8 „Rondje": veel deelname en weinig uitvallers Afspraken polikliniek Gemini-ziekenhuis „Tourdion" geeft concert in Den Hoorn Auto's geramd Rectificatie Gratis containers voor chemisch afval Slagerij Blauw startte in Oudeschild Aanrijdingen Clubkampioenschap Wielervereniging Toertocht naar Vlieland Fietsen gestolen Verkeerscontrole DINSDAG 30 JUNI 1981 PAGINA 5 11 TEXELSE COURANT De provisorische brug over de Sluftergeul was een barrière, die veel wandelaars deze keer niet met droge voeten wisten te nemen. De jaarlijkse wandeltocht rond Texel heeft te kampen gehad met vrij slecht weer. Desondanks was het aantal deel nemers hoger dan ooit tevoren (125) terwijl het aantal uitvallers ongekend laag was: 8. Vooral de eerste helft van de tocht was zwaar. Tegen de vrij straffe noordenwind inlopend kregen de wandelaars na het passeren van het Westerslag tot De Cocksdorp gestage regen te verwerken. Het natte weer was door De Bilt echter voorspeld en de meeste wandelaars hadden dan ook voor reservekleding gezorgd die hen door de servicewagen van de organi serende wandelsportvereniging achter na werd gebracht. Ofschoon het wel nooit een echt massaal wandelsportevenement zal worden, gaat het goed met het jaarlijkse rondje om het eiland. De laatste vijf jaar vertoont het aantal deelnemers een ge stage groei. Vorig jaar werden 125 deelnemers geteld. Slechts 45 wandelaars hadden deze keer gebruik gemaakt van de gelegen heid om zich tevoren te laten inschrij ven, zodat zij direct om half zeven 's morgens van start konden gaan. De overigen hadden hun beslissing om mee te doen tot het allerlaatste moment uitgesteld en veroorzaakten bij de start post in het TESO-gebouw op de veer haven flinke drukte. Gammel bruggetje De datum waarop het jaarlijkse rondje wordt gehouden is afhankelijk van het tijdstip van laag water. Als de wande laars (zo omstreeks tien uur 's morgens) de Slufter bereiken moet op dat mo ment de waterstand op z'n laagst zijn, zodat de Sluftergeul geen problemen oplevert. Ook deze keer had Rijkswa terstaat van wat aangespoelde pallets een provisorische brug gemaakt door de geul, zodat het mogelijk was de over kant met droge voeten te bereiken. Het water begon echter al weer eerder te wassen dan was verwacht zodat de wandelaars die wat achterop waren ge raakt weinig meer aan het bruggetje hadden. Want de pallets raakten op drift en wie de overkant toch 'behouden' wilde halen, moest dat doen in een zeer snelle hink-stap-sprong beweging. Niet Het vocaal ensemble Tourdion" geeft woensdagavond a.s. een concert in de Hervormde kerk van Den Hoorn, aanvang 20.15 uur. Het is een uitvoering in de serie zomeravondconcerten in Texelse kerken. De toegang is gratis. Na afloop wordt gecollecteerd ten bate van het restauratiefonds. Het vocaal ensemble „Tourdion" be staat uit leerlingen van het Utrechts conservatorium. Dit ensemble is in 1979 ontstaan als gelegenheidskoor tijdens een vakantie op Texel. Het heeft zich in korte tijd ontwikkeld tot een actief kamerkoor dat voornamelijk a-capella werken uitvoert. Het repertoire omvat de gehele muziekgeschiedenis. „Tour dion" heeft inmiddels regelmatig opge treden in kerken, tijdens koffieconcer ten, op scholen en ook op het Utrechts Conservatorium. Tijdens hun derde concert op Texel zullen serieuze en kolderieke werken ten gehore worden gebracht. O.a. van Lassus, Marley, Bach, Schumann, De bussy en Hindernith. Een twintigjarige Duitser merkte don derdag bij het naar beneden rijden van de Badweg dat zijn remmen niet meer functioneerden. Hij trachtte de bocht aan het eind van de Badweg nog te nemen, maar dit lukte niet meer. Met zeer hoge snelheid ramde hij eerst enkele paaltjes en vervolgens twee ge parkeerde auto's. iedereen slaagde daarin. Maar de meeste wandelaars waren door de regen toch al nat zodat een paar natte voeten er nog wel bij konden. Stijve spieren Met de blessures viel het dit jaar mee. Tijdens de eerste halte hadden de vol ijverige mensen van het Rode Kruis vrijwel niets te doen en bij de tweede halte, de vuurtoren, was het ook niet druk. In Oudeschild meldden zich echter veel wandelaars met stijve en pijnlijke spieren. Er werd daar dus hevig gemas seerd. Blaren waren er niet zo veel te behandelen. Dezelfde taferelen waren te zien bij de finish. Al met al hadden de negen leden van de Texelse Rode Kruis- kolonne het aardig druk. Omdat de kolonne onlangs is uitgebreid kon men het voor het eerst sinds jaren weer hele maal met Texelse krachten af. Bij vorige 'rondjes' moest een beroep worden gedaan op mensen van Den Helder. Hyperventilatie Bij de finish werd in één geval op getreden in een vrij ernstig lijkende situatie. Een wandelaar uit Amsterdam kwam binnen met hevige verschijnselen van hyperventilatie. Er werd direct op de juiste wijze opgetreden door een plastic zak voor mond en neus te houden waardoor hij de uitgeademde lucht op nieuw inademde. Maar het was toch nodig er de dokter bij te halen. Later werd hij per auto naar het vasteland gebracht. De Rode Kruismensen kregen de volgende dag allemaal een bosje bloemen als dank. Bloemen Het was de elfde keer dat het wandel rondje rond Texel werd gehouden. Onder de deelnemers waren er drie, die alle vorige keren ook hadden meege daan: wandelaars uit Lunteren, Den Helder en Delft. De eerste wandelaar meldde zich om drie uur aan de finish, enkele hardlopers die zich dus niet aan de voorschriften hadden gehouden, niet meegerekend. De laatste die bin nenkwam werd 'geklokt' om 19.20 uur. Opvallend was het dat veel meer men sen dan gewoonlijk belangstelling toon den voor de bij de finish arriverende dapperen. Tal van deelnemers werden door familie en kennissen tegemoet ge lopen en de meesten werden met eer: bloemetje gehuldigd. In het verslag van de commissie vergadering voor openbare werken in de vorige krant werd de indruk gewekt, dat het metselwerk van het esperanto- monument in Den Burg op instorten zou staan. De opmerkingen van de heer Zegers in genoemde vergadeering hadden slechts betrekking op de meta len windwijzer op dit monument, die los zou zitten. Winkeliers kunnen bij de gemeente gratis een kleine container krijgen voor de inzameling van gebruikte batterijen of andere verpakte restanten van che mische produkten. De containers zullen regelmatig door de dienst gemeente werken door lege worden vervangen. Ook de afvoer naar de plaats van ver werking geschiedt voor rekening van de gemeente Texel. Met deze maat regel wil de gemeente voorkomen dat batterijen en voor het milieu schade lijke stoffen op de gemeentelijke stort plaats terecht komen of door het riool worden gespoeld. Het blijft eveneens mogelijk verpakt chemisch afval bij de gemeentewerkplaats aan de Reijer Keij- serstraat af te leveren. De winkeliers hebben van de gemeente een brief ge kregen waarin een en ander wordt meegedeeld. Mochten er zijn die een dergelijke brief nog niet hebben gehad, dan kunnen ze contact opnemen met het raadhuis. ondernemers -aktiviteiten 1 Oudeschild heeft weer een slager. Sinds vorige week draait op het adres De Ruyterstraat 26 Slagerij Blauw op volle toeren. Het is niet overdreven om te zeggen dat daarmee in een behoefte wordt voorzien, want voor een huis vrouw is het nogal lastig als in de buurt geen slager is en je voor vlees dus naar Den Burg of een ander dorp moet. Slagerij Blauw heeft een onderkomen gevonden in het in 1932 gebouwde huis dat jarenlang door de familie C. Krijnen werd bewoond. Het is vrij ingrijpend verbouwd waarbij de hele oorspron kelijke woonoppervlakte tot .winkel ruimte werd gemaakt. In een aanbouw met plat dak kwam de worstmakerij. Het verbouwplan werd gemaakt en uitge voerd door Elco Vermeulen uit Oos terend die erin slaagde het pand een knusse aanblik te geven. Inplaats van één of twee grote etalageramen, paste hij meerdere kleine ramen toe; de uiter lijke vorm van het gebouw bleef prak tisch ongewijzigd. Slagerswinkels moe ten voldoen aan strenge eisen in het belang van de hygiëne, waardoor het niet eenvoudig is zo'n winkel gezellig warm aan te kleden. Het Is wonderlijk dat dit bij slagerij Blauw toch aardig is gelukt, ondanks het feit dat nadrukkelijk is afgezien van de tegenwoordig veel toegepaste bruine tegeltjes. In de worstmakerij staat hypermo derne vleesverwerkingsapparatuur. Het meest trots is de familie Blauw op de automatisch werkende kook-, rook- en braadkamer die in geen enkel opzicht lijkt op de ouderwetse rookkasten die in de omgeving vaak stankoverlast konden geven. In de ruimte staat verder nog een 'cutter' (vleesverkleiner), gehaktmolen en stopmachine. Met laatstgenoemd apparaat worden worsten gemaakt, een activiteit die in slagerij Blauw bijzondere aandacht krijgt. Als een specialiteit van eigen huis geldt met name de lever worst die naar geheim recept wordt samengesteld, weinig zout bevat en helemaal geen meel. Er wordt nu al nadrukkelijk door de liefhebbers om ge vraagd. Mevrouw S. Blauw zwaait in het bedrijf de scepter. Zij wordt bijgestaan door haar man en door zoon Harry. Naast Elco Vermeulen werd aan de bouw meegewerkt door schilderbedrijf Bremer, Rentenaar (electra), Jan Geus (loodgieterswerk) en Schoo (CV en gas). Op de Pontweg heeft vrijdag een vrachtauto enkele reclameborden en de overkapping van het Esso Pompstation geramd. De auto week uit voor een personenauto die linksaf wilde slaan, maar had te hoge snelheid. Daardoor verloor de 42-jarige uit Abbe- kerk afkomstige chauffeur de macht over het stuur. Bij de boot deed zich vrijdag een aan rijding voor. Iemand uit Denemarken reed met zijn auto de boot op en opende daarna het portier. Hi) hield hierbij geen rekening met een auto met caravan die door een 30-jarige inwoner uit Bidding huizen werd bestuurd. Doordat het por tier van de auto gekraakt werd, raakte ook de rest van het vervoermiddel ont zet. Vrijdag kwamen nog een keer een auto en een caravan ongewenst met elkaar in aanraking. Dit keer gebeurde het op het haventerrein bij de boot. Doordat een inwoner van Weesp zijn auto niet goed op de handrem had gezet, de wagen te rijden en ver oorzaakte een deuk in de caravan. De Wielervereniging Texel houdt za terdag wedstrijden om het clubkampi oenschap op het parcours Bernhard- laan. Thijsselaan, Drijverstraat, de start en finish zijn op de Bernhardlaan. Er wordt gereden in drie categoriën. Om 6 uur gaan de jongsten van start. Zij moeten in tien rondjes uitmaken wie zich clubkampioen 1981 mag noemen. Titelverdediger is Robert Visser die ge duchte tegenstand zal krijgen van Paul Witte en van Anna Simone Kooiman. De oudere jeugd zal 20 rondjes rijden. In deze groep is Niels Collou favoriet. Niels won ook vorig jaar de titel. Hij zal echter sterke tegenstand ondervinden van Nico Evers die ook zeer snel kan zijn. Senioren De senioren rijden dit jaar gezamenlijk om één kampioenstitel, dat wil zeggen, dat de renners uit de A en B-poule alsmede de veteranen, tegelijk van start gaan. Vorig jaar werd Hans Koorn kam pioen en ook dit jaar zal met hem rekening moeten worden gehouden vanwege zijn sterke eindsprint. De vorig jaar geblesseerde Leen van Elk is er nu weer bij en rijdt dit seizoen erg sterk. Ook hij is kampioenskandidaat. Andere serieuze kandidaten zijn Cees Boks en Jos Huisman, terwijl ook Paul van Arn hem en Albert Winter niet uit het oog verloren moeten worden. De senioren zullen om 7 uur van start gaan en 65 rondjes rijden. Tijdens de wedstrijden zal het parcours voor alle verkeer afge sloten zijn. De toegang tot het parcours is gratis en publiek is van harte welkom. Het beloofd een spannende strijd te worden waaraan veel kijk-plezier te beleven valt. De Cocksdorper Kustzeilvereniging houdt zondag 5 juli een toertocht naar Vlieland, waaraan iedere catamaran zeiler kan meedoen. Om half tien 's ochtends is de briefing en om tien uur wordt gestart. De briefing is bij het nieuwe clubgebouw van de vereniging. Dit gebouwtje is het voormalige plaats- kaartengebouwtje van de TESO, dat de vereniging bij wijze van proef op het strand bij De Cocksdorp mag plaatsen. De nog jonge vereniging telt inmiddels tachtig leden. Bij ongunstige wind zal de tocht naar Vlieland niet doorgaan. In dat geval zullen vlak voor de kust enkele kleine wedstrijden worden gehouden. Voor zondag waren door de Kustzeilvereniging Westerslag enkele extra wedstrijden gepland. Deze worden nu naar een latere datum ver schoven. In De Cocksdorp en omgeving wordt zaterdag oud papier opgehaald door leerlingen van de openbare lagere school. Tussen 9.00 en 11.00 uur wordt het papier ingezameld. Dezelfde dag, tussen 13.00 en 15.00 uur wordt in de rest van de Eierlandse Polder oud papier opgehaald door de Jan Strijbosschool. Een ieder wordt verzocht het papier tijdig gebundeld aan de weg of op de stoep te zetten. De afgelopen week werden verschil lende fietsen gestolen. Woensdagmid dag werd tussen half twee en vier uur een groene damesfiets gestolen die aan een 16-jarige Texelse toebehoort. De fiets van het merk Union, type TS sport, was niet afgesloten. Het rijwiel was donkergroen, had half verroeste velgen en was voorzien van een Honda sticker en een sticker van Texelse boerenkaas. Bij dancing de Jelleboog werd donder dagavond een herenfiets gestolen die ook niet op slot stond. Deze fiets was rood, van het merk Gazelle, en had drie versnellingen. Een rijwielhandelaar deed eveneens aangifte van fietsendiefstal. Van hem gehuurde damesfietsen met de num mers 29 en 288 waren gestolen. Het ging hier om een Gazelle Rental en een groene Union Tripper. Deze fietsen werden vrijdag ontvreemd. Tenslotte werd maandag een zwarte Gazelle da mesfiets gestolen in de Dennen. Tijdens een verkeerscontrole die door de politie bij De Koog woensdag werd gehouden werd drie keer een proces verbaal uitgereikt voor rijden met gladde banden, één keer voor een defecte uit laat, één keer voor een defecte hand rem, één keer voor defecte remlichten. Verder werd een auto uit het verkeer genomen die slechte rermmen en glad de banden had. Telefoon: (02230) 26028 Gynaecologie, D. Lely Verloskunde J. Udding S. Visser Interne A. van Ballegooijen geneeskunde H. Y. de Jong J. A. Makkes v.d. Deyl W. W. Meijer Keel-, Neus- H. v. Aarem en Oorheelkunde J. D. A. v. Duren Dr. D. R. Ubbens Kinder Dr. N. Beganovié geneeskunde J. M. J. Sijstermans Oogheelkunde P. Smit C. W. van Waveren Orthopaedie P. J. M. Konings Psychiatrie D. v. Peursem Diëtetiek Afspraaktijden |ma. t/m vr. 08.30 - 16.00 uur ma. t/m vr. 08.30 - 16.00 uur ma.t/mvr. 08.30 - 16.00 uur ma. t/m vr. 08.30 - 16.00 uur ma. t/m vr. ma. t/m vr. ma. do. 08.30 - 16.00 uur 08,30 - 16.00 uur 08.30 08.30 11.00 uur 16.00 uur Telefoon: (02230) 11414 Chirurgie K. J. Boekhoudt W. W. J. Clarijs H. Feilzer Dermatologie Dr. K. J. Pronk Mondheelkunde R. M. Berns P. Bok Neurologie Het vriendelijke, overzichtelijke en (ondanks de lichte tegeltjes) toch gezellige interieur van de winkel van slagerij Blauw. H. v.d. Heijde E. Kisman J. A. Staal Fysiotherapie Logopedie Röntgen ma.t/mvr. 08.30 - 16.00 uur Afspraaktijden: ma.t/mvr. 10.00 - 12.00 uur ma. wo. vr. 08.30 - 09.30 uur ma. 09.00 - 12.00 uur di. wo. do. 09.00 - 12.00 uur 1 13.00 -15.00 uur [ma.t/mvr. 08.30 - 09.30 uur ma. wo. do. 09.30 - 12.00 uur di. 15.00 - 17.30 uur ma. t/m vr. 08.30 - 16.00 uur

Texelsche Courant | 1981 | | pagina 5