Start vanaf Taxi 2000 in de War moesstraat. f Iedere dinsdag- en donderdagochtend van 10.00-12.00 uur houdt bejaarden werker Nico Nagtegaal spreekuur in het dienstencentrum De Hollebol, Burgwal 32. Iedere maandagavond wordt in De Zwaan een open klaverjasdrive gehou den, aanvang 20.00 uur. Iedere woensdagavond vanaf 19.30 uur wordt op het terrein bij de muzieknis in Oosterend zomeravondvolleybal ge speeld, ingang Oranjestraat. Kosten f\,— per persoon; toegang vanaf 11 jaar.

Texelsche Courant | 1981 | | pagina 2