w""ir™ Evenementen van 11 tot en met 19 juli 1981 „LEKKER NIKS DOEN" IS OOK NIET ALLES! Maandag 13 juli 1981 Zaterdag 11 juli 1981 Zondag 12 juli 1981 m Dinsdag 14 juli 1981 5i Te Texeltoerist' hoort erbij b.v. v/h Langeveld en De Rooy m Postbus ^■ji HB BECBEA^J^EL Niemand hoeft zich deze zomer op Texel te vervelen. Nauw samenwerkende organisaties hebben allerlei evene menten bedacht voor mensen met uiteenlopende interes sen, die van hun vakantie een afwisselend en ontspan nend avontuur willen maken. „Lekker niets doen" blijkt in de praktijk maar heel korte tijd echt lekker te zijn. Lichaam en geest zijn veel meer gediend met „wat anders doen „Recre-aktief Texel" is de naam van de organisatie, die zich tot doel stelt het bieden van sportieve recreatie aan de toeristen. Andere organisaties die wat voor toeristen doen, sloten zich bij Recre aktief aan, waardoor het onder andere mogelijk werd de krant uit te geven die u nu in handen heeft. Het is een compleet overzicht van alle dagelijks wisselende evenementen op het eiland. De krant wordt als gratis bijlage toegevoegd aan het magazine ,,Texeltoerist", aan de plaatselijke Texelse Courant, maar wordt ook bij allerlei gelegenheden los uitgedeeld. Het is best mogelijk dat u al met de krant kennis maakt nog voordat u op Texel bent aangekomen. Dan is hij u aangeboden door de mensen van Recre-aktief (herkenbaar aan hun gele jacks) terwijl u in Den Helder in de auto zit te wachten voor de veerboot. Neem in dat geval een aktief voor proefje op uw Texel-vakantie, stap de wagen uit en laat u door de Recre- aktief-mensen bezig houden I Mensen van Recreakdef bezig met het uitdelen van de Recreakdef krant iVanaf 10.00 uur wordt op het haven terrein van Den Helder bij de grote par keerplaats een aantal activiteiten ge organiseerd. Doel is de wachtenden zo plezierig mogelijk door de wachttijd te laten komen. De leden van het mobiel team van Recre-Aktief organiseren o.a. volleybal, voetbal, hockey, jeu de boule en tennis, ledereen kan aan alles mee doen en het kost niets. Eendjes voeren, één van de sketch/es uit de revue. Cor van Heerwaarden en Charlotte Lorier bespreken de vakantiemogelijkheden op Texel in het verleden. Op de Groeneplaats in het centrum van Den Burg staat vanaf 10.00 uur de gele Recre-aktiefbus. De recreatieleiders, herkenbaar aan hun gele jacks, delen daar de Recre-aktiefkrant uit en infor meren u ook mondeling over het pro gramma van deze week. Speciaal voor de schoolkinderen van Den Hoorn is er jeugdinstuif. Deze begint om 14.00 uur op het veld achter de Jan Drijverschool. Kinderen tussen de 6 en 14 jaar kunnen gratis meedoen. Om 19.00 uur begint bij het Eierlandsche Huis aan de Klimpstraat in De Cocks- dorp een volleybaltoernooi. U kunt daar ook inschrijven. Kom wel op tijd, dan kunnen we ook om 19.00 uur beginnen. Een team bestaat uit 6 personen (u mag uw eigen team samenstellen) Het kost f 1,— p.p. Deelnemers moeten wel 16 jaar of ouder zijn. Na afloop is er in het Eierlandsche Huis discotheek. Achter het parkeerterrein van camping Het Hoorn der kerkje kan worden bezichtigd. De Motor-, Auto- en Bromfietsclub Texel houdt een grote autocross. Op het veld aan de Genteweg nabij Oosterend gaan 70 deelnemers strijden om de hoogste eer. Er zijn vier manches met grote zware auto's en twee manches met „kevers". Daarna komen de halve en hele finales. Er is een prijzenpakket van meer dan 73000, De hoofdprijs is 7500,— met een wisselbeker. Het zijn allemaal Texelse rijders en rijdsters die zullen rijden voor wat ze waard zijn. Het spektakel is te zien vanaf 14.00 uur op het veld aan de Genteweg nabij Oosterend. Er is ruime parkeergelegen heid. De toegang is t/m 12 jaar 73, en 13 jaar en ouder 77, Bij paal 9 (het strand bij Den Hoorn) begint om 19.00 uur een strandloop. Voor 73,— kan er gelopen worden in diverse categorieën: jeugd t/m 14 jaar of 15 jaar en ouder. Ook kan men nog kiezen of men 4 of 8 kilometer wil lopen. Voor de inschrijving vlak voor de start moet u bij strandpa viljoen „Paal 9" zijn. Na de loop ont vangt iedere deelnemer een herinnering. In de EO-tent op een terrein aan de Beatrixlaan in Den Burg houdt de Bap tistengemeente een evangelisatiedienst met medewerking van Gert en Hermien Timmermans, aanvang 19.00 uur. Om 19.30 uur worden in de Hervormde kerken van De Cocksdorp en Oosterend zangdiensten gehouden. In de Hervormde kerk van De Koog begint om 19.30 uur een interkerkelijke zomerdienst. Een coureur ontsnapt uit zijn wagen die brandend In de sloot terecht is gekomen. Dergelijke sensationele taferelen kunnen zich voordoen in een autocross. Dennenoord aan de Grensweg (bereik baar via zijweg 11 van de Pontweg) begint om 19.00 uur een mini-voetbal- toernooi. Je hoeft geen 'prof' te zijn om mee te kunnen doen. Bij minivoetbal gelden dezelfde regels als bij gewoon voetbal. De enige verschillen zijn: het veld is kleiner; een team bestaat niet uit 11 maar uit 6 personen en voetbal schoenen zijn verboden. ledereen die 16 jaar of ouder is mag meedoen voor één gulden per persoon. Op camping Loodsmansduin aan de Witteweg in Den Hoorn start om 22.00 uur een avondoriëntatietocht. Neem een zaklamp mee, want het kan dan al behoorlijk donker zijn. Het is een onge veer twee uur durende tocht in de om geving waarbij onderweg een paar op drachten uitgevoerd moeten worden. Meedoen kost 73,— per persoon. Na afloop wordt een bakje soep verstrekt. De Toerclub Taxi 2000 organiseert haar wekelijkse toertocht voor de jeugd. Voor deze tocht heb je geen racefiets nodig, je kan dus met een gewone fiets meedoen. De tocht is speciaal voor kin deren van 10 tot 16 jaar en duurt onge veer één uur. Deelname is gratis. Dus pak je fiets, zorg dat je om 19.00 uur in de Warmoesstraat in Den Burg bent en doe mee. Van 14.00 tot 16.00 uur worden in de Hervormde kerk van Den Hoorn rond leidingen gegeven. Bij goed weer mag ook de toren worden geklommen, die een prachtig uitzicht geeft op zuidelijk Texel. In dorpshuis De Waldhoorn te Den Hoorn begint om 21.00 uur een revue- voorstelling van de groep „Op de bonnefooi". Het programma (de mede werkers noemen het „pretentieloos amusement") is speciaal afgestemd op toeristen op Texel. giiiiiiiiliiiiiiiiiliiiliiilliiiMiiiiiiiiiiiiiiilillllliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiilliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiililiiililililiiiiliiiii te beleven. Denk aan de vaar- en vistochten, excur sies, bowling, mini-golf. Jan Plezier, varen, exposi ties enz. Daarvoor verwij zen wij naar Texeltoerist, 'n gedeeltelijk in kleur uit gevoerd magazine dat om de drie weken verschijnt en overal op Texel voor f1,75 te koop is. In Texeltoerist komt een plattegrond van Texel en de dorpen voor, een hoogwatertabel, dienst regeling voor boot en bus, verhuuradressen voor fiet sen, paarden, bolderwa gens, visboten, adressen en openingstijden van bank- vestigingen, artsen, auto dealers, postkantoren en nog veel meer, waaronder telkens wisselende actuele artikelen en vele tientallen tips en wetenswaardighe den. De „Texeltoerist" met gratis bijlage vormen een compleet Texels informa tiepakket. Gauw halen dus! Ik Deze krant maakt mel- ding van alle dagelijks wis- selende evenementen op Texel. Maar op het eiland is nog veel meer te doen en ïiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiNiiiiiiiiiiiMiiiiiimiiiimiiiiiimi Om 10.00 uur staat Recre-aktief alweer op het strand bij paal 15. (Westerslag). Er worden dan allerlei strandspelen georganiseerd. O.a. voetbal, volleybal, strandtennis, jeu de boule en hockey, ledereen mag gratis meedoen. Om 10.00 uur start voor de fietslief- hebbers een fietstocht aan de Tempe- liersweg bij camping De Bremakker (be reikbaar via zijweg 12 van de Pontweg). Tot uiterlijk 10.30 uur kunt u starten en deelnemen kost 73, De fietstocht voert u over mooie plekjes van Texel en is ongeveer 25 kilometer lang. Iedere deelnemer krijgt een routebeschrijving en een consumptiebon. Om 14.00 uur begint een bosloop tegenover camping Gortersmient aan de Grensweg (bereikbaar via zijweg 11 van de Pontweg). ledereen kan meedoen, want er worden verschillende routes gelopen. Na afloop, uiterlijk om 16.00 uur kunt u een consumptiebon inwis selen bij diverse campings aan de Grensweg. Meedoen kost 72, In het centrum van De Koog (als u naar De Koog rijdt kunt u er gewoon niet omheen) begint om 14.00 uur de weke lijkse braderie. Diverse winkeliers van De Koog staan dan met een stalletje buiten en er zijn veel attracties. Er zullen para's landen op het veld aan de Nikadel. Midden in de Dorpsstraat staat een waterbak waarboven kussengevechten kunnen worden gehouden. Een Ski-team van Peter Stuijvesant zal op een speciaal daarvoor gebouwde helling steeds een 10 minuten durende demonstratie geven. Voor muziekliefhebbers staat er een dixielandband, een boerenkapel en een draaiorgel. Voor de kinderen is er poppenkast. De activiteiten duren tot ongeveer 20.00 uur. Voor één gulden kunt u meedoen aan het grootste volleybaltoernooi van Texel. Om 19.00 uur begint dit spektakel op de speelweide aan de Boodtlaan in De Koog. Schrijf op tijd in, zodat om 19.00 uur ook echt kan worden gestart, ledereen mag zijn eigen team samen stellen mits het personen zijn van 16 jaar en ouder en een team bestaat uit zes personen. Aan de Oorsprongweg (nabij De Cocks dorp) houdt de Visclub een viswedstrijd. Om 19.30 uur kunt u inschrijven. Voor 74,— mogen personen meedoen tot 16 jaar en wie ouder is mag meedoen voor 75,— p.p. Bij dit inschrijfgeld is ook de dagvergunning inbegrepen die nodig is om te mogen vissen in dit (zoete) binnenwater. Als aas mag alleen brood worden gebruikt. Nieuw talent kan zich uitleven vanaf 20.30 uur in het Eierlandsche Huis aan de Klimpstraat in De Cocksdorp. Een ieder die iets leuks kan doen op het gebied van zang, dans of toneel mag meedoen aan deze talentenjacht. Tus sendoor wordt bingo gespeeld. Vanuit het Natuurrecreatiecentrum bij De Koog wordt een rechtstreeks tele visieprogramma uitgezonden van de Evangelische Omroep, aanvang 19.05 Van 14.00 tot 16.00 uur worden in de Hervormde kerk van Den Hoorn rond leidingen gehouden. Om 14.00 uur start bij de Schuilhut aan de Parnassiastraat in De Koog een kerkentocht. Dit is een rondrit (met eigen auto) langs een aantal historisch interessante kerkgebouwen op Texel. De kerken worden van binnen en van buiten onder leiding bezichtigd. Deze keer zijn de kerken van noordelijk Texel aan de beurt. Deelname is gratis. ••-.f./ Vee! vertier op de Koger braderie.

Texelsche Courant | 1981 | | pagina 6