Evenementen van 4 tot en met 12 juli 1981 LEKKER NIKS DOEN IS OOK NIET ALLES! Zaterdag fu/i 1981 Zondag 5 juli 1981 Maandag 6 juli 1981 Dinsdag 7 juli 1981 Mtniraip NHS? „Texeltoerist" hoort erbij Uitgave b.v. v/h Langeveld en De Rooy Postbus 10, Den Burg - Texel. BECR eaKSÏ® rr Niemand hoeft zich deze zomer op Texel te vervelen. Nauw samenwerkende organisaties hebben allerlei evene menten bedacht voor mensen met uiteenlopende interes sen, die van hun vakantie een afwisselend en ontspan nend avontuur willen maken. „Lekker niets doen" blijkt in de praktijk maar heel korte tijd echt lekker te zijn. Lichaam en geest zijn veel meer gediend met „wat anders doen' „Recre-aktief Texel" is de naam van de organisatie, die zich tot doel stelt het bieden van sportieve recreatie aan de toeristen. Andere organisaties die wat voor toeristen doen, sloten zich bij Recre- aktief aan, waardoor het onder andere mogelijk werd de krant uit te geven die u nu in handen heeft. Het is een compleet overzicht van alle dagelijks wisselende evenementen op het eiland. De krant wordt als gratis bijlage toegevoegd aan het magazine „Texeltoerist", aan de plaatselijke Texelse Courant, maar wordt ook bij allerlei gelegenheden los uitgedeeld. Het is best mogelijk dat u al met de krant kennis maakt nog voordat u op Texel bent aangekomen. Dan is hij u aangeboden door de mensen van Recre-aktief (herkenbaar aan hun gele jacks) terwijl u in Den Helder in de auto zit te wachten voor de veerboot. Neem in dat geval een aktief voor proefje op uw Texel-vakantie, stap de wagen uit en laat u door de Recre- aktief-mensen bezig houden I In het centrum van Oosterend wordt rommeltjesmarkt gehouden, 's Morgens vanaf 10.00 uur kan men in het dorp al terecht voor het kopen van gebakken vis en nav 13.00 uur draait de rommeltjes- markt op volle toeren. In de straatjes rond de kerk staan diverse kramen waar allerlei curiositeiten, leuke prulletjes e.d. worden verkocht. Ook is er een rad van avontuur, er kan worden gegeten en gedronken, er wordt voor muziek ge zorgd kortom: veel gezellige drukte waarvan de baten ten goede komen van het plaatselijke verenigingsleven. In Den Burg wordt de laatste dag van de kermis gehouden: vanaf 14.00 uur op de Groeneplaats. Op Texel bestaat het jeugdherbergwerk 50 jaar. In verband met de viering van dit gouden jubileum houdt de jeugdher berg „Panorama", Schansweg 7 nabij Den Burg de hele dag open huis. ledereen mag dus een kijkje komen nemen, 's Middags kan vanaf 14.00 uur vanuit alle Texelse dorpen een opdrach- tentocht op de fiets worden gemaakt met als eindpunt jeugdherberg „Pano rama". ledereen kan hieraan gratis meedoen. Bij de meeste rijwielverhuur ders in de dorpen kan een routebe schrijving worden afgehaald. Prijzen worden uitgeloofd voor de deelnemers die de opdrachten het best hebben uit gevoerd. Die prijzen bestaan uit een fiets met veel toebehoren, een kano met toebehoren, camera, etc. Om 20.00 uur begint op een terrein bij de Nikadel in De Koog een wedstrijd spuitvoetbal. Het is 'gewoon' maar weinig serieus voetbal, waarbij water stralen een belangrijke rol spelen. Om 19.30 uur wordt in de Hervormde kerk van Oosterend een zangdienst gehouden. Om 19.30 uur begint in de Hervormde kerk van De Koog een interkerkelijke zomerdienst. Om 19.00 uur wordt hij het Hoornder- slag (paal 9) een strandloop gehouden. Deelname kost f3, per persoon. Op de Groeneplaats in het centrum van Den Burg staat vanaf 10.00 uur de gele Recre-aktiefbus met de recreatieleiders die herkenbaar zijn aan hun gele jacks. Zij delen het Recre-aktiefprogramma uit en informeren u ook graag mondeling over de komende activiteiten. Speciaal voor de schoolkinderen van De Koog is de jeugdinstuif bedoeld die om 14.00 uur begint op de speelweide aan de Boodtlaan in De Koog. Kinderen tussen 6 en 14 jaar kunnen meedoen. Deelname is gratis. Om 19.00 uur begint bij het Eierlandsche Huis aan de Klimpstraat in De Cocks- dorp een volleybaltoernooi. U kunt in schrijven aldaar, met een team van zes personen. Het kost f 1,— per persoon. De samenstelling is vrij. Deelnemers moeten wel boven de 16 jaar zijn. Achter het parkeerterrein van camping Dennenoord aan de Grensweg (bereik baar via zijweg 11 van de Pontweg) begint om 19.00 uur een minivoetbal- toernooi. Wie meedoet hoeft beslist geen „prof" te zijn. Bij minivoetbal gelden dezelfde regels als bij gewoon voetbal. De enige verschillen zijn, dat er niet met elf maar met zes personen wordt gespeeld, dat het veld ongeveer 20 bij 50 meter is en dat voetbal schoenen verboden zijn. Meedoen kost f 1,— p.p. Deelname voor personen die ouder zijn dan 16 jaar. Schrijf op tijd in met een team, zodat we op tijd kunnen beginnen. Griezelen in het donker. Om 22.00 uur start vanaf het Eierlandsche Huis aan de Klimpstraat in De Cocksdorp een avondoriëntatietocht. De wandeling duurt ongeveer twee uur en onderweg moeten er verschillende opdrachten uit gevoerd worden. Meedoen kost 73,— en daarvoor krijgt u een consumptie bon, die aan het einde van de tocht ingewisseld kan worden voor een heer lijke kop soep. Neem wel een zaklamp mee, want de vuurtoren verlicht niet alles. Iedere maandagavond om 19.00 uur organiseert de Toerclub Taxi 2000 een fietstocht voor de jeugd van 10 tot 16 jaar. Deelname gratis. Geen racefiets nodig en je hoeft geen lid te zijn van de fietsclub. De tocht duurt ongeveer een uur. De start is in de Warmoesstraat te Den Burg. Van 14.00 tot 16.00 uur worden in de Hervormde kerk van Den Hoorn rond leidingen gehouden. Bij gunstig weer mag ook de toren worden beklommen. In de Hervormde kerk van De Koog wordt een dia-avond over Texel gehou den. Entree ^1,50; kinderen 71, Vanaf 21.00 uur is Avro's Toppop disco show in disco dancing 'Question' in Den Burg. In dorpshuis De Waldhoorn te Den Hoorn begint om 21.00 uur een revue voorstelling van de groep „Op de bonnefooi". De groep noemt de voor voorstelling 'pretentieloos amusement' speciaal gericht op toeristen op Texel. Strandloop bij het HoorndersJag. Meedoen aan allerlei spelen op het strand. Recre-Aktief is ook op het strand. Van 10.00 - 12.00 uur wordt er o.a. jeu de boule, volleybal, voetbal, tennis en hockey georganiseerd. Vandaag staat het mobiel team van Recre-Aktief bij paal 20. (Dat is de Badweg volgen, steeds rechtdoor het strand op), ledereen kan en mag mee doen. Deelname is gratis. Voor de fietsliefhebbers start om 10.00 uur een fietstocht op de Grensweg doen, want er worden verschillende routes gelopen. Na afloop, ongeveer twee uur later, kunt u een consumptie bon inwisselen bij diverse campings aan de Grensweg. Startgeld is 72,— per persoon. In het centrum van De Koog wordt van 14.00 tot 20.00 uur de weke-' lijkse braderie gehouden. Er staan vele stalletjes met een zeer uitgebreid assor timent. Verder speelt een dixieland- orkest swingende nummers. Een draai orgel, een boerenkapel, een poppen kast, kortom voor iedereen is er wel wat te doen op deze braderie. Er wordt zelfs door para's een landing gemaakt en er staat een waterbak waarboven kussen gevechten worden uitgevoerd. Voor een gulden kunt u meedoen aan het grootste volleybaltoernooi van Texel. Om 19.00 uur begint dit spek takel. Zorg dat u ruim voor 19.00 uur aanwezig bent voor de inscfirijving. Alleen voor personen van 16 jaar en ouder. Het is een ieder vrij om een team samen te stellen. Op de speelweide (naast het voetbalveld) aan de Boodt laan in De Koog. (bereikbaar via zijweg 11 van de Pont- weg). Tot uiterlijk 10.30 uur kunt u starten. De ongeveer 25 kilometer lange fietstocht voert langs bijzonder mooie plekjes van Texel. Voor 73,— krijgt u de routebeschrijving en een consumptie bon. Om 14.00 uur begint een bosloop. De start is tegenover camping Gortersmient aan de Grensweg (bereikbaar via zijweg 11 van de Pontweg). ledereen kan mee vissen kan bijna overal. Om 19.30 uui start echter een viswedstrijd. De visclub van Texel organiseert een zeeviswed strijd bij paal 17. Een ieder die mee wi doen kan inschrijven op het strand bij paal 17. Kinderen tot 16 jaar betalen 74,—; ouderen 75, Van 14.00 tot 16.00 uur worden in de Hervormde kerk van Den Hoorn rond leidingen gehouden. Bij goed weer kan tevens de toren worden beklommen die een schitterend uitzicht biedt op zuide lijk Texel. Om 14.00 uur start bij „De Schuilhut" aan de Parnassiastraat in de Koog een kerkentocht. Dat is een rit (met eigen auto's) langs diverse historisch be langwekkende kerkgebouwen op Texel Deze worden van binnen en van buiten onder deskundige leiding bezichtigd Deze keer zijn de kerken van noordelijk Texel aan de beurt. Om 20.15 uur begint in de Hervormde kerk van Den Hoorn een orgelconcert, verzorgd door Ton Delsing. Entree is gratis. Na afloop wordt een collecte gehouden ten bate van de restauratie van de kerk. Vee! vertier op de Koger braderie. Rommeltjesmarkt in Oosterend. Het Hoornder kerkje kan worden bezichtigd. „Mariene Dietrich" in de revue van „Op de Bonnefooi". Volleyballen op de iiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiimiiii giiiiiiiiiiiiiiiiiiiii!iiiiiiiiimiiiiiiiiiimiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiimimimiimimiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiimimiiimiiii| te beleven. Denk aan de vaar- en vistochten, excur sies, bowling, mini-golf. Jan Plezier, varen, exposi ties enz. Daarvoor verwij zen wij naar Texeltoerist, 'n gedeeltelijk in kleur uit gevoerd magazine dat om de drie weken verschijnt en overal op Texel voor f1,75 te koop is. In Texeltoerist komt een plattegrond van Texel en de dorpen voor, een hoogwatertabel, dienst regeling voor boot en bus, verhuuradressen voor fiet sen, paarden, bolderwa gens, visboten, adressen en openingstijden van bank- vestigingen, artsen, auto dealers, postkantoren en nog veel meer, waaronder telkens wisselende actuele artikelen en vele tientallen tips en wetenswaardighe den. De „Texeltoerist" met gratis bijlage vormen een compleet Texels informa tiepakket. Gauw halen dusl »o8» Deze krant maakt mel ding van alle dagelijks wis selende evenementen op Texel. Maar op het eiland is nog veel meer te doen en

Texelsche Courant | 1981 | | pagina 8